Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rocko


Rocko
tag

mindig jó ilyen sztorikat olvasni :C
grat!

(#2) Sidaries


Sidaries
őstag

Így tovább!

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#3) fanti


fanti
addikt

Jót nosztalgiáztam én is!

Nekem volt anno rengetegféle Trio és Virge. És a Duke3D szépen szaladgált is velük.
Persze ahhoz nem kellett valami hajde bika VGA, amihez meg kellett, ahhoz meg ott volt egy 3DFX Voodoo 1 (Monster 3D).

Mindenesetre jó kis összefoglaló és nagyon tetszik!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4) mv


mv
aktív tag

Jó volt nosztalgiázni, köszönöm.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#5) a_tesz


a_tesz
Korrektor

köszi az írást, jó feleleveníteni a régi szép időket, főleg hogy több kártyával személyesen is volt tapasztalatom :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#6) MasterDeeJay

Nagyon jó írás!
Nekem van félre téve pár darab (egy doboznyi kb 20), emléknek. Meg persze tartaléknak, lehet hogy egyszer jól jön valamire. Van egy amit különlegesnek tartok a legelső PCI-os S3 kari: S3 Miro Crystal 8S (805?) Kép Viszonyításképpen felette egy fejlettebb darab. Ez a kari normálisan sajnos már nem fut Xp alatt, nagyon lassú és driverek is Win95-re vannak csak hozzá.

(#7) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

teccik dakual!:- ) jo kis nosztalgia
max emlites szintjen, hogy a 765 az bugos csip volt, driverrel javitotak, ill. a meg voltak kesobbi utodiok 775 es 785 koddal is /dx/gx ha jol tevedek/ 785osoket sokaig hasznaltam egeszen szipek voltak, de hasznaltak a 765bol volt egy rakas 775/785 csak nea elvetve
amugy avagebol volt meg vmi 375os kodu is ha jol tevedek javiott /hihi/ 3dval:- )
amugy nekem volt 868asom, ami ha nem ette volna a ramokat akkor nemcsereltem volna et6000-re /amit kesobb egy hercules dynamit-ra/ amugy a noname 868asom teszprogikban siman hozta az egeytemista haverok markas /miro, spea/ 964es joszagjait amit kifejezetten rajzolashozvettek 3-4*aron:- ) /mod: baszta is a csorul elege/

udv

neduddki

p.s. a trio vegei nem ugy voltak hogy v, v+. v2 dx/gx /nem volt vmi u-s kodu is???:- )/
amugy egy darab 785otosom sincs mar, pedig egeyt el akartam teeni amigy a 764esemet a magyar megjelenesekor vettem azt tudom, mert vartam ra par hetet mert csak 732esk voltak es a tobbiek aszt vettek en voltam csak renegat

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8) doc


doc
nagyúr

nagyon ügyes cikk, grat!

az első vga-m egy S3 Trio 64V+ volt :)
akkoriban egész komolynak számított...

[ Szerkesztve ]

(#9) whiz


whiz
aktív tag

Teccik a cikk, csak kár, hogy befejezetlen... de azért jó kis történeti áttekintés :)Trio 3D 4MB Powah' :D

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#10) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Nosztalgia, azok a régi szép idők...

Várom a folytatást...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#11) neduddki válasza neduddki (#7) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na kellet emlegetni egy s3 775ot loktem arebb, hogy aqz asztalra rakhassam a javitando gepet:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12) Lars


Lars
őstag

Jó cikk. Grat :)
Én is egy S3 64V+ -al kezdtem a pci-s pályafutásomat. Előtte is volt azért élet. Lásd Trident 9000 és 8900-as kártyák :)
Az utolsó S3-asom egy Savage4 -volt. Eredeti Diamond :)
Ha valaki anno Unreal Tournamentezett, és felrakta a tömörített textúrákat, neadj isten be is kapcsolta, akkor olyan élményben lehetett része, mint semmi más kártyával akkoriban.
Csak sajna tényleg nem tudtak hozzá drivert írni :(

(#13) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Én egy S3 Savage4-el kezdtem a pécés pályafutásom, sok szép emlékezm fűződik hozzá :') A GTAIII-at is azzal vittem végig - bugzott mint az istenverése és gyorsnak se volt mondható, de örök emlék marad.

gottagofast

(#14) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Jaja, a Trident 8900 után mekkora király volt a 2Mb-ig bővíthető Trio64 :)
Amúgy az S3 (ha jól emlékszem?) a Tridentet vette meg.
Az ISA korszakban azért milyen jók voltak már a Trident kártyák...

A Trio3D meg mondjuk ott volt a leglátványosabb, hogy nem tudott átlátszó textúrát, és pl. a Driver c. játékban a pálmafák lombja fekete háttéren volt... NFS3-ban az esőcseppek fekete négyzetben jelentek meg az ablakon----> csak eső nélkül lehetett játszani :D

MIndenesetre szerettem ezeket a karikat :) Van is otthon még pár.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) biker válasza hcl (#14) üzenetére


biker
nagyúr

nana, óvatosan...

a Trident 128bites fix 2D-s kártya volt, erre sokan megvették a 64bites Trio-kat, majd amikor jöttek a 3dfx kártyák, hirtelen aranyat értek a Tridentek, mert a trio + voodoo-nál a trident + voodoo nagyságrenddel volt jobb :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16) hcl válasza biker (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A Trident melyik kártyája volt ez :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) biker


biker
nagyúr

most nézem, van XP driver Tridentre???? :):):)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) biker válasza hcl (#16) üzenetére


biker
nagyúr

passz, 2 megás elvileg, 9xxx nem emlékszem ennyire.
csak anno az árára, mert 11k-ért vettem, egyik első fizetésemből :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19) biker válasza biker (#15) üzenetére


biker
nagyúr

félreértés ellen, nem a busz volt 128bit, az elvileg 32, a mag volt az :) ha jól rémlik...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20) biker


biker
nagyúr

tökbarom vagyok...
elnézést, Tseng ET6000 volt, nem trident, a T-re emlékeztem, és rosszul.

Valaki töröljön ki pls :)

The Dynamite 128/Video is a major breakthrough in graphics and multimedia technology. It offers significantly higher performance at lower cost than many expensive VRAM boards. ??The Dynamite 128/Video combines one of the fastest 128-bit graphics processors, the state-of-the-art ET6000 from Tseng Labs, and the industry's fastest, synchronous Multibank DRAM (MDRAM). Taking advantage of Hercules' proprietary hardware design in combination with Hercules' Power Drive software drivers, the Dynamite 128/Video also delivers industry-leading performance for 3D games and 3D applications under Windows 95. VESA compliant stereoscopic connector for Stereo 3D glasses is included.

csak nem herkules volt, hanem más

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21) azbest


azbest
félisten

p1es gépekben nekem is ezek vannak :D egyiken alaplapra forrasztott másokban kátyaként.

Másodmonitorhoz
volt nálam trident3d valami is, de nagyon bugzott xp alatt, ha powerpoint prezentációt indítottam rajta akkor lehalt, nem volt az igazi. Ati mach 64 is csak szabvány svga driverrel ment (nevét felismerte, de semmi hardveres gyorsítást nem csinált xp alatt)... 800x600 ban használtam egy darabig pci s3 vga-t. A másod 14 colos monitorhoz jó volt :)

Savage4 tényleg elég érdekes jószág volt... bár az is lehet, hozzám egy kissé megfőzött példány került (hűtést cserélnem kellett), érdekes volt mikor észrevettem 2000 vagy xp kapcsán újabb directx verzióval, hogy olyan effektek is mennek ami korábban nem (azt hiszem 3dmarkban lement valami ami 98 alatt nem).
Ha az agp memóriakezelést normálisabban megcsinálják egész jó lett volna (a sajtát+agp együtt összesen 64mb ramot kezelt). Ami befért ebbe a memória limitbe egész folyamatosan elment... de ha nem fért... akkor a 8 megás i740-em is lekörözte (128 mega agp ramot is tudott használni)

2001 fele suliban új gépparkba trio3d 2x agp kártyák kerültek, nem voltak rosszak, de ahogy jobban kiismertem a képességüket elcsodálkoztam, hogy miért nem az i740 terjedt úgy el... hasonló áron.. az még d3d és opengl renderelést is tudott, s az mpeg videólejátszást is rendesen gyorsította.

pár éve matrox g200 is került a tulajdonomba (egy geforce4 mx 440 helyére, az i740-em nagyobb felbontásokban elég homályos, ezért az akkoriban sokfele árult régi matrox kártyákból szereztem egyet...) tűéles kép és xp alá rendes driver is van hozzá (nem a legfrissebb a jó, mert az lassú 3d-ben)

Gondolom szó lesz a savage 2000 -ről is, ami hiába tudott hardveres t&l-t letiltották bugosság miatt.

[ Szerkesztve ]

(#22) Lars válasza azbest (#21) üzenetére


Lars
őstag

Húúú, jönnek elő az emlékek :)
Tseng et6000 Intel 740. Savage 2000 :)
Csak intel 740-em volt, a maga idejében ár/érték arányban talán az egyik legjobb volt.
Arra emlékszem, hogy azzal is Unreal tournament-eztem, meg nfs3-aztam :D
Előbbi kicsit megerőszakolva, de ment rajta szépen :)
Tseng volt a régi álom, amikor s3-asom volt, a savage 2000 meg már sajnos csak egy gyenge próbálkozás volt, akkoriban már erősen taposta a földbe az nvidia, 3dfx, Ati, az s3-at.
Régi szép idők :)

(#23) Yutani


Yutani
nagyúr

Köszi srácok, örülök, hogy tetszik. Elvileg holnap jön a folytatás, Savage4-gyel kezdve.

#tarcsad

(#24) azbest válasza Yutani (#23) üzenetére


azbest
félisten

van valami olyasmi szabály, hogy egyszerre egy címlapos írás lehet kinn... ha holnap kiteszed címlapra, akkor lehet későbbre dátumozzák a modik. :(
A nem címlaposat meg azt hiszem nem elhet utólag címlaposítani...

[ Szerkesztve ]

(#25) cizoe


cizoe
őstag

Lenne egy ilyesmi karim, 4mb-os csoda, akit érdekel eme remekmű pm. Addig megszerzem a specifikácioit. :) Grat az íráshoz, gyermekkorom nagy kártyái ezek... :))

[ Szerkesztve ]

(#26) Vladi válasza Skyhigh (#10) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen nosztalgia? Nálam még 2 gépben dolgozik ilyen motyó. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Nekem is van itthon két S3 Trio is, az egyikből átpakoltam a memóriát a másikba, így most 2MB-os lett. :))
Van két Tseng ET6100-asom is, 2-2MB-osak, nem fixen beforrasztott memóriával. Az volt ám a jó kártya anno, drágán is vettem.
Mi lett a Tseng-gel? Hogy tűnt el végül? Valami olyasmi dereng, mintha az ATI olvasztotta volna be. Kíváncsi lennék, milyen cuccokat gyártana most, ha még létzene.

(#28) Yutani válasza pmikloska (#27) üzenetére


Yutani
nagyúr

A Tseng Labs mérnökeit és szaktudását 1997. decemberében megvette az ATi. A menedzsment a meglévő tőkéjével pedig 1998-ban betársult a Cell Pathways gyógyszeripari cégbe. (Forrás: Wikipedia)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#29) Realradical


Realradical
őstag

Szépen összeszedett cikk, érdekes olvasni mi volt a háttérben amikor mi csak a homeworldön nézegettük a különbségeket. :)

:R

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30) DarkByte válasza Vladi (#26) üzenetére


DarkByte
addikt

Nálam is a letöltős gépben egy AGP-s S3 Trio3D ketyeg. :)

(#31) Zoz válasza Yutani (#28) üzenetére


Zoz
őstag

Pedig hogy vártuk anno a 9300-as Tseng-et, amibe már 3D-t is igértek! Gondoltuk, hogy ha 2D-be ilyen jót csináltak, akkor a 3D-ben is fasza cuccot csinálnak majd.
Aztán egyszercsak eltüntek :-(

(#32) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekem S3 kártyám csak egyszer volt egy PCI-os 16MB-os Savage4 kb. 2 évig. Nagyon szerettem a kis karit olyan dolgokra volt képes amire az előző (integrált) vga-m nem (pl. OpenGL /// amikor először megláttam OGL-ben a Quake 2-őt... hát majd leestem a székről annyira tetszett :B )

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#33) neduddki válasza Zoz (#31) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mekfordsitottad aszt az el;so szamjegyet nem???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34) MasterDeeJay

Egy kis retró teszt. Egy S3 Savage3D-vel.
3Dmark99 2021 pont és 7482 cpu pont. :DDD
A konfig. (a képen el van írva a vram ami 8mb-os nem 4mb)
Eredetileg a Voodoo2-t akartam tesztelni, de az S3-al izgalmasabb volt. :)
Ha valaki tud hozzá tuningprogit akkor szóljon mert van még pár kari amit lehet kínozni akár egy forrasztóval is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#35) Rive


Rive
veterán

Pont most akadt a kezembe egy 801-es :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#36) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ma a nyomatatszervernek kinevezett joszagban egy passziv s3 397-es videokutyut talaltam:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.