Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L4mie


L4mie
veterán

Hát remélem a 1+1/2/3 árképzését fogják követni nem pedig a mostanit mert az nem annyira bísztdíl :U

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Csak hogy kicsit oszlassam a ködöt.

A fő anyavállalat a BKK Electronics. Övék az Oppo és a Vivo mobiltelefon márkák, illetve az Oppo Digital házielektronikai (hifi) cég (ha most röhögni akarsz, akkor nézz utána, miért Oppo Blu-Ray lejátszót használ a HDTVTest.co.uk). A Oneplus az Oppo leányvállalata, hol alá, hol a BKK Electronics alá sorolják, pontosan nem tudni.

Hogy hova szánják? Első körben Indiába és Kínába, a hírek szerint, ahol a brand elég erős...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) L4mie válasza Cifu (#2) üzenetére


L4mie
veterán

Szóval valszin kiadnak egy némileg módosított, csiszolt oppo tévét prémiumra címkézve. Pont mint telefonnál.
Nincs ezzel gond ha tartják amit fent (lent) írtam.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4) vicze


vicze
félisten

"nem a Google-féle Android TV okostévé rendszer kerülhet bele"
Ez Kínában OK, mindenhol máshol, azt jelenti, hogy bukod a PlayStore-t, és így az egész értelmét veszti.

(#2)Cifu: Annak ellenére, hogy minden BBK, az OPPO Digital különálló cég volt, az OPPO Electronics-tól, csak a brand volt közös, a két cég ettől függetlenül nagyon más volt, mind a kettő a BBK alá tartozott, de egymáshoz nem volt közük.. A OPPO Digitál sajnos kilépett a piacról teljesen. :(

[ Szerkesztve ]

(#5) Csorbi válasza Cifu (#2) üzenetére


Csorbi
addikt

BBK. A BKK az más :))

(#6) Cifu válasza Csorbi (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Upsz, jogos!!! :R :B

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) dannyl


dannyl
addikt

Csak nagyon erős árazással lehet szerintem már az amúgy is fulladásig telített TV piacra betörni. Pláne, hogy MM, Euronics stb. tuti nem fogja forgalmazni, így a besétáló család még véletlenül se bök erre. Kíváncsi leszek, de azt mondom, hogy manapság jóárasított OLED TV-kel érné meg belépni, nem a tucatleddel.

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, de biztosan én vagyok az ódivatú, aki telibeszarja, milyen OS megy a TV-n, és sokkal inkább a képminőségre ad :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) L4mie válasza dannyl (#7) üzenetére


L4mie
veterán

Ha úgy intézi mint a telefonjai értékesítését akkor abszolúte vevő vagyok a folyamatra.
Nekem anno nagyon bejött, úgy nem hiányzik se az MM ből se az euronicsból...bár egy demo bolt jó lenne.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#10) Cifu válasza t72killer (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mi kevesen vagyunk. A nagy többség még mindig főleg TV nézésre meg Youtube-ra használja a TV-jét...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) dannyl válasza L4mie (#9) üzenetére


dannyl
addikt

Jaja, persze, én is bírom OP-ékat, meg, ahogy lehet tőlük venni telót, meg a szervizelési hozzáállásuk is nagyon szimpatikus. Csak azt mondom, hogy az átlagember sajnos nem is fog tudni róla, ahogy az OP telókról se. Mikor OP5-öm volt, mindenki kérdezte, hogy milyen teló, aztán húzták a szájukat. És lássuk be a jó értelemben vett átlagember van többségben, aki bemegy a boltba, nézi rajta az M4sport-ot, és "ennek jobban tetszik a képe" alapon megveszi.
Úgyhogy ja, ahogy mondod: demóbolt nélkül nem tudom ki az, aki megveszi, még ha vissza is veszik teljes áron se.

(#12) t72killer válasza Cifu (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyébként csilivili OS helyett sokkalinkább az überbrutál SoC-okkal szerelt mobiltelókba kell minőségi képkivezetés (USB-c:F?)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Patice


Patice
nagyúr

A OnePlus csak +1 szereplő lesz a piacon... :DD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14) vlevi


vlevi
nagyúr

Nekem a Sony tv-m androidos. Az alapján azt mondom, inkább ne.... 😀

(#15) Samott válasza t72killer (#8) üzenetére


Samott
addikt

Kerdes az hogy mit akarsz nezni rajta? Mert a hagyomanyos tv mellett kell HBO Go/Netflix/Youtube (meg lassan kismillio masik streaming szolgaltato). Ahhoz meg kell valamifele tamogatott platform is. Ezen mar nem nezel DVD-t a blu ray meg eselyt se kapott hogy kinolje magat - szoval a lemez mint media megdoglott (pedig az egyszeru lenne csak egy hdmi port kellene hozza). Csak magaban a kepernyo manapsag mar keves.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#16) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az OnePlus

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17) vicze válasza vlevi (#14) üzenetére


vicze
félisten

Ez csak a HW-n múlik. Sony nem felső kategóriába elég gyenge MTK SoC-ot használ, de még a újakba kerüli is csak épphogy üti meg a szintet. ShieldTV-vel 4éve semmi bajom pedig ugyan az az AndroidTV.

(#18) t72killer válasza Samott (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam ugye alap, hogy pc van rákötve és kvázi közös használatú monitorként funkcionál a TV.

Egyébként meg nagy hülyeség a "csak monitor" funkciótól+egy aprócska médialejátszótól/mikroPC-től ódzkodni: nem egyszerűbb egy 20dekás apróságot kicserélni, mint egy 60"-os TV-monstrumot? Persze a szemétgyártó ipar ujjong, hogy tonnaszámra veszik tőle feleslegesen a paneleket és a csomagolóanyagot minden "új" szabvány kijövetelekor, illetve az apránként VISSZAhozott minőség (ld 10éves plazma ugyebár) lépcsőit is szeretnék megjáratni a vevővel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) Csepy


Csepy
senior tag

Basszus, boldog-boldogtalan TV-t gyárt(at) már. Ez az új divat? Pár napj a Huawei, most a OnePlus, a Xiaomi már régi játékos, TCL is van jó ideje, már nagynak is számítanak. Tulképp gyártanak TV tuneres hatalmas tableteket, érintőfelület nélkül.

Regards: Csepy

(#20) Cifu válasza Csepy (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Xiaomi belépésekor mindenki húzta fel a szemöldökét, hogy ez most komoly? Aztán rövid idő alatt 10% körüli piaci részesedése lett a Kínai és Indiai piacon, ami nem gyenge azért. A Huawei és a BBK erre reagált, ha a Xiaominak bejött, akkor nekünk is bejöhet alapon (hiszen nagyobb játékosok, mint a Xiaomi)...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) zizidor válasza t72killer (#18) üzenetére


zizidor
senior tag

Ezen gondolkodom én is egy ideje. LG smart tévém van, és alapjában véve egész jó, de a menürendszere brutál lassú. Van amikor 5-10 másodpercet kell várni arra, hogy egy gombnyomásra reagáljon. Inkább vennék hozzá egy HDMI portos 'media stick'-et, csak az ember ugye nem akar pofára esni. Olvasgatom a teszteket és gyűjtöm az infókat, hogy melyiket érdemes...

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#22) kicsako válasza zizidor (#21) üzenetére


kicsako
őstag

Szintén LG tv, de még sosem találkoztam olyannal hogy 5-10másodpercre beakadta volna a menü.

(#23) GoldhandRent válasza Cifu (#20) üzenetére


GoldhandRent
őstag

csak a xiaomi már 3-4 éve ott van a TV piacon, és akkor sem volt már noname brand odahaza.

-

(#24) sb válasza t72killer (#8) üzenetére


sb
veterán

Az a gond, hogy nem tudsz elszakadni a saját igényeidtől.
Képminőségre van LCD meg OLED és annyi. Nagy csodák nincsenek ezen kívül, mind a saját paraméterein belül van kis szórással.
Azt is tudjuk, hogy az OLED-nek is vannak hátrányai. Innentől mindenki eldönti melyik kell neki és annyi.
Ha ez nem kell akkor nem neked készült. Ott az OLED, tedd a kosárba.

A többi meg szolgáltatás. Kb. 5 nagyságrenddel több embernek lenne rá szüksége.
Az, hogy a 'zokostévék nem sikerülnek jól egy más kérdés, de igény simán lenne/lehetne rá.
1. Lásd amit már írtak: médialejátszó, stream szolgáltatók kezelése, stb...
PC? 10+ éve van HTPC-m de ha lenne amit megveszek és megy, simán arra váltanék. PC-n is úgy kellett kutatni a kadenciahelyes lejátszást, 4k, HDR, main10, VP9, stb... feature-öket. Droidos boxokon is mókolni kell. Ez annak is nyűg aki ért hozzá. 1000 emberből 999.99 meg nem is érti.
2. De pl. egy normális kamera+skype támogatás se lenne rossz. Mondjuk rokonokkal (nem a 15 éves hekker unokaöccsel, hanem a 60 évessel) skype? Azt mivel helyettesíted? RPi/droid/PC+kamera+40 nap kódolás és driver-kernelfordítás?

(#25) Steve1207 válasza Cifu (#20) üzenetére


Steve1207
veterán

Ugyanez volt a laptopokkal is, kihozta a Xiaomi, utána már a Huawei is eléggé ráharapott a dologra és lám, elég jól odatették magukat. De több termékkörben is ehhez hasonlóan kapcsolódtak be a piacra, úgyhogy nem meglepő, hogy a többiek is bővítik a kört.

.

(#26) Snoop-y válasza Cifu (#10) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ahol az szamit ,hogy milyen OS van rajta vagy az ,hogy pixeles e a focilabda?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27) Snoop-y válasza Csepy (#19) üzenetére


Snoop-y
veterán

TV-nek latszo targyat...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Inkább vennék Xiaomi tv-t mint one+-t... :D

(#29) t72killer válasza sb (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ott az OLED, tedd a kosárba."

Az lesz majd, ha eléri az 1000EUR/60"/4k3D paraméteregyüttest :R.

"PC-n is úgy kellett kutatni a kadenciahelyes lejátszást, 4k, HDR, main10, VP9, stb... feature-öket."
No ezaz: sima h.264-es tartalmat bedugok ismerősék TV-jébe, akad-szaggat-szenved, mert "régi". Maga a panel rendben van, TV-adásra tökéletes: most akkor dobják ki az egészet, amikor csak egy pendrive-nyi kütyü kéne? Aztán amikor jön egy új szabvány, a csilivili hevc kompatibilis TV-ket is lehet kihajigálni, ahelyett, hogy csak mediastick-et cserélne az ember. Az "elnyűtt csupán fullHD-t lejátszó ócskavas" meg valahol a sivatagban kakukkol majd Mauritániában. Nem az én igényem, a környezeté...

Skype? Mobiltelefon. Amúgy mi viberezni szoktunk a nagyszülőkkel, természetesen telefonon, az a kommunikációs eszköz - TV-vel nemigen szokott az ember villamosra ülni :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) dannyl válasza t72killer (#29) üzenetére


dannyl
addikt

gyártanak még 3D megjelenítőt? :F

(#31) Samott válasza t72killer (#18) üzenetére


Samott
addikt

De ugye ez csak nalad alap, meg itt nehanyunknal egy szakmai forumon. Mindeki mas nem fog ezzel vacakolni. Ha a gyarto adna ki frissitett "dobozokat" talan mukodne, de volt ilyen es megbukott a koncepcio.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#32) GoldhandRent válasza Samott (#31) üzenetére


GoldhandRent
őstag

de most mibe tart egy laptopot rákötni a TV-re ? mindöszesen egy HDMI kábel...
Aztán azon ott van minden létező TV adás bármikor, képek, jutub, játék, word, excel minden.

Egy USB hub azt heló, mindent a "TV"-re kötsz rá.

Rég kijelzőket kéne csak árulni... Olyan ember meg nehogy már legyen, akinek csak TV van otthon, és se egy asztali, se egy laptop.
(az idősebbeknek meg tessék laptopot venni, vagy ha arra nincs igénye, akkor egy csak képet toló set-top boxot, azt mehet rajta a brazil szappanopera)

-

(#33) Cifu válasza GoldhandRent (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért megnézem, hogy mikor lesz ott minden TV adás. A párom jött elő azzal pár hónapja, hogy van egy főzös műsor, amit nagyon szeret. Elkezdtem kutakodni, kiderült, hogy max. TV-n lehetne nézni. Se DVD, se torrent, se semmi.

Aztán ott van az a probléma, hogy az emberek egy jó részének ez még mindig túl bonyolult. Ha még a laptopot rá is köti a TV-re, hogy mit játszon le rajta az egy külön probléma. Egy torrent is. Az HBO Go (külföldön Netflix, Amazon Prime, stb.) azért jó opció, mert annak megoldása egyszerűbb a felhasználónak.

De még mindig itt tartunk. A tömegek nem tudják / akarják ezt a megoldást használni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) zizidor válasza kicsako (#22) üzenetére


zizidor
senior tag

Enyém nyilván egy régebbi típus, úgy általánosan lassú az egész felülete (webOS), de a menü navigáció aztán főleg.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#35) t72killer válasza Samott (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsit elterjedne a telefonok USB-c-s képkivezetése, máris meg lenne oldva a probléma.

#30: sajna mostanában nem, de kb minden évtizedben előkerül:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) GoldhandRent válasza Cifu (#33) üzenetére


GoldhandRent
őstag

de van HBO meg NETFLIX a PC-n is.. és csak a böngészőt kell megnyitni

és az meglepő, hogy nincs fent a neten.. esetleg a legújabb rész még nincsen.., de hogy egyáltalán, az adónak a honlapján sincs fent, azt elképzelni nem tudom :0

[ Szerkesztve ]

-

(#37) Samott válasza GoldhandRent (#32) üzenetére


Samott
addikt

Ugye mar eleve a rakotni, a "madzag" nem jatszik. Pl. youtube-ot ugy nezek hogy a tv elott a fotelben ulve tableten bedobalom a neznivalo tartalmat a sorba amit a tv lejatszik (esetemben chromecastrol, de ha tudna a tv arrol). Nincs az a penz hogy ezt egy laptoprol csinaljam ami egy kabellel ossze van kotve a tv-vel. Nonszensz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#38) vicze válasza Csepy (#19) üzenetére


vicze
félisten

A TCL alapból TV gyártó és a világ 2. legnagyobb gyártója, mivel OEM ként is rengeteg márkának ők gyártanak.

(#39) Mooka-Miki válasza zizidor (#34) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Átérzem. :(
Egy 47LB650V tulaj.

(#40) GoldhandRent válasza Samott (#37) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Chromecast sticket is lehet venni, ahhoz is csak HDMI kell......
Ugyanakkor PC-re is át tudod játszani telefonról, sőt, telefonról tudod kezelni a PC-t is, de ez már hardcore cucc (playstore-ból a microsofttól letölthető, hivatalos app)

Lényeg: a TV-be nem kell semmi, csak 2-3 HDMI port, 2-3 DP, és mindenféle audió be/kimenet. Akárcsak egy monitorba.
Minden másra van kismillió megoldás, pont annyi, ahány félefajta szarabbnál szarabb android vagy sajátmárkás okosrendszer is van.
És akkor nem kell a szoftverfejlesztéssel bajlódni, olcsóbb lehet a TV, vagy nagyobb lehet a haszon.

Egy-két gyártó már csinálja/csinálta (nem NVIDIA a hatalmas monitorokkal, az más), de az fix, hogy nem fog elterjedni, mert egyszerűbb egyben megvenni, meg jobb évente cseréltetni a vásárlókkal.. mert szépen fokozatosan belassul a 3-4-5. szoftverfrissítés után, és már amúgy sem képes támogatni az új formátumokat.

[ Szerkesztve ]

-

(#41) t72killer válasza GoldhandRent (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tippre ez a "szoftverfejlesztés" jó, ha a készülékenként 0.5$-t eléri. Nyilván ezért nyomatják a minőségi/hardveres cuccok helyett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) sb válasza t72killer (#29) üzenetére


sb
veterán

Nagyszülőhöz jobban illik a TV-n videotelefonálni, mint 5 colon. Azon nem nagyon látja az unokát... meg nem is igen szokott menet közben, a cabrioból telefonálni. :D

A szabványokkal a váltásnál volt gond. Ott rendre lemaradnak, de kb mindenki. Tehát hiába van PC-d, a legutóbbi körben pl. épp a PC van a legnagyobb lemaradásban. Még most is vadászni kell a HDMi 2.0-ás lapokat amikor a droidos boxokon 2 éve ott figyel.

De pl. nekem van egy tavalyi LG TV-m. Oda vissza vitt eddig minden HDR main10 cuccot. Wifin keresztül kb. 80mbitig. Úgy terveztem, hogy veszek alá egy droidos boxot (a fő TV mellett ahogy írtam, már 10+ éve HTPC megy, de azért kettő overkill lenne). Utána láttam, hogy nem mindegy melyik típus, OE vagy vmi mást rá kell tolni, frissítés, táv, stb... állítgatni azért kell. Stabilitás nem 100%. Plusz kábelezni nem tudok és az AC-s wifis boxok is kb. a valós, gyakorlatban elérhető sávszélesség tizedét szokták átvinni.
A TV-re meg felment az Emby két klikkeléssel és eléri a HTPC médiatárat.

Visszatérve a szabványokhoz... HEVC-ig bármi jó volt kb. Extra igényekhez kell szarakodni, de az meg x86-on is megvan. Anno Ion-nal kezdtem, pontos 24p-vel küzdöttem. Utána Intel IGP-vel nyomtam, ott ezzel nem volt gond, cserébe a driverek nem voltak tutik. De ha nem váltogattál meg megvolt a hekk (Ion-ra) akkor viszont semmi kompatibilitási problémába nem futott bele az ember a standard elérhető tartalmakkal. Értsd: gép letölti, médiatár felismeri. Én csak nyomom a play gombot és megy. Éveken keresztül. Szóval a szabvány-hibáknak nagyobb volt a füstje mint a lángja a hevc váltásig. De ott sem futott az ember hibába, csak sokáig nem jött/jön full támogatás. De ha van akkor tudja és annyi. Nem kell vele többet foglalkozni.

(#43) sb válasza GoldhandRent (#32) üzenetére


sb
veterán

Milyen létező TV adás? PC-ről? Ahhoz azért mókolni kell... TV-re rátolod az usb drive-ot és (több tunerrel) van bármi, timeshift, felvétel... ezt PC-n összehozni elég izzadtságszagú pl.

De eleve pl. egy távirányítással is indulnak már a problémák.

Laptop: 4k60p-t kb. egyikről sem tudsz HDMI 2.0 nélkül kiküldeni. Én monitort vittem vissza mert egyszerűen még ott is sz*pás pl. a 4k támogatás notiról.

[ Szerkesztve ]

(#44) zizidor válasza Mooka-Miki (#39) üzenetére


zizidor
senior tag

Megnéztem, ugyanez, csak 42" (42LB650V). Így jártunk. :U

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#45) GoldhandRent válasza sb (#43) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Úgy értem, hogy pl teszem azt a LTR kávézóban ment valami este 8-kor, és vagy élőben, vagy másnap már meg tudtad nézni a LTRkávézó.hu oldalon.
Ugyan ez a Tasaiv9 csatornán: este volt, másnap lehetett nézni.

Ez 4-5 éve volt, nem tudom most mi a divat... Ezért mondtam, h nem tudom elképzelni, hogy van olyan adás, ami később ne kerülne fel az internetre.

-

(#46) t72killer válasza sb (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

TV-re dokkolt teló lenne a "best of both worlds". A papa telefonja már pókhálósra tört+az enyém is elindult a rögös Lenini úton, úgyhogy igazad van, nem a telefonképernyő az ideális családi kommunikációs csatorna...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) kicsako


kicsako
őstag

5éves TV-ről beszéltek, már egy 2-3 éves telefon belassul idővel pedig jobb hardver van bennük :U

Szerk.: Miki és zizidor-nak ment volna válaszként :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48) GoldhandRent válasza t72killer (#46) üzenetére


GoldhandRent
őstag

még régebben voltak ilyen mikro HDMI-s telefonok, főleg SONY részéről, most ezt tudná a typeC de nem hallottam még ennek támogatásáról.. Pedig tényleg ütne.

De igazából ha csak egy chromecast modul (vagy hasonló) van beépítve a kijelzőbe, már az is jó.. rálövöd a telefont, és akkor az a távirányítód.. Mehet a jutub, meg minden appod, ami a telefonon már alapból megvan.

-

(#49) t72killer válasza GoldhandRent (#48) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondolom 3-4év múlva ezzel szeretnék majd eladni a szilíciumban rejlő lehetőségek végére járva semmi egyéb újítást nem hozó galaxykat-szifonokat...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) Snoop-y válasza kicsako (#47) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ugyanmar a 2+ eves telefonomban is 8GB ram van. Nehogy mar gond legyen rajta egy TV mirror vagy barmilyen TV-re torteno atvitel/app futtatas...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#51) sb válasza t72killer (#46) üzenetére


sb
veterán

Amíg egy notit nem tudok "feldokkolni" meg nagyítóval kell keresni a Type-C monitorokat addig...
Egy KVM switchről már ne is beszéljünk monitorba építve.

Szerintem ezek azok a szolgáltatások amiket vinnének mint a cukrot és 5Ft-ba kerül.

Ehelyett megvettem a 32" 4K monitort és ment vissza 5 nap múlva a boltba. Egyrészt Win skálázás miatt (munkára), másrészt meg a csati mizéria miatt.

A legegyszerűbb megoldás a normális sw és beépített támogatás lenne. Egy droidos Kodi/OE olyan szolgáltatást nyújt amivel TV nézők soha nem találkoztak 30 év alatt sem. Egy kamera semmibe nem kerül... A SoC-ok meg 5Ft-ba kerülnek. A normálisak is, nem csak azok a szarok amiket beleraknak.
Ehelyett belemegy csillió pénzért a gagyi SoC meg gyárt mindenki magának saját, szutyok sw-t. Ez a gond.
Pedig az sw-s alap is megvan olcsón a többi platformon.

(#52) Snoop-y válasza sb (#51) üzenetére


Snoop-y
veterán

+1
Es meg mindig ott tartunk ,hogy az androidos szutyok a felmillios TV-n lagzik mint az allat. Neha a menu elgondolkodik 3-4 rosszabb esetben akar 10mp-et is de van amikor valamilyen csoda folytan teljesen fluid es gombnyomasra tortenik a dolog (utobbi azert ritkabb sajnos).

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#53) DjFlanker válasza zizidor (#44) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Webos 4.10.30 verziójú LG tévém van, tökéletesen működik a smart része, épp vasárnap néztem rajta a DTM-t a hivatalos oldal YT streamjén, hibátlan volt

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#54) vicze válasza DjFlanker (#53) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra se erről beszél, hanem arról, hogy a menüben való navigálás, az app indítás, egy-egy beállítás elérése sokáig tart. És egy kellően gyors HW kb. örökkévalóságnak hat.

(#55) DjFlanker válasza vicze (#54) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

ezek is teljesen normális sebességgel/gyorsan működnek nálam

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#56) Snoop-y válasza DjFlanker (#55) üzenetére


Snoop-y
veterán

Orulunk ,hogy nalad minden tokeletes a forumok viszont nem ezt tamasztjak ala...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#57) vicze válasza DjFlanker (#55) üzenetére


vicze
félisten

Mihez hasonlítva? Próbáltam pár felső kategóriást és mindegyik dög lassú sajnos. Nyomod a gombot és csak vársz vársz...

(#58) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Indiát és Kínát megértem a választásnál, de hogy Észak-Amerika hogy került a képbe, azt nem értem. Az első kettő piac extrém módon árérzékeny, az utóbbi esetén meg csak Mexikó jöhet szóba. Egy TV piacon ismeretlen új márka akar eladni olcsó TV-ket...ráadásul kínai fejlesztésű okostévével, miközben ki vannak átkozva a piacról? Üzletileg nem tűnik logikus választásnak, de persze ha adatvadászat a cél, akkor annál logikusabb.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#59) zizidor válasza kicsako (#47) üzenetére


zizidor
senior tag

Így igaz, nem egy mai darab. De a vicc az, hogy új korában is ilyen volt. :((

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#60) vicze válasza Tigerclaw (#58) üzenetére


vicze
félisten

"ki vannak átkozva a piacról?"
Ezt honnan veszed? Az hogy Trump mit hadovál össze meg mit csinál két külön dolog. Két nagyon külön dolog.
Épp most "halászottak" el az újabb tarifákat és szüntettek meg régieket mert félnek a megemelkedett áraktól és a választók haragjától.

(#61) Tigerclaw válasza vicze (#60) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Hidd el, hogy ott is van egy nagyobb réteg, akire hat a propaganda, vagyis amit Trump mond, annak igaznak kell lenni, ergo ne vegyél kínait, mert kémkednek. Nem az a lényeg, hogy melyik oldalnak van igaza, vagy melyiknek hány százalékban, hanem hogy a Trump szavazók többsége issza a szavait.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#62) vicze válasza Tigerclaw (#61) üzenetére


vicze
félisten

Akikre ez a propaganda hat, azt se tudják mi hol készül így képtelenek egy termékről megmondani, hogy kínai vagy nem. Ami nincs a hírekben, az tök lényegtelen és sose fognak tudni róla.
Hányan adnák fel az iPhone-jukat mert Kínában készül? Álszentség és képmutatás az egész.

(#63) sb válasza vicze (#62) üzenetére


sb
veterán

Elég megmondani nekik mi a rossz és mi a jó azt' annyi. Már nem is isznak Coca Colát...
Ahogy a többit is csak hallgatják üveges tekintettel... a droidok így működnek bárhol.

ON: Az újabb LG WebOS cuccok tényleg gyorsak. Van benne elcseszett rész, pl. a TV teljes menüje elsőre másodpercekig homokórázik, utána már nincs gond. Ez vmi sw gond mert minden más meg tényleg pöccre indul, külső appok is: Emby, Plex, HBO Go, stb... megnyomod és ott van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.