Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BulletBill27


BulletBill27
aktív tag

Ezeket az elemzőket fellőném a Holdra :U

(#2) Sn00k


Sn00k
veterán

A képen látható okos óra nekem speciel tetszik, egyedül a szíja gáz szerintem.

3njoy the Lif3

(#3) 0xmilan


0xmilan
addikt

Mototola?
Amúgy gusztustalan ez a hozzáállás. Van 2 gyártó ~végtelen pénzforrással, úgyhogy inkább ne is próbálkozz. What?? :F Azt is el tudom képzelni, hogy ezt az elemzést az Apple/Samsung finanszírozta, hiszen tudják hogy van mitől félniük.

[ Szerkesztve ]

(#5) mumk1


mumk1
addikt

Ehhez képest a Pebble több mint 10 millió dollárt kalapolt össze a Kickstarter-en és a Steel modelljük anyaghasználatban/minőségben és használhatóságban egyaránt, igen-igen magasra tette a mércét. Kíváncsian várom melyik "nagy" gyártó fog letenni olyan terméket, ami akárcsak megközelíti ezt. :U

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#7) #56573440 válasza #32839680 (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

ahogy elnézem a telefonok fejlődését, simán benne van a pakliban hogy mégis kelleni fognak ezek is :D még 3-4 év a mini kifejezés már csak a 7"-os készülékeket jelöli majd, a többire meg ott lesz a 12"-os felhozatal. azt meg már nem szívesen veszi elő az ember csak ha netezne vagy játszana, tehát kell egy másodlagos kijelző, hogy kényelmesen megnézhesse mégis miért csicsereg a csóka a táskában. aztán ezek is elkezdenek nőni, a hajlított és hajlítható kijelzők terjedésével pedig az egész alkart beborítják majd ;]

aztán megint menő lesz a miniatürizálás és bezsúfolják az egészet egy google glass 5.1 neo-ba vagy tényleg jön az eyephone

(#8) mumk1 válasza #32839680 (#6) üzenetére


mumk1
addikt

Ezért is tartom jónak a Pebble megoldását. Lehet hogy az e-ink kijelző nem a leglátványosabb, de cserébe nekem simán elmegy 4-5 napot egy töltéssel és ellentétben a többi kijelzővel, ezt minél jobban tűzi a nap, annál inkább olvasható. :)
A másik jó dolog, hogy Android és iOS kompatibilis, amivel tényleg sok vásárlót nyerhetnek.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#9) Totheground


Totheground
addikt

Emlékeztetne valaki a sikeres Samu smartwatch-ra?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#10) Kékes525


Kékes525
félisten

Hát ezek még a kezdetek és csak a nevükben okosok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11) dsr


dsr
senior tag

Inkább egy Pebble :)

(#13) joey04


joey04
titán

Ez nem is kérdés, hogy így lesz. :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) saintex72


saintex72
aktív tag

Egy biztos, az apple okosórájával tényleg nehéz versenyezni. A tévéjükkel és az autójukkal is.

(#15) mumk1 válasza #32839680 (#12) üzenetére


mumk1
addikt

Passz. Nekem bőven jó ez a minőség egy órába, ha cserébe nem kell naponta töltögetni, legyen az a kijelző bármiből. :B

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#16) ghiottone


ghiottone
nagyúr

A Motorola koncepció érdekelne,de - mint az összes többi okosóra megoldással szemben eléggé szkeptikus vagyok, vagy inkább régi vágású és én nem akarok többet kihozni egy órából, csak mutassa az időt és ne kelljen naponta töltenem - ebből a naponta töltésnél elvérzik :O .

- amúgy a "szociális finanszírozás" hogy került a szövegbe? Nem igazán illik ide ;]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#17) Luck Dragon

De az elemzők azt nem számolták bele hogy ez az okos óra milyen hosszútávon lesz még nagy újdonság. Mert lehet még egy évig tolják a vásárolok arcába ha kell,ha nem. És ha így lesz addig talán az apple, nem is fog kiadni semmiféle "okos" órát. A Samsung pedig megreked a Gear-nél. és max egy két frissítést kap még. De viszont ha valóban a fejlesztés akkorára rúg az okos órák területén hogy mint két cégnek megéri akkor a nagy rajongó tábora egyértelmű hogy venni fogják mint a cukrot. Mert neki is kell egy ilyen vagy egy ilyen. :U
Ellenben a Motorolát is számbavehető tényezővé fog válni,ha így folytatják. :K

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Vicces, de szerintem az LG és a Samsung próbálkozásai annyira nem voltak sikeresek, pont a Moto360 lesz szerintem a viszonyítási alap.. :)

Finn the human

(#19) Yokayee válasza ghiottone (#16) üzenetére


Yokayee
tag

Úgy kerül ide a szociális finanszírozás, hogy nem sikerült lefordítani a cikket angolról. Gondolom, közösségi finanszírozásról (=kickstarter) volt szó az eredeti szövegben.

(#20) dsr válasza Matada2.3 (#18) üzenetére


dsr
senior tag

Ezzel egyet értek , a Moto 360 egy nagyon jól összerakott kis óra lett.

(#21) atike


atike
nagyúr

Almát még nem tudom, a samu-órát hagyjuk... Valahogy az LG sem az igazi... A Moto elvileg jó lesz. Ha kisebb gyártók belépnének valami ténylegesen életképes koncepcióval nem gondolnám hogy alma/samu egyeduralom lenne. :U Lásd az a bizonyos magyar koncepció. Odavágná az összeset ha megjelenne... :)

Szerk.
Tényleg, a peblét kihagytam... vajon miért... :) Az sem fogott meg... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) NemesTom


NemesTom
tag

Egy esetleges közösségi finanszírozás által megvalósult ketyerének szerintem nagyobb a létjogosultsága, mint egy ilyen gigavállalaténak :))

(#23) #86973952


#86973952
törölt tag

Én imádom az órákat, de ezekben kinézetre nem nagyon látok kiforrottságot. Inkább úgy néznek ki, mint a 2000 - 5000 forintos piaci szutykok. Az Apple karkötős kinézete meg szerintem egy kicsit csajos, még feketében is. Nincs semmi gondom azzal, ha ilyeneket kitalálnak, de a kinézet... Meg azért arra is kíváncsi lennék, hogy mennyire bírja szuflával, mert az állandó töltögetés nem túl frankó.

[ Szerkesztve ]

(#24) halkow


halkow
őstag

Eddigi okos órák közül a legéletképesebbnek a Samsung gear óráit tartom, kivéve a gear live-t mert az is szenved az android wear-tól mint a másik 2ö nagyon el csesztek ott mindent szinte mondhatni vissza mentek az első Android alapkövéhez és onnan próbálták egy órára szánt verziót kialakitani, ami többé kevésbé sikerült is de az üzem idő szintén az android erő és kapacitás igényét idézi a Samsung ezzel szemben egész jól megoldota már az első gear oráánál amit a note 3-al debütált aztán ki hozta a tizenes gear 2-öt a s5-tel ami szintén jól sikerült csak annyi baj van velük ugyebár hogy a tizenes karorák csak Samsung telókal működnek együtt hát ebbe az egyben jobb az android wear

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#25) domel


domel
tag

Ha az okosórát én tervezném, akkor:
1,- Sima folyadékkristályos kijelzője lenne mint a hagyományos quartz óráknak
2,- Csak akkor kapcsolna be a bluetooth-a, ha megnyomok egy gombot (lekérdezés alapú kapcsolat)
3,- Az akkumulátor 15mm X 5mm X (óra szélessége)mm lenne, és azt úgy lehetne bedugni az óra oldalába, mint egy mai SD kártyát (nyomásra bezár/kiold)

Aztán majd ha az akkumulátorok annyit fejlődnek, hogy tízszer ennyit bírnak, akkor lehet szó órába épített mikrofonról, mp3 lejátszóról, fényképezőről

[ Szerkesztve ]

(#26) #86973952 válasza domel (#25) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az SD -s akkumulátor ötlet szerintem egész jó... stand by -ban lehetne cserélgetni az amúgy kis méretű aksit, ami nem is foglal sok helyet, le sem kellene venni közben az "órát". Tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#27) bajaki


bajaki
őstag

Persze, az Apple még ki sem adta az okosóráját, de biztos, hogy az tuti siker lesz, és tökéletes és egyből a csúcsra törnek.... Naná! :((( De ha ez így is lesz akkor abban igencsak ott van az, hogy elég nagy a felhasználótábor - sok az Apple fan.
Hát kíváncsi leszek mivel rukkol elő az Apple ebben az okosórás mizériában.

Nekem továbbra is a Moto 360 jön be a legjobban.

(#29) jacis


jacis
nagyúr

Elég fura hír... :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#30) mumk1 válasza #32839680 (#28) üzenetére


mumk1
addikt

Ez jó. :D
Ilyenem nekem is van. :DDD [link]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#31) halkow válasza #32839680 (#28) üzenetére


halkow
őstag

Mit vársz egy olyan országról beszélünk aki pénzzel és katonai arzennálal old meg mindent, rettentően sok idióta él ott ez tény és könnyen befolyásolhatoak a reklámok hatására mindent el hisznek :W

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#32) L3zl13 válasza halkow (#31) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Bírom ezt a "hülye amerikaiak" dumát. Mintha mi magyarok jobbak lennénk.
Nézz már körül egy kicsit. :(((

Aki hülye, haljon meg!

(#33) #56573440 válasza halkow (#31) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez ebben a formában nem igaz, sőt.

az alap dolog amit ebben a kérdéskörben meg kell érteni, hogy ha az év 365 napjában kint leng a csillagos lobogó a házadon ott, akkor te király vagy, nem úgy mint .... őőő szóval érted. ott büszke arra hogy amerikai, büszke a nemzetiségére, és mivel kint a fizetések is másképp mozognak, valamint az apple termékek is jóval elérhetőbbek mint itt, így lazán megveszi a "hazait" ha teheti. persze sok más készüléket is eladnak samutól lefele, de arányaiban a piac mégis nyitottabb az alma fele.

egyébként nem olyan ostobák ők... nem vagyok meggyőződve a személyes tapasztalataim szerint, hogy arányaiban ott több lenne a retardált mint itthon. sőt. mindig azon röhögök hogy röhögjük őket hogy nem tudják az eu országokat belőni pl. aztán fordítva ha odalépne hozzám pesten egy amcsi hogy mondjam már el az államokat a fővárosukkal, és extra pontért vaktérképen jelöljem be, őszintén nem tudnám azt mondani hogy 50% fölé tudnám küldeni a pontszámot. és szerintem neked se menne... ugyanúgy vezet itthon is a kormány ahogy kit, ugyanúgy birka mód mennek utána mint ott, etc...

(#34) #79335424 válasza #32839680 (#6) üzenetére


#79335424
törölt tag

Maximálisan egyetértek. Egyébként az óragyártóknál sem annyira újdonság ez. Pl. Casio G-Shock -ból is van ilyen már egy ideje. Engem pl. kifejezetten zavarna a karomon egy óra. Csak egy olcsó karperecet szeretnék, ami:
- rezeg és/vagy világít ha hívásom van, vagy vmilyen figyelmeztetést állítottam be
- rezeg, ha megszakad a kapcsolat a telóval
- tudjak jelzésparancsot küldeni a telóra, hogy hangoskodjon egyet azon az ismeretlen helyen, ahova megint sikerült eldugnom.
- esetleg egy erős led a kiégett lépcsőházvilágítás helyett. Ha jól emlékszem, szintén Casio órában láttam ilyen funkciót.

(#37) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Ezek az órák nagyon jól néznek ki, csak sokallom az árukat :(

Üdv. Johnny

(#38) Touch-ko válasza halkow (#31) üzenetére


Touch-ko
őstag

Ez baromsag. Inkabb beszelgetek amerikaival, mint magyarral.. Nem olyan butak, mint hinned, bar teny, hogy nem tudjak mi magyarorszag fovarosa, pont ugy, mint ahogy TE sem tudod, mi pl.California allam "fovarosa"...
(Nem, nem LA es SF)

Sokkal nyitottabb tarsadalomban elnek, ha valaki labara ralepsz a metron, nem fognak anyazni, Bp-n meg a mozgolepcso hasznalatat sem ismerik...
Nem mindent oldanak meg katonai beavatkozassal, se penzzel, es sokkal baratsagosabbak, mint az europaiak. Tobbet mosolyognak es vidamabb az eletfelfogasuk, nem rohadt pesszimista, mint a magyaroke.. Osszetartanak, buszkek arra, hogy honnan szarmaznak.

(#39) #79335424 válasza Touch-ko (#38) üzenetére


#79335424
törölt tag

A jó, ha büszkék rá, de tudják is, hogy mire? Mármint a származásukat illetően. Leszámítva azt megmaradt pár őslakost, akik mellé "odaszármaztak". :)

(#40) daniel909


daniel909
addikt

elemzők... tényleg fel kéne őket lőni a holdra.
nem is biztos h lesz apple okosóra, nem ismerjük, de azért dominálni fog. szerintem nem. ha csak ios eszközökkel fog működni akkor kapásból az okostelefon használók java háttérbe szorul. a moto 360 viszont ígéretes de azért egy átfogó tesztet megvárok.

(#28) morgyi: hjajj de sokszor le lett írva ez is h kamu. statiszták voltak. az embereket azért ennyire ostobának nem kell nézni, független attól melyik földrész.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#41) Duree


Duree
veterán

Az elemzök menjenek paradicsomot kapálni inkább.A motoroláé a legígéretebb óra bármivel müködik jól néz ki.

duree54

(#42) Stard72 válasza #32839680 (#35) üzenetére


Stard72
tag

Szerintem amikor a magyar iskolarendszer még jó volt,pontosan olyan központosított volt, mint most

(#43) #86973952


#86973952
törölt tag

Abban azért tök igaza van a cikknek, hogy az Almától várható siker. Ennek viszont semmi köze nincs ahhoz, hogy valaki Alma párti -e vagy nem. Nézzétek meg azt, hogy ki a világ legnagyobb film gyártó országa (aki globálisan is megjelnik), aztán nézzétek meg azt, hogy minden 2. "amerikai filmben" nem csak megjelenik, de még kimondva is szereplője egy-egy Alma termék. Kell ennél nagyobb reklám? Eszik az emberek az Almát, biztos hogy nagy siker lesz. Az hogy formailag más, az még + rásegít erre. De említhetjük itt a Coca Cola -t is.

Az meg hogy az USA -ban mennyire buták az emberek ugyan olyan demagóg kijelentés, mint ha azt mondja valaki, hogy a többi ország nem veszi át a módszereit (pl. reklám vagy módszertan szinten, hitel élet). Ugyan olyan buták vagy okosak mint itt, csak ott lényegesen erősebb az agymosás, ennyi az egész. A német kissrác meg ugyan úgy látja az Almás eszközt a filmben, amit erőszerettel fogyaszt, majd sír utána, hogy legyen meg neki, aztán meg is kapja.

Az mondjuk már más kérdés, hogy szó szerint vadászni kell arra, hogy olyan paprikát egyek, aminek íze is van, nem csak szép formája. Ezek után sokkal jobban megbecsültem a magyar vagy akár az olasz ízeket.

[ Szerkesztve ]

(#44) culas25


culas25
tag

Szép gondolat, jó hogy még okos órája sincs az Apple-nek, de már piacvezető. Amúgy lassan úgy érzem, hogy a Samsung meg az Apple csak nekünk játsszák meg, hogy ellenségek, simán kinézem belúlük hogy közben összedolgoznak. Az biztos, én egyiktől sem fogok semmit sem venni a közeljövőben.

(#45) #79335424 válasza culas25 (#44) üzenetére


#79335424
törölt tag

De hát ez tény. Pingpongoznak a szabadalmakkal, dobálják egymásra a sarat, de egyik sem rúgta fel az asztalt. Nem is értem, hogy az Apple hogy süllyedhet erkölcsileg olyan mélyre, hogy alkatrészt vásároljon egy ilyen tolvaj bandától. A Samu meg hogy lehet beszállítója egy ilyen vádaskodó, hazug, imperialista, blablabla? Persze tudjuk, hogy van az a pénz. Te adsz nekem puskát én adok neked töltényt és majd a levegőbe lövöldözve fenyegetjük egymást. Lényeg, hogy jó hangosan útálkozzunk.

[ Szerkesztve ]

(#46) Touch-ko válasza #79335424 (#39) üzenetére


Touch-ko
őstag

Mire gondolsz a szarmazast illetoen?
Tok mindegy honnan szarmazol (nem mint egyes orszagokban) legy normalis. Mire buszkek? Arra, hogy nagyhatalomma valtak es jelentos befolyassal birnak a nemzetkozi politikaban. Vajon hany olyan ember vandorolt oda akit az orszagaban sz.rba sem vettek, majd tudasaval ismert es elismert emberre valt?
Oke tortenelmuk, sajat kulturajuk nem nagyon van. Viszont az elet felfogasuk a magyarhoz, de meg az europaihoz kepest is sokkal pozitivabb.

(#47) L3zl13 válasza #79335424 (#39) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Miért a magyar honfoglalás jobb volt? Szerinted az itteni őslakosokkal olyan jól bántak a mi őseink?
Ott amerikában azóta felépítették a világ vezető hatalmát mi meg itt vergődünk a saját mocskunkban.
De nyugodtan mosolyogj csak rajtuk lenézően... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#48) #79335424 válasza L3zl13 (#47) üzenetére


#79335424
törölt tag

Félreértitek. Az tény, hogy nem nagyon érdekelt minket Svatopluk véleménye az itt tartózkodásunkról. De a nemzeti egység szempontjából nem mindegy, hogy az állam alapítás 250, vagy 1000 éve történt. Arról nem csak a Magyarok tehetnek, hogy nálunk nincs teljesen rendben ez a dolog. Volt ebben külsős aknamunka is gazdagon. Sztem az a csoda, hogy:
"És annyi balszerencse közt,
Oly sok viszály után,
Megfogyva bár, de törve nem,
Él nemzet e hazán
"
Nem mosolygok az amerikaiakon és nem kesergek sanyarú sorsunkon. Sztem mindenki a maga szerencséjének a pogácsa. Élek, teszem a dolgom, próbálok boldogulni és remélem, nem kell senkitől sem bocsánatot kérnem azért, hogy én itthon is tudok mosolyogni, pozitívan gondolkodni. Nem bezzegelek és ebben a ma oly divatos, általános, népi kesergőben sem veszek részt. Sztem ha mindenki így tenne, akkor máris előrébb lennénk.

[ Szerkesztve ]

(#50) Crafter32 válasza Sn00k (#2) üzenetére


Crafter32
őstag

Egy bőr miért gáz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.