Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) thiclyoon válasza Timer (#99) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

#100 - örülök :)

-- nem válasz, nem fejtem inkább tovább --

[ Szerkesztve ]

(#102) Luck Dragon

Jó lenne ha az akkumulátor nagyságára is gyúrnának. Legalábbis iPhone terén .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#103) janeszgol


janeszgol
félisten

En abban egyetertek a negativ hangokkal, hogy a gyorstoltes mar az iPhone 7-be is kellett volna. A logika ugy szol, hogy a nagy akku miatt kell a gyorstoltes, de nem. A kicsibe is kell.
120hz. Ma mar teljesen atlagos monitorban a 144hz peldaul. Az ujgeneracios konzolok is tamogatjak a magasabb kepfrissitest. De mivel csak most kezdik tamogatni (ps5, xs), es meg alig kaphatok ezek, szerintem itt meg nincs lemaradva az Apple.
Plane, ha a 13-as modellekben benne lesz mar.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#104) pusszycat válasza Luck Dragon (#102) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem kell nagyobb csak bírjon többet. :P

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#106) Luck Dragon válasza pusszycat (#104) üzenetére

Ezt kifejtenéd kérlek ? ;]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#108) pusszycat válasza Luck Dragon (#106) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, hoogyne. Kapacitásban legyen nagy ne méretben, az senkinek sem jó. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#109) GEIL


GEIL
addikt

iphone 12.-höz írják hogy "super retina kijelző" 470 ppi körül.....a több mint 5 éves fiókban pihenő Lg G4-em már akkoriban 432 ppi-t tudott....persze, a felbontás nem minden....stb.
De az Apple már 5 éve is "retina kijelzőnek" mondta az akkori modelljei 3xx ppi-s kijelzőjét.... :K :U de egymás mellé téve azért mosolyogtam a különbségen. :C :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#110) gattolino


gattolino
senior tag

iPhone 13 mini 2406 mAh
iPhone 13, 13 Pro 3095 mAh
iPhone 13 Pro Max 4352 mAh
[link]

Vivo X90 Pro Plus

(#112) Timer válasza GEIL (#109) üzenetére


Timer
veterán

"de egymás mellé téve azért mosolyogtam a különbségen"

Rosszul látod, megmondták feljebb. Nincs értelme a kijelző fejlesztésnek, mert úússseelássasenki'. Meg amúgy se kell, profitáljon csak a gyártó még ebből is, nekünk meg jó lesz a 320*240, mint a PDA hőskorban, lehetőleg 50 Hz alatt, hogy rángassa is a szemgolyót. ;]

Irónia OFF.

[ Szerkesztve ]

(#113) kakuk.tamas válasza janeszgol (#5) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az LG nagy felületű (értsd tv) OLED gyártásában a király, míg a Samsung a kicsibe (értsd mobil és tablet). Ez ilyen egyszerű, nem lehet mindenki mindenben jó.

(Nem mellesleg szerintem az LG telefonos OLED-jel jobb a Samsung SuperAmoledjánál. Tapasztaltam, hasonlítgattam)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#114) kBika válasza Timer (#99) üzenetére


kBika
csendes tag

Vicces hogy ilyen sok kommenten át ez a téma... a 12 pro-ban az A14 illetve a 6 gb ram mitől ne lenne felsőkategóriás? Ja hogy valamelyik androidosban 16 van? Na és a macbookomban is, mégsem mondanám elavultnak(M1) 2021-ben már fel kéne fogni, hogy nem csak a táblázatban leírt technikai adatok számítanak, hanem a körítés, a felhasználói élmény és az ökoszisztéma is. Ezekben erősen piacvezető az apple, melyik androidos készülék tud olyan szinten együttműködni a szintén andoridos tablettel és még egy laptoppal is?
Szerintem egy sem és amíg ez így lesz, én biztosan nem fogok androidos csodákat venni akárhány hz lehet a kijelő meg benne lehet a világ összes ramja.
Kicsi az akksi? Nem érdekel mekkora, ha kibír egy napot, este úgy is feltölt, mivel este töltőn van megint nem érdekel milyen gyorsan tölt.
Érdekes az apple pay, sidecar, szinkronizálás funkciókról egy szót sem szólnak a haterek csak hogy releváns példákat említsek. A mobilfizetés az apple eszközökön a legkényelmesebb, pedig max 6 gb ram van csak bennük :))
Melyik androidos telefon tudja alapértelmezetten, hogy ha kimásolok egy szövegrészletet telefonon, azt azonnal beilleszthetem gépen? Vagy ha csinálok egy fotót, azonnal megjelenik a gyári alapértelmezett képtárban az összes eszközömön?

Akik fikázzák az applet általában sosem használták még az ökoszisztémát és mindíg, mindegyik hír alatt szétokádják a céget hogy így szar, úgy szar. Senkit sem érdekelnek ezek a vélemények.
Próbáld ki és meglátod milyen rossz. Nekem volt androidom az összes nyűgjével együtt, köszi elég volt egy életre. :N
Ja és nem irogatok androidos hírek alá, hogy de fos hogy nem tudja az airplayt, meg fuuu az én kamerám már 2014-ben szebb képeket csinált..

[ Szerkesztve ]

(#115) pusszycat válasza kBika (#114) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Nekem volt androidom az összes nyűgjével együtt, köszi elég volt egy életre. :N"

- Jó azt mindenki tudja, h az iPhone az IOS-al hülyebiztos, de kell az a kis kaland, nem belepunnyadni a tökéletességbe. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#116) kakuk.tamas válasza pusszycat (#115) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Felsőkategóriás droidos telefonjaim voltak, én is fikáztam az Applet, aztán decemberben megvettem életem első iPhone-ját, mert elegem lett a tepsikből.
És nem értettem magam, hogy mi a franc bajom van az Applelel meg az iOS-el, meg úgy az egésszel.

Amit jelenleg az Apple tud, olyan másik gyártó nem.
A Samsung se tud mit kezdeni magával, most kap észbe, hogy elcseszte az okosóra vonalát (ezért vált Tizenről és szerintem ezzel nyírja ki végleg az órás vonalát), és egyszerűen neki sincs egy jól működő ökoszisztémája. Ami azért gáz, mert tizenxéve az Android a fő vonala…

Lehet szidni az Apple, de tök hülyeség. Amit eladnak, az tényleg profi. Ha nem is hardveresen, de szoftveresen magasan verik az összes gyártót.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#118) kBika válasza kakuk.tamas (#116) üzenetére


kBika
csendes tag

Talán a samsung is kezd rájönni, hogy ha nem csak a telefonod remek, akkor sokkal többet kaszálhatsz.
Nekem ez volt a legnagyobb gondom, hogy önmagában a telefon tök jó, de ha bármi más tableted vagy laptopod van akkor már nincs egységes megoldás. Az apple ebben ver mindent.

(#119) janeszgol válasza kBika (#118) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez igaz. És még úgyis igaz, hogy azonos márkájú eszközeid vannak. Sem a Samsung, sem a Huawei, sem az LG nem tudott kiépíteni egy olyat, hogy telefon, tablet, noti, okosóra, így egyben.
Az egyetlen épkézláb teló PC/noti párosítást az MS csinálta és csinálja meg. A Samsung a DEX-et is elengedte a picsbe. Már az összes(igen, az összes, a kis fostosak is!!) használnia kéne a DEX-et. Persze előtte optimizálni kellene.
De nem, inkább elengedte.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#120) Doki42 válasza Luck Dragon (#102) üzenetére


Doki42
őstag

Én is ezt írtam, de ....na :D

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#121) janeszgol


janeszgol
félisten

Ja és a Google a Pixeleivel, meg a rendszereivel. Szánalmas. Egy szerencsétlenkedés, semmi több.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#122) joey04 válasza PavelVagyok (#80) üzenetére


joey04
titán

Nem szabad etetni ezeket.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#123) GEIL


GEIL
addikt

Igazuk van azoknak is akiknek jó az Apple...tény hogy az op-rendszer miatt atomstabil és gyors....teszi a dolgát.....de egy felső középkategóriás hardvert ás átlagos kijelzőt túláraznak a jó szoftver miatt, méghozzá gusztustalanul.
Ez a stabilitás viszont hozza magával a teljes ZÁRT rendszert is.

Youtube video -> mp3 konvertálás -> mp3 vágás -> csengőhangnak beállítás
(apple telón ez nem csak úgy van hogy 3 perc....mindenre program van, ami ha szerencséd van akkor nem fizetős... XD

Wallpapert sincs sok értelme beállitani...az összes ikon kivan tojva a képernyőre... XD
Élő időjárás widget ?
Élő euro - forint árfolyam widget ?
Persze, mindent elérsz Apple-n is egy gombnyomással, alkalmazásből...de én nem akarok nyitni semmit...csak feloldom a kijelzőt és látom amit kell.

Sógorom vett annak idején iphone X-et.....együtt voltunk vendégségben......valami filmet akartunk elhozni mindketten...4k...50 Gb körüli mérettel...a vendéglátónk laptopján volt a film.
Senkinél nem volt pendrive és külső vinyó se.......nálam autóban is van egy gyári kábel.....mondanom se kell hogy a Mate 10 pro-m (128 Gb)-ra simán rámásoltam és ámen....még könyvtárat se csináltam neki...csak "behúztam és vittem"........na egy ilyen emberközeli és hétköznapi egyszerű dolgot se tudsz kivitelezni egy telóval...akkor az nekem nem "mindenes eszköz".......akkor gondolkozott sógor és rá 1 hónapra már valami
"S szériás" dual simes Samsung volt neki zsebben. :DDD :R

Végszó:
Nekem az Apple teló az olyan mint egy "gourmet van fine dining" konyha...látványos és így rohadt drágán elsüthető...finom is...de KEVÉS az adag...éhesen távozom......hétköznapokra ár és szolgáltatás terén Android magasan nyerőbb és egyszerűbb. :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#124) kBika válasza GEIL (#123) üzenetére


kBika
csendes tag

Az iphone memoriájára is simán rámásolhatta volna :) aztán a fájlokban megtekintheti/vagy ha nem ismeri fel másra átteheti

(#125) GreenGoblin válasza gattolino (#110) üzenetére


GreenGoblin
tag

Na a Pro Max akkuja brutál lesz ha így lesz. :Y

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#126) PavelVagyok válasza GEIL (#123) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

"Wallpapert sincs sok értelme beállitani...az összes ikon kivan tojva a képernyőre... XD"

ezt te rendezed el úgy ahogy akarod és nem kell egy képernyőre kitojni az összes ikont xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

"Élő időjárás widget ?
Élő euro - forint árfolyam widget ?"

Ilyen is van. Feloldani sem feltétlen kell hozzá a telefont. ;)

"Sógorom vett annak idején iphone X-et.....együtt voltunk vendégségben......valami filmet akartunk elhozni mindketten...4k...50 Gb körüli mérettel...a vendéglátónk laptopján volt a film."

bocs, de komolyan ilyesmikkel ki kínlódik még? hazamegyek és letöltöm én is 10-20 perc alatt.. sőt mondok jobbat, remoteban kiküldöm a torrent filet a megfelelő gépemre és mire hazamegyek már csak a TV-t kell bekapcsolnom, nem szopok ilyen baromságokkal hogy mástól pendriveozzak. 2021 van.

"Senkinél nem volt pendrive és külső vinyó se.......nálam autóban is van egy gyári kábel."

eddig az volt a mondás a topicban hogy tök gagyi ha valaki viszi magával bárhova a kábelt, hiszen kibirnak ezek az androidos telefonok 2-3 napot meg 10 perc alatt feltöltenek. akkor minek van nálad kábel?

a csengőhang témára nem is tudok mit mondani. elhiszem hogy neked igényed, nekem az alap gyári csengőhang van beállítva és le van némítva a telefon 0-24. soha nem foglalkoztam csengőhangozással és kifejezetten cikinek érzem a mindenféle csilingelést is másoknál is.

[ Szerkesztve ]

(#127) kakuk.tamas válasza GEIL (#123) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Itt làtszik, hogy mekkora sóherek az emberek…
Megveszed a telefonod több százezerért és youtuberól letöltött mocsok minöségű zenét hallgatsz… Filmeket netről töltöd ahelyett, hogy megvennéd/kikölcsönöznéd. És ezeket hozod fel példának.

Az Apple boltjában ha nagyon akarok veszek 70-400 forintért csengőhangot. Ennyit nekem bőven megér, főleg, ha ezzel is támogatom az adott előadót. A zenéit streamelem, így nagyobb a valószínűsége, hogy legközelebb is lesz pénze csinálni zenéket.
A filmeknél szintúgy, most mozik hiányában méginkább.

Nem az ilyeneken kell spórolni… Az drága kocsidra se úgy lopkodod össze a cuccokat, vagy a legolcsóbbat veszed meg.

Mobilon a hátteret nagyon sokat nézi egyébként az ember. Általában feloldás után azonnal megnyit egy appot….🤷‍♂️
Az említett widgetek ahogy írták elérhetőek..

Egyébként a 12-es szériában OLED a kijelző, és az egyik legjobb a SoC. Mi ezen a középkategóriás? Ez nem Android, hogy kelljen alá 1258GB RAM.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#128) GEIL válasza kakuk.tamas (#127) üzenetére


GEIL
addikt

Megértelek és semmi gond.
Az aláírásodat végigolvasva csak úgy pörögnek a "sok sok százerzek"
(cakk pakk kb 1,4 millio Ft minimum).....amivel nincs is problémám, irigység meg főleg nincs....de el kell fogadnod azt is hogy a többség nem engedhet meg ilyen eszközöket magának.....

-internetem otthon 64/8 Mbit + 104 Tv csat és 5.190-et fizetek érte....
-mobil előfizu párommal együtt 6.630 Ft (a 2 előfiz.)....neked vagy magenta van, vagy voda red és minimum 15-20 rugó a havidij is.......

Ez olyan mint szegény embert kaviárral és lazaccal kínálni........

Tehát én egy csengőhangért nem fizetek 400 Ft-ot :D XD sóher = spórol, mert kénytelen.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#129) thiclyoon válasza GEIL (#123) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

"tény hogy az op-rendszer miatt atomstabil és gyors"

Ezt légyszi az 57-es és 99-es kommentre reagáld, ahhoz pont passzol :D most akkor atomstabil és gyors - vagy lassú, amit animációkkal kell elfedni? :B Szóljatok, hogy frissíthessem a tudásomat, nehogy lemaradjak.

#127-hez kapcsolódva a "Youtube video -> mp3 konvertálás -> mp3 vágás -> csengőhangnak beállítás" valóban működik (legtöbbször), de amennyi reklámon, esetleges víruson át kell küzdeni magad, ahelyett sokkal kényelmesebb a "hivatalos" verzió. Nekem is megér párszáz forintot :)

#128: már írtam azt hiszem, de én pl. a legolcsóbb elérhető iPhone-t használom, a legolcsóbb telefonelőfizetéssel. Miért? Mert nekem ez is tud annyit, amennyi kell, és ha így definiáljuk akkor sóher vagyok :D . Jó, a netből nem engedek, mert az egész napom itt töltöm, de a TV nélkül kb. annyi mint neked, csak itt 500-as netről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#130) GEIL válasza thiclyoon (#129) üzenetére


GEIL
addikt

Akkor elírtam...."OP-rendszer alatt" az Operációs rendszert értettem...ami itt az IOS
IOS-re írtam hogy atomstabil és gyors is. :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#131) Timer válasza kBika (#114) üzenetére


Timer
veterán

Igazad van. Én például az étteremben is azt nézem, hogy milyen designos az étlap meg mennyire jó a marketing, véletlenül sem a főétel érdekel, amiért fizettem. Helyette lelkesít, hogy akár kávét és sütit is ehetnék ugyanott, és ez milyen jó így egybe már. Inkább az a vicces, hogy szinte minden hívő az ökoszisztémával jön (és ezt általánosságban írom, nem Neked címezve direktben), miközben ha megnéznénk, hogy hány iPhonet adnak el, meg mellé mennyi tablet és imac fogy, lenne meglepi azt hiszem. Ennyit az ökoszisztéma erejéről, úgy általánosságban. Persze ha megvan minden elem a láncban, akkor valid az érvelés, én nem ezt vitatom (nem is vitattam soha), hanem azt, hogy hány esetben van ez meg a valóságban ahhoz képest, ahányan hivatkoznak erre.

"Ja és nem irogatok androidos hírek alá, hogy de fos hogy nem tudja az airplayt, meg fuuu az én kamerám már 2014-ben szebb képeket csinált.."

Ó, megteszi azt helyetted más, de még hányan és hányszor, lásd alább!

#122joey04:

Ó, megjött a legnagyobb OnePlus troll is. Várlak a következő OnePlus hír alatt a szokásos fanyalgásra és a gyártó temetésére, csak ahogyan szoktad! :D Gondolom, most már tetszeni fog a 120 Hz is, ha már a 90 Hz nem ért Neked semmit a 7 Pro bemutatkozásakor. Teszem hozzá, cirka 2 éve... :DDD No offense, csak hogy tisztázzuk, kikre is utalt a költő gálánsan az "ezeket" kifejezéssel.

[ Szerkesztve ]

(#132) kakuk.tamas válasza Timer (#131) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha iMac-ből nem is fogy sok, de Watchból, és iPadből fogy szépen. Ahogy egyre több ember vesz MacBookot is, legalábbis ahogy a Facebookos csoportokban tapasztalom.

Az iMac helyhez kötött dolog, az emberek pedig egyre inkább a mobilitásra vannak kényszerítve.

Régen a Huaweit istenítettem, még a Mate20 Pro időkben (volt is mellé Huawei Watch-om), aztán jött a P40 Pro+MateBook ami mellé egy Samsung GWA2-t használtam.
Aztán jött az Alma, és rájöttem, hogy ez így összességében jobb.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#133) Timer válasza kakuk.tamas (#132) üzenetére


Timer
veterán

Az óra az jó példa, abból tényleg elég sokat látok. Nem csoda, szerintem kábé az az egyetlen termékük az iPad mellett, ami még mindig inmovál. Teszem hozzá még egyszer, szerintem! Az M1 nagyon jó irány, szintén bizakodásra ad okot, de hatalmas falat kilépni az x86 mezőből, várjuk ki hogy mi is lesz a vége (azért az Intelre váltás se volt egy fáklyás menet).

Ugyanakkor egy óra és egy telefon önmagában még nem ökoszisztéma, bár tény, hogy kezdetnek jó. Az látszik, hogy Nálad megvan minden elem, de nem Te vagy az átlag, ezt szerintem tudod.

Stateman: ha akartad volna, már régen értenéd, miről írtam. Jól láthatóan nem akarod, részemről ez ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#134) thiclyoon válasza GEIL (#130) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

Értettem, nem ezért írtam :)

Közben megtaláltam, hogy szerinted (is) a hardver az, ami "felső-középkategóriás." Mi lenne a csúcskategória akkor? Hardver != RAM mérete. CPU-GPU kombóban nincs ellenfele a jelenlegi A/M prociknak, ezt még a legelvakultabb alma-ellenesek is látják, remélem ez elfogadható számodra / számotokra is. Ha nem, akkor YT / Google: "m1 mac speed test", és lesznek találatok azt hiszem. Ha ez gyenge, akkor várj egy hetet, jön az M1X / M2, hátha azt elfogadja a nép :DDD . A RAM lehet kevesebb, mint Androidon, de - és itt a hatalmas de - a két rendszer másképp működik. A háttérben futó appok Androidon inkább 100% memóriát használnak (az előtérben levéshez képest), ez iOS-en közelebb van a 30%-hoz mint a 40-hez. Vagyis ha a háttérben lévő appok RAM használatát nézzük, iOS-en kb. 3x annyi fér el adott mennyiségű RAM-on (durván számolva, a rendszer és az előtérben lévő app miatt lehet csak 2,4x). Ez OS jellemző, aki ezt nem tudja elfogadni, az így járt. (A konkrét számok itt nem annyira lényegesek, a koncepció az, ami megadja az alapját. Nyilvánvaló, hogy a 16GB-os iPad-be nem fog senki 50GB-nyi adatot tenni, csak az eltérő kezelésre hívtam fel a figyelmet. Nyers tárolásban a számok alapján nyilván az Android elhúzott, ezt mindenki elismerni. Kérdés, hogy mire mennek vele, mert a limitációk miatt nem tudják kihasználni.)

Egyéb hardver számomra nem releváns (meg mondjuk egy jack hiány miatt nem neveznék egy amúgy elég jó hardvert középkategóriásnak), nekem az ún. retina felbontás elég, kijelző bőven jó, nincs notch, ezekből nem is várok többet. Az akksi lehetne nagyobb - erre is van lehetőség, csak többet kellene fizetnem, ami nekem nem éri meg. Nincs faceid, van touchid, nincs triplakamera, hasonló megkötések vannak, de ezekben lehet feljebb lépni még, mondom, én a legolcsóbbat használom.

Tehát akkor Timerrel összekötve ismét, mit akarnak elfedni animációkkal? A kijelzőt? :D Fogalmam sincs tényleg. A CPU intenzív taskot, pl. egy egymagos unzippinget még csak-csak, de a fene se fog nézni 2x5 perces fadein-fadeout animációt. Kérlek valamelyikőtök küldjön valós életbeli tapasztalatot / videót, hogy mire gondolt itt a költő.

[ Szerkesztve ]

(#135) bigmasterg válasza kakuk.tamas (#116) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nekem 1,5-2 évig volt céges iphone-om, a privát android mellett.
Igen, iphone hülyebiztosabb, tán' stabilabb is (bár azért iphone is meg tud hülyülni néha, illetve volt imac-em, az is ugyanúgy le tudott fagyni).
Szóval igen, apple egységesebb felületet nyújt a készülékein, jók az animációi, egész korrekt a felhasználói élmény. Összességében minsőgéi termékek, de sosem tudtam igazán megszokni és megszeretni. Nekem az android jobban kézre áll, lehet mert azt ~10 éve használom.

[ Szerkesztve ]

(#136) kBika válasza Timer (#131) üzenetére


kBika
csendes tag

Tehát neked felfoghatatlan, hogy azért mert papíron nem ebben van a legtöbb ram, pixel stb attól még egy piacképes termék? Sőt igazából az egyik legsikeresebb mobil évek óta.
Minden annyit ér amennyit adnak érte, számomra a 12 Pro teljes mértékben megérte, szeretem használni és semmi másra nem cserélném le.
Írtak fentebb egy audis példát, na most tényleg tök jó példa.
Magyarázd meg egy BMW vagy Audi tulajnak miért éri meg sokkal jobban egy Dacia...
Nyílván nem húzható egyértelmű párhuzam, de fogadd el hogy rengeteg embernek az Iphone minden igényét kielégíti és marhára nem érdekli, hogy az androidosnak papíron jobb technikai paraméterei vannak, ha az iphone egyszerűen csak jobb számára.
Volt S7 nálam, aztán Note 8 de akkora csalódás volt, hogy akkor váltottam Iphone X-re mivel egy árban voltak és megbízhatóságban ég és föld volt már akkor.
Az android ugyan abba a gödörben van mint a windows, külön fejlesztik a hardwaret és a szoftvert, ezért sosem lesz teljes az összhang, míg az apple mindent maga fejleszt, így a végeredmény- számomra sokkal szimpatikusabb. És ezzel rengeteg más ember is így van, szóval fogadd el és ne az éttermi példákkal gyere, mert ha ott is az ár-érték arányt nézed akkor inkább főzz magadra...

(#137) vicze válasza thiclyoon (#134) üzenetére


vicze
félisten

"ekem az ún. retina felbontás elég"
Melyik? Nem mindegy... ha a 960×640 elég akkor "ok"...
Retina display
Retina HD display
Liquid Retina display
Super Retina HD display
Super Retina XDR display

Mielőtt jönne a DPI maszlag, az 300-ról 500-ra emelkedett az idők folyamán...

(#138) kakuk.tamas válasza bigmasterg (#135) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Még az androidos élet elején (értsd valahol a 2es droid körül, a Symbian S60 bukdácsolásakor) kezdtem el droidos telefonokat használni. Már a legelején is imádtam mókolni velük, ROM-olgatni, a problémákat megoldani. Szerettem, hogy tényleg testre lehet szabni a rendszert. De az évek alatt ez a ‘szenvedély’ elmúlt. És elkezdtem egyszerűsíteni.
Kipróbáltam minden verziót az egyszerűsítésre, hogy minél jobban átjárható legyen a telefon-tab-pc vonal, de egyszerűen nincs más, nincs jobb megoldás, mint az Apple cuccai.

Próbáltam hatvannyolcmillió féle felhőt, alkalmazásokat pc-n, hátha sikerül. De rájöttem, hogy az android-android (mobil-tablet) vonal se járható át, még akkor sem, hogy ugyanarról a gyártóról beszélünk.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#139) aujjobba válasza vicze (#137) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem engem kerdeztel, de megjegyzem en atlagos iphone Xr felhasznalo vagyok, aminek le van sajnalva mindenki altal a felbontasa.
Ha ezt egesz kozel teszem a szememhez, akkor se homalyos vagy pixeles a betuk rajzolata, minden tokeletesen olvashato/lathato, a kijelzo kulteri fenyereje boven megfelelo.
Lehet, hogy egymas mellett nezve egy 2k-s telefonnal feltunne a kulonbseg, de oszinten szolva napi hasznalatban ez a felhasznalok nagy tobbseget egyaltalan nem erdekli, engem se.

(#140) thiclyoon válasza vicze (#137) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

"Retina display starts at the PPD value of 57 PPD. [...] Note that the PPD parameter is not an intrinsic parameter of the display itself, unlike absolute pixel resolution (e.g. 1920×1080 pixels) or relative pixel density (e.g. 401 PPI), but is dependent on the distance between the display and the eye of the person (or lens of the device) viewing the display; moving the eye closer to the display reduces the PPD, and moving away from it increases the PPD in proportion to the distance." ([link])

Igen, talán meglepő, hogy a 32 colos Pro Display XDR-t* nem ugyanolyan távolságból nézik az emberek, mint a 38mm-es órát. Szóval itt jelezném (ahogy fent is kiemeltem), hogy a DPI az egy adott képernyőre konstans érték, nem változik a néző távolságának változása függvényében.

Annyiban igazad van, hogy 326 ppi volt a határ telefonok esetében. Ez változott? Dehogy változott - bár az X esetén 458 ppi volt. Átvert az Apple? Szerintem nem, mert:
"Due to the peculiar diamond Sub-Pixels layout found in the iPhone X, iPhone XS and iPhone XS Max, the actual density of the Red and Blue Sub-Pixels is lower than that of the Green Sub-Pixels, being reportedly 324 Sub-Pixels per inch." Lehet, hogy neked ez nem fér bele, és inkább csinálták volna meg igazából 324-nek. Akkor viszont subpixelek miatt arányosan kevesebb lett volna az érték. Melyik a jobb? Szerintem ez, mert ezzel fölé lőttek, nem tudnak belekötni, hogy "retina, de 320 alatti!"

Szóval a 320 körüli érték maradt továbbra is. Igen, volt nagyon rossz képernyős telefonom is (kb 250-80ppi lehetett?), amiről a sokáig tipikus 441ppi-re váltottam, majd vissza kb 400 környékére, és ezek után láttam először a kb. 320-as iPhone kijelzőt. Nem, nem látom a pixeleket, és ez nekem elég :) már 2012-13-ban is tudtak 440-es telefonokat gyártani, és azóta ez az érték eléggé megállt, az S21 pl. 420 körül van. Mivel 7-8 év alatt a technológia bőven fejlődött (voltak 800-as prototípusok azért), így mással nem tudom magyarázni, minthogy a különbséget senki se látja már, csak felesleges akksiégetés menne a 8K-s kijelzők miatt.

* aminek amúgy 220 alatti a ppi értéke. Ezek szerint ez még a 250-80-as régi telefonomnál is rosszabb? Hát, abszolút értékben igen, csak senki se néz 32 colt ugyanolyan távolságból, mint egy 4 colos telefont.

[ Szerkesztve ]

(#141) Timer válasza kBika (#136) üzenetére


Timer
veterán

"Tehát neked felfoghatatlan,"

Nem, én felfogtam, csak kisrészt önámításnak, nagyrészt önigazolásnak tartom ezt a fajta magyarázatot a vásárlók jelentős részéről. Persze vannak olyanok, akik reaális indokkal (mondjuk mert tényleg ott figyel a teljes Apple-paletta a lakásban) tartanak ki a cég mellett, vagy épp tartalomgyártással foglalkoznak. Nekem végső soron mindegy, ki és mire és mennyit áldoz, csak az egész iPhone-mizéria évek óta szembe megy az alapvető piaci mechanizmusokkal, ami bizonyos szinten megmagyarázhatatlan. Biztos én vagyok a különc, de szeretem, ha a méregdrágán vett csúcskészülékem lehetőség szerint minden tekintetben a vásárlás pillanatában elérhető maximumot hozza attól függetlenül, hogy "nekem szükségem van-e" rá, vagy éppen "fontosnak tartom-e". Az ugyanis továbbra sem érv technológiai szempontból, hogy "nekem ez elég", hanem maximum egy vélemény. A specifikáció ilyen szempontból sokkal inkább mérvadó, ha tetszik, ha nem. Ha kompromisszumot kötünk, az lehet még jó vétel, úgy hívják az ilyesmit, hogy ár/érték arányban jó választás. De ez sohasem lehet egyben a csúcskategória is, kiváltképp nem akkor, amikor az adott piaci szegmens tradícionálisan legdrágább termékéről beszélünk. Valahogy a legtöbb termék esetén az van, hogy a piac legmagasabb áron értékesített eszköze nem maradhat le (és nem is marad le!) technológiai fejlettségben az aktuális maximumtól, csak az iPhone kivétel ez alól. Évekig néztétek a baromi nagy kávákat, kisméretű, alacsony felbontású kijelzőt, használtatok fizikai ujjlenyomat olvasót, a notchtól szerintem már az életben nem szabadultok meg, és most már töltő sincs a dobozban, pláne nem gyorstöltő, ami azért finoman szólva is elvárható lenne így 2021-ben ennyi pénzért, bárki bármit mond. Nekem ez nem gond, azt vesz mindenki, amit akar, de azért ne állítsuk már meg a napot, és helyeseljünk tudatos vásárlóként az ilyesfajta gyártói suttyóságra. Abból a gigászi profitból, amit az Apple évről-évre bezsebel, jutna pénz bizonyára ezekre a fejlesztésekre is. Ha megnézed az első kommenteimet, én nem az Apple vevőit fikáztam, hanem a cég magatartását, amiről pár sorral feljebb írtam. Részemről ennyi motiváció volt a témában.

[ Szerkesztve ]

(#142) kBika válasza Timer (#141) üzenetére


kBika
csendes tag

1. Ha egy termék- és a szolgáltatásai jók, és sokat adnak el belőle az mitől menne szembe az általános piaci mechanizmusokkal?
2. Ha a specifikációt nézed akkor a mostani széria: oled kijelző nagy felbontással, csúcshardver, csúcskamera, 4-6 gb ram ami bőségesen elegendő az ios-hez, tehát konkrétan nem tudtam még rávenni a telefont, hogy bármit is újratöltsön. Tehát a specifikációk is teljesen rendben vannak.
3. A notch még mindíg a faceid miatt kell, amit semelyik másik gyártó nem tudott még megcsinálni. Ezerszer kényelmesebb mint az ujjlenyomat vagy a samsung írisz scannere ami 2x működik 10 próbálkozásból... és szerintem az azonnali felismerés miatt is van még a notch, kell egy ikonikus design elem, mint anno a home gomb amit ha meglátsz azonnal tudod, hogy na az egy iphone.
4. Semmilyen gyártói suttyóság nincs az apple részéről, profitra mennek mint minden másik cég, szerinted oneplus és társai a te boldogságodért működnek?

Felvetődik a kérdés, használtál valaha apple eszközt huzamosabb ideig?
Lehet érdemes lenne kipróbálnod ha ennyire szúrja a szemedet.

De akkor az android miért nem tud airplay-nek megfelelő technológiát? Miért nincs imessage helyettesítő? Miért nincs apple pay egyszerűségű mobilfizetés? Miért nem tudnak olyan jól fotózni? Az oneplust bevihetem bármelyik pesti plázába és 3 évig garanciálisan javítják?- Nem. stbstb
Ezekre sosem érkezik válasz, de hát specifikációkban sem marad el szóval akkor nem is túlárazott? Érdekes, nem? :))

[ Szerkesztve ]

(#143) Timer válasza kBika (#142) üzenetére


Timer
veterán

"1. Ha egy termék- és a szolgáltatásai jók, és sokat adnak el belőle az mitől menne szembe az általános piaci mechanizmusokkal?"

Önmagában ez nem, az annál inkább, hogy 2021-es tendeknek megfelelő alapvető funkciók hiányoznak egy technikai eszközből (gyorstöltés alapáron, töltő alapáron, minimális tárhely, hogy mást ne mondjak), és mégis viszik, mint a cukrot, aranyáron. Ez egy szempontból logikus csak: divatcikk, pont mint az ékszerek.

"2. Ha a specifikációt nézed akkor a mostani széria: oled kijelző nagy felbontással, csúcshardver, csúcskamera, 4-6 gb ram ami bőségesen elegendő az ios-hez, tehát konkrétan nem tudtam még rávenni a telefont, hogy bármit is újratöltsön. Tehát a specifikációk is teljesen rendben vannak."

Lásd egyel feljebb. Nincs értelmes gyorstöltés alapáron, a kijelző pedig majd most éri el a 2021-es standardot, eddig lemaradásban volt a fő riválishoz képest. Sokáig a screen/body ratio is gatya volt, az mondjuk tavaly óta legalább rendben van. Háttértár viszont gyalázatosan kevés (nem érdekel, hogy van felhő).

"3. A notch még mindíg a faceid miatt kell, amit semelyik másik gyártó nem tudott még megcsinálni. Ezerszer kényelmesebb mint az ujjlenyomat vagy a samsung írisz scannere ami 2x működik 10 próbálkozásból..."

Kamera-alapú arcfeloldás lassan mindenben van, és már egészen korrekt. Oneplus Nord 10G, például, ötvenezerért kellően gyors és pontos is. Az, hogy itt raktak mögé egy szép pátoszt a biztonságról, az egy dolog. Leht, hogy van is benne valami, de Te kényelemről beszéltél, az meg adott a konkurenciánál is. Notch nélkül. 50 ezerért.

"4. Semmilyen gyártói suttyóság nincs az apple részéről, profitra mennek mint minden másik cég, szerinted oneplus és társai a te boldogságodért működnek?"

Nem, senki nem a két szép szememért csinálja. Hol állítottam ilyet? Azt állítottam, hogy rekord méretű profitot realizál készülékenként, ehhez képest nem ad mindenből csúcsot, pedig anyagilag kijönne a matek. Ezért suttyó. Nem csak a SoC a lényeg, a töltésük lassabb, háttértáron spórolnak évek óta, a WLAN rádió meg segg gyenge már-már tradícionálisan.

"Felvetődik a kérdés, használtál valaha apple eszközt huzamosabb ideig?"

Kérdés, mit értünk huzamosabb alatt. Minden évben van nálam 4-5 napig "belakásra" jópár Apple cucc iPhone-tól iPad-ig bezárólag, néha egy Mac. És nem 1-1 darab, a teljes felhozatal megfordul nálam több példányban, így azért van fogalmam róla, mit sikerült letenni az adott évben. Szóval annyi tapasztalatom bőven van mint azoknak, akik bemennek az első mediamarktba, nyomkodnak egy kiállított szarszungot, majd távoznak vihogva, hogy szaradroidpfffejj.

"Lehet érdemes lenne kipróbálnod ha ennyire szúrja a szemedet."

Amint villantanak valamit, ami miatt érdemes lesz váltani, mert droid fronton nem lesz meg, már megyek is. Másokkal szemben én nem márkát veszek, és nem védem foggal-körömmel. Voltam symbianos, androidos, wp-s, egyszer ios-es is bizonyára leszek, csak a marketing BS és a pátosz pont nem képvisel számomra valódi értéket. Pech, mi? Az M1-es Macbookon komolyan elgondolkodtam, iPad Pro pedig szerintem előbb vagy utóbb lesz is itthon. Az ökoszisztéma jegyében egyelőre a tabletek is androidosak, de csak azért, mert raklap appot megvettem már az elmúlt 11 év során droidra. Egyébként ipad lett volna a választottam 2 éve.

"De akkor az android miért nem tud airplay-nek megfelelő technológiát?"

Chromecast? Simán működik, 3 éve használom itthon és imádom.

"Miért nincs imessage helyettesítő? "

Passz, gondolom azért, mert a hangouts-ot nem használták, hiába volt kulcsra készen a rendszerben. Az embereknek nem kell, bőven elég nekik az n+1 egyéb opció.

"Miért nincs apple pay egyszerűségű mobilfizetés?"

Olyannyira nincs, hogy Google Pay-jel fizetek már jó ideje.. A K&H immáron hivatalosan is támogatja.

"Miért nem tudnak olyan jól fotózni? "

Ez jó kérdés és az egyetlen értelmes is volt nagyjából. Őszintén szólva nem tudom, az Apple itt bizony megb@ssza a fizikát, mert még a hülye is tud normális képet lőni iPhone-nal a kézben. Ez az egyetlen terület, amire én is mindig iPhone-t ajánlok, és ez nem vicc.

"Az oneplust bevihetem bármelyik pesti plázába és 3 évig garanciálisan javítják?-"

Nem, de nem is kell. Helyette házhoz jön érte a futár, kiviszik Csehországba, ott marha jó minőségben javítják, és átlagosan 3-4 nap múlva már a kezedben is van a javított eszköz. Mindezt nulla, mondom NULLA forintért. 2 éven át. Akku csere szintén ingyen van, most cseréltetik sorban a 7 Prósok, mert 2 évnyi gyorstöltés után már "csak" 86 százalékos, a mindenit neki! ;]

Azt hiszem, megkaptad a válaszaidat. Úgy látom, majdnem mindennel képben voltál android vonalon, szóval:

"Felvetődik a kérdés, használtál valaha androidos eszközt huzamosabb ideig?"

Az a baj, hogy nagyon sokan abból indulnak ki, hogy 10 éve használtak 2.3-as droidot valami dzsunka 50 ezres sz@ron, ami persze semmire nem volt jó, aztán vettek (akkoriban több, mint kétszer annyiért) egy teljesen más kategóriában versenyző iPhone-t, és az már jó lett. Le kellene már ezt vetkőzni, és néha körbenézni a piacon, mert a robotos rendszer marha sokat fejlődött az elmúlt 3 évben is. Sz@rt persze ki lehet fogni, ésszel kell választani, ennyi a titok.

Na béke veletek, szerintem már mindenkinek elmondtam, amit szerettem volna! ;)

[ Szerkesztve ]

(#144) Tibee86 válasza Timer (#141) üzenetére


Tibee86
veterán

"Nekem végső soron mindegy, ki és mire és mennyit áldoz"
....de azért folyamatosan magyarázod, hogy mindenki hülye aki Apple terméket vesz. :D
Amúgy nekem tetszik, hogy milyen szinten kardoskodsz itt 2 napja, sajnos még mindig sok olyan tag van aki képes leállni veled és a többiekkel egy Apple hír alatt almát körtével hasonlítgatni. Az unalom nagy úr, szóval további jó szórakozást.

[ Szerkesztve ]

(#145) thiclyoon válasza Timer (#143) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

"Na béke veletek, szerintem már mindenkinek elmondtam, amit szerettem volna!"
Akkor tényleg nincs példa (vagy nem tudsz modani, esetleg nem szeretnéd megvédeni az álláspontod) az animációval történő szoftverlassításra (lásd #134 vége). Szuper! :D

[ Szerkesztve ]

(#146) Timer válasza thiclyoon (#145) üzenetére


Timer
veterán

Már leírtam fentebb. A kényelmes tempójú animáció többek között arra is jó, hogy egy lassabb program indítást, multitaskban váltást elfedjen. Lehet, hogy erre ma már nincs szükség, de régen bizonyára volt. Az, hogy az egész eyecandy is egyben, már más tészta. Nekem például nem tetszik, és ad egyfajta vontatottságot, lassúságot a használat során, ami felb@sz. Ezt már leírtam Neked fentebb is. Az, hogy nem fogadtad el, nem az én problémám, ennél konkrétabban nem fogom részletezni.

@Tibee86: "....de azért folyamatosan magyarázod, hogy mindenki hülye aki Apple terméket vesz."

Végülis épp csak sokadjára írtam le az előbb, hogy a vásárlókat maximum csak nem értem meg, de az igazi gondom a céggel és a mentalitásával van, és nem azokkal, akik megveszik a termékeket. A kényszeres önigazolást, a tudatos vásárlás és a piaci ismeret hiányát látom sokaknál, de ettől nem állítom, hogy hülyék, mindössze talán kevésbé körültekintők, vagy épp más preferencia alapján választanak. Ezzel nincs is gond. Azt csak az egyszerűbbek próbálják itt folyamatosan súlykolni, hogy hülyézem az apple usereket, mintha én állítanám, de konklrétan ilyet leírva tőlem sem itt, sem másutt nem találsz. Az Apple-t, na azt tényleg nem komálom mostanság, a már ismertetett okokból. Egyébként eltaláltad, épp szabin voltam, volt idő a társalgásra (no meg azok korrigálására, akik úgy terelnek, mint egy jobb juhászkutya)! :D Ritkán szólok hozzá Apple cikkhez (sokak szerencséjére, úgy tűnik), de ez most kivétel volt. Ne aggódj, nem csinálok belőle szokást! ;]

Csak azért válaszoltam most utoljára ebben a topikban, hogy ne legyen az, hogy csak úgy leléptem. Nem szerettem volna ezzel segíteni alátámasztani a narratívátokat, ha nem gond! ;) Ha folytatni szeretnétek, majd a következő OP hír alatt megtaláltok. Mondjuk nehéz lesz velem vitázni, ugyanis én ott is látom a hibákat (nem véletlen, hogy nem váltottam sem tavaly, sem idén a friss termékekre) és el is ismerem, nem csak itt. De hátha! ;)

[ Szerkesztve ]

(#147) jbcs válasza Timer (#146) üzenetére


jbcs
tag

Amiket leírtál, ahhoz nincs mit hozzátenni. :C

(#148) Luck Dragon válasza pusszycat (#108) üzenetére

Ez lenne a legjobb , de tudjuk hogy messzemenőkig nem így fog történni .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#149) GreenGoblin válasza thiclyoon (#145) üzenetére


GreenGoblin
tag

B@kker már elköszönt, most minek hívtad vissza?!

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#150) kBika válasza Timer (#146) üzenetére


kBika
csendes tag

komolyan szórakoztató amit csinálsz, de az hogy nekem és rengeteg másik embernek az apple a legmegfelelőbb, az miért is nem tudatos vásárlás?
Amúgy nem is tudtam, hogy amit a konkurencia tud mindig az a kötelező innováció... a gyorstöltést rég tudja már amúgy.
A szerinted gyenge hardver meg elveri rendszersebességben az androidos csodákat.
A chromecast nem egyenlő az AirPlay tudásával, a multiroom hangszórók stb nem támogatja, ellenben az apple megoldásával.
Ja még egy: mutass a piacon csak egy olyan fülest ami úgy csatlakozik a telefonhoz mint az AirPods
De már unom, hogy győzködsz mindenkit arról, hogy amúgy nem is a neki jó telefont veszi... vegyen mindenki oneplust mert benne van minden olyan újítás ami timer szerint létszükséglet. :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.