Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Timer


Timer
veterán

Kíváncsi vagyok, az OLED-re (mint világmegváltó újdonságra, csakittcsakmostcsakneked) milyen szép jelzőt aggatnak majd! :D Egyébként nagyon ráfért már, hogy végre a legnagyobb piaci szereplő is elkezdjen OLED-re építeni (az most mindegy is, hogy melyik vállfajára pontosan), kicsit cink volt, hogy a konkurencia már vagy 3 éve ezt tolja.

(#2) gattolino válasza Timer (#1) üzenetére


gattolino
senior tag

Első Samsung Galaxy 1 telefonom 2011 decemberében vettem. OLED kijelzős volt.. :DDD
Milyen évet is írunk? Nem 2012-t?

Vivo X90 Pro Plus

(#3) Timer válasza gattolino (#2) üzenetére


Timer
veterán

Pontosítok, mert pongyolán fogalmaztam. A három év az a tabletek piacára vonatkozott. A telefonoknál nem is emlékszem, mikor volt az első OLED kijelzős készülékem. Lumia 930 talán, hát az se friss mobil! :)

[ Szerkesztve ]

(#4) PavelVagyok válasza gattolino (#2) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

sejtheted, hogy azóta fejlődtek az OLED kijelzők, és nem ugyanazt kapod mint 2011-ben.

(#5) janeszgol válasza Timer (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem 2013-ben (S3, az S4 akkor szeriahibas volt meg).
Az en figyelmemet nem ez keltette fel. Hany oledes LG telo van? Igen ugy van, keves. Miert nem alkalmazta a gyarto? Jo IPS paneleket szallit ( bar sokszor gyenge fenyerovel, ez alol az iPhone-ok a kivetelek), de konyorgom. Lehetett volna mondjuk a Q60, K61 oled. De akar a K41s.
Vagy akkor a Velvet, ha az elobbiek tul alsosak.
Igaz az LG legtobbszor kihagyta a kozepkategoriat, also volt meg csucs.
Lehet ez volt a veszte. Egy jo kozepkat oleddel. A Velvet keson jott.

[ Szerkesztve ]

(#6) Ádám16


Ádám16
addikt

Ha az új telefonok kapnak egy 120Hz-es kijelzőt, és megint az új procit, szerintem a tavalyi széria ismét BB lesz.

Nagyon lassú a fejlődés az Apple-nél szerintem a telefonok terén. Én legalábbis nem látok érdemi fejlődést évente, ami miatt megérné váltogatni.

(#7) Timer válasza Ádám16 (#6) üzenetére


Timer
veterán

Ami engem illet, én 3 éves távlatba visszanézve se látok érdemi fejlődést. A kamera az mondjuk veszett jó volt mindegyikben, és egyre jobb is lesz, ezt el kell ismerjem, de ennyi. Minden mást csak a konkurens gyártók után rak be az aktuális telefonba ez a nagyon innovatív vállalat, sok esetben nem is 1 év késéssel, hanem inkább kettővel. Tablet piacot mondjuk uralják, de ezt is inkább a Google töketlenkedésének érzem, mintsem Apple részéről kiérdemelt eredménynek.

Annak viszont örülnék, ha a legkisebb iPad is OLED-et kapna, bár erre szerintem nulla az esély.

(#8) hemaka válasza Timer (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

OLED és OLED között is van különbség, ráadásul azt is fejlesztik attól még, hogy az elnevezése nem változik.

(#10) kop8


kop8
őstag

Pár év és már lehet 21 wattal is tudnak majd tölteni :))
Szépen fejlődnek elismerésem :DDD

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#11) PavelVagyok válasza kop8 (#10) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

illene lenne már tudnia mindenkinek a 3-4, de inkább 500 wattos töltést. ebben a xiaomi is rendesen le van maradva. eléggé elavultak sajnos mostanában a töltési technológiák a gyártóknál. az apple termékei egyenesen semmire se használhatóak így sajnos. :( este alig tudok aludni amiért nem 8 perc alatt tölt fel hanem 2 óra alatt. (8 órát alszok egy este, így sztem érthető miért lenne szükség arra hogy 1-2 perc alatt 100-ra töltsön.)

[ Szerkesztve ]

(#12) Ádám16 válasza kop8 (#10) üzenetére


Ádám16
addikt

Azt is csak vezeték nélkül persze, egy zöldebb Földért... :U

(#14) kop8 válasza PavelVagyok (#11) üzenetére


kop8
őstag

Kicsit fejlődhetnenek jobban is, egyhelyben toporognak...
Az uj procokon kivül semmi nem törtenik az iphonokban..

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#15) vicze válasza Timer (#1) üzenetére


vicze
félisten

Ezt már megoldották. Super Retina XDR lesz. :) Most ugye csak Liquid Retina XDR.

Amúgy tabletben már az első Tab S is OLED volt (2014), nem 3éve az sehogy se.

[ Szerkesztve ]

(#16) PavelVagyok válasza kop8 (#14) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

igen, én is észrevettem már. sajnos évről évre semmi mást, egyedül csak a procokot cserélgetik benne. mindegy lenne, ha elküldenék postán hogy magunknak cseréljük ki. hihetetlen pofátlanok. ha már az 1000 wattos töltést beleraknák akkor azt lehetne mondani hogy valami, de egy nagy nulla az egész. 20-30ért ugyanazt tudják wishről rendelt androidos telefonok mint egy 800 ezres iPhone. szomorú, szegény Steve biztosan forog a sírjában. :( bezzeg a többi gyártó évről évre szétinnoválja és megváltoztatja az életünket minden egyes új csúcsmodelljükkel.

[ Szerkesztve ]

(#17) GreenGoblin válasza Timer (#1) üzenetére


GreenGoblin
tag

Elég gáz hogy minden egyes Apple hírnél mikor jön egy újítás az elsők közt jön egy ilyen hozzászólás, hogy ezt a konkurencia már ezer éve tudja meg hogy majd bejelentik mint újdonságot, ami igen újdonság…nekik, igen fejlődés…nekik!

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#18) Timer válasza vicze (#15) üzenetére


Timer
veterán

Na tessék, a lényeg akkor már meg is van! :C

"Amúgy tabletben már az első Tab S is OLED volt (2014), nem 3éve az sehogy se."

Én kérek elnézést! A leginnovatívabb vállalat nevében is.

@Pavelvagyok: nem tudom nem észrevenni az iróniába bújtatott önámítást. Az a baj, hogy amit viccnek szánsz, az maximum a szomorú rögvalóság, mármint az Apple oldaláról nézve. Bocs, hogy nem tapsikolnak az emberek azért, mert be tudnak dobni végre egy 120 Hz-es kijelzőt (hány éve is láttunk már ilyet, kettő?), vagy hogy még mindig feláras náluk a gyorstöltés, és a világ nyolcadik csodájaként tálalnak egy botegyszerű Qi töltést. Persze abban igazad van, hogy a 20-30 ezres androidos csodák nem tudják pont ugyanazt, amit az éppen csúcs iPhone. Néha sajnos még többet is (töltés sebessége, felbontás, RAM mennyiség, akku kapacitás)... Piacvezető vállalattól illene, hogy az árazáson felül másban is innováljon, de hát tudjuk jól, amit egy iphone nem tud, arra nincs is szükség. Mert Steve meg Handras aszonta'.

Amúgy legalább jól tolod, mert vicces a műsor.

@GreenGoblin: Nem, nem ez a gáz. Hanem az, hogy még mindig igaz, és ezt sokan továbbra sem látják, csak eszik a brand-et és szórják a pénzt előrendelésben meg hitelre, bátorítva ezzel az egész mobilpiacot arra, hogy túlárazott szemetet gyártson. A kutyát nem érdekelné, ha nem úgy hirdetnének minden fejlesztést, mintha ők találták volna fel a spanyol viaszt, de így azért vérlázító a dolog.

Na jól van, nem trollkodok tovább, nem szokásom, de nekem is lehet egy rosszabb keddem, nem? :D várlak benneteket a OnePlus bejelentések alá, úgyis sokan odajárnak fikázni erről a térfélről is! ;) Gondoltam, egyszer kipróbálom már én is, milyen ez... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) roli543 válasza Timer (#18) üzenetére


roli543
őstag

“Persze abban igazad van, hogy a 20-30 ezres androidos csodák nem tudják azt, amit az éppen csúcs iPhone. Néha sajnos még többet is (töltés sebessége, felbontás, RAM mennyiség, akku kapacitás)” - azért kicsit álljunk már meg. Megint bele esünk abba a hibába, hogy nem androidot hasonlitunk össze iOS-el hanem gyartókat. Tök más a ket szoftver. Minek az iPhone-ba 16gb ram ha felesleges… minek 4K kijelzo ha felesleges… az Apple a valamivel kisebb akkuból is kihoz annyit mint sok gyártó másfélszer akkorából (a minit most ne nézzük). Igen, lehet hogy régen innovatívabbak voltak, okes. De kérlek mondj most valamit, amit eddig senki nem tett bele telefonba, és égető szükség lenne. Azt is aláírom, hogy az Android nyíltabb rendszer, több lehetőség van venne. Az iOS zártabb, ezáltal biztonságosabb, jobb az ökoszisztéma. Ha neked ez nem tetszik, no para, ne használd. De attól nem kell fikázni, mert világon emberek millió pedig szeretik…

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#20) PavelVagyok válasza Timer (#18) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

hamarabb volt az iPadbe 120hz kijelző mint bármelyik nagy nevű márka tabletjébe. :) úgy gondolod képtelenek belerakni?

+1 kérdés, androidon már régóta elérhető a 144hz, az új androidon mégis célkitűzések között szerepel hogy javítsanak az animációk folyamatosságán. minek? ha már eddig is is smoothabb volt 144hzel minden mint 60on?

ram... nézd meg mit tud egy olcsó és mit tud drágább memória. pl sd kártyánál is. vedd meg a 2 dolláros 64gbos noname szart. nem lesz ugyanaz mint egy 10-20 ezres márkás. pedig hát a kapacitás alapján megkéne egyezniük..

(#21) vicze válasza roli543 (#19) üzenetére


vicze
félisten

"Minek az iPhone-ba 16gb ram ha felesleges"
Minek 3,5"-nál nagyobb kijelző? Minek 4"-nál nagyobb kijelző? Minek Retinánál nagyobb felbontás? Minek minek minek? (Minek értesítési sáv, minek Widgetek?)
Csak tudnám, hogy minek az iPad-be 16GB RAM vagy iPhoneba 6GB RAM, az iPhone-ba 2K kijelző és minek hozzá 2200mAh aksi?

[ Szerkesztve ]

(#22) PavelVagyok válasza vicze (#21) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

általában azoknak mindegy akik hiányolják ezeket. mert akkor se vennétek ilyet ha minden benne lenne amit hiányoltok. a célközönség (a hülyék, az ostobák, birkák, fanok, agyatlan barmok) pedig akiknek csinálják azoknak jó így. nem az iPhoneba hiányzik a 8ká kijelző meg a 1000 wattos gyorstöltés, hanem belőletek az elfogadás.

[ Szerkesztve ]

(#23) Timer válasza PavelVagyok (#20) üzenetére


Timer
veterán

"hamarabb volt az iPadbe 120hz kijelző mint bármelyik nagy nevű márka tabletjébe. :) úgy gondolod képtelenek belerakni?"

Szerinted én nem tudom? Telefonba mégsem rakják bele. Miért?! Lehet, mert olcsóbb az IPS 60 Hz, és azt is megveszi a nép előrendelésben, évről-évre? Na látod, ezt gyűlölöm. Amennyit kaszálnak ezeken az eszközökön, nyugodtan lehetnének valóban az abszolút csúcs, és nem csak szoftveresen (bár én ezt sem írom alá, de a közvélekedés más, ezt elfogadom).

"+1 kérdés, androidon már régóta elérhető a 144hz, az új androidon mégis célkitűzések között szerepel hogy javítsanak az animációk folyamatosságán."

Kérdezd meg az Apple-től. Gondolom, ők is viccből növelik a felbontást, az órajelet, meg úgy minden lényegesebb technikai paramétert. Állítólag már az első iphone is olyan szmúúút volt, mint semmi más. Gondolom, onnan is lehetett fejlődni azért.

RAM kérdés. Mivel direkt egy tizedannyiba kerülő androidos példát hoztál, persze hogy jól kijön a matek a hitvány chipekre hivatkozva. De nézzük már meg a középkategóriát, vagy tudod mit, a korrektség jegyében a közvetlen konkurenseket (árban). Nem ritika a 12 GB sem már, mégpedig a leggyorsabb típusokból. Magyarán jeletnős a mennyiségi előny, és sok esetben a minőségi is, és még mindig olcsóbb készülékről beszélünk, vagy semmiképp sem drágábbról.

@roli543: ne vegyél komolyan, trollkodok. Igazad van abszolút. Egyébként egy redva gyorstöltést alapáron azért igazán belezsúfolhatnának, ha már kérdezted. Ha lehet, töltővel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#24) PavelVagyok válasza Timer (#23) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

jó, de mikor van értelme annak? hamarabb megszűnik a sw támogatás az ilyen készülékek nagy részénél. vagy mire kell? minél több játékot tárolni? vagy visszamenőleg 1 hónapra ne töltsenek újra a weblapok? az átlag embernek nem feltétlenül van erre szüksége. én pl nem érzem azt a telefonomon hogy nagyon nagy szükségem lenne a 120hz-re jelenleg, pedig már láttam 90-120-144hez droidot. ott sem tetszettek az animációk, és néha ugyanúgy röccent (tehát nem akadozott mint egy szar, csak néha meg-meg röccent). a görgetés ugyanúgy nem tetszett iOS-hez képest, a rendszer ugyanúgy nem jött be. hiába volt magas a képernyőfrissítés, nem éreztem úgy hogy ezért le kéne cserélnem a telefonom. ha a következő iPhoneba 120hz kijelző lesz amit megveszek akkor köszönöm szépen, fasza meg minden. de nincsenek emiatt álmatlan éjszakáim az biztos. elégedett vagyok a nem tudom hány éves Xs-emmel is. kapni fog egy hivatalos márkaszervizben elvégzett akkumulátor cserét és jó lesz még 2 évig. (nem, nem rendelem meg íbéjről az utángyártott fost és csinálom meg én magamnak a 400 ezres készüléknél)

[ Szerkesztve ]

(#25) kop8 válasza Timer (#18) üzenetére


kop8
őstag

Egyetertek veled! :R

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#26) GreenGoblin válasza Timer (#18) üzenetére


GreenGoblin
tag

Túlárazott, szemét, ösztönzik másokat? Te miről beszélsz?
De legalább bevallottad, hogy trollkodsz!
Az őszinteséget becsülöm, viszont ez ÁSZF-be ütközik ugye tudod, szóval nem kéne ezt erőltetni. :R

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#27) Timer válasza PavelVagyok (#24) üzenetére


Timer
veterán

Az átlagembernek nincs szüksége 200 lóerőre se, érdekes módon a BMW flagship modellekben mégis az van. Az átlag embernek nincs szüksége 8 magos processzora sem, mégis ez az irány. Az átlagembernek nagyon sok mindenre nincs szüksége, csak hogy a csúcskategória sohasem az átlag ember ízléséről és pláne igényeiről szüólt, hanem a technikai határok feszegetéséről. Érted már, vagy ragozzam még? Ha nem hazsnálsz ezekből semmit, akkor valójában Neked bőven elég lenne egy normálisabb középkategóriás Android modell is, az a helyzet. Mégsem azt veszed, mert csak. A szíved joga, de a "NEKEM ez se kell, meg az se kell" továbbra sem érv arra, hogy miért maradnak ki rendre olyan funkciók és képességek egy elvileg a piac csúcsát képviselő készülékből, ami a konkurenciánál 1 kategóriával lejjebb (ami kábé egyben félárat is jelent!) is alap.

"(nem, nem rendelem meg íbéjről az utángyártott fost és csinálom meg én magamnak a 400 ezres készüléknél)"

Ezt becsülöm, bár jelzem, hogy ez más készüléknél is valid opció. Két éves OnePlus 7 Próm van, nem giazán akaródzik lecserélni. És érdekes módon az akkum is rendben van, dacára az akkor kábé piacvezető gyorstöltésnek. Nemrég jött rá a legfrissebb android verzió, biztonsági frissítések is akadnak. Nem olyan nagy unikum ez ma már, hogy csak az Apple temrékekre legyen érvényes kijelentés.

@GreenGoblin: ne szívd mellre, majd tíz évnyi itt lét után egyszer én is írhatok zsigerből, nem? :) Egyébként érdemes meglátni az észérveket is a hangnem mögött, az már nem trollkodás, szóval nincs itt semmi, ami ÁSZF-be ütközne.

[ Szerkesztve ]

(#28) PavelVagyok válasza Timer (#27) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

a BMW flagship modelljeiben már régen 5-600lóerő van. lemaradtál. az 50-80 milliós autókat pedig soha nem az átlag emberek vették. :) ma már egy ford fiesta is alap 100LE-vel jön ki. azt veszik az átlag emberek.

tehát jól értem, ha elégedett vagyok az Xs-el és 3-4 évente veszek új iPhonet akkor nekem szerinted elég lenne egy középkategóriás androidos telefon is. értem. köszönöm, hogy megmondtad nekem hogy mire van igazából szükségem.

a valóság az, hogy nem: nem lenne elég. nem szeretem az androidot.

oneplust azért sem vennék mert túl nagy. bocsánatot kérek emiatt is. sajnos nekem túl nagy telefonokat gyártanak. a legközelebbi iPhoneom valószínűleg egy 13 mini lesz, vagy ha lesz 14 mini akkor az. sajnos a OnePlusnak nincsenek ilyen méretben telefonjai szóval sokra nem mentem ezzel. az android pedig nem tetszik. nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#29) #95462144 válasza Timer (#27) üzenetére


#95462144
törölt tag

Totálisan igazad van egyébként, kár ebbe beleállni, sokan vallást gyakorolnak egy-egy gyártó irányába ez sajnos ilyen, illetve sokan csak az exhibicionizmus miatt fordulnak a prémium kategória felé, "mert mások mit mondanak". Van egy üzleti partnerem, híres zenész Ő ezt úgy oldja meg, hogy az aktuális csúcs Iphone a kávézóban ki az asztalra, a zsebben meg a jól bevált nyomógombos Nokia, amit igazából használ. Mert egy megbeszélésen mégiscsak ciki a ficsúrok szemében a nyomógombos telefon, máris komolytalanná válik a partnerek számára. Ez van. Sajnos a képmutatás világát éljük, felesleges ebbe belemerülni. :)

(#30) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Ipad-em ugyan nem volt még, de egy oledes verzióra beneveznék már az tuti. :K Mennyire zavaró egyébként a 4:3-as képarány általános tartalomfogyasztásra, videók, filmek stb. ?

(#31) PavelVagyok válasza #95462144 (#29) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

ugye tudod, hogy ez nem a gyártók hibája hanem a híres zenész ismerősöd balfaszsága? nem meri felvállni magát.

(#32) bence1024


bence1024
tag

Mi ez a hatalmas hiszti itt? :F
Ez gáz.
(Androidosként mondom)

(#33) Timer válasza PavelVagyok (#28) üzenetére


Timer
veterán

Lóerőben direkt nem írtam többet, nehogy kettővel többet írjak és abba sikerüljön belekötni, de látom, megértetted a lényeget, és így is megoldottad a feladatot. Pacsi! Ettől még a flagship mindig mindenben arról szól, hogy bele kell tenni a maximumot. Ez az, ami már régen nincs meg az Apple esetében, az iPhone vonalon legalábbis kétség kívül. A többi termékük még jó is lehet, az M1 például tényleg innovatív, kellett is már a piacra valami hasonló.

Hiába ellenkezel, ha Neked elég a 60 Hz-es kijelző, a néhány giga RAM, nem kell gyorstöltés, akkor igen, ma már egy tisztes középkategóriás Androidos vas is kiszolgál, technikai szempontból mindenképp. Az, hogy nem Apple, meg nem iOS, az más kérdés, de szó sem volt eddig iOS-ről az osszevetésekben, ne terelj! Tudom én, ez egy olyan érv, amibe mindig IS lehet kapaszkodni, ha minden kötél szakad, de ha én veszem a fáradtságot hogy igényesen trollkodjak ( :DDD ) , leszel szíves Te is ilyen módon válaszolni! :D

Bár, elnézve a 31-es hozzászólásodat, nem igazán fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#34) #95462144 válasza PavelVagyok (#31) üzenetére


#95462144
törölt tag

Egy szóval sem írtam olyat, hogy a gyártó hibája lenne. Ugorj neki még egyszer (itt az oldalon egyre nehezebben megy a tagoknak az értő olvasás). Én használok Ios és Androidos termékeket is, illetve Windows mellett van Imac-em, jól elvannak egymás mellett. És okvetlenül hitvitát csinálsz itt is, hogy iphonefanatik vagy, de az Androidot nem szereted, azt már tudjuk, lehet lapozni, illetve ignorálni.

[ Szerkesztve ]

(#35) PavelVagyok válasza Timer (#33) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

inkább nem érdekel a továbbiakban. ha nem sikerül elfogadni hogy valaki nem specifikáció alapján veszi a telefonjait hanem szoftver alapján akkor nem fogunk tudni közös nevezőre jutni. kurvára nem érdekel, hogy 20gb ram, meg 200 wattos töltés, meg 300hz kijelző. ha a szoftver alatta számomra kényelmetlen, és nincsenek meg a szolgáltatások hozzá amik számomra jól működnek. akkor nem sokra megyek vele hogy 2 óra alatt vagy 10 perc alatt tölt fel az a tárgy 100%-ra. nem hiszem hogy túl bonyolult dolgot fogalmaztam meg. én megveszek 3-4 évre egy iPhonet, és elégedetten használom ez idő alatt. droidos ismerősök többségénél meg az évenkénti 2-300 közötti cserét látom. tényleg sokkal jobban járnak... biztos jó is lehet ha évente cserélgetni kell.

[ Szerkesztve ]

(#36) LurkerSheik válasza #95462144 (#29) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Mindenre is van példa a mai világban, de kétlem, hogy ez általános lenne a nyomógombos telefon a zsebbe okos teló mellett.

on: Kiváncsi leszek mi lesz idén a selling point a 120hz-en túl.
11Pro brutál erős és eltalált lett, nem érzek késztetést a váltásra.
Talán majd az i13 jövőre, új designal.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#37) PavelVagyok válasza LurkerSheik (#36) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

hohóóóóó, ha neked elég a 11 pro akkor neked elég lenne bizony egy középkategóriás androidos telefon is, meg lett mondva. :DDD mindenkinek akinek nem kell most a mai napon sürgetően egy 120hz kijelzővel +12gb rammal szerelt telefon az hülye és legyen elég neki egy középkategóriás android telefon mert annál többre nincs szüksége. ma, 2021-ben a 120hz és 12gb tesz használhatóvá egy telefont. (szoftver kb minek is van rajta? csak a hw, csak a specifikáció, csak a nagy számok számítanak) más szempontokat figyelembe sem érdemes venni. (bármilyen más szempont csak egy kapaszkodó ha már minden kötél elszakadt!!444)

[ Szerkesztve ]

(#38) Timer válasza PavelVagyok (#35) üzenetére


Timer
veterán

Írd már meg, hogy hol írtam a szoftverről az első hozzászólásaimban. Te hoztad fel. Technikai adatokat néztem, azokat hiányoltam és róttam fel a gyártónak a lemaradást. Ha csak terelésre futja tőled, akkor részemről is ennyi! :N De ha már szoftver, Neked pont olyan funkció kell, amit csak az iOS tud, ugye? Androidon sz@r ám minden! És bizony, még laggol is! A szkrollozás meg maga a fertő, már én is csak hunyorogva bírom nézni!

Mondjuk hogy pont Te beszélsz Apple fanatikisként vallásról és az ezzel kapcsolatos elvakultságról, az finoman szólva is röhejes! :C

Feldobtad a napom, én mára bejeztem! :)

[ Szerkesztve ]

(#39) PavelVagyok válasza Timer (#38) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

helyes, nincs kedvem vallási fanatikusok hozzászólásaira válaszolni. nekem ne mondd meg, hogy mire van szükségem és hogy mit kellene vegyek szerinted. köszönöm. már azt hittem hogy megszabadultam a jehováktól, erre IT fórumon is jönnek az emberek megmondani hogy mit kéne tennem és hogy kéne élnem az életem vallási alapokon.

(#40) PavelVagyok válasza Timer (#38) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

pár hónapig egy csúcskategóriás Galaxy S telefont használtam, pont az aktuálisat. nem tudta a FaceTimeot sem az AirPlayt. nem volt rá pár fotós app amit iOS-en megszoktam. miért nem voltak ezek benne a csúcs készülékbe? hiszen fentebb azt állítottad hogy egy csúcskészülék arról szól hogy mindent tud.

Mondjuk hogy pont Te beszélsz Apple fanatikisként vallásról és az ezzel kapcsolatos elvakultságról, az finoman szólva is röhejes!

talán én kezdtem belepofázni az életedbe hogy neked elég lenne egy iPhone is? én kezdtem megmondani neked, hogy SZERINTEM mik a szükségleteid? ja nem. én azt mondtam, hogy én elégedett vagyok az Xs-el és nem égeti a zsebem a pénz hogy mindenképpen új telefont vásároljak. erre te megmondod nekem hogy igazából vegyek inkább egy középkategóriás androidot mert szerinted nekem az mindenre elég lenne.

és én vagyok a fanatikus szerinted.

[ Szerkesztve ]

(#41) csorbajeno válasza Timer (#3) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem anno Omnia 2-m volt, már az is AMOLED volt. Azt se tegnap adták ki. ;)

(#42) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mostanság mikor már a laptopok is Oled-el kezdenek kijönni (nem mindegyik) ez a tabletes Oled nem üt már akkorát. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#43) janeszgol válasza Timer (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Forditsuk meg. Az iPhone-t igyis-ugyis megveszik, mig a droidosokba kellenek ezek, kulonben a fene se venne oket.
Szolgaltatas szintjen meg mindig az Apple-nel a labda.

(#44) Doki42


Doki42
őstag

Szerintem inkább az akumlátorra feküdhettek volna rá :((
Kissé gyenge......

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#45) #95462144 válasza janeszgol (#43) üzenetére


#95462144
törölt tag

Az Apple szekerét valóban a szolgáltatások tolják egy ideje. Viszont, aki egy valag pénzt mert már bele a Playbe az sem szívesen vált ökót, legalábbis nagy veszteséggel elképzelhető csak. Ritkán vesz meg az ember egy appot kétszer, ahhoz óriási csalódásnak kell lenni. :)

(#47) Timer válasza PavelVagyok (#40) üzenetére


Timer
veterán

Jajj, ne idegeskedj, árt az érvelőkédnek, és már így is a földig vágtad a fát magad alatt. Továbbra sem vagy képes megérteni, hogy nem a szoftverről, nem a mögöttes szolgáltatásokról, hanem a felvonultatott technológiai szintről ment a diskurzus az első hozzászólás óta, ehelyett terelsz és durcáskodsz. Te keverted ide a saját felhasználói szokásaidat, és próbáltad beállítani úgy, hogy azok kvázi mércék. 60 Hz vs 120 Hz, neked nincs szükséged rá és satöbbi, rémlik még vagy linkeljem? Erre írtam én, hogy ha Neked csak ennyi kell, azt máshol is megkapod, csak fele ennyiért. A kutya nem akarta a döntésedet befolyásolni, csak mutattam egy alternatívát, ezen túlmenően én őszintén és teljes lelki nyugalommal teszek rá, hogy mit használsz vagy épp mit nem. Az még ugyanis nem lesz mérce, pláne technikai szinten nem, amiről ugye még mindig az első perctől kezdve beszéltünk. Azt meg pláne nem magyarázza, hogy a magát innovatívnak hazudó gyártó miért nem képes olyan technológiát építeni a csúcskategóriás(nak hazudott) és árban a mindenkori abszolút plafonra belőtt készülékeibe, ami más gyártóknál nem egy esetben már régen a sztenderdet jelentik. Világos így már? :U Az már csak rossz vicc, hogy persze Neked pont a FaceTime meg az AirPlay kellett, és épp nem találtál (ó, milyen véletlen) alternatívát a többtíz variáns közül sem a konkurens platformon mondjuk a csevegőre, hát ez borzasztó! Ez is lehet persze egy érv, csak nem uniform, ugyanis az még mindig nem mérhető technikai specifikáció, hogy neked "csak az tetszik". Valahogy emberek milliói jól elvannak napi szinten a random csevegő / videós appokkal meg a chromecasttel, dehát tudom én, az nem epül.

Na jó, elengedtem a vonalat, jóból is megárt a sok! :D

Szerk.: Már megint félrebeszélsz és magadról hablatyolsz, miközben a saját preferenciád még mindig senkit sem érdekel, amikor a téma az, hogy miért csak most kerül bele a 120 Hz-es panel egy csúcstermékbe. Ne vegyél új telefont, sőt, használd az XS-t amíg akarod. De ez továbbra se érv arra, amikor a potenciális vásárló az elérhető technikai csúcsot hiányolja az aktuális "innovatív" csúcsmodellből...

@janeszgol: na, ez egy valid megközelítés, és igazából van is benne valami, bár én nem látom azt a fene nagy ökoszisztémát a legtöbb ember életében. Én legalábbis kevés olyan iphone usert ismerek, akinél pld. Macbook vagy iMac is virít otthon, akkor meg már mindegy, nem lesz teljes a kör. Persze bizonyára vannak ilyenek, és az tényleg baromi kényelmes állapot lehet, még ha meg is kérik az árát. Ki tudja, egyszer talán én is teszek egy próbát. feltéve persze, hogy a termékeknek nem csak az árazása lesz csúcskategóriás.

@pusszycat: "Mostanság mikor már a laptopok is Oled-el kezdenek kijönni (nem mindegyik) ez a tabletes Oled nem üt már akkorát. :)"

Szerintem üt azért az még, de örömmel látom én is az OLED kijelzők terjedését. Valaki felkarolhatná a konzumer szegmensben a monitorok piacát is.

[ Szerkesztve ]

(#48) PavelVagyok válasza Timer (#47) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

azt írtam, hogy nem bánom ha csak 2 év mulva a következő iPhoneomba lesz 120hz kijelző. ezért feleslegesnek ítélem eladni a jelenlegi Xs-em amivel teljes mértékben meg vagyok elégedve (értsd, nincs szükségem alternatívára, jelenleg is jól elvagyok ezzel a készülékkel. mindenre elég ami nekem kell), hogy vegyek egy olyan terméket ami számomra nem felel meg, csak azért mert azon is el tudnám végezni a dolgaimat, meg hogy alternatív chat fosokat keressek és telepíttessek fel mindenkivel a közeli környezetemben. mindezt csak azért mert jelenleg nem érzem magam és a telefonom hátrányban azért mert 60hz a kijelzője..

[ Szerkesztve ]

(#49) PavelVagyok válasza Timer (#47) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

arra szerettem volna példát mutatni. hogy Te OnePlus userként hiányolod és kiborulsz amiatt hogy nincs 120Hz kijelző az iPhoneban. nem érdekel hogy a célcsoportot (Aki nem Te vagy, és ezzel semmi baj nincs) mi érdekli jobban. nem érdekel, telibe szarod, hogy ettől még nekünk ugyanolyan jó, sőt, más dolgok fontosabbak ennél.

végülis igazad van.

kit érdekel mi a célközönség saját prerenciája. az viszont már húde fontos, hogy neked mi a fontos úgy hogy nincs iPhoneod. fuck logic. :C (ne áltasd magad, sose lesz ilyen készüléked. hiába rakják bele a 120hz-et, utána azért nem veszed meg majd mert nem 12GB. ha az is belekerül utána megint lesz valami ami hiányzik majd. nem vagy potenciális vevő, csak egy fikázó fanatikus)

én vagyok a hülye, amiért jobban szeretek egy beépített OOTB működő szolgáltatást használni, ahelyett hogy felrakjam a messenger, a vibert, a whatsappot, a skypeot meg a tudja a faszom miket.

"Már megint félrebeszélsz és magadról hablatyolsz, miközben a saját preferenciád még mindig senkit sem érdekel"

minket akik Iphonet használnak se érdekel, hogy neked annyira nagyon hiányzik a 120hz kijelző a mi készülékeinkből, hogy ráadásul még olyan javaslatot teszel hogy ha nekünk ez elég, akkor dobjuk ki adjuk el és vegyünk egy középkategóriás androidot. :D kösz de kösz nem, nem kellenek az ilyen szar tanácsok. inkább megtartom a jelenlegi telefonom, jó lesz nekem ezzel a szar semmire se jó 60hz-el is. :DD

[ Szerkesztve ]

(#50) Timer válasza PavelVagyok (#49) üzenetére


Timer
veterán

Olvasod is magad, vagy csak write-onlyba tolod? :) Ki beszélt itt arról, hogy nekem a 120 Hz kell? Akkor is ez a csúcs és elvárt egy prémium flagship készüléktől manapság, ha én személy szerint nem használom ki, vagy nem kedvelem. Ezt nem akaorid megérteni, és továbbra is saját fejedből bámulva nézed azokat a dolgokat, amiket globálisan nézve kellene megítélni. Vagy szerinted attól, hogy Neked nem kell a 120 Hz meg a quick charge, egyik iphone usernek sem kell? Tényleg? ;] Ja, hogy te vagy a célcsoport egymagad? Értem... :C Ahogy írtad, fuck logic.

Szerintem én hamarabb nyitnék amúgy iphone-ra, mint androidra, ezért egy dolgot várok el: technikai teljesítményt és valódi innovációt, ami jelenleg nincs...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.