Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem ma még sikerült elcsípni egyet, ráadásul utánvéttel. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mily meglepő, de az MPL-t értékelték a legrosszabbra.... Ja, mégsem.

***

(#3) azbest válasza ollie (#2) üzenetére


azbest
félisten

Vicces ábra, ahol az utolsó helyezett középen van :D
A postánál külön vicces, hogy ha kevesebb dolgozójuk vesz részt benne (posta vs box), akkor jobb az értékelés :D

[ Szerkesztve ]

(#4) lexter00


lexter00
őstag

Én ritkán találkoztam ingyenes szállítással értékhatártól függetlenül,2-3 nagy cégnél talán.A többinél bizonyos érték felett 10-15 ezertől láttam ilyet.Kínából viszot egy 10 centes csapágygolyót is ingyen hoznak házhoz.

(#5) #06658560 válasza ollie (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem a GLS-ről sincs semmi jó tapasztalatom.

(#6) #41635072


#41635072
törölt tag

Nagyon sokat rendelek online, de nekem pont GLS-sel vannak a legrosszabb tapasztalataim. Ellenben MPL-lel még nem volt gondom, a csomagpontjaik is elég jó belyeken vannak.

(#7) .mf


.mf
veterán

"Nem fenntartható ez az állapot, ugyanis nagyjából 3000 forint alatti értékben a rendelések ingyenes kiszállítása nem rentábilis"

Kínából fillérekért itt van akármi, de ha innen kell bármit is küldeni, inged-gatyád ráfizeted...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) hemaka válasza .mf (#7) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ugy tudom tamogatja az allam ott, azert olcso vagy ingyenes.

(#9) nonsen5e válasza ollie (#2) üzenetére


nonsen5e
addikt

Az MPL sem a szívem csücske, de messze a legtöbb bajom a DPD-vel volt eddig.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#10) ztoldy válasza .mf (#7) üzenetére


ztoldy
senior tag

Azért is ingyenes onnan mert bedobják nagy konténerekbe a sok csomagot és hatalmas tömegben szállítják azokat. Ezzel is olcsóbb lesz a szállítás.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#11) Melorin válasza ztoldy (#10) üzenetére


Melorin
addikt

3000 forint alatti értékben a rendelések ingyenes kiszállítása nem rentábilis
Nem lett volna egyszerűbb a jövedelmező szót használni? Szépen lassan elfogy a magyar nyelv.

(#12) mzso válasza nonsen5e (#9) üzenetére


mzso
veterán

Nekem is. Törnek zúznak.

De egyébként utálom az összes futárszolgálatot. Mindegyik akkor jön amikor akar és szobrozni kell miattuk. Átadják boldognak boldogtalannak. Ha tudják össze is törik a terméket. (természetesen a csomagolás megsértése nélkül.)

Úgyhogy maradnak az átvételi pontok, amiből egyedül a PostaPont van a környéken, a többinek a mennyisége/lefedettsége egy vicc. Úgyhogy csak ez az egy jó megoldás van.

[ Szerkesztve ]

(#13) mzso válasza Melorin (#11) üzenetére


mzso
veterán

Ez van egyre több helyen abuzálják a magyar nyelvet. :DDD

(#14) azbest válasza hemaka (#8) üzenetére


azbest
félisten

Ez azért valószínűleg inkább mendemonda vagy kifogás, hogy miért olyan mocskosul drága errefelé. Vannak olyan küldési módok, amikor kilóra vesznek kapacitást vagy épp konténerre. Ezért is tart sokáig a legtöbb kézbesítés.

Az egyéni küldemények ott is drágábbak, bár az ittenihez képest az is olcsó. Például egy 17 grammos levél 240 forintért jött el HongKongból. De belső kínából lehet olcsóbb. Fél kilós cucc már 2-3 ezer forint onnan is, ha egyéni küldemény. Vissz irányba meg lehet 10 ezer vagy több.

Azt nem tudom a posták közt milyen elszámolási rendszer van, hogy a konténeres filléres küldeményből milyen bevétele lehet a célországi postáknak.

Kínában usa 2 dollárért képesek arra, hogy este fél 11kor felvegyen a futár szakadó esőben egy küldeményt. Azt ők becsomagolják vastagon. Majd másnap 9 órakkor a 100 km-re lévő másik városban kézbesítsék. Konkrétan az SFExpress. [link]

Logisztika.

[ Szerkesztve ]

(#15) cheatergs


cheatergs
senior tag

Nekem az a meglátásom, h nincs ingyen ebéd.
Egy ingyenes weboxos-foxpostos-házhoz szállítást vállaló cég árai h, h nem drágábbak a fizetős kiszállítást végzőknél, szal megfizettetik ők ezt a vásárlókkal.

Akk vajon miről van szó? :)

Mindig minden mindegy

(#16) Teal'C


Teal'C
addikt

3e alatt nem éri még???
Akkor ebay-en az 1e termék vagy még olcsóbb hogy éri meg ingyen postával???

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#17) rudi válasza azbest (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Pont azért tudnak egyes kínai szolgáltatások (pl. posta) olcsók lenni, mert az állam dönti beléjük a pénzt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Sanchez638 válasza mzso (#12) üzenetére


Sanchez638
addikt

Úgy kell csomagolni... Egy értékes porcelánt nem fogsz újságba tekerve bele rakni a dobozba.. Dpd-vel küldök állandóan eddig semmi rossz vissza jelzésem nem, hogy többet ne merjek küldeni vele.

"Másra:" Postai csomagosok szerintem nem törnek-zúznak, inkább az elosztó szeret ezzel szórakozni, mert ők szent tehenek.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#19) azbest válasza rudi (#17) üzenetére


azbest
félisten

Ennyi erővel itt is. A legnagyobb ügyfele az állami postának az állam.
Ráadásul a mindenféle európai posta is társult a kínai nemzetközi szállítámányozásra. Nem hiszem, hogy őket is a kínai állam tömi. Vagy akkor a magyar posta valamit nagyon rosszul csinál, hogy őket nem.

[ Szerkesztve ]

(#20) tailor74 válasza nonsen5e (#9) üzenetére


tailor74
őstag

Érdekes, nekem meg a DPD-vel nem volt soha bajom, annál több az MPL-lel. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#21) philoxenia válasza mzso (#12) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha tudják össze is törik a terméket. (természetesen a csomagolás megsértése nélkül.)

...én g*ci vagyok, pehelypaplant szoktam rendelni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22) ollie válasza Teal'C (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A cikk a magyar piacról szól.

***

(#23) hcl válasza ollie (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ennyi. Évente ha 1-2 cuccot veszek itthonról.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) Sanchez638 válasza philoxenia (#21) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ugyanmán a molekulát is össze lehet törni :D. Csak jó embernek add :D.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#25) azbest válasza Sanchez638 (#24) üzenetére


azbest
félisten

leöntik véletlenül egy kis folyékony nitrogénnel valami inszeminátor szállítmány felborítása közben, elejtik utána a paplant és meglásd összetörik.

Amúgy meg: amit nem tör össze, azt még el tudja veszíteni ;]

(#26) philoxenia válasza Sanchez638 (#24) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A molekula csak alakul... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27) mcwolf79


mcwolf79
veterán

A posta árazása egy vicc.
Régebben tudtam DVD-tokos cuccokat (játékok) küldeni olcsóbban levélként, most már 2 tok felett már trükközni kell a csomagolással, hogy beleférjen, mert variáltak a tarifákban a méretekkel és a tömeggel. Ha meg nem fér bele, fizessek 1600 Ft-ot egy nyomorult bubis boríték feladásáért, mikor a DPD (nekem sem volt még velük bajom, rugalmasak és korrektek voltak velem) házhoz jön érte egy ezresért. Röhej :W Meg úgy általában mocsok drága a Magyar Posta.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#28) Polllen válasza Melorin (#11) üzenetére


Polllen
nagyúr

A rentábilis latinból került át a magyar nyelvbe, szerintem elég régen...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29) bkercso válasza azbest (#3) üzenetére


bkercso
nagyúr

A 3. helyezett MPL-nek a kupályán is "II"-es szerepel. Szerintem javítani kellene az ábrát.

Tel Elek: A személyes tapasztalat nagyban függ attól is, hogy a körzetedben milyen a futár személye/hozzáállása. A legtöbb futár egyformán áll hozzá, de azért vannak különbségek.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30) Boond válasza cheatergs (#15) üzenetére


Boond
addikt

Szerintem az emagnál eddig sem volt hú de olcsó... De msot, hogy már van postaköltség is, azt a minimális előnyt is elbukta, sokszor érdemesebb máshol meg venni...

Ehhez képest az Extreme Digitál, teljesen más értékhatárral, dolgozik, aminél, úgy van adott esetben az ember, hogy jó, akkor dobok még vkit hozzá.

De az ált igaz amit írtál ingyen ebéd ritkán, van szinte sosem, vagy ha mégis, akkor marketing költségnek betudják hasonló.

(#31) philoxenia válasza bkercso (#29) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mijén? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32) hcl válasza mcwolf79 (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Foxpost vagy MPL csomagautomata. 7-800 ill. 500Ft.
Vidékkel megint sikerült kitolni, mert ott ugye ezek nincsenek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) bkercso válasza philoxenia (#31) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát a serleglyén. Muszály mindenbe belekötni? :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#34) philoxenia válasza bkercso (#33) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt én a betontól kérdeztem. Bárhová csöppent belőle ottmaradt.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35) catalano


catalano
tag

eMag 10.000Ft felett ingyenes... vesztett az értékéből...

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#36) Feketelaszlo válasza bkercso (#29) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Vagy figyelmesebben elolvasni a fejléceket. :P Na jó - tudom, hogy este van, lelövöm a poént: az első kupát a futár által kézbesített csomagszámra osztották, nem a kereskedői osztályzatra vagy szolgáltatási minőségre, amik mellette szerepelnek. A második kupa meg az alternatív átvételi hely csomagszámának járt. Mondjuk szerintem is hülyén oldotta meg a grafika készítője - sokkal egyszerűbb lett volna, ha közzéteszik az egész sorrendet.

(#38) hemaka válasza hcl (#32) üzenetére


hemaka
nagyúr

Foxpost nagyon jó ötlet és frankó cucc, volt. Amíg pesten egy plázában dolgoztam, nem vidéken​ egy gyárban. :D

(#39) ceia


ceia
őstag

A DPD-t utálom. Nem is keresnek, aztán azt állítják, hogy itt voltak, csak nem sikerült kézbesíteni. A legjobb a posta és a pick-pack pont. Lehetőleg onnan rendelek, akinéll van ilyen lehetőség. Jó ha ingyenes, de 990ft-ig még rendben van.

        it's more fun to compute

(#40) janeszgol válasza ollie (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

En az mpl csomagautomatat szeretem a legjobban. A legrosszabb esetben ketto nap a kiszallitas es ez is ritka.
A tobbiek elmaradnak mellette.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Nekem a legkenyelmesebb a Gls pont a Coopban es a Postapont, az nap megyek erte amikor akarok es boztos, hogy kartyaval is lehet fizetni. Nincs macera, otthon van/nincs otthon az ember.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#42) janeszgol válasza Teal'C (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Mert arra nincs garancia, nincs újra kiszállítás.
Ha garanciával rendeled, akkor egy fólia feladása is 6-7 ezer forint minimum, ahogy néztem.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) mephi666


mephi666
nagyúr

kecskeméten szerencsére van minden: pickpack 300méterre (nyitva kb 6-18:00ig) és 1km-re (benzinkút: 0-24), webox 500 méterre, de ezeken kívül messzebb foxpost (bevásárlóközpont mellett, útbaejthető), mpl automata és fene tudja még mik, amiket soha nem használtam... leginkább pickpackot és webox-ot szeretem, mert az van legközelebb :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#44) Teal'C válasza janeszgol (#42) üzenetére


Teal'C
addikt

A garanciának ehhez semmi köze itt a szállítási díjról beszélünk. Rendeltem pl nánó pendrive-ot Sandisk 32gb nem is egyet. 2700 forint ingyen posta 1 hét. Mikor megjön 5.45$ ért van rajta bélyeg és ez megéri az eladónak. Persze itthon alapból 2 szer ennyibe kerül és még a postára is fizessek.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#45) macskea válasza Polllen (#28) üzenetére


macskea
őstag

Jaj, ne legyél már ilyen unortodox. :P

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#46) janeszgol válasza Teal'C (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Kézbesítési garanciáról hallottál? Az az 5.45 annyit ér, ha elveszik, így jártál.
Az a 32 gigás cucc meg 1 dollár max. Se gari, se semmi.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#47) Lacc


Lacc
aktív tag

Érdekes. Bár én nem vagyok budapesti - lehet ezért - nekem a Posta vált be a legjobban. Telefonon szól, megkérdei otthon vagyok-e stb. Ők jönnek ki a leghamarabb, a többiek csak dél körül.

DPD legutóbb elbaszta, raktáros elszúrta, azt írták online kiszállították közben nem. Én telefonáltam utána... Azt mondja 5 perc múlva itt lesz, lett belőle 5 óra. Az SSD doboza pedig szarrá volt törve.

Pedig jó lenne az ingyenes szállítás, mert még mindig extrém módon Budapest központú az ország.

(#48) Lacc válasza hcl (#32) üzenetére


Lacc
aktív tag

Egerben pedig van, a Foxpost igaz távol, de az MPL aránylag jó helyen, ahol sokan megfordulnak.

(#49) Romvr


Romvr
őstag

Aki megteheti az kintről rendel dolgokat. Miért?
- Nálunk gyakran több a szállítási idő mintha határon túlról rendeled meg. Amazon / E-bay nem ritkán hamarabb kihozza a megrendelt dolgokat mint itthoni webshopok. Például Angliából 2 nap alatt kihoztak nekem 1db kábelt e-bay-en rendelve, miközben itthon 3-5 nap is szokott lenni ha Budapestről rendelek Budapestre.

- Kintről rendelve a szállítási költségek minimálisak, vagy nincsenek is. Én főleg EU-n belülről rendelek ahol az általános amivel találkozom az a max 1€. Míg nálunk 1500 forintról indul, de nem ritka a 2000-3000 forintos kiszállítás is. Még akkor is ha szomszéd kerületben van a bold székhelye mondjuk, csak a nyitva-tartás miatt nem tudok személyesen ellátogatni.

Szóval idehaza kis összegben egyszerűen nem éri meg rendelni. Nagy összegben szerencsére már gyakran alkalmazzák az ingyenes kiszállítást. A szállítási időkön viszont azért még lenne mit dolgozni.

Meg persze a kiszállítási szolgáltatásokon. Mert nem oké hogy ha rendelek valamit akkor beböfögik hogy reggel 8 és este 5 között bármikor jöhetnek, legyen a címen valaki. Ha mondjuk nem rendelhetsz a munkahelyedre akkor szabadságot kell kivenned. Mert persze hétvégén nincs kiszállítás az esetek 90%-ban... Ez meg véleményem szerint nem elégséges szolgáltatás az árért amit elkérnek.
Ha lehet én PickPack-pontra kérem. Ami régen szintén ingyenes volt, most meg 1000-1300 forint a legtöbb helyen.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#50) nubreed válasza #06658560 (#5) üzenetére


nubreed
veterán

Az a vicces, hogy múltkor rendeltem egy kb 1.600 Ft értékű cuccot és 1.000 Ft körül volt a szállítási költség. GLS... De kénytelen voltam itt megvenni mert minősgben itt a legjobb.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.