Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#253) kolopele válasza Vesa (#252) üzenetére


kolopele
nagyúr

"Szükségünk van pl. orvosra, laboránsra, ápolónőre, tanárra, óvónőre, mozdonyvezetőre, tudósokra, satöbbi."
Ennek egy pillanatig sem állítottam az ellenkezőjét. Nejem pl. óvónő, de ezt már írtam fentebb, sógornőm meg rákkutató, bátyám immunológus. Mind jól keresnek, persze nejem mint óvónő a maga közel 250 ezres nettójával a sereghajtó, de azért azt se nevezném annyira rossznak, ugye általában egy családban van még egy másik fél is aki keres. Az orvosokat meg azért annyira nem sajnálom, ők megtalálják a módját hogy millión felül keressenek havonta, gasztrós dokim heti két nap magánrendeléssel keres minimum 800 ezret, és hol van még ebben a műtétek után kapott hálapénz, az orvosi keresete (ami tényleg nem eget verő, de így összességében azért nem fognak éhen halni). Kicsit félre vagyok én itt értve: Minden becsületesen dolgozó embernek meg kellene tudnia élnie, legalább két gyereket szépen nevelni, ruházni, etetni, stb., de ehhez nem kizárólag a kormány segítsége kellene, hanem a vállalkozók, nagyvállalatok, munkaadók szemléletének a változására is szükség lenne. Tőlem még senki nem akart elmenni másik munkahelyre, még a takarítónő sem, mert kap annyi pénzt hogy ne érje meg neki. Feljebb, mint pl. a szerszámkészítők, alapanyag készítők szintén megbecsült emberek, hiszen nekem is szükségem van az olyan emberekre a sikeres működéshez akik valóban profik, épeszű ember nem engedi el őket nevetséges fizetéssel, hiszen én sem tudok egyszerre 50 helyen lenni. Ha olyan bérezést tudsz biztosítani az embereknek hogy vígan meg tudnak élni egy sem fog elmenni külföldre, és ugye itt jön képbe a munkaadó szerepe, hiszen az ő felelőssége hogy a termékek rendben legyenek, a piacok biztosítva legyenek, na és a felelősség is az övé. Szóval ha egy vezető csak egy kicsit is lejjebb képes adni az igényeiből, több embert is jobban meg tudna fizetni, és ehhez még Orbán sem kellene. Az hogy mire teszik rá a kezüket még nem tapasztaltam, volt ez a trafik ügy ami nagy vihart kavart, ellenben nem egy üresen áll a mai napig kicsit odébb tőlünk, vajon miért nem pályázza meg senki őket? Tudnék én hibákat is felsorolni amit személy szerint másként csinálnék a kormány helyében, de még mennyit, de akkor írhatnék itt reggelig :) Lenne köztük olyan is amin tényleg változtatni kellene, meg olyan is amin nem feltétlenül.A Sorosozás meg a libsizés rám nem jellemző viszont, ilyet nem is olvashattál még tőlem, van maga a migráció kérdése amit meg kell oldani, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.