Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Jim Tonic válasza schawo (#44) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A szerződésekből ki lehet lépni felmondási határidővel, vagy adott forgalom után. Aztán nincs hosszabbítás.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#52) vhw válasza Jim Tonic (#51) üzenetére


vhw
addikt

Vagy kötbérrel? :))

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#53) tecsu válasza bacsis (#3) üzenetére


tecsu
addikt

Az ASRock jogászai valószínűleg így kerültek meg egy körmönfont nyelvezettel megfogalmazott szerződést.
És ha tényleg meg tudták kerülni azt, akkor az Intel hiába ugrál. Majd legközelebb jobban fogalmaz. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#54) Ivy.4.Ever válasza zzola (#1) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Igen annyira hogy jobban megéri majd k-s procit venni :DD

(#55) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Azért azt figyelembe kell venni, hogy eddig a Z170 volt a fókuszban, az meg már akkor is rendelkezett (és a jobb lapok most is ugyanúgy rendelkeznek) külső órajelgenerátorral, és K-s CPU-val az első perctől használható volt a BCLK tuning. Ott persze, hogy csak firmware-es megkerülés kellett a nem K-s procikhoz, és ugyanúgy lehet a BCLK-t finoman állítani, akár század MHz-cel is.

Amit nem tudunk, hogy a H-s chipset esetén különválasztották-e a PCIe és egyéb buszok órajelét a magok és L3 cache BCLK-jától... Ha nem, akkor a külső órajelgenerátor csak egy finomhangolási + marketing lehetőség.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#56) 7Heads Drago válasza electrodoki (#21) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát én meg rengeteg asrock lapos gépet rakok össze. És eddig egy se jött vissza, viszont ezek csak netes gépek mindig olcsó asrock megy egy G proci alá.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#57) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Sok ember azon van fennakadva, hogy a K és a nem K proci között kicsi az árkülönbség. Nem ez a lényeg, és a tuningnak nagyon sokáig nem ez volt a lényege! Hanem az, hogy valaki megveszi pl, a lehető legolcsóbb i5-ös CPU-t ami gyárilag valami alacsony órajelen poroszkál, és azt jól megtuningolva eléri mondjuk a legjobb i5-ös gyári órajelen mért teljesítményét, jóval kevesebb pénzből. Emlékezzünk csak vissza pl. a 45 nanós core2 celeronokra. Na ez az ami nagyon nem mindegy és ez az amit az Intel nem szeretne.

(#58) Televan74 válasza FoxiestFox (#47) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez sem volt rossz megoldás.Csak soha nem próbáltuk ki.Öcskösnek volt K7Upgrade-880 lapja,de 754Bridge kártyát soha nem vettünk bele. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#59) atee válasza Feruendios (#35) üzenetére


atee
őstag

Igen amikor mèg az Asus budget volt. Olcsò ès xar volt. Ma már semmivel nem gyengèbb minősèg mint a többi nagy vagy règebbi gyártò deszkái.

D-day 2002-01-04 01:54

(#60) Graphics válasza electrodoki (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ismerősöm 5 éve nyúz egy 2500K-val megtámasztott, 4,2GHz-en pörgő gépezetet AsRock lappal... 0-24-ben, mert kiszolgál is róla... illetve távolival dolgozik rajta...

Ha akart volna megmakkan a lap... Nem történt meg. Nincs anomália, üzemel, biztosan és stabilan

Mire jövünk rá? :D Mesélj!

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#61) hibavissza válasza bacsis (#38) üzenetére


hibavissza
veterán

Mond, hogy ez Photoshop :))

(#62) schawo válasza Jim Tonic (#51) üzenetére


schawo
titán

Ne ismerjük a szerződések egyéb részleteit, azért ezek a szállítói szerződések nagyon összetettek tudnak lenni.

Meg hát azért ASRock ASUS bácsi fiacskája, és ketten együtt a piac nagy szeletét birtokolják, intel is óvatosan húz ujjat velük.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63) 8th válasza schawo (#9) üzenetére


8th
addikt

Bár még egy óra hátravan, de én megelőlegezem neked a mai nap kommentje díjat! :C

(#64) FoxiestFox válasza Televan74 (#58) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Haha, állat. :D Igaza van az ASrock-nak, amit meg lehet építeni, azt meg is kell. ;]

(#65) FID válasza Yutani (#19) üzenetére


FID
őstag

Csak nehogy teljesüljön pszt ;)

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#66) Jester01 válasza Overlocker (#40) üzenetére


Jester01
veterán

Ha prime95 alatt hibázott akkor esélyes, hogy kódolás alatt is fog csak nem veszed észre amíg le nem próbálod játszani. Az meg utólag már kellemetlen lehet.

Aki tuningol miért is nem energiagazdálkodhat? Nekem is állandóan megy a gépem (mondjuk AMD de ettől függetlenül), jó az az energiagazdálkodás, de az is jó, hogy amikor kell akkor gyorsan pörög.

Jester

(#67) sh4d0w válasza atee (#59) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az Asus eleg regota gyart es 16 eve is nagynak szamitott.

Viszont akkor jottem ra, hogy hulladek (sajat, eroteljesen nem reprezentativ mintam alapjan), amikor lecsereltem egy Gigabyte-ra...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#68) Sanya válasza Overlocker (#40) üzenetére


Sanya
nagyúr

És ez így lesz jövőre is?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#69) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Ebből megint dádá lesz,ezen felül nem tiszta ,hogy ezzel a megoldással csak finomhangolni lehet,vagy elérhető e a 130-140-es bclk?

schawo : A két cég cirka 10 éve elvált egymástól,nincs közöttük kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#70) schawo válasza Milka 78 (#69) üzenetére


schawo
titán

Jelenleg is fő részvényes az ASUS bőven 50% fölötti kontrollal. Csak leválasztotta magáról egy külön cégben az ASRockot. Az ASRock a Pegatron csoport része, ami edig az ASUS csoport része.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#71) kcsa válasza sh4d0w (#67) üzenetére


kcsa
veterán

Ó igen. De még él az Asus mítosz, pedig szégyen vagy sem, de Asrock lapok zöme stabilabb és tartósabb mint az Asus lapok. Főleg az X sorozatúak, na az egy szégyen. Kövezzetek meg :D

(#72) darkarthur válasza Zotya984 (#50) üzenetére


darkarthur
senior tag

Szerintem nincs ezzel baj. Az Intelnek sem lesz vele problémája. Az alap szekcióban ott vannak a "nem hibázós" lapok, mellette teljesen tesznek rá, hogy a gyártók saját megoldásokat használva (nyilván jó kis felárral) készítenek egyéb megoldásokat.

Samsung S23 Ultra 5G

(#73) kenwood válasza kcsa (#71) üzenetére


kenwood
veterán

Minden nagy markarol tudja legalabb 50-100 "szakerto" , hogy sokkal nagyobb a meghibasodasi rataja,mint a konkurensnek.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#74) schawo válasza kenwood (#73) üzenetére


schawo
titán

ennyi

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#75) #52815360 válasza kcsa (#71) üzenetére


#52815360
törölt tag

Nincs itt semmilyen mitosz. Annak idején, kb 8-10 éve legendásan rosszak voltak. Egyike volt azon termékeknek amik már a kicsomagoláskor hibásak voltak, nem hogy használat közben romlottak el. Azóta meg egyszerűen bizalmatlanok vele az emberek.

(#76) zetor2000


zetor2000
senior tag

Szerintem ez meg megint egy rétegtermék.
Nem gondolom, hogy hú, mekkora probléma ez az Intelnek, mert ezeknek a lapoknak az eladása mekkora arányú az összes eladáshoz viszonyítva? ~1-5% ? De akkor az már nagyon sok.
A gép értékesítések zömét az irodai gépek teszik ki, meg az otthoni netezősek. A tuningvasak olyanok, mint a sportautók, hogy nem abból van a céges flotta, hanem pl. vw golfból. 1 eladott 911esre jut vagy 300 golf.
A külső órajel-generátor meg eddig is megvolt, csak gondolom most jutottak el oda, hogy megtalálták a katalógusban a nekik valót.

Az Asrockra kitérve, meg szerintem annyi, hogy mindenből van belépő termékvonal, meg a komoly felhasználásra szánt. Ha garanciaidőt kihúzza, már jó. Igaz ez az üsszes gyártóra.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#77) kcsa válasza kenwood (#73) üzenetére


kcsa
veterán

Én nem vagyok szakértő, csak egy senkiházi kiskeres, ennek megfelelő darabszámú tapasztalattal. (tehát nem ipari mennyiségű)

Anno Asrock tényleg gagyi volt, első (saját) asrock lapom egy K7VT2 volt, már kibontva szar volt. Ez ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#78) aelod


aelod
veterán

Húzza már le magát a Zintel. Neki nem ..sz mindegy, hogy a júzer, hogy vágja tönkre a prociját? Jobb esetben vesz egy újat. Vagy fél, hogy nem vesz újat ha a kisebb procikat húzva a júzernek nem lesz szüksége a felső kategóriás mocsokdrága 'zíhétre?

Jó lenne már ha megtörnék ezt a piaci monopol helyzetet... hahó AMD (persze csak álom)

Am. az Asrock meg jó döntést hozott :)

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#79) #52815360 válasza aelod (#78) üzenetére


#52815360
törölt tag

Neked mindegy lenne, ha szakács lennél én meg elsóznám a kajádat és küldeném vissza a konyhára, hogy tanulj meg főzni? :DD

(#80) Cifu válasza zetor2000 (#76) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az Intelnek azért probléma, mert ha a többi alapgyártó is rákap (márpedig rá fog kapni), akkor a vásárlók egy része a drágább (és nagyobb haszonnal értékesített) K-s procik helyett a sima Skylake-eket fogja venni. Vagyis a profit egy részét elvesztik, és ezt az alaplapgyártó(k) fogják zsebre rakni.

Ne feled, hogy az olcsóbb kategóriában nincs tuningolható proci az Intelnél. Van az i5-6600K és az i7-6700K, slussz. Márpedig a tuning az eladásokat befolyásolhatja, hiszen ha valaki vesz egy ilyen BCLK-s deszkát, belerak egy i3-ast, esetleg egy alap i5-6400-at, és meghúzza, akkor az hosszabb ideig kihúzza csere nélkül, hála a nagyobb elért teljesítménynek. Ezt eddig kivédte a K-s procik és a Z-s deszkák (chipsetek) felárával.

Nekünk, mint felhasználóknak ez jó. Az Intelnek, mint gyártónak kevésbé...

Noha rétegtermék, de itt jó pár millió dollárról beszélhetünk szvsz. Azt meg az Intel szeretné inkább a saját zsebében tudni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#81) Aron1988 válasza Cifu (#80) üzenetére


Aron1988
tag

Most csekkoltam az ipont. A 6600-nál kemény 6000 ft különbség a sima és a K verzió között. Ezért aztán tényleg megéri a felhajtás!!

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#82) kenwood válasza aelod (#78) üzenetére


kenwood
veterán

Nem mindegy,mert a lockos procik arat az alapjan kepzik,hogy varhatoan mennyi unlockos fog fogyni (es forditva)
Ha egy renitens alaplapgyarto elkezd ilyen cuccokat forgalamzni,akkor borulnak a tervek,es vagy a kutatas-fejlesztestol,vagy a profitbolkell penzeket elvonni.
Egyiket sem szeretik a cegek.
Valljuk be,ha anyagilag erdekelt lennek,en sem turnem.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#83) Cifu válasza Aron1988 (#81) üzenetére


Cifu
nagyúr

Értelmezni látom nem sikerült azt, amit leírtam. Ne a sima és a K-s 6600-as árát vesd össze, hanem a 6400-asét a 6600K-val, mert ott hirtelen lesz ~19 ezer forint különbség. Meg azt a lehetőséget, hogy az olcsóbb i3-as és Pentium procikat is lehet hirtelen tuningolni, egy ~10-15e Ft-vel többe kerülő lap árán.

És ugyebár nem kell Z170-s deszka, csak B150 vagy H170. Ha tippelnem kellene a hírben szereplő deszkák a legolcsóbb Z170-esek alatt vagy környékén lesznek, vagyis ezen is spórolhat a vásárló, ha eddig a K-sokon gondolkodott.

Ha neked ez nem éri meg kategória, akkor nyilván a pénzügyi nézeteink térnek el alapjaiban. :P

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#84) Whysperer


Whysperer
addikt

User oldalról azért eléggé megnyerték a tetszésünket az Asrock-ék 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#85) schawo válasza Aron1988 (#81) üzenetére


schawo
titán

És a 6400-hoz képest, amit ugyanúgy felhúzhatsz a 6600k felső határáig?:U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#86) sb válasza Cifu (#83) üzenetére


sb
veterán

Meg azt a lehetőséget, hogy az olcsóbb i3-as és Pentium procikat is lehet hirtelen tuningolni, egy ~10-15e Ft-vel többe kerülő lap árán.
i5-nél igazad lehet, de alatta, Pentium-i3-nál szvsz már aránytalan lesz a felár.
Oké, hogy Z170-hez képest olcsóbb lehet, de azok eleve igen drága lapok szvsz egy Penya/i3 alá. Ill. ott az árkülönbségből inkább kijön az eggyel nagyobb proci. +Ht vagy +mag, nem csak órajelkülönbség, mint az i5 vs i5-K esetén.

(#87) sh4d0w válasza kcsa (#71) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nalam meg csak nem is adta be a kulcsot a lap... csak miutan Gigabyte kerult a helyere, az addig uvolto CPU-huto elkussolt. Mivel azota is megy a cucc, azt gondolom, az ASUS hutovezerlese volt egy kalap...

https://www.coreinfinity.tech

(#88) aelod válasza #52815360 (#79) üzenetére


aelod
veterán

Abban az esetben nem a szakács a hibás ha a vendég sózza el az ételt és küldi vissza a konyhára, hogy nem eszi meg mert túl sós.

Rossz a példa :K

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#89) #52815360 válasza aelod (#88) üzenetére


#52815360
törölt tag

Itt sem az intel a hibás, hogy megsüti a júzer, de intel lesz fikázva érte és neki lesz visszaküldve.

(#90) aelod válasza #52815360 (#89) üzenetére


aelod
veterán

Akkor nem értetted a lényegét a kommentemnek.

Intel be van fosva, hogy egy kisebb proci húzásával kibekkelik a nagyobb procik vásárlását a felhasználók, vagy esetlegesen a platform váltás sem éri meg nekik annyira. Elfüstölés útján tönkrement procit meg ki az aki visszavisz, hogy kérem én használtam és egyszer csak kijött belőle a füst? Aztán közben meg van metélve a kupak stb.

Brutális monopol helyzetben van a gyártó és termékeken belül sem akar konkurenciát saját magával.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#91) Jim Tonic válasza sh4d0w (#87) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem is lelépte már a GB a többieket.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#92) pomorski válasza zzola (#46) üzenetére


pomorski
őstag

Egyetértek, nekem sem.

(#93) #52815360 válasza aelod (#90) üzenetére


#52815360
törölt tag

De hogy bekkelik ki? Pentiumra nem nő +2 szál, i3 -ba nem kerül 2 mag, stb. Pistikének sem lesz több fps a doom 4 -ben, ha az i5-6400 -at felhúzza i5-6600ra, meg sem éri a kockázatot. Eleve meg sem kell vennie a 6600at, a 6400 is bőven elég, húzás nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#94) Yutani válasza Cifu (#83) üzenetére


Yutani
nagyúr

A jelenlegi ASRock Fatal1ty B150 Gaming K4 alaplap 31k-tól kapható kiskerekben. Gondolom a bclk-s verzió hasonló áron lesz, talán 2-3-4k-val lesz több.

A legolcsóbb B150-es lap, amit az árukereső kiadott, 17k körüli. Tehát 15-20k-val kerül majd többe egy olcsó proci alá egy bclk tuningos alaplap, mint a legegyszerűbb verzió. Ez fog valakit arra sarkallni, hogy bevásároljon egy ilyen kombót?

#tarcsad

(#95) BiP válasza schawo (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is ilyesmire gondoltam. Az intelnek ez sem fog tetszeni, csak míg az elsőben volt jogi alapja a korlátozásnak, most (még) nincs. Feltételezem simán gyártói extrának minősül ebben a formában, nem pedig a referenciaalkatrészek módosításának.
Nem lennék meglepve, ha az Intel módosítaná a partneri szerződéseket.

(#21) electrodoki: Minden gyártónak vannak jobb/rosszabb alaplapjai, ill. az Asrocknak is voltak RÉGEN furcsa cuccai.
Az ilyen-olyan kombó alaplapok a mérnöki megoldások extrái. (Igaz, ez egyben okozott is működési furcsaságokat, nem a stabilitásról voltak híresek).
De szerintem az utóbbi években nagyon felszívták magukat, semmi baj az alaplapjaikkal, sőt. (nekem egy ideje az van, már csak tőlük keresek, ha alaplapról van szó.)

(#40) Overlocker:De azért érzed, hogy az Asrock, mint cég inkább egy out-of-the-box szeretne kínálni a vásárlóinak, nem pedig bugos sufnituningot - amennyiben ez lehetséges.
De persze aki megelégszik a mostani megoldással, szerencsére megteheti még.

(#67) sh4d0w: Én meg sokáig Gigabyte-os voltam, (olcsó és jó), aztán amikor negatív tapasztalatok jöttek, váltottam Asrockra. Bevált.

[ Szerkesztve ]

(#96) aelod válasza #52815360 (#93) üzenetére


aelod
veterán

De hogy bekkelik ki? Pentiumra nem nő +2 szál, i3 -ba nem kerül 2 mag, stb.

Nem ezt mondtam.

Pistikének sem lesz több fps a doom 4 -ben, ha az i5-6400 -at felhúzza i5-6600ra, meg sem éri a kockázatot.
Vannak olyan Vér Istvánok akiknek igen, megéri.

Eleve meg sem kell vennie a 6600at, a 6400 is bőven elég, húzás nélkül is.

Ez a te véleményed. Nem hiszem, hogy mindenki egyet ért vele.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#97) #16939776


#16939776
törölt tag

jön az újabb CPU rev.-ekkel valami fizikai korlátozás, vagy mikrokód frissítés. Ezt az adok-elveszem dolgot a végtelenségig lehet játszani. :C

Reklámnak fenomenális.

Asrock: :R

[ Szerkesztve ]

(#98) Cifu válasza Yutani (#94) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha meglesznek a végleges árak, tisztább lesz a kép. Ha 20e Ft lesz az árkülönbség, akkor nyilván nem.

De a legolcsóbb B150 lapok általában MicroATX méretűek, 2db memória foglalattal és a többi. Szvsz ilyen szinten a B150 Pro4 (~25e Ft) kategóriája áll szemben a cikkben említett deszkákkal, ott pedig a várható árkülönbözetet cirka 10e Ft nagyságrendre várnám. Ennyit viszont szerintem mindenképpen megér, ha a vásárló ki is használná a tuningolt. Legalábbis a korábbi tesztek alapján a +30-50% (megfelelő hűtés esetén) reálisnak vehető elvárás.

Majd a tesztek megmutatják, mit jelent ez. Ha egy G4400-at fel lehet tekerni ~4,2Ghz-re, és itt hozza egy i3-6100 teljesítményét, akkor az például megéri. Ha egy i3-6100-at fel lehet húzni ~4,4Ghz-re, és itt hozza egy i5-6400 teljesítményét, akkor szintén van értelme a dolognak. Ha a i5-6400 pedig fut ~4,5Ghz-en, akkor egyértelműen megéri a Z-s lapokba lévő 6600K-val szemben.

De mint minden ilyen esetben, a elég sok itt a ha...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#99) Casoli válasza aelod (#96) üzenetére


Casoli
őstag

Látszik nem értesz hozzá, ha a 6400-t felhúzzák 6600 szintre, attól semmilyen kockázat nem ér senkit. Látom nem tudod, hogyan gyártják a processzorokat. Mindkettő termék egy és ugyanaz, csak az egyiket feljebb skálázzák és eladják drágábban, a másikat meg alacsonyabb órajelen adják el olcsóbban.

A tuningnak mindig is akkor volt értelme, hogy az adott kategória legolcsóbb processzorát tuningoltad fel a felsőkategória fölé. Ezt hívták ajándék-, vagy talált teljesítménynek.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#100) aelod válasza Casoli (#99) üzenetére


aelod
veterán

Te mindent látsz?
Pontosan tisztában vagyok a gyártás marketingjével kapcsolatban.

Látszik nem értesz hozzá, ha a 6400-t felhúzzák 6600 szintre, attól semmilyen kockázat nem ér senkit.

:F

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#101) Taranti


Taranti
senior tag

Na, erre mondom én azt már egy ideje, hogy nem tuningolok. Legfőképpen intel processzort nem. Még akkor sem, ha fizetne érte. Ha egyszer egy cég azt akarja, hogy ne tuningoljak, akkor nem fogok.

De nézzük a másik oldalát: ez a cikk, meg a 90+ hozzászólás még valakinek jó reklám: az intelnek. ;]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#102) ZrogNV válasza #52815360 (#93) üzenetére


ZrogNV
tag

Szerintem akár Pistike is profitálhat belőle fps szempontjából. 6400 mellet egy GTX 970 vagy R9 390 nagyjából kihasználva fut, de az erősebb vga-k már nem. Így akár (ha tényleg működőképes és nem brutálfeáras a lap ) egy 6400 mellé is bekerülhet GTX 980Ti, ami jelenleg nagyjából FHD kompromisszum mentességre képes.

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#103) Peter13 válasza ZrogNV (#102) üzenetére


Peter13
senior tag

"GTX 980Ti, ami jelenleg nagyjából FHD kompromisszum mentességre képes."

Ez azért egy kicsit erős volt...
:)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#104) Aron1988


Aron1988
tag

Szerintem egy körmönfont gamer csak egy dolgot tart szem előtt, nem merül bele tuningba, meg fölös költekezésbe. Ez az egy szempont, hogy hogyan lehet legolcsóbban olyan gépet építeni, ami viszi stabil 60 FPS-el a DooM4-et. Minden más csak mókusvakítás, meg hitvita. Sosem értettem ezeknek a gamer RAMoknak, gépházaknak, tápoknak, alaplapoknak a létjogosultságát. Hardveraprórol össze kell mazsolázni mindenből a legolcsóbbat, ami nem megy nagyon az FPS rovására, azt kezit csókolom.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#105) tegbashar válasza electrodoki (#21) üzenetére


tegbashar
tag

Évek óta AsRock lapokat használok. Hiba nuku, tuningot bírják. Meg is érdemeltem, hogy megvettem!
Igaz én nem rengeteg, csak 3 lapról beszélek, bár tény, hogy én olyan hibába nem szaladtam, hogy rossz socketet választottam volna vagy ilyesmi :P

Ja és én nem léptem be az "Ami olcsóbb, az sz*rabb" klubba ...

(#106) Cifu válasza Aron1988 (#104) üzenetére


Cifu
nagyúr

Eleve ott kezdődik a probléma, hogy egy jó géphez igen is kell igényes tápegység és jól szellőző ház. Ha elviszi egy gagyi táp majd a fél gépedet, vagy megfőnek a HDD-id, mert nincsenek sehogy sem hűtve, majd megtanulod.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#107) Energie X válasza Cifu (#98) üzenetére


Energie X
őstag

Én is úgy gondolom, ahogy írtad G4400 max= i3 6100 stb..

Anno amikor gépet raktam össze ismerősnek elgondolkodtam egy Pentium G3258-on mert tuningolható.Tuningos teljesítményben tesztek alapján nagyjából azt hozza amit egy 4130-4150-es i3 magasabb fogyasztással/hőtermeléssel. Így inkább nem vettem meg, hanem i3 lett belőle (melegedés + procihűtő és drága lap elkerülése végett).

SZVSZ az Intel nyugodtan kiadhatna mondjuk 2 generációnként egy tuningos Pentiumot és egy i3-ast. Akkor nem kerülné meg senki őket. ASRock pedig kiadhatna olcsóbb tuninglapot ezek alá amivel az átlaguser nem veszélyezteti a négymagosok világrekordjait (mint pl a Z97 Anniversary Edition). Mindenkinek meg lenne oldva a gondja. Az emberek rájönnek, hogy az i3 egy belépő i5 szinjéig juthat max és akkor inkább i5-öst vesznek vagy tuningos i5-öst komolyabb lapokkal. Innentől kezdve már csak a pénztárca dönt...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#108) Cifu válasza Energie X (#107) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az Intelnek nem érdeke, hogy tuningolj. Az ő érdeke az, hogy ha nagyobb teljesítményre vágysz, akkor drágább procit és alaplapot végy. Miután pedig a PC CPU piac elsöprő többségét ők uralják, és nincsenek senki által veszélyeztetve, így indok sincs, miért bátorítanának bárkit is a tuningra.

De mivel van egy ilyen réteg, aki márpedig tuningolni akar, annak pedig megadja a lehetőséget - válogathatnak a felső árkategóriában...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#109) Energie X válasza Cifu (#108) üzenetére


Energie X
őstag

Itt lenne értelme szerintem az olcsó tuningnak :) Arra gondolok, hogy van egy max érték ami elérhető és teljesítményben mondjuk az i3 kimaxolva alap i5-öt ér el vagy csak közelít meg. Az olcsó tuningprocik felára mondjuk +10 dollár. Az olcsó tuninglap meg mondjuk csak a 2 magosok tuningját engedi kimaxolni a 4magosokét nem. Van ebben üzleti lehetőség, az elején nagy lenne a hype. Aki meg komolyabban akar tuningolni annak ott vannak a drágább lapok és procik.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#110) Cifu válasza Energie X (#109) üzenetére


Cifu
nagyúr

Minden rossz indulat nélkül: élnék a gyanúval, hogy annál a cégnél, ahol tavaly 11,4 milliárd dolláros nettó nyereséget értek el, olyan szakembereket alkalmaznak, akik nálunk jobban átlátják, hogy milyen üzleti lehetőségekre éri meg lecsapni, és melyeket kell elengedni. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#111) Mark_o válasza Aron1988 (#81) üzenetére


Mark_o
tag

Remek, megnézted a proci árát, és a K illetve nem K-s alaplap árát?
Meg ha az ember nem K procit vesz talán az alaplap is olcsóbb lehet mellé ugye....
Mondom ezt i5 4460 és B85 chipset mellett.
Ha lett volna olyan alaplap ami ad tuningot, a relatíve olcsó proci mellé én azt veszem, de nem volt úgyhogy jöhet a fapad.

Az élet olyan mint a sakk : sok a paraszt!

(#112) Overlocker válasza Cifu (#98) üzenetére


Overlocker
veterán

A korai szériás i3 6100-em 4,4-4,5-ön stabil ;)

(#113) Overlocker válasza Jester01 (#66) üzenetére


Overlocker
veterán

Hát így van le kell tesztelni, de én pl nem kódolok, sőt ez a rendszer most dobozba van, mert nincs rá időm...

Persze jó dolog ha a kettő együtt megy (de itt most nem megy, valamit-valamiért), de aki tuningol gondolom nagyrészt a performance részre megy... Ha pedig dupla bios-os a lap, akkor egy áltváltással könnyen megoldható ez a dolog is..

(#114) Overlocker válasza Sanya (#68) üzenetére


Overlocker
veterán

Nem tudom, érdemes letölteni az összes BCLK tuningos biost, még lehet :D

(#115) BiP válasza Energie X (#107) üzenetére


BiP
nagyúr

"Innentől kezdve már csak a pénztárca dönt..."

Most is.

(#116) Barnuss


Barnuss
tag

Biztos durva lesz..

(#117) Chaser válasza sh4d0w (#16) üzenetére


Chaser
titán

vagy feleznek asrockkal a hasznon...minden ilyesminek van egy háttere ügyes marketingesekkel sokszor
a lázadó kijátszotta az intelt, vagy éppen csak összejátszottak?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#118) vhw válasza Chaser (#117) üzenetére


vhw
addikt

Miért lenne az intelnek üzlet, hogy csak kicsivel bukik kevesebbet - ahelyett, hogy semmivel?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#119) Chaser válasza vhw (#118) üzenetére


Chaser
titán

nem kell buknia, ez egy jó hype, sokan már csak azért is ezt választják/választanák mert lázadóóóóóóóóók:) egyáltalán nem lepne meg, ha ez lenne a háttérben, mert ha intel komolyan szankcionál valamit akkor szankcionál, nem az asrock mutatja meg ki a kemény gyerek, de nem is a gigabyte vagy msi, vagy bármelyik lap gyártó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#120) vhw válasza Chaser (#119) üzenetére


vhw
addikt

Persze, az asrock-nak jó a hype, de az intelnek?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#121) Chaser válasza vhw (#120) üzenetére


Chaser
titán

neki oly mindegy, ha az asrock felárának a fele neki jut, vagy több:) amennyiben nem így van, 1-2 hét múlva az a hír jön storno az asrock lázadás, intel ügyvédei sztem zsebre teszik őket fél perc alatt ha akarják, vagy megvonják az eladást részükre, erődemonstrációnak is jó a többi gyártó felé

szerk: egyébként gondolj bele, így az egyébként nem tuningolható cpu részelgből egy kicsivel több fogy talán, viszont ami felárat elkér az asrock ezért a mókáért behozza a k-sok felárát, de mindenképpen intel chipset és cpu fogy, és nem fog csökkenni összességében a kimenetel, max páran neten szétkürtölik hogy meghajtották a 6100-ast, ami még reklám is az intelnek, ebből ők rosszul nem tudnak kijönni, kivéve ha akarnak, de ha asrock mókázik náluk már nem feltétlen választási lehetőség lesz hogy rosszul jönnek-e ki vagy sem

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#122) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

ŰSzerintem 42 ezer forintot nem ér ez a B150-es alaplap. Annyiért már kapni fullos K4 vagy Extreme4 lapot.[link]

Kérdés: ezzel a hibrid alaplappal is elvész az energiagazdálkodás és a hőmérsékletek monitorozásának lehetősége non-K tuningnál?

(#123) #16939776 válasza Gerr'y (#122) üzenetére


#16939776
törölt tag

A hőmérséklet monitorozás hiánya csak bios probléma lehetett, mert ugyan abból a cpu-ból jövő adatból(PECI interface) dolgozik a ventilátor vezérlés is, ami valószínűsítem hogy működött non-k OC alatt is, mert anélkül nem adhatták volna ki a bios-t.

Szerintem itt már ez is működni fog.

Viszont az energiagazdálkodás azért nem mehet emelt BLCK mellett, mert a fesz/szorzó(órajel) párosok már nem igazak, fagyna a processzor, mert kevés lenne a fesz adott órajelhez.
Valamint on-the-fly alapórajelet váltani, működő processzor mellett nem életbiztosítás :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.