Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robert07


Robert07
aktív tag

Meg kellett volna oket hagyni RX 560D-nek. Ugy egyertelmu lenne mindenkinek.

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Előbb kellett volna határozottabbnak lenni, de azért talán most se egészen késő.

Vajon ez a topik is olyan lesz, mint a másik?

(#3) Yutani


Yutani
nagyúr

Kedves Anus! Tévesen neveztétek el a kártyát, az nem EVO, hanem ECO.

Vagy nem értem a gyártókat, vagy direkt a megtévesztésre mennek.

#tarcsad

(#4) pepejoe


pepejoe
tag

Valahogy így kellett volna az elejétől fogva kezelni a dolgokat. Majd most minden érintett 560-as dobozra ragaszthatnak egy extra D betű matricát. Az a baj ha a gyártókra vannak hagyva a dolgok akkor esélyes hogy visszaélnek a dolgokkal.

(#5) DMONFROMBLOW: flamekeltésen kívül semmi értelme nincs a hozászolásodnak.

[ Szerkesztve ]

(#7) solfilo válasza pepejoe (#4) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, ezt szerintem az AMD rontotta el elsősorban, hogy nem követelte meg a 14CU-s példányok esetében az RX 560D megnevezés használatát. De legalább intézkednek. :)

(#8) DMONFROMBLOW: köszi, nekem ennyi elég is volt ebből. :DDD

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#9) Simi37 válasza #49088512 (#5) üzenetére


Simi37
őstag

Ezért kár volt regisztrálnod :U

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10) kikikirly


kikikirly
senior tag

Nem teljesen világos mit lép AMD.Kötelezni kellene a gyártókat hogy 560D néven árulják,ezzel szembe ha jól értem Asus 560 EVO már elfogadott megnevezés.EVO-ból nekem evolution szó jut eszembe, semmiképp se az hogy gyengébb kártyát kapok.Rákerestem, méretes kártya szép nagy hűtéssel. Eco megnevezést is kevésnek találom, hisz nem csak alacsonyabb órajelen jár,hanem kevesebb számláló egység aktív...Kettő nem ugyanaz! :(((

Sima Direct CU2:
https://www.asus.com/hu/Graphics-Cards/ROG-STRIX-RX560-O4G-GAMING/overview/
EVO változat:
https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/ROG-STRIX-RX560-O4G-EVO-GAMING/overview/

Specifikációk között csak órajel van feltüntetve, számlálóegység nincs!!!

[ Szerkesztve ]

(#11) Kansas válasza kikikirly (#10) üzenetére


Kansas
addikt

Az effektív VRAM órajel is 1GHz-cel alacsonyabb...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#12) kikikirly válasza kikikirly (#10) üzenetére


kikikirly
senior tag

Elnézést,fel van tüntetve Stream processzorok száma. :R
Így sem korrekt,hisz eszembe se jutna megnézni.
Még annyit hogy árukeresőn EVO 44500 huf, sima pedig 45690 huf. Szóval az ár se utal semmire,alacsonyabb órajel megmagyarázza.

[ Szerkesztve ]

(#13) Dilikutya válasza Robert07 (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én eleve tiltanám az azonos modellszámú (hagyjuk már a Ti, GTX, EVO, ECO, OC, Gamer Edition stb jelöléseket), de eltérő specifikációjú kártyák, chipek forgalmazását. A különböző memória méretű variáns egy dolog, de a látványosan eltérő órajel (1 GHz a memóriánál látványos), vagy a stream processzorok különböző száma ne legyen ugyanolyan modellszámon.. Legyen mindnek külön száma. Átláthatóbb, mint amikor van 10 féle RX 560 ugyanannál a gyártónál.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) Kansas válasza kikikirly (#12) üzenetére


Kansas
addikt

Te nem figyelsz arra, mit veszel? Eszedbe sem jutna megnézni??? Csak az ár dönt, vagy mi?
Már csak azért is érdemes megnézni a konkrét termék specifikációit a gyártó oldalán, mert gyártónként is lehet nem kis eltérés, még azonos GPU esetén is.

(#13) Dilikutya: Száma a GPU-nak van, nem a kártyának, ha GPU-ban nincs eltérés(jelen esetben pl. van), nem indokolt az eltérő számozás. Egy gyártónál a 10 féle "ugyanolyan" termék általában órajel/hűtés/tápellátás beli különbségek miatt van.

Ne menjünk már el USA-típusú konzumidiótába, priti plíz!

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#15) kikikirly válasza Kansas (#14) üzenetére


kikikirly
senior tag

Odafigyelek órajelekre,hűtésre, kinézetre oszt jó napot. Stream processzorokra miért kellene odafigyelnem légy oly kedves áruld el.GPU-t gyártó adja(AMD/Nvidia) név alapján mindegyikbe ugyanannyi számlálóegység van.Nem hiába nem tűnt fel elsőre hogy ki van írva Stream processzorok száma.Nyilván ha látom hogy ott van mögötte egy D betű, utánanézek mi a különbség.A lényeg hogy ez egy szélsőséges eset.Képzelj el egy mezei vásárlót, akinek ennyi fogalma sincs a dolgokról.Arról nem beszélve hogy ugyanannyiért árulja kedves ASUS,szóval ez színtiszta biznyisz...

És ha tegyük fel 10 rongyal olcsóbb lenne EVO változat,akkor is gondolhatnám azt pl hogy rahedli rohad raktáron, megakarnak tőle szabadulni, plusz alacsonyabb órajelen megy, és kifogtam egy kúva jó ajánlatot stb...

[ Szerkesztve ]

(#16) pepejoe válasza Dilikutya (#13) üzenetére


pepejoe
tag

Nem tudom hogy van jelenleg de szerintem ez a chip gyártók dolga (kötelessége) lenne hogy meghatározzanak több referenciaértekét és attól eltérni csak felfelé lehetne. Így jobban lehetne szegmentálni az azonos chipekre épülő de különböző specifikációjú kártyákat. A kártyagyártók utána olyan jelöléseket aggathatnának rá amilyeneket akarnak már magából a sorszámból is összehasonlítható lenne két kártya.

(#17) Kansas válasza kikikirly (#15) üzenetére


Kansas
addikt

Én úgy szoktam, hogy berakom összehasonlításba a különböző kártyákat, és végigszaladok a sorokon, ha találok eltérést, megnézem, mi az, számít-e,stb. Webshop-oknál is, bár ott az adatok kitöltöttsége néha megszivat, de ott legalább tudok különböző vendor-okat összenézni.
Az ASUS-nál és a Sapphire-nál(gyak. minden komolyabb gyártónál) is elérhető összehasonlítás, és korrektül le vannak írva a spec-ek. Onnantól a mi sarunk, mit kezdünk az információval.
Az árakat kétszer nézem meg:
- egyszer nagyságrendileg, hogy mi fér bele a keretbe, minek nézzek utána
- egyszer pedig mikor a végső döntést meghozom, melyiket vegyem.
A kettő közt van a "kutatómunka".

Aki nem annyira hozzáértő, vagy nem annyira érdekli, az keres egy megbízható boltot, ahol a kiszolgálás része, hogy az eladó utánanéz helyette. Nyilván itt fontos a bizalom, hogy ne qrjanak át. Opció még egy megbízható, hozzáértő barát/haver/ismerős. Vagy pl. megkérded PH-n a vonatkozó fórumtopikban. Ennyi lehetőségből legalább az egyikkel érdemes élni.

Mindenki annyira felelősen költi a pénzét, amennyire fontos neki...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#18) h-yle válasza Kansas (#17) üzenetére


h-yle
addikt

Akkor sem lehet a termék neve ugyan az. Ha más a termék legyen más a neve. Pont.
Extrém azonos nevűség esetén lehetne minden terméket VGA-nak hívni, aztán ha érdekel mit veszel olvasd el a speciket.
Mennyivel egyszerűbb azt mondani, hogy:
- 1080 Ti kártyám van,
mint azt, hogy VGA-m ami:
- az nVidia gyárt,
- 16nm-es,
- alap órajele 1480 MHz
- boost órajele 1582 Mhz
- ...stb amíg felsorolod a speciket :D

És a fogyasztó dolga tájékozódni, de a gyártó felelőssége, hogy erre minél egyszerűbben biztosítson lehetőséget, pl. egy egyértelmű terméknévvel. :))

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#19) kikikirly válasza Kansas (#17) üzenetére


kikikirly
senior tag

Mindenki annyira felelősen költi a pénzét, amennyire fontos neki...
Ez egyszer egyetértünk. :K :K :K

[ Szerkesztve ]

(#20) tailor74


tailor74
őstag

Így kellett volna kezdeni, még a nyáron. :U

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#21) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem meg egyszerűbb lett volna már eleve más nevet adni.
RX 555 és le van tudva.

(#22) Kansas válasza h-yle (#18) üzenetére


Kansas
addikt

1080Ti, mi?
Aztán melyik: az 1480 MHz base clockos vagy az 1645 MHz-s(11% különbség - nagyobb, mint a vágott /alap RX560 közt)? Utóbbit hívják 1085-nek???


Forrás.

Az NV vagy az AMD csak javasolja az órajelet, de nem a GPU-ban, hanem a firmware-ben van meghatározva, azt meg nem ők gyártják/programozzák.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#23) schawo


schawo
titán

alacsonyabb fogyasztású. Milyen cuki, píszí megfogalmazása a szarabbnak.

#22
Ugyanaz a chip különböző firmware körítéssel.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) Kansas válasza schawo (#23) üzenetére


Kansas
addikt

Ezt mondom én is..
De pl. (#13) Dilikutya kimondottan nem, és igazából (#18) h-yle sem, mert szerinte fontosabb hogy egyszerű legyen mondani, mint a mondanivaló tartalmi része.

Amögé én is be tudok állni, hogy ha a chip más akkor legyen a modellszám is más.
De az demagógia, hogy azért, mert jelentős a teljesítménybeli különbség, hisz két azonos chip között is jelentős lehet, paraméterezéstől függően(ahogy a fent mellékelt ábra mutatja.).

Ez van, emberek, akinek számít 10% teljesítménykülönbség, az ezután is kénytelen lesz tájékozódni a konkrét kártyáról, nem elég a doboz 10 centis betűit elolvasni, vagy stock kártya tesztet nézni.
Akinek meg 10% nem számít, az ne jajgasson, hogy de hát ez két különböző kártya.

Mellékesen jegyzem meg, hogy egy 1080TI esetén ugye más a 10% mint egy RX 560 esetén...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#25) janeszgol válasza antikomcsi (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem is, már csak azért is, mert 25%-kal fogyaszt kevesebbet, ami jelentős.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) Kansas válasza janeszgol (#25) üzenetére


Kansas
addikt

Ehhez akkor mit szólsz? 1024 mag, 45W...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#27) #73029888 válasza Kansas (#26) üzenetére


#73029888
törölt tag

Erre már lecserélném az 1050TI 4GB kártyámat.

(#28) Csupingo válasza Kansas (#26) üzenetére


Csupingo
veterán

Megnézném azt a 45 W-ot a gyakorlatban. Az rx 550 50 W-os, az 560-ra meg 60-80 -at ír az amd.

(#27) makoj20: Azért az 1050 ti határozottan erősebb.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#29) Redneck


Redneck
veterán

Részemről egy probléma van ezzel az egész RX 560 és "D" bohózattal. Ez a D nagyon gyenge megkülönböztetés, lehetett volna 555 vagy 560 LE, korábban is voltak ilyen jelöléssel butított kártyák. Az ASUS féle EVO megnevezést pedig egyáltalán nem értem, az ECO volna logikus.

EVO az a csúcs Lancer, nem éppen spórolós termék...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#30) Dilikutya válasza Kansas (#24) üzenetére


Dilikutya
félisten

A GTX 1080Ti eleve nem a chip neve. Annak GP102-350 a kódja, a sima 1080 pedig GP104-400. De a két GTX1070 szintén GP104-xxx. Elég nagy katyvasz van az elnevezésekben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#31) Dilikutya válasza Redneck (#29) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az 560LE ugyanolyan elnevezés, mint az 560D. Igen, volt a Radeon-nál LE jelölés, de akkor volt pl. 8500, meg 8500LE, meg mondjuk ezeknek 64 és 128 MB-os variánsa. Vagy a 9800-ból sima, Pro és XT, de nem volt csak egyazon gyártónak legalább 5 féle 9800XT-je, mint pl. most az ASUS GeForce GTX 1080 Ti 11GB GDDR5X 352bit PCIe.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) Lacok


Lacok
őstag

" Az AMD reagált az eltérő specifikációjú Radeon RX 560-akra"

Már jóval a termék forgalmazásának megkezdése előtt meg kellett volna ezt lépni.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#33) VinoRosso


VinoRosso
veterán

És a végén ki fog derülni, hogy feloldhatóak a letiltott unitok mint a 460-nál, aminek következtében mindenki az olcsóbb 560D-t veszi, és a kereskedőkön marad a vanilla 560. Csak, hogy kerek legyen ez a brazil szappanoperába illő történet :DD

(#34) Redneck válasza Dilikutya (#31) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem sem az LE a legszerencsésebb de két karakter mely jelent is valamit (Light Edition). A "D" csak egy és nem jelent semmit. :(

A linkelt VGA-k hűtésben is különböznek, plusz valószínűnek tartom hogy a jobban sikerült GPU-kat, nem a legolcsóbb kártyákra rakják.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#35) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Ne az AMD figyelmeztegessen, hanem nevezze el rendesen a GPU-t. Nehez lett volna 555-nek vagy 545-nek vagy barminek elnevezni a teljesitmenye alapjan?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#36) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ez a kártya így is úgy is gyenge. Sokkal jobban megéri egy 1050ti.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#37) BandiHUN válasza GodGamer5 (#36) üzenetére


BandiHUN
veterán

-dupla áron...van,akinek tényleg csak erre van keret.Akkoris,ha gyengébb technika,sokat eszik,cserébe nem megy.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#38) LionW válasza BandiHUN (#37) üzenetére


LionW
tag

Eredeti 560-is van ahol 1050 TI árban adják, ahol van különbség ott meg csak egy tizes, annyit szerintem megéri spórolni egy használhatóbb kártyáért.
Átnevezhették volna 560 Ti-re az eredeti kártyát. ;]

(#39) arty


arty
veterán

bárcsak amd (is) kapna egy fogyvédő pert a nyakába, talán leesne, hogy nem nézzük hülyének többet a VÁSÁRLÓT... (és legalább olyat, amin az átverős560on nyert pénz ~héccázszorosa elmegy)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#40) arty válasza Kansas (#24) üzenetére


arty
veterán

"Amögé én is be tudok állni, hogy ha a chip más akkor legyen a modellszám is más."
más a chip? más.
nem értem ezekután minek írtál még féloldalnyi "áldozathibáztatást" ...

az oké, hogy egy jobban sikerült gpu magasabb boostig megy, de van egy MINIMUM, az alapórajel, amit GARANTÁLTAN megkapsz - össze sem hasonlítható azzal, hogy bevezettek egy terméket a piacra, 560 néven, lementek a tesztek, beállt egy erősorrend (a fejekben), majd SUNYIBAN(!!!) ezen a néven szarabbat kezdtek a boltok polcaira tenni az AMD hathatós támogatásával... ez sima átverés. olyan, mint volt a 970 anno.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#41) Kansas válasza arty (#40) üzenetére


Kansas
addikt

Azt írtam, be tudok az ötlet mögé állni, nem azt, hogy nélküle összeborul a lelki világom, néhányakkal ellentétben.

"Áldozathibáztatás"?
Ne b.ssza már meg az élet, funkcionális analfabétizmust akarunk itt piedesztálra emelni?
Arról a fogalomról hallottál már, hogy "elvárható gondosság"(due diligence)?
A gyártók minden logikus helyen a tudomásodra hozzák a termékük tulajdonságait, beleértve azt, amit szerinted "sunyiban" akartak tartani, épp csak nem festik rá 72-es betűmérettel a dobozra.
Felróható nekik? Fel. Nem szép dolog. Javítják is, úgy néz ki.
Először fordul elő, hogy idővel változnak a specifikációk? Nem, egyik oldalon sem.
Lehetett tudni erről egyéb helyről? Igen, az összes kicseszett tesztoldal ezt harsogja napok óta, az Ipon-on is cikkek vannak róla, mára még Oliverda is észrevette a HWSW-n.

Ez nem nemi erőszak, ez kereskedelem, ahol az "áldozat" konkrétan az aktív fél. Senki sem kényszeríti rá, hogy pont ezt a kártyát vegye. Arra sem, hogy a kismillió cikk címe láttán még el is fordítsa a fejét, nehogy véletlenül tájékozott legyen. Arra sem, hogy ne nézzen utána. Minden oldalról tolják az arcába a szükséges infót, gyakorlatilag az kerül erőfeszítésbe, hogy ne tudjon róla.
Ez azon esetek egyike, amikor az "áldozat" igenis részben felelős.

Ez konkrétan a generáció második leggyengébb AMD kártyája, amíg a vágott verzió nem jött ki, addig is ez volt, az erősorrend semmit nem változott. Ami ennél gyengébb azt konkrétan ki lehet váltani már IGP-vel(a Raven Ridge 7 2700U IGP-je konkrétan erősebb, mint egy RX 550, papíron legalább is).

Kb. 10-15% teljesítménykülönbségről beszélünk(a VRAM órajel különbségét is beleszámítva), amikor az eggyel erősebb kártya a dupláját tudja, az eggyel gyengébb meg a felét(mármint az eredeti RX 560-nak).
Egy 1080Ti ennek kb az 5x-ösét tudja teljesítményben - a legerősebb és a stock 1080Ti közötti teljesítménykülönbség nagyságrendikeg annyi mint amit ez a kártya összesen tud.

Vihar a biliben, ne dobjuk már ki a józan észt a polkorrektség jegyében!
Nincs is több mondani valóm a témakörben.
Jó éjszakát!

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#42) távcsőves válasza arty (#39) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ebben ne reménykedj. Ellenben a gyártók és kereskedők még beleszaladhatnak a késbe. ;] Nem törték magukat össze, hogy mit is árulnak/készítenek. "Asus Evo" ugye nagyon szép példa, magyar webshopos hirdetésben már csak simán 560 (rx is elhagyva), bármilyen műszaki paraméter teljes hiánya, nem hogy a shader szám :D Aztán ott van az is, hogy pl XFX oldalán megtalálod ezeket a kártyákat, de csak akkor, ha asia régiót választasz ki. Szóval nem is igazán ide készülhetek valóban, de itt kötöttek ki. Jó része szürke importos is lehet. Nem szoktam ilyen lenni, de most így akkor hanuka alkalmából, pont nem tudnék együtt érezni egyetlen átverővel sem, ha egy kellemes büntetésben részesülnének. Pontosan tudták mit adnak el és azt is miért. Rohadt átverős marketing és pénzéhes seftes hozzáállás.

Az 1050TI meg brutál kártyához (nem emlékszem ki írta már), életem, én ugyan nem 900P-zem le, mint Kolopele, de amikor The Divisionben annyit tudd, mint egy rx460, akkor ne állítsd azt, hogy világverő. Rotty van annak azonnal, amint kell a GPU erő. Tudom-tudom, van aki szerint amíg nem ez a trend, csak néha, addig végül is ne írjunk ilyet, de valahogy mégsem illenék szerintem a menybe küldeni. Mielött nekem ugranál, az 1050Ti nekem mindig is tetszett, már megjelenésekor is (visszakereshetted), csak a helyén kezelem a teljesítményét.

[ Szerkesztve ]

(#43) Raymond válasza távcsőves (#42) üzenetére


Raymond
félisten

"Az 1050TI meg brutál kártyához (nem emlékszem ki írta már), életem, én ugyan nem 900P-zem le, mint Kolopele, de amikor The Divisionben annyit tudd, mint egy rx460, akkor ne állítsd azt, hogy világverő."

Vilagvero vagy nem, az RX460 azert ott szepen magamogott hagyja. Es nem ilyen PH!-s 1-2 FPS "korbehugyozza" szinten, hanem szepen 20-25% amivel gyorsabb. Igy enyhe tulzas egyenletet vonni a ket kartya kozott.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44) schawo válasza Kansas (#41) üzenetére


schawo
titán

Oké, ilyeneket lehet mondani. De ilyen dumával jobb, ha nem mész céges jogásznak (gondolom jelenleg nem is vagy az, úgyhogy ez egyelőre nem gond), mert amikor jön Amerikában a class action per, Európában meg a fogyivédős bünti a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló törvény alapján (2008. évi XLVII.), akkor komoly picsán rugás lesz belőle.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45) Z10N


Z10N
veterán

Eso utan koponyeg...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#46) Kansas válasza schawo (#44) üzenetére


Kansas
addikt

Ebben igazad van, valóban erre megy a világ, de ez nem jelenti azt, hogy jól is van ez így.
USA-ban nem fogyasztókat védenek, hanem konzumidiótákat, akik minden szarért perelnek. EU még pár fokkal jobb, de ugyanarra tart. ha idiótákként kezeled az embereket, előbb-utóbb azok is lesznek.
Azon valóban nem kell aggódj, hogy én valaha jogásznak mennék :D esetleg idővel architektnek, de egyelőre jól érzem magam mezei Windows szervermérnökként ;)
Azért kíváncsi lennék, ez megállna-e peres ügyként az EU-ban, ahol vígan engedik a homeopátiás vackokat gyógyszernek reklámozni...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#47) Raymond válasza Kansas (#46) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tudom hol voltal az utobbi kb. 10 evben, de az USA-ban konzumereket nem vedenek mar. Ezeknek nezz utanna ha erdekel a dolog:

1) forced mediation in EULA
2) "corporations are people"

Nem beszelve a mostani kormany tevekenysegerol es hozzaallasarol. Na nekem ennyi volt mara a politikabol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48) Kansas válasza Raymond (#47) üzenetére


Kansas
addikt

No igen, ez meg a másik oldala a dolgoknak, hogy a cégek pedig nevetséges, gyakran etikátlan módon próbálják magukat védeni a Darwin-díjas perektől. Azért valahol meg tudom érteni őket is.
Én szeretném ha mifelénk inkább a tudatos fogyasztó felé billenne a mérleg, aki nem hagyja magát átvágni, és nem utólag sír, hogy jaj de mekkora áldozat lett... legyen bár a termék videokártya, bankhitel vagy szalámi.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#49) Dilikutya válasza Kansas (#41) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Raven Ridge 7 2700U mobil SoC, ráadásul nem pont azt a kategóriát célozza meg, amit egy RX550, tekintve, hogy a Core i7-8550U ellenfelének szánják.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#50) Kansas válasza Dilikutya (#49) üzenetére


Kansas
addikt

Köszönöm, hogy sikerült megragadni a mondanivalóm lényegét. :R

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#51) tibaimp válasza antikomcsi (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ugyan ezt írtam én is egy korábbi cikkhez, sima ügy lett volna, de ezt az amd sem akarta valamiért, most meg már késő, mert kint van a piacon egy csomó 560-as ami a kevesebb számoló egységet tartalmazza.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#52) Dilikutya válasza Kansas (#50) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mindenfajta mondanivalóban hibás egy belépő VGA-t egy felső kategóriás SoC-ben lévő IGP-hez hasonlítani, pláne, ha az RX550 ugyanúgy 4th Gen GCN, mint az RX4xx, míg a Raven Ridge-ben már Vega van.

Kicsit off, de gondolom, nem lesz agyonkommunikálva, hogy az ennél kisebb RX500-ak (520, 530) első generációs GCN-ek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#53) Kansas válasza Dilikutya (#52) üzenetére


Kansas
addikt

Miért is?
Ráadásul ez mobil SOC, gyanítom a 2018Q1-ben rajtoló desktop Raven Ridge-ekben sem lesz gyengébb(sőt), azok meg ugyanúgy AM4-be mennek, mint a Ryzen...

RX520/530-at kapni egyáltalán bárhol? Van belőle DIY is, vagy csak OEM?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#54) h-yle válasza Kansas (#24) üzenetére


h-yle
addikt

Fullmind1 hogy melyik, mert ugyan az a chip. Ha jó a VRM meg a hűtés (ezt meg kell nézni) akkor lehet alapon is a BIOS, mert akkor is fel tudod húzni 2000-re.
Tehát ne a chip specijét kelljen bújni, hanem a többit, amiben a kártyák tényleg különböznek.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#55) Lacee83 válasza Kansas (#26) üzenetére


Lacee83
tag

Érdekes 400W-os tápot ajánlanak hozzá. Más gyártó a 65W-os rx560 kártyához pedig 350-et .

Ha maradnának a hagyományosabb elnevezéseknél nehezebb lenne félrevezetni az embereket. Régen az Atinál az SE-PRO-XT Nvidiánál pedig a GS-GT-GTX felirat már elárulta hogy mit kapunk a pénzünkért.

(#56) Lacee83


Lacee83
tag

Már csak akkor lesz igazán káosz ha kiadnak egy pár 560D OC vagy gémer editiont. :W
Másrészt megtévesztő a túlmértezett hűtés is amit némelyik gyártónál használnak. Az Geforce 560TI-oc kártyámon volt hasonló...de oda kellett is mert 2-3x ennyit fogyasztott.

[ Szerkesztve ]

(#57) Fred23 válasza Lacee83 (#56) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem mondjuk elég durva magában az, hogy valaki írta: az ő 560D-s kariján volt 6pin-es tápcsati. K.ra megtévesztő lehet ez így sokaknak.

(#58) füles_ válasza Fred23 (#57) üzenetére


füles_
őstag

A Sapphire Pulse 560D kapta ugyanazt a hűtőt és PCB-t, mint a rendes 560-as, ezen van 6 pines tápcsati. De ez szerintem nem rossz, nem árt rájuk tápcsatlakozó, így magasabb a teljesítmény.

(#59) Lacee83 válasza Fred23 (#57) üzenetére


Lacee83
tag

Na ezt néztem én is. Rendeltem egyet jövő héten kézben lesz és teszt alá vetem. Ha tudok dobok fel pár FPS értéket....
Talán a 6pin csati némi tuninghoz vagy stabilabb áramhoz jól jöhet. esetleg régebbi alaplapba ahol a pci sin nem ad le elég kraftot.

(#60) Fred23 válasza Lacee83 (#59) üzenetére


Fred23
nagyúr

& fules: ) )
Engem zavarna a dolog, viszont néhány régi alaplapnak tényleg segíthet, szóval így oké. Én tuti nem venném, viszont valóban akár még vonzhat is ez a feature egyeseket.

[ Szerkesztve ]

(#61) Kansas válasza Lacee83 (#55) üzenetére


Kansas
addikt

Az 550-hez is 400W-os tápot ajánlanak, de igazából egy Vega64-es konfig sem vesz fel 400-nál többet, aztán mégis 750-est ajánlanak hozzá, Talán óvatosabb duhajok mint más gyártó... vagy láttak már a termékeik mellett Codegen tápot... :D

Régen sem álltak meg annyinál,
NV-nél volt a 6000/7000/8000-es szériában is: LE, utótag nélküli, GTO, GS, GT, Ultra, Ultra Extreme, SE, GTX, GX2, GTS, később GSO, GTX+
ATI/AMD-nél meg csak AGP-s x800-ból volt: SE, GT, sima, GTO, Pro, XL, XT, XT PE

Szóval ilyen szempontból a régi idők sem voltak szépek.

Igazából nekem a Radeon HD féle számozás tetszett(4 helyiértéken 10-esével skálázva), de ott is voltak kihágások, mint pl a 4770/4850 kb ugyanannyit tudott, plusz ki is futottak az ezresekből

Ez a mostani számozás sem olyan vészes csak kicsit szellősebbre hagyni startkor, vagy kitartani a tervezett skálánál - ez a mostani akció talán raktársöprés lehet, csak lehet RX 460 néven a kutya sem venné... úgyhogy kitalálták ezt a visszafelé elsült marketingfogást.
Szerintem továbbra sem nagy ügy, de érzem, hogy 5-10 év múlva is ezt fogom visszahallani zöld napszemüvegek mögül.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#62) Piftuka válasza Redneck (#34) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem, az "LE" jelölés teljesen megfelelő.

Az elmúlt évtizedben nagyon jól megkülönböztette az adott Radeon variánsokat a "nagy testvérüktől"; mindig egy butított, gyengébb, vagy legalább valamiben kevesebbet nyújtó változatot jelentett.

Egyébként az "EVO" elnevezést én sem értem... Szerintem eredetileg "ECO" volt, csak egy vétlen félregépelést követően az ment át a "szűrőn", és így került a nyomdába... ;] :DDD

"Aquila non captat muscas."

(#63) Lacee83 válasza Piftuka (#62) üzenetére


Lacee83
tag

Az intel anno a Celeron D vel is szépen megvezette a tudatlanokat mert annak köze se volt a Pentium D hez.

Ez a D itt is félreérthető. Bár ha a jövöben ezt kivánják használni majd megszokjuk. Az SE és LE kártyák olyan harmat gyengék voltak hogy ha valakinek eszébe jut biztos messze elkerülné.

(#64) Lacee83


Lacee83
tag


Megérkezett a xfx 560D. Láthatóan utólag matricázták át. Korrekt eljárás. Nem szedtem le de ugy vélem 560 van alatta.

[ Szerkesztve ]

(#65) Fred23 válasza Lacee83 (#64) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tényleg korrekt. Ezen ugye nincs tápcsati?

(#66) Lacee83 válasza Fred23 (#65) üzenetére


Lacee83
tag

Van rajta tápcsatlakozó. :U

(#67) Lacee83


Lacee83
tag


Ramok 1750mhz-n mennek (azaz 7000mhz)?

(#68) Fred23 válasza Lacee83 (#67) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, és igen, ez megúszta az órajel-csökkentést! :Y

(#69) Lacee83 válasza Fred23 (#68) üzenetére


Lacee83
tag

Király akkor egy átlagos 560D-hez képes OC Gamer Edition kiadást kaptam. :C 30ért jó vétel.
A ventilátor is leáll ha nem dolgozik a VGA olyan 50C felett kapcsol. A ventik 20-30% körül mentek eddig terhelésen nem hangosak. A borda azért érezhetően meleg így is.

(#70) Z10N válasza Lacee83 (#69) üzenetére


Z10N
veterán

Akkor flashelj ra "sima" xfx 560 bios-t a 16CU-hoz.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.