Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) wattafaka válasza Yllgrim (#217) üzenetére


wattafaka
senior tag

várjunk csak egy pöppet..
tehát ezzel a screenshot-tal azt próbálod bizonyítani, hogy a TDP-t visszavéve ~240-ről (173,25*1,37) ~175-re, akkor nem változik (nem csökken) a 925MHz-es max/boost órajel?

(#252) Yllgrim válasza wattafaka (#251) üzenetére


Yllgrim
őstag

Majdnem, inkabb ugy fogalmaznek hogy ezzel azt mutattam be hogy egy teljes erteku Fiji chip 175W TDP-en nem dobalja az orajelet 925MHz-rol azokkal a beallitasokkal es ertekekkel amit latsz a Fury X-en. A PCB-k es feszultseg... etc. kozotti kulonbseget nem tudom bemutatni a ket kartya kozott, de azok majd kiderulnek a jovo heten, amikor megjelennek a tesztek es elemzesek.

Persze ide az is kell hogy a ket chip az tenylek tok ugyanaz legyen, bar mar rebesgetik hogy vannak mas elteresek is, akkor meg mar nem relevansak ezek a meresek, max nekem jo tudni, mit teljesit ha lefojtom :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#253) Stukker1987 válasza Yllgrim (#252) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Játékok alatt sem dobálta,mert az az "igazi" teszt neki végső soron?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#254) Yllgrim válasza Stukker1987 (#253) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem neztem oszinten szolva, Kombustorral es FS-el neztem csak. Jovo heten jon ugyis a Nano, a hetvegen nem sokat fogok jatszani, atepitem picit a gepet :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#255) dergander


dergander
addikt

A felépítése teljesen egy-az-egybe a Fury-é még az órajele is 50Mhz híjján,de mégis 100wattal eszik kevesebbet,mármint a képeken. Akkor felmerül a kérdés ha ez is egy Fury X akkor hogyan eszik ilyen keveset? Nemhiszem hogy az az 50Mhz miatt,valamint a másik kérdés hogy-hogy erre elég egy sima natúr picike hűtés a nagytesóra pedig Víz kell.

(#256) kisza25 válasza dergander (#255) üzenetére


kisza25
félisten

kb 150 hsz óta ezt tárgyaljuk:P
amik felmerültek: a TDP limit van lejjebb véve, amúgy is max 225W-ot tud felvenni, mert csak 1db 8pin csatlakozó van rajta, valószínűleg válogatott lapka alacsonyabb fesszel, egyik kolléga lemérte a saját fury x-ét 175W-ra levett TDP limittel 925Mhz-et tud tartani a kártya

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#257) dergander válasza kisza25 (#256) üzenetére


dergander
addikt

Akkor a magas szivárgású kártyák még kisebb órajelen mennek majd, meg igy egy combosabb játéknál vagy benchnél bőven lefog röffeni az órajel 800 alá is. Na meg tegyük hozzá a hűtést is ami fog throttlingolni. Számomra érdekes lesz.

(#258) KAMELOT válasza dergander (#257) üzenetére


KAMELOT
titán

Drága ez a kártya. ha már valaki piacra dob egy ilyen kártyát akkor legyen rajta rendes hűtés. Ennél még a 4870 glaciátor hűtés is jobb volt!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#259) Oliverda válasza dergander (#257) üzenetére


Oliverda
félisten

"magas szivárgású kártyák" :DD

Mondjuk a Fury X talán még szivároghat is, hisz azon vízhűtés van. ;]

KAMELOT: Ezek szerint te már tesztelted. Na mesélj! :K

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#260) kisza25 válasza dergander (#257) üzenetére


kisza25
félisten

nem értem ezt hogyan hoztad ki :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#261) Malibutomi válasza KAMELOT (#258) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Meg forro es 500w-ot fogyaszt mint a Fury X tudjuk.

(#262) KAMELOT válasza Oliverda (#259) üzenetére


KAMELOT
titán

Én csak arra írtam, hogy valami kinézete is lehetne, mert úgy néz ki mint a HORALKY keksz! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#263) do3om válasza dergander (#255) üzenetére


do3om
addikt

;]
Lehet úgy hozták össze hogy tesztelték a chippeket. Nem nagy szám, hiszen alig gyárthatnak naponta pár darabot, simán le lehet tolni rajta egy kis gamet. Ugye vennél egy Fury x-et kijön hogy szállítás 2 hét és ök addig tesztelik amíg találnak egy annak megfelelőt (rosszabbat). A nanot nehezebb lesz meglelni (főleg még kicsi is), az majd ha 10-én mgjön és elfogy az a 100db ami rendelkezésre áll, megrendeled és 1 hónap múlva találnak neked olyat ami hozza a hivatalos paramétereket.
;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#264) Chiller válasza KAMELOT (#262) üzenetére


Chiller
őstag

Mert el akarod venni vagy mi? :DDD

Szerintem meg a 980 ref kártya undorító, na most akkor mi van? Senki se a kártyát nézi, hanem a monitort...

Hatékony legyen, olcsó, normális méretű, ez számít csak.

(#265) #90933760 válasza KAMELOT (#262) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az a nápolyi szelet rohadt finom, anno mikor bejött a Hyper az is ilyen finom volt, aztán ma meg egy ízetlen f.s körülbelül.

(#266) dergander válasza do3om (#263) üzenetére


dergander
addikt

Az a vicc ugyanolyan áron adják mint a nagytesót,na most ezt egy ITX lappal és konfiggal reklámozzák,elég nehéz lesz ott hűteni. Érdekes lesz,várom mire képes. Sok reményt nemfűzök hozzá. Max azt hogy 700-800Mhz fog ketyegni a GPU valamint egy combosabb DX12 játék alatt úgymond az a175wattos korlát kőkeményen fog beleszólni majd.

(#267) do3om válasza dergander (#266) üzenetére


do3om
addikt

Majd kiderül mi lesz de túl magasra tett elvárásokat nem szabad támasztani. Mert nagy lesz a kopp.
Jön itt mindenki ezzel a kis mérettel meg hasonlókkal,mintha a rendes X valami batár lenne, a hűtés meg talán praktikusabb is ha vizes.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#268) #90933760 válasza do3om (#267) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én meg arra leszek kíváncsi, hogy ezek a válogatott darabok mit mutatnak majd tuningban, persze ahhoz való hűtéssel.

(#269) hugo chávez válasza #85552128 (#226) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

"De ha jól emlékszem itt pH-n is volt róla szó, hogy a 20 nanó nem hozta volna az elvárt szintet."

(#241) Zeratul:
(#250) Szaby59:

Pontosan így van és Abu is számtalanszor leírta már vagy 2 éve, hogy sem az AMD, sem az Nv nem fog 20 nm-en gyártatni, hiszen az ezen a csíkszélességen elérhető node-ok nem lesznek alkalmasak nagy teljesítményű chipekhez. És az Nv-nek ehhez semmi köze nem volt, nem is lehetett. (Viszont, amikor az AMD elkezdte tervezni pl. a Fiji-t, akkor még valószínűleg nem tudhatták, hogy ki kell majd hagyni a 20 nanót...) Csak aztán később pár külföldi portál elkezdte fújni a hülyeséget a 20 nanós GPU-król, utána meg beindult a találgatás az itteni topikokban is.

(#249) Cifu:

"Tehát mert az Ubisoft nem tud optimalizálni, azért cserélnék majd az emberek a videókártyájukat? Az AS: Unity ugyanis a kivétel, és nem a szabály...

Korábban is voltak olyan játékok, amik meg tudták fektetni a legkomolyabb hardvereket is (Crysis, anyone?), mégse dobálta ki mindenki az ablakon a 2-3-4 éves videókártyáját..."

Csak épp a Crysis egy korát megelőző techdemó is volt, aminél, ha minden maxra lett húzva, akkor a tényleg rendkívül magas gépigényért cserébe vizuális orgia fogadott. Viszont normális beállítások mellett azért messze nem kért sokat és még úgy is nagyon jól nézett ki. (Egyébként nem értem sok ember sírását arról, hogy nem tud kimaxolni egy-egy adott játékot, adott hardveren... Hiszen, a fejlesztőn múlik, hogy mit tesz bele a játékba, ha akar, akkor tehet olyan effekteket, stb. is, amik minden hardvert megfektetnek. Most, ha ezeket kihagyja és ezért alacsonyabb lesz a max gépigény, az mivel jobb? Nem kötelező mindent bekapcsolni/maxra állítani. Inkább az a lényeg, hogy normális gépigénnyel hozza a kor színvonalának megfelelő látványt. Ha jobbat is tud azonos gépigénnyel, az meg a jó optimalizálást mutatja. Pont a Crysis pl. ebből a szempontból nagyon is jól optimalizált volt. Ha ezen felül még van lehetőség a durván jó látványra, aminek persze már durva "ára" is lesz, az miért baj?)

Az AC Unity meg szimplán egy optimalizálatlan beleszrok fércmunka. De a Ubisoft neve szinte garancia is erre mostanában...

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#270) kisza25 válasza dergander (#266) üzenetére


kisza25
félisten

normális mini-itx-et könyebben átszellőztetsz, mint egy ATX-et, nekem már volt pár;)
Baltoafarkas: sokat nem, mert itt max 225W -ot kaphat a kártya, a fury x meg 300W-ot, ha jól emlékszem

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#271) Madárpók válasza dergander (#255) üzenetére


Madárpók
aktív tag

A Fury X feszültségei alapján nagyon meg lennék lepődve ha nem feszelnék alul a Nanot.

(#272) #90933760 válasza kisza25 (#270) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ó, és ha jön ki OC verzsön több tápcsatival? :DDD

(#273) kisza25 válasza #90933760 (#272) üzenetére


kisza25
félisten

akkor mehet rá a bios mód aztán had szóljon :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#274) dergander


dergander
addikt

Lehetne már róla review,hogy mégis mire képes a kártya.

(#275) LordX válasza dergander (#274) üzenetére


LordX
veterán

A cikk első mondatát olvasd el még egyszer..

(#276) schawo válasza dergander (#274) üzenetére


schawo
titán

Mivel júliusban az "ígéretek" úgy szóltak, hogy még nyáron megjelenik, ezért csináltak egy papírstartot, de a kártya valójában még nem áll készen a kereskedelmi forgalomra. Valószínűleg nincs elég gpu.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#277) dergander válasza schawo (#276) üzenetére


dergander
addikt

félreértés ne essék,én nem megvenni akarom csak tesztet akarok látni róla méghozzá Game tesztet. Ilyenkor már lenni kell tesztnek hogy bemutatták a kártyát.

(#278) shteer válasza dergander (#277) üzenetére


shteer
titán

Nem kell lenni.

..szerintem jónak tűnik

(#279) kisza25 válasza dergander (#277) üzenetére


kisza25
félisten

de még nem jelent meg a kártya, csak 10.-én fog a boltokban elrajtolni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#280) Sir Ny válasza shteer (#278) üzenetére


Sir Ny
senior tag

az augusztusi megjelenes akkor mit takar, ha teszteket nem?

-

(#281) Atti777 válasza Sir Ny (#280) üzenetére


Atti777
senior tag

Első mondat:

"Az AMD ma hivatalosan is bemutatta a a Radeon R9 Nano videokártyát, ugyanakkor az első tesztekre, illetve a kiskereskedelmi elérhetőségre még szeptember 10-ig várni kell"

Путин, иди нахуй!

(#282) Baryka007


Baryka007
őstag

Az a hűtés valóban képes lehűteni, a GPU-t és a(z) HBM memókat ?! :F

(#283) Atti777 válasza Baryka007 (#282) üzenetére


Atti777
senior tag

Nem képes, csak az Északi vagy Déli sarkon, de ott is csak télen, nyitott ablaknál.
Egyébként meg 10-én kiderülhet, hogy tévedtem.

Путин, иди нахуй!

(#284) Sir Ny válasza Atti777 (#281) üzenetére


Sir Ny
senior tag

Tehát a kártya még nyáron jött, nem csúsznak vele.

-

(#285) Olajka02


Olajka02
aktív tag

http://www.tomshardware.com/reviews/sapphire-itx-compact-r9-380,4264.html

(#286) Paul119


Paul119
addikt

Az AMD mérései szerint
..:D, made my day :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.