Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aAron_


aAron_
őstag

Ez egy igazán érdekes cikk volt, élvezet volt olvasni! :R

What is your ikigai?

(#2) kNG


kNG
senior tag

Ahogy már korábban is gondoltam, memóriabusz limites... nem hiába adják mostanában olcsóbban a 660Ti-t egyes boltokban (bár ebben szerintem közrejátszik az is, hogy kijött az AMD csodadrivere, és az nViDIA lépést akar tartani).

Egy HD7870 vs. GTX 660Ti közül én személy szerint az előbbit választanám.

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#3) djgeg


djgeg
őstag

Gratt a Cikkhez.
Pont ilyet akarok venni :D

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ebben a pillanatban tettem be a gépbe! :DDD Virsli a fogyija és elég jól megy.
[link]

(#5) scope2007


scope2007
addikt

jó kis írás, jó volt végigolvasni :)
:R

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#6) Kiki18


Kiki18
őstag

Élveztem az írást,tetszett,és a legjobb,hogy a nagyját meg is értettem. Egy dolgot sajnálok,hogy nincs pénz ilyen kártya vásárlására. :(((

(#7) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Remek írás! :R

PS4

(#8) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Az egész nagyon korrekt,de az utolsó oldal és annak felépítése,levezetése baromi jó.És én mint tudatlan is megértettem ezt azt:)

Grat :R

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#9) csoty válasza kNG (#2) üzenetére


csoty
aktív tag

Pontosan ezek a problémák miatt választottam a 7870et, sőt ami még jobban rásegített, hogy AMD-t vegyek (előtte 2db Fermi-s nVidiám volt) az az volt, hogy a 660Ti minimum 20kval drágábbér volt.

Nagyon érdekes és részletes cikk, gratu hozzá :)

[ Szerkesztve ]

#csotykocsithajt

(#10) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mibe fáj manapság az alap TI? Mert mintha 70k-ért ment volna aztán láttam 78-ért is. :F

(#11) kovsol


kovsol
titán

minőségi írás !
jó volt végig olvasni, az első oldal is hasznos volt szerintem nem csak NV tulajoknak.

May the Force be with you!

(#12) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Jó kis kártya ez , így utólag lehet jobban jártam volna ezzel mint a 670-el , mivel sokkal olcsóbb.

192bit-tel kapcsolatban nekem hirtelen a gtx 460 768mb-os karik jutottak eszembe meg a kamu 1 gigás 550ti ami 64 biten nyúl a maradok memhez.. de javítsatok ki ha tévednék.

De 100 szónak is egy a vége , ez egy jó VGA! :R

(#13) Bugfix1984 válasza Kiki18 (#6) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Nekem ez a cikk kicsit"piros" lett, jó lenne,ha ekkora realitással készülne egy AMD teszt is.Amúgy gratula, tényleg fenntartja az érdeklődést....

[ Szerkesztve ]

(#14) hocico válasza Kolondrum (#4) üzenetére


hocico
tag

jó a fotó, nemhiába Nokia 808 :)

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#15) syl5


syl5
őstag

Érdekes cikk.

670, 680 is meghal 8x MSAA-tól.
Tapasztalat. 4x-es sima 8x halál.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#16) Kolondrum válasza hocico (#14) üzenetére


Kolondrum
félisten

Csak ehhez elő kell készülni, nem csak lerakom azt gomb lenyom.

A kariról annyit, hogy veri a GTX480-at OC-s kivitelt is, sőt a GTX580-at is. Nagyon keveset eszik és 26fokon jár idle, load elment a félelmetes 60 fokig. :DDD

(#17) XharX


XharX
aktív tag

Remek, érdekes írás, köszönet érte :R

(#12) Nostaros Igen, tudtommal ez is(2 gigás modellek) flex memvezérlésű mint az 550Ti

[ Szerkesztve ]

(#18) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mmmhhh köszönöm a cikket, nagyon jólesett a vacsora mellé. :R :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) gbors


gbors
nagyúr

@all: köszi az elismerést! :R

@Nostaros: ugyanaz az idétlen megoldás, mint az 550Ti, csak duplaanyi chippel. a gtx460-768 nem ilyen volt, ott korrektül 64-bites csatornánként volt 256MB.

@Bugfix1984: mármint mi a piros benne? :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20) kNG válasza gbors (#19) üzenetére


kNG
senior tag

Szerintem arra gondolt, hogy kicsit mintha az AMD oldalán állnál...

Ismerve azt, hogy Te korrektül állsz a videókártyádhoz, és nem isteníted, továbbá nem mondasz valótlant róla, csak az igazat, ez a cikk tényleg kiemelkedő (mindenkinek a saját cucca a legjobb, nagyon ritka az, amikor valaki elragadtatás nélkül tud róla beszélni)!

Pont ezen gondolkodtam valamikor, hogy ha a memóriát meghúzza az ember ezeken a kártyákon, akkor vajon hogyan reagálnak. Többet is meg tudtam, mint amire kíváncsi voltam, ami nem baj, sőt... mélyen belemerültél a témába, a cikk érthető, jól megszerkesztett, és informatív!

Grat hozzá innen is! :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#21) Dany007


Dany007
veterán

Nem igazán értem ezt a memóriabusz dolgot...
Már az NV 8-as szériájának felső két tagjának is 384 bites interfésze volt. Akkor miért van az, hogy a mai sok-sok generációval fejlettebb VGA-kon visszatérnek 192-re vagy még kisebbre?
Röhej és nem értem mért van ez? Jó hogy nem mindjárt 64 bit mint a "régi szép időkben". Bár az már az NV 5-ös széria idejében is gagyinak számított.
Olyan sok plusz pénzbe kerül vagy mi?

(#22) mickemoto


mickemoto
őstag

Remek írás.
Jó lenne egy összefoglaló táblázat amiben a régi/régebbi kártyák is benne vannak aszrint hogy melyiknél mennyi sávszélesség jut egy műveletre.

Dany007:Valószínűleg így költséget tudnak csökkenteni, plusz arra is nagyon ügyelnek hogy az új kártyák mindíg csak picivel legyenek gyorsabbak az előző generációnál.(Bár 5850-6850-nél még ez sincs meg)

[ Szerkesztve ]

(#23) Silenzio


Silenzio
addikt

Ja hogy ez 660 Ti... Csodálkoztam, miért van 30-50%-kal jobb eredménye a kártyáknak, mint a 7770-esemnek. Van ahol nem csak a vga teljesítmény számít. Én pl. 8800 GT-től 5870-ig minden szirszarral nyektettem a Crysist és mindig szarul futott. Most hogy gépet cseréltem, rájöttem, miért. Kevés volt neki a proci. Egyrészt rühelli az AMD-t, másrészt még egy 4 ghz-re tuningolt Phenom II is harmatgyenge neki. Anantech teszt világított rá, ahol a 3.8 Ghz-es Phenom II-vel 19 fps volt a teszt legalja, míg egy mezei Sandy i3-mal 31. Most egyelőre nekem is i3-asom van, és ahol 1440*900-ban mértem 21 fps-t, a Warhead elején a bombázásnál a 4 magossal, ott most 32-t mérek a bombák becsapódása pillanatában 1080p-ben(!) két maggal. Persze a Crysis két magon fut, de hogy mag vs. mag közt ekkora a különbség, arra nem gondoltam volna.
Ja és azóta az 5850 helyett már "csak" egy mezei 7770-es dohog a gépemben. Szart se ér a memória sávszél, ha nincs megfelelő procid. A Crysis 2-re persze ez már nem áll, az még teljes pompájában is elég komolytalan.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#24) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Nagyon erdekes volt a teszt. Esetleg arra nem gondoltal, hogy megnezd gpu/ram underclockolva mi mennyire fojtja meg a teljesitmenyt? Lehet erdekes lenne ebben az iranyban is merest vegezni.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#25) kNG válasza Silenzio (#23) üzenetére


kNG
senior tag

Pontosan...min. FPS-nél rengeteget számít a proci, én is spec. ezért váltottan anno intel-re!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#26) Trebron09


Trebron09
őstag

Nagyon jó cikk!

Na így kellene vga-t tesztelni, nem ahogy "szokták". Igazi velős, benne van a lényeg és még egy "halandó" is megérti. :C :K

:R

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#27) Televan74


Televan74
nagyúr

Jó írás, köszi. :R

A témához annyit hozzáfűznek, hogy nem lenne baj a 192 bites memóriabusszal, ha nem ebbe az ársávba lenne a kártya. Olyan 55.000.és 62.000 Ft között kellene neki lenni. És nem egy árban a HD7950 3GB modellekkel. Kicsit túl van árazva a tudásához képest.

Én szerencsére jó áron jutottam hozzá egy Gainward GTX660 Ti Phantomhoz, 64.000Ft -ért Borderland 2 -vel.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#28) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Jó cikk és jó kártya :)
Szintén zenész :D

[ Szerkesztve ]

(#29) ittakary válasza Kolondrum (#16) üzenetére


ittakary
nagyúr

Mondtam én hogy nem eszik :) (árpádhíd:) )

(#30) harmincas válasza kNG (#2) üzenetére


harmincas
tag

Köszi, megválaszoltad a fel sem tett kérdésemet... eladtam a gtx 460-asomat, és most a 660 (normál vagy Ti) és a Radeon HD7870 közt vacillálok. És figyelembe véve, hogy mennyivel olcsóbb az 7870 a 660 Ti-nél, miközben szinte azonos teljesítményt nyújt, úgy tűnik, ésszerűbb most azt venni.

(#31) gbors


gbors
nagyúr

@all: thanks again! :R

@kNG: érdekelne, hogy miből vette ezt le. amúgy kérdezzétek meg a 7970 topicot, hogy mennyire vagyok vöröspárti, ott most éppen népszerű vagyok :D

@Dany007: a 192 bit a top end 256 bitjének egyenes következménye. a 256-bit pedig annak, hogy egy 320 mm2-es GPU-ra elég necces lenne 384-bites buszt rakni - nekem már az is meglepetés, hogy a 380-390 mm2-es Tahitin elfért.

@mickemoto: nem rossz ötlet!

@bitblueduck: szerintem ugyanezt hozná az a mérés is, csak kevesebb platform-hatással. te vársz valahol eltérést?

@Televan: ha csak a teljesítménye alapján nézzük, akkor a HD7870 felett van egy kicsit, tehát annak az ára + pár %. erre jön még rá a "brand felár", a physx, ill. az AMD-tábor által hevesen vitatott jobb driver-minőség. ha valakit ezek érdekelnek, akkor olyan 5-7e pénzzel ér többet a 7870-nél, úgyhogy igen, rendesen túl van árazva.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#32) KAMELOT


KAMELOT
titán

Hát ez egy jól kivesézett cikk lett! Jó volt elolvasni. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33) kNG válasza harmincas (#30) üzenetére


kNG
senior tag

Mindenképpen, élsimítással lehagyja a 660Ti-t, egy erős tuninggal pedig hozza a HD7950 szintjét! Nagyon jó áron van most! Ha lenne pénzem én is HD7870-et vennék! (de egyelőre még felesleges a váltás nekem személy szerint...)

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#34) KAMELOT válasza kNG (#33) üzenetére


KAMELOT
titán

Én meg inkább adnék +60euroval többet és vennék HD7950-et. Mert....
1. 3GB vram
2. 384bit
3. nagyon jól tuningolható és hozza a HD7970 szintet.
Viszont a HD7970 már nem éri meg annyira azt a 80euro töbletet a 7950-hez képest. Mivel ott csak a stream proceszorok száma több.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35) bitblueduck válasza gbors (#31) üzenetére


bitblueduck
senior tag

esetleg meglehetne talalni pontosan hol az a savszelesseg limit amit csokkentve gyak. linearisan csokken vele egyutt a teljesitmeny is vagy ilyenek. nem biztos, hogy ezzel erdemes szoszmotolni, csak egy otlet.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#36) Silenzio válasza gbors (#31) üzenetére


Silenzio
addikt

Alapvetően AMD párti vagyok, de nem vitatom a driverminőség kérdéskörét. :) Iszonyú, hogy miket bír művelni az AMD. Nálam nemrég volt olyan, hogy az instabil tuningtól fagyó kártya állapotát megjegyezte, és default órajelek beállítása, driver újra feltelepítése stb. sem segített. Vagy ráuszítottam egy alapos registry cleant, vagy felraktam egy új Windowst, de bármennyiszer tettem fel ugyanazt a drivert, egy másodperc alatt fagyott tőle a kártya. Csak más driverrel próbálkozhattam, régebbivel, vagy újabb bétával, de ugyanazzal többé nem. Sosem láttam ilyet eddig és gratulálok érte az AMD-nek.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#37) kNG válasza KAMELOT (#34) üzenetére


kNG
senior tag

Igazából szívem szerint (ha lenne rá pénzem, illetve szánnék rá), akkor lehet én is elgondolkodnék a 7950-en...egyébként nagyon jól gondolkodsz! Egyrészt a felsorolt érvek miatt is, másrészt én azt figyeltem meg, hogy mindig inkább érdemes gyüjteni, és akár szenvedni a jelenlegi kártyával (akkor is ha le kell venni a grafikát akár low-ra), aztán venni egy felsőkategóriás kártyát (de nem a legjobbat kell azért), több okból kifolyólag!

1. Jó teljesítmény
2. Ideális esetben jól tuningolható, amivel + teljesítmény sajtolható ki (jelentős, mint a HD 7950 esetében is)!
3. Értéktartó, így majd később jó áron tudod eladni
4. Hosszú távon is kielégítő teljesítményt nyújt...

És hogy erre mikor jöttem rá? Akkor amikor megvettem a HD 5850-emet anno használtan...épphogy meglett elromlott a ref. hűtője, talán a sors akarta így...akkor vettem rá egy zalman VF3000-A-t (+10k nem tervezett kiadás) cserébe bosszúból jól megtuningoltam (ésszerű keretek között)... mag + 225 Mhz, memória + 175 mhz (ez bírna többet is de minek)...

Az akkori kártyáknál az ilyen mértékű magórajel emelés óriásinak számított...

És az eredmény? Egy (új) HD 6870 áráért lett egy HD 7850 teljesítményű kártyám...

Ez a kártya 2009-ben jött ki, most lesz 2013, és még mindig mindenre elég FULL HD kimaxolt beállítások mellett (esetleg AA-val, néha már az nem fér bele)...egyedül most a Far Cry 3 lesz az, ami jól megizzasztja majd már ezt a tuningolt kártyát is, és kimaxolva AA nélkül FULL HD-ben 30 körüli átlag FPS-em lesz...

Tehát hosszú távon jobban jár az ember (anyagilag is), ha vesz használtan egy felsőkategóriás VGA-t, mintha veszegetné újonnan a középkategóriásakat 2 évente pl...természetesen egyéni ízlés szerint sokféle szempontot érdemes figyelembe venni a vásárlás előtt!

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#38) kovsol válasza kNG (#37) üzenetére


kovsol
titán

Alap órajeles 7850 hez nem nagyon érdemes hasonlíttatni semmit, mert amd direkt aránytalanul kicsi gpu órajelet állított be rajta, gondolom nem akart nagyon házon belüli versenyt, meg már így is nagy a szakadék a 7770 és a 7850 között. Nem véletlen, hogy 30-45% tuning potenciál benne van a kártyában attól függően milyen példányt fog ki az ember.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#39) kNG válasza kovsol (#38) üzenetére


kNG
senior tag

Akkor mondjuk úgy hogy HD6950 szint (de azt meg fel lehet tuningolni HD 6970-re szóval...)

3dmark11-ben szinte pontszámra ugyanannyit ér el mint a gyári HD 7850...jó-jó tudom, nem 3dmarkkal játszunk, meg amúgy is tesszelációban jóval erősebb a HD 7xxx, és ez igaz is...de viszonyításképp azért ez megfelelő...

Játékokban kb. ugyanolyan FPS számot tapasztaltam, amiket külföldi/magyar oldalak benchmarkjai mutattak (HD 7850 mérés)...olyan játék esetén is, aminek beépített benchmarkja van...ez engem meggyőzött hogy olyan HD6950 szintet legalább tud a kártyám! :R

#40 KAMELOT: Csak ismételni tudom magam, nagyon jól gondolkodsz... :R
Én fejlesztgettem ezt-azt, meg átmentem pár upgrade-downgrade folyamaton, mire rájöttem hogy anyagilag és teljesítményileg is ez a legkifizetődőbb módszer...

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#40) KAMELOT válasza kNG (#37) üzenetére


KAMELOT
titán

Látom értetted mit is akartam írni.
Én olyan vagyok vagy veszek alsókategóriásat ha nincs annyi keretem vagy gyűjtök és veszek felsőkategóriásat. Ott van pl. a GTX660Ti. Ha már valakinek van annyi akkor onnét csak pár lépésre van a GTX670 és mégkisebb lépésre a GTX670 4GB. Ugye mert oda kell az a 256bit és 4GB . 2Gb gyosran el tud fogyni és főleg ha van 3D monitorod akkor méggyorsabban. Mivel én oílan vagyok, hogy a legjobb teljesítmény / legjobb ár szerint választok ezért most a legészszerűbb egy HD7950 vásárlása. Ott is az ASUS HD7950 V2-es. :) 310euro. Azt ha megtuningolod nagyon sokáig jó lesz neked mindenre. Eredetileg én is 7950-re pályáztam, de kifutottam a keretből és maradt a HD7770. De nem bántam meg. Megy minden maxon. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#41) kNG válasza kNG (#39) üzenetére


kNG
senior tag

Kiegészíteném a HSZ-t annyival, hogy az új driverekkel a HD 7850 alapórajel mellett is gyorsabb, mint az enyém tuningolva... kovsol kollégával csináltunk pár mérést, szóval a régi előnyöm ilyen szempontból már "elveszett"...kb. HD 6950 szinten teljesít a kártyám jelenlegi körülmények között! :R

- informatív HSZ azok számára, akik upgraden gondolkodnak, illetve tuningolni szeretnék a HD 5850-üket! -

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#42) TTomax


TTomax
nagyúr

Gratulálok,jó cikk lett! :C :R

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#43) aAron_ válasza kNG (#37) üzenetére


aAron_
őstag

szvsz ebbe most belekavarhatnak az új konzolok érkezése, ugye az xbox 360-at már 2005-ben bemutatták

What is your ikigai?

(#44) DIESELPOWER


DIESELPOWER
aktív tag

Jó lett! Jó volt olvasni. Több ilyen cikket kérünk szépen :)

(#45) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Alcím: A GTX600-as videokártyák nem éppen bajnokok sávszélességben - vajon van ennek érdemi hatása a játékokban?
Valaminek inkább akkor van érdemi hatása, ha hasznos, azaz pozitív. Szóval ez a mondat így sánta.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) harmincas válasza KAMELOT (#34) üzenetére


harmincas
tag

Hát jó neked, hogy nem számít az a plusz 20 ezer Ft... nekem igen. a 7950 a hardveraprón 80 ezer körül van, a 7870 meg 60. Családapa vagyok, szigorúan véve meg kéne lennem játék nélkül az i5 2500K beépített videokártyájával, de egy kis szórakozás csak kijár nekem is... és most a 7870 tűnik a legjobb vételnek. Pláne mivel csak 1600x1200-as monitorom van.

(#47) olbaidhun


olbaidhun
őstag

köszönet a cikkért! :R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#48) gbors


gbors
nagyúr

@all: no, örülök, ha érdekes lett a cikk, 1-2 dolog engem is meglepett az eredmények között :)

VGA-választás témakör: ez egy elég szubjektív dolog, ezekben a döntésekben sokkal több az érzelmi faktor, mint a többség gondolná. pár reasonably objektív tényecske:
- így 2012 végén HD5850, HD5870, HD6850, HD6870, GTX460, GTX560 és GTX560Ti kártyákról igen nehéz váltani, mert semmilyen vonalon nincs elég erős indok rá, sok extra teljesítmény pedig sok pénz.
- a 7870 továbbra sem gyorsabb, mint a 660Ti :) vannak extrém esetek, de nem ez a jellemző.
- ettől függetlenül, itthoni árakon ár / teljesítményben (ami ugyen nem egyenlő az ár / értékkel) jelen pillanatban a 7870 a legjobb. Ezen nyilván egyszeri akciók módosíthatnak.

@bitblueduck: olyat sosem fogsz találni, ahol a játékok zömében csak a sávszélességtől függ a teljesítmény. az F1 2012 ellenben már a jelen órajelek mellett is elég extrém.

@Jim Tonic: örülök, hogy ez fogott meg legjobban a cikkből, de javítottam rajta :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#49) Jim Tonic válasza gbors (#48) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Örülök, hogy ilyen pozitívan tudod fogadni a jóindulatú észrevételt. Vedd úgy, hogy nem szóltam.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#50) harmincas válasza gbors (#48) üzenetére


harmincas
tag

Hááát azért az új NFS meg a Far Cry 3 már kifog a GTX 460-on, és a plusz teljesítmény már megvan: a 660 Ti és a HD7870 gyakorlatilag kétszer annyi fps-t ad modern játékokban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.