Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Aron1988


Aron1988
tag

550 Dollár = belépőszint? Mire ideér, lesz vagy 200ezer FT. Ez pont a 8szorosa, mint amennyit kifizetnék egy fényképezőért maximum :D

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#2) .mf


.mf
veterán

Már április lenne?
Ezért kár volt. Ugyanaz a régi tákolt dinamika-mentes gyenge fos szenzor, amit már az elődben is lekőröztek még a kisebb szenzorok is. Meg 9 fókuszpont, vicc. De legalább a futó emberke, a holdacska, és a tulipán mellé most már kaja is van. Ezt is csak a márka adja el. :N

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem valami nagy eresztés.

(#4) ati3x


ati3x
senior tag

És még sírtunk amikor a penf kijött, hogy az oly nem nagyon rakott bele elég featuret. Csak uj szenzort meg evf-et meg "art" tekerentyüt amire kb mindenki azt mondta wtf? Na ehhez képest a canon szinte csak àtpingàlta az 1200-öt 1300. Persze attól nem tartok hogy a népek nwm fogjàk venni.

(#5) Dilikutya válasza Aron1988 (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tényleg nem a legolcsóbb, lehet tükrös masinát kapni olcsóbban is, de azért nincs is olyan messze a kategória alja árban. 8 szoros, tehát 25 ezer. Azért te nem fényképezőt kapsz, csak valamit, amire ráfogják. Még kompaktból is az alja az az árkategória.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) ^Clown válasza .mf (#2) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nincs nagy újítás, ez tény. Fotózással ismerkedőknek szerintem eleget tud ez a váz is, valamivel meg el kell adni...

(#7) access_denied


access_denied
senior tag

Tudom, hogy dőreség használt eszközt újjal összehasonlítani, de ennek az árából egy pár ezer expós még garis 70D-t simán meg lehet kapni, ami nagyságrendekkel komolyabb szerkezet.

Belépő szintet árban kb. 300$-ra kellene optimalizálni.

(#8) copass válasza .mf (#2) üzenetére


copass
veterán

egy példát akkor toljál gyorsan hogy mi körözte le az 1200D-t aminek kisebb szenzora van és jobb a dinamikája...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#9) .mf válasza copass (#8) üzenetére


.mf
veterán

Pl. az összes Sony-szenzoros m4/3-os gép, a 2012-eleji (már több, mint 4 éves) EM5-tel kezdve?
Színmélység 22.8 vs 21.9 bit
Dinamika 12.3 vs 11.3 FÉ
Zaj ISO 826 vs 724
Sőt, csak dinamikában már a 2009-es (7 éves!) GH1 is megugorja...
Kicsit sem érzed gáznak?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) copass válasza .mf (#9) üzenetére


copass
veterán

nem dslr. plusz egy pöttyet drágább is és annyival nem jobb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11) ati3x válasza copass (#10) üzenetére


ati3x
senior tag

Em5. Ja nem dslr. Aham. Itt-otr még felbukkan online shopokban, mert ugye kifutott modell. Kb olyan 400 dódó körül 12-50 es obival. Idöjàràs àlló, építési minöséget meg ne is hasonlítsuk össze. Szenzorban mint làtod jobb. Stabirol nem is beszélve. Akkor még nem beszéltünk az em10-röl. Igaz az nem idöjàràs àlló, de màr van benne wifi is, ha ezzel jönnél. És 500 dodó. Igaz nem dslr. Pana gm1 gm5 is böven megvan 12-32-el 500 dodóból az amazonon. És azok is rendesen összerakott ékszerdobozok. A sonyt most azért nem veszem bele, mert ugye a kisseb szenzoros gépekröl beszélünk. De nem dslr. Ja.

(#12) access_denied válasza ati3x (#11) üzenetére


access_denied
senior tag

Olympus. Sok obi nincs hozzá. Igazi zsákutca.

(#13) Stauffenberg válasza .mf (#9) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ne trollkodj már bele egy DSLR topikba, hát nem látod, hogy nem veszi be a gyomruk? :) Hagyd rájuk! :D

(#14) copass válasza ati3x (#11) üzenetére


copass
veterán

akkor magyarázd már meg nekem ha annyira űberszupi kis gépek, hogy miért canon obi sorral használják? mert ugye választék az alig van és ha van is az aranyáron... evf lagról nem is beszélve... meg olyan baromságokról hogy a sony jelenleg kapható legjobb milcén nem tudod egyből visszanézni a képet amit lőttél, hanem megvárod amíg lementi (nem a kártya a szűk keresztmetszet) azt a 80megás fájlt (amit még nem is tömörít) ,majd utána megnyitja neked...lehet én vagyok régimódi, de én szeretek azonnal belenagyítani a képbe.
a szenzor egy dolog, a használhatóság meg egy másik.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15) Stauffenberg válasza copass (#14) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tekerj kicsit lejjebb az objektívekhez. Ennyire kevés van. Persze kinek, mi számít drágának az más kérdés, de érdemes ezeket ár-érték arányban nézni, nem egy minőségileg jóval gyengébbet kell egy normálisan összerakott üveghez hasonlítani.

A szaggató EVF, meg lassú általános működés meg eléggé elavult tapasztalat lehet valamikor 6 évvel ezelőttről.

De persze befejeztem a trollkodást. Vágom én, hogy ez egy DSLR topik, ahol nem szeressék ám a fajtánkat. :)

(#16) .mf válasza copass (#10) üzenetére


.mf
veterán

#2 .mf "Ugyanaz a régi tákolt dinamika-mentes gyenge fos szenzor, amit már az elődben is lekőröztek még a kisebb szenzorok is."
#8 copass "egy példát akkor toljál gyorsan hogy mi körözte le az 1200D-t aminek kisebb szenzora van és jobb a dinamikája..."
#9 .mf "Pl. az összes Sony-szenzoros m4/3-os gép, a 2012-eleji (már több, mint 4 éves) EM5-tel kezdve?"
#10 copass "nem dslr"

Talán politikusnak készülsz? ;]

Olcsóbbnak ott volt ugyanezzel a szenzorral az EPL5, de már az is rég kifutott, pár éve mintha 120-ért szórták volna ki a dupla kiteket.
"Annyival nem jobb", szerinted 1 FÉ dinamika smafu, főleg egy kisebb szenzortól? Az 5Dm3 11.7 FÉ, tehát az 1200D-nél csak 1/3 FÉ-kel több (s közben 2/3 FÉ-kel még mindig kevesebb, mint az EM5, pedig nála fiatalabb, FF, és sokkal drágább). Nem tudom, a szemellenződtől el tudtad-e olvasni a fenti paramétereket, mindegyikben az EM5 jobb, pedig, s ismétlem, jóval régebbi, és kisebb szenzorú gép. Nem értem, miért olyan nehéz nektek elvakult fanboyoknak belátnotok, hogy a Canon megült a babérjain, és ilyen ősrégi szenzorokat fejlesztés nélkül nyom le a torkotokon.

Access_denied: "Olympus. Sok obi nincs hozzá. Igazi zsákutca."

Most jól beégetted magad. Többszörannyi m4/3-ra tervezett Olympus, Panasonic, Sigma, Tamron, Samyang, Voigtländer, stb. obi van, mint natívan Canon APS-C EF-S-re tervezett. A FF-obikat hiába számolod ide, olyan erővel a Metabones EF->m4/3 Speedboosterét és m4/3-ra adapterezhető összes SLR manuált is számolhatnánk. Mindezt jóval kevesebb év alatt (m4/3 2008 óta van).

Szerk:
Stauffenberg, igazad van. Ezek még akkor se vennék észre a tényeket, ha az utcán beléjük ütköznének. Csak csodálkozom, hogy még ennyi év után sincsenek képben, rég érvényét vesztett sztereotípiákkal dobálóznak.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) ati3x válasza copass (#14) üzenetére


ati3x
senior tag

He? :)) :)) :))

Nincs obi választék??? :)) :)) Akkor:

Pana 7-14, Oly 7-14 pro, Oly 8mmf1.8 pro, Oly 9-18, Samyang 7.5, Samyang 10 és 12, oly 12-17-25-45-60-75-300, Pana 14-15-20-25*2-30-42.5(1.7-1.2). Oly/pana 14-42(45) vagy 5 féle és akkor a PZ változatot még nem is emlitettem (pana oly), pana 12-32, 12-35/2.8, oly 12-50, 12-40/2.8. oly-pana 14-140, 14-150, oly40-140 pana 45-150, pana 45-200, 45-150, Pana 45-175 pana 35-100 pana35-100/2.8 , pana 100-300, pana 75-300, Pana 100-400. Sigma 19-30-60.. Voightlander 17-25 ès egy csomó cine obi viedjóhoz..

Szal valóban nincs erre a renccerre obi.. :))

A de kb a többi megállapításoddal is komoly bajok vannak...

Szóval nekem a Canonnal semmi bajom. Vannak fincsi gépei, obijai. A canon 1 dx mkII elött pl le a kalappal. :C De a belépö és a középkategóriában amit müvelnek, az botrányos..

Pl a nikon is sokkal okésabb vázakat nyom a 3xxx-5xxx a 7-es szériáról már nem is beszélve..

(#18) access_denied válasza .mf (#16) üzenetére


access_denied
senior tag

Értelek. FF obit ne számoljam ide, mert az nem kifejezetten APS-C-re van tervezve.
Nem is veszem elő az L-es obikat majd, mert itt ezt olvastam.

A horrorisztikus árú m4/3 objektívekről ne is beszéljünk. Jó vásárlást hozzá ;]

(#19) Stauffenberg válasza access_denied (#18) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A horrorisztikus árú m4/3 objektívekről ne is beszéljünk. Jó vásárlást hozzá"

Azt elmagyarázod melyiknek van horrorisztikus ára az azonos minőségű Canon objektívekhez képest? Tényleg érdekel, én sajnos még kezdő vagyok és szeretném, ha egy világlátott, a jelenlegi fotóipari technológiákra kellő rálátással bíró fotós eligazítana, hogy ne dőljek be a marketing bullshitnek!

(#20) access_denied válasza Stauffenberg (#19) üzenetére


access_denied
senior tag

Pár, számomra szükségesnek tűnő objektív árát néztem meg. A szolgáltatott minőség meghatározása kellően szubjektív, mint ahogy a felhasználásból adódó igények is.

Saját felszerelésem (Canon): 100 F2.8L IS macro, 18-135 IS STM (videózáshoz), 70-200 F4L IS, Tamron 150-600 F5-6.3 VC. Fix obik hiányoznak, majd idővel ezek beszerzésére is sor kerül (85 f1.8, 50 f1.4, stb). Az említett obik együttes ára könnyen kiszámolható.

Mivel m4/3-ban nem vagyok jártas, ezért majd hozzá értő összecsipegeti ezek megfelelőit és majd össze lehet komparálni az összegeket. Azután majd lehet az objektívek által szolgáltatott képminőségről beszélgetni, mert ugye ez nem egy lényegtelen szempont.

Pl. MFT teleobjektíveket alig találtam, szerintem katasztrófális a választék már ha az általad korábbi hozzászólásban linkelt wikipédiás összefoglaló teljessége megkérdőjelezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#21) Szabeszka


Szabeszka
aktív tag

Én csak azt nem értem, hogy miért kell beleírni a cikkekbe, hogy letöltjük a fényképezőgépről a képeket és máris mehet fel a közösségi oldalakra.
Miért ez a legfontosabb dolog egy új fényképezőgép bemutatásakor???
Ne ez legyen már a fő hangsúly egy DSLR gépnél (még ha belépő szint is)

[ Szerkesztve ]

On the road again

(#22) Dilikutya válasza Szabeszka (#21) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miért, mobiltelefonnal hova máshova tennéd a képeket? Én egy kiadós fényképezés után kiveszem az SD kártyát, és felmásolom a képeket, manapság minden laptopban, meg sok PC házban is van kártyaolvasó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) Stauffenberg válasza access_denied (#20) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A szolgáltatott minőség meghatározása kellően szubjektív, mint ahogy a felhasználásból adódó igények is."

Értem, akkor ha valakinek az igényeibe pont egy MFT gép, illetve rendszer talál bele, akkor miért vita tárgya, hogy életképes-e a rendszer? Úgy általában véve a nem tükrös gépek a piac negyedét, lassacskán harmadát teszik ki, ez már azért tényező, ha életképességről beszélünk. Ekkora tortaszeleten nagyvállalatok élnek meg és fotósok milliói hobbifotóznak meg dolgoznak elégedetten.

"Mivel m4/3-ban nem vagyok jártas"

De lefikázni tudod. :)

"Azután majd lehet az objektívek által szolgáltatott képminőségről beszélgetni"

De miért csak azután? Szerintem az ár nem vonatkoztatható el a képminőségtől. Persze lehet én vagyok fordítva bekötve, de én nem azt nézem, hogy kapok-e valamit a pénzemért, hanem azt, hogy mit kapok érte.

"Pl. MFT teleobjektíveket alig találtam"

Pedig a listában is van egy tucatnyi, de tény, hogy ebben a Canon-Nikon verhetetlen. Csak ha ennél jobb objektíveket akarsz Canon-Nikon vázra, akkor ott is horror áron megy minden. A profi sport és madárfotózás még biztosan sok évig jellemzően DSLR terület marad, már csak az a kérdés, hogy aki nem fotóz ilyeneket, azokat kell-e érdekelje.

BTW nem vagyok hittérítő, én használok még DSLR-t is. Nálam csak az veri ki olykor a biztosítékot, mikor úgy megy a fikázás, hogy valaki bevallottan nem ismeri azt, amit lefikáz.

(#24) access_denied válasza Stauffenberg (#23) üzenetére


access_denied
senior tag

Szerintem szimplán kötözködsz.

"Értem, akkor ha valakinek az igényeibe pont egy MFT..."

Ha valakinek pont egy mobiltelefon, ha valakinek pont egy kompakt... lehetne sorolni. Ennek mi értelme? Azt írtam, hogy drágák és nincs sok obi az MFT-hez. Nem attól lesz sok, hogy van 100db 15-60-as F2.8 F4 stb típusból.

"De lefikázni tudod."

Mit írtam? Nincs sok obi hozzá, és drága. Nem kaptam a hozzászólásodban olyan választ, ami ennek ellenkezőjét mutatná, tehát a válaszodban inkább erre tehetted volna a hangsúlyt, nem pedig arra amire tetted.

"De miért csak azután? Szerintem az ár nem vonatkoztatható el a képminőségtől. Persze lehet én vagyok fordítva bekötve, de én nem azt nézem, hogy kapok-e valamit a pénzemért, hanem azt, hogy mit kapok érte."

Kedvezni akartam. Először legyen meg valami árhasonlóság, utána menjünk bele a minőségbe. De tőlem lehet fordítva is, ahogy tetszik.

"Pedig a listában is van egy tucatnyi"

Jól számoltál, pont egy tucatnyi van felsorolva mint tele bár szokatlan, hogy egy 35-100 is telének minősül. Ha 100mm kell a teléhez, akkor a 100L makróm és még a 18-135-öm is tele :DD . Ha 100mm tele, akkor a DSLR mennyi tele van? Na jó, ez vicc helyett volt, de a lista az botrányosan siralmas, a hozzájuk tartozó árak pedig röhelyesek.
Példa. Tamron 150-600, vagy Sigma 150-600 nagyjából 320-370 körül megvannak. Mi az, amit ennyiért és ilyen tudású MFT-t lehetne venni?

De lehetne sorolni, 70-200 F4L, 50 F1.8, 100 macro, 100-400L stb. Várom az árakat és típusokat amelyek minőségben hozzák ezt a szintet. Ugyebár innen indultunk, én fikázok, valaki meg megcáfol.

[ Szerkesztve ]

(#25) Stauffenberg válasza access_denied (#24) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Jól számoltál, pont egy tucatnyi van felsorolva mint tele bár szokatlan, hogy egy 35-100 is telének minősül."

Ekv. 70-200mm. Jesszus, inkább fejezzük be... :W

(#30) Aron1988


Aron1988
tag

Hát nem hiszem, hogy lecserélem a Leica S2-met.. Ez most nem lett nagy eresztés.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#31) copass válasza Stauffenberg (#23) üzenetére


copass
veterán

"Úgy általában véve a nem tükrös gépek a piac negyedét, lassacskán harmadát teszik ki, ez már azért tényező, ha életképességről beszélünk. Ekkora tortaszeleten nagyvállalatok élnek meg és fotósok milliói hobbifotóznak meg dolgoznak elégedetten."
flikker szerint meg nem igazán így van...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38) Tin_Shield válasza access_denied (#33) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én például ekv24 és ekv35 fényerős (f2 vagy jobb) fixet használok a leggyakrabban. Mit ajánlanál az 1300D-re és mennyért? És nehogy azt mondd, hogy ez nagy igény, szerintem nagyságrendekkel többen használ(ná)nak ilyet, mint egy 2 kg-os brutáltelét.

(#40) access_denied válasza Tin_Shield (#38) üzenetére


access_denied
senior tag

Konkrét típust tudsz mondani?

Most hirtelen Canon 50 f1.8 35e-ért?

Vagy 85 1.8 100 körül?

De ha már itt tartunk, a hobbifotósok sem a fix obikból táraznak be vagy 5-öt...

[ Szerkesztve ]

(#41) access_denied válasza Tin_Shield (#38) üzenetére


access_denied
senior tag

... ahogy korábban írtam, én nem venném meg az 1300D-t, sokkal inkább használtan egy 70D-t.

#35 sasa134 Jogos, nekem is fáj utólag :B

[ Szerkesztve ]

(#42) fi:zi'k válasza access_denied (#40) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezek közül melyik az ekv. 24 vagy 35 mm?
Bár lehet csak én értelmezem úgy, hogy ezekre kér példát. :U

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#43) access_denied válasza fi:zi'k (#42) üzenetére


access_denied
senior tag

Vagy úgy. Amit vennék az vagy ez vagy ez. Rekeszelni sem kell.

(#45) Stauffenberg válasza access_denied (#33) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Írtam konkrét objektíveket, Te a fáradtságot sem vetted, hogy ezek megfelelőit megtaláld."

Már ne is haragudj, de nem tehetek arról, hogy egy egész listát adtam, de te nem tudsz vele mit kezdeni (gyanítom szándékosan). Hoztad példának a Tamron 150-600mm f5-6.3-at, amire ott van az Olympus 75-300mm f4.8-6.7, ami pontosan ugyanazt a látószöget adja, de te kijelentetted, hogy így nem lehet objektíveket összehasonlítani (amúgy de, pontosan így mérünk össze objektíveket).

"Minőség. Egy kisebb szenzor mellé sokkal jobb obi kell, hogy egy FF gép minőségét hozd."

Pipa. Az MFT objektívek brutális felbontóképességgel bírnak. Nem viccből kerülnek annyiba, amennyibe. De ehhez ugye a szemellenzőt levéve tapasztalni is kéne, nem a levegőbe beszélni.

"akkor szerinted mennyi objektív létezik cropra ugyanilyen feltétel mellett?"

És mit akarsz, megszerezni mindet, mint a pokélabdákat? Mellesleg egy idén 8 éves baromi fiatal rendszerről beszélünk, ami folyamatosan fejlődik, nem tudom mióta számít ez (téged idézlek szó szerint) "zsákutcának". De legyen igazad... mindenben. Én meguntam.

(#49) ati3x válasza access_denied (#43) üzenetére


ati3x
senior tag

No várjál csak.. Pár órával ezelőtt ezt írtad:

"A horrorisztikus árú m4/3 objektívekről ne is beszéljünk. Jó vásárlást hozzá ;]"

Gondolom erre a pro zoomra gondoltál pl Annyit segítek, hogy 33-al kell szorozni.

Meg gondolom Anno ezekre is gondoltál, amikor a fenti sorokat írtad, és pl belevág a kért fókusztartományba. (ugye a 2x crop-ról) ne feledkezzünk meg):

ekv 35 cirka 135 ezer átszámolva

30-as ekvivalens 200 ezer.

ekv 24 225 körül

És igen ezek az általad nevezett horrorisztikus árak.. És igen, valóban nem olcsók, egyetértek maximálisan..

És erre most belinkelsz két 250 ezres fix sigma obit? :W :W :W

Ugye te is érzed, hogy finoman fogalmazva nem konzekvens az érvelésed... ;]

De egy dolgot megemlítek.. Sajnos követő fókuszban az MFT rendszer harmatgyenge.. Még a legalapabb 1100-1200-1300D is rommá veri. (most tekintsünk el a front és back fokusztól) Most a sony 6000-6300 szériát nem keverem ide, mert ugye az egész vita arról indult hogy a "kissebb" szenzoros gépek.. Ugye be lett bizonyítva, hogy szenzorban lekörözik ezeket a belépő-közép kategóriás Canonokat. Akkor előrángattad azt, hogy nincs rá obiválaszték. Ez is cáfolva lett.. Akkor pedig a reakció az volt, hogy ok, de horror árú obik vannak a rendszerhez.. És... (és akkor az új 25/1.7-es 99 dolcsis panáról nem is beszéltem.. igaz az olyan egyszer volt budán kutyavásár akcijó volt, most olyan 200 dodo, és nyitva is penge 50-es ekvivalens)

(#50) Tin_Shield válasza access_denied (#43) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ezek a Sigmák jók és a tudásukhoz képest az áruk is rendben van, szerintem.
De a Sigma 24 kb. (ekv)39mm-nek megfelelő látószöget ad Canon APS-C-n.
A Sigma 35 pedig (ekv)56mm-nek megfelelőt.
És nem valószínű, hogy ezeket sűrűn veszik egy 550 dolláros belépő 1300D-re :)

Amúgy költői volt az előbbi kérdésem, pontosan tudom, hogy nincs Canon APS-C-re fényerős fix objektív (ekv)24mm és (ekv)35mm gyutávokban. Pont arra akartam rávilágítani, fölösleges fikázni bármelyik rendszert, egyik sem tökéletes, a Canon sem az, és főleg nagyon nem az APS-C-n.

De én is kiszálltam, további jó szórakozást

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.