Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nah, ez nem semmi teszt. Még csak átlapoztam, de úgy érzem, hogy aki ezt elolvassa, az biztosan mindent fog tudni az SSD-ről.
Jó dolog ez, csak még drága...hiába gyors, de drága...

(#2) Daczy válasza Vasinger! (#1) üzenetére


Daczy
aktív tag

Ja. annyival nem tűnik gyorsabbnak, mint amennyivel drágább. Ráadásul engem zavarna az a tudat, hogy erősen korlátolt az írhatósága is. :U -> Egy idő után értéktelen lesz emiatt ugye...

(#3) bolvar válasza Vasinger! (#1) üzenetére


bolvar
senior tag

énis átfutottam a teszt nagyon meggyőző egy raptor winyót még szivesen láttam volna benne :B .
de egyre meggyőzőbb az ssd lassan már be is lehet fektetni egybe.
grat a tesztért :R

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#4) infectedmann


infectedmann
őstag

Rendszervinyónak mindenképpen megéri SSD-t venni. Én is a jövőben tervezem, hogy veszek egy SSD rendszervinyónak.

(#5) norbee2244


norbee2244
senior tag

A napi adatforgalmat ami a hdd-re terhelődik hogy lehet kiszámolni?Ha kevés akkor lehet megérné beruháznom egyre.. :Y

(#6) Gorneck


Gorneck
titán

Nagyon jó írás. Köszönjük. :K

Gorneck#1239

(#7) bigdigit


bigdigit
addikt

jó írás..kb 5 év múlva biztos lesz számomra is életképes alternatíva.ez még nem az sajnos.

(#8) sHe3p


sHe3p
csendes tag

jó írás! jómagam még úgy se voltam teljesen tisztában ezzel az SSD-s dologgal.
csatlakozok infectedmann írásához,rendszerszervinyónak megéri :R

(#9) bartucc


bartucc
addikt

Rednszervinyónak megéri. Hasznos ez a teszt nagyon, már lehet kapni olcsóbb SSD-ket is, így tisztán látszanak a különbségek, HDD és SSD, valamint SSD-k között. :)

norbee2244: HDD Sentinelnél nyomon lehet követni.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#10) peti_s


peti_s
addikt

Ez aztán összefoglaló teszt, elismerésem. :R Jaja, sztem is rendszernek, meg a gyakrabban használt programoknak tökéletes. :)

(#11) littlelion21


littlelion21
addikt

Ezt még elolvasni is kihívás volt, nem hogy megírni...
Le a kalappal!

(#12) z00li


z00li
senior tag

A 4. oldal után belenéztem mennyi van még hátra, aztán mikor megláttam: :Y :Y :Y
Idáig nagyon jó a cikk, gondolom végig ilyen. :D

(#13) vd1992


vd1992
tag

Egy kis elírás:

" tehát pl. egy 1 TB-os merevlemez 1024 x 1024 x 1024 byte helyett 1000 x 1000 x 1000 byte-ot képes tárolni, ebből következően egy 1 TB-os merevlemez valójában a formázás után csak ~930 MB-osnak mutatkozik az operációs rendszer felé. "

1TB=1024x1024x1024x1024 byte
930MB->930GB

VD

(#14) Kriza


Kriza
őstag

Azt hittem rosszul látok, amikor a legördülő listában 17 oldal jelent meg. :Y
Grat. az írónak! :R
Elolvasni persze még kell egy kis idő... :B

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#15) atom87


atom87
aktív tag

Ez egy kisebb fajta Biblia! Grat! :C

Kawasaki z1000

(#16) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Úgy érzem nem kicsit bővült a tudásom a cikk olvasása után! Nagyon átgondolt korrekt írás. Köszönjük!! :R :R

(#17) Lenry


Lenry
félisten

na most értem végére.
igazán hasznos írás lett, leginkább az élettartam kiszámolása jó, legalább lesz mit az ellenzők orra alá dugni.

végigkattintgatják az ikonokat, aztán elmennek kávét inni/dohányozni, amíg a programok betöltődnek.

azonnal mondd meg, hova rejtettétek a kamerát a gépem körül :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) stevve


stevve
nagyúr

Nagyon tartalmas írás! :R Ma is tanultam valamit... nem is keveset, mert ezekkel nem voltam túlzottan képben eddig. Az áruk sajnos a közeli ismerkedéstől visszatart, de lehet legalább gondolkodni ilyesmiben is most már.

Lenry:
Ez nálam is hasonlóan megy. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) mephi666 válasza Daczy (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem elég jól le lett írva, hogy mennyire "korlátolt" az írhatósága: kb 10ezer ciklus egy mlc esetében... gondolom te sem játszod el minden nap, hogy a háttértárolón komplett megmozgatsz mindent... ;] (ha mégis így lenne, akkor is 10ezer napról van szó, ami 27év) hála a wear leveling-nek, ez azért szépen kitolódik, minél kevesebb adatot mozgatsz... (minél kevesebb írási ciklus megy le a háttérben) eddig engem is idegesített ez a szám, de annyira nem vészes így jobban átolvasva és megértve... hasznos nagyon ez a cikk és adott egy lökést, hogy ne gondolkozzak vinyóban... majd ha fejlesztés lesz, akkor az ssd a lista elejére ugrott... :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) Lenry válasza mephi666 (#19) üzenetére


Lenry
félisten

még szerencse, hogy Daczy kolléga elolvasta az írást, amiben ez a le van írva...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Az SSD hangtalan, fizikailag jóval strapabíróbb, mint a HDD, kicsi a súlya, ami a notebookfelhasználók körében fontos szempont lehet, és akkor még ott van a lényegében mérhetetlenül alacsony fogyasztás és a melegedés is.

Általánosságban nem minden SSD alacsonyabb fogyasztású mint egy HDD, és biztosan nem mérhetetlenül alacsonyabb. Pont notebook felhasználásnál ahol a helyhiány miatt fontos lenne, hogy egyetlen SSD meghajtó elég tárterületet biztosítson a gépnek nem mindegy milyen SSD-t teszünk a gépbe.
pl. egy rosszabbul teljesítő típus az Intel X-25-M 160GB SSD üresjáratban 0,6W-ot fogyaszt, írás közben 3W körül

Alacsony fogyasztású Indilinx SSD vs. HDD üzemidő tesztje Ugyanez a gép X25-M-el biztosan rosszabbul teljesítene mint HDD-vel.

Egyébként jó a cikk, hiánypótló írás magyarul.

[ Szerkesztve ]

(#22) Hiftu


Hiftu
senior tag

Mikor jelennek meg az SSD virusok?
Ha a felhasználó nem küld 50 dolcsit egy jamaicai számlaszámra, akkor másodpercenként 42 írási műveletet hajtanak végre az SSD meghajtón. Ha küld, akkor csak 24-et.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#23) Gercsa


Gercsa
senior tag

Na erre a cikkre szerintem még évek múlva is visszajárok olvasgatni...

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#24) aerosmith


aerosmith
őstag

Nagyon jó cikk lett gratula. De ez egy nem túl kiforrott, méregdrága technológia a maga korlátaival és hibáival. Kár érte.

(#25) nevo


nevo
aktív tag

Sikerült átnyálaznom elejétől a végéig, és emelem kalapom a szerzője előtt :)

(#26) KTTech


KTTech
veterán

Eddig RAID01 tömbön volt a rendszerem, nemrég (kicsit több, mint fél éve) átálltam Intel X25M-80GB-re... nagyságrendet ugrott a gép reakcióideje... A RAID01 tömbből eztán RAID5 lett, így tárhelyhez is jutottam, a gépem is gyorsult... Ma már nem vennék rendszer alá HDD-t, az biztos.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#27) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Ez a cikk nagyon nagyon kellett! Big :R !

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#28) Laslow


Laslow
senior tag

Engem az érdekelne, mekkora a különbség OS és tipikus kisebb programok indításánál (Win7, FF, képnéző, Winamp, stb), ha egy gyors HDD mellé berakunk egy 8GB-os pendrive-ot ReadyBoost-tal, vagy ha a rendszert és ezeket a programokat eleve SSD-re rakjuk?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#29) #40731136


#40731136
törölt tag

Fúha. Na hát ma is sokat tanultam ebből a cikkből.
Grat! :R

(#30) fLeSs válasza KTTech (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"nagyságrendet ugrott a gép reakcióideje"

nem inkább csökkent? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) Zoz


Zoz
őstag

Szuper jó cikk, köszönjük!

(#32) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Sokat tanultam belőle, és most már nagyjából képben vagyok... :))
Viszont az áruk még mindig elriaszt a vásárlástól, de majd egyszer biztosan beruházok egy SSD-re!

Köszönjük! :R

(#33) zeorsdfd válasza Laslow (#28) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Remek cikk lett, gratula!

Laslow: Szerintem a te konfigodhoz felesleges a readyboost, van 2G ramod...lemérted, hogy van-e értelme?

(#34) P00By


P00By
nagyúr

Kiváló írás! Köszönjük! :R

(#30) fLeSs: ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#35) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Kiváló cikk, de:

Ez azzal az előnnyel jár, hogy az SSD teljes felülete egyidőben válik írhatatlanná,

ezt azért nem nevezném előnynek amig a felhasznaló felé nincs valami folyamatos visszajelzés. Előnynek tipikusan azt nevezném amikor szép lassan kezdenek behalni a blokkok és látható hogy cserére érik lassan a cucc. ;)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36) Hiftu válasza wwenigma (#35) üzenetére


Hiftu
senior tag

Nekem is kicsit furcsa. Az extra fenntartott kapacitás van a hibás részek cseréjére.
A többi állandó másolgatás számomra azt jelenti, hogy a többi cellát is lehúzzák a gyenge cella elhasználódási szintjére...

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#37) vtechun


vtechun
veterán

hat, szvsz, csak ott van ertelme, ahol mozoghat a merevlemez, es amiatt ugye bad sectoros lehet.

(#38) Adams007


Adams007
tag

Nagyon jó teszt lett, sok új dolgot tanultam az SSD-ről. Lehet nemsokára beruházok egyre, sokat dobna a rendszer sebességén, csak egyelőre eléggé drágák számomra.

Ha esetleg valakit érdekel, itt egy videón hasonlítják össze egy Intel X25-M és egy WD Raptor sebességét 51 program indításánál: [link]

(#39) grabber


grabber
addikt

Ha állandóan változik az adat helye,honnan tudja a rendszer,hogy hol vannak az adatok?Vagy nem csak adatot kell áthelyezni,hanem az adat címét is meg kell változtatni,ami még több művelet.

(#40) wwenigma válasza grabber (#39) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Gondolom a FAT tábla is folyamatosan mozog különben az halna meg először.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#41) Móci


Móci
addikt

Köszönet a cikkért, nagyon kellett már egy ilyen összefoglaló! :R
Különösen a partíció eltolás, no meg az SSD-k típusainak a felsorolása hiánypótló/hasznos számomra.
Azt hiszem nemsokára be fogok ruházni egy kisebb (max. 60 GB-os) SSD-be. ;]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#42) pilóta


pilóta
nagyúr

Király lett a cikk! Nagy köszönet, pont most vettem SSD-t :R :C :R

Kingston SSDnow V+ 128GB.
Ennek is intel a vezérlője? Mert nem találom a listán...

Ezt a superfetch panelt, amiről van a kép beszúrva hol lehet megtalálni? Nekem még a kereső se találja meg (Win7 prof 64 bit Magyar)
Vagy elég, ha a regeditben annak az értékét is 0-ra állítom, ahogy a másik képen van?

Még egy kérdés.
Azt írja, hogy a TRIM-et támogatni kell az alaplapnak is. Ez elég, ha AHCI-t támogat, vagy azon túl is kell valami? ABIT IX38 Quad GT, jmicron sata vezérlővel.

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43) KTTech válasza fLeSs (#30) üzenetére


KTTech
veterán

Úgy értettem :) Csak rosszul írtam :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#44) fLeSs válasza wwenigma (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A SMART-ból kiolvasható az SSD állapota, kitértünk rá a cikkben.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) Gabrika


Gabrika
tag

köszi a remek írást! :R

nagyon jól fog ez jönni majd, ha vásárolni indulok

kétség nem fér hozzá, hogy ez a (közel)jövő, de megjegyezném, hogy sztem most még lehetséges a vincsik hátráltató hatását rendszermemóriával enyhíteni
az op.rendszer, s a programok indulása után ha csak fizikai memóriát használok, akkor az érzékelhető gép sebesség nem olyan vészes
így hát nem kell bezárni, leállítani se a windowst, se a progikat
talán hetente egyszer, addig pedig hagy aluggyon a gép, ha nemkell ;)

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#46) zoo8800


zoo8800
veterán

1000kösz, komoly kis írás :)

rip and tear, until it is done

(#47) fLeSs válasza pilóta (#42) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A superfetch-et a services.msc elindításával tudod átállítani. De a regbejegyzés megváltoztatása is jó.

TRIM: oprendszer + vezérlő (illetve a hozzávaló driver) + SSD. Ezeknek kell támogatnia. A Jmicron SATA-vezérlőd nemtom, hogy támogatja-e.

A táblázat majd még bővül, egyelőre elég hiányos mint az látszik.
Az SSDNow V+-od az pontosan milyen típusszámot takar? SNV125, SNV325 vagy SNV425?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) moli.hu


moli.hu
őstag

gyonyoru ez a cikk, mar elhataroztam, hogy veszek egy ssd-t. aztan rakerestem az intel 80gb-sra, 63000ft..............

szo sem lehet rola, majd a 20 lesz.

(#49) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nagyon jó írás. Kb fél éve vásárolt 20k-s 32GB-os Samsung SLC-m sokat dobott a gépem teljesítményén.
Szerintem ma már bőven elérhető árban vannak, hisz min. 20k-ja gépfejlesztésre nem csak szűk rétegnek van.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#50) mephi666 válasza Gabrika (#45) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, csak ott van a gond, hogy annak az adatnak valahogy be kellene másznia a memóriába, az pedig csak hdd használatával mindenképp lassú... hiába van 8giga hipergyors, alacsony időzítésű memória, ha a háttértár lassú... ssd esetében viszont épp a hdd szűk keresztmetszete van kilőve és a pár kommenttel előbb linkelt videón is látszódik, hogy a háttértárból milyen ütemben töltődnek párhuzamosan a programok ssd esetében... nagyon betyár...

ui: itt a hsz

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.