Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) kazsmerlaca válasza Fo_AMD_Fun (#499) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Helló! De, azt írja a CrystalDiskInfo hogy megy a TRIM. Más ötlet? :)

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#502) Swingboy válasza Gáben81 (#500) üzenetére


Swingboy
tag

Kingston-ból nem tudsz egy V+ jelzésűt megfizetni? A PLUSZ (+) jelzés nagyon fontos, mert sokkal, sokkal gyorsabb, de alig drágább.

Remember, Elvis will be with you...always.

(#503) Gáben81 válasza Swingboy (#502) üzenetére


Gáben81
senior tag

Igen azt látom hogy 8000el drágább a [link],viszont azt nem ajánlják mert egy régebbi tipus,tehát ezért vok összezavarodva...

(#504) Swingboy válasza Gáben81 (#503) üzenetére


Swingboy
tag

Ismerek használatban egy V+ -os Kingstont. Nincs rá panasz. OZC Vertex vagy Intel X25-M a jobb választás, meg talán a Vertex2, amiről még nem láttam sokmindent.

Talán a Kingston nem tud alapból TRIM-et, de firmware frissítés, vagy valami software tool megoldhatja azt is.

Remember, Elvis will be with you...always.

(#505) Gáben81 válasza Swingboy (#504) üzenetére


Gáben81
senior tag

Köszi szépen a helpet.Esetleg ha tudnál,ajánlhatnál akkor,40000Ft körül 64GB-os,melyik tipussal lenne a leggyorsabb a rendszer.

(#506) Swingboy válasza Gáben81 (#505) üzenetére


Swingboy
tag

A rendszer az Intel X25-M-mel lesz a leggyorsabb, eddigi ismereteim szerint. 30ezer körül van a 40GB-os, 60ezer körül a 80GB-os. 40 elég egy Win7 rendszernek.

Remember, Elvis will be with you...always.

(#507) Gáben81 válasza Swingboy (#506) üzenetére


Gáben81
senior tag

Hát 40Gb kevés azért 64bit win7-nek,kár hogy ilyen drága... :W ,de azért köszi a segítséget.akkor sztem marad vmelyik Kingston.
Csak azt nem tudom abból melyik legyen :D
-az elvileg régebbi típus viszont pluszos,
-vagy az újabb,de nem pluszos?

(#508) fLeSs válasza kazsmerlaca (#501) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ezexerint mégsem megy.
a crystalizé mást ír ki.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#509) napos2600 válasza Gáben81 (#505) üzenetére


napos2600
tag

én ezt fogom hamarosan beszerezni: OCZSSD2-2VTXE60G, a forrás még nem biztos, van a rambazar, meg egyéb német szállítók, de nem egyszerű az ügy... :)

(#510) Meza


Meza
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy már volt ilyen kérdés ebben a topikban, akkor elnézést. Szóval tervezek venni egy 64GB körülit, és az a kérdésem, hogy ha a jelenlegi rendszerpartíciomról mondjuk ghost-tal átklónozom a rendszert az SSD-re (W7 64bit), akkor az fog-e működni?

Valaki tud segíteni ebben?Köszi.

"Olvashatatlan aláírás"

(#511) motorhead


motorhead
aktív tag

Hello mindenkinek!

Mi a véleményetek a Samsung SSD PM800-as szériáról? Nem sok infót találok róla. Egy 128GB-ossal szemezek.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#512) gg72 válasza Gáben81 (#507) üzenetére


gg72
veterán

Nekem a mostani Win7 64bit is bőven elfér egy 40 gigás partíción, most éppen 13 gigát foglal el, igaz a pagefile és a hibernálás le van tiltva. De szerintem azokkal sem menne a rendszer 20 fölé...

(#513) Meza válasza gg72 (#512) üzenetére


Meza
tag

Nekem 50GB van hagyva a rendszernek, de már csak alig 5GB van szabadon. A hiberfil és a lapozófájl önmaga 11,5GB. Ha ezt letiltom utólag, attól nem lesz gondja a rendszernek?

"Olvashatatlan aláírás"

(#514) Swingboy válasza Meza (#513) üzenetére


Swingboy
tag

Lapozófájlt ne tiltsd le, inkább állítsd be a kezdő méretét kicsire. Néhány program igényli, és olyankor hadd növeljék meg dinamikusan. Egyébként meg kicsi marad.
40GB-nak elégnek kell lennie egy Win7-hez és néhány munkaprogramhoz.
Amit érdemes kicsire állítani, az a System Recovery tár méretét, a Temporary Internet Files méretét és a Recycle Bin méretét. Ezek feleslegesen óriásiak alapból, és csak eszik a helyet semmirekellő módon.

Remember, Elvis will be with you...always.

(#515) Fo_AMD_Fun válasza kazsmerlaca (#501) üzenetére


Fo_AMD_Fun
csendes tag

A cikkben kifejtették, hogy a Trim nem biztos, hogy feltétlenül megy, bár látom, hogy Inteled van, nagyon szerencsés vagy driverellátottság szempontjából. Szerintem intel.com, legújabb driver leszed, örül. Ha nem oldódik meg, akkor lehet, hogy kellene manual trim-et is csinálni. Minden vezérlőhöz (Jmicron, SandForce, etc más kell, SandForcehoz tudtommal még nincs is ilyen tool) más garbage collector kell. Esetleg Ghost, format, Ghost vissza, bár nem tudom, hogy ez a Trimhibát oldja-e, de a formázásnak oldania kell.

Tényleg kérdés: Ha AMD-s lapom van és ugye az AMD-s driver és az MSAHCI driver közötti különbségeket méregettem és utána a drivert visszaállítottam akkor a pár trim nélkül kiírt blokk később "magához tér"? Vagy van-e jelentősége? A logikus válasz nem, mivel a Trim feladata az SSD teljes élettartama alatt a megfelelő R/W sebességek fenntartása.

Másik kérdés vagy érdekes megfigyelés: Külföldi fórumokon már olvastam róla, hogy az MSAHCI driver az új SandForce vezérlőket elég sok Trim paranccsal ostorozza és ez nem túl jó. AMD-sként én nem tudok sajnos az MSAHCI driveren kívül mást használni, ha állandóan gyorsan és nem degradált állapotban akarom használni az SSD-t. Szóval azt vettem észre, hogy az AMD-s driverrel picit lassabb a cucc (Mérés, nem érezhető a gyakorlatban), de a másik két 1 Terás Samsung HDD teljesítménye jó. Azonban Seedelés közben (Csak Linux disztribúciókat természetesen :D ) gyakorlatilag percenként 0-ra esik a seed (1 Terás Samsung HDD-ről) és ha az Erőforrásfigyelőt megnyitom azt írja, hogy a D partíció (Ami a HDD) 100%-osan terhelt, a C: SSD partíció nem. Vajon ez mitől lehet? Attól, hogy akkor küldözgeti ki az OS a Trim parancsot az SSD-nek? És ez miért befolyásolja a D: merevlemez teljesítményét ilyen drasztikusan? Találkozott már más is ilyennel? Digi netem van, de az UPC kábel még bent van, tart a hűség. Megnéztem azzal is, nem a net a ludas, biztos a HDD megy teljesen 0 byte/sec sebességi szintre. Az AMD driverrel nem csinálja ezt (Csak ugye akkor pápá, Trim). Szerintetek milyen opcióim vannak ennek a kiküszöbölésére? Az SSD mindeközben (A seedelés 0-ra esésénél) ugyanolyan dinamikusan működik írásnál és olvasásnál egyaránt. Átrakjam a most letiltott 2 portos Gigabyte-os SATAII portra a két HDD-t? Vagy ez a Windows hibája lenne a Trim kezelésnél és nem fog segíteni? A 6 AMD Sata port 1 SSD-t, 2 HDD-t és egy SATA optikát tartalmaz egyébként. Tanácstalan vagyok, gondoltam más esetleg találkozott már ezzel és okosabb nálam. Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#516) gg72 válasza Meza (#513) üzenetére


gg72
veterán

Hát nem tudom, hogy nálad hogyan nőhetett ilyen nagyra, vannak fent játékok is? Nálam semmi játék, a legnagyobb program az Office és a Nero. Nálam még a Vista 64bit sem ment 30 giga fölé, pedig az azért ette a helyet rendesen.

Nekem a hibernálásra semmi szükségem, így azt letiltom, a lapozófájlt nem. Ahogy Swingboy is írta, a böngészől temp mappáját át kell helyezni másik meghajtóra, vagy ki kell kapcsolni, hogy ne használja a merevlemezt (SSD-t), nálam így megy az Opera és a Firefox is. Én a rendszer temp mappáját sem hagyom a rendszerpartíción.

[ Szerkesztve ]

(#517) Meza válasza gg72 (#516) üzenetére


Meza
tag

Vannak fent játékok, de azok nem a rendszerpartíción. A pagefile-t már lecsökkentettem, 6GB volt (gondolom mert ugyanennyi RAM van a gépben), most 512MB, ez rendben. 25GB maga a Windows mappa, és szűk 5 GB program van fent. A Windows mitől lett ekkora? A hiberfil sem akar törlődni, pedig kikapcsoltam a hibernálást, alvó állapotot, stb. Ezt törölhetem manuálisan is?

"Olvashatatlan aláírás"

(#518) Meza válasza Swingboy (#514) üzenetére


Meza
tag

Köszi Swingboy!A Sys Recoveryt hol lehet levenni?

"Olvashatatlan aláírás"

(#519) gg72 válasza Meza (#517) üzenetére


gg72
veterán

Nézd meg ezzel a programmal, hogy mi foglalja a helyet: [link]

(#520) Meza válasza gg72 (#519) üzenetére


Meza
tag

Kösz, nagyon látványos. Úgy tűnik, hogy a hiberfil a bűnös (amit továbbra sem hajlandó törölni a rendszer), illetve egy csomó temp fájl.

"Olvashatatlan aláírás"

(#521) Fo_AMD_Fun válasza Meza (#520) üzenetére


Fo_AMD_Fun
csendes tag

start-ba elkezded írni, hogy cmd vagy parancssor. Jobb click, futtatás rendszergazdaként:

powercfg -h off

(#522) gg72 válasza Meza (#520) üzenetére


gg72
veterán

Szívesen. ;)

Ezt próbáltad? [link]

Illetve:

Tegyük át a rendszer TEMP könyvtárát egy másik helyre helyre (Sajátgép/Jobb egérgomb/Speciális fül/Környezeti változók gomb alsó és felső listában is a szerkesztés gombot kell megnyomni a TEMP és a TMP soron is).

(#523) Swingboy válasza Meza (#518) üzenetére


Swingboy
tag

Computer-Advanced System Settings. Kettővel a Pagefile beállítása alatt.

Remember, Elvis will be with you...always.

(#524) Swingboy válasza Meza (#520) üzenetére


Swingboy
tag

Ne te töröld, hanem kapcsold ki ezeket a rendszerben, és akkor a rendszer törli. Persze hogy nem enged a rendszerben beállított rendszerfájlokat törölni.

Remember, Elvis will be with you...always.

(#525) gg72 válasza Swingboy (#523) üzenetére


gg72
veterán

Erre gondolsz, ugye? Itt lehet állítani a rendszer-mentés méretét, ill. ki is lehet kapcsolni, vagy más merevlemezen engedélyezni.

(#526) Meza


Meza
tag

Köszi mindenkinek, hiberfil törölve. :D Hála Nektek az eddigi szűk 5GB helyemből 21GB szabad terület lett! :))

A sys recovery méretbeállítását továbbra sem találom... :B Az indítás és helyreállítás részben vagyok (kettővel a lapozófájlos történet alatt) de ott nincs méret megadási lehetőség).

"Olvashatatlan aláírás"

(#527) Meza válasza gg72 (#525) üzenetére


Meza
tag

Ezt én is megtaláltam, de elmentem mellette, mert a jelenleg használtnál nekem 0 bájt van, viszont, ha leveszem 1%-ra, még akkor is 9GB-ot akar!

[ Szerkesztve ]

"Olvashatatlan aláírás"

(#528) gg72 válasza Meza (#526) üzenetére


gg72
veterán

Hát akkor kapcsold ki és engedélyezd egy másik meghajtón. Én az igazat megvallva még soha nem kényszerültem rá a használatára.

Ja, és előtte nyomj törlést az összes előző pont megszüntetéséhez!

Na, 21 giga helynyerés azért már valami! :K

[ Szerkesztve ]

(#529) Meza válasza gg72 (#528) üzenetére


Meza
tag

Na sikerült, kikapcsoltam a másik két meghajtón és most már nem akar annyi helyet fenntartani. 2%-ot azért hagytam neki, hadd örüljön. Asszem több helyet most nem tudok nyerni. Köszi.

[ Szerkesztve ]

"Olvashatatlan aláírás"

(#530) Meza


Meza
tag

510-es hsz-re esetleg valaki tudja a választ?

"Olvashatatlan aláírás"

(#531) gg72 válasza Meza (#530) üzenetére


gg72
veterán

Kérdezd meg itt, valaki most próbálta, de nem ment neki. Ő XP-at akart klónozni: [link]

(#532) fLeSs válasza Meza (#530) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Miért ne működne? Az SSD is olyan mint a HDD.
Én már ezerszámra klónozgattam HDD-ről SSD-re és fordítva rendszert.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#533) Meza válasza fLeSs (#532) üzenetére


Meza
tag

És nem kell byte-ra egyformának lennie a két klónozott partíciónak/meghajtónak?Pl. 50GB mehet fel egy 64-es SSD-re?

"Olvashatatlan aláírás"

(#534) fLeSs válasza Meza (#533) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Mehet. Csak beállítás kérdése.
Én Norton Ghostot és Acronis Trueimaget használok. Elég egyszerű mind2.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#535) NOD


NOD
senior tag

Na itt is felteszem a kérdést mert ahogy látom itt eléggé szakmai jellegü a topik.
Sikerult ma beszerezni egy OCZ Vertexet. Kezdö vagyok SSD terén de amit tudtam megtettem már e téren igy a következökhöz segitség kéne. A trimet beállitottam illetve leellenöriztem hogy mukszik, a prefetch/superfetch-et kinyomtam (föleg prohardver teszt alapján indultam az elején).
-A Ph tesztben irják az indexelés kikapcsolását. Én csak azt találtam meg hogy kulön kulön lelövöm öket. de igy egy idö után ujabbak "keletkeznek" illetve a saját menü indexelését nem is tudtam kikapcsolni. Hogy lehetne az egészet lelöni?
Ezzel a 4-el törödtem. Van más amit érdemes lenne kikapcsolni? Az SSD rendszer particioként funkcionál illetve egy két fontosabb játékok tennék rá késöbb majd.
Irták itt hogy a lapozófájlnál a kezdeti méretet kell csak lecsökkenteni. A rendszervédelemnél érdemes kinyomni az egészet ezek kivul még?

(#536) Meza válasza fLeSs (#534) üzenetére


Meza
tag

Oksa, akkor megpróbálom azokkal, amint meglesz az SSD. THX.

"Olvashatatlan aláírás"

(#537) Swingboy válasza NOD (#535) üzenetére


Swingboy
tag

Virtual Memory System Managed Size
Disk Policies Turn Off Windows Write Flush
Ready Boost OFF
Allow files on this drive to have contents indexed in addition to file properties UNCHECK

Remember, Elvis will be with you...always.

(#538) megint én


megint én
őstag

Gyönyörű írás! Köszönjük!
:R :R

[ Szerkesztve ]

(#539) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak! Mi az a DIPM? :F

www.smart-bus.hu

(#540) mexel


mexel
veterán

Gari nélkül mennyire bátran vehetek ssd-t? jó áron lenne 128-as samsung, illetve próbagari van rá. (elég sok van ezekből gari nélkül, vajon honnan jöhetnek) Mondjuk a gyártói gari az él rá biztosan, hiszen az mindre van elvileg.

(#541) james008bond


james008bond
őstag

Sziasztok!
Ismeri/használja valaki itt az O & O Defragment Pro 14 progit? Elvileg felismeri az SSD-t, meg TRIM-et írkál és alapbeállításként talán 2 naponta lefuttatja a TRIM-et. Nem gyakori ez? Nem öregíti az SSD-t? Rábízhatom magam a progi alapbeállításaira? Azért használom,. hogy rendbe rakja a másik 4 HDD-met, mivel érezhetően felgyorsult a rendszer, amióta használom. De azt meg nem akarom, hogy idő előtt kinyírja az ssd-met.
Kösz a segítséget!

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#542) PirosHello válasza fLeSs (#534) üzenetére


PirosHello
senior tag

Kérdésem: (ha már volt, elnézést) :R Win 7 64 bites oprendszer alatt a jelenlegi HDD-m IDE módban megy, mert a BIOS-ban a rendszer telepítésekor nem állítottam AHCI-re :O , pedig SATA II-es, 1,5TB-os WD Green. Ha ezt az ahci_win7.reg regisztrációs fájlt telepítem, akkor én is átállíthatom "utólag" a winchester kezelési módját IDE-ről SATA-ra?

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#543) Edween válasza PirosHello (#542) üzenetére


Edween
őstag

IDE-ről SATA-ra? ... AHCI-re!!!!!!!!!

(#544) ttt1


ttt1
őstag

Sztetek melyiket érdemesebb megvenni?Egy régebbi slc-s ssd-t v egy ujabb mlc-set?

(#545) mexel


mexel
veterán

Egy 1,8-as ssd rosszabb lehet mint egy 2,5-ös? PL sebességben, tartósságban.

(#546) Swingboy válasza mexel (#545) üzenetére


Swingboy
tag

Nem hinném.

Remember, Elvis will be with you...always.

(#547) Kroni1


Kroni1
veterán

A hibernálást és az alvó állapotot hogy lehet letiltani?

(#548) Kroni1 válasza Kroni1 (#547) üzenetére


Kroni1
veterán

Ohh, csak egy oldalt kellett visszaolvasnom és meglett a válasz, sorry.. :W

(#549) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Ha egy SSD-re épülő rendszernél kikapcsolom a böngésző History-ját, akkor azzal növelhető az élettartam? Arra nincs lehetőség, hogy másik HDD-re pakoljam át ezeket, lévén, hogy csak az SSD lesz a gépben.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#550) zeix


zeix
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék gépet újítani.
Mindenképpen SSD-re váltanék (csak a rendszernek)

kb 120gb elég lenne nekem.
Csak a véletlenszerű olvasás és írás érdekel.
Vegyek majd 2db 60gb-osat és tegyem be raid0-ba, vagy vegyek egy 120gb-osat?
Úgy látom, hogy nem igazán gyorsul raid-ben a véletlenszerű olvasás.

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.