Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Lonsi válasza kp78 (#549) üzenetére


Lonsi
tag

Nem rossz a tok, de ettől valami komolyabbat szeretnék, ami teljesen körbeveszi az R600-ast.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#552) kp78 válasza Lonsi (#551) üzenetére


kp78
addikt

Előbb-utóbb biztos találsz vmilyet, de nagyon nem egyszerű :(
Én is mire rábukkantam az enyémre :U

(#553) zolmesz


zolmesz
aktív tag

Nem érdekel valakit egy eladó R600-as ?
Használt, 2008 elején vettem, de tökéletes állapotban van, megfrissítve az ASUS által kiadott programmal és térképekkel.
Semmi gond nincs a géppel, csak gondolkodom, hogy valami telefonos PDA-t szerzek be helyette.
Van hozzá tok is, a fentebb említett fajta, és ha komolyan érdeklődik valaki, akkor "extrákat" is adok hozzá.

(#554) Lonsi


Lonsi
tag

Megvettem a kártyát és szeretnénk a legfrissebb térképeket feltölteni. Az lenne a kérdésem, hogy pontosan melyik fájlokat kell letölteni és azokat hogy kell felpakolni? Köszi :R

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#555) Lonsi


Lonsi
tag

Azt mondja meg nekem valaki, hogy a cd-n lévő kódot miért nem fogadja el a regisztrációnál?

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#556) Lonsi válasza Lonsi (#555) üzenetére


Lonsi
tag

Megoldódott, viszont az kicsit zavaró, hogy a firmware frissítésnél csak a térkép-et frissíti a Rom marad ugyanaz.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#557) Lonsi


Lonsi
tag

Kezd egy kicsit tele lenni a tököm. A térkép frissítés nem akar menni. Beteszem a kártyát a gépbe, bejön a fehér képernyő SD card inserted felirat és Waiting és semmi nem történik. Ha esetleg valaki megtenné, hogy leírja a dolgot lépésről-lépésre azt megköszönném.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#558) Senye válasza Lonsi (#557) üzenetére


Senye
csendes tag

Olvasgass visszafelé, mindent megfogsz érteni.

[ Szerkesztve ]

(#559) Lonsi válasza Senye (#558) üzenetére


Lonsi
tag

kb 3* visszaolvastam és nem megy.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#560) Senye válasza Lonsi (#559) üzenetére


Senye
csendes tag

Ok akkor megpróbálom. Kártyára ráteszed az összes kicsomagolt frissítést, majd főkapcsolóval indítod a reset gomb folyamatos nyomásával. Amikor elindul akkor a szoftvert frissíti, kiírja hogy kész és indítsd újra, megint főkapcsoló, és amikor elindul a térképet frissíti, és tulajdonképpen kész is. Ha viszont nem reset gombbal indítottad és a térkép frissült előbb, akkor tölts fel mindent újra a kártyára és csináld a főkapcsolós reset indítást, és megoldódik minden, elvileg.

(#561) Lonsi


Lonsi
tag

Megoldódott a dolog. Az ultra gyors sd kártyát nem csípte. Aki ezután próbálna frissíteni, csak a gyárival próbálja, ha biztosra akar menni. Most annyi van még, hogy valamiért 10 ország zárolva van nem tudom miért. Lehet még újra rakom.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#562) GAgyiXyXy válasza giedi (#547) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Igen, körbe értünk :DD Kell hozzá a két dll, de az ASUSPacket még jobb hozzá...

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#563) LJóska


LJóska
csendes tag

Hali,

végigolvastam a teljes fórumot, nem mondanám, hogy mindent értek, de haladunk :)
Most vettem a gépsárkányt, regisztráltam, megpróbálom a térképfrissitést.
A fórumot végigolvasva egy kérdés merült fel bennem: érdemes szenvedni az Asus holnapján található térképfrissitésekkel, ha már kis hackelésekkel meg van oldva az IGO 8 futtathatósága? Mert ahogy elnéztem elég nagy szenvedés árán jutott el az Asus oda, hogy most már vannak térképfrissitések, és nem is fog olyan gyakran frisülni, mint az IGO 8...
Tömören fogalmazva a dilemma:
1. Asus hivatalos térképfirritése most, de ki tudja mikor lesz a következő... Ráadásul az sem garantált, hogy ingyenes lesz...
2. A fórumon leirtak alapján átállni IGO 8-ra.

That is the question...

Addig jár a korsó a kútra amíg kettő nem lesz belőle...

(#564) LJóska


LJóska
csendes tag

Hm,

a térképfrissitéseket (part01-part11) letöltöttem - van amelyik part-ot harmadszorra sikerült csak, kitartás mindenkinek -, de a "map upgrade" sehogy se jön le (Global, USA, Europe, China, mindegyiket próbáltam). Elvben - ha jól olvastam - ezen található az az 5 ország, ami kimaradt az első frissités sorozatból (part01-part11).
Az Asus honlapja nagyon komolytalan...finoman szólva is hagy némi kivánnivalót maga után...
Próbálkozom még, hátha itt is segit a kitartó próbálkozás, ami legyünk őszinték egy kicsit komolytalan...

Addig jár a korsó a kútra amíg kettő nem lesz belőle...

(#565) LJóska


LJóska
csendes tag

Nos igen, asszem 16 próbálkozás után sikerült letölteni a bonus CD map-ot is :F
Egyébként a gép nagyon tetszik.

Addig jár a korsó a kútra amíg kettő nem lesz belőle...

(#566) LJóska


LJóska
csendes tag

Sziasztok.

El tudná nekem is küldeni valaki a két ddl file-t?

Köszi előre is.

Addig jár a korsó a kútra amíg kettő nem lesz belőle...

(#567) LJóska


LJóska
csendes tag

Hali.

ROM verzió frissitésnél van lehetőség "evolúciós ugrásra"? Úgy értem, hogy jelenleg a V4.1.0-ás verzióm van, és tudom rögtön frissiteni a V4.9.2-re? Vagy a köztes két frissités is szükséges?

Köszi a választ előre is.

Addig jár a korsó a kútra amíg kettő nem lesz belőle...

(#568) mephysto


mephysto
csendes tag

Sziasztok!

Én most vettem egy ilyen drágassszágot :)
Egyenlőre felraktam egy 2GB-os SD-re az összes térképet a maploader kezelésének gyakorlása végett...

Leszedtem a R600-ASUS-HU-HU-R102-0-V4.9.2.part01.rar - R600-ASUS-HU-HU-R102-0-V4.9.2.part11.rar állományokat (üszkve 1 GB), ami alapján a R600_Map Update Guide_Hungarian 1.1.pdf segítségével meg fogom csinálni a térkép és firmware frissítést 4.9.2-re.

Ami aggaszt az az, hogy vannak már R600-EE-492-CD-Map.part1.rar és R600-EE-492-CD-Map.part2.rar állományok, melyek lényegét nem igazán értem. Kezdtetek ezekkel valamit? Persze csak a VIP-ről lehet leszedni őket és egyszerre csak két állományt... homályosítsatok fel, adjatok jelet :D

Köszi!

ui: jelentem a szorgalmas visszaolvasást minden esetre megkezdtem :)

(#569) Homer66 válasza mephysto (#568) üzenetére


Homer66
csendes tag

A 2 rar a 4.9.2 frissítésből hiányzó térképeket tartalmazza (Anglia, Norvég stb.) amiket hiányoltunk :)
Csak kicsomagolod és az térkép file-okat kapsz, amket fel tudsz másolni az SD-re.

(#570) mephysto válasza Homer66 (#569) üzenetére


mephysto
csendes tag

Köszi!

Akkor akár azt is meg lehetne tenni, hogy a part01-part11-et kicsomagolom és a hiányzó térképeket tartalmazó part01-part02 tartalmát pedig (a térképeket) belemásolom a part01-part11 által tartalmazott maps könyvtárba... életképes lesz így is gondolom... :)

Elméletileg mennie kell... de az ember mégis csak fosik :)

(#571) Homer66 válasza mephysto (#570) üzenetére


Homer66
csendes tag

Az SD-re mindig annyi térképet érdemes felmásolni a maps mappába, amennyit használsz, és akkor marad hely filmeknek és zenéknek, már ha azt a funkcióját is ki akarod használni ;)

(#572) mephysto


mephysto
csendes tag

á, én ennyire nem vagyok perverz :) a navigáció menjen rajta... lehetőleg frissítés után is :)

most nézem a manual-t (pdf) ki akartam nyomtatni, de Asus-ék lekódolták és védett nyomtatás ellen... mi értelme ennek? ehh... :(((

* géphang: túl gyorsan mész

:D

(#573) mephysto


mephysto
csendes tag

nos, bevégeztetett... le is frissítettem :)

bár volt egy kis bibi... a leírás elmondja, hogy mit kell az sd-re másolni és utána egyből az jön, hogy ki-be kapcs... arra nem tér ki, hogy mikor kell berakni az sd-t... nos én beraktam és ahogy bekapcsoltam le is frissítette a térkép szoftvert... utána kicsikartam a firmware frissítést. na mondom a sorrend felcserélődött de csak jó lesz.

behaladok a beállításokba, elkiáltom magam, hanyas vagy te disznó! :o a firmware verziója rendben 4.9.2, a térkép verziónál meg nem volt semmi... befosás, belenka... gondolkodik... :P

SD kártya kivesz, megnéz... nincs rajta a ASUS_UserFlashCopy.dll. egy életem, egy halálom... felmásol, SD vissza... és térkép szoftver megint lefrissül... kérdem megint, hanyas vagy... ettől már rendbe is jött... felmásoltam a térképeket és kész :)

köszönöm a lelki támogatást ;]

(#574) GAgyiXyXy


GAgyiXyXy
aktív tag

Tegnap behülyült a masinám......állandóan újratervezett, forgatta a térképet mint a körhinta. Sem reset, ki-be kapcs. nem segített. Először gps vevőre gyanakodtam, de BeeLineGPS szoftver jól működött, nem pörgött az iránytű, sebességet is jól mutatta. Délutánra magától megjavult, amikor már törölni akartam volna a MioPocket-et... biztosan megijedt... :C
Járt már valaki így?

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#575) LJóska


LJóska
csendes tag

Hali.

Köszi a dll file-okat. A frissités is sikerült, most tesztelem a kütyüt.
Ennek ellenére tervezem az iGO8-ra való áttérést.

Addig jár a korsó a kútra amíg kettő nem lesz belőle...

(#576) Tori


Tori
csendes tag

Sziasztok!
Meggirná valaki,hogy milyen SD kártyát kell venni !
Már kettőt is vettem és egyiket sem fogadta el a gép.Az első egy mikro sd volt adapterrel erre azt mondták az ASUS-nál hogy az nem jó vegyek egy sima sd kártyát.Vettem.Térkép fel és ez sem tetszik a gépnek (mind a kettő Kingston).Egy ismerősöm szerint túl lassú.Most az eredeti egy gigás kártyára másoltam néhány térképet mert már nagyon kell a gép.És azzal működik.

(#577) mephysto válasza Tori (#576) üzenetére


mephysto
csendes tag

nekem ilyen van benne, hibátlanul megy: [link]

(#578) Santantica válasza GAgyiXyXy (#574) üzenetére


Santantica
tag

hanyas Mio Pocket? (release 24?)

a mohának mindig a déli oldala fás

(#579) napoli007 válasza Tori (#576) üzenetére


napoli007
csendes tag

Szia!
Nekem 2GB Kingston micro sd van benne és minden rendben. Érdekes, hogy neked nem eszi.

(#580) Komi28 válasza Tori (#576) üzenetére


Komi28
senior tag

Próbáld meg leformázni FAT-ra a kártyát.

(#581) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!

Holnapra szállítja le az edigital az (Asus R600 PND + iGO teljes Európa + magyarítás + autós szett) - et. A leírásukban "autós tartó autós töltõ hálózati kábel + iGO alapú Teljes Európa térkép(34 ország)" szerepel. CD ről, magyarnyelvű kezelési utasításról, SD kártyáról konkrétan nem esik szó. Ha valaki tudja írja meg legyenszíves hogy minek kell lenie a dobozban.
Köszönöm szépen, üdv.: iref-h

(#582) whoever válasza iref-h (#581) üzenetére


whoever
csendes tag

ezek mind benne vannak, amiket írtál, CD, leírás is van, az SD kártya (1 GB) meg alapból jár hozzá, azon már rajta vannak a térképek

[ Szerkesztve ]

(#583) mephysto válasza iref-h (#581) üzenetére


mephysto
csendes tag

Szia! Én szombat éjszaka rendeltem meg és vasárnap a főhadiszálásukon át is vettem. Még ~900-ért vettem egy 4"3-as fóliát rá, amit ott készségesen fel is raktak.

A doboz tartalma a következő (emlékezetből):
- a gép
- autós tartó
- autós töltő
- hálózati töltő
- 2 CD (ránézésre ugyan az, de igazából 1. és 2. CD)
- törlőkendő
- 1GB-os SD kártya teliöltve ( a maradék térképek az SD-én lévőkkel megtalálhatók a CD-ken)
- gari papír és reg. papír VIP-re
- ...remélem nem hagytam ki semmit

A magyar nyelvű leírás a CD-n van valóban.

Javaslom, hogy regisztrálj a VIP-re és szedd le a 4.9.2-es cuccokat (térkép szoftver és firmware, illetve térképek) és frissítsd le. A frissítésről szóló doksi nincs a csomagban, azt le kell (érdemes!) tölteni és az alapján mehet a frissítés.

Megjegyzem a nem rakod rá a frissítést akkor is nyugodtan használhatod :) inkább tájékozódj előbb és ha biztos vagy a dolgodban, akkor csináld meg.

Én még javslok egy 2GB-os kártyát is. Én az alábbi csomagot választottam pont ilyen okok miatt: [link]

Hajrá :)

(#584) Tori válasza mephysto (#577) üzenetére


Tori
csendes tag

Köszi!

(#585) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!

Köszönöm hogy ilyen gyorsan megküldtétek az R600 - as tartozékaival kapcsolatos információkat.

Üdv.: iref-h

(#586) GAgyiXyXy válasza Santantica (#578) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Nem, ez még csak a 19 a readme szerint...24 hol érhető el?
"MioPocket 2.0 (Release 19) 4/27/2008
..."

[ Szerkesztve ]

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#587) GAgyiXyXy válasza GAgyiXyXy (#586) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Meg is van.....itt ni

[No warez! :((( ]

Majd a 7végén ki is próbálom...

[ Módosította: Viktor0610 ]

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#588) Santantica válasza GAgyiXyXy (#586) üzenetére


Santantica
tag

na csak azért kérdeztem mert a 24 elsőre nem akart felkuszni mint a 19...lehet hétvégén majd körbe járom....

a mohának mindig a déli oldala fás

(#589) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!

Tegnap meghozták az R600 - as PND - t. tesztelgetem. Kérdezem hogy előfordul e nálatok hogy kiírja a "fatal error occured restarting" - végzetes hiba, úraindít üzenetet,- indítgatta is míg ki nem kapcsoltam a kártyát is kivettem.Kártyát be, újra indítottam, s ugyan ez az üzenet jött és indítgatta magát ismét. Mégegyszer az előző kör, s azóta nem jelentkezik a hiba. Még most cserélhető, illetve visszaváltható a készülék, mi a véleményetek? Ez olyan hiba lehet amely idővel sűrűsödik, mig végleg meg nem adja magát, vagy ilyen technikánál ez még belefér a rendeltetés szerű működés kategóriájába.

Üdv.: iref-h

(#590) Senye válasza iref-h (#589) üzenetére


Senye
csendes tag

Hali

Nekem március óta van a gépem, elég sűrűn használom külföldön, belföldön egyaránt, de még soha nem jelentkezett ilyen hiba, őszintén szólva semmilyen hibát nem észleltem.

(#591) kp78 válasza iref-h (#589) üzenetére


kp78
addikt

Nálam sem jelentkezett eddig ez a hiba (kopp, kopp, kopp).

(#592) napoli007 válasza iref-h (#589) üzenetére


napoli007
csendes tag

Szia.
Én is nagyon sokat használom, de nem adott ki soha semilyen hibaüzenetet.

(#593) zolmesz válasza iref-h (#589) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Az elején nekem is kiírt néha ilyen üzenetet, amikor a navigációt indítottam, aztán kilépett főmenübe. Majd megint navigáció indítás, és ment rendesen, nem okozott semmilyen egyébb hibát. Mostanában pedig már nem is jelentkezett ilyen üzenet, lehet, hogy a frissítés helyretette.

(#594) GAgyiXyXy válasza iref-h (#589) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Szerintem nem fér bele, cseréltesd ki....nekem sem volt még hasonló sem.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#595) mephysto válasza iref-h (#589) üzenetére


mephysto
csendes tag

Hi!

Csatlakozom az előttem szólókhoz, nekem sem volt ilyen hibajelenségem eddig. Gyakorlatilag teljesen jól megy a gép, nyúzom rendesen.

Nekem olyan észrevételem van, hogy a kijelzett GPS pozíció késik a ténylegeshez. Nem egyszer volt már olyan a két hét alatt, hogy a készüléken úgy láttam, hogy még mehetek a megfelelő utcán való lefordulásig, holott épp akkor mentem el mellette. Ezzel együtt lehet élni, de bosszantó tud lenni. Van ilyen tapasztalatotok?

(#596) GAgyiXyXy válasza mephysto (#595) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Én még így sem jártam, bár jórészt alföldön és BP.-n használom. Budán sincs vele gondom. Neked a hegyek között fordult elő? Mert ott akadozhat a gps vétel, így a pontosság is. Bár hozzáteszem, hoyg nem figylem árgus szemekkel a kütyüt.

Mint lejjebb írtam, nekem egyik nap állandóan újratervezett, de magától megszűnt. Hogy mi volt vele???? rejtély...

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#597) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!

Köszi a véleményeket, megerősítettetek abban hogy tovább vigyem az ügyet. Nagy segítség, ha az ember mások tapasztalatára tud támaszkodni.
Írtam az ASUS magyar címére, vették az adást, de még nincs válasz. Végül felhívtam az edigitál szervizműhelyét, rendesek voltak, azt mondták hogy nem fér bele az ilyen jellegű jelenség a rendeltetésnek megfelelő működés kategóriájába, esetleg a frissítés segíthet... Mondtam hogy épp három napos a készülék, mi legyen. Nem akartak rábeszélni, hogy jó lesz az, megígérték hogy kicserélik, ezért ma Bp - re utaztam és új gépem lett, remélem ez már jó lesz.
Korrekt volt az Edigitál!
Újabb fejlemény a vonaton:
1. A kikapcsolás előtti "igen" nem működött, hiába váltogattam "igen"-ről "nem"-re és fordítva. Csak a mechanikus kapcsoló segített.
2. Navigálás bekapcsolásakor kiírta a képernyőre hogy "inicializálási hiba", a térképet nem tudja megjeleníteni. Most is csak a mechanikus kapcsolóval tudtam kikapcsolni, de a remény akkor már bennem volt, hogy ki lesz cserélve a készülék.
Ennek azért is örültem, mert más típusú szerkentyűt nem akartam, és nem is akarok használni, mert az R600 - as szerintem minden igényt kielégít,- persze ha nem hibás.

No ennyit a kalandról, mely remélem ma véget is ért.

Üdv.: iref-h

(#598) GAgyiXyXy válasza iref-h (#597) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Na akkor ennek a torka volt véres :DD
Az új (csere) kütyüt meg használd egészséggel!!! Semmi gondod nem lesz vele.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#599) mephysto válasza GAgyiXyXy (#596) üzenetére


mephysto
csendes tag

nem köthető hegyes, dombos tájakhoz a jelenség, általánosnak vélem.

nekem egyszer volt egy indulásnál, hogy újratervezés... 50 méter után megint újratervezés... de elég keszekuszás út volt.. kimentem egy főútra (Velencén voltam) és helyrejött...

ettől függetlenül bejön és nem bántam meg. mióta megvan, az ősök befogadták moha bát, mert helyettük is mondja, hogy "túl gyorsan mész" :D

(#600) GAgyiXyXy válasza mephysto (#599) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Ez felettébb érdekes. Mondjuk nekem fordom van, első szélvédő jó lapos, így gondolom jól látja a holdakat. Ilyen gondom nem volt még zeg-zugos utakon sem.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.