Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) iref-h válasza kp78 (#900) üzenetére


iref-h
tag

Köszönöm a gyors választ. Várom az eredményt. Amiatt is izgat a dolog, hogy néhány napja búvárkodok a Windows mappában, hogy ha mégis IGO lesz az egyik végeredménye szélmalomharcomnak, hol lehet előhozni a videolejátszót, fotónézegetőt stb.
Félek hogy közben mellényúltam valahol és így veszíthettem el az említett fálj kiterjesztését. Ha valóban én hibáztam, arra gondoltam, hogy ha meg van valakinek az ép fájl, megkérném hogy küldje el, hogy bemásolhassam a hibás fájl helyett. Lehet hogy nagy hülyeség amit erről gondolok, azért szívesen kipróbálnám.
Más:
Jogász barátom az alábbiakat javasolta frissítés ügyben:
A Gazdasági Versenyhivatalt lenne érdemes megkeresni az
1996. évi LVII. törvény 43/G. § (1) bekezdése szerinti panasszal, a 8.
§ szerinti sérelemre hivatkozva.
Érdemes a gvh.hu-t megnézni, nagyon részletes és pontos vizsgálatokat
folytatnak, pont az iGO-ról is van egy döntésük:
http://www.gvh.hu/gvh/alpha?do=2&pg=11&st=1&m5_doc=4129&p4j1i=5
A jogszabály elérhető innen:
http://www.gvh.hu/domain2/files/modules/module25/534952D536572A67.pdf
A 8. § (2) a-b) pontokra lehetne hivatkozni, hogy megtévesztettek a
vásárláskor, mert lényeges tulajdonság, hogy a közlekedésben mennyire
lesz használható, és mennyi ideig, nem tudhattam, hogy ez az "egy
frissítésre korlátozás" lényegében 2009-től használhatatlanná teszi a
készüléket, és ez a körülmény a "szokásos követelmények"-nek sem felel
meg: ha valaki pna-t vesz, azt pár évig használni is szeretné.
Ez is egy lehetőség, ha lesz időm átnézem a fenti jogszabályokat.
Üdv.:iref-h

(#902) kp78 válasza iref-h (#901) üzenetére


kp78
addikt

Lefényképeztem neked.
Remélem segít.
[link] :))

(#903) iref-h válasza kp78 (#902) üzenetére


iref-h
tag

Köszönöm a segítséget, megnyugodtam. Az én gépemen is így néz ki a fájl, lehet hogy ebben a verzóban így kell lennie.
Mégegyszer köszönöm, üdv. iref-h

(#904) kp78 válasza iref-h (#903) üzenetére


kp78
addikt

Igazán nincs mit! :)
Mi meg köszönjük Neked a sok utánjárást ennek a frissítésdolognak :R

Meg hogyha sikerül rágyógyítani vmi friss, működő Igo verziót, azért megoszthatnád velünk, akár privátban is! ;)

[ Szerkesztve ]

(#905) hauer1 válasza iref-h (#899) üzenetére


hauer1
tag

Hu jó kérdés. ;]

Az emberekkel mindenki vigyázzon!!!!! Akik nem megbízhatóak: jtibi842, örökös, tibi842, carloss, *Jellyfish*, motorolamobi, elite123, megamanone, sanadreas, ppdsgame,

(#906) Anti666


Anti666
aktív tag

Sziasztok! Most kezdem olvasni a fórumot, ha már kitárgyaltátok, jöhetne gyorsan is a megoldás, főnököm kütyüjére kellene az új igo8-at rávarázsolnom, mi lenne a teendő, megoldható-e? MIO pocket-et nem akarnék telepíteni.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#907) Anti666


Anti666
aktív tag

Müködik, már csak az érdekelne, hogy lehet visszacsalogatni a suspendet igo8 után, meg többször miért nem indul igo, csak power off-ra.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#908) Anti666


Anti666
aktív tag

Üdv! Köszönöm a segítséget, vki küldött egy kis kiegészítést és mortscripttel sikerült kiküszöbülni az említett hibákat. A scriptből csak az ájgó8-at indítom:
------------------------
ErrorLevel("warn")

If (ProcExists("ASUS_Pause_Demon.exe"))
Kill ("ASUS_Pause_Demon.exe")
EndIf

If (ProcExists("ASUS_Mainmenu.exe"))
Kill ("ASUS_Mainmenu.exe")
EndIf

Run("\SDMMC\igo8\igo8.exe")

Run("\windows\ASUS_Mainmenu.exe")
-----------------

Kell hogy lelőjje a script az Asus_Pause-t meg a MainMenu-t,
mert ha nem, akkor másodszor nem indul az igo, csak power off után,
gondolom benn marad memcsiben az asus keretcucc és ezért.

Akit érdekel, keressen, csak 5 db file az egész.

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#909) Anti666


Anti666
aktív tag

Üdv! Van itt vki?:) Keresném azt a utilt a windows folder-ben, ami a suspend-et csinálja, be szeretném tenni az igo riks skin-be, mert navi alól nem lehet suspendelni, avagy bejön az ablak, de nem megy suspendbe, csak miután kilépek naviból.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#910) napoli007 válasza Anti666 (#909) üzenetére


napoli007
csendes tag

Szia!
Én vagyok, de a felét nem értem az írásodnak:) Biztos bennem van a hiba.

(#911) Anti666 válasza napoli007 (#910) üzenetére


Anti666
aktív tag

A gyári igo2006 alatt szerintem működött a suspend, azaz megnyomtad a felső gombot és a gép standby-ba, készenlétbe ment.

Na most ugye felpakoltam az újabb ájgót, de ha ez alatt megnyomom ugyanezt a gombot, akkor is bejön ez a SUSPEND kép, csak nem megy készenlétbe, csak amikor kilépek az újájgóból.

Ezért lenne jó, ha van és megtalálnám, azt az EXE-t, ami ezt csinálja. Mert ha megvan, akkor én beéetenném egy gombra az újájgóba és elérhető lenne. Bár lehet hogy még úgysem működne, mert más is kell neki. No mind1. Végül is nem oly fontos, a főnökömnek így is jó volt):

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#912) Anti666


Anti666
aktív tag

Üdv: ájgónyóc vagy más indítása R600-on is:
Asus_R700_Navi_users_choice.zip

Rövid leírás:

Ezt a file-t: ASUS_UserFlashCopy.dll
Tedd az SD gyökerébe, majd reboot.
Utána lesz wince-d és tudsz másolni Flash-re.
(Ha ez a dll nem jó, próbáld ezt:
ASUS_UserFlashCopy.dll).

A \FlashDisk\navi -ba, asszem ez az igopna.exe helye,
bemásolod a howto-ban megjelölt 4 db file-t.
Előtte persze kimeted, ha kell még az igo2006:)

Navigation.* -ot természetesen igopna.* -ként másolod be.

A selectapplication.mscr-r meg az sd-be kell másolni,
amennyiben akarsz választós menüt,
ha nem, akkor simán indítod az igo8-at
az igopna.mscr-ből:

Ez van benne:
--------------------------

ErrorLevel("warn")

#Run ( "MortScript.exe", "/register" )

If (ProcExists("ASUS_Pause_Demon.exe"))
Kill ("ASUS_Pause_Demon.exe")
EndIf

If (ProcExists("ASUS_Mainmenu.exe"))
Kill ("ASUS_Mainmenu.exe")
EndIf

CallScript("\SDMMC\SelectApplication.mscr")

Run("\windows\ASUS_Mainmenu.exe")

----------

értelemszerűen CallScript("\SDMMC\igo8\igo8.exe") -t írsz bele.

Az igo8 sys.txt-be is meg kell adnod az SDMMC-t
content bejegyzésnél is.

Thats all:)

ui: Köszi mindenkinek a segítséget!!!

ui2: elvileg suspend kérdés is megoldódott, bár még nem prószáltam, de van 2 db suspend.exe-m is, igo skinbe bele lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#913) kp78 válasza Anti666 (#912) üzenetére


kp78
addikt

Az első link nem jó :U , amúgy köszönjük a leírást :R

(#914) Anti666 válasza kp78 (#913) üzenetére


Anti666
aktív tag

Bocs, %20- nem kell a végére:)
http://data.hu/get/1559660/Asus_R700_Navi_users_choice.zip.html
[link]

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#915) kp78 válasza Anti666 (#914) üzenetére


kp78
addikt

:R , ha lesz időm, lehet, hogy nekiveselkedek :)

(#916) Anti666 válasza kp78 (#915) üzenetére


Anti666
aktív tag

Nem kell tőlle félni, tökre egyszerrű:)

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#917) kp78 válasza Anti666 (#916) üzenetére


kp78
addikt

A két .dll fájlom már eddig is megvolt, amivel a WinCe hívható elő, de csak körülnéztem a win-ben, aztán töröltem a kártyáról a .dll fájlokat.
Csak mostanság tényleg az idő ami nagyon kevés, meg mióta a telón is van Garmin, még ritkábban veszem elő az R600-at.

(#918) Anti666 válasza kp78 (#917) üzenetére


Anti666
aktív tag

Kár, pedig szerintem egy jó gyors minőségű kijelzővel rendelkező készülék. Én simán tennék rá egy miopocket-et és kész a PDA, vagy csinálnák rá egy saját Shell-t:)

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#919) Senye


Senye
csendes tag

Hali

Tegnapelőtt megcsináltattam a régebben leírt igo8-as telepítést a gépre, remekül működik és már az alvó mód is kiküszöbölésre került, úgyhogy minden úgy megy az új térképpel, mint a régi gyári. A térképek 2009.04 haviak és két frissítést fél évente ígérnek hozzá, mindezt 2500 ért, nem is rossz.

[ Szerkesztve ]

(#920) Anti666 válasza Senye (#919) üzenetére


Anti666
aktív tag

Ez valami warezolós 2500 Ft?:)

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#921) Senye válasza Anti666 (#920) üzenetére


Senye
csendes tag

Nem tudom neki honnan volt a térkép, felhívtam a srácot, bementem hozzá egy stúdióba és ott kb 10 perc alatt rátette az igo8 teljes Európa térképet, én egyáltalán nem értek hozzá, össze vissza nyomkodott egy csomó mindent, mondta is hogy mit csinál, de nekem teljesen kínai ez az egész. A lényeg, hogy jól működik, le is teszteltem, azóta két helyen is voltunk a családdal nyaralni, úgyhogy nekem megérte. Ha úgy vesszük, akkor warezolós 2500.

[ Szerkesztve ]

(#922) Viktor0610 válasza Senye (#921) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Magyarul igen -"warezolós"... :U
A legszemetebb dolog a warezért pénzt kérni...
Ne válaszolj, csak egy megjegyzés volt... :U

Samsung Galaxy A54

(#923) solkimm válasza Senye (#921) üzenetére


solkimm
csendes tag

Térképmódban a kijelző mellett lévő gombbal tudod mozgatni a térképet?
Vagy csak az újaddal húzva? Mert a gyárinál a gombal való mozgatás sokkal jobb volt.
Szerintem nekem is ez a srác csinálta. csak akkor még az alvó mód nem működött.
Nem tud valaki segíteni hogy ezt az alvómódot életre keltsem?
Előre is köszi.

(#924) Senye válasza solkimm (#923) üzenetére


Senye
csendes tag

Fentebb írták, hogy lehet életre kelteni az alvó gombot. Kipróbáltam, tudom mozgatni, nekem jónak tűnik, bár a gyárinál sose használtam, nincs viszonyítási alapom.

[ Szerkesztve ]

(#925) kp78 válasza Senye (#924) üzenetére


kp78
addikt

Kaptál tegnap egy privát üzenetet... :U

(#926) Anti666 válasza solkimm (#923) üzenetére


Anti666
aktív tag

Üdv! Még nem próbáltam ki, de nekem van egy suspend.exe-m, amit ha egy SKIN-ből meghívnánk, akkor igo-ból szerintem működne a készenlét. Ha kell ki tudom vhova rakni ezt a progit. Akár egy RIKS skint is átírhatok:)

Szerintem a csákó nem konkrétan a warezért kért pénzt, hanem a szolgáltatásért. Értett hozzá, a megrendelő nem, felrakta neki a frissítést, mindenki jól járt. Ki tesz vmit a másik 2 szép szeméért, főleg ebben az országban? Ne legyetek naívak. Sárga csekkeket mindenki kap, meg a boltban sem adnak májkrémet a mosolyunkért.

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#927) jossua válasza Anti666 (#912) üzenetére


jossua
tag

Nekem is az Asus R700 al van frissitési problémám mert 2007-es térkép van rajta amit belinkeltél az hányas verzió? illetve a leirást el tudnád nekem magyarázni msn-en kicsit szájbarágosabban mert nem igazán értek hozzá :(

Alias : Magyarbetyar

(#928) napoli007 válasza Senye (#924) üzenetére


napoli007
csendes tag

Az új térképed tudja a Nagykanizsa- Maribor pályát? Persze nem Zágrábon keresztül:) Ez az egy kérdésem lenne még. Köszi

(#929) R600user


R600user
csendes tag

Nekem r600-asom van....elő szeretném csalni a windows ce 5.0 felületet......ha el tudná nekem valaki küldeni a 2 db dll file-t nagyon megköszönném

[ Szerkesztve ]

(#930) kp78 válasza R600user (#929) üzenetére


kp78
addikt

Ha még nem kaptad meg, este elküldöm :U

(#931) Anti666 válasza jossua (#927) üzenetére


Anti666
aktív tag

Srácok a 912-es hsz-nél nem igen tudom szájbarágósan leírni:) Bármilyen ájgót fel lehet tenni, amilyened csak van, akármilyen új térképpel. Lényeg hogy kijuss a wince felületre, utána meg abból a kicsi mortscriptből már indíthatsz bármit, pl. ájgó8.exe-t, vagy saját shellt is. 912 hsz-ben minden szükséges cucc letölthető.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#932) jossua válasza Anti666 (#931) üzenetére


jossua
tag

de mi az a vince felület? :F én az ilyen scriptekhez nem értek :(

Alias : Magyarbetyar

(#933) Lonsi válasza jossua (#932) üzenetére


Lonsi
tag

A Win ce gondolom az op rendszere az R600-nak. A sriptekhez én sem értek.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#934) Anti666


Anti666
aktív tag

Jó az irány: a Windows CE az összes PNA-nak az op rendszere. Régebbieknek 5.0, pár hónapja kijött cuccosoknak már 6.0-ás. (Egyelőre nem jobb az újabb:)

Alapban a WinCE indul, amit nem is látsz, majd a gyári keretprogram. Lényegében a PNA-k egy lebutított, eltakart op. rendszert használnak.

Ennek elérésére van szükség, hogy elkezdhess matatni a kütyüben.
Ehhez kell az a 2 db file, amit a belinkelt helyről leszedhető. Ezeket kell felmásolni az SD-re majd reset... és láss csodát, bejön a WinCE op system.

Kvázi meg lehet műteni a kütyüt.
A műtét:
1-es pont: IGOPNA.EXE-t indít a keretprogi, tehát ez a kulcspont.
A fenti levelemben mellékeltem a rövid mortscriptet, oda kell másolni azt a pár file-t, ájgót meg feltenni az SD-re és a következő indításnál már az indul.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#935) Anti666


Anti666
aktív tag

folyt:

A \FlashDisk\navi -ba, bemásolod a howto-ban megjelölt 4 db file-t.
Navigation.* -ot igopna.* -ként másolod be.

Az igopna.mscr tartalma:
--------------------------

ErrorLevel("warn")
#Run ( "MortScript.exe", "/register" )

If (ProcExists("ASUS_Pause_Demon.exe"))
Kill ("ASUS_Pause_Demon.exe")
EndIf

If (ProcExists("ASUS_Mainmenu.exe"))
Kill ("ASUS_Mainmenu.exe")
EndIf

CallScript("\SDMMC\igo8\igo8.exe")

Run("\windows\ASUS_Mainmenu.exe")
----------

Mint látható, a script szerint az SD-re kell tenni az ájgót,
igo8 folderbe, de lehet máshol is:)

Mivel eddig igopna.exe indult, ez után is a keretprogi ezt fogja indítani.
Csak hogy ezt mi lecseréltük a mortscriptes exe-vel, így a mi kis exe-nk
majd szépen lefuttatja az ugyanolyan nevű igopna.mscr sckript file-t,
melyben a mellékelt parancsok végrehajtódnak, kvázi kilő 2 db asus keret cuccot,
majd indítja az ájgót.

Érthetőbb?:) Ha nem, akkor olvassatok utána a MORTscript világának.

(Érdekelne megy-e már vkinek igo-ból a suspend?::)

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#936) napoli007


napoli007
csendes tag

Nos én is megcsináltattam. IGO8 lett. Mehetnek a lecsóba a hivatalos frissítéssel:) Úgy sem lesz belőle semmi sem!

(#937) solkimm válasza napoli007 (#936) üzenetére


solkimm
csendes tag

Érdekelne hogy a "tervezés térképen" menüben a kijelző melletti gombbal jobbra, balra fel, le tudod mozgatni a térképet? Mert nekem a vízszintes mozgatásra nem reagál a függőlegesre meg nagyít, kicsinyít.
Készenléti mód működik? Eltudod tenni alvóba az igóból?

(#938) napoli007 válasza solkimm (#937) üzenetére


napoli007
csendes tag

Szia.
Nem tudom én sem mozgatni a térképet. Nekem is azt csinálja mint a tied.
Alvó mód nem működik, csak a hátulján lévő fő kapcsolóval tudom ki vagy bekapcsolni. Annyi baj legyen:)

(#939) Senye válasza napoli007 (#938) üzenetére


Senye
csendes tag

Működik az alvó mód, hiszen ott csináltattad ahol én. Kilépsz az igo-ból és a felső gombbal lehet alvóba tenni, én sose használom a hátsó gombot. Az igo-ból valóban nem tudod alvóba tenni, de onnan ki tudsz lépni.

(#940) solkimm válasza napoli007 (#938) üzenetére


solkimm
csendes tag

Szia. Köszi a választ.
Mindig vannak ügyes emberek, biztos kitalálnak ezekre a hibákra megoldást.
A lényeg az hogy most már a térkép frissítés nem okoz gondot.

(#941) napoli007 válasza Senye (#939) üzenetére


napoli007
csendes tag

Sajnos nem így van az én esetemben:( Ha kilépek az IGO-ból onnan kezdve semmit sem tudok kezdeni még a térképekhez visszalépni sem! Csak ha a hátsó gombbal kikapcsolom akkor tudok utána bármihez kezdeni.

(#942) solkimm válasza napoli007 (#941) üzenetére


solkimm
csendes tag

Nálam is így van.
Csak az asus alapmenüből lehet készenlétbe rakni, és onnan indítani. De ezt csak akkor használom ha a lakásban töltöm az aksit.

(#943) der


der
csendes tag

Meg tudnátok írni, hogy az iGO8 pontosan melyik verziója fut az R600-otokon? Nekem sajnos még nem sikerült találni olyan verziót, ami elindult volna.

(#944) Anti666


Anti666
aktív tag

Üdv! Elnézést mindenkitől a fentebb említett ájgó indítás
CALLscript helyett természetesen így néz ki:

Run("\SDMMC\igo8\igo8.exe")

(Eredetileg egy másik szkriptet-et indított ez a szkript, ezért maradt benne így)

-----

Más: Nekem a 832.83157-es biztosan futott rajta, hibamentesen, az egyik főnököm ezt használja hetek óta és nem panaszkodott:) De szerintem szinte bármelyik újabb verziónak el kell rajta ketyegni. SD-n szinte az összes licence file jó.

A készenlét mód pedig szerintem ájgóból is működhet, csak nem tudom kipróbálni, mertg nekem véjtekem van:)A fönök ketyeréjét meg már nem akarom birzgálni, de szerintem egy igo skin-be simán bele lehet pakolni pl. a riks-be egy suspend.exe-t, amit nyomógombbal lehet indítani, kérdés az, készenlétbe megy-e a kütyü vagy sem. Szerintem igen, próbálja már ki vmelyik hozzáértő:)

Ha nem megy, küldök vkinek egy módosított RIKS skint meg egy suspend.exe-t és megnézitek.

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#945) tonesz1


tonesz1
csendes tag

Senye!!!! nagyon kérlek, hogy segíts nekem!! szükségem lenne a srác elérhetőségére, aki felrakja az igo8at, mert megpróbálta más is, és sikeresen elqrták, szombatra pedig kellene a gps. ő is ezt a srácot ajánlotta, ha minden igaz, pesti és 2500ft szintugy ahogy te leírtad. toncsiskac@hotmail.com gondolom nem publikus, ez az msn-em, kérlek vegyél fel és segíts.előre is köszi!!

(#946) solkimm válasza tonesz1 (#945) üzenetére


solkimm
csendes tag

Küldtem egy emailt, ha van még kérdésed szivesen válaszolok.

(#947) Senye válasza tonesz1 (#945) üzenetére


Senye
csendes tag

Én is elküldtem neked privátba az infót!

(#948) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!
Valaki tud e olyan programról, megoldásról, amivel a WIN CE 5.0 -t az R600 - nál valahogy el lehet menteni, mint az XP - nél a ghost nevű programmal pl. a C particiót. Már amiatt is érdekes lehet, hogy a még el nem "rontott" operációs rendszert vissza lehessen állítani, vagy hogy a "kegyelmi állapotban lévő WIN CE + a felinstallált működőképes programok menthetőek, illetve visszaállíthatóak legyenek. Valószínűleg tudjátok hogy XP - s op. rendszernél a ghost a windows indulása előtt ad lehetőséget a partició mentésére ami mindenestől lementi pl. a C particiót úgy ahogy van, ami szükség esetén bármikor visszaállítható. Ez a művelet nem ugyan az, mintha pl. a C tartalmát áthúzva átmásolnánk a D -re, vagy CD - t írnánk róla. Na szóval valami ilyesmit tudtok e. Ez esetben bármit lehetne csinálni, kísérletezni, ha gáz van minden a helyére kerülhet.
iref-h

(#949) kp78 válasza iref-h (#948) üzenetére


kp78
addikt

Én :(
Sajnos nem vagyok ekkora pcguru :U

(#950) Anti666 válasza iref-h (#948) üzenetére


Anti666
aktív tag

PapaLaci válaszolt mér erre Neked a 770 fórumon, nem?

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.