Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

az entek borotvája

Te hülye vagy :)) :DD :C

less qq more pewpew!

(#2) Zsoo80 válasza Polacheck (#1) üzenetére


Zsoo80
tag

ez nekem is nagyon tetszett!! :C :O

[ Szerkesztve ]

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#3) Gubro válasza Polacheck (#1) üzenetére


Gubro
senior tag

;)

(#4) cigam


cigam
félisten

"amit tud, azt bizony vérprofi módjára teszi, így nemcsak egy a több ezer dzsunka félhomályában készülő kétes minőségű darabokból, hanem egy megkérdőjelezhetetlen minőségi termék - ennek fényében kiváló ár-érték aránnyal megáldva."

Ezért a marketing dumáért mennyit fizettek?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5) Gubro válasza cigam (#4) üzenetére


Gubro
senior tag

Semmit sem fizettek, ez a helyzet.

(#6) cigam válasza Gubro (#5) üzenetére


cigam
félisten

"A gíyári csomagban"

kis elgépelés...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7) Gubro válasza cigam (#6) üzenetére


Gubro
senior tag

Köszi, javítottam.

(#8) Jim Tonic válasza cigam (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pffff...
Ha valamit nem fikáz a szerkesztő, akkor az már marketing szöveg, Nagytudású Barátom?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) Polacheck válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ez így van. Ha a szerkesztő valamit dicsér, azért biztos az adott gyártó fizette le, ha valamit fikáz akkor a többi :D

less qq more pewpew!

(#10) sgery


sgery
őstag

Én is szerkesztő akarok lenni:D

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#11) Kiory


Kiory
csendes tag

Sziasztok. Új vagyok ezen a fórumon és nagyon amatőr, ezért előre elnézést kérek. Most tervezem, hogy veszek egy viszonylag alacsonyabb árú autós GPS navigációt. Minden jó tanácsot ezért szívesen veszek...

Most láttam az új ASUS R300 modellt több online shopban is, még nem kapható, csak rendelhető. Nekem nagyon szimpatikus, viszonylag elérhető árú és iGO8 3D alapú szoftverrel
árulják, van páneurópai szoftveres verzió is, MP3-mal, bluetooth 2.0-val,
telefonkihangosítással, videoval, fotónézegetővel és FM átjátszóval. Azt írják másutt, hogy az egyik legvékonyabb modell a piacon. Tesztet nem nagyon találtam még ezért azt kérdezném: tudtok-e többet róla, mi a véleményetek?

(#12) Versus válasza Kiory (#11) üzenetére


Versus
senior tag

Mivel még senki sem látott(én is arra várok) nem sok véleményünk lehet! :)

Viszont ezzel ellentétben van benne TMC is úgyhogy ha valaki nem akar ilyen bazi nagy képernyőt annak (papíron legalábbis) az a bestbuy!

Egyébként tényleg az R700-nak és az R300-nak kellene mostanában tesztelődnie de szinte biztos vagyok benne hogy ez az aprócska csúszás nem a tesztelők sara.

Premium Vintage

(#13) Jakov


Jakov
csendes tag

Sziasztok!
Ne vegyetek ASUS R600-ast! Nekem az van. Sajnos. A készülékkel semmi gond, azonban a szoftvert nem lehet frissíteni. Írtam az ASUS-nak, azt a választ kaptam, hogy majd tavasszal, jó pénzért. Kb. 20.000. Nos a készülék 70.000 volt, a frissítés még 20.000!!! Gondolkodjon el ezen, aki ilyet venni akar. Most már inkább egy nem túl márkás PDA-t vennék, és nem legális iGO-t tennék rá. (R600-ra nem lehet, még a PC-re sem lehet csatlakoztatni.) Ez a helyzet. Az ember néha rákényszerítik, mert a legális dolgok nem hogy drágábbak (persze, hiszen a másikat ingyen szerzem be), de rosszabbak is, hiszen nem aktualizálhatók. Legalább is ingyen nem.

(#14) blueMerle válasza Jakov (#13) üzenetére


blueMerle
veterán

Mivan? :DDD

R600-ra nem lehet, még a PC-re sem lehet csatlakoztatni
ezen jót nevettem. LOL. csak te nem tudod, kolléga, ez tuti :D

Meghogy 20000 Ft egy frissítés? ezek olyan dolgok melyek megmosolyogtatóak

Gubro?

(#15) Kiory válasza Jakov (#13) üzenetére


Kiory
csendes tag

Szia. Uhh. Hát, nem is tudom, mit mondjak... El sem hiszem, hogy az R600-ast nem tudod PC re csatlakoztatni :Y Vagy ez valami vicc?

A 20 ezer forint sztem nem frissítés, hanem VERZIÓ UPGRADE, pl. 2006-os iGO upgradelése iGO 8-ra - ilyenről én is hallottam, ez azért lehet jó, mert nem kell megvenni az új szoftvert kb. 60 rugóéer. De javítsatok ki, ha nem jól tudom! A frissítések - úgy tudom - az iGO honlapról tölthetők le, ha már rendelkezel egy jogtiszta szoftverrel azt ingyen lehet frissíteni.

A PDA és a PNA (Asus esetében PND) nem ugyanazt tudják. Én személy szerint csak akkor vennék PDA-t, ha jól ki tudnám használni (jelenleg nincsen rá szükségem, nem dolgoznék rajta, csak bohóckodásra lenne jó), meg persze akkor már GPS-GSM verziót vennék, amiből a jó minőség kb 130 ezernél kezdődik, és még mindig nem olyan látványos a navi rajta, mint egy direkt navira készült PNA-n.

(#16) Kiory


Kiory
csendes tag

No, kérem, a következőket olvasom a compass-sport.hu oldalon az iGO 8-cal kapcsolatban:

- - - "Az Európában már beharangozott, sőt, némely Mio, HP és Sony hardveren már élvezhető Nav N Go iGO 8 alapú navigációs szoftver egyesíti mindazt, amit a pontos térképek és a bravúros képi megjelenés nyújthat: a képernyőn a környező épületek és a nevezetességek látványa, valamint a valósághűen elemelkedő utak és a domborzat segítik a navigálást.

Az egyedülálló megoldás tavasszal a magyar piacon is megjelenik: a Nav N Go iGO 8 Európa egy 2 GB-os microSD memóriakártyán tartalmazza majd teljes Európa térképét a 3D-s objektumokkal és domborzattal együtt. Emellett hazánkban először elérhetővé válik Észak-Amerika (USA és Kanada) térképe is, mely szintén egy 2 GB-os microSD memóriakártyán kerül forgalomba. A tervek szerint mindkét termék javasolt fogyasztói ára rendkívül kedvező lesz: az Európa térképet tartalmazó szoftver várhatóan 39.000 Ft-ba, míg az észak-amerikai változat 31.000 Ft-ba fog kerülni. A régi iGO My way felhasználók kedvezményes áron hozzájuthatnak majd az új, 3D-s szoftverhez, de természetesen azoknak is biztosítanak majd térképfrissítési lehetőségeket, akik nem szeretnék lecserélni korábbi szoftverüket. Az online update tavasztól térítés ellenében érhető el, a frissítések ára várhatóan 20.000 Ft körül alakul" - - - .

Most akkor mi van? Minden frissítés 20 rugó tavasztól? Segítsetek!!!

[ Szerkesztve ]

(#17) Kiory


Kiory
csendes tag

Vagy ezért a 20K-ért a My Way használók térhetnek át iGO 8-ra? Nem értem, ki érti?

(#18) Gubro


Gubro
senior tag

Írtam a tesztben, hogy az Asus oldal a térképfrissítésről mélyen hallgat. A verzió upgrade valóban 20k körül lesz.

PC-re kötni? Mit szeretnél vele csinálni? Ez egy PNA (PND). Annyira kicsi a memóriája, hogy nincs értelme rá zenét/filmet/képeket rakni, mást meg ugye nem lehet. Nem is értem a kérdést.

(#19) erdoke válasza Gubro (#7) üzenetére


erdoke
titán

"tesztreszabás"

Ami ennél sokkal szomorúbb, az a "szervízben" írásmódja. :(

A legjobb aláírás a héten

(#20) blueMerle válasza Gubro (#18) üzenetére


blueMerle
veterán

WTF? Jézusúristen! :Y :Y
Mély elnézést a kollégától, ennek a cuccnak pedig a kukában a helye. :(((

PC-re kötni? Mit szeretnél vele csinálni?
Sorolom: én speciel a kis miómra igy frissítek INGYEN térképet, belsö szoftvert, így pakolok zenét vagy képet a memkarira bizony.....hadd ne tovább :))

(#21) Gubro válasza blueMerle (#20) üzenetére


Gubro
senior tag

Mint írtam, a frissítés módját nem leltem. A memkarira meg nem igazán pna-n keresztöl teszem a dolgokat, erre van a kártyaolvasó a gépemben.

(#22) Kiory


Kiory
csendes tag

Korábban írtam - de ha mégsem, most megteszem - annyit értek a pna-khoz, mint egy ma született csecsemő. Ezért előre elnézést kérek a kérdésekért:

Veszek egy pna-t, rajta egy térkép szoftverrel. Ezt a szoftvert frissíteni szeretném, mit teszek?

Hallottam olyan szolgáltatásról is, hogy a pna jelzi a telepített sebességmérőket vagy a traffipaxot. Ez a funkció alapból rajta van a gépen vagy külön be kell szerezni, letölteni?

Milyen letöltések léteznek (a legáltalánosabbak) és hogyan kell azokat letölteni - internetről letöltöm, kártyára rakom és onnan hogyan teszem a pna-ba?

Bocsx1000 ha nagy tulok vagyok, de hát az vagyok :U Meg még offolok is itt nektek :((

(#23) blueMerle válasza Kiory (#22) üzenetére


blueMerle
veterán

Veszek egy pna-t, rajta egy térkép szoftverrel. Ezt a szoftvert frissíteni szeretném, mit teszek?
Nekem egy MIO C310-esem van, ezen teljesen ingyen tudom frissíteni az iGo-NavNgo alapú térképeket, kábel segítségével.

Hallottam olyan szolgáltatásról is, hogy a pna jelzi a telepített sebességmérőket vagy a traffipaxot. Ez a funkció alapból rajta van a gépen vagy külön be kell szerezni, letölteni?
Ez a TMC, ezt a szolgáltatást támogatnia kell a készuléknek.

Milyen letöltések léteznek (a legáltalánosabbak) és hogyan kell azokat letölteni - internetről letöltöm, kártyára rakom és onnan hogyan teszem a pna-ba?
Nálam ez így megy: pna rádug a gépre, program elindít, frissítés gomb megnyom, és kész a varázslat. :))

De ez a rakás ...., ez az Asus, egy fillért sem ér. Mi az hogy 20K egy frissítés, Elmennek a....ugyanmár :U Amikor én ingyen frissítem a szintén 70K-s gépemet :U

Meg az hogy "Ajánlott" plecsni. :W Valóban: balekoknak, balfácánoknak, olyanoknak akikkel ki szeretnénk tolni, azoknak ajánlott. ;]

[ Szerkesztve ]

(#24) Viktor0610 válasza blueMerle (#23) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A TCM más!

Egy írás, amiben szó esik a TMC-technológiáról is.

A sebességmérők adatbázisát fel tudod tölteni az elterjedtebb navigációs programokba.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#25) Gubro válasza blueMerle (#23) üzenetére


Gubro
senior tag

Nem a térképfrissítés darabja 20k.
Ennek fényében ajánlott. Nyilván, ha darabja 20k lenne, nem kapott volna plecsnit.

(#26) blueMerle válasza Viktor0610 (#24) üzenetére


blueMerle
veterán

Oké, de én is TMC-t írtam :C
Egyébként a TMC is tud figyelmeztetni a sebességmérökre :U

[ Szerkesztve ]

(#27) Polacheck válasza blueMerle (#23) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Hallottam olyan szolgáltatásról is, hogy a pna jelzi a telepített sebességmérőket vagy a traffipaxot. Ez a funkció alapból rajta van a gépen vagy külön be kell szerezni, letölteni?
Ez a TMC, ezt a szolgáltatást támogatnia kell a készuléknek.

Ez nem, a TMC. Egy egyszerű POI-hoz hasonló adatbázisa van a készüléknek, amelyen fixen be vannak jelölve a telepített trafik és előtte jelez ha gyorsabban mész. Legutoljára ennek a frissítését is a navngo honlapjáról töltöttem le én is. Szintén c310 :D

less qq more pewpew!

(#28) csapho_csabi


csapho_csabi
csendes tag

Sziasztok,

Lehet ezzel a keszulekkel olyat csinalni, hogy egy kulon, 2GB-os kartyan felrakom a 8-as iGO-t?

Koszi

(#29) Áki75


Áki75
csendes tag

Hali! Van vkinek infója az R 600-on futó IGO klón szoftverről? Frissítési lehetőség? Nekem kicsit réginek hat Mo. 2007 májusi állapota.
Próbálkozott-e már valaki IGO 8-at rárakni az R 600-ra?

(#30) simonzo válasza Áki75 (#29) üzenetére


simonzo
csendes tag

Üdv!
Ingyenes R600 firmware upgrade only for Hungary
a http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us -
on.
simonzo

(#31) Dzsango válasza Gubro (#18) üzenetére


Dzsango
csendes tag

Szevasztok!

Nekem is van egy ilyen R600-om, valóban szupi kis gép, de ami a térképfrissítéseket illeti, nagy a probléma. Az asus honlapon semmilyen dolog nem utal térképfrissítésre. Amit a géphez adtak cd-ket azokon vannak térképek, maploader-el fel is lehet öket tenni SD kártyaolvason keresztül, csak azok ugyanazok a térképek amik amúgy is alapban rajta vannak az SD-én! Tehát ott vagyunk ahol elindultunk. Az i-go.com/hu weboldal térképszoftverei pedig csak PDA-hoz jók, kár is a regisztrálni a licenszet nem történik semmi. Okkal. Ugyanis ez nem valódi IGO hanem annak egy "klónja" melyet a navNgo kft fejlesztett az asusnak, így az asus feladata a frissítés is. Legalábbis ez lenne a feladata. PL: a magyarország térkép 2007 májusi, de az i-go honlapján van 2007 decemberi is! Szóval ez nagyon gáz egy ilyen "nagy nevű" gyártó részéről mint az ASUS! A másik tényleg nem lehet magát a gépet a PC-hez csatlakoztatni. Vagyis lehet, de nem adatátvitel szempontjából! Ha csatlakoztatjuk az USB kábelt az R600-hoz akkor szimplán csak az akkumulátort tölti! Nagy a sz....r! Érdeklődve várom az asus válaszát a problémára, mert ez a szitu kimeríti "az ügyfél megtévesztését" amiből akár jogi útra is terelődhetnek a dolgok! Szóval érdemes meggondolni ezt a vételt!!!

(#32) Viktor0610 válasza Dzsango (#31) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nézted az egy hsz.-sal visszább lévő linket? :U

Samsung Galaxy A54

(#33) Dzsango válasza Viktor0610 (#32) üzenetére


Dzsango
csendes tag

Igen néztem, meg is lestem mi lehet, de sajnos nem térképfrissítés, hanem, az ASUS navigációs szoftver (ASUS Navigation System) verziófrissítése, amely az IGO-t vezérli. Magyarul sima driver frissítés, s nem IGO frissités. :-(

(#34) vargasi


vargasi
csendes tag

Sziasztok !

Egy kérdés, ha az R600-ashoz adott memkarira, felarkom az igo térképeket szerintetek elviszi, vagy sem? Valaki próbállta már ezt?

(#35) Elekem válasza vargasi (#34) üzenetére


Elekem
tag

PDA-hoz kapott eredeti IGO sd kártya decemberi frissítéssel működik vele.

(#36) vargasi


vargasi
csendes tag

Nekem megvan a decemebri frissítés, na meg van egy skinelt igom majd megpróbálkozom vele.

(#37) Elekem


Elekem
tag

Az új biost felrakta már valaki? Mik változtak utána?

(#38) csapho_csabi válasza Elekem (#35) üzenetére


csapho_csabi
csendes tag

Ha jol ertem, akkor az R600-hoz kapott eredeti igo kartyaval tuttad frissiteni a terkepeket az igo honlapjan?

Koszi

(#39) Dzsango válasza csapho_csabi (#38) üzenetére


Dzsango
csendes tag

Az egyik túlságosan is becsületes cimborám megvette az eredeti IGO térképszoftvert SD kártyán, Belepróbáltuk az R600-ba, bekapcsoltuk, s mikor a navigációba belépett, kiírta, hogy a térképek zárolva vannak! Szóval azzal sem működik! :-((((

(#40) csapho_csabi válasza Dzsango (#39) üzenetére


csapho_csabi
csendes tag

Ez nem jo hir....

(#41) Áki75


Áki75
csendes tag

HAli! Beszéltem az Asus-al. Azt mondták hogy a tavasz folyamán lesz térkép frissítési lehetőség. Az első ingyenes lesz, dehogy utána mi lesz arra nem tudtak válaszolni. Az IGO 8 vonatkozásában pedig szó szerint azt a választ adták, hogy még nem alakult ki egységes döntés arról hogy elérhető lesz-e az R 600-ra.

Kár ez a hozzáállás az Asus részéről, pedig a gép nem rossz.

(#42) Dzsango válasza Áki75 (#41) üzenetére


Dzsango
csendes tag

Hali! Frissítettem a bios-t, a jelenlegi térkép-verziót 4.1.0-ról 4.3.0-ra. Semmi gond nem volt, simán ment. Szerintem jobb lett tőle. Az érintőképernyő is gyorsabban reagál, a hangutasítások is tisztábbak lettek, s navigálás közben a térkép is gyorsabban fordul pl: kanyarodáskor.

(#43) csapho_csabi válasza Dzsango (#42) üzenetére


csapho_csabi
csendes tag

Na most akkor megis sikerult frissiteni a terkepeket? Hogyan?

A BIOS frissitessel egyutt frissultek a terkepek is?

[ Szerkesztve ]

(#44) vargasi


vargasi
csendes tag

Az engem is érdekelne, hogyan frissítetted a biost és akkor fissebek lettek-e a térképek.
Írd le hogyan csináltad,
Köszi

(#45) Dzsango válasza vargasi (#44) üzenetére


Dzsango
csendes tag

Hali! A térképek nem frissülnek, mert ez nem térképfrissítés, csak magát a műkődést írányító driver frissítése. Térképfrissítés március végén április elején lesz, melyet az ASUS honlapján lehet majd letölteni azoknak akik regisztrálják magukat s a terméküket a http://vip.asus.com oldalon. Nekik az Asus e-mail-ben küld értesítést. Legalábbis ezt mondta az Asus termékfelelőse e-mailben. A driver frissítés egyszerű. Előszőr is le kell tölteni az Asus honlapjáról. Támogatások, ott be kell írni a termék nevét aztán bejönnek a frissítések, arra kell figyelni hogy magyarországra szánt firmware legyen, mert van ott vagy 20 féle. aztán letöltés, ha ez megvan, akkor zip. fálj kicsomagolás és a kicsomagolt teljes tartalmat át kell másolni pl totalcommanderrel a memóriakártyára. De előtte az sd kártya tartalmát másoljuk át a pc-re!!!!!!, aztán töröljük, hogy a kártya üres legyen, mielőtt a frissítést rámásolnák, nehogy frissítéskor összevesszen a 2 program! Ha ez is megvan a PND-t kapcsoljuk ki a hátulján lévő főkapcsolóval és helyezzük be az SD kártyát! Aztán visszakapcsolás. Bejön az üdvözlőképernyő és kicsivel később a következő felirat jelenik meg: "A frissítés indítása folyamatban" aztán várni kell kb 5 percet, (tehát nem kell megijedni nem fagyott le) és aztán ezt írja ki: "Frissítés sikerült, kérem indítsa újra a rendszert!". Ekkor értelemszerüen kikapcsoljuk a PND a hátulján lévő kapcsolóval, kivesszük az sdt-t, és újra bekapcsoljuk, belépünk a rendszerinformáciokba és ha minden jól ment akkor a térkép-verzió: 4.3.0-ra változott. Végül formatáljuk az sd-t visszamásoljuk a térképeket és boldogan használjuk tovváb , míg nem kapunk rá térképfrissítést is. Kb. ennyi.

(#46) vargasi válasza Dzsango (#45) üzenetére


vargasi
csendes tag

Köszönöm a pontos leírás, van még egy 1 gb-os memóriakártyám azt hiszem arra fogom rárakni a frissítést. A gyári kártyát nem bántom.
Köszönöm a segítésge, ma regisztráltam és is au Asus Vipre. várom én is a térkép frissítést.

(#47) vargasi válasza vargasi (#46) üzenetére


vargasi
csendes tag

Na szép jó estét!

Frissítettem a térkép szoftvert, elég gyorsan ment kb. 1 perc alatt frissített. Megnéztem a kicsomagolt fájlokat, és elgondolkodtam a következőkön. Van ben minden ami az igoban voice, language, spedcam stb. Ha ide behúzná az ember az igóból pl. a spedcamot, vagy skint nekem pl van egy állat jó skinelt igom, akkor a frissítéskor talán bedarálná azokat is a gépbe, és így kicsit meg lehetne tuningolni a gépet,vagy lehet hogy ez hülyeség.
Várom válaszotokat.

(#48) Elekem válasza vargasi (#47) üzenetére


Elekem
tag

Szerintem egy próbát mindenképp megér, legrosszabb esetben ujra kell frissíteni a biost.

(#49) Elekem


Elekem
tag

Senkinél semmi új fejlemény?

(#50) kp78


kp78
addikt

Térképek frissítéséről van vmi info?
Meg bármilyen felhasználói tapasztalat is érdekelne, ki mennyire elégedett vele?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.