Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) Motyi


Motyi
senior tag

Sziasztok!

Én a múlt héten lettem boldog tulajdonosa ennek a kis "kütyünek".
Hosszas keresgélés/olvasgatás után döntöttem el, hogy ez kell nekem. Eleinte a HD2 és a Mini között vaciláltam, de aztán átgondoltam mire használnám és a Mini nyert.
Ez azoknak lett kitalálva akiket nem érdekelnek az internetes/hálózati/torrent/stb. extra szolgáltatások, és csak egy egyszerű, mindenevő és megbízható médialejátszót szeretnének.
Vásároltam hozzá egy WD My Book Essential 3Tb-s USB 3.0-s winyót, optikai kábellel összekötöttem az erősítővel, a HDMI meg becsusszant a TV-be.Vettem még hozzá egy 5 méteres USB 3.0-s kábelt, azzal össze tudom kötni a PC-t/notit a winyóval ha másolni kell rá.
Első bekapcsoláskor frissítettem az FW-t 1.07-re, beállítottam mindent ahogy a nagy könyvben meg van írva.
Kipróbáltam kb. 45-50 különböző videó anyaggal (720p vagy 1080p felbontású, divx-től a BD iso-ig) és nem találkoztam semmilyen hibával vagy apró kellemetlenséggel, feliratkezelés is tökéletes, DTS HD hang is rendben van (na jó, a BD lemezek menüjét nem játsza le csak a filmet, de ez nekem nem lényeg).
A távirányítója valóban nem egy űrkorszakot idéző műremek, de tartósnak tűnik, nem nyikorog, minden szükséges gomb rajta van és rendesen végzi a dolgát (kb. 8 méter távolságig próbáltam).
A készülék nem melegszik, 12 óra használat után sem tudtam eldönteni hogy langyos vagy szobahőmérsékletű.Gondolom ez köszönhető az RTD 1055D chipnek ami az első tagja az előző szériát leváltó triónak (kisebbek, hűvösebbek és még gyorsabbak is -> 400 Mhz vs. 500 Mhz).
Az ára tényleg magas még (én 18.000 HUF-ért vettem), de gondolom ez az újdonsága miatt van, pár hónapon belül biztos olcsóbb lesz, persze ha az EUR/HUF árfolyam is így akarja.

Egyszóval jó vétel lehet annak akinek nincs szüksége extra képességekre, akinek meg igen és nem létkérdés, hogy azonnal vegyen valamit esetleg érdemes megvárni az új RTD 1085/1185 -el szerelt masinákat, biztos sok finomságot fognak tartalmazni, persze magasabb árcédulával.

Ui: Ez a hosszászólás csak a saját tapasztalataimról/véleményeről szól, mindenki vegyen azt amit csak akar :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.