Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atuci


atuci
senior tag

Miért is hálózati médialejátszó? Se LAN, se wifi.

Az usb-re wifi stick tehető?

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#2) khron78 válasza atuci (#1) üzenetére


khron78
őstag

1db USB! Miért nem lehet rárakni 2db-ot??????
Támogatja az optikai meghajtókat is, így állandóan cserélgetni kell a hdd-t pendrive-ot és az odd-t Vicc!

(#3) wolfnet


wolfnet
tag

cikis, de biztos nem fél milla muint a többi mini cucc :D

Privátban érdeklődj! :)

(#4) mghltm válasza atuci (#1) üzenetére


mghltm
addikt

a "halozati" jelzo teljesen felrevezeto, nem szabadna ilyen nevvel illetni :(

az usb portra ugy tunik csak adathordozot lehet csatlakoztatni, wifi adaptert nem. mas tesztekben sem talaltam utalast wifis megoldasra :N

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#5) dni


dni
őstag

Ilyen lejátszót keresnék, csak utp csatlakoztatási lehetőséggel.

(#6) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez ennyiért drága. Vagy ha már 20K felett van, akkor minimum egy ethernetet betehettek volna a s.ggébe :DDD

(#7) flexxx2


flexxx2
őstag

Nem igaz hogy mindegyikkel van valami baj, most a távirányítóval van baj, ezek a gombok mennyire rosszak? 1 év után bedöglenek vagy mi?

(#8) sNORh válasza flexxx2 (#7) üzenetére


sNORh
addikt

szerintem az a lényeg hogy mit tud a ketyere belülről, a vas a lényeg, nem a csúnya távkapcs.

"A modern érában élőknek" szféra akart lenni? :U

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#9) eszterencs válasza atuci (#1) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Ez jogos, ki is vettem a "hálózati" szót a címből.

(#10) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

meh

(#11) flexxx2 válasza sNORh (#8) üzenetére


flexxx2
őstag

A csúnyaság engem se izgat, csak működjön rendesen, ez ami érdekelne engem, hogy tartósnak tűnik e a távirányító?

(#12) Alchemist


Alchemist
addikt

10-12 rupót megérne a lowend kategóriában...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#13) sNORh válasza flexxx2 (#11) üzenetére


sNORh
addikt

garancia arra is érvényes. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#14) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Látni már egyébként 16e-ért is...
Annyiért részemről már ajánlott.

A wifit sajnálom de az ethernetet nem tudnám rákötni, olyan messze van a tv a routertől. Ez persze nem jelenti azt, hogy az nem kellene rá; csak nekem nem.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#15) atike


atike
nagyúr

Nem rossz, bár szerintem is túlárazott.

Amúgy ki milyen lejátszót venne, ha a következőek lennének a feltételek:
- belső HDD
- ethernet
- HDMI
- az MKV nem szempont, alapból AVI-ra lenne használva...

Van bármi ami árban tud versenyezni az Eminent EM7080-al? (kb 37 000 Ft amúgy HDD nélkül)

(#16) Duree


Duree
veterán

Midíg van ami elrontja a kíváló összképet.Ez itt most az ára,Remélem azért olcsóbb leszegy idö után és akkor már vehetö kategóriába tartozik

duree54

(#17) flexxx2 válasza atike (#15) üzenetére


flexxx2
őstag

WD Elements Play Media Player 1Tb hdd van 32ért tud mkvt is, most látom ezen nincs lan, de a lan olyan lassú ezeken (állítólag), hogy engem nem érdekelne

[ Szerkesztve ]

(#18) spirit007 válasza flexxx2 (#17) üzenetére


spirit007
senior tag

Jaja. A hálózaton keresztüli lejátszás teljesen felejtős!
Egyszerűen képtelenek a médialejátszók HD filmet akadás mentesen lejátszani hálón keresztül. Az inkább csak adatátvitelre használható -amennyiben az USB tárat nem akarjuk kihuzigálni :)

Egyébként egy LAN+WiFi -s verziójú O!Play csak br.24K - tehát ilyen áron a Mini már eleve veszett fejsze nyele . nem is értem miért vették a fáradságot a teszt elkészítéséhez...

(#19) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Asus O!Play Minivel

Én mindig bajban vagyok az ilyenek kábeleivel. Ott az a kis kézfejnyi eszköz, 2-3 kábel, amit még rendezgessek...

A LAN-os verzió nem lehet, hogy azért gyatra lanon, mert 100mbps sebességgel tolja a hálózatra a dolgokat ideális esetben, amit a router ideális esetben ugyanennyivel továbbít lejátszó felé? Nem ideális esetben ezen érték még mindig elegendő kell legyen, nem?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20) rudi válasza macilaci78 (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Az Etrhernetes verziók lazán viszik hálózatról a Full HD filmeket is. Az Ethernet úgy van kitalálva, hogy nagy terhelésnél sem lassul számottevően.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) doggie válasza spirit007 (#18) üzenetére


doggie
aktív tag

Mint tulaj én is cáfolnám ezt!
Minden probléma nélkül viszi lanon keresztül az összes fullhd filmet.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#22) Warpig válasza sNORh (#8) üzenetére


Warpig
aktív tag

Jó kis ketyere.

Éra, mint kor. Gondolom így értette a szerző.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#23) infectedmann


infectedmann
őstag

Annak jó akinek nincsenek nagy igényei. Ez is jó szolgálatot fog tenni valakinek. Nem mindenkinek kell hálózati funkció (pl. én sem használom az alap O!Play-ben) meg 2-3 USB.
Az ára mondjuk meglepő ha tényleg 5000-8000 Ft-al olcsóbb lenne, megérné.

(#24) sebgutkopf válasza khron78 (#2) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Valóban drága ennyiért. Az alap R1-es o!play-en van eSata csati is és lényegében ugyanennyibe kerül.

Az 1 usb elsőre valóban zavaró lehet, de ne mondja már senki, hogy nincs otthon egy ezer forintos usb elosztó hubja.

(#25) sebgutkopf válasza dni (#5) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Akkor az o!play R1-et keresed. Kemény 20e-be kerül (lényegében azonos áron mint a mini) és többet tud, több a csati.

(#26) Srodney


Srodney
senior tag

lehet az az 5000huf nem sokakat fog érdekelni és megveszik,de azok meg is érdemlik...

(#27) sebgutkopf válasza atike (#15) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez nagyjából azonos áron, de sajnos tudja az mkv-t az dvd iso-t is stb...

(#28) redhunter


redhunter
senior tag

Nem tudom ezeket az árakat honnan veszik , 20-21000ft-ot mert van egy pár hely ahol 16-17000ft-ért is lehet kapni.

PSN - RedFoxHun

(#29) Champipi


Champipi
senior tag

Ami lejátszók a TV-kbe vannak építve azok mennyire versenytársai egy ilyen különálló cuccnak?

Az a tippem, hogy a beépített talán gagyibb lehet...

(#30) Motyi


Motyi
senior tag

Sziasztok!

Én a múlt héten lettem boldog tulajdonosa ennek a kis "kütyünek".
Hosszas keresgélés/olvasgatás után döntöttem el, hogy ez kell nekem. Eleinte a HD2 és a Mini között vaciláltam, de aztán átgondoltam mire használnám és a Mini nyert.
Ez azoknak lett kitalálva akiket nem érdekelnek az internetes/hálózati/torrent/stb. extra szolgáltatások, és csak egy egyszerű, mindenevő és megbízható médialejátszót szeretnének.
Vásároltam hozzá egy WD My Book Essential 3Tb-s USB 3.0-s winyót, optikai kábellel összekötöttem az erősítővel, a HDMI meg becsusszant a TV-be.Vettem még hozzá egy 5 méteres USB 3.0-s kábelt, azzal össze tudom kötni a PC-t/notit a winyóval ha másolni kell rá.
Első bekapcsoláskor frissítettem az FW-t 1.07-re, beállítottam mindent ahogy a nagy könyvben meg van írva.
Kipróbáltam kb. 45-50 különböző videó anyaggal (720p vagy 1080p felbontású, divx-től a BD iso-ig) és nem találkoztam semmilyen hibával vagy apró kellemetlenséggel, feliratkezelés is tökéletes, DTS HD hang is rendben van (na jó, a BD lemezek menüjét nem játsza le csak a filmet, de ez nekem nem lényeg).
A távirányítója valóban nem egy űrkorszakot idéző műremek, de tartósnak tűnik, nem nyikorog, minden szükséges gomb rajta van és rendesen végzi a dolgát (kb. 8 méter távolságig próbáltam).
A készülék nem melegszik, 12 óra használat után sem tudtam eldönteni hogy langyos vagy szobahőmérsékletű.Gondolom ez köszönhető az RTD 1055D chipnek ami az első tagja az előző szériát leváltó triónak (kisebbek, hűvösebbek és még gyorsabbak is -> 400 Mhz vs. 500 Mhz).
Az ára tényleg magas még (én 18.000 HUF-ért vettem), de gondolom ez az újdonsága miatt van, pár hónapon belül biztos olcsóbb lesz, persze ha az EUR/HUF árfolyam is így akarja.

Egyszóval jó vétel lehet annak akinek nincs szüksége extra képességekre, akinek meg igen és nem létkérdés, hogy azonnal vegyen valamit esetleg érdemes megvárni az új RTD 1085/1185 -el szerelt masinákat, biztos sok finomságot fognak tartalmazni, persze magasabb árcédulával.

Ui: Ez a hosszászólás csak a saját tapasztalataimról/véleményeről szól, mindenki vegyen azt amit csak akar :)

(#31) Gabor970 válasza Champipi (#29) üzenetére


Gabor970
addikt

Samsung PS50C430-as TV-nk van. Az ebbe épített lejátszó eddig minden Xvidet, HD avit lejátszott szépen, felirattal is gond nélkül. MKV-k közül kb a letöltöttek 5%-át nem. DVD formátummal nem birkózik meg, iso-ból egyáltalán nem játszik. Nekem a VOB lejátszás volt a legnagyobb szívfájdalmam, de szerencsére találtam egy megfelelő programot, amivel Xvidet tudok belőle alakítani, nem kicsit, hanem inkább 4 giga körülit, hogy megmaradjon az eredeti hang és kép minőség. 50"-on a dvd képe a minimum ami kell, abból már nem szabad tömörítgetéssel szarakodni. Jpeg nem gond, igaz 12 megás a legnagyobb amit kap, nagyobbat nem próbáltam. MP3 természetesen. FLAC-t nem tud- WMV-t tud azt hiszem, de nem próbáltam. Mondjuk a samsung honlapján a részletes leírásban benne van minden, amit tud. És ezeket korrekten tudja is. Kb szerintem egy nagyon alap mediaplayernek felel meg. Egy itt teszteltet biztosan nem vennék mellé, esetleg csak olyant, ami sokkal komolyabb.

elfelejtettem, sokaknak fontos: fenti tv lejátszik M2TS-t is, de át kell nevezni .ts-re!

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#32) redhunter válasza Motyi (#30) üzenetére


redhunter
senior tag

dts hd hangot gondolom tömöriti nem ?mert csak a true hd-t tudja tömöritetlenül az erösitö felé kiadni a dts hd-t és a dts hd ma -t nem.

PSN - RedFoxHun

(#33) Motyi válasza redhunter (#32) üzenetére


Motyi
senior tag

Audio témában nagyon szegényesek az ismereteim, hogy érted hogy tömöríti? :B

Leírásban ez szerepel:
Audio : MP3,WAV,AAC,OGG,FLAC,AIFF,Dolby Digital AC3,Dolby Digital Plus,DTS 2.0 +Digital out,Tag ID3,Dolby True HD (átmenő),Dolby True HD (dekódolás),DTS-HD MA

[ Szerkesztve ]

(#34) redhunter válasza Motyi (#33) üzenetére


redhunter
senior tag

nagyon egyszerü ha hd képes erösitöd van tehát hdmi csatlakozoval el van látva és ugy is kötöd össze, és az erösitö tudja is az elöbb felsorolt hd hangokat akkor ez a masina csak a truhd hangsávot tudja érintetlenül ki küldeni az erösitöre. a többit lekeveri sztereora , de ennek csak akkor érzed a hiányát ha hd felbontással akarod a filmet is hallgatni, egyébként az optikai kábelen nem is megy át a hd hang csak és kizárolag hdmi-n

PSN - RedFoxHun

(#35) Champipi válasza Gabor970 (#31) üzenetére


Champipi
senior tag

Kössz a tippet!

(#36) Motyi válasza redhunter (#34) üzenetére


Motyi
senior tag

Na átkötöttem HDMI-t az erősítőre és onnan másik HDMI a TV-re, kipróbáltam és nekem úgy tűnik hogy faszán máködik.
Ja az erősítőm (Pana oldalon nem találtam meg):
[link]

Ui: az erősítőt fateromék kapták ajándékba, de mivel nem igazán audiofil az öreg (stereonál megáll a tudomány) ezért nekem adták.

[ Szerkesztve ]

(#37) #75912448 válasza Motyi (#30) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ezt megerősítem, valóban mindent játszik hibátlanul a 720p-től a BD50 ISO-ig. M2TS feliratkezelés sem probléma, ahogy az ISO felirat sem. Akinek nem fontos a hálózat, ez a lejátszó kitűnő választás. Annyival kiegészítenélek, hogy a TrueHD valóban átmegy passthrough, viszont a DTS-HD MA-ból csak az 1536-os Core-t adja tovább HDMI-n az erősítő felé.

Kíváncsi lennék, hogy mit kezd egy USB hubbal, mert az 1 bement sajna kevés. Ha valaki kipróbálja egy külső táp nélküli hubbal ,akkor jelezhetné, hogy OK-e.

(#38) redhunter válasza Motyi (#36) üzenetére


redhunter
senior tag

Müködik ugy ahogy mondtam, dupla ilyen áru készülékek sem tudják maradéktalanul kezelni a hd hangot, Egyébként mit nézel vele ? MKV,Blu ray?

PSN - RedFoxHun

(#39) redhunter válasza #75912448 (#37) üzenetére


redhunter
senior tag

Erröl beszéltem

PSN - RedFoxHun

(#40) sebgutkopf válasza #75912448 (#37) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nekem az R1-em van nem a mini, de talán lehet belőle következtetni.
Szóval külső táp nélküli usb hub van rádugva a lejátszóra, a hubba pedig egyszerre 2,5"-os külső hdd (csak usb-ről kap áromot) és pendrive egyszerre simán megy, másol, mozgat fájlokat, bármelyikről lejátszik.

(#41) #75912448 válasza sebgutkopf (#40) üzenetére


#75912448
törölt tag

Köszi, ki fogom próbalni, csak némileg tartottam tőle, hogy nem birkózik meg egyszerre 2 külső HDD-vel.

(#42) tlala


tlala
addikt

Nekem az szúr nagyon szemet, hogy egyetlen USB, az is az előlapon...
De most tényleg, - csak nekem randa és akadozó az, ha állandóan mereven előre áll az USB kábel, aztán fölfele hajtva (vagy oldalra??) megpróbálja az ember a vinyót rátenni a cuccra vagy mellé??
Továbbá azt sem értem, hogy mennyi pénz és energia egy cégnek átállni egy ilyen új, lebutított modellre... Vajon tényleg megéri? Visszajön ez a "fejlesztés"?

(#44) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Mondjuk kb 25-26000 Ft a wifis, lanos verzió, esatával, usb-vel. Nem nagy felár az extrákért.

(#45) Motyi válasza zsolidodd (#44) üzenetére


Motyi
senior tag

Nem igazán értem ezt a felár dolgot.Ha szükséged van/lesz a felsoroltak közül valamelyikre akkor nem beszélhetünk felárról, hiszen a mini szóba sem jöhet.Ha meg nincs ilyen extrá(k)ra szükséged minek fizess x ezer HUF-al többet?
Véleményem szerint a legfontosabb, hogy mindenki felmérje a saját igényeit/szükségleteit és annak megfelelő tudású készüléket válasszon. :)

(#46) vjozsef válasza flexxx2 (#17) üzenetére


vjozsef
senior tag

ja, de azert egy kis youtube, egy kis metafeed sokszor kellemes plusz tud lenni...

(#47) vjozsef válasza atike (#15) üzenetére


vjozsef
senior tag

En meg nem talaltam hozza hasonlot tudasban es szoftverben. A szoftver rajta igen sokat dob...

(#48) bodrob


bodrob
csendes tag

Én január végén vásároltam egy o!play air-t, és már ahhoz is mellékeltek hdmi kábelt (de ez bizonyára csak mostanában van így, mert a dobozon egy utólag ragasztott matrica jelezte a hdmi kábel meglétét)

(#49) adwin


adwin
tag

kicsit hajaz a wd cuccára vagy pont fordítva :)

Üdv adwin

(#50) flexxx2


flexxx2
őstag

Akinek van ilyenje attól kérdezném:
vettem egy asus oplay minit, és a távirányitó eleinte megy, aztán néhány perc múlva amikor bemelegszik cucc (kicsit langyosabb az alja) , csak közvetlen közelről reagál. Nem tapasztalt valaki ilyet? Az 1.1.0 firmware van rajta, google viszont nem dob ki semmit rá, support.asus.comot nem érem el. Tudtok újabb verziót, és ha igen hol?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.