Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sagona


Sagona
csendes tag

érdeklődni szeretnék, hogy 3d filmet is lejátszik? Nem értem még teljesen, hogy lehet e köze valaminek ahhoz, hogy egy mkv file ha 3d-s akkor ez ne jatsza le. Igy inkabb kerdezem, hogy ha egy filmet leszedek, ami aktiv szemuveges 3d mkv, akkor azt jatsza 3dben? :)

(#52) flexxx2


flexxx2
őstag

Na utána néztem, valszeg hardware hiba lesz, asus fórumon olvastam.

(#53) flexxx2 válasza Sagona (#51) üzenetére


flexxx2
őstag

MKV fileban nem láttam még csak passzív 3d-set. Azzal nincs gond. Szerintem az aktivhoz kell 1.4 hdmi legalábbis blue-raynél, ezen meg 1.3 van ha jól tudom.

(#54) mjancsika2


mjancsika2
csendes tag

Nekem van egy eladó, csak kipróbált 15ért, ha érdekel valakit.

(#55) tusi_ válasza flexxx2 (#50) üzenetére


tusi_
addikt

Nekem ugyanez a problémám :(

eat, sleep, play, replay

(#56) flexxx2 válasza tusi_ (#55) üzenetére


flexxx2
őstag

Kicseréltettem, gyártási hiba volt.

(#57) rudymester válasza flexxx2 (#56) üzenetére


rudymester
senior tag

Azóta jól működik? Én is olvastam pár távirányító hibáról, kicsit elbizonytalanít.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#58) xeri


xeri
tag

Sziasztok,
tervezem, hogy veszek egy ilyet, de monitorra kötném (dvi és d-sub bemenetek). Arra gondoltam, hogy hdmi-dvi kábellel elvileg működhetne, de sehol nem találok infót, hogy valóban megy-e. Van valakinek ilyen tapasztalata?
Kösz.

(#59) vjozsef válasza xeri (#58) üzenetére


vjozsef
senior tag

Tuti hogy megy, mi samsung lcd monitorra kotjuk a lehjatszokat, semm problema a mostani monitorokkal. Regebbi Samsung monitoron pl kulon kezzel kell megadni neki a megfelelo felbontast, mert a monitor nem HDCP kompatibilis...vagymi. Ez legalabb 5 eves monitor.

(#60) xeri válasza vjozsef (#59) üzenetére


xeri
tag

Köszi, akkor hamarosan ki is próbálom :)

(#61) xeri válasza xeri (#60) üzenetére


xeri
tag

A kezdeti ijedség után megnyugtató választ adhatok magamnak. Az 1.1.0 firmware-rel nem jön ki analógon a hang, ha hdmi-n lóg a monitor, de 1.1.3-ra frissítve már igen (persze az új firmware leírásában ez a javítás még véletlenül sem szerepel).

(#62) attilav2


attilav2
őstag

Van egy olyan különleges .TS-em ami egyszerre váltottsoros és egyszerre progresszív, ezért
minőségromlás nélkül nem lehet 1az1ben mkv-re alakítani. Viszont mivel ez a lejátszó viszi a .TS-t is, ezért valaki tesztelhetné hogy működik e az ilyen váltott/progresszív TS-el is.
Innen letölthetitek [link] A Duna TV vannak vidékek adásából egy HD-ban sugárzott rész.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#63) zsoltyy


zsoltyy
tag

Sziasztok.

Most vettem nemrég egy ilyen kis masinát és eddig nagyon tetszik. Viszont amit hiányolok az a felirat árnyéka.
Jó, tudom, hogy lehet színt váltani, de árnyékolás nuku. Sokszor olvashatatlan a felirat. Legújabb (1.13) fw van rajta. Régi fw-kkel is ilyen volt?

(#64) zsoltyy válasza attilav2 (#62) üzenetére


zsoltyy
tag

Tökéletesen viszi ezt a TS fájlt.

(#65) Thom!


Thom!
veterán

auto framerate mennyire működik?

(#66) pro55


pro55
csendes tag

Nekem az a kérdéses, hogy pl egy Samsung tv optikai kimenetére rákötve a Minit, vajh megjelenik-e a sztereo hang annak az audio kimenetein, hogy a nem éppen mai, de fölöttébb kedvelt (saját gyártmányú) erősítőmre rá tudjam kötni.
Ezeknek a LED tévéknek magába kutyaütű hangja van - egy jobb házimoziba meg most éppen nem kívánok beruházni.
Megköszönném, ha ez irányu tapasztalataitokat megosztanátok velem.

(#67) xeri válasza pro55 (#66) üzenetére


xeri
tag

Nem tudom, mit értesz a tv "optikai kimenetén", de a lejátszót szerintem inkább a bemenetre érdemes kötni. Hogy a te tv-d megcsinálja-e az optikai->analóg konverziót, azt csak te tudnád kipróbálni, viszont sztereo hang kijön a miniből eleve analógban az rca-kon, használd azt.
Kicsit visszaolvasol, én is hasonló felállásban használom, fw-frissítés után működik a dolog.

(#68) pro55 válasza xeri (#67) üzenetére


pro55
csendes tag

pedíg szerintem egyértelmű volt a kérdés: a tv audio kimenetét, ami csak digitális (optikai) csatlakozón áll rendelkezésre összedugom a média lejátszó bemenetével, és annak már analóg kimenetét az erősítő bemenetére kötve megszólaltatható-e a tv hangja az erősítő hangfalain - így gondolom már teljesen átlátható számodra is a felállás.
A tv természetesen megcsinálja a digit/audio konvertálást de annak eredményét magában tartja, (csak saját hangszóróira adja ki) - ami egyébként minden mostani samsung és lg tévére jellemző.
(nincs nekik analóg audio kimenetük)
köszönet, ha valaki érdemben tud választ adni

közben megnéztem még egyszer az O!play mini adatlapját: van neki optikai bemenete (S/PDIF).

[ Szerkesztve ]

(#69) xeri válasza pro55 (#68) üzenetére


xeri
tag

Akkor viszont bukta, ugyanis a mininek nincs optikai (meg egyáltalán semmilyen) bemenete. Ez egy lejátszó, nem felvevő vagy konvertáló vagy oda-vissza mittudoménmi. A lejátszóból meg kijönnek a dolgok. Ezért nem értettem már elsőre sem.

(#70) pro55 válasza xeri (#69) üzenetére


pro55
csendes tag

az adatlapján egyértelműen úgy írják, h be és kimenet is van optikai, de ha neked van, akkor biztos tudod
Egyébként az USB csati és a kártyaolvasó nem bemenetek? - mit játszana akkor processzorzajt?

[ Szerkesztve ]

(#71) xeri válasza pro55 (#70) üzenetére


xeri
tag

Tényleg azt írják, elég vicces. A manual már nem említ semmiféle bemenetet, magán a készüléken meg nyitva hagyták a kérdést, mert csak annyit írtak rá, hogy "optical". Én egyáltalán nem tudok róla, hogy lenne olyan üzemmódja, amiben olyat csinálna, amit te szeretnél, a menüben utalás sincs erre. De hátha jön egy hozzáértőbb és megmondja a tutit.

Az adatbeolvasást nem nevezném a fenti értelemben bemenetnek, ott kicsit bonyolultabb kommunikáció zajlik... lehet pl. törölni is, akkor már kimenet lesz belőle?

(#72) pro55 válasza xeri (#71) üzenetére


pro55
csendes tag

Kösz a választ, gondolom ha bemenetként is funkcionálna az az optical csati akkor az kiderülne valahogy a menüből.
Egyébként a német és angol nyelvű honlapok is így írják, persze lehet, h ész nélküli fordítások egy hibás eredetiből.

(#73) Jannn válasza pro55 (#72) üzenetére


Jannn
senior tag

Nincs optikai bemenet

(#74) benviper


benviper
csendes tag

Sziasztok .Attila vagyok.Bocsi a zavarásért.Segítséget szeretnék kérni?Vásároltam egy Asus Oplay minit.Egy pioneer VSX 421 erősítővel van összekötve HDMI-kábelen keresztűl.Egy kűlső 160 gb. samsung winchester összekötve a minivel.Kiszeretném próbálni DTS-HD-MA hangot.Nem sikerűl,csak DTS-ben adja HD nélkűl.A True hd az megy.Mit nem csinálok jól?Vagy nem tudja lejátszani ezt a hangformátumot?Előre is köszi a tanácsot.
Üdvözlettel.Attila :W

(#75) Matt88


Matt88
csendes tag

nekem olyan kérdésem lenne h a filmek alá külső hangot hogy tudok varázsolni?
megvan az eredeti hangú filmem, van mellé ac3-as szinkronom...átnevezéssel próbálkoztam, de nem ment:S
lehet vele egyáltalán ilyesmit csinálni?
előre is köszi

(#76) drpele


drpele
senior tag

A jelenlegi ASUS O!Play Mini tulajdonosoktól kérdezném, hogy lehet e olyan lejátszási listát létrehozni a gépen, amiben keverve van jpeg és videó file is.

Kirakatban kellene végtelenítve futtatni ezt a "kevert" lejátszási listát.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#77) DeX89


DeX89
csendes tag

Sziasztok.

Pár napja vettem egy Minit. Mindent tökéletesen lejátszik, csak egy gondom van vele. A nagy ékezetes betűket ékezet nélkül jeleníti meg. A kis ékezetes betűkkel nincs gond. Az 1.1.3-as firmware van rajta.
Valahogy meg lehet oldani a problémát?

(#78) DeX89


DeX89
csendes tag

Frissítettem a firmware-t a legújabbra (1.1.5) és így sem oldódott meg a probléma.

(#79) tylerddd


tylerddd
veterán

Szeretnék egy ilyen kütyüt venni. Ami érdekelne, h a csomagban van e HDMi kábel, mert ha nincs, akkor azt is rendelnék. A használati utasítást leszedtem és ott azt írják, h régiótól függően van benne, opcionális. Kérdezzek rá a boltban?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#80) Matt88 válasza tylerddd (#79) üzenetére


Matt88
csendes tag

Kérdezz! Én az ipon-tól rendeltem, ott volt hdmi a dobozban.
De tényleg az a legbiztonságosabb ha rákérdezel!

A felirat problémáról:
A felirat beállítási pont alatt kéne körülnézned. Az utolsó előtti oszlop a karakterkészlet, ha jól tudom, na ott nekem a legelsőre van állítva ("valamilyen ázsiai kirx-krax" (GBK) ) és még nem találkoztam ezzel a problémával. Bár bevallom őszintén 1-1 ékezethiányos nagybetű simán észrevétlen maradhatott :)

(#81) nortberg


nortberg
csendes tag

Vajon kompatibilis lesz ezzel?
[link]

(#82) zlot


zlot
csendes tag

Az enyémet, amíg nem frissítettem firmware-t, egyszerűen nem tudtam kikapcsolni, nem váltott pirosra a LED.

(#83) lexter00


lexter00
őstag

Nekem lassan már 2 éve megvan,használom is rendesen nem kímélem és eddig egyszer se hagyott cserben,mindent visz .mkv .iso .avi .xvid.
Talán a menüje lassú egy kicsit,az 1tb-os vinyót 1-2 percig indexeli be de kibírható várakozás.
Ajánlom mindenkinek akinek csak a lejátszás fontos és semmi netes,youtubos,facebookos hókuszpók nem kell egy lejátszóba.
10/10

(#84) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Az O!Play Mini a file manager menüben, USB-s vinyót/pendrive-ot browse-olva, a mappákat/fájlokat névsorrendben jeleníti meg?

(Mert a Mini Plus nem, azért kérdem, és egy ismerősömnek ajánlanék egy ilyet.)

Kösz!

(#85) Matt88 válasza batagy (#84) üzenetére


Matt88
csendes tag

igen

...az enyém legalábbis igen :)

[ Szerkesztve ]

(#86) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ehhez lehet usb WiFi-t használni?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#87) orbo


orbo
tag

Sziasztok,

Van egy ASUS O!Play HDP-R1 lejátszóm, és egy kis segítséget kérnék.
Ha mkv file-t játszok le, akkor nem tudok beletekerni, mert ha tekerek akkor utána nem áll vissza sima lejátszásra, gyorsan pörgeti. Ha kikapcsolok egy filmet, utána nem lehet onnan folytatni, ahol abbahagytam, mert szintén gyorsan játssza... Avi esetében nincs ilyen gond.
Tudna valaki segíteni, hogyan lehetne ezt kiküszöbölni, elég idegesítő tud lenni.

Köszi előre is.

(#88) orbo válasza orbo (#87) üzenetére


orbo
tag

Nincs senkinek ötlete? :(((

(#89) nortberg


nortberg
csendes tag

Hali

Nekem is van egy ilyenem, egy WD Elements 1TB vinyóval. Teljesen meg vagyok elégedve vele 10/10, már több mint 2 éve használom. A kérdés az lenne, hogy szerintetek lekezelne egy 3TB-os WD Elements-et?
(#83) lexter00: +1

[ Szerkesztve ]

(#90) tekk


tekk
tag

Sziasztok!

Egyik haveromnak van egy ilyen, folyamatosan kéken világít, nincs kép - hang... Brick?

(#91) Giovanni001 válasza tekk (#90) üzenetére


Giovanni001
újonc

Sziasztok,van itt valaki ???? :))

(#92) Giovanni001 válasza tekk (#90) üzenetére


Giovanni001
újonc

Hello, nekem, is van egy ilyen Asus 0!PLAY-em és kéken világít csak!!!! Mit csináljak??

(#93) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

Sziasztok! Ilyen készüléket szeretnék venni. A kérdésem az lenne, hogy lejátszik e rendesen olyan mkv-t, amiben AAC hangsáv van./itt egy minta: [link] / Köszönöm.

(#94) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Sziasztok!

Elakarok adni egy ilyen lejátszót.
Mennyit lehet kérni érte?
Kb 2 éves, hibátlan, doboz minden kiegészítővel.
Szerintetek?

(#95) Giovanni001 válasza andrew-msi (#94) üzenetére


Giovanni001
újonc

Szia, nekem is van egy O Play minim, Én 5 ezerért adom! Te mennyire gondoltál? Mert a haveromnak kéne egy ilyen.

(#96) mQWeXgsf válasza mQWeXgsf (#93) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Megvettem, szépen visz mindent, AAC-s mkv-kat is. A 2.5"-ös 500 GB-os Hitachi Touro merevlemezt is simán lekezeli USB-ről.

(#97) RBJ válasza Giovanni001 (#95) üzenetére


RBJ
addikt

Jé annyiért ajándék. Minden megvan hozzá?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#98) Cavalera


Cavalera
tag

Mint ahogy más topikokban is írtam, az egreat r6c felmondta a szolgálatot. Nagy igényeim nincsenek, USB-ről, max. külső merevlemezről futtatnék filmeket, többnyire 720p-t, napi rendszerességgel. Ahogy olvastam, a feliratkezelés jó. Képek alapján hasonló, mint amilyen az egreat r6c-ben is volt. Hosszabb ennek az élettartama, mint az r6c-nek? Nekem 2 éve van meg, de kb. 3-4 hónapja szarakszik a táppal, másnak meg pár hónap is elég volt. Szóval jó lenne tudni, hogy megbízható-e, mert 15k-nál nem tudnék többet adni jelenleg egy lejátszóért és ez ebben az árkategóriában nem tűnik rossz vételnek. A másik kérdésem az lenne, hogy erre vannak újabbnak számító fw. frissítések?

[ Szerkesztve ]

(#99) RBJ


RBJ
addikt

Ezzel szemezek én is mert csak plug and play.
Nekem sincsenek nagy igényeim csak a mostani kövérebb filmeket, ,mp4 eket nem eszi a wd tv mini.
vagy a wiimc.
mp4 et eszi ?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#100) RBJ


RBJ
addikt

Megrendeltem, biztos jobb lesz a wd tv mini től. custom firmware t nem nagyon találtam hozzá.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.