Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gabor970


Gabor970
addikt

nno, kb pont ez kell nekem nyaralóba a régi crt mellé. Eddig minden DVB-T vevővel az volt a nyomorom, hogy nem korrekt mediaplayernek. Most meg itt egy player, ami korrekt DVB-T vevőnek. Nekem nem kellenek a fizetősek, szal ezt rám szabták :)

...ööööö, 40e Ft?. Hagyjuk :) Alcor HD500 5000Ft+Egreat EG-R6C 11000Ft. A nyaralóba nem kell hálózat, meg youtube....

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#2) Jovanny2 válasza Gabor970 (#1) üzenetére


Jovanny2
őstag

WD TV HD2 is hasít szépen, 10-12.000 forintért, abban már a Live chipje van. Plusz az Alcor HD. Nem is kell több. :N

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#3) lujó55


lujó55
őstag

"Érthetetlen módon a CI+ modult lespórolták róla, így a fizetős adások kikódolása nem lehetséges"
40k-ba nem fért be?
Felejtős...

(#4) erdoke válasza Gabor970 (#1) üzenetére


erdoke
titán

Az Egreat EG-M1 (R6C + DVB-T tuner?) bruttó 14390 Ft...

40-ért pedig az Egreat EG-S7A Ultra sokkal jobb vételének tűnik. WiFi, belső mobil rack, 5.1 analóg + koax és optikai hang, komponens/kompozit videó kimenetek, 3 USB, SATA, torrent kliens, Sigma chip, stb.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5) szp1


szp1
addikt

TS file döccen?
40 e-ért?
Na ne.....

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#6) gyuribácsi88

Régóta mondom hogy az ASUS-t el kell felejteni, botrány amit csinálnak (beárazás ügyileg) a múltkor az a fejhallgató, most meg ez, pfff nem tudom de szerintem kinyírják magukat lassan.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#7) matteo_szg válasza gyuribácsi88 (#6) üzenetére


matteo_szg
őstag

Még szerencse, hogy nem nyírják ki magukat...:)

jupiiii

(#8) kapeti07


kapeti07
senior tag

Én ezekből a Media player + Set-up box kombókból a DVB-C tunert hiányolom.

Régi a HD-TV-m, Digim van és csak analóg jelet tud feldolgozni a TV-m. Rég használok már egy Asus Oplay-t asszem R1-est, erre még le is váltanám, ha benne lenne a DVB-C. Így sajnos nem.

Xbox: kapeti

(#9) GIJoe válasza Gabor970 (#1) üzenetére


GIJoe
addikt

Eddig minden DVB-T vevővel az volt a nyomorom, hogy nem korrekt mediaplayernek
Melyiket próbáltad? (pontosan typ)

(#10) izee válasza Gabor970 (#1) üzenetére


izee
senior tag

Van ATD STB858 és 868 állítólag minden manapság gyakori formátumot lejátszik.

Az asusról annyit, hogy első ránézésre nagyon bírom a távirányítóit.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#11) Jovanny2 válasza izee (#10) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nekem azért ez jobban bejön. Csak nehezebb megtalálni az ágyban. :D

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#12) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Ennyiért elég versenyképtelen az Androidos boxokkal szemben.

Laci

(#13) GIJoe


GIJoe
addikt

WayteQ HD-95 bőven jó szerintem, igaz frissíteni kell a FWt, de az nem nagy kaland...

(#14) erdoke válasza GIJoe (#13) üzenetére


erdoke
titán

Kadencia helyesen játszik mindent, és váltogat automatikusan? Az nem pálya, hogy 60 Hz-re konvertál minden forrást...

A legjobb aláírás a héten

(#15) GIJoe válasza erdoke (#14) üzenetére


GIJoe
addikt

persze, análisan sugározza a gerinc használatával az agyba a jeleket, és még ökörsütésre is alkalmas 2 zsebtelepről működtetve 9000 Ft ért :P

(#16) erdoke válasza GIJoe (#15) üzenetére


erdoke
titán

Ha az Egreat lejátszó tudja 14e Ft-ért a BD ISO-t is, szvsz egyáltalán nem vicces kidobni 9-et egy xarra...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#17) F34R


F34R
nagyúr

nekem mar egy ideje megvan az asus o playem , egy darabig nem igen cserelem le, majd talan valamikor egy Gbit lanosra.

(#18) Preacher1980


Preacher1980
tag

Talán az O!Play HD2 lejátszóhoz kellene egy normális firmware-t írni előbb..... :((( :(((

ASUS ROG based on AMD!!!

(#19) Gabor970 válasza GIJoe (#9) üzenetére


Gabor970
addikt

kettőt próbáltam, +egy 30e Ft-os DVB-S vevőt, amit egy rokonomnak helyeztem üzembe (upc directhez) A dvb-s típusát nem jegyeztem meg.
A két dvb-t:
Strong 8903, és WayteQ HD-95CX. Boltba bevittem egy winyót, rajta olyan MKV-k, amiket a C-s samsung tévém (PS50C430) gond nélkül játszik.
Nos mindegyik készüléken az mkv-k úgy mennek, hogy pár másodpercenként egy érdekes "reccenés" van. Nem tudom hogyan fogalmazzam meg. Egyet döccen a kép. Ez nem elfogadható, nekem így nem felel meg. Ráadásul egyik sem tudja a 24p-t.

Erdoke: Köszönöm a Egreat EG-M1 tippet!!! Ha tényleg ugyanaz a player, mint az EG-R6C-ben, akkor tuti darab arra, amire nekem kell!

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#20) Bundyta


Bundyta
tag

A feliratkezelés egyenlő a nullával. A szokásos, miért nem képes kirakni sötét hátteret a felirat mögé? Egyszerűen nem értem.
A moziban is vannak feliratos filmek, ott sem nagyon lehet olvasni, amikor nagyon világos a háttér - pl a Fejvadászok c. norvég, eredeti hangos film magyar felirattal, kész öröm...

Amit Rudi úr a legutóbbi ömlesztett HW hírekben - hazai pálya - hoztál fel Egreat lejátszót, kérlek, teszteljétek le azt, főleg a felirat mániámra való tekintettel. Előre is köszönöm szépen.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#21) GIJoe válasza Gabor970 (#19) üzenetére


GIJoe
addikt

írtam fw frissítés, 5.1 nél járnak, a gyári 1.0-s

(#22) Gabor970 válasza GIJoe (#21) üzenetére


Gabor970
addikt

bocsi, de nem adok semmiért sem pénzt, ami "lehet, hogy majd ha hazavittem, és frissítettem, esetleg jó lesz" nekem vagy a boltban jó, vagy nem kell.

Viszem vissza: "ok, hogy itt a boltban sem tudta amit szerettem volna, de odahaza frissítettem, azt ígérték jó lesz. Nem lett az, legyenszíves visszaadni a pénzem!" Félek elhajtanának, jahh, hát nem garantáljuk, hogy tudni fogja. Amúgy az FLAC hiánya is kizáró tényező.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#23) GIJoe válasza Gabor970 (#22) üzenetére


GIJoe
addikt

nem kötekedni akartam csak a pénztárcád kímélni, elnézést.

(#24) lexter00


lexter00
őstag

Nekem a korábbi play van smart nélkül és én nagyon-nagyon szeretem mert akkor olcsó volt kb 15k,és minden formátumot lejátszik a mai napig semmi nem jelent neki akadályt.
Gondoltam hogy lecserélem erre de felesleges funkciók vannak benne amit én nem használnék ki én csak filmezésre használom.
Valaki írta hogy 10-12ezerért wd-t vesz annyiért csak olyat kap amit már kb 2x megerőszakoltak :DDD

WD TV HD2 is hasít szépen, 10-12.000 forintért, ezt bekereteztetem :C ilyen hatásvadász dumát

[ Szerkesztve ]

(#25) Jovanny2 válasza lexter00 (#24) üzenetére


Jovanny2
őstag

Hát örülök, hogy lesz mit kitenni a falra. Remélem, azért nem Sztalin elvtárs helyére kerülök. Köszönöm a tapsot is, jól esik. Tudatosan vásárolj, ne vegyél megerőszakolt cuccokat, de azért nézz körül, a hardveraprón kívül is van élet. EZT vettem, Réti úr minden szava igaz volt. Jelenleg Eminent firmware-rel használom, eddig ez jött be a legjobban, de az eredeti sem használhatatlan. Egyébként semmi hatásvadász nem volt a "dumámban", na jóccakát. :R

Szerk.: nem túloztam az árral sem, mert 12k-ért megkaptam postával. :B

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#26) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Feliratkezeles ugyileg nem nagyon ertem miert nem teszik be a formazott ass tamogatast.
Most van egy a.c.rayenem mar jo par eves, de nem sok fejlodest latol azota. Ha lesz 10bites tamogatas is akkor cserelem le.

(#27) hibavissza


hibavissza
veterán

39 900 forintos ajánlott fogyasztói árával nem tartozik a legolcsóbb darabok közé, de itt azért azt is figyelembe kell venni, hogy egy jó nevű gyártó valóban sokoldalú termékéről van szó.

az asus a jó nevű gyártó...vakok közt félszemű a király...a számszung meg prémium lesz pár év múlva...

(#28) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Én csak androidos megoldásban gondolkozom, ráadásul a wifi hiánya fájó.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) Beri78 válasza Jovanny2 (#11) üzenetére


Beri78
őstag

+1 :DD

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#30) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Nem tud felvenni 40.000 Ft-ért? Ez még messze van az okosságtól.

(#31) tibor.sz


tibor.sz
tag

Én szívesen olvasnék végre egy tesztet az ASUS O!Play BDS-500 vagy BDS-700 lejátszókról, amik egyrészt médialejátszók, másrészt van bennük egy 3D-s blu-ray lejátszó is. Az 500-as megvehető 44 ezertől, a 700-as (amiben már van wi-fi, két HDMI, Qdeo videofeldolgozó, 7.1 csatornás kimenet, optikai és koaxiális audió kimenet, 115 db HI-FI audio, stb.) pedig 56 ezertől. Hát, ennek a 40 ezres árához képest kicsit jobban hangzanak. Az Asus honlapján is csak egy szerb teszt van fenn a 700-as készülékről, amit én nem nagyon értek, csak annyit, hogy legjobb vételnek tartják.

Nincs tervben esetleg egy ilyen teszt? Nem hiszem, hogy csak engem érdekelne a két készülék.

(#32) matteo_szg válasza Jim Tonic (#28) üzenetére


matteo_szg
őstag

Wi-Fi hiánya fájó? A készülékben van Wi-Fi vezérlő.

jupiiii

(#33) lexter00 válasza Jovanny2 (#25) üzenetére


lexter00
őstag

Ha 12k-ért vetted noha a hírdetésben 13+posta van akkor mit keres ott a 10-es?mond azt hogy 12k volt és kész nem kell a vetités.Meg amúgy is ami a hírdetésben van az egy 3éves cumó.
Ja és HP-n soha semmit nem vettem.

(#34) Jovanny2 válasza lexter00 (#33) üzenetére


Jovanny2
őstag

Tudod, alkudni lehet normális keretek közt. Kukacoskodhatsz, de szerintem nem érdemes. Nem vetítek, sőt elég korrekt ember vagyok. Nem is mondtam mást, minthogy 12k volt. Ez már lassan 1,5 éve volt, gondolom már lehet kapni 2k-val olcsóbban. :D Ja, ez utal arra a tényre is, amit említettél, hogy lassan 3 éves cumó. Amikor vettem, másfél éves cumó volt. ;) Szerintem hagyj lógva mostmár, köszi. :R

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#35) Vladi


Vladi
nagyúr

Olyat, hogy normális software, asusék mikor fognak már csinálni? :F

tv pro-m van, bődületes ökörségek programok oldalán, vagyis inkább az aplikációknál. (ilyen szó van? :)) )

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#36) matteo_szg válasza Vladi (#35) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ha a menü magyarításával vannak problémák, dobj egy privit a hibákkal és intézzük a javításokat!

Én most nem tudom sajnos megnézni tesztpéldány hiányában. :(

jupiiii

(#37) Vladi válasza matteo_szg (#36) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha csak az lenne... :(

De hogyhogy intézzük? asusnál dolgozol software részlegen? :D

egyébként link

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38) matteo_szg válasza Vladi (#37) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nem, de ASUS Hu-nál igen, és ha már linkelted a logout oldalad, gyűjtöm a feedbacket. :)

Antennából mindenképp érdemes egy erősebbet venni, készíteni az eszközhöz. :(

BTW, RTK1186 lapka van a lejátszóban, 750 MHz-es órajellel.

jupiiii

(#39) Jim Tonic válasza matteo_szg (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Cikkben átsiklottam felette (vagy nem is volt szó róla), külső oldalt pedig nem néztem.

Javaslat a cikkíróknak: egy specifikációs tábla jó lenne a végén, mint a a mobiltelefonoknál van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) matteo_szg válasza Jim Tonic (#39) üzenetére


matteo_szg
őstag

Jogos, én sem találom a cikkben az erre való utalást.

jupiiii

(#41) bigdigit


bigdigit
addikt

1080/50p teszt még mindig nincs ebben sem.

(#42) Vladi válasza matteo_szg (#38) üzenetére


Vladi
nagyúr

Köszi az infót. Ha van időd - munkaidőd :D - kövesd majd a blogom ott, mert fogom még bütykölni. Most a mount és a transmission van soron.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#43) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Látom elég megosztott a társaság, így kicsit félve, de azért megkérdezem: mit ajánlotok, nekem, ha a következőkre lenne szükségem:
- elsősorban videók lejátszása. Jellemzően 720p HD anyagok.
- feliratkezelés kritikus, mivel gyakorlatilag csak feliratos filmet nézünk. Szóval kezeljen minden típusú feliratot, nomeg ne félórát kelljen tökölni vele, amíg a videóra varázsoljuk
- háttértár ügyileg két eset lehet: 1. nas-t dugunk rá. kettő sima racket, de ez esetben jó lenne ha folyamatosan menne a doboz, hogy hálózati meghajtónak tudjuk használni.
- tuner semmilyen se kell
- zene nem kritikus, de nem árt, ha van

Előre is köszi a tanácsokat!

(#44) Vladi válasza Fisha (#43) üzenetére


Vladi
nagyúr

ha a 720p elég, akkor elég nagy a mozgástered, használtan is kihozhatsz egy egy htpc-t.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45) Fisha válasza Vladi (#44) üzenetére


Fisha
őstag

Megmondom őszintém, hogy öreg vagyok már és lusta, nem sok kedvem van összelegózni a gépet. Tudom, hogy itt ilyet mondani szentségtörés. 10 éve még én is megbotránkoztam volna rajta. :)

(#46) Vladi válasza Fisha (#45) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem szentségtörés, csak így sokkal olcsóbban kijönnél. Például az én gépem egy hdd-vel ezeket tudná.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#47) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Nem érteni felvenni,késleltetni nem lehet a müsorokat,Kérem igy nagy "SZAR" az egész mit sporotak ezen?, Hát nem éppen érdemes megvenni! :Y :W

föolvaso

(#48) konyi79


konyi79
addikt

Hali, ha olvas még ide valaki! 3d tartalmakkal vajon elboldogul? O!play r3-on próbáltam, az sajna nem.
Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.