Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anaqer


anaqer
veterán

"Dicséretes, hogy az Asus F5 teljesen, 180 fokban kinyitható."

Nohát, szélesre tárt Puma a prohardveren! ;]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2) Ste


Ste
addikt

a melegedés részében történt tényleg lőrelépés és a K10-ből örökölt energia management is jó lett az akkuteszt alapján. a többi a megszokott k8, amivel nekem nem volt bajom, amíg használtam a kis Tl-50-et

mobil procikból mikor lesz 45nm-es átállás?

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

szép-szép, bár a lassan féléves HP8510w-m otthagyja minden téren (CPU - kb 30-40%, akksiidő max3.5-4óra, VGA - attól függ, persze a pumában "elvileg" lehetne HD3800 is):( Arról nincs hír, hogy az XGP-t támogatják-e? mert akkor fordulna a kocka...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) rudi válasza t72killer (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha jól tudom, az XGP PCI Express 2.0 alapú dolog, tehát a támogatása csak megvalósítás kérdése. Az M780G minden bizonnyal PCIe 2.0-s, hiszen a 780G is az, innentől kezdve már csak a notebookgyártón múlik, hogy tesz-e a gépére megfelelő csatlakozót. Igyekszünk majd felhajtani egy igazán erős diszkrét Radeonos Pumát is.

Egyébként itt van már nálam a legújabb Centrino is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Javítanivaló: végig F5 vagy F5Z néven említettétek a notebookot, de a Tetszett plecsni alatt P5Z van...

https://www.coreinfinity.tech

(#6) erdoke


erdoke
titán

Az említett elírás mellett a 3. oldalon van egy CPU a távoli jövőből: "Az egyik a 2 GHz-es Core 2 Duo T75250 volt"
A cikk utolsó sorában pedig egy "különösem" rondálkodik.

A legjobb aláírás a héten

(#7) sTERNI


sTERNI
senior tag

Csak tudnám miért hagynak benne minden gépben egy rakat öt forintost :DD

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#8) xedos


xedos
addikt

Hol van AMD power? alig várta már ezt a tesztet...

(#9) rudi válasza sTERNI (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Ne is mondd. Múltkor az egyik Eee PC-ben majdnem benne is felejtettem :DDD Már rátekertem pár csavart, amikor észrevettem, hogy valami feszül és nincs meg a pénzem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) #06658560 válasza rudi (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

pedig hasznalt volna a hutesnek egy kis rezelem. :)

(#11) Male


Male
nagyúr

Asus... most komolyan, egy boltba még ok, hogy raknak egy mem. modulos példányokat, mert kell a haszon, de tesztbe hogy lehet ilyet küldeni :F

A videos-akksiidő tesztnél, nem lehet hogy a GPU-s eredményt kéne figyelembe venni inkább? Csak mert a felhasználó nem hinném, hogy szoftveresre fog váltani szándékosan, tehát számára a GPU-snak van jelentősége, és nem ennek.

Amúgy jókis cikk, végre mehjött a Puma is :)

(#12) erdoke


erdoke
titán

Komoly cég nem vesz dokkoló port csatlakozás nélküli, gyenge akkumulátoros üzemidővel is majdnem 3 kilós notit, különösen nem 15,4" vs. 1280x800-as kijelzővel.
Kisvállalkozásoknak persze jó lehet, de üzleti notiként beállítani? :F

A legjobb aláírás a héten

(#13) divergens


divergens
tag

Nekem F5R van. A tartalom más, de külseje és gondolom annak minősége nagyban megegyezik! Kb. 7 hónapos használat után nem működnek a kurzor gombok, a bal tenyerem alatt elég erősen megkopott a festék. Pedig semmi extra igényebvétel, csak irodában volt használva! Ami driverek illeti csak is a gyári asus, 2007ben kiadott meghajtói mennek fel.

A vinyó az eszméletlenül melegszik kb 45-50 fok között van, bár a rendesen használatban is van.

Ami a pumát illeti, az jó :U

[ Szerkesztve ]

quake III arena

(#14) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

"Az Everest királynőrendezgetős, fényképfeldolgozós és egyik FPU (SinJulia) tesztjében a két AMD processzor viszonya az órajelüknek megfelelő volt, vagyis a Turion X2 Ultra jó 20%-kal volt gyorsabb. A többi Everest menetben viszont furcsa dolgok történtek. Egyik FPU-s tesztben szárnyalt a griff, a másikban viszont gyengélkedett. Cinebench-es renderelésben, pí-számolásban és videokódolásban is 20% volt az új előnye a régivel szemben, gyorsabb merevlemeze miatt a tömörítős tesztben ismét elhúzott az ultra. Összevetve az inteles konkurensekkel azt mondhatjuk, hogy a 2,2 GHz-es Turion X2 Ultra úgy-ahogy lépést tud tartani a 2 GHz-es, szintén 65 nm-es csíkszélességgel készülő Core 2 Duo T7250-nel, de a magasabb órajelen járó T9300 befogásához már kevés, és ez a bravúr valószínűleg nagyobb, 2,4 GHz-es testvérének sem sikerülne."

A vastagbetűs részt nem értem.
2200/1800 = 1.222 => 22% ~20%, eddig ok
___________________ZM-82________TK-55______TK-55-höz viszonyítva %-ban
Cinebench (1 CPU)___1832__________1337______ 137%
Cinebench (x CPU)___3476__________2349______ 148%

Tehát akkor több mint 20% az előnye

A többi stimmel - egyelőre csak itt tartok az olvasásban.

Esetleg a későbbiekben kiegészítitek a tesztet grafikus résszel is? Mármint játékkal valami más hasonlóval? Olvastam, hogy most időhiány miatt nem sikerült :(

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#15) Georgie1224 válasza rudi (#9) üzenetére


Georgie1224
tag

Nekem csak annyi lenne a kérdésem, hogy egy céges notebook-nál miért fontos annyira a megjelenés? Az, hogy régimódi kinézete van inkább jobb, mert legalább nem ez a "trendi" undormány, amiket bizonyos cégek sorba hoznak ki.

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de nekem nagyon is tetszik a platform.
Az üzemidőt ki lehet tolni akumlátorról, hogyha nagyobb aksit teszünk bele.
A GPU ereje is nem utolsó, mert a céges prezentációkban is jól jöhet a videók hardveres gyorsítása.
Valamilyen szinten AMD fan vagyok, de csak azért, mert nem engedhetem meg magamnak a nagy Intel procikat :D. Szóval én örülök, hogy az AMD/ATI-nak sikerült egy ép kéz láb platformot létrehoznia, ráadásul K8 architektúra nagy részben, amit nem nagy gond a K10-el lecserélni ha jól vettem ki a cikkíró szavaiból.

HAJRÁ PUMA!!! :)

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#16) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

T7250 milyen asztali procinak felel meg? AMD-ben és Intelben. Csak nagyjából.

(#17) t72killer válasza VINIKOR (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

intelben kb egy E6300/8300, AMD-ben pedig egy 2.2GHz-es athlon X2-vel ekvivalens.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) marcias


marcias
őstag

Elég jó teszt lett, bár kicsit többet vártam. Egyrészt kár, hogy nem a Fujitsu új Pumás gépét teszteltétek XGP-vel, mert úgy teljes a platform. Sajnos ez az ASUS inkább már lefele húzza az értékelést, pl video-kimenetekből kifejezetten rosszul áll, HDMI/DP/DVi simán lehetett volna. Az egy modulos memória elég gáz, 2x1gigával sztem jobb eredmények születtek volna. Végül nagyon csalódott voltam, hogy nem került bele a GPU tesztje, mert sztem ez igen hangsúlyos eleme a platformnak, lévén eddig integrált GPU (X3100) mellett el szabadott felejteni a játékot. A Puma azért már megbírkózik egy s mással sztem. :)

Steam: marcias88

(#19) VINIKOR válasza t72killer (#17) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Kösz. Melyik megy alacsonyabb hőfokon? Simán asztali gépet is ki tudna váltani ezek szerint.

(#20) rudi válasza erdoke (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Az Asusnál a "business" kategóriába a kisvállalat is benne van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) t72killer válasza VINIKOR (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

cpu szempontjából igen, bár asztaliban már vannak 4GHz-re huzható négymagosok. a mostani mobil penrynek (T8100-T9300) egész kellemes fogyasztással bírnak, az én T9300-zom se szokott 60° fölé menni

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) rudi válasza marcias (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Valamit hagyni kell az unalmas nyárra is :) Szerintem lesznek ítt még komolyabb Pumás gamer gépek is. Igazából ez a fura ASUS/ATI cucc nem szereti a 3D markokat jelenség kavart be az IGP tesztelésének, de ha jól tudom, a M780G-től majdnem az asztali 780G sebessége várható 3D-ben, szóval 800x600-ban visszabutított grafikával még használható, aim nem valami sok, de messze több mint az Intel cuccok tudása.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) marcias válasza rudi (#22) üzenetére


marcias
őstag

Hát én bízom benne hogy nem lesz egyikünknek sem unalmas nyara :D
"800x600-ban visszabutított grafikával még használható" - emlékeim szerint azokban a játékokban, amiket egyáltalán képes volt megmozdítani az x3100, már ott is tudtam pl 1024x768-ban Company of Heroes-zal játszani, és nem is akadozott nagyon :D Witcher, UT3, Carbon meg sem mozdult rajta, szóval nem kísérletezgettem vele tovább...
A Pumától annyit várok, hogy Low beállítások mellett a játékok zöme, leszámítva a Crysis (és más ilyen szintű? :F játékokat), fussanak natív 1280x800-on :K

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#24) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Jó a cikk, jó a cucc. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#25) erdoke válasza rudi (#20) üzenetére


erdoke
titán

Nálam a business:
- Elég erős, de mégse nehéz (2,5 kg-ig).
- Közepes méretű vagy subnoti (11-14" kijelzővel).
- Viszonylag sokat megy akkumulátorról (irodai felhasználással legalább 4 órát).
- Van rajta replikátor, hogy ne a törpe kijelzőn és a csiga perifériákon kelljen dolgozni az irodában (esetleg otthon se).
- Viszonylag igényes, mégis strapabíró anyagokból rakták össze, hiszen a munka notikat napi szinten hurcolásszák.

Namost ezekből egyik se passzol. Sőt, tulajdonképpen nem is látom, miben különbözik egy átlagos otthonra vett féligényes notitól.
Félreértés ne essék, nincs az adott notival vagy platformmal semmi bajom, csak a kategorizálást nem értem.

A legjobb aláírás a héten

(#26) marcias válasza erdoke (#25) üzenetére


marcias
őstag

Sztem ez kb annyira üzleti notebook, mint egy Lenovo N200. Formailag konzervatív, de ennyi, amúgy teljesen átlagos. Akkor neked bizonyára bejön az X300-as Lenovo :D

Steam: marcias88

(#27) ígyvanferi válasza erdoke (#6) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Még egy kis elírás, lemaradt egy 't' a fogyasztás végéről: "A kisebb méret itt kisebb fogyasztás és hőkibocsátást is jelent." 2. oldal, a processzorok méretének összehasonlítása alatt.

Mennyibe kerülhet kb. ez a gép?

(#28) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

550MHz & 0.8V :Y :C

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) marcias


marcias
őstag

Megjegyzem, akik korábban azt hangoztatták, hogy fogasztás terén versenyképtelenek lesznek ezek a gépek, sztem tévedtek, igen jól skálázódik az igénybevétel függvényében...

Steam: marcias88

(#30) t72killer válasza marcias (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha van benne diszkrét grafika (HD3400/3600 és társai) akkor még puma sem kell pl egy COD-hoz. ha integrált a grafika, akkor a játékok megmaradnak a cod2 szintnél :U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) leviske válasza t72killer (#30) üzenetére


leviske
veterán

De a HD3400/3600 csak a Puma platformban megy hybridCF-ben, ami kikapcsolja a diszkrét VGA-t, ha nincs rá szükség. :)

(#32) marcias válasza leviske (#31) üzenetére


marcias
őstag

Igen, itt a lényeg. :)
Az XGP-vel kapcsolatban azért fontos megjegyezni, hogy még erősen béta állapotú, hiszen csak külső megjelenítővel használható. Év végére ígérik azt a drivert, amivel már saját kijelzőjét is meg tudja hajtani a külső VGA-val

Steam: marcias88

(#33) as_Rock


as_Rock
őstag

Nyamvad memóriát igazán tehettetek volna bele :O az integrált gpu a memvezérlőt terheli és lassítja az egész rendszert a duál-channel hiánya miatt :W

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#34) domi007


domi007
őstag

A WiFiről nem írtatok, hogy szerepelt a kis Atheros?

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#35) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt már szeretem. :K

Jó lett a teszt! :R

Várom az első Acer és HP Puma notikat. :C

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36) Oliverda válasza as_Rock (#33) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebben dual channel az IMC. A többi meg már csak a gyártókon múlik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37) Thom!


Thom!
veterán

Már lehet venni Acer Pumás gépeket!!!! nagyon jó áron
Acer TM 5530 kapható 3 változatban, többek között HDMI,eSATA is van rajta!!!
Jön majd Acer Aspire 5530 is..

(#38) Gorath


Gorath
tag

Érdekes, hogy mindenki leszólja az 1 modulos memóriát, pedig szerintem nagy előny. Sokkal könnyebb bővíteni! Márpedig egy munkára használt Vistás gépnek igencsak kevés a 2 GB (persze munkától függően), és amikor +2 GB kijön 9000 Ft-ból, akkor szerintem nem is érdemes gondolkodni, hogy bővítsünk-e... Aztán pagefile-t letilt és tadaaam, máris úgy fut a Vista, ahogy kéne. ;)
A 2x1 GB viszont csak cserével bővíthető. A teljesítménykülönbség meg csak az Everest-ben jön ki. Ja és tulajdonképpen még kevesebbet is fogyaszt az 1 modul... :)

''Ezt az sms-t küldd el annak, akit szeretsz, akit kedvelsz, akit gyűlölsz és akivel le akarsz feküdni, aztán gondolkodj, hogy te miért kaptad...''

(#39) AMD Power válasza Thom! (#37) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt már szeretem. Bán én igazából a HP gépeit várom nagyon. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40) #90996736 válasza as_Rock (#33) üzenetére


#90996736
törölt tag

az írás hozza a PH! elvárt igényességét :) gratula!

teljesen építő jellegű kritika szellemében ...

erre (még egy modul belerakni) én is gondoltam. Mivel ez az első notebook teszt Puma alapokon a PH hasábjain (ez az első?), lehetett volna bele még egy memóriát rakni. Akár elfekvő 2*1 GB os modult ... legtöbbször minden notebook bolt - akikkel eddig találkoztam - flexibilis hogy milyen memória szettet akar bele a vásárló.
Mivel úgyis szétszedtétek, és első Puma platform stb ... sztem ez alkalommal lehett volna kivételezni csak hogy a platform képességeit ne egyből hátránnyal teszteljétek.

SO-DIMM moduloknál van 1 v két oldalas? pl, 2GB os modul, "kétoldalas", ami mondjuk megy duálban? vmi ilyesmi rémlik asztali konfigomból, hogy volt egy és kétoldalas és modulszámtól függetlenül ment a dual channel ... kérlek sötétítsetek fel

(#41) Siera


Siera
senior tag

mar alig varom a 12 collosat :)

(#42) Oliverda


Oliverda
félisten

Időszerú volt már egy teszt a Puma-ról, köszönjük! Bár lehetett volna kicsit alaposabb is, de gondolom hogy inkább az idő volt a korlátozó tényező.

Van egy téves infó a cikkben. Az összes Turion Ultra CPU-ban 2x1MB cache található: [link]

A sima (új) Turion procikban pedig 2x512KB van/lesz. RM-70, RM-80, RM-82, RM-84.

Ez az 1 modulban a 2GB RAM elég hülye lépés volt az ASUS részéről. Nálam
egy 2GHz-es Sempron 2x1GB 800MHz-es Kingmax modul társaságában elég jó
eredményket ad a cikkben szereplő Everest memóriatesztekben: [link] A Turion Ultra procikkal szerelt gépektől is valami hasonlóra számítottam (számítok).

Arra sajnos nem derült fény hogy az IMC magórajelen fut-e vagy valami más alacsonyabb
frekvencián mint a K10 esetében. Amúgy szvsz egy ilyen proci a notebook tulajdonosok 90%ának igényeit kielégíti.

Maga az Asus notebook nem túl meggyőző. Szerintem lesz ennél még sokkal jobb Puma-ra épülő gépezet is a piacon. Reméljük hogy tesztet is látunk majd róla. :))

A HP gépei is itt vannak lassan: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43) footy


footy
addikt

Ha munkagép ha nem a DVI/HDMI hiánya eléggé fájdalmas. :( (a költségekhez nemigen tett volna sokat)
Bár ha hagyományos értelemben vett munkagép (irodai célú) akkor nem biztos ez a legmegfelelőbb chipset.
Az integrált VGA-ban rejlő lehetőségek érdekessé tehetik a platformot...

(#44) Oliverda


Oliverda
félisten

HP Pavilion dv5z

A $913.99 árú verzióban már van egy diszkrét 256MB-os HD 3450 is (+HDMI).

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45) hkari válasza Oliverda (#44) üzenetére


hkari
őstag

Szép ez a Pavilionka :)

(#46) rudi válasza Oliverda (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Sajna, elsőre csak ennyi jutott, de lesz itten még Puma bőven :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) as_Rock válasza Oliverda (#44) üzenetére


as_Rock
őstag

"Erről beszélek nyuszómuszó" :K :D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#48) John Fowler


John Fowler
tag

Kár, hogy elsőre (ezt az) Asust kaptatok.
Az egyszeri ember csak azt látja belőle, hogy a kór2 gyorsabb -igaz hogy többet eszik, drágább, és a Puma memóriasávszélessége meg volt felezve, egyébként a nem szintetikus tesztekben még így is bőven jó-, az üzemidő sem túl sok -igaz hogy elég satnya akksi van benne alapból-, a grafika meg bugos -mert nem ment vele az egymillióéves 3Dmark, amihez egyébként van patch-, és nincs rajta se HDMI se semmi -amire egyébként a chipset képes volna.

Szóval ázuszéknál sikerült összerakni egy olyan rendszert aminek az előnyeiből kb semmit nem használnak ki -talán az árát kivéve. Nekem úgy rémlik, mintha ők maguk sem lennének tisztában azzal, hogy mihez is kezdjenek ezzel a modellel. Ezt jól szemlélteti az az anomália is, amire Erdőke rámutatott (business kategória lol, ez majdnem olyan mint az adibas sportcipő, ráírni bármit lehet attól még az marad aminek készült)

off:
Szerintem aki notit vesz az nem feltétlenül akarja utólag bővítgetni. Magyarul, ha valaki 4 gigával akarja használni a pistát, akkor eleve 4-gyel kéri, és ha a vevőnek nincs speciális kívánsága ezen a téren, akkor illene neki 2x2 gigát adni, mint ahogyan ha 2 gigát kér akkor 2x1-es felosztásban.
Szerintem.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#49) rudi válasza John Fowler (#48) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem Te vagy más cikket olvastál mint amihez hozzászóltál, vagy nem igazán fogtad fel hogy miről is van itt szó. Honnan tudod, hogy a 65 nm-es CPU köré épülő Puma evesebbet fogyaszt mint a 45 nm-es Core 2? Azt tudod, hogy a szintetikus teszteknél alig számít a memóriasávszélesség? Nem értem, hogy miért nem tudod egészében értelmezni az akkuidőt, mármint hogy ilyen kis teleppel is ment minimál terhelésen 3 órát. Olyan nagyon nehéz kikövetkeztetni, hogy az X%-kal nagyobb akkuval mennyit menne? Szerinted mi tényleg olyan ügyefogyottak vagyunk, hogy nem patcheljük a 3Dmarkot, ami egyébként általánosan elfogadott és használt tesztprogram? Erdöke véleményét sem fogtad fel, ugyanis ő csak annyit mondott, hogy szerinte eza gép nem tartozik abba a csoportba, amit a "business" szóval illetne. Ettől még az Asus és seregnyi más gyártó ezt másképp gondolja, ugyanis nekik a kisvállalkozás/iroda is "business".

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) marcias válasza rudi (#49) üzenetére


marcias
őstag

John Fowler és Erdöke véleménye szerintem tömören annyi (és evvel én is egyetértek) hogy a Puma platform ha valahova nem, akkor a kisvállalkozói gépekbe nem való ;] A Puma sztem alapvetően egy multimédiás- és játékplatform, emiatt nem is tökéletes konkurenciája a Centrinonak, hiszen az pedig inkább business-besorolás.

Steam: marcias88

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.