Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) erahurka válasza khalox (#100) üzenetére


erahurka
félisten

Azt hittem csak 176C van. Külföldi oldalon olvastam, ilyen 7 megabites letöltési sebességet mértek állítólag az kevés HD stream-hez. Pedig nagyon dögös kütyü, bár az Intel proci állítólag nem a legerősebb fajta engem mégis valahogy minőségibb érzettel tölt el ez a név mint egy Qualcomm.

(#102) khalox válasza erahurka (#101) üzenetére


khalox
őstag

Van C és CX. Az nk az rag (hogy a miénk :D).

(#103) erahurka válasza khalox (#102) üzenetére


erahurka
félisten

Van valami lényegi különbség? Egy hátsó kamera nélküli olcsóbb verzió nem lenne rossz.

(#104) khalox válasza erahurka (#103) üzenetére


khalox
őstag

A kamera a különbség.
Érdekes egyébként, hogy a C verziót nem nagyon látni, ha viszont mégis, akkor csak 8GB-os. A 16 GB-os meg jóval drágább.
A CX-et árulják már csomó helyen 16GB-tal nagyjából ugyanannyiért, abban van a gyengébb kamera, szóval ha nem számít, akkor ezt érdemes venni.

(#105) erahurka válasza khalox (#104) üzenetére


erahurka
félisten

Hátsó kamera nekem abszolút nem számít, ez egy tablet nem telefon. Elülsőt még megértem mert videohívásokhoz hasznos, oda kellene 5 MP-ket beépíteni szerintem.

Ami nem tetszik amúgy az a navigációs sáv de ez minden droidos tabletnél így van. Nem lehet valahogy jobb oldalra kényszeríteni akkor is ha elfordítom a kijelzőt? Két kézzel fogom mondjuk két oldalt, erre középen van a home-vissza gombok és egyikkel sem érem el érthetetlen és buta megoldás a Google részéről.

(#106) Tibcsi21


Tibcsi21
csendes tag

Real Racing 3 :-)

(#107) Looserke


Looserke
őstag

Várható az android 5.0 64 bites rendszer erre a tabletre? Legalább a 64 bites proci ki lenne használva.

(#108) Tibcsi21


Tibcsi21
csendes tag

Hát mivel gyártják illene az 5.0 android.., de a magyar ASUS nem erősítette meg a kérdést..

Valaki esetleg próbálta a Real Racing 3 játékot a Graphics Settings (RR3) programmal "High" beállítással?
Választ előre is köszönöm! :-)
üdv. Tibi

Real Racing 3 :-)

(#109) Milka 78 válasza Tibcsi21 (#108) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A gfx már kompatibilis a 4.4-el,mert eddig nem volt...Pont az RR3 ami necces az Inteles soc-n,pl a TF103-on már telepíteni sem engedi a programot.Nem tudom javították e már ezt a hibát.

(#110) Tibcsi21


Tibcsi21
csendes tag

http://ipon.hu/hir/android_5.0_frissitesek_az_asus_nal/31559

"iPon Hírek
Android 5.0 frissítések az ASUS-nál"

Real Racing 3 :-)

(#111) Gabbo


Gabbo
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Beléptem én is a klubba. Két napja használom és nagyon meg vagyok vele elégedve, pedig nem egy tabletem volt már.

Viszont néha beküld egy a címtár sajnos leállt hiba üzenetet. De ezt leszámítva kifogástalan a cucc!

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#112) Tibcsi21


Tibcsi21
csendes tag

https://www.youtube.com/watch?v=GRjz4vLp054

ez október 23-ai videó
ezen szépen fut a Real Racing 3, és a tükörben is láthatók a hátul érkező autók.. :-)

Real Racing 3 :-)

(#113) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Bár nem egy ME176-al, hanem a kisebbik ME70C tesóval léptem be az Asus tablet tulajok klubjába. Na majd később megosztok egy részletesebb elemzést, feltéve, ha kíváncsiak is vagytok rá. ;)

[ Szerkesztve ]

(#114) Sequadon


Sequadon
tag

Sziasztok!

OTG működik a készüléken (ME173CX)? Külföldi oldalon állítják egyesek, hogy működik, itt viszont a cikkben ennek ellenkezője szerepel.

Valaki írta itt, hogy Windows ha esetleg lesz rá, akkor csak a 16GB-os verzióra fog felmenni. Lesz egyáltalán rá Win, ha nem is gyári megoldással?

Android 5.0 upgrade lesz rá? Ugyancsak itt olvasom, h lesz, de nem találok róla semmi hivatalos infót.

Várható, hogy optimalizációkat követően jobban érezhető lesz az SoC szintetikus tesztekben mutatott előnye?

Most akkor mi van a RR3-al? :)

Személyes tapasztalatokat meghallgatnék szívesen, WiFi érzékenység, játék, fényerő érdekelne.

Köszi!

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#115) mcs válasza Sequadon (#114) üzenetére


mcs
veterán

ME70C-vel is megy az OTG. 16 gigás pendriveal és XBox 360 kontrollerrel is teszteltem. ;)

(#116) Red B válasza Sequadon (#114) üzenetére


Red B
tag

Szia!
Nekem Me176Cx-em van 16gb-os és az OTG tökéletesen müködik, a wifi szerintem az ebben az árban kapható tabletek között magasan a legjobb!

(#117) Sequadon válasza Red B (#116) üzenetére


Sequadon
tag

Köszi srácok!

Játékra használjátok? A cikkben említik a RR3-at, ami nem futott szépen, viszont a fentebb linkelt videón teljesen jónak tűnik.

Fényerőt én is kicsit kevésnek találtam. MM-ban néztem meg élőben, bár ott elég erős a megvilágítás. Hétköznapokban elég?

Tokot milyet használtok hozzá?

Tetszik ez az Intel SoC, elég friss konstrukció, és szerintem van még benne potenciál.

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#118) D013 válasza Sequadon (#117) üzenetére


D013
aktív tag

A prociban van tartalék még az biztos, a legújabb antutu-val (optimalizálták 64bit-re) már 33k fölött teljesít. Ezzel lenyomta a telefonomban lévő MTK6592-est, ami 32k-nál megállt :) Bár a Mali-450 a 3D-s tesztekben megeszi még az Intel GPU-ját, de ez főként optimalizáció hiány szerintem. Szerintem a Lollipop jönni fog, mivel a proci 64 bites, szinte adja magát. Win 8.1-ről nem találtam semmit, szerintem arra nem érdemes várni...
Játék: Order & Chaos tökéletesen megy, Baldur's Gate Enhanced edition is. Több játékot egyenlőre nem teszteltem. Ami nem tetszik: eléggé melegszik, ahogy a tesztben is írták

[ Szerkesztve ]

(#119) Sequadon válasza D013 (#118) üzenetére


Sequadon
tag

Köszönöm a kimerítő választ. Akkor remélem hamarosan én is mint tulajdonos számolhatok be a tapasztalataimról. :)

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#120) R19


R19
senior tag

Az ME176C-re való tok ugye tökéletesen passzol az ME70C-re is. ( tudom a nagy tesón a hangszóró nyílás hátul van )
Konkrétan ezt néztem ki.

(#121) R19 válasza R19 (#120) üzenetére


R19
senior tag

Sajnos nem egyeznek a méretek: :N

ASUS MeMO Pad 7 (ME70C)
192 x 110 x 12.5 mm (szélesség x mélység x magasság)

ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)
189.3 x 113.7 x 9.6 mm (szélesség x mélység x magasság)

(#122) haris válasza R19 (#121) üzenetére


haris
őstag

[link]
Ha valaki a 8gbos verziót tervezte vásárolni, akkor az edigitalnál most akciós. 35ezerért elég jó vételnek tűnik

(#123) Debilon válasza haris (#122) üzenetére


Debilon
addikt

meg is rendeltem, most hogy hazaértem messzi vidékből :)

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#124) Ubul02 válasza Red B (#116) üzenetére


Ubul02
tag

Sziasztok!
Meg tudom erősíteni: OTG működik. Én is aggódtam, ez is szempont lett volna a vásárlásnál, és a cikkben tényleg az szerepel, hogy nincs OTG-támogatás. Még jó, hogy van fórum is a világon. :))

(#125) Sequadon


Sequadon
tag

Igen, én is próbáltam. OTG működik. MHL viszont nem. :) Pedig reménykedtem...

Viszont nekem egy éjjel alatt 70%-ról 37%-ra merült. Valami beállítás lesz a bibi? Látszólag nem ment semmi, nem volt ébren, WiFi sem ment.

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#126) Sequadon


Sequadon
tag

Antutu 5: 33979 pont

Sajnos épp nem volt WiFi bekapcsolva :/

[ Szerkesztve ]

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#127) Ubul02 válasza Sequadon (#125) üzenetére


Ubul02
tag

Nekem első feltöltés után bekapcsolva kb. 42 perc alatt 11%-ot csökkent az akku szintje. Utána pár óra alatt majd' nullára harcolta le a gyerek. Ennél kicsit többet vártam magam is a cikk alapján.

(#128) Sequadon válasza Ubul02 (#127) üzenetére


Sequadon
tag

Így merült éjjel 6 óra alatt 40%-ot... Nem igazán értem mitől, az asztalon volt, hozzá sem nyúltam.

Mindenkinek így merül? Valami ötlet? Akkumulátort nem formáztam. Bár a kis könyv említi, de lithium ion akksit nem kell.

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#129) Apooca válasza Sequadon (#128) üzenetére


Apooca
tag

A fiamé teljesen jó szerencsére. Pedig rengeteg baromság van rajta, ill. sokat nyüstöli. Formázni valóban nem kell ezeket az akksikat.

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#130) Sequadon válasza Apooca (#129) üzenetére


Sequadon
tag

Olvastam az előd topicjában egy ilyet.

"Próbálj meg rajta egy gyorsítótár, cache resetet ami törli a battery stats-ot is. ( bekapcsoló gomb folyamatos nyomva tartása cca 12 mp-ig )"

Ez hogy is van? Recovery menüben kell törölni, vagy ez vmi teljesen más?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#131) Apooca válasza Sequadon (#130) üzenetére


Apooca
tag

Ezt még egyiknél sem próbáltam, nem volt semmi akksi merülős gondom velük...

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#132) R19 válasza Sequadon (#128) üzenetére


R19
senior tag

Az energia takarékossági beállításoknál ráböksz a 3 pöttyre és ott meglátod hogy mi használta, ébresztette, tartotta ébren a tabot.

Valami tuti nem hagyta deep sleep-be menni, mert nekem kikapcsolt wifivel kb. 18 óra alatt alvó állapotban csak 2%-ot merült. ( ME70C )
Greenify-t használok a háttérben feleslegesen futkosó, "akku zabáló" appok hibernálására. Működik root nélkül is csak nem automatikusan.
Kirakod a widgetjét és arra rátapizva hibernálja a listában lévő appokat.

[ Szerkesztve ]

(#133) Sequadon válasza R19 (#132) üzenetére


Sequadon
tag

Köszönöm. Akkor indul a nyomozás. :)

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#134) Sequadon válasza R19 (#132) üzenetére


Sequadon
tag

Az avast lenne a hibás? Mondjuk ezt a címtár szinkronizálást sem értem.

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#135) R19 válasza Sequadon (#134) üzenetére


R19
senior tag

Stand by állapotban wifi nélkül az autó szinkronizálást mindig kikapcsolom, ne ébresztgessen semmi feleslegesen.
A screenshotok alapján nem indokolt szerintem a korábban írt 40%-os merülés.
Próbáld ki a Greenify-t, nagyon hasznos alkalmazás.

(#136) R19 válasza R19 (#135) üzenetére


R19
senior tag

Úgy rémlik, hogy a listában az adott alkalmazásra tapizva megjelenik egy olyan lehetőség amelyben kiválasztható hogy ne ébressze és ne tartsa ébren a tabot.
Ez általában restart után működik.

(#137) Debilon


Debilon
addikt

az időjárás cucc érdekes dátumot ír, vagyis a dátum jó, csak a napot nem találja el:

fura nap kijelzés

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#138) Red B


Red B
tag

Tudna nekem abban segiteni valaki,hogy milyen media lejátszót szedjek le ami ME176CX-en a mkv-s ac3 hangal lévö videot viszi?

(#139) Debilon válasza Red B (#138) üzenetére


Debilon
addikt

mxplayer, csak külön kell leszedni hozzá a codec-et

vagy bsplayer, VLC

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#140) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Sziasztok!

Ez vajon melyik verzió lehet? Eladó még nem válaszolt :R
link

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#141) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#140) üzenetére


Szoszo94
őstag

Meg is lett:
ME70C, google képtalálatok alapján :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#142) Sequadon


Sequadon
tag

Tegnap jött meg a tok hozzá.

Nagyon szép, nagyon jó. Érzékeli a képernyő, ha ráhajtom és kikapcsol. Egyelőre nem jöttem rá, hogy csinálja. :D Azonban van egy kis hiba is. Ha teljesen hátrahajtom, akkor is érzékeli és kikapcsol a kijelző. :Y Kissé kellemetlen. Elég kényelmetlen félig kinyitva használni. Valakinek van ötlete, hogy mit lehet tenni?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#143) R19 válasza Sequadon (#142) üzenetére


R19
senior tag

Van egy pici mágnes a fedélben és ez kapcsolja ki-be a kijelzőt.
Amennyiben ezt a beállításokban nem tudod, vagy nem akarod letiltani, akkor teljesen hátrahajtott fedélnél kapcsold be kézzel a tabot.
Kipróbálni nem tudom, mert nekem a kistesó - (ME70C) - van egyenlőre tok nélkül.

Jobb ötletem nincs, remélem működni fog. :)

(#144) Sequadon válasza R19 (#143) üzenetére


Sequadon
tag

Beállításokban nem találkoztam ilyen opcióval. Bekapcsolni pedig hiába kapcsolom be, mivel a mágnes ott van folyamatosan, ezért épp hogy csak felvillan a képernyő, mert újból lezárja. :/

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#145) Szoszo94 válasza Sequadon (#144) üzenetére


Szoszo94
őstag

Homemade megoldásként esetleg tegyél a hátlap és a tok mágneses része közé valamilyen anyagot, hogy ne legyen olyan közel a mágnes a tab hátuljához.
Mágnest könnyen meg tudod keresni, hogy hol is található a tokban :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#146) Sequadon válasza Szoszo94 (#145) üzenetére


Sequadon
tag

Gondolhatod, h elég passzentos a tok. Nem nagyon fér be más, maximum alufólia. Az alumínium ugye nem mágnesezhető. Talán működhet.

De egyébként f*szom, hogy nekem kell utólag erre megoldást találnom. Nem próbálta ki az aki kitalálta? Vagy ez is egy fícsör, csak én nem tudom értékelni? :D

EDIT:

Nem működik az alumínium. A magas mágneses permeabilitású anyagok árnyékolnak mágnesesen. Az alumínium mágneses permeabilitása pedig elég közel van a levegőéhez. :))

Szóval sok sz*rt nem ér.

Ezt a Mu-metal anyagot használják ilyesmikre. De kérdés, ha telerakom árnyékoló anyaggal a tokot, akkor hogy fogok WiFi-t használni. :D

Nem egyszerű... :W

[ Szerkesztve ]

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#147) Szoszo94 válasza Sequadon (#146) üzenetére


Szoszo94
őstag

Dobd ki a mágnest a g*c....szóval oda, na :D

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#148) Debilon


Debilon
addikt

szilikon tok létezik a 176cx-hez?
akárhogy keresem nem találok

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#149) R19 válasza Sequadon (#146) üzenetére


R19
senior tag

Szerintem írj egy emailt az Asusnak, remélhetőleg lesz valami használható ötletük.

(#150) R19 válasza Debilon (#148) üzenetére


R19
senior tag

Csak ezt találtam többféle színben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.