Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) khalox válasza Imike_80 (#700) üzenetére


khalox
őstag

Ha csak 8GB a háttér, akkor nem szenvednék az 5.0-val. Hiába a root + link2SD Pro, a telepítés letöltés első körben mindenhogyan a belső tárhelyre megy, ahonnét átkerül az alkalmazás az SD kártyára. (Ennek egyébként nem kellene így lennie, de az alkalmazások fejlesztőinek nem sürgős az új funkciók használata, mert akkor nem lesz jó a régi rendszereken.)

Én nem bántam meg, hogy megálltam a legutolsó 4.4-es rendszeren. Semmi probléma nincs vele. Azt gondolom, nem is fogom frissíteni, mert jobb nem lesz.

(#702) R19 válasza khalox (#701) üzenetére


R19
senior tag

Maximálisan egyetértek veled. Sajnos meggondolatlanul frissítettem 5.0-ra (ME70C), nagy hiba volt.
A 4.4.2 minden téren sokkal jobban teljesített. A Lollipop 5.0, 5.0x verzióiban rengeteg bug van, az 5.1 már sokkal jobb, de kétlem hogy az Asus valaha is kiadja ezt a frissítést.

(#703) Imike_80 válasza R19 (#702) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Talán azért annyira nem reménytelen! Egész szépen frissítgették mindezidáig! Semmi módja nincs a downgrade-nek?

(#704) R19 válasza Imike_80 (#703) üzenetére


R19
senior tag

Egy hajszálnyit még reménykedek hogy kiadják rá az 5.1-et, kellemes meglepetés lenne. :)
Downgrade-re sajnos semmit nem találtam.

(#705) Debilon válasza Imike_80 (#700) üzenetére


Debilon
addikt

hát ja, a rendszerpartíción 500-700 MB közötti szabad hellyel küzdök (sygic a térképeket ide pakolja ami nálam 350 Mb körüli tárhelyet visz el).. mellette meg a rendszer számára fenntartott-on van 3,5GB szabad minimum, semmi nem használja látszólag

root-al gondolom lenne erre megoldás, de nem is kerestem, hogy lehetne..

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#706) Joe.36 válasza Imike_80 (#700) üzenetére


Joe.36
addikt

Igen az sajnos, az első 5.0 amit kiadtak rá szó szerint használhatatlan volt !!!!... jött nagy nehezen egy javítás de ez sem az igazi sajnos, én mindent leszedtem amit csak lehetett, átraktam Sd-re stb... Nincs fent sok minden de alig van kb 1.3 Gb helyem...

ot93

Igen, de félek nem fogják, van egy Zenfone 2 is nekem, arra az 5.0 ra kijött vagy 6-7 nagy frissítés, javítás, azt az ágat nagyon nyomják...
Tudom nem lehet a kettőt össze hasonlítani, hát tényleg nem lehet... szó szerint... ha lehet már csak azt használom...
Ezt film nézésre szoktam...

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#707) kige91


kige91
csendes tag

Sziasztok! ME70C-hez nem találtam külön topic-ot, ezért írok ide. Akadt egy kis gondom, a gépemmel, ami sajnos egy alacsonyabb röppenés végén repedt digitizerrel végezte. Be is tudtam hozzá szerezni egy nem is olyan drága pótalkatrészt, de bontás közben akadt egy kis gond. Az LCD csak és kizárólag fekete képet mutat, nagyon vigyáztam rá, mégis kicsit megsértettem az LCD ragasztott burkolatát. Véleményetek szerint menthető, vagy kuka az lcd is ezek után?

(#708) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok,
van egy Asus ME70C Memopadom, frissiteni akartam a gyári androidot(4.1), a beépített szoftverfrissitő azt írta ki mindig, hogy foglaltak a szerverek. Rákerestem az Asus honlapján találtam is új szoftver, leszdtem az ezt a verziót: Verzió WW_V11.2.3.33 (tablet build adatainál WW verzió kell nekem)
Elkezdte feltelepíteni, majd a felénél kidobott egy USB kulcs ikon-t, gondoltam kell neki egy kis áram (az akku 70%-on volt), aztán fogta magát újraindult, de csak az Asus Bootloaderje (Droidboot Provision OS) jön be, olyan mintha lepucolta volna róla a gyári szoftvert.Droidboot-on rámegyek a Recoveryre..elkezdi visszarakni aztán error és kikapcsol. Mit tudok ezzel kezdeni?

(#709) Turbobacsi válasza k.daniel91 (#708) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

hogy telepítetted? nekem így simán ment: [link]
Az OTA nekem se ment.

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#710) k.daniel91 válasza Turbobacsi (#709) üzenetére


k.daniel91
tag

Hát én először ezt akartam telepíteni: ASUS MeMO Pad 7(ME70C) Software Image Version:WW_V11.2.3.33 For WW SKU only .
Amúgy az Asus leírás alapján csináltam, letöltöttem majd a belső könyvtárba felmásoltam.
Az a baj, hogy már a tablet szoftvere nem is jön be csak Asus Bootloaderje (Droidboot Provision OS) Valahogy fel akarok rá varázsolni egy szoftvert, mert jelenleg nincs rajta semmi..de nem tudom hogyan lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#711) gombasm válasza k.daniel91 (#710) üzenetére


gombasm
aktív tag

Így megoldhatod:

http://forum.xda-developers.com/memo-pad-7/general/5-0-brick-solution-asus-memo-pad-7-t3134814

Nekem sikerült :K !

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#712) Wajk válasza Turbobacsi (#685) üzenetére


Wajk
addikt

köszi az infókat.
Annyi kérdésem lenne, hogy miért ezt a verziót érdemes feltenni:
ASUS MeMO Pad 7(ME70C) Software Image Version: V11.2.3.18.2 For WW SKU only
miért nem ezt (utolsó 4.4.2)?:
ASUS MeMO Pad 7(ME70C) Software Image Version:WW_V11.2.3.33 For WW SKU only

én is első körben 4.4.2-n hagynám a gépet...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#713) Turbobacsi válasza Wajk (#712) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nekem az a 4-es csak köztes lépés volt, mert az 5.0 nem ment fel közvetlenül

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#714) #06969344


#06969344
törölt tag

Szerintetek működik egy ilyen, vagy ehhez hasonló (ME373CG) készülék 128GB-os MicroSD-vel?

(#715) zsolosz válasza zsolosz (#670) üzenetére


zsolosz
tag

szerviz lett a vége...
ma hozza a posta.
egy hét, legalább gyors volt! :))

(#716) ForgoLajos válasza Imike_80 (#695) üzenetére


ForgoLajos
csendes tag

köszönöm, azt hittem senki nem reagál, és elkezdtem csak úgy olvasgatni, mire kiszúrtam, hogy tőled kaptam választ :D

A-liga is the BEST of year 2013 ( thx for all Driver and admin)

(#717) tiop


tiop
tag

Üdv.
Kb.1,5 éve vettem egy ME173x gépet,eddig semmi baja nem volt,nem frissítetem,a 4.2.2 droid van rajta,a napokban viszon a kijelző,ill. a érintő panel bizonyos helyeken nem érzékel.Nyomtam egy gyári beállítások visszaállítása opciót,de nem változott semmi.Esetleg valaki találkozott már ilyen hibával?köszi

(#718) Turbobacsi válasza tiop (#717) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

hardver hibának tűnik: nem esett le?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#719) tiop válasza Turbobacsi (#718) üzenetére


tiop
tag

Nem,de egy fórumtársnak volt hasonló hibája ""Van egy me173x tab a családban. A kisfiamnak sikerült mindenféle vírust és trójait összeszedni. Ezen felül állandóan felugrálnak ablakok, hogy ezt meg azt telepítsem.
A tab belassult és letiltja az érintőkijelző bizonyos részeit.
Csináltam egy gyári visszaállítást, menüből és recoveryből is de a vírusok rajtamaradnak a gépen. Mondjuk ezt nem értem, hogy hogyan. Eddig bármi gond volt a gyári visszaállítás megoldotta a problémát.
Próbáltam vírusírtókat és trójai killereket de nem javult meg.""
Igaz nekem nem ugrálnak fel ablakok de a többi ugyan az.A megoldást is megírta csak sajnos nem értem.
""Sikerült megoldani a problémát. Többszöri gyári visszaállítás, közben az összes vírusírtó program amit play-ről ingyenesen le lehet tölteni. Aztán a végén recovery-ből wipe cashe és wipe data/factory reset háromszor egymás után""

[ Szerkesztve ]

(#720) tiop válasza tiop (#719) üzenetére


tiop
tag

Megcsináltam ezeket a reseteket de semmi sem változott.Hogyan lehet kiderítani hogy hardveres a hiba,vagy szoftveres?

(#721) tiop válasza tiop (#720) üzenetére


tiop
tag

A resetek után a gép sebességével nincs bajom,gyorsan reagál,viszont ha gépelni akarok valamilyen szöveget akkor eggyes betűket csak úgy tudok leütni ha elfordítom a képernyőt 90-fokkal.

(#722) kige91


kige91
csendes tag

Tudja valaki, hogy mi különbség az ME70C, az ME70CX és az ME170C között?

(#723) Turbobacsi válasza tiop (#721) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

tegyél fel egy touch screen teszt progit playból: továbbra is azt mondom hogy érintőpanel hiba
(nekem egy telóval volt ilyen problem, igaz az gyárilag volt rossz)

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#724) tiop válasza Turbobacsi (#723) üzenetére


tiop
tag

Köszi,kipróbálom.

(#725) tiop válasza Turbobacsi (#723) üzenetére


tiop
tag

Kipróbáltam,vagy 10 ilyen programot de olyan kimaradást mint amit te feltöltöttél én nem tapasztaltam.Ha húzok egy vonalat vagy körözök,van ahol kihagy 1-2 mm,de utánna ha más irányból húzom akkor működik.

(#726) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Asus szervíz nálam jelesre vizsgázott.
Edigitálos 176cx, természeretsen frissítés után féltégla állapot, Asusnál termékszám, és rövid probléma leírás után, Mpl vitte-hozta 10nap alatt a gépet.
(...más gondom is volt vele, tölteni csak úgy egy perc után kezdett)

Kellemes meglepetés, hogy a 8gb-os helyett, alaplap csere után 16gb-osként kaptam vissza.
Maximális respekt. :DDD

(#727) sangean válasza Hawk1979 (#726) üzenetére


sangean
csendes tag

4.4-en kaptad vissza?

(#728) Hawk1979 válasza sangean (#727) üzenetére


Hawk1979
őstag

Nem, Lolival jött vissza.
Viszont egyelőre ugyanúgy megy minden mint eddig.
Ami nem kell azt letiltottam, energiagazdálkodás kilőve, Wifi alvóban kikapcsolva magától.
Nem merül gyorsabban, az óra bug sem jött elő (még) ami itt olvastam.

(#729) Joe.36


Joe.36
addikt

Várható hogy javítás 5.0 ra ?

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#730) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy me176cx-et. Edigitalnal 25k. Ahogy olvasom, mindegyiknél frissítési gondok vannak. Meg lehet máshol is venni ennyiért? vagy létezik tutira működő frissítési módszer és vegyem meg nyugodtan az Edigitalost?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#731) bulbaa válasza madmike (#730) üzenetére


bulbaa
tag

Nekem is Edigitalos van és úgy tudtam frissíteni hogy a gépen belüli lehetőséget elutasítottam és az Asus weboldaláról letöltöttem a csomagot és usb-n átmásoltam, aztán install. Ha neked esetleg nem jönne be akkor gariztatás....Asusnál elég flottul megy és ahogy újabban olvastam ott helyben lollipopot raknak rá.

(#732) Joe.36 válasza madmike (#730) üzenetére


Joe.36
addikt

Én az AQUA ban vettem, nekem nem voltak soha frissítési gondjaim, de szerintem ne rakd fel az 5.0 át, szerintem azzal sokkal rosszabb lett minden téren. Talán ha lesz 5.1...

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#733) madmike válasza bulbaa (#731) üzenetére


madmike
őstag

Köszi az ötletet. :R

Joe.36 miben lett rosszabb az 5.0?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#734) madmike


madmike
őstag

Asszonykám most volt az Edigitalban megvenni a tabot. Hív, hogy me176cx-ből is két fajta van, gyengébb és erősebb. És most nézem az edigital honlapján, hogy valóban. Ugyanazt a z3745-öt írja, viszont egyikben 1,33GHz-en, a másikban 1,86GHz-en.
Az 1,33-asból lett volna dobozos, az 1,86-osból pedig csak zacskós. Végül az utóbbit hozattam el vele. Van ezek között a cpu frekvenciáján kívül más különbség is?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#735) madmike válasza madmike (#734) üzenetére


madmike
őstag

Egyre inkább él bennem a gyanú, hogy az eladó hülyeséget beszélt és nincs alacsonyabban és magasabban skálázott cpu-jú. Én meg megvetettem a doboz nélkülit... :W

Az is furcsa, hogy a srác azt mondta, hogy az erősebbiken 4.3, mig a gyengébbiken 4.4-es android van.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#736) Motion_Blur válasza madmike (#735) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Doboz nélküli nincs, maximum refurbished változat amire 2 év helyett 1 év a gari de jóval olcsóbb is.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#737) madmike válasza Motion_Blur (#736) üzenetére


madmike
őstag

mindkettő refurbished lett volna, csak az egyikhez adtak volna dobozt, ezt amit megvetettem asszonnyal meg csak puficsomagolásban adták. mindkettő 24.990. A dobozosbol csak fekete volt, a zacskósból meg kék, illetve ezt a cpu órajel dolgot hajtogatta az eladó és ezért esett a választás a zacskósra

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#738) Motion_Blur válasza madmike (#737) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Processor Base Frequency 1.33 GHz
Burst Frequency 1.86 GHz

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#739) madmike válasza Motion_Blur (#738) üzenetére


madmike
őstag

Tudom, én is megtaláltam, jól fel is idegesített. Hívtam is menyasszonyomat, hogy vigye vissza és hozza el a dobozosat,mert ugyanaz a kettő, de mondta, hogy neki jó ez. (neki nem fontos, hogy doboza legyen, mint nekem, akinél jönnek mennek a kütyük :) )

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#740) Joe.36 válasza madmike (#733) üzenetére


Joe.36
addikt

Gyakorlatilag mindenben, lassabb, kevesebb hely, rejtélyes anomáliák stb... Újraindul, lemerül, lefagy....

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#741) madmike válasza Joe.36 (#740) üzenetére


madmike
őstag

Akkor marad a 4.4.2 :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#742) Hawk1979 válasza madmike (#741) üzenetére


Hawk1979
őstag

Még nem indult újra, nem fagyott, nincs anomália :)
Egy picit többet tölt alkalmazásokból visszatérve az "asztalra", de amúgy nekem semmi bajom az 5.0-val.
Egy éjszaka alatt nem merül többet 3-4százaléknál.

(#743) madmike válasza Hawk1979 (#742) üzenetére


madmike
őstag

Asszonykámnak igazából édes mindegy mi van rajta, csak Fb, insta menjen, könyveit tudja olvasni. Szóval annak tudatában, hogy sokan megszívták az Edigitalos tabletek frissítésével inkább hagyom kitkaton. Véletlenül leültetném a tabot egy évig hallgatnám hogy tönkretettem.. :D

Közben hazaért párom és kiderült, hogy az eddig doboz nélkülinek, zacskósnak hitt tabletnek van doboza, egy sima kartondoboz.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#744) veryati


veryati
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy ilyen táblagépet, de lenne pár kérdésem.
Van valakinek tapasztalata az eDigitalos "refurbished" me176cx-el? Mit jelent az, hogy felújított? Vagy mit újítottak fel rajta?
Megvétel előtt megtudom nézni, hogy mennyi a cpu órajele?

Előre is köszönöm a segítséget.
veryati

(#745) madmike válasza veryati (#744) üzenetére


madmike
őstag

Szia!
Ezt a cpu órajel dolgot én tegnap végigjártam. Annak ellenére,hogy az Edigitalban azt mondják két különböző órajellel kaphatni, csak egy fajta cpu-val létezik a tab. 1,33ghz és 1,86ghz között változik a cpu órajele.
A refurbished sok mindent jelenthet. Garanciában visszavett, majd gyári alkatrészekkel megjavított. De az is lehet, hogy csak csomagolás sérült volt, ezt nem lehet tudni. Viszont ugyanúgy kapsz rá Asus garit, igaz nem 2,hanem csak 1 évet.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#746) veryati válasza madmike (#745) üzenetére


veryati
csendes tag

Köszönöm a választ!
Megkérdezem majd a boltban is. :)

(#747) khalox


khalox
őstag

Látom kavarodás van, erre kell figyelni: Az Asus MemoPad 7-ből van többféle::

ME173X (régebbi modell, már nem gyártják, másik topic, ez itt nem erről szól)

ME70C (ez már Intel processzoros, de abszolút belépőszint, 2 mag, 1024x600, 8GB, kerülendő)

ME176C és ME176CX: ebből van 8GB és 16GB. A CX.nek "gyengébb" a kamerája, más különbség nincs (se órajel, se semmi, ugyanaz mindegyikben). Mindenképpen az utóbbit érdemes megvenni, mert a 8GB-ból nagyon kevés hely marad használható. Az eDigital-nál sokan megszívták a frissítéssel, ha OTA-n keresztül próbálkoztak. Ha SD-re másolják a letöltött Firmware-t, úgy rendben felmászik az 5.0, csak éppen nem biztos, hogy érdemes felrakni...
Rootolni mindegyiket lehet, de 5.0-ról visszatérni 4-re nem lehet, ha már frissítettél.

ME572 sorozat -> ez teljesen más dimenzió, megint másik topic (fullHD, 2GB RAM és társai).

[ Szerkesztve ]

(#748) Joe.36


Joe.36
addikt

Vajon mennyiért lehet egy ilyet most eladni ? ( ez nem hirdetés hanem kérdés )

Fekete - Sárga 8/1 GB
Nagyon szép, újszerű, karcmentes, sérülés, kopás mentes.
AQUA lett véve, rendes garancia van rá még sok.
Doboz, minden gyári tartozék.
Nincsenek frissítési problémák.
+ TOK
+ 16 GB Micro SD

Venném ennek a jobb verzióját ami 16/2 GB

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#749) Raruh


Raruh
tag

Üdv. A mai napon én is gazdagabb lettem egy MeMO Pad 7 ME176CX Refurbished cuccal az edigital jóvoltából. Sajnos utólag lettem okos, és én is belefutottam a frissítéses hibába. Így folyamatosan csak a háttérvilágítás megy a tabon.. Valaki tud esetleg azóta megoldást dologra, vagy teljesen fölösleges, inkább cseréltessem ki? Csomagpontra kértem a szállítást, így ha minden igaz, megillet a 14 napos elállási jog(?).

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#750) Roli5 válasza khalox (#747) üzenetére


Roli5
tag

Szia.
Csak kivancsisagom kielegitendo, légyszíves mondd mar el, miért kerulendo a 70C?
Pont egy ilyet probalgatok most, fekve netezni kivalo, GPS része tokeletes, ami miatt végül is vettem.
Szóval kivancsiva tettel.
Bocs, ekezetes SwiftKey most megy ra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.