Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) manchester99


manchester99
tag

Nemrég csináltam egy factory reset-et majd root-oltam a készüéket,most letöltöttem a rendszerfrissítést de HIBA üzenettel nem rakja azt fel :( Ötltek ?

(#802) Raruh válasza manchester99 (#801) üzenetére


Raruh
tag

Harakiri. Próbáld unrootolni, hátha megbocsájtja neked eme tévedésed. Véleményem szerint butaság rootolni egy olyan készüléket, amihez nincs semmilyen firmware cserélgető szoftver, és downgradelni sem lehet alapból.

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#803) madmike válasza Raruh (#799) üzenetére


madmike
őstag

Köszönöm a segítséget!
Letölthető az általad linkelt oldalról a legfrissebb verzió, így egyből az ment fel.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#804) McPie


McPie
tag

Asus ME176CX -re ráengedtem múlt héten OTA a 12.10.1.36 update. Belefagyott az egészbe, sehogy sem tudtam visszahozni az életbe a tabletet. Szerviz 3 nap alatt megcsinálta (Budaörs), de persze nem rakták fel a frissítést.
Nem is merem ráengedni. :( Valami ötlet?

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#805) madmike válasza McPie (#804) üzenetére


madmike
őstag

Nem sokat kellett volna visszaolvasnod

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#806) McPie válasza madmike (#805) üzenetére


McPie
tag

Köszi. Nem kevés izgalmak után de sikerült manuálisan frissíteni.

1, firmware felmásolva a gyökérkönyvtárba
2, usb kábel eltávolítva, tablet egyből jelzi, hogy van frissítés
3, kicsomagolja-updateli
4, reboot és homokóra.... (izgalom a tetőfokán)
5, optimizing apps
6, műűűködiiiik! :)

Megjegyzem az OTA frissítés 36 MB-ot írt ki méretre, a manuális frissítésre letöltött firmware viszont 811 MB (zippelve)

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#807) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Ma gyorsan kellett egy új tablet! :) Gyorsan vettem is egy ilyet. Kemény 17e Ft volt 1 év garival! :) Baromi jó... :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#808) madmike válasza McPie (#806) üzenetére


madmike
őstag

Azert van ekkora meretbeli kulonbseg,mert a letoltheto zip fajl kk-rol frissit lollipopra, OTA pedig csak lollirol lorrira valami kis valtoztatas.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#809) stuckart válasza AMD Power (#807) üzenetére


stuckart
csendes tag

hello,

tényleg jó áron vetted, ...de az nem ilyen. nagyon nem.

üdv, stuckart

(#810) coxy01 válasza AMD Power (#807) üzenetére


coxy01
tag

A különbség ha érdekel ME176CX vs ME70C [link]

Samsung A5-2017 - LG G3 (D855) 3Gb/32Gb - Op3n dott Z2520 - Asus memo pad 7 me70c

(#811) McPie válasza madmike (#808) üzenetére


McPie
tag

Lehetséges, azonban a tabletemen már Lollipop van és volt, tehát az OTA jól tudta, melyik kellene, de elcseszte a frissítést. Valahol máshol van a hiba.

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#812) veryati


veryati
csendes tag

Sziasztok!
Van egy ilyen tabletem android 4.4.2-vel. Viszont mostanában elkezdett rakoncátlankodni...kilép néha programokból, lassan nyit meg app-okat (érintéstől 3-5mp mire elindul és lassan is tölt be), olykor a gps sem működik csak újraindítás után. Tud valaki megoldást ezekre?
Köszönöm.

(#813) gemini válasza veryati (#812) üzenetére


gemini
aktív tag

nálam is hasonló volt nemrég, ráadásul ha reggel lehúztam a töltőről és egész nap nem nyúltam hozzá estére lemerült. Csináltam egy hard resetet, újrapakoltam mindent és azóta újra pörög mint új korában. Viszont én hiába jönnek frissítések, én most inkább azokat sem töltöm le az appokhoz, mert most legalább tökéletesen működik.

(#814) veryati válasza gemini (#813) üzenetére


veryati
csendes tag

Köszönöm, megpróbálom a resetet én is. Hátha megoldódik a probléma.

(#815) coolt16


coolt16
újonc

Sziasztok! Most sikerült nekem is beújítani egy E. Digis verziót ebből a tabletből. Hálistennek a Lollival jött és szépen frissítette magát a legújabb verzióra. Szeretnék billentyűzetes tokot beszerezni hozzá, viszont nem tudom milyet vegyek. Tudja-e az OTG-t, vagy csak bluetooth-os megoldás megy. Esetleg van-e valami konkrét típus, ami tuti kompatibilis vele. Köszi a segítséget.

(#816) McPie válasza coolt16 (#815) üzenetére


McPie
tag

Tudja az OTG-t, még a dongle-s drótnélküli egeret is kezeli. Meg az USB-s Ethernet-kártyát is.
Úgyhogy a legolcsóbb szilikonos USB-s billentyűzet is használható hozzá.

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#817) coolt16 válasza McPie (#816) üzenetére


coolt16
újonc

Köszi a választ! Már csak elegendő számú usb csatlakozó kéne ennyi mindenhez. :DD

(#818) McPie válasza coolt16 (#817) üzenetére


McPie
tag

Sajnos EGYSZERRE csak egyet tud kezelni ezek közül, hiába használsz USB Hub-ot. Úgyhogy elég egyetlen microUSB-USB átalakító. :D

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#819) kirket


kirket
csendes tag

hali!

Akinek van tapasztalata hogy kell egy memo pad 7-re rom-ot felteni rám írna, a tipus azt hiszem egy me176cx de nem vagyok benne biztos.

Nonstop hiba üzeneteket dobál. mindenféle service meg apk.

hard reset se segített

[ Szerkesztve ]

(#820) kkdesign válasza kirket (#819) üzenetére


kkdesign
senior tag

nem tiltottál le valami google programot? pl térképet? nekem attól dobálta ezt a hibaüzit. bár sokmindent kihajítanék még belőle, mármint progit ;]

(#821) kirket válasza kkdesign (#820) üzenetére


kirket
csendes tag

nem, és ráadásul nagyon sűrűn dobálja, szinte használhatatlan.

nincs valami progi amivel gépről újra lehet húzni az egész romot?

(#822) kkdesign válasza kirket (#821) üzenetére


kkdesign
senior tag

Úgy tudom az intel soc miatt ezen a romolás nem megoldható.

(#823) gombasm válasza kirket (#821) üzenetére


gombasm
aktív tag

Nekem egy bootloop miatt volt szükségem arra, hogy újratelepítsek mindent és ezt a megoldást használtam:

http://forum.xda-developers.com/memo-pad-7/general/5-0-brick-solution-asus-memo-pad-7-t3134814

Bonyolultnak néz ki (az is), de működik. Mindenesetre kell hozzá türelem és szánj rá elegendő időt, hogy átgondold mit csinálsz! A leírásban a legfrissebb frissítésről ír (Download the latest update from asus...), de nyilván működik ez régebbi rommal is, mert mindent letöröl a cuccról.

Csak óvatosan vele! ;)

(Tavaly nyáron használtam, szóval igazából csak halvány emlékeim vannak a folyamatról, de tégla állapotú tabletemet varázsoltam vele újjá. :K .)

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#824) szandi.mandi


szandi.mandi
újonc

Sziasztok!
Egy Asus Memo Pad 7 176 cx tabletem van. Néha magától újraindul, van hogy naponta 1x-2x, de van, hogy csak több naponta.
Valaki tapasztalt már ilyet? Mi lehet a gond?
Választ előre is köszönöm. :)

(#825) kkdesign válasza szandi.mandi (#824) üzenetére


kkdesign
senior tag

Igen, nekem is ilyen. Fel akartam tenni kérdésnek, de már kár is foglalkozni vele... Ha tabletet akar az ember akkor ipad... ha nem kellene tv-t vennem, (nem kell, de életminőség fenntartásához szükségeltetik :D ) akkor rágyurtam volna egyik nagy akcióra az egyik meg nem nevezett híres apple üzletnél. ipad mini 3-ak voltak 70ért kezdődően. Annyiért az már nagyon jó vétel lett volna :(

valakinek nem kell ilyen tab óccón? ezeöccá :D viccvót majd nyáron :)

[ Szerkesztve ]

(#826) gombasm válasza szandi.mandi (#824) üzenetére


gombasm
aktív tag

Melyik rom van rajta? Minden gyári vagy valamit alakítottál már rajta?
Újként vásároltad vagy gyári felújítottként (refurbished) esetleg használtan?

Az újraindulás nem tipikus, itt a fórumban sem panaszkodtak erre.

Én a legfrissebb gyári rommal használom, sem azzal, sem előtte a másik változatokkal újraindulási gondom soha nem volt.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#827) kkdesign válasza gombasm (#826) üzenetére


kkdesign
senior tag

Tudom nem tőlem kérdezted :) De nálami s ma is előfordult már, programfrissítés közben. Előtte Instagramon hírfolyam tekerés közben. Bárhol igazából. Enyém pl legújabb saját rommal használatos... semmit nem nyúltam bele, mégcsak nem is rootolt. Ezért nem értem, hogy mi a bánatért indul újra....

(#828) McPie válasza kkdesign (#827) üzenetére


McPie
tag

Véleményem szerint az újraindulást legfőképpen a memóriaelfogyás okoz ezen a tableten.
1, Az Auto-start Managerben az ÖSSZES alkalmazásnál letiltani az automatikus elindulást
(figyelem, egy-egy új app telepítése után azt is le kell tiltani, mert az a mániájuk, hogy automatikusan indulnak, ha kell, ha nem)
2, ezek után újraindítás. Az az egészséges, ha 5-10 perccel a reboot után 400MB fölött van a szabad memória mérete, ezt a "Boost" gombbal lehet "orvosolgatni"
3, sajnos a játékok nem igazán Intel processzorra vannak optimalizálva, ezért azoknál különösen gyakran száll el az OS.

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#829) McPie válasza McPie (#828) üzenetére


McPie
tag

Na erről beszéltem:

Asphalt Nitro leírásban "Important Consumer Information:
Please note that the game may not launch or work properly with Intel Atom processor devices"

Ezek után örüljünk, ha elindul rajta valami. Az, hogy néha újraindul a nem teljesen kompatibilis processzoron futó rendszer, az a kellemetlen mellékhatás...

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#830) kkdesign válasza McPie (#829) üzenetére


kkdesign
senior tag

az összes le van tiltva, újraindítva, alapból így szoktam ahsználni :) csak ez valahogy az utsó javítópatch óta van jelen, így ott toszhattak el vele valamit :)

(#831) DJosef


DJosef
őstag

Üdv Urak!

Kérdésem a következő lenne:

Ma sikeresen betört a kijelzőm. Mennyibe kerül most egy kijelző csere? Minden megoldás érdekel.

Előre is köszönöm!

Forget about it

(#832) Oldman2


Oldman2
veterán

Gondolkodok egy Asus MeMO Pad 7 ME176CX 16GB Refurbished tableten, emiatt egy kérdésem lenne:

Valami normálisabb tokot tudnátok-e hozzá ajánlani?

(#833) sfbalazs válasza Oldman2 (#832) üzenetére


sfbalazs
tag

Én egy ilyet vettem.Ha érdekel küldök képet hogy áll rajta.ASUS felirat nincs rajta mint a képeken.

[ Szerkesztve ]

(#834) Oldman2 válasza sfbalazs (#833) üzenetére


Oldman2
veterán

Szuper, köszi!

A minősége milyen?

(#835) sfbalazs válasza Oldman2 (#834) üzenetére


sfbalazs
tag

elküldtem privátban a képeket.

(#836) McPie válasza sfbalazs (#833) üzenetére


McPie
tag

Én ilyen tokot használok hozzá (kéket)

Ez garantáltan védi, bárhogy is esik le a tablet. :)

[ Szerkesztve ]

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#837) McPie válasza kkdesign (#830) üzenetére


McPie
tag

Az utolsó patch miatt nekem a szervizbe kellett küldenem, mert belefagyott a frissítésbe. Úgy kaptam vissza, hogy a frissítés előtti OS verzió volt fenn. Tanulva a hibából, letöltöttem az ASUS oldaláról a frissítést (sokkal nagyobb volt, mint amit automatikusan letöltött, lásd feljebb írtam valahol), aztán manuálisan felraktam. Azóta sincs vele gond.
A szerviz meg nem jelentkezett, hogy minősítsem a munkájukat, pedig eddig mindig megtették szervizelés után. :) (legutóbb is frissítés utáni probléma miatt volt szervizben: az órája késett de nagyon, csak mire az Asus kijavította a hibát, én már a megkerülő megoldással dolgoztam. )

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#838) gigaherz


gigaherz
tag

Sziasztok!

Mostanában állandóan azt csinálja, hogy kikapcsolom a wifit a gyors-beállításokban, az ikon szürkére vált, de alóla nem tűnik el, hogy melyik wifihez van csatlakozva, továbbá az értesítési sávon is kinn marad a wifi jel. Kapcsolgathatom bárhol, bekapcsolva marad, és csak újraindítás után hajlandó ténylegesen kikapcsolni.
Valakinél jelentkezett már ez a probléma? Ha igen, hogyan lehet megoldani?

Gránit bank ajánlókód: URWPK

(#839) McPie válasza gigaherz (#838) üzenetére


McPie
tag

Még nem találkoztam ilyennel, de én kipróbálnám a WiFi Manager nevezetű appot. Nekem bevált a wifi ki-bekapcsolásra, hotspot váltásra, stb. Akkor is kikapcsolja a WiFit, ha "beragad", ahogy az esetedben.

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#840) Angerfis válasza McPie (#839) üzenetére


Angerfis
csendes tag

Sziasztok.
Ma kaptam kézhez az Asus MeMO Pad 7 ME176CX 16GB tabletet és lenne vele egy gondom.
Jött valami rendszer frissítés rá amit fel is telepítettem és azóta csak világit a kijelző és semmi mást nem csinál!Ilyenkor mit tudok tenni?
Segítségeteket nagyon várom.
Üdv

"Vagyok aki vagyok, mert kell egy ilyen is"

(#841) coolt16 válasza Angerfis (#840) üzenetére


coolt16
újonc

Szia!

Sajnos valószínű sikerült pont azt a frissítést fel tenni, ami kinyírja a gépet. Vidd vissza, hogy cseréljék ki garanciába. Ha sikerült kicseréltetni, itt a fórumon több helyen le van írva hogy kell úgy frissíteni, hogy ne haljon meg.

(#842) Angerfis válasza coolt16 (#841) üzenetére


Angerfis
csendes tag

Nagyon úgy néz ki a dolog mert semmit nem tudok behozni rajta!Mást nem tudtam mint megigényeltem az ASUS oldalon a javítást most várom a levelüket.Azt ha jól gondolom akkor nekem pénzbe kerül az elküldése a szervizbe?Ebben az esetben nincs háztól házig gari?

"Vagyok aki vagyok, mert kell egy ilyen is"

(#843) coolt16 válasza Angerfis (#842) üzenetére


coolt16
újonc

Ezt sajnos nem tudom. Én mindig a boltot "zaklatom" első körben, ha garanciális problémám adódna.

(#844) Angerfis válasza coolt16 (#843) üzenetére


Angerfis
csendes tag

Válaszoltak és egy nyomtatványt ki kellett tölteni és az MPL futár jön érte és elviszi.Elméletileg ingyen.
De majd ha túl leszek rajta megírom.

"Vagyok aki vagyok, mert kell egy ilyen is"

(#845) McPie válasza Angerfis (#844) üzenetére


McPie
tag

Garanciaidőn belül az ASUS futárszolgálatos szervizelése ingyenes. Sokkal kényelmesebb és gyorsabb, mint a boltba-szervizbe visszahordás. Nekem már 3x volt update miatti hiba miatt szervizben...

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#846) coolt16 válasza McPie (#845) üzenetére


coolt16
újonc

Köszi, ezt jó tudni. Van egy pár Asus cuccom ami még garancia időn belül van.

(#847) DJosef válasza DJosef (#831) üzenetére


DJosef
őstag

Original For ASUS Memo Pad 7 ME176CX ME176 K013 Touch Screen Digitizer Replacement IN STOCK
http://s.aliexpress.com/Q7jEv6ny
(from AliExpress Android)

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#848) coolt16 válasza DJosef (#847) üzenetére


coolt16
újonc

Ránézésre jónak tűnik. Egy próbát megér. Az AliExpressben az a jó, hogy az eladó csak akkor kapja meg ténylegesen a pénzt ha Te is vissza igazolod.

(#849) kippi86 válasza DJosef (#847) üzenetére


kippi86
tag

[link]
Ennél kicsit olcsóbb.

(#850) DJosef


DJosef
őstag

YouTube-on tálaltam tutorial videót a cserére, szerintem belevágok, megrendelem.

Forget about it

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.