Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lacok


Lacok
őstag

Kezdődik. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#2) updog válasza Lacok (#1) üzenetére


updog
senior tag

"váratlan"

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#3) elder troll


elder troll
senior tag

Ha már cunamit nem tudtak előidézni, akkor csak így tudják kartell gyanú nélkül emelni az árakat?

(#4) snecy20


snecy20
veterán

Ha 2 óra lett volna kimaradás, akkor 20% emelés lett volna várható?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) OgreImre


OgreImre
senior tag

Legyen mondjuk 2 nap kiesés. Havonta 125.000 waffer. Az a két nap alatt kb. 9000 waffer kiesés. Ha a 125.000 waffer/hó az a világ összesének a 9%-a akkor a 9000 waffer kiesés az nem éri el a 0,1%-ot az egészre vetítve. És ebből vetítenek 10% áremelkedést. Csak gratulálni tudok.
Ha nálam áramszünet van egy napig és nem tudok dolgozni, akkor én is mondjam a megrendelőimnek, hogy árat emelek mert utána meg kell nyomnom a következő napokat?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6) jack982


jack982
aktív tag

:DD :DD :DD ideje feltankolni ramokból

(#7) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Komikus dolog ez... Februárban jön a földrengés.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#8) shteer


shteer
titán

Ez kellett még 2020-ban :D

..szerintem jónak tűnik

(#9) snecy20 válasza shteer (#8) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, egyéb komponensekhez képest a memória árak már kezdtek túl alacsonyak lenni. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10) Z10N válasza snecy20 (#9) üzenetére


Z10N
veterán

Igen, ki kellett mar valamit talalni :D

Temahoz: Meg meg sem nyitottam a hirt csak a cimet olvastam el, de mar egybol tudtam, hogy dragulast fog eredmenyezni...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#11) tupacamaru válasza snecy20 (#9) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ennyi. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#12) Kolbi_30 válasza Z10N (#10) üzenetére


Kolbi_30
őstag

32 giga ddr4 szerintem meg pár évig elég lesz.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#13) Z10N válasza Kolbi_30 (#12) üzenetére


Z10N
veterán

A WS-be mar betaraztam 64-t, lehet meg melle rakok megint 64-t.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#14) joey04


joey04
titán

Beszarás :DD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) NomadND1


NomadND1
senior tag

Ezek mindig akkora kamuk szerintem. Nehezen akarom elhinni, hogy egy ilyen cég/gyár nem rendelkezik 2-3 akár 5 betáppal és egy normális PLC-vel ami ilyenkor átkapcsol biztonságira / másik betápra és a nem gyártás kritikus rendszereket átrakja szünetmentesre, vagy lekapcsolja.
Gondolom nem egy erőműből kapják az áramot.

[ Szerkesztve ]

(#16) fanti


fanti
addikt

Pont most írtam egy hete sincs, hogy minden milyen rohadt drága, kivéve a memóriát, és hogy mostmár várható hogy egy oposszum bele fog szorulni az egyik ramgyártó szellőztető rendszerébe hamarosan...
Na úgy látom, hogy meg is történt...
A Micron emel árat, naná, hogy azonnal emelnek a többiek is utána max. egy héttel.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#17) Televan74


Televan74
nagyúr

Minden drága és még nem is kapható! Miért pont a memória maradjon ki a sorból. Legközelebb az SSD -k következnek!

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) persil válasza Lacok (#1) üzenetére


persil
nagyúr

Nahat, egyszer viz, maskor aram.

Ha tul leszunk a tuzon es a foldon is, akkor meg johet a bolygokapitanya. Az meg kornyezet szennyezesre hivatkozva elpusztitja a vilag ram keszletet es csak illegalisan lehet majd venni ezer dollar/gb aron.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#19) adamssss válasza OgreImre (#5) üzenetére


adamssss
veterán

Egy "wafer" megmunkáló üzem nem pont úgy működik mint a te dolgozószobád. Itt 1 áramszünetben az épp gyártás alatt lévő waferek konkrétan mennek a kukába. Max az áramszünet forrása kérdőjelezhető...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20) Chaser válasza persil (#18) üzenetére


Chaser
titán

:C
már nagyon kilógott a sorból a nand, így kerek a világ

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) ati3x


ati3x
senior tag

Ma jött az értesítés, hogy a corsair 32gb 3200Mhz cl16-os memoriát postázták, amit kb 37 ezerér vettem átszámítva. Szóval nekem 3-4 évre levan tudva a memoria.. :DDD

(#22) menpee válasza adamssss (#19) üzenetére


menpee
aktív tag

Oké, de az egész havi wafer mennyiség nem hinném, hogy mind ott volt pont abban az egy órában. Mert az lenne a globális 9%. Innen 10%-ot emelést spekulálni mindenre, na az vicces.
Egyébként is kössenek biztosítást és fizessék, ha meg ahhoz nem fűlik a foguk, mert olyan szuperbiztos a gyártásuk, akkor meg nyeljék le kockázati kiadásként.

#23: közben ugyanarra a csapásirányra jutottunk :)

[ Szerkesztve ]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#23) adamssss válasza menpee (#22) üzenetére


adamssss
veterán

Nem de mire felfut a gyártás, mire kivizsgálják az okot az beletelik hetekbe is. Elég összetett a probléma. Az más kérdés, hogy a 10 százalékos emelés mennyire jogos mert gondolom biztosítva volt/van az üzem, így a micron veszteségét a biztosító kifizeti.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#24) Chaser válasza menpee (#22) üzenetére


Chaser
titán

ez aranyos volt ( :
ha nem is kamu az egész, egy gyártó ezt nem fogja benyelni, nem szorulnak rá
te végfelhasználóként rászorulsz, ahogy én is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) DroneZ


DroneZ
aktív tag

Logikus... áramkimaradást egyszerűbb előidézni, mint egy cunamit. Pedig utóbbival talán még 25-30%-os áremelkedést is lehetett volna előidézni. Sebaj van még idejük. :DDD

(#26) szaszyka válasza menpee (#22) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nem úgy van, hogy 2-3 hét alatt megy végig a gyártósoron a wafer? Vagy az csak processzoroknál? Ha a memória is 2-3 hét, akkor az éppen gyártás alatt álló mennyiség kuka, amit majd 2-3 hét múlva tudnak pótolni.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#27) janeszgol válasza NomadND1 (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezen en is csodalkozom. Oke a pont futoszalagon levok kuka. De a tobbi? Vagy orakon at csak nezelodtek? Nincs tobb betap?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) Semplar


Semplar
őstag

Kedves DigiTimes !
Ezt a "hírt" le sem kellett volna közöni. A Micron, majd szépen megoldja gyárkapun belül.
Kit érdekelnek a gyártósori részletek?! Lényeg a bevállalt ár/szállítási határidő! ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#29) Z10N válasza NomadND1 (#15) üzenetére


Z10N
veterán

Amugy detto ez merult fel bennem is. Milliard dollaros gyarkrol van szo.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#30) Chaser válasza Semplar (#28) üzenetére


Chaser
titán

kivéve ha nem hivatkoznak viszmajor helyzetre, amire nyilván tudnak hivatkozni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) Z10N válasza menpee (#22) üzenetére


Z10N
veterán

"Egyébként is kössenek biztosítást és fizessék, ha meg ahhoz nem fűlik a foguk, mert olyan szuperbiztos a gyártásuk, akkor meg nyeljék le kockázati kiadásként."

+1

Sehogy sem kerek ez az egesz "leallas/aremeles".

Amugy meg a vegen kiderul, hogy itt gyartjak a GDDR6X-t ezert az NV kartyak dragulasa is varhato.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#32) hemaka


hemaka
nagyúr

süt róla a kamu :DDD

(#33) Yodafon


Yodafon
senior tag

Miert ha nincs aram az miert baj? :V
Gepek nem mozdulnak, chipekben kar nem keletkezik, tulfeszultseg garantaltan nem lesz :D

I'm gangsta!

(#34) flexxx2


flexxx2
őstag

És még a biztosítási kártérítést is felveszik az áremelés mellé :C

(#35) fanti válasza Televan74 (#17) üzenetére


fanti
addikt

Igen, igazad van. Pár hét és jönnek az SSD-k is a sorban. Elsőre most csak átmeneti készlethiányok lesznek...mérgelődik az ember majd..."na már ezt sem lehet kapni?"
Utána meg felkiált "Végre, jöttek új készletek!"
Ámbátor drágábban, de mivel úgy is meg kell venni a memóriát a gépbe mert nélküle be sem indul, ezért emelt áron is el fog kelni lazán...mi az hogy!
Annyi csak, hogy valamiből, most itt mondjuk a memóriából, el kell zárni a csapokat, azaz gyártani, de csak készletre és nem eladásra. Utána majd mehet eladásra is ha már vonyítanak érte az emberek...és lehet érte jó sokat kérni.

Emlékszem amikor platformot váltottam i7-3770-ről i7-6700K-ra.
Eladtam a 32GB DDR3-1833-as memóriámat 60-ért PH aprón, és 71-ért vettem a PCX-nél azt a G.Skill Ripjaws DDR4-3200-as 32GB-os kitet, amit rá egy bő évre 141 ezerért adtak ugyanott, de nagyjából mindenhol...már ha éppen lehetett kapni...dupla áron volt!

Most azért vettem G.Skill Aegis DDR4-3200 32GB-os kitből azonnal kettőt is, mert így 72-ért még ki is szállították őket házhoz.

Kell a 64GB RAM otthonra? Dehogy kell! De nyilván azonnal arra gondoltam, hogy azért veszek kettőt, mert :
1. olcsó mint a szemét
2. így bizti hogy egyforma csipekkel lesz kiszerelve, nem úgy mint ha jövőre valamikor veszem majd
3. és ugye az ár faktor...mert mi garantálja, hogy jövő ilyenkor ugyanennyibe kerül majd....? Mert hogy olcsóbb ennél már nem lesz az biztos.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#36) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

Ez azért jó mert mindenki elkezd vásárolni, és valódi lesz a hiány. A másik azért is jó mert tőzsde és piaci befojásolásért soha nem indítanak eljárást a hírportálok és cégek ellen. win -win

(#37) dokanin


dokanin
aktív tag

Árat akarnak emelni, csak be kell jelenteni, hogy áramszünet volt. Nem is kell valódi.
Ki tudná ellenőrizni?
:D

(#38) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Milyen szerencse, hogy a 7végén vettem 32GB Micron (E-die) memóriát :)

(#39) OgreImre válasza adamssss (#19) üzenetére


OgreImre
senior tag

Ha nekem sérül a fájlom amin dolgozom az áramszünet miatt, mert mondjuk pont akkor nyomok rá a mentésre, az is mehet a kukába, és szedhetem elő mondjuk az 1 nappal azelőtti backupot.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#40) adamssss válasza OgreImre (#39) üzenetére


adamssss
veterán

Biztos nagyon fontos ember vagy es a munkad is az ezzel nem is vitatkoznek csak kicsit gyere mar ki a 4 fal kozul es probalj meg egy highatec gyar nem kicsit osszetett gyartosorara gondolni. (Btw ha nem tunt volna fel ma mar letezik autosave) ;)
Egyebkent pedig egyaltalan nem biztos hogy a micron emel arat hanem a kereslet kinalat miatt fog megemelkedni az ar amirol a micron kvazi nem tehet.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41) Tidus válasza OgreImre (#39) üzenetére


Tidus
addikt

Hát ezért találták ki a szünetmentes tápegységet.
Jelez ha zárnod mentened kell a fájlokat.
Saját tapasztalat.

Ezeket a híreket meg nem is értem. felhúzzák milliárd dollárokért ezeket a gyárakat, de a folyamatos áram ellátásról, nem gondolkodnak.

(#42) Solten


Solten
addikt

:U :U :U

Saor Alba

(#43) kelna91


kelna91
senior tag

(suttogva) - Chen, túl olcsón adjuk a chipeket, kéne egy kis áremelés... ;)
- Hm, értem, főnök! ;]
*KLIKK*
- Jajj, áramszünet, egek!!! :( Mi lesz így ezzel a sok szép waferrel, mind mehet a kukába, jaaajj! :O
*KLIKK*
- Vissza dolgozni, naplopók! :o

(#44) Chaser válasza Tidus (#41) üzenetére


Chaser
titán

lehet mert nemes egyszerűséggel nem érné meg, ott nem csak egy nyamvadt pc-t kell vele ellátni, és azt hiszem tudjuk mindketten már az is mennyibe kerül
illetve ha azt mondanák x ár helyett 2x lesz az ár a szünetmentes miatt, akkor húznád a szádat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) OgreImre válasza adamssss (#40) üzenetére


OgreImre
senior tag

Nem vagyok fontos ember, csak elvi síkon gondolkodtam. Ahogy autosave létezik, úgy létezik 2-3-4 betáp és társai is ;)

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#46) McSico válasza Chaser (#44) üzenetére


McSico
senior tag

Az ilyen kritikus gyárakat, eleve úgy kellene megépíteni, hogy két független elektromos betáplálás plusz szünetmentes áramellátás, amíg a generátorok beélednek.
Ez a többletköltség az építéskor, semmi az áramkimaradások okozta károkhoz képest. Sőt már rég visszahozta volna az árát.
Egyébként kétlem hogy nincs ilyen rendszer kiépítve, de nyilván így nem lenne indok az áremelésre.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#47) Chaser válasza McSico (#46) üzenetére


Chaser
titán

ha indokot akarnak azt találnak
nem vagyok mérnök, de azért nem lepne meg, ha a qrva drága is enyhe jelző lenne egy ilyen gyár szünetmentes ellátására
és ha lenne ilyen, azt beépítenék az árba egyértelműen
elmúlt időszakban apróért adták a ramot, aki akart tudott venni, még most is tud, sztem ez a lényeg:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) #72042496 válasza McSico (#46) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy ilyen üzem teljesítményigénye elérheti a 100 megawattos nagyságrendet. Egy ezt kiszolgáló szünetmentes rendszer kiépítése és fenntartása (!) valószínűleg sokkal drágább, mint amennyibe egy-egy áramszünet kerül.

Gyakorlatilag egy kisebb erőművet kéne üzemeltetni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#49) Chaser válasza #72042496 (#48) üzenetére


Chaser
titán

valahogy én is így tippelem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) Reggie0 válasza McSico (#46) üzenetére


Reggie0
félisten

Talan meg az is olcsobb lenne, ha minden tizedik chipet felretennek es aramszunet eseten a tartalekbol adnanak el, ami meg mar 2 eve ott all, azt bezuzzak :)

Hidd el, ha akkora ervagas lenne egy kimaradas a vevonek es a piacnak, akkor mar kozos penzbol osszedobtak volna nekik egy szunetmentest.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.