Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) goodboy007


goodboy007
senior tag

Nézzük a jó oldalát, legalább nem a DDR5 megjelenése előtt történt.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#52) Reggie0 válasza Tidus (#41) üzenetére


Reggie0
félisten

A folyamatos aramellatas nem igazan letezik. Csak olyanokat mondhatunk, hogy valamilyen valoszinuseggel nem lesz x idonel hosszabb kimaradas. Meg olyan is elofordul, hogy nem vart esemenyek sorozatanal mutokben marad ki az aram, pedig ott aztan nem szutykos ujragyarthato waferekkel dolgoznak.

(#53) genlog válasza Chaser (#47) üzenetére


genlog
junior tag

Most volt cikk valakinek az újabb gyárépülete még gépek nélkül is 20 Mrd dollárba került... Emellett a szünetmentesítés (még az ilyen gyártósoroknak is) nem tűnne soknak és egyértelmű, hogy megérné, ha ekkora szívás van évente. Legalábbis a vásárlóknak érné meg, a gyártó tesz rá magasról persze.

(#54) dkess válasza #72042496 (#48) üzenetére


dkess
őstag

Erre a nagyságrendre már érdemes lenne építeni saját erőművet. Sőt valamivel nagyobbat gondolva a jövőbeni esetleges bővítésre illetve a felesleget el is tudnák adni.

Arról nem is beszélve, hogy akkor teljes mértékben Ők tudnák szabályozni mikor kellene egy kis áramszünet (lánykori nevén: áremelés) ... ;]

Ugye a Hofi is megasszondta, hogy:

"Kell egy kis áramszünet, időnként mindenkinek,
és aztán megint mehet, minden tovább ..."

:)

(#55) tibaimp válasza jack982 (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én még nyáron megtettem :K , szinte már vártam egy ilyen hírt....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#56) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Proci, VGA árak az egekben. Most jön a RAM. A HDD árak kezdenek normalizálódik, oda, most mi fog jönni? (A cunamit már eljátszották. Klimax?, Heresérv?)
Tavaszra az LCD panel gyártóknál lesz szellemjárás.
Nyárra meg a hűtő gyártók abajognak: "Jájjjáj, berozsdált áz álámónium, a nikkel, meg a réz!"
Már látom is a cikket: "Kondenzvíz szivárgás miatt hívta vissza az NZXT az új Kraken szériát."
Szánalmas. :W

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#57) zetor2000 válasza Reggie0 (#52) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez igaz, de egy műtő teljesítmény igénye jóval elmarad egy termelő üzemétől. Szóval egy műtőnél megoldható, hogy legyen 10-20-60 perces UPS, amíg egy tápos generátor beindul. Egy gyár esetén is megoldható lenne, kérdés, mennyire lenne ez kihasználva? Ha nincs kihasználtság, csak viszi a hasznot, mert ezt időről időre tesztelni, karbantartani kell, ami plusz ember, plusz feladat, plusz költség. Ha ki van használva, akkor meg nem biztos, hogy jó helyen van a Tigris, mert nem stabil az áramszolgáltató.
A műtőnél akkor van gond, ha létfenntartáshoz használt gépek maradnak táp nélkül. Akkor cca. reszeltek a páciensnek. Ugyen nincs lélegeztető, nincs vérellátást segítő, nincs újraélesztő...
Az emberélet általában összemérhetetlen érték pár tízezer waferhez képest.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#58) zetor2000 válasza TeeBee73 (#56) üzenetére


zetor2000
senior tag

CPU és VGA árak esetén a jó erős forint is közrejátszik. Nem a proci drága, a fizetésünk kevés... :(

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#59) mpierre


mpierre
veterán

Már a Macskafogóban is elhangzott, hogy a piros gombot...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#60) dkess válasza mpierre (#59) üzenetére


dkess
őstag

A piros gomb már rég elpusztult abban a tűzvészben, amit a giga földrengés által keltett hatalmas cunami oltott el végül ... ;)

(#61) twollah1976


twollah1976
őstag

Nem tudtak elohuzni egy arvizet, foldrengest, tuzveszt, a virusra se tudtak rafogni, kitalaltak, hogy aramszunet volt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#62) Chaser válasza TeeBee73 (#56) üzenetére


Chaser
titán

hdd?
nem hallottad?
az egyik repülőről kiesett pár raklap rtx és rdna2, amik pont úton voltak a vevőkhöz
olyan szerencsétlenül esett a motyó, hogy megsemmisült az összes vga, és a hdd gyártósorok 80%-a
a helyzetet csak súlyosbította, hogy a ryzen 5000 cpu-kat épp berakták a futószalagok alá, mert annyit legyártott már az amd, hogy nem tudta hova rakni
azok is megsemmisültek
és amikor azt hitték vége, a konzolokat szállító kamion konvoj első vontatója defektet kapott, pont a gyár melletti tóba borult az egész szállítmány
a többi sofőr úgy megijedt, hogy azóta is szalad, a konzolokat meg elvitte a markoláb
van még kérdés? (:

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63) apatyas


apatyas
Korrektor

A félvezető gyárak energiaigénye nem is csak a gyártósorok miatt olyan gigantikus, hanem a tisztatéri körülmények fenntartása dobja meg. Légkondi a hőmérséklet / páratartalom tartásához, szűrők ventilátorok a szálló por részecskék eltüntetésére, ilyesmik.
Taiwanon meg máshol viszont nem ritka, hogy a gyárépület tetejét teljesen befedve ott figyel a napelem, és némileg besegít az áramtermelésbe.Persze messze nem 100%, meg éjjel ugye nincs.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#64) genlog válasza apatyas (#63) üzenetére


genlog
junior tag

Nem hiszem a légkondi akár csak tizedannyit fogyaszt, mint a levilágító, vagy milyen gép, amivel nyomatják a szilíciumlapkákat.

(#65) GreatL válasza OgreImre (#5) üzenetére


GreatL
őstag

A wafert egy f-fel írják.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#66) OgreImre válasza GreatL (#65) üzenetére


OgreImre
senior tag

Köszönöm a javítást, már adamssss kijavított a 19-es hozzászólásában.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#67) Astroboy


Astroboy
őstag

Meteorit még nem volt.
;]

(#68) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Látom túl sokan hisznek az összeesküvés elméletekben itt... :U :(

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#69) #06658560 válasza genlog (#64) üzenetére


#06658560
törölt tag

A többi része fogyaszt sokat. Amúgy egy épület klimatizálása rengeteg energiát igényel.

(#70) 8th válasza shteer (#8) üzenetére


8th
addikt

:D

(#71) Dragon3000 válasza #72042496 (#48) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem is kell az egész üzemet rákötni, csak a kritikus részeket, ahogy más helyeken is, ahol az áram kimaradás komoly károkat tud okozni.

(#72) Dragon3000 válasza genlog (#53) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazából miért költsön erre a cég? Úgyis biztosítva van minden és ezek jó kifogások az áremelésre, így jobban járnak.

(#73) #72042496 válasza Dragon3000 (#71) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amin volt értelme, azokon meg gondolom, eddig is volt védelem.

[ Szerkesztve ]

(#74) Dragon3000 válasza #72042496 (#73) üzenetére


Dragon3000
veterán

A hírek alapján több mindenre lenne értelme, de amit előtted írtam az alapján csak plusz kiadás lenne nekik.

(#75) #72042496 válasza Dragon3000 (#74) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azelőtt meg arról írtál (és én is erre reagáltam), hogy elég lenne csak a kritikus részeket, de ok.

[ Szerkesztve ]

(#76) Dragon3000 válasza #72042496 (#75) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igen arra reagáltam, de nem úgy, hogy meg is kell lépnie a cégnek, csak egy lehetőség. Mivel lehet tudni, hogy az ilyen cégek mindent biztosítanak, így a káruk úgyis ki van fizetve és egy kamu indok az áremelésre. Így háromszorosan is nyernek, nincs plusz kiadás a nagyobb szünetmentesre és karbantartására, a biztosító fizet és a vásárlókon beszedik a nagyobb profitot.

(#77) Depression válasza Dragon3000 (#76) üzenetére


Depression
veterán

Mert egy biztosító bármilyen kamu indokra azonnal utalja a pénzt

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#78) Balu77


Balu77
őstag

Pénteken a Micron tőzsdei árfolyama ugrott is bő 6%-ot, mily véletlen. :DDD

izé

(#79) Shing


Shing
őstag

A memóriapiac alapból hülyére vesz mindenkit, nem kell ide katasztrófa. 2012-ben vettem 4GB RAM-ot 6-7 ezerét. Ma mennyivel olcsóbb? Ilyenkor mindig jönnek, hogy árfolyam, infláció, világválság, stb. Ilyen mindig volt mégsem totyorogtunk ugyan azon a szinten egy évtizedig.

Mintha 2002-ben vett 256Mb-os memóriád még mindig tartotta volna az árát 2010-ben. Akkor mit mondtak volna az emberek? Pár évente megkaptad a dupla mennyiséget ugyan azért az árért. Most annak kell tapsolni ha több éves áráért újra megkapjuk ugyan azt.

pl.

Több mint 6 év után sem feleződött az ára

Ez is mi? 3-4 év után esik vissza az ára és ennek kell tapsolni.

Persze a jónépnek elég a 4-8GB, nem fogják ideadni a valós árán, mert már rég lehetne 16Gb-ot venni 8ezerért, csak egy 100 milliós tömeg onnantól kezdve el van látva elegendő memóriával egy életre (mert mondjuk csak netezik) és nincs több eladásuk...

(#80) Chaser válasza Shing (#79) üzenetére


Chaser
titán

valamikor 20éve 2x64mb sd-t vettem fél áfával ( : 4x ezer ft-ért
tavaly 47e ft-ért vettem 2x16gb 3000-es ddr4-et, teljes áfával ;]
de azt idén már meg tudtam volna venni ugyanígy boltból 36e-ért is
20 éve azért egy picit jobban állt a ft, úh. memóriából azonos áron - ha épp nincs földrengés, cunami, batman vs superman -, ugyanazért a pénzért jóval többet kapunk, miközben ugyanaz a pénz már jóval kevesebbet ér
és időközben megnőtt az igény a telefonok, tabletek, minden szirsz@r miatt a ramra, mai telefonokban 2-8gb ram van, ennyi pár éve pc-ben volt
és telefonból csillió' számra adnak el, teljesen megértem ha a gyártók nem akarnak túlzottan jótékonykodni, hiszen kereslet az bőven van ramra/nandra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81) Reggie0 válasza Shing (#79) üzenetére


Reggie0
félisten

Egy adott modul ara sosem fog beleallni a foldbe, mert sok evvel a piaci bevezetes utan mar csak azoknak gyartogatgatjak akik potolni akarjak, ugy configot ugysem erre terveznek. Akinek meg hianypotlas miatt kell, azoknak csillagaszati aron is el lehet adni.

(#82) #06658560 válasza Shing (#79) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért az, hogy laza húsz százalékot gyengült a forint, mégsem drágult, azt nem kéne elfelejteni.

(#83) Dragon3000 válasza Depression (#77) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ki mondta, hogy kamu az áramkimaradás? Az áremelés indokra írtam, hogy kamu.

(#84) genlog válasza #06658560 (#69) üzenetére


genlog
junior tag

Persze, hogy rengeteg energiát igényel a klimatizálás, de az adott gyártósorhoz képest mégis bakfitty. Érdemes utánanézni. ;)

#72 Sajnos ez így van.

[ Szerkesztve ]

(#85) wwenigma válasza OgreImre (#5) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen meg 1-4 hét amit a soron tölt mert nem ugy gyartodik le hogy 8kor felteszik és 9kor meg sutty, lejön készen. :U Már itt hibadzik a szamitasod...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#86) OgreImre válasza wwenigma (#85) üzenetére


OgreImre
senior tag

Én kérek elnézést.
Akkor 4 hét kiesés lesz. Az akkor a havi össztermelésnek a 9%-a. Lehet árat emelni nekik is meg a konkurenciának is. Igazoltuk őket és örvendjünk.
Csak nehogy véletlenül ott ragadjanak az árak 1 év múltán is, mint anno a HDD-k árai.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#87) Chaser válasza OgreImre (#86) üzenetére


Chaser
titán

teljesen mindegy igaz-e, nem-e, meddig állnak ha állnak, ez van
itt is csak az lesz ami bárminél, ha akármiért emelkedik az ára
vagy lenyeli az ember és megveszi, vagy nem veszi meg
lehet itt rajta elmélkedni, a végeredményt majd ők tudják, a vásárló meg alkalmazkodik jobb híján

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#88) wwenigma válasza OgreImre (#86) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Elbattyogsz a boltba és bevásárolsz amig olcsó.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#89) Frawly válasza OgreImre (#86) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, ez a legfélelmetesebb, hogy emelnek, aztán nem viszik vissza az árakat, mert rájönnek, hogy annyiért is elkel. Ugyanezért nem szoktak áfát sem csökkenteni, mert a kereskedők benyelik, az árak nem fognak lemenni, csak kevesebb áfa folyik be.

Egyébként csodálkozom, hogy a topikban mennyi ember vett 32 gigát, és egy valaki még biztonságból 64-be is beruházott otthonra. Szerintem a 16 azért még jó pár évig elég lesz átlag felhasználásnál. Egyelőre még a 8 is elég lehet, de néhány játéknál, meg sok böngészőfülnél a határon lehet már most, annyival nem éri meg kicentizni, semmiképp nem jövőtálló. A 4 GB meg már most nagyon kevés, max. csak lightos linuxozásra lehet elég. 32-64 giga professzionális felhasználáshoz kell (4-8K videó vágása, virtuális gépezés, konténerezés, 3D renderelés, nagy kódolási projektek) csak, de ott meg kitermelik az árát.

(#90) Frawly válasza dkess (#54) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem is ki kéne találjanak erre valamit. Nem csak a költségek miatt, hanem most egy hónap, mire helyrehozzák a gyártást, de mi van, ha havonta megy el az áram? Ennyire nem tehetik magukat kiszolgáltatottá, mert elvből komolytalan, nem oldahtó meg stabilan, nem tervezhető. Ez a 100 MW szerintem túlzás, de egy saját kisebb erőmű nem lenne az.

Persze itt most a fejtegetésnél abból indulok ki, hogy valóban áramszünetük volt, tényleg 4 hét kiesést okoz, és nem csak bekamuzták, hogy árat emelhessenek. Szerintem nem kamu, mert ha csak árat akartak volna emelni, akkor azt a covidra is ráfoghatták volna.

(#91) Reggie0 válasza Frawly (#89) üzenetére


Reggie0
félisten

16 gigat csak a bongeszo megeszik, ha ugy van kedve.

(#92) Chaser válasza Frawly (#90) üzenetére


Chaser
titán

ha megérné nyilván kitalálnák, de nyilván nem éri meg, akkora plusz ktsg-et okozna
valószínűleg az alaprendszer elég stabil
szökőévenkénti áramkimaradással kalkulálhatnak, ami még mindig kifizetődőbb mint egy szünetmentes rendszer

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#93) flydomi


flydomi
junior tag

Egyszer majd arra ebredunk,hogy ez a "fogyaszto" alapu tarsadalom kaoszba fog sullyedni a kapzsisaga miatt. :) Az lesz majd egy csuda Era ismet. :)

(#94) Chaser válasza flydomi (#93) üzenetére


Chaser
titán

az a káosz már rég megtörtént, maximum a többség nem akarja látni ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95) Z10N válasza Chaser (#94) üzenetére


Z10N
veterán

+1, mar egy ideje erre fele tartunk. Meg 10-20 ev es gyokeres valtozasok lesznek.
Ezt mi sem mutatja jobban, mint a 2020-as ev. Nem kell varni 2077-ig...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#96) Frawly válasza Reggie0 (#91) üzenetére


Frawly
veterán

Ha memory leakes, bugos verzió, abból is főleg a Chrome-alapúak. Vagy 5000 tabot nyitsz meg benne. És hasonlók. Én amiről beszéltem, az a 8-16 GB elég, az az átlag felhasználás, átlagon értsd: normál böngészés (500 alatti fülön), szövegszerkesztés, office-ozás, játékok 1080p-ig, zenehallgatás, filmnézés, torrentezés, stb. átlagos dolgok, esetleg néha egy-egy szál virtuális gép, kisebb kódolás (programozás, videókonvertálás). Mint írtam, tisztában vagyok vele, hogy professzionálisabb felhasználásnál nem elég, de ott meg a szükséges extra RAM ára kitermelhető, mivel munkáról van szó, így nem jelent olyan nagy terhet, hogy drágább.

#92 Chaser: de itt nem csak a költségekről van szó, pont ezt írom. Hanem ha pl. havonta beszopnak egy ilyen áramszünetet, akkor az egész termelés nem tervezhető, komolytalanná válik, hogy minden hónapban csak mázlival tudnak akármit is gyártani, senki nem fog tőlük rendelni, meg velük kockáztatni. Egyelőre valóban szökőévenként, ha történik ilyen, de mi garantálja, hogy a jövőben ez nem lesz gyakoribb? Itt most elvekről van szó, ez sokszor nagyobb súllyal esik latba, mint holmi költségösszehasonlítás. Mert lehet a saját erőmű valóban drága, de viszont hozna a gyártásba egyfajta kiszámíthatóságot, stabilitást, garantálná, hogy X ideig tuti nem lesz ilyen kimaradás, vagyis legalábbis ilyen piszlicsáré okból nem.

Jelenleg, amit csinálnak, hogy vagy van árvíz/cunami, vagy nem, vagy van áramszünet, vagy nem, vagy van covid-lezárás, vagy nem, aztán a bárányfelhők mennek az égen jobbra, vagy balra, ez olyan, mint az orosz rulett, így nem lehet gyártani semmit. Ennyi erővel a befektetők meg a megrendelők felrakhatnák a zsetont az első sarki lovin is, vagy nyer a lovuk vagy nem alapon.

(#97) Chaser válasza Frawly (#96) üzenetére


Chaser
titán

és honnan gondolod hogy havonta áramszünet van?:)
szép dolog más pénztárcájával tervezni, de ez nagyon drága beruházás lenne
instant azzal járna, hogy az eddigi x ft-os ram minimum 1,3-1,5x-be kerülne, ha nem 2x-be
te se gondolod hogy azt "benyelné" bármelyik gyártó, az árakban benne van az üzem felhúzása, üzemeltetése, karbantartása
gondolom ha a te pénztárcádból repülne emiatt több ki, akkor már nem lenne annyira fontos az a szünetmentes:)
azt szerintem a befektetők és megrendelők tudják mennyire komolytalan így egy gyár - talán nagyobb rálátásuk van nekik mint neked vagy nekem, hogy mennyibe kerülne egy szünetmentes megoldás ilyen volumenű gyárba -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98) Frawly válasza Chaser (#97) üzenetére


Frawly
veterán

Pont azt mondom, hogy eddig csak szökőévenként volt egy ilyen áramszünet. Így sehonnan nem veszem, hogy havonta van. De mi garantálja, hogy a jövőben egy ponton túl ez nem lesz havi rendszerességű??? Pont ez az, hogy nem a pénztárcával tervezek, hanem gyártási stabilitással. Ehhez képest előrelépés lenne, ha 1,3-1,5× drágább lenne a RAM, de legalább nem attól kéne rettegni, hogy jajj, jövőre lesz-e, meg nem lesz-e hiány, mi lesz, meg mikor emelnek rajta rendszeresen annyit, hogy 2-3×-ába kerül. A lényeg, hogy nem olyan egyszerű egy céget, meg gyártást irányítani, hogy x és y költséget hasonlítasz össze, és ha y>x, akkor x-et választod. Ha tényleg csak ennyi lenne, akkor átlag Gipsz Jakab is lehetne akárhol CEO, nem kellenének közgazdászok, meg elemzők, és mindenki milliomos, meg befektetési szakértő lenne. Ehelyett az van, hogy egy csomó más dolog is számít a költségeken és profiton kívül, gazdasági, jogi (fogyasztós és munkavállalót védő intézkedések), politikai tényezők, állami támogatás, munkaerőpiaci szolgáltatás, technológiai fejlesztés, gyártásstabilitás, fenntarthatóság, PR, K+F kiadások, befektetési kockázat, környezetvédelem, stb..

(#99) Reggie0 válasza Frawly (#98) üzenetére


Reggie0
félisten

Mi garantalja, hogy a jovoben nem esik le a memoria ara a tizedere es ismet nem eri meg a szunetmentesites?

(#100) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.