Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Geller72 válasza Dr. X (#6) üzenetére


Geller72
veterán

L.O.L.
Megnézném, mit kezdenél akkora FOV-al mondjuk egy olyan (akármilyen) játékban, ahol a két végponttól a legtávolabb két, vagy akár több olyan esemény is van, amire neked reagálnod kell adott esetben például.
Semmit. Hibáznál és egy idő után mocskosul zavarna, hogy nem bírod felfogni/látni, mi történik és hogyan reagálj.
Én speciel drónt vezetek szemüvegben, baromira nem ekkora FOV-al, nem ritkán 150 km/h-s tempónál és annak ellenére, hogy szinte mindig a középpontra kell koncentrálnom és egy elvileg nem is tűnik olyan nagy feladatnak, mégsem egyszerű. El tudom képzelni, hogy mondjuk játékban nagyságrendekkel összetettebb feladatot kellene áttekintened, sokkal nagyobb FOV-al. A drónoknál maradva legtöbbünknek van egy határ, ami felett a magas FOV sokkal inkább hátrány, mint sem előny. És ott 40 fokokról beszélünk.. ;). Nem 200-ról. És ezt nem hasra ütés alapján írom, hanem maga a szemüveg gyártója csökkentette le a felhasználói visszajelzések alapján és épített be kisebb FOV-ot az újabb szemüvegeibe. Mert már zavaró volt a nagy FOV. Ha nagyobb lenne, mozgatnád a fejed. Azt meg a kisebb FOV-nál is megteszed, ha mondjuk "körbe akarsz nézni".
Szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.