Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) intelMMX


intelMMX
senior tag

Csak oda ért a gép. Ezekben milyen interfész van a vinyókhoz?
Azért a gép kialakításán is látszik, hogy inkább az amerikai felhasználókat célozza.

(#2) FoLey-v válasza intelMMX (#1) üzenetére


FoLey-v
addikt

Elvileg Serial ATA 7200-rpm-t mutat a wikipedia.

Igen az és kiszerelni sem könnyű az alkatrészeket és nehezebb mint az én gépem. :))

Remélem a processzor dual-os és nem singles,majd ha lesz pénzem akkor veszek bele hdd-t és belerakok még +2x512 ramot.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#3) Blindmouse válasza FoLey-v (#2) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Valószínű jobban jársz ha beviszed a MÉH-be.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#4) FoLey-v válasza Blindmouse (#3) üzenetére


FoLey-v
addikt

Áhh ezt a szép csodás gépet,holott pénzért is lehet eladni vagy másra is felhasználni? Hehe marad. :P ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#5) intelMMX válasza FoLey-v (#2) üzenetére


intelMMX
senior tag

80as S-ATA vinyókat itt dobálnak ezresért. Nagyobbat szerintem felesleges bele venni.
Ha 1.8DP kifejezés valahol fel van tüntetve, akkor 2 magos, ha sima 1.8 akkor pedig értelemszerű.
(Legalább is azt hiszem. Annyira áll hozzám közel az alma kft, mint a jégtánc)

(#6) FoLey-v válasza intelMMX (#5) üzenetére


FoLey-v
addikt

Igen DP van feltüntetve akkor dualos. Vinyóval kapcsolatban itthon ha valaki árul poton pénzért akkor meg veszem,de van olyan elvetemült barom aki 80GB-ért 4 ezer ft-ért kínál.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#7) intelMMX válasza FoLey-v (#6) üzenetére


intelMMX
senior tag

...vagy 1.8Diesel :U (Csak akkor meg nem tudom a P mi lehet)

(#8) FoLey-v válasza intelMMX (#7) üzenetére


FoLey-v
addikt

Talán DP=DualProcesszor jelentése,de lehet,hogy hülyeséget írok. :))

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#9) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

10 ért megveszem. ;]

Mindig tetszettek ezek a Powermac / Mac Pro házak.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10) FoLey-v válasza Klaus Duran (#9) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nem eladó nekem van tervem ehhez. :P ;]

Igen és jó masszív a házuk az tény csak kár,hogy nem egyszerű ATX lapot beletenni meg a tápot. :(

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#11) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Szép darab. Nekem G4 van 2 is. Az egyikhez még gyári monitor is van. :D

(#12) Cyberneko válasza Blindmouse (#3) üzenetére


Cyberneko
tag

EgyG5-ot? Ember, mar a hazaert olnenek egyes helyeken :)

(#13) Klaus Duran válasza Cyberneko (#12) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Vajon miért írtam. ;]
Mentem kést keresni.......

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#14) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Helyesírás 3
HW ismeretek 3

A G5 kuckó viszont ötös. Mindig is tetszett.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#15) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Fr0z3n Szép darabok az tény és köszi. :D

Cyberneko Bizony. :K

Klaus Duran Haha csak ne legyen ebből öldöklés. :DD

Petyyyyy Ezt meg sem láttam és köszönöm. ;] :P

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#16) Klaus Duran válasza FoLey-v (#15) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nyugi. Dexter volt a kedvenc sorozatom. (sose találnak meg.) ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#17) FoLey-v válasza Klaus Duran (#16) üzenetére


FoLey-v
addikt

Kis zseni kölök volt. :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#18) Luck Dragon válasza FoLey-v (#15) üzenetére

Szép, éleszd fel minél hamarabb :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19) FoLey-v válasza Luck Dragon (#18) üzenetére


FoLey-v
addikt

Köszönöm azon leszek egy HDD kell bele meg os felrakása és készen is leszek. :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#20) Luck Dragon válasza FoLey-v (#19) üzenetére

Nem tudom hogy hol élsz, és azt is tudom hogy márka szervízből beszerezni az alkatrészeket maga az érvágással egyenlő, de Székesfehérváron van egy, ha keresnél egyet. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21) FoLey-v válasza Luck Dragon (#20) üzenetére


FoLey-v
addikt

Adatlapomon megadtam vagy is Abonyban,de csak egy Sata-s vinyó kell bele és kész többit majd megfontolom még a lehetőséget. :)

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#22) Tubi2


Tubi2
senior tag

Húúúúúha! Addig dobd ki, míg nyugodt vagy! :D
Nálam egy iMac G5 landolt, újrakondiztam, stb., a szoftver okozta a legtöbb gondot, monitor lesz belőle. :DDD

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#23) #73173120


#73173120
törölt tag

És mire megy vele? :U

10.5.7 Leopard, és úgy ennyi. Nincs egy normális powerpchez való böngésző, nem birkózik meg 1080p youtube videóval, és úgy az egész platformot cserben hagyták.

Persze, kiválóan lehet használni, az addig megjelent programokkal, office for mac, vagy ps stb. :) csak amikor azt látod, hogy idleben megeszik 130wattot, terhelésre meg 300 körül, máris arcodra szögezi a mosolyt :) pláne, hogy egy középkategóriás c2d procival szerelt gép elpicsázza, fele annyi energia felhasználásával.

Amúgy szép, ezt el kell ismerni :) csak már obsolate.

(#24) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Tubi2 Majd kiderül,hogy mennyire leszek nyugodt ki kell próbálnom a masinát. ;]

juvik Nem baj,hogy mennyire teljesít a gép csak a mac osx-ra vagyok kíváncsi néhai alkalmából használom ha meg fontos dolgokra itt van nekem az asztali gépem. :)

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#25) #73173120 válasza FoLey-v (#24) üzenetére


#73173120
törölt tag

Az a probléma, hogy a Leopard, az kb. annyira osx már, mint az XP windows :) azóta már volt, Snow Leopard, Lion, Moutain Lion, Mavericks, Yosemite, és már az El Capitan is úton van.

Persze, nem leszek én semmi jónak elrontója ... nekem is van egy Powermac G4-esem, Dual 867MHz-es :) csak azért írtam amit, hogy ne csalódj túlzottan, vagy ne nagyon legyenek elvárásaid, mert 2005 már 10 éve volt :) :R

(#26) FoLey-v válasza #73173120 (#25) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nagy elvárásom nem lesz tőle,mert alkalmilag filmet fogok nézni rajta meg netezni vele másra nem akarok. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#27) Luck Dragon válasza FoLey-v (#26) üzenetére

Talán a filmezés meg menni fog vele de a FHD tartalmak lejátszását már nem garantálható, de javíts ki ha tévedek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) #73173120 válasza FoLey-v (#26) üzenetére


#73173120
törölt tag

Filmezés témaköre.

Netezés témaköre. És még érdemes kipróbálni a tenfourfoxot.

(#29) FoLey-v válasza Luck Dragon (#27) üzenetére


FoLey-v
addikt

FHD videokat úgy sem tudnák nézni,mert nincs olyan monitor hozzá. :)

juvik Köszönöm majd átcsamcsogom a belinkelt oldalakat. :)

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#30) Madara-san válasza FoLey-v (#29) üzenetére


Madara-san
tag

OS X 10.5.8 simán felmegy rá. Jó kis gép volt ez a maga idejében :) megjelenése pedig ütős, szerintem legalábbis sokkal szebb, robosztus kinézete van, nem úgy min annak a szemeteskukának, amit mostanság Mac Pro-ként csúfolnak.

Egyetlen hibája volt ennek a G5-ösnek, hogy a teljesítményéhez képest elég sokat zabált. Amúgy a hűtőkből látszik, hogy dual procis.

Filmnézéshez lesz VLC vagy MPlayer, böngészésre ahogy már javasolták, TenFourFox. Meg irodához mehet fel az Office:Mac 2008.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#31) FoLey-v válasza Madara-san (#30) üzenetére


FoLey-v
addikt

Bizony és lehet még ezt a gépet használni átlagos célra,nekem esténként vagy alkalmilag fogok filmet nézni vagy kicsit netezek vele. :K

Mennyivel eszik többet mint az asztali gép változata?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#32) Madara-san válasza FoLey-v (#31) üzenetére


Madara-san
tag

Itt egy összehasonlító cikk, a G5-ös egy 2010-es Mac Mini ellen. Fogyasztást is írnak, nyugalmi állapot 132W, terhelés alatt pedig 261W. Nem tudom a pontos hitelességét se megerősíteni, se cáfolni, mivel sajnos nincs G5-ösöm, hogy lemérjem, de ha ezt esetleg te megteszed, szerintem többen kíváncsiak lennének rá. :))

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#33) FoLey-v válasza Madara-san (#32) üzenetére


FoLey-v
addikt

Hát tényleg sokat fogyaszt,majd én is lemérem,de azt nem most fog megtörténni,mert most ram-ra költöttem el a pénzt,de ha itthon találok 2-3 ezer ft-os HDD-t akkor lecsapok. ;)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#34) wm2


wm2
őstag

Sziasztok,

Leírom, hogy én mit csináltam egy G5 Quad géppel. 40e forintért vettem 750gb Samsung vinyóval. A szokásos 6600LE volt benne és eredeti, működő SuperDrive. Került bele 8gb Transcend memória. A gép hardveresen teljesen rendben volt azt leszámítva, hogy a ventik pörögtek és az egész hűtőrendszert át kellett mosni, a procikat pasztázni. Nem olyan bonyolult, mivel van róla részletes leírás és videó a neten:

https://www.youtube.com/watch?v=FLTyA1iSyg8

Kétféle hűtőrendszer van, az egyik tervezésében magyarok is segédkeztek. Jól át kell nézni, hogy nem szivárog-e és rendben vannak-e a szenzorok. Ezek után lehet bővíteni. Én bagóért szereztem bele két 160gb-os Intel 320s SSD-t. Tapasztalatok szerint ennek a legstabilabb a vezérlője és ezzel működik a legjobban. A G5 Center szerint viszont vannak még olyan darabok, amit simán megeszik és a nagyobb sebesség érdekében érdemes őket szoftveresen összekötni.

Itt vannak a lehetőségek: https://www.youtube.com/watch?v=M0E7sW-UGAA Ez már azért vállalható sebesség egy 10 éves gépnél. További bővítési lehetőségként adott még a DVD író helye is (telepítés után csinálj mentést a rendszerről). Miután minden megvan célszerű egy ASD-t futtatni és kalibrálni a ventiket. Ha sikerül a küldetés akkor egy roppant csendes gépet kapunk. A fogyasztását úgy tudjuk csökkenteni, hogy nem járatjuk feleslegesen mind a négy magot. Ehhez kell a legutolsó Leopard XCODE amit az Apple oldaláról tölthetsz le. Itt be tudod állítani, hogy 1-2-3 vagy négy mag működjön. Ha éppen nem csinálok semmit mindig lelövöm 1-re és mehet a sleep. Itt van hozzá a leírás:

https://developer.apple.com/library/mac/qa/qa1141/_index.html

Ha hardveresen és szoftveresen mindennel készen vagyunk, akkor a 10.5.8 által nyújtott szűkös lehetőségeket kikerülhetjük LINUX vagy MorphOS segítségével. Én MATE-t használok egy vinyón. Debian allatt a fogyasztás jóval alacsonyabb, de magát a rendszert annyira nem szeretem. De linuxok ide vagy oda, célszerű a legjobb videókártyákat beszerezni, ami nem egyszerű feladat. Az nVidia 7800gtx 512mb a legjobb választás, de mivel ezt sosem dobták piacra a jóminőségű flashelt darabokért kész vagyont számolnak fel. Én flashelt ATI X1950GT-t használok passzív hűtéssel, mivel a venti csak idegesített és csendes gépet akartam. A 6600LE lecserélése mindenképpen javallott. Ha mást nem egy 7800GT-re (a passzív hűtést utólag is meg tudod oldani, mivel a venti régi és darál).

További USB/SATA bővítési lehetőségek LINUX alatt: http://somethingoo.blogspot.jp/2014/11/sata-and-usb30-upgrade-on-powermac-g5.html

Nyilván a gép fogyaszt de 1. nem fut egész nap és közel sem fogyaszt ezekkel a beállításokkal annyit, mint amivel az Intel funboyok riogatnak. 2. a gép egyedi és nagyon különleges, müködő rendszereket nyújt a mai napig. Jól át kell nézni milyen szoftvereket kell beszerezni és gyakorlatilag a 4k sem lehetetlen feladat a quadnak.

A fentieket kiegészítettem egy Powerbook G4 tuninggal is. Az itt leírtak hasznosak lehetnek a G5-on futó 10.5.8 rendszeren is. Linux alatt pedig ez is kerülhet bele:

Lubuntu PPC PowerMac G5 Quad and RadeonHD 6570 Performances

Kell-e nekem 2009-es Mini? Nem hinném, hogy odaadnám érte. :U

Ozora <3

(#35) FoLey-v válasza wm2 (#34) üzenetére


FoLey-v
addikt

Köszönjük ezt a hasznos leírást! :R És csak 4 magos rendszerre jó? Enyém 2 magos.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#36) wm2 válasza FoLey-v (#35) üzenetére


wm2
őstag

Igen jó, de a 2 magos nehezebben bírja az 1080p filmeket (v a 720p nem fog neki gondot okozni). Én nem a TFF böngészőt ajánlanám, mert egy nagy fos (addig volt jó, ameddig volt AuroraFox). A Leo_Webkit mindent visz. Töltsd, telepítsd és kísérletezz a beállításokkal: https://hoyois.github.io/safariextensions/clicktoplugin/

U.I.: SATA1 csak ezeken a gépeken van http://www.everymac.com/ultimate-mac-lookup/?search_keywords=PowerMac11,2 (ezt kimaradt a leírásból)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#37) FoLey-v válasza wm2 (#36) üzenetére


FoLey-v
addikt

Mi hamarabb beszerzek egy HDD-t,mert az a hiánya a gépben és nekikezdek. :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#38) The DJ


The DJ
addikt

Úgy néz ki hozzám is landol egy hamarosan, sokat még nem tudok róla, de vízhűtéses, elvileg 8GB rammal és 160-as HDD-vel. Kíváncsi leszek működik-e és tudok-e vele kezdeni valamit :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#39) wm2 válasza The DJ (#38) üzenetére


wm2
őstag

Ha a fentiek szerint jártok L akkor biztos. Nézzétek meg mi van a linkek mögött. Nagyon jó kis gép. Az Inteles minim el is adódik. A fogyasztás csökkentésére vannak még olyan trükkök, hogy a kari mögötti ventit és a HDD ventit kihúzzátok, így még csendesebb lesz, de igazából úgy működik jól ha mind forog (bár télen ezekre igazából semmi szükség). Van a csapágyak mögött egy szürke tapasz, azt óvatosan fel kell szedni és finom műszerolajat odabelecsepegtetni. :-) Pár csepp és nem fél liter! :) ASD futtatásánál fel fognak pörögni a ventik de ez normális. Kalibrálni télen illik 20 fok alatt. 25 fok felett letilt. Ha nincs rajta a panel letilt. Kevés angol elég és ide minden le vagyon írva: http://g5center.net/ meg ide http://macpowerpc.com/ meg ide http://ppcarchive.dyniform.net/ és WebKit-et használjatok könyörgöm! :K

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.