Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MrPG8


MrPG8
aktív tag

Én is gondolkodtam MacBook vásárlásán, csak nekem a 13" Air kicsi volt és gyenge (kevés ram...), ezért inkább egy 15"-os Samsung Series 9-t vettem.

(#2) satz18


satz18
őstag

Az a baj, hogy te azt próbálod bizonyítani hogy ezért az összegért csak a mac és a többi gagyi, pedig gari nélkül ilyen kategóriában már van 120k ért is win es cucc. [link]

A te géped árában meg garival együtt:[link]

[link]

És ezt ki 1 perc alatt irodalmaztam ki, szóval valszeg van még pár ajánlat.

És azért a 9-es szériás samsung és a 6 ezres latitude ha szerinted gagyibb mint egy belépőszintű mac akkor nincs több kérdésem.

Szóval szerintem a cikked inkább sikerült mac istenítésre, mintsem bemutatásra de ez szigorúan magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#3) Zirowe


Zirowe
nagyúr

A linkelt fólia 7 rongy, és ennyiért még csak helyesen se tudják leírni azt, hogy magyarító. :(((

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4) Misi1979 válasza satz18 (#2) üzenetére


Misi1979
őstag

Használtál már OSX-et, mac-et huzamosabb ideig?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#5) Mura


Mura
csendes tag

Ha már használt gép, akkor inkább érdemes összehasonlítani egy pár éves Elitebook-kal vagy T-szériás Lenovo-val. Tudom, hogy messze nem olyan dizájnosak, de ár/értékben nagyon ott vannak (T410, 8440p).

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#6) Mura válasza satz18 (#2) üzenetére


Mura
csendes tag

Annyiban mégis igaza van, hogy egy alap szoftver csomag is tartozik a Mac-hez, ami egy PC-nél nincs meg feltétlenül (Office pedig az RT gépek kivételével soha nincs, még eBay-en is csak nagynehezen lehet Office-os gépet kifogni, mer a legtöbb cég valamilyen tartós bérleti konstrukcióban liszenszeli azt).

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#7) Romvr válasza satz18 (#2) üzenetére


Romvr
őstag

Én majd 6 hónapig használtam MacBook-ot, de sajnos tönkretettem elromlott. Nem lehet összehasonlítani egy Windows-os géppel. Az alumínium ház, a billentyűzet, a kijelző minősége, a hűtési megoldás, a magsafe töltő... na meg az OSX használat közben... ezt nem tudja visszaadni egyetlen Windows-os gép sem, még a 1,5 milliós Dell Precision sem. Egyszerűen annyira egyben van a hardver a szoftverrel.

Ég és Föld a kettő között a különbség ártól függetlenül. Szerintem aki egyszer használt már Mac gépet huzamosabb ideig mindennapi dolgokra az tudja miről beszélek.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#8) ielektros válasza satz18 (#2) üzenetére


ielektros
senior tag

En nem erzem azt, hogy bizonyitani akarna a dolgot. En parhuzamosan hasznalok PC-t es Mac gepeket egyarant. Ezt a hulye bugyuta penzbeli kerdest helyen kellene mar vegre kezelni. Az apple gepek atlagban dragabbak. De egy Core2Duo gep 2010mid szeria OSX 10.9.x-el meg tokeletesen hasznalhato es kenyelmesebben, dinamikusabban fut rajta az OSX mint egy Core2Duo-s PC-n a Windows 8. Nyilvan a windows8-at nezem mert az az utolso aktualis verzio. OSX-bol a 10.9.4 jelenleg.

Aztan akkor nyugodtan menjunk bele abba, hogy a 2010-es gepeknek a PC vilagban (lehet az Lenovo meg Dell is) milyen is a driver tamogatottsaga az aktualis operacios rendszerhez. Neha jo neha nem. Kafa. Akkor vagy oltari szivas vagy nem.

Ne erts felre, nem arrol van szo, hogy jobb a Mac. MASABB. Es ezt kellene mar megerteni mindenkinek szerintem, hogy kar ezt a hulye arvitat meg felszereltseget meg minoseget allandoan huzni nyuzni. Tok folosleges. Hasonlitgatni persze nem butasag mert mindegyiknek van boven hatranya is.

Ennek ellenere osszesitve szamomra is praktikusabb es kenyelmesebb jelenleg egy MacBook-on OSX-el dolgozni... Ez nyilvan valo, hogy nem lehet mindenki szamara igy. Es neha nekem is kell a Windows fele nyulnom. De ez ma mar csak ilyen.

(#9) kontrobi válasza satz18 (#2) üzenetére


kontrobi
aktív tag

A bevezetőben ott van, hogy tisztában van azzal, milyen másik gépet és mennyiért kapott volna.
Az meg, hogy istenít valamit megint más kérdés. Én még olyan emberrel nem találkoztam aki azt mondja, hogy milyen szar ez vagy az x forintért de megveszem. Ilyen hülye nincs! Azért veszi meg mert ez tetszik neki és erre van szüksége. Ennyi.

(#10) kontrobi válasza kontrobi (#9) üzenetére


kontrobi
aktív tag

Én ezt a driver kérdést nem igazán tudom hova tenni? Asus X53E van a családban ami bőven nagyon alsó kategória. Van rá driver, (jó lehet nem a legújabb) de kitűnően működik. Win 8.1 simán fut rajta, bootidő fele. Mi kell még? :D :D :D

(#11) ielektros válasza Mura (#5) üzenetére


ielektros
senior tag

Azert egy T410-et nem hasonlithatunk semmilyen szempontbol sem teljesitmenyben sem sehogy egy 2012-es MacBook Air-hez. Ket generacioval ujabb CPU van az Air-ben. A T410-ben egy 2009-es Arrandale CPU lapul amig az Air-ben egy Ivy Bridge. Aztan sokan elfelejtik, hogy nem az alap arat kell nezni a PC-nel sem hanem a legjobb SSD-vel szerelt arat. Ez a MacBook Air eseteben raadasul PCIe nem SATA.

Tovabbra is csak annyi a mondandom ezzel, hogy ha az arat nezzuk akkor nem sokkal dragabb ha a legujjabb oprendszer es szoftvercsomag is kalkulalasra kerul akkor pedig egy forinttal sem dragabb...

kontrobi: elhiszem. A driver nem azt jelentette jelen esetben, hogy mukodik e vagy nem hanem a HW kap e teljes tamogatast. Lenovo gepek eseteben az nVidia vs HD3000/4000 parositasban voltak driver gondok es volt hasonlo gondunk dell eseteben is. Persze ez most nem mervado mert az is lehet, hogy idokozben mar javitottak. Inkabb altalanossagban erzem azt, hogy igen is van letjogosultsaga driver szenvedesekrol beszelni abban az esetben ha egy 2-4 eves hardveren uj rendszert akarunk futtatni. Jomagam es az ugyfelem is tapasztalnak hasonlo problemakat amik valamikor jol valamikor pedig sok szenvedessel es nem megbizhatoan orvosolhatok. Erre gondolok. Egy gepet nem vehetunk peldanak.

[ Szerkesztve ]

(#12) AxBattler válasza Romvr (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez így van.

Csak elfelejted, hogy az Apple mindössze egy tucatnyi géphez kell, hogy OS-t optimalizáljon (+driverek). Ez kb. olyan, mintha az összes nagy Laptopgyártó leredukálná a kínálatát 15-20 gépre, saját szofverfejlesztő részleget tartana fenn, és megcsinálná a saját disztróját, amelyek között nincs, vagy csak nehézkes az átjárás. Aztán, ha elkezdődne emiatt a sírás felhasználói oldalon, akkor azt mondanák a júzereknek, hogy "vedd meg az enyémet is, paraszt, és fizesd ki a feláramat"!
Szép lenne, ha mindenki átvenné ezt az üzleti modellt, nem? :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) ielektros válasza AxBattler (#12) üzenetére


ielektros
senior tag

Barcsak atvanne mindenki ezt a modellt. Kihullana sok szar szemet hulladek a piacrol es maradna par megbizhato termek. Nem hianyoznanak a fujitsu, terra, acer, compaq hulladekok senkinek es hiaba eroltetnek oket senki nem vennek meg idovel a szemetuket. Maradna a minoseg a piacon es kielezodne az arverseny mert mindegyik hasonlo konstrukciot es minoseget kinal.... De ez csak alom. Ilyen nem lesz mert ez jo lehet a vasarlonak.

[ Szerkesztve ]

(#14) Jaffafa válasza AxBattler (#12) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

Hidd el, hogy az átlagembernek bezony pont ez kellene. Az Apple-nek pont azért megy ilyen jól, mert nincs konkurenciája. Illetve ahol van, ott kenterbe veri azt (Elitebook, Thinkpad etc.).
Mielött vki belémveszne, ezt szigorúan "átlagjúzer" szemszögböl nézve, mert válalati notiknál más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#15) AxBattler válasza ielektros (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Fujitsu Lifebook szemét? Mióta? Te se nagyon követed a "Milyen laptopot vegyek?" topikot...

Egyébként ja. Úgy várom, hogy 3-4 különböző rendszerhez legyen otthon külön gépem. :U

(#14) Jaffafa
Ja, aki megengedheti, hogy 140k helyett 280k-ért vegyen hordozós gépet, az tegye. Én nem.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) Jaffafa válasza AxBattler (#15) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

Hát én csak a "vállalati" fucsimitszu notikat ismerem, de ha olyan a konzumer is, akkor az egy kalap szar.
Elöbb vennék egy 5 éves HP-t, mint azt a retket.

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#17) Jaffafa válasza AxBattler (#15) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

Attól, hogy neked drága, még lehet jó, nem?
Ha mellérakom a HP Elitbookot, akkor még olcsó is az Apple. Akkor miröl beszélünk?

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#18) TRIvidore


TRIvidore
tag

Elfogult ès több helyen általánosít a cikkíró. Valóban kiváló gèp a Macbook Air, de csak nekem van igènyem az objektiv vèlemènyformálásra? Nem akarom a 9es szèriás Samu notikat isteníteni, de azèrt egy pro-kontra összehasonlitás belefèrt volna (a felsôkategóriàs Win8as notikkal), a linkek kapcsàn pedig egy kis körültekintès, de ez utobbira már a fentebbi hsz-ekben is utaltak. Nem cèlom flame-ezni, ez csak magánvèlemèny Ettôl függetlenül kívánom használd egèszsèggel, leld örömöd benne, s ne legyen garis paràd, mert az drága mulatság ha 1x nem Apple garival vetted az Airt :)

Never say no to...@##%%£...Panda

(#19) ielektros válasza AxBattler (#15) üzenetére


ielektros
senior tag

Nem nem kovetem. En azt kovetem, hogy mennyit hoznak be hozzank es milyen hibaval. Utana meg azt latom, hogy milyen a minosege annak amit benne talalok es milyen szerelessel oldottak meg. Aztan latom az anyaghasznalatot is... Bar ne latnam. Nem a Lifebook-ot szidom ezzel hanem altalanossagban a legtobb konzumer PC gyarto termekeit. Es nem apple-hoz hasonlitva kimondottan hanem ugy altalanossagban. Samsung, Acer, Fujitsu csoda ultrabookjai. Torik le a sarkukban az osszes metrikus "persely", lotyognek a forgaspontok 2 ev utan mint a fene, nem eleg merev a haz es az alaplapokon sorozatos a forrasztasok felvalasa. Es sorolhatnam meg orakig.

En nem azert hasznalok tobb rendszert mert szeretem hanem azert mert a kiba hivatalok nagy resze windows only. Es mivel ezt sajnos nem lehet ignoralni igy ez van. Szeretem az OSX-et mert szeretem pont. Hasznalok windows-t is mert valamihez az kell nincs mas megoldas. Az, hogy ezt virtualizalva teszem az nagyban megkonnyiti a dolgot. Az, hogy vannak windows-os PC-k is az meg a munka es a ceg profilja miatt szukseges. Mi nagyon jol elvagyunk ezzel a vegyes felhozatallal. Sot szinezem meg, hasznalunk Linux klienseket is... Ellenben privatban en kizarolag OSX-en vagyok es ha nagyon kell akkor 5mp alatt ott van egy Windows 7/8 virtualizalva es minden mukodik amire szuksegem van.

[ Szerkesztve ]

(#20) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Nem értem miért akar mindig mindenki összehasonlítgatni, meg áron lovagolni. Na jó részben értem, nem olyan rég még én is a ló túloldalán voltam. (utána viszont rájöttem mekkorát tévedtem)

Az OsX egy más világ. Van akinek bejön, van akinek nagyon nem, de mindenképpen más. Ha csak a HW-t vesszük, akkor bizony bűn drága az apple, viszont ha hozzáadott kapott progikat nézzük kicsit más a téma, főleg hogy itt a beépített programok a windowsos átlag alappal ellentétben HASZNÁLHATÓAK.

Szóval szerintem felesleges a "sírás" akinek van rá, vagy összespórol rá megveszi használja és (remélhetőleg ha csak vlmi HW para nincs akkor) örül, aki meg keresi a kákán is a csomót annak meg úgysem erre van szüksége.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#21) AxBattler válasza Jaffafa (#17) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#19) ielektros
Na, akkor döntsétek el, hogy milyen (ár)kategóriáról beszéltek, mert egyszer konzumer, egyszer meg üzleti modellekhez hasonlítjátok az Apple gépeit.

Azt értem, hogy konzumer Fujitsu x@rabb, mint a Mac, de nem egy árkategória a kettő!

Egy 6350b-s Probook-nál, vagy E5530-as Latitude-nél is jobb az Apple?
Csak mert valójában ezek az alap vállalatik tartoznak egy árkategóriába a Mac-kel, nem az Elitebook, meg a TP, azokkal hiába is dobálóztok.

Egyébként én is elismerem az Apple előnyeit (rendszer gördülékenysége, beviteli eszközök, kijelző, dizájn, minőség), de ezt ugyanennyiért (+ az utólagos felárakért cserébe: bővítés, szerviz, stb.) más is tudja. Ezért nem értem az ilyen elszálló cikkeket, mint a Logout-on korábban megjelent élménybeszámoló: tetszett volna kipróbálni egy HP Envy Spectre-t, és máris nem lenne olyan egyértelmű a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) elmepocok


elmepocok
tag

Jó kis gépek ezek, csak 3 évesen már nem találni olyat, aminek nincs szétütve, összekarcolódva vagy kikopva a háza, vigyázni kell rá, mint a hímes tojásra és abszolút szerelhetetlen... :D (A cikk tanúsága szerint)

"Ez az első olyan számítógépem, amivel maradéktalanul elégedett vagyok." - akkor miért van utána a (I)Kontra(/I) kategória? :D

Félre ne értsetek, nem kötekszem, semmi bajom sem az Apple-lel, sem ezzel a géppel, csak az ilyen cikkekre ne próbáljuk már ráfogni, hogy bármilyen szinten is objektív, mert nem az, és ez nem is igazából baj.

[ Szerkesztve ]

(#23) ZooLee válasza AxBattler (#21) üzenetére


ZooLee
őstag

Na, akkor döntsétek el, hogy milyen (ár)kategóriáról beszéltek, mert egyszer konzumer, egyszer meg üzleti modellekhez hasonlítjátok az Apple gépeit.

Ha össze akarod hasonlítani, akkor nem (ár)kategóriát kell nézni, hanem felszereltség, kivitel és tudás alapján keress hasonló gépet, és meg fogsz lepődni, hogy nem igazán olcsóbbak a Windows-os ultrabookok sem. Van, amit nem lehet forintosítani (pl. a Mac-hez járó szoftvercsomag), de azért sok mindent össze lehet vetni. És onnantól kezdve egyéni preferencia, hogy mit választasz.

Egyébként én is elismerem az Apple előnyeit... de ezt ugyanennyiért ... más is tudja.

Ez így is van, csak szeretnek olyannal dobálózni, hogy "win-be fele ennyiér' megkapod", stb.

(#24) sad_Vamp válasza AxBattler (#21) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Az apple konzumer gép, ezen nincs mit gondolkodni. Üzleti szférában a WIN a nyerő, mert mások a preferenciák, szerintem ez nem is kérdés. Viszont ez nem jelenit azt hogy bizonyos munkákat ne lehetne elvégezni almán. :)

"Egyébként én is elismerem az Apple előnyeit (rendszer gördülékenysége, beviteli eszközök, kijelző, dizájn, minőség), de ezt ugyanennyiért (+ az utólagos felárakért cserébe: bővítés, szerviz, stb.) más is tudja."

DOS 6.22 óta foglalkozom gépekkel, van/volt ilyen is olyan, meg amolyan is... és ezzel a kijelentéssel nem tudok egyetérteni. Nem a win sosem lesz olyan mint az OsX és hiába lehet a végletekig fine-tuningolni egy linuxot az átlag usernek az nehéz és a támogatottság lényegében konvergál a 0-hoz.

Az OS kívüli különbségeken kívül amúgy legtöbbször apróságokról van szó, ami feleslegesnek vagy észrevehetetlennek tűnik de ha a sok kicsi összeadódik nagyon sokat tesznek az user experience ügyében. (világítós billentyű állítható fényerősséggel, toucspad ami ha winbe bootlunk már érezhetően darabosabb de még mindig jobb mint az átlag windowsos átlag, osx alatt meg egyszerűen smooth, pl. a ventilátort még úgy igazándiból sosem hallottam, a beépített hangfalak is teljesen más minőségűek mint egy átlag notebookban és sok sok ilyen apróság van, amit szerintem szervizzel és upgrade-el sem váltasz ki)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#25) buvartacsko


buvartacsko
addikt

sub

(#26) AxBattler válasza sad_Vamp (#24) üzenetére


AxBattler
félisten

"Viszont ez nem jelenit azt hogy bizonyos munkákat ne lehetne elvégezni almán."
Senki nem állította az ellenkezőjét. :U

"Nem a win sosem lesz olyan mint az OsX és hiába lehet a végletekig fine-tuningolni egy linuxot az átlag usernek az nehéz és a támogatottság lényegében konvergál a 0-hoz."
Mindkettő igaz. Csak azt felejted el, hogy értelmetlen ezt számon kérni a másik kettőtől, mivel a Win-nek meg a Linux-nak (ahogy már korábban is írtam) nem egy tucat konfigurációt kell tudnia kiszolgálni, asztali PC-nél, átlag notebook-nál a hardverelemek kombinációja jóval többféle lehet.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27) buvartacsko válasza satz18 (#2) üzenetére


buvartacsko
addikt

akkor te veszed ezt mert szerinted ez a jobb és szebb és neked ez tetszik. akinek meg a macbook tetszik annak engedd már meg kérlek szépen hogy azt vegye. :)

(#28) sad_Vamp válasza AxBattler (#26) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nem is mondtam hogy ellenkezőjét állítottad volna, csak már volt a múltkori fórumban is afféle kijelentés hogy a konzumer gépeken nem is lehet dolgozni, ezt akartam megelőzni. :)

Attól még lehetne normális(abb) drivereket és kézreállóbb (használhatóbb, egyszerűbb) programokat írni mindkettőre (az almánál is vannak külsős driverek, progik), még sem teszik. És szerintem ez nem attól függ hány darabgépre van az OS, ez általános trehányság.

Hányszor láttam már olyat Asus és Acer gépeken hogy alapból rossz/hibás driverrel adták a laptopjukat előreinstallálva, kb 0 finomhangolást végeznek és majdhogynem mind1 hogy az adott lapos 200 vagy 1200 eurós árcédulával rendelkezik.

Ugyanúgy attól hogy a win 100000000 gépfajtára készül még lehetne a windows movie maker jó benne, de nem az (legalábbis az iMoviehoz képest nagyon nem szerintem). Mint már említettem: apróságok. :))

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29) AxBattler válasza sad_Vamp (#28) üzenetére


AxBattler
félisten

Na jó, folytathatnánk ezt még a végtelenségig, de nem látom az értelmét. Mindenki vegyen azt, ami neki tetszik. Nekem ennyiért egy új Thinkpad Tablet 10 kellene, billentyűzetes gyári tokkal, de ez megint csak én vagyok...

Viszont ez a sok Mac-es cikk bogarat ültetett a fülembe. Ehh, lehet hogy veszek egyszer egy használt darabot, és kipróbálom 1-2 hónapig, hátha... :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30) Misi1979 válasza AxBattler (#29) üzenetére


Misi1979
őstag

Csak ne járj úgy, mint ismerősöm, akire rásóztak 95e ft-ért egy 2006-os macbookot tavaly - ő is ki akarta próbálni, kicsit miattam is - nem kicsit volt csalódott.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#31) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Ennek a cikknek a szakmaisága, az objektivitása és ebből kifolyólag az értéke 0.

Ez így privát blognak fért volna el szvsz.

:C

no fate but what we make

(#32) buvartacsko válasza voyager4.4 (#31) üzenetére


buvartacsko
addikt

gondolom ha minden sorban le lett volna írva hogy a mac egy szar. egy büdös nagy rakás szar akkor objektív lenne. :)

(#33) sad_Vamp válasza AxBattler (#29) üzenetére


sad_Vamp
őstag

kezd valami olcsóval pl iPod touch vagy iPad :) Ha megtetszik megszokod talán érdemes tovább menni. Nekem máig vannak dolgok amiket nem bírok igazán megszokni/kiváltani, viszont win-t sem sírom vissza (elég melóban). Embere válogatja.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#34) voyager4.4 válasza buvartacsko (#32) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Kérlek...

Én pl. kíváncsi lennék az ssd típusára, az Apple gépek nagy errősségének titulált aksiról is olvastam volna pár sort. Vagy a rengeteg ingyenszoftver ... mik azok milyen win-es progikat váltanak ki stb...

no fate but what we make

(#35) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Táborban vagyok, majd két nap múlva reagálok a dolgokra :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#36) AxBattler válasza Misi1979 (#30) üzenetére


AxBattler
félisten

Nyugi, a megfelelő topikban tájékozódni fogok előtte... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38) sad_Vamp válasza moorland (#37) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ilyesmi próbálkozás volt az intel által az ultrabook definiciójával nem? csak az is lazult, lazult... (végül aztán sikerült elérniük azt az árat amit az applenek).

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#39) ZooLee válasza AxBattler (#26) üzenetére


ZooLee
őstag

Mindkettő igaz. Csak azt felejted el, hogy értelmetlen ezt számon kérni a másik kettőtől, mivel a Win-nek meg a Linux-nak (ahogy már korábban is írtam) nem egy tucat konfigurációt kell tudnia kiszolgálni, asztali PC-nél, átlag notebook-nál a hardverelemek kombinációja jóval többféle lehet.

Ez teljesen igaz is, de bocsánat, hol kell, hogy ez érdekelje a felhasználót? Ha megvesz egy gépet ugyanannyiért, mint egy másikat, akkor nem várhatja el, hogy ugyanúgy működjön? Miért ne kérhetné számon azt, amiért fizetett?
Az vigasztalja a felhasználót, akinek nem működik normálisan a videódrivere, hogy hát, nem működik, de szegényeknek sokkal többet kellene dolgozni vele? Hát nem. Tény, hogy nehezebb megoldani, de ez nem lehet(ne) szempont egy gép választásánál! Ez minden gyártónak egyéni döntése, hogy hány gépet ad ki, és azt hogyan látja el szoftverrel.

(És ez ugye nem áll a Linuxra, mert ott ingyen kapod az oprendszert, nem "követelhetsz" semmit, cserébe óriási tudásbázis van mögötte, ha van egy kis affinitásod hozzá, ugyanúgy meg lehet oldani mindent.)

(#29) AxBattler: Viszont ez a sok Mac-es cikk bogarat ültetett a fülembe. Ehh, lehet hogy veszek egyszer egy használt darabot, és kipróbálom 1-2 hónapig, hátha... :DDD

Hehe, ezzel vigyázz, én egy iPod-dal kezdtem anno, aztán látod hova süllyedtem... :D Addiktív tud lenni no, de nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#40) Fr0z3n válasza alkatraz3000 (#35) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Munka vagy halál? :DDD

(#41) Neszójábe


Neszójábe
senior tag

Szerintem sokan a mikorlehetelőrendelni azájfonhatot júzerek/lúzerek miatt viseslkednek eleve ellenségesen az almával szemben... :U

Peace

(#42) tDr1v3r válasza satz18 (#2) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Igen, Win-es, amiből két véglet van: vagy egérre, vagy touchscreen-re van optimalizálva. Az OS X touchpadre van.

Innentől nem is kérdés hogy én mit választanák ha notit kéne vennem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#43) ielektros válasza voyager4.4 (#34) üzenetére


ielektros
senior tag

Szerk: Sorry ez nagyon hosszu lett. Nem is figyeltem csak irtam. Probaltam osszehozni ami hirtelen a fejemben volt. Es persze nem csak neked szol voyager4.4

SSD: [link]
Akku: [link]

Rengeteg ingyenszoftver egy kicsit sarkitott. Tulajdonkeppen kapsz egy office csomagot. Keynote (Powerpoint), iMovie (MovieMaker), Numbers (Excel), Pages (Word). Aztan ott van nem dragan az iPhoto. iTunes (Windows Media Player) szinten az OSX resze ami elsore egy idegesito xar (mint a Windows Media Player) aztan ha az ember megismeri, megszokja akkor egy igen kezes kis media management szoftver. Mondjuk en a filmeket utalom "apple" formatumban tarolni igy nem hasznalok a filmekhez semmit hanem a klasszikus modszert alkalmazom es siman vlc-vel jatszom le oket.

Sok programnak van OSX-es valtozata is. Firefox, Chrome, Thunderbird, Arduino (uC programozas), Eagle (kapcsrajz es nyaktervezo), VLC, Skype, Photoshop, Dreamweaver. Ez csak egy laza merites abbol amit peldaul mind a ket platformon hasznalunk. Aztan vannak olyan programok amik kimondottan Mac specifikusak. Magam is meglepodtem, hogy milyen keves ilyet hasznalok a gyari csomagon kivul. Bar mondjuk nincs agyontelepitve egyik gepem sem foloslegesen.

Ha mar igy belejottem es az idom is pont engedi. Egy kicsit a Mac vilagrol. Nem lesz elfogult igerem.

Kezdjuk a hardverrel. Mechanikai felepitese a gepeknek teljesen objektiven es szervizeskent is tekintve azt mondhatom, hogy igenyes es jol atgondolt. Kiterhetunk itt arra is termeszetesen, hogy a portok mennyisege miben ter el egy PC notebooktol. En szemely szerint keveslem az USB portok szamat. Itt is tobb vonalat kell huzni mert a Retinakon legalabb mar van egy HDMi port es melle a Thunderbolt is ami szamomra egy igen szimpatikus cucc. Rakotom egy belkin dock-ra es rogton van 3 USB3 portom, tovabbi egy + Thunderbolt, hang, ethernet. Ebbe jobban nem megyek bele mert a mai pc ultrabookok sem bovelkednek portokban.
A gepek aluminium haza massziv, nem gorbul nem nyikorog, nem vetemedik nem torik 5 ev mulva sem. Ellenben rohadtul serulekeny. Amikor egy Thinkpad-et odavagok valahova nem kell attol tartanom, hogy behorpad. Ennel igen. Az aluminiumon a karcok is jobban latszodnak es konnyebben "elkovethetok". Meglatszik egy ThinkPad-en is csak nem annyira feltuno. Ezt a reszet en mondjuk nem tartom zavaronak mert nem azert veszek ilyen gepet, hogy babusgassam es simogassam. Hasznalom aztan lesz ami lesz de mint minden masra is azert probalok ra vigyazni. Ha karcos lesz karcos lesz. Mivel nem szimbolumnak veszem igy nem erdekel ha karcos lesz idovel. Ennek ellenere a gepem teljesen jo allapotba van es maximum az aljan vannak karcok ami meg annak tudhato be, hogy nagyon alacsonyak a gumi labak es ha az ember leteszi egy tetves asztalra amin van valami apro vacak akkor rogton osszekarcolja. Annyi baj legyen.

Az uveglapos kijelzo agyrem. A retinaknak a tukrozodese valamivel kevesebb de akkor is azt mondom, hogy utalom mint a sz@rt. Viszont az apple a design vizein evez es valoban igy lehet minosegibb"nek latszo" es eladhatobb termeket produkalni valamelyest a funkcionalitas rovasara. Azert ezt sem kell dramatizalni mert az esetek 95%-ban SZAMOMRA ez nem necces de az az 5% eset az mondjuk agyrem a ThinkPad W520 -hoz kepest. Viszont szinekben jo a kijelzo, kontraszt mar kerdesesebb mert retinan sem talalom olyan jonak mint egy TP kijelzo 520-530-ban pl. Filmeknel latom a kulonbseget. A fekete viszont szurke a TP-n. Valamit valamiert... Megint ott tartunk, hogy elonyok, hatranyok mindegyiknel vannak.

Hangzasban a MacBook ketseg kivul jobb de itt meg nem TP hez kell hasonlitani mert az tobbnyire szornyu. De akkor megint ott a kerdes, hogy az sem "fair" ha a MacBook-ot 100 masik PC notihoz hasonlitjuk. Mert azert millio kulonbozo gyarto termekeivel versenyezni es egyertelmuen gyozteskent kikerulni szinte lehetetlen. Amikor itt leirja valaki, hogy ez meg az a jo az Apple gepeken akkor szazan elkezdik irni, hogy ez jobb a HP-nel, masik leirja, hogy az meg jobb TP-n, harmadik meg felhozza a Fujitsut. Ez igy egy vegelathatalan veszekedes csak mert ezt pl. nem csinalnak ennyien ha mondjuk egy Dell-rol beszelnenk. Senki nem hozza fel, hogy peldaul az akkuido mar regota kimagasloan jobb MacBookon. Ertem ezalatt, hogy ilyen szinten nem olvashato a "kotekedes".

Billenytuzet peldaul egy MacBook-on szerintem az egyik legjobb nyomaspontu es legjobban tanulhato billentyuzet. Nincs sallang, barmelyik gephez ulok nagyon gyorsan szokhato es hosszu tavon is jol funkcionalo alkatresz. Nyikorgasmentes, nem vetemedik (thx az 50 csavarnak) es minden pontjan homogen erzest biztosit. kopasallosaga messze jobb mint pl. egy TP bill.

Touchpad megint egy olyan dolog, hogy sokan nem is hasznaljak PC oldalon mert nem az igazi. Jelentos fejlodesek vannak ultrabook teren ez iranyban es ezzel nincs mar szemelyes hasznalati tapasztalatom. Igy nem tudok mit mondani csak azt, hogy a macbook touchpad nagyon minosegi.

Itt akarom leszogezni ismet. Kezd ugy tunni, hogy elfogult vagyok tudom. De nem errol van szo. Jon majd mindjart a fekete leves is. Mint mar emlitettem a Mac HW nem elegit ki minden igenyt ellenben ami rakerult es beepitesre kerult az minosegi es hosszu tavon megbizhato az esetek nagyobb tobbsegeben.

Es akkor a lenyeg az OSX. Na ez nagyon necces pont mert amennyire szeretem annyira utalom is. En aki tenyleg ezer dolgot csinalok a szamitogeppel (ezt em fellengzosen ertem) ertsd ezalatt, hogy normal user mindennapjai, HW fejlesztes a mikrokontrollerek vilagaban, minimalis photo megmunkalas, kapcsrajz, CAD, Fash iras/olvas, EEPROM ugyszint, i2c, rs232/485 fejlesztes stb. Az OSX nem az ami nekem a leg idealisabb valasztas minden fronton. De valojaban a Windows sem volt az. Ilyen vegyes uzemben mar kerdeses az, hogy melyik a "jobb". Windows fejlesztes teren (az altalam vazolt vonalon) jobban teljesitett. Ellenben a mindennapi munkaimat szivesebben oldom meg OSX kornyezetben produktivabban es gyorsabban. Ezert viszont szuksegem van a virtualizalt windows-ra. Usse kavics mert prallels alatt en eddig minden specialis hardveremmel zoldagra vergodtem virtualizalt windows-on. Elsosorban Inventort es Windows only burokratikus szemeteket kell Windows alatt hasznalnom.

A file kezeles annak aki Windows vilagbol jon erzesem szerint zavarobb es az en szemszogembol is mondhatom, hogy rosszabb OSX-en. A Finder nem olyan kenyelmes szamomra sem, tul sok a klikk es kicsit evek utan is olyan osszevissza erzesem van. Ok Forklift jo alternativa. Mint peldaul windows-on Total Commander. De nem olyan. Nem az istenert nem megy olyan jol a kezelese marmint olyan gyorsan. Ez viszont tenyleg lehet, hogy azert mert Dos Shell, Norton Commander, Dos Navigator, Total Commander quadrologia szulotte vagyok...

Az OSX a mindennapjaimban szamomra akkor is jobb erzest kelt hasznalat kozben es valahogy jobban sarkall a produktivitasra mint a Windows. Ez nem elfogult ez tenyleg egy total szemelyes erzes.

OSX es a halozat. Windows egyertelmuen jobban teljesit altalanossagban. Ha samba megosztasokkal dolgozunk egy vegyes halozaton nem tud senki halozati masolas es jogosultsag kezeles szintjen jobbat mutatni mint amit a a Windows kliensek/serverek tudnak. Az irodaban, otthon, haveroknal is latom, hogy minden esetben a Windows kliensek jonnek ki gyoztesen egy Samba share alapu halozati infrastuktura kezelesbol. Kb 2 eve egy Samba share fileserverrol (Windows Server 2012) oldottam meg az otthoni halozatom file management-jet. A Windows kliensek batran tudtak a 100-120MB / sec halozati share olvasast. Most a Synology NAS-al a Win kliensek olyan 70-80MB-t produkalnak. (Azert nem egy server de ezt tudtam elore). Ellenben az OSX kliensek nem tudnak tobbet 60-65MB-nal es azt is csak csucsokban.

Nem huzom tovabb ezt a postot hanem erzesem szerint megprobalok egy cikket irni inkabb errol az egeszrol jo reszletesen es hosszan. Es ami a legfontosabb, hogy ekezetekkel :DDD
Ismeteltem szeretnem kijelenteni, hogy nem vagyok elfogult apple user csak neha elszall az agyam... Masok vagyunk. Nem mindig tudom a helyen kezelni a dolgokat. Ellenben senkit soha nem beszelnek ra a mai vilagban apple-re sem es windows-ra sem mert amugy sem lenne idom supportalni a pacienst. Mindenkinek elkell dontenie, hogy mit akar es ez valoban nem minden esetben konnyu dontes.

Szemelyes velemenyem az, hogy nem rossz rendszer az OSX es nem rossz egy Apple HW sem. Mint ahogy sok PC HW sem es a Windows 8 (csodak csodajara de ezt mondom) is van szamomra annyira kenyelmes vagy kenyelmetlen mint barmelyik masik rendszer. Erzesem szerint van az az elethelyzet es munka amikor egy OSX sokkal jobban teljesithet de ugyan ez igaz Windows fronton is. Legyunk annyira okosak, hogy ha valaki egy "cikket" ir egy Apple Macbook Air-rol akkor nem lerantjuk a gagyajat hanem erdemben ertekezunk. Ezt en is elszurtam mert total butan altam hozza. A cikk valoban nem lett igazi bemutatasa egy Air-nek de azert ez a kollektiva ami itt a forumon van szerintem rendelkezik mar annyi tapasztalattal, hogy tudja helyen kezelni a dolgokat.

Bocs ez hosszu lett.

[ Szerkesztve ]

(#44) ielektros válasza ZooLee (#39) üzenetére


ielektros
senior tag

"Ez teljesen igaz is, de bocsánat, hol kell, hogy ez érdekelje a felhasználót? Ha megvesz egy gépet ugyanannyiért, mint egy másikat, akkor nem várhatja el, hogy ugyanúgy működjön? Miért ne kérhetné számon azt, amiért fizetett?"

Ez azert ebben a formaban nem igy van erzesem szerint. Egy terepjaro es egy sportkocsi is lehet ugyan abban az arban. Sot egy tuzolto letraskocsi egy rendorauto es egy mento is. Megis mindegyik mas es mashogy lehet veluk ugyan azt a feladatot vegrehajtani. Az valoban igaz, hogy a zomenek kereke van es gurul emiatt jarmunek hivjuk oket de mas a celjuk sot mas jogositvany is kell hozzajuk.... Ezt nem ellened irtam hanem ugy osszessegeben itt van az Apple utaloknak egy nagy problemaja. Ez sem kimondottan te vagy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45) ielektros


ielektros
senior tag

Az viszont egyertelmuen latni, hogy Europaban a mac-ek reszesedese evrol evre novekszik. Erzesem szerint ebben segit az egyre platformfuggetlenebb vilag. Es nyilvan az is, hogy az apple egyre agresszivebben arulja a cuccait. Hogy ez jo e vagy nem egy mas kerdes. Semmivel nem tartom jobbnak a Microsoft-ot mint az Apple-t ha az "emberi" oldalat nezzuk. Ez mar szemelyes megiteles kerdese, hogy melyik multinak adjuk oda az eletunket. :Y De valamelyiknek lassan muszaj odaadni es az a legnagyobb nehezseg pedaul Nemetorszagban. Az emberek egyre jobban utaljak a nagy infobazis cegeket. Nem akarnak nyitni abba az iranyba, hogy mindent kiadunk magunkrol. De a rendszer erre megy es akkor mi az istent lehet csinalni? Itt a nepek tuntetnek a google ellen. Magyarorszagon meg pont az a stadium van, hogy a vita kerdes az az, hogy mit vegyunk... Erdekes a vilag de aki teheti ne hasznalja egyiket se es vegyen egy fakunyhot valamelyik szigeten net nelkul. o lesz a legboldogabb. Remelem valaha sikerul ezt elernem.

[ Szerkesztve ]

(#46) babkukta


babkukta
senior tag

A cikk tényleg nem a legrészletesebb, de látom itt utólag sikerült több dolgot is hozzá írni :)
Én kifejezetten szeretem, amikor notebookról van szó, mint tesztalany. Szerencsére (vagy nem??) már kiskorom óta ismerem a pc-t, és az utóbbi 3-4 évben vonz mind a mobilipar, mind a pc, tablet stb.
Most vitába én se akarok senkivel szállni, felnézek az Apple termékeire, de ugyanúgy máséra is. Nálam (szerencsére) nincs ilyen, h csak alma, vagy csak samsung, és minden más sz.r, meg "több millió ember nem tévedhet, ezért ez a király" szöveg. Én saját tapasztalataim útján döntök termékek mellett. Ez lehet h baj. Ugyanis minden bizonnyal vagy nem, vagy nagyon nehezen állok át más dologra. Jelen esetben ez a más dolog az Apple. Sok jót hallok róla. Túl sokat. Ezzel szemben már nem, de kb 1,5-2 éve egy ellenszenv alakult ki bennem, h mi ez az Apple mánia???? Egyszerűen felfoghatatlan volt számomra, h mi az, ami ennyire jó benne. És mi az, ami arra bátorította az embereket, h azt vegyék?? Én Windowsos környezetben nőttem fel, egészen a Win95-től, ezért ugye itt érzem magam úgymond "otthon". Ismerem a rendszert, tudom mi kell, hol találom meg, őszintén megvallva még optimalizálom is magamnak különböző programokkal, + szolgáltatások tiltásával stb. Én ki merem jelenteni, h semmi szükségem Apple termékre. Nem azért, mert rossz lenne. Nem is azért, mert drága (megvehetném), hanem egyszerűen a teljesen új felület, környezet zavaró lenne számomra. És ez az ismeretlenség gátolja azt, h én váltsak. Nem is beszélve arról, h semmilyen csalódást nem okozott még nekem a Win, ami miatt tényleg rákényszerülnék egy OSX-re.
Én kívánom annak/azoknak, akik Apple terméket használnak, h használják egészséggel, tartson nekik jó sokáig! Egy nagyon jó termék, igaz drága, de vmit vmiért. De engem se ez a cikk, se a múltkori, se 20 másik nem tud meggyőzni arról, h én váltsak. Itt vitatkozhattok, h már pedig a Windows összeomlik, meg fagy, meg nem stabil, én ameddig nem tapasztalok ilyet, és minden úgy megy, ahogy kell, addig nem érzem fontosnak azt, h bármilyen Apple készüléket én beiktassak a leltáramba.

Üdvözlettel, Tibi

(#47) ielektros válasza babkukta (#46) üzenetére


ielektros
senior tag

En aztan soha nem gyoznelek meg, hogy jobb mert nem az. Masabb. Ha elegedett vagy eszed agaba ne jusson ma 2014-ben bonyolitani az eletedet ilyen hulyeseggel. Aki viszont nyitan ugy erzi, hogy baja van az nem veszit semmit ha kiprobalja sot mondhatom azt, hogy nyer vele. Azt hogy nyer e annyit, amennyit veszit azt megint csak egyedileg tudja mindenki eldonteni.

Ne nezz fel az Apple termekeire. Annyit nem tud egyik sem, hogy ahitattal kellene oket csodalni. Ez mind csak egy display meg par processzor ami aztan befolyasolni akarja majd az eletedet. :) Nem rossz termek de nem csodalatra melto es nem az ami miatt az otthoni koltsegvetest modositani erdemes. Persze ha ezeken a sz@rokon dolgozol akkor mas kerdes. Akkor mar nincs mas valasztasod....... Szo szo ez mind arrol szol, hogy mennyit perkalunk le valakinek az asztalan.

Orulok, hogy igy vagy ugy de komolyabb hangvetelre sikerult hoznunk a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#48) Misi1979 válasza ielektros (#47) üzenetére


Misi1979
őstag

+1.

Spektrum óta van közöm a gépekhez, sőt, a szekrény mélyéről néha előveszem a (Sharp-licensz) PTA-4000 gépcsodámat, melyen először programoztam zsenge koromban.C64, pici Amiga. Aztán XT-AT korszak, mindben tudtam izgalmat, "szépséget" találni. Szerettem a Win3.1-et, főleg a Leaves.bmp-t. Most is megdobbant miatta a szívem egy picikét.

Szerettem a 95-öt, 98-at, még a ME-t is, közben persze felnőttem, a gépek szerelgetése-hekkelgetése nem vált szakmámmá, csak használom őket. Fél szememet a konkurencián tartottam (OS/2, Linux), majd jött az XP. Többet vártam tőle.. ekkor tettem egy kitérőt OSX irányába. Ugyanazt éreztem, mint amikor C64 után 2 hónapig egy Amiga500 boldog tulajdonosa lettem. WOW. Végre a gép van értem, nem fordítva..

Vista-Windows7 jött, egy darabig nem volt Mac-em, de hiányzott, fél szemem a pályán volt, majd beújítottam az az első inteles mac-em, egy 2009-es C2D MBP személyében. Azóta folyamatosan van Mac-em és ezen nem tervezek változtatni, egyszerűen nem jó érzés huzamosabb ideig Windows-t használni. Igen, próbáltam a Win8-at is. Ráadásul senki nem mondhatja rám, hogy nem ismerem a win lelkivilágát, csukott szemmel túrok a registryben mai napig. De nem akarom! Azt akarom, hogy működjön out-of-the box. Ne kelljen attól tartanom, hogy nem tér magához hibernálásból. Hogy mentés nélkül le merjem csukni a laptop fedelét. Ezek apróságok, tudom.

Adalék: Nemrég eladtam a tartalék Thinkpad T510-em. 3 évesen 100 nap használat volt benne. A vevő kedvéért szűz rendszert tettem rá. Fél nap alatt meg is volt.. Partícionálás, Win7 install, másik gépből WLAN-kártyához driver szerzése, hogy legyen végre net rajta, majd driverek vadászata, service packek, frissítések, saccra 12x indult újra, párszor bele is fagyott, rettegtem is, hogy reinstall lesz..

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#49) Syl válasza Misi1979 (#48) üzenetére


Syl
nagyúr

Én se tegnap ismerkedtem meg a számítógéppel és ugyanígy nem vált szakmámmá, bár egy időben elég szoros kapcsolatot ápoltam a Microsofttal (részletek).

Aztán ahogy öregedtem egyre inkább kezdtem megunni a mások baromságait javítgatni (gépeket szerelni, telepítgetni, beállítani, hibaelhárítani, vírustalanítani stb., stb.) és csak a szimpla működésre vágyom (just works :D ). Valaki itt most megszól, hogy Linuxot használok, abba beleharapok ;]

Macintosh-sal 1985-ben találkoztam először és már akkor elvarázsolt. iPhone, iPad letudva (van-volt), de egy Mac még hiányzik a gyűjteményemből.

Az itthoni Apple-ellenesség nagyon feltűnő. Ebbe a topicba is többen beböfögték az ultimate ellenérvet - ocsóbban van pécé!
Egy másik topicban egy webshop tulaj nagy büszkén hirdette, hogy ha a MacBookról leveszi a fonnyadt almát, 200 ezret spórol. Aztán valahogy mégsem tudott ugyanolyan hardvert-minőséget-akkuidőt-stb. felmutatni nemhogy 200-zal olcsóbban, de ugyanolyan áron se! :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50) kispecek


kispecek
aktív tag

Én meg a Mai napig olyan jó érzéssel ülök le a Mac elé, hogy azt a legelső win gépemmel sem éreztem.
Aki még nem használt OSX-et az nem tudja miről beszélünk.Nem elég látni működés közben, használni kell.

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.