Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#374) evo87


evo87
őstag

Nekem (elvileg) ma érkezik a sima, fekete 12, de elöljáróban, nem a vitába beszállva, hanem inkább kiegészítve írom a saját gondolataim.

Fotózásra van egy f@sza kis Fujifilm X-T30-asom, fincsi, 2.8-as rekeszről induló obival. Az kb mindenre tökéletes, munkához is aszt használom. Emiatt a Pro által nyújtott plusz nálam nem ér sokat. Ellenben az Xs-hez képest kapok egy ultraszéles kamerát amivel lakásban vagy akár a munkához is tudok extrémebb gyújtótávolsággal csinálni pár kiegészíő képet.

Sokan írják, hogy nincs sok újdonság, nem mutat semmi komoly előrelépést:
- nekem az Xs-hez képest igenis előrelépés, akár fotós képességekben (éjszakai mód), 2 generációval újabb chip, takarékosabb, nagyobb akku, könnyebb, illetve szubjektív, de a dizájn is sokkal jobban bejön. Aztán előrelépésnek ott a jobb fizikai ellenállóság, a jobb kijelző, a hosszabb támogatottság és az 5G. Utóbbi nem is a jelen miatt fontos, hanem esetleg később nekem, illetve ha majd 2-3 év múlva eladom, már bizonyosan könnyebben elviszik mint egy 4G-s készüléket. Tehát azért időtállóbb is.
- egy 11 Pro-hoz mérten lehet hogy nincs akkora előrelépés, de vegyük figyelembe azt is, hogy lassan elérjük a határokat és egyre nehezebb igazán nagyot újítani, egyre nehezebb és költségesebb egységnyi előrelépést elérni technológiai fronton... és ez nem csak az iPhone esetében igaz, hanem a telefonokra és a műszaki cikkekre általában. Itt már nem lehet akkora ugrásokat elérni...

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.