Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) iMaverick válasza Polllen (#27) üzenetére


iMaverick
addikt

Figyu, nem akarok ilyen hitvilági, Linux vs. Windows flame-t generálni, mert arra már régen rájöttem, hogy teljesen felesleges, de! És itt bizony van egy hatalmas de.

Én elhiszem, hogy ha nincs igény a játékokra, akkor tökéletesen kiváltható egy modern disztróval egy Win. Csakhogy:
- nem biztos, hogy van driver minden eszközödhöz. Ha mégis van, akkor annak hatékonysága nem biztos, hogy eléri ugyanazt a szintet, mint a Win-es driverrel. (Vagy olyan is volt már, hogy nem lehetett olyan szinten konfigurálni az eszközt, ahogy Windows alatt mégis...)
- nem mindenki ért úgy a Linux-hoz. Tudom-tudom, ezek a mai Linux disztrók már kezesek, meg minden, de nekem pl. sikerült tavaly kivégeznem a frissen telepített Ubuntut azzal, hogy át mertem állítani, hogy ne az ő általa használt nyílt forrású AMD driver-t használja, hanem a filmek lejátszásánál jól jövő, VGA-s gyorsítást is ismerő zárt AMD drivert... Nem indult a Unity... A Google-ba rákerestem, és valóban, ez egy ismert probléma. Kösz...

Még hirtelen eszembe jut pár dolog, de nem szeretném szétoffolni a topic-ot.

Mielőtt jönnek az olyan kommentek, hogy a Linux a legjobban dokumentált oprendszer és hasonlóak, akkor had előzzem meg azzal, hogy pont a játékok miatt világéletemben Win-es voltam (illetve nem, először még ott volt a DOS is), szóval aki eleve Linux-on nőtt fel, vagy legalábbis évek óta komolyabban foglalkozik vele, az hiába mondja nekem azt, hogy a csomagkezelőben megtalálok minden szükséges csomagot és csak a "sudo apt-get parancs kell"... :R

Had írjam le újfent, hogy nem akarok flame-t indítani! (Ha mégis így lenne, akkor megkérem valamelyik modit, hogy törölje a hsz-mat.) (Esetleg privátban elvitatkozhatunk.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.