Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Köszi az írást, sokat gondolkodtam már egy ilyen olcsó, okosított cuccon a htpc helyett:)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) iMaverick


iMaverick
addikt

Ügyes!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3) gghrtz


gghrtz
őstag

Még nem olvastam el, de nekem is volt hasonló projektem már, csak RK3188-cal. Egyébként no offense, meg nem vagyok nyelvtannáci sem, de a "Linuxxal" helyett, a Linuxszal sokkal barátibb lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) kenand válasza gghrtz (#3) üzenetére


kenand
veterán

Igazad lehet....
Természet tudományok sokkal közelebb álltak hozzám egész életemben. Szakmám is azon alapszik. ...(nem számítás techniak inkább biológia+csőszerelés)

(#5) .mf


.mf
veterán

Köszi a cikket. Sokat gondolkoztam én is régebben valami hasonlón, ami lehetne egy htpc-mindenes-fájlszerver, a régesrégi duál-atom + ion helyett kisebb mérettel és fogyasztással. Viszont idővel annyi munkám lett, hogy filmeket se nézek :)
Azonban a vas, meg amiket a végén még felsoroltál, mai szemmel már vékony; bár a feladatot talán ellátja bizonyos szinten és sebességgel, de lehetne gyorsabb is...
Talán lesznek itt a hozzászólók között olyanok, akik ugyancsak foglalkoztak a témával és több rálátásuk van: van-e olyan, ami modernebb architektúra, legalább 1.5 GHz 2-magos, 2 GB RAM, SATA, USB, Eth, dSub, HDMI, és nem elszállt árazású?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) interstate76


interstate76
addikt

Én próbáltam már jónéhány droidos mini pc-t, de az összeset figyelembe véve az lett a konklúzió (nemcsak az enyém, hanem gyakorlatilag az összes, ezzel foglalkozó prohardveres topikban ez a vélemény), hogy egyelőre nincs olyan, ami felvenné a versenyt egy célhardverrel, sőt, tapasztalataim szerint még a tv-k beépített lejátszói is jobbak (már amelyiké persze).

Ha valakinek multifunkcionális eszközre van szüksége, akkor viszont ár/érték arányban verhetetlenek ezek a masinák: az erősebbek közül legolcsóbban talán MK908-ast lehet vásárolni - nekem pl. egy ilyenen futnak a letöltések, amiket aztán a BubbleuPnP progi segítségével azonnal láthatóvá is tesz az otthoni hálózat minden szereplője számára. De minden másra alkalmas, amire egy 4 magos tabletet vagy okostelót használni tudsz, "csak" képernyőt kell adni neki (most is egy ilyenről írok, 24"-os monitorral, ill. bt-s egérrel és billentyűzettel kiegészítve).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#7) iMaverick válasza .mf (#5) üzenetére


iMaverick
addikt

Annó, amikor hasonló cipőben jártam én is, nézegettem mindenfélét... (Mondjuk akkoriban még nem volt Android sem, tehát nyilván nem ilyen kütyőkre kell gondolni.)

Namost ezek a "beépített szoftveres" cumók eleve kiestek: gyakorlatilag ua. volt a bajom, mint amit a cikk írója is leírt, hogy nem tökéletes a lejátszás. (Akkoriban nem is 1080p-ről, meg x264-ről volt szó, hanem Divx-XVID-ről, Dolby és DTS hangról, feliratokat nem, vagy csak hibásan jelenítette meg, stb.)

Ráadásul akkor ha már lúd, legyen kövér alapon további elvárások is voltak: legyen rajta ftp-szerver, távolról érjem el (pl. VNC), ilyesmik... Na ilyen nem volt. Elkezdtem PC szinten nézelődni, de olyan árakat láttam, hogy csak pislogtam.

Ezért évekig (szó szerint) "sima" PC alapon nyomattam neki, persze minél halkabb hűtést megpróbálva elérni. (A Scythe Ninja el is hűtötte passzívan /!/ először a 2.8-as P4-et, majd egy 6340-es C2D-ot.) Viszont még mindig ott volt a fogyasztás... No az is piszkálta a csörömet, csak hát nem tudtam vele mit csinálni...

Aztán jött az AMD Brazos... Azért ezzel már lehetett mit csinálni, van benne kraft is, ráadásul lehet rárakni mindenfélét (Win, Linux). Volt is vagy 2 évig használva, de lévén Windows (7)-tel használtam, azért még egy kis kakaó jól jött volna... ;] Ezért is örültem meg, amikor kijött végre az asztali vonalon az utódja, az AMD Kabini. 4 mag és még kisebb a fogyasztása, mint a 2 magos Brazosnak. Fincsi.

Amire ki akarok lyukadni: esetleg használtan keress egy Brazos-t és tolj rá valami Linux-ot.

modernebb architektúra, legalább 1.5 GHz 2-magos, 2 GB RAM, SATA, USB, Eth, dSub, HDMI

APU 64bit 2 mag 1,6GHz, annyi ramot tolsz bele, amennyi kell (max 8GB), SATA pipa, USB pipa, gigabites ethernet, dsub-hdmi pipa.

Ha jól rémlik 13e-rt sikerült elpasszolnom az enyémet... Belevágod valami kis mITX-es házba, odahaza meg csak van valami hdd elfekvőben.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#8) Menslee


Menslee
tag

Profi munka :)
Én egy RaspberryPi-ből szeretnék majd alkotni valamit ha időm engedi...

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#9) kenand válasza .mf (#5) üzenetére


kenand
veterán

Ha többet költessz rá, a cikk végére írtam a SolidRun CUbox i masináját. Abból van 4 magos 2GB RAM, SATA port és Gigabites NET is. Az jobb alap, de több, mint 2.5x ennyibe kerül.

(#10) kenand válasza iMaverick (#7) üzenetére


kenand
veterán

Próbáltam egy passzív Atomos gépecskéből is mindenest létrehozni (MSI WindBOX). Egy olcsó miniPCIe-be illeszkedő BroadcomHD-val a video lejátszás(Windows és GeeXbox alapon ) ment is. De Windos alapon (XP) XBMC nem túl jó, és torrent és UPNP szerve+video lejátszás együóttesen nem volt jó, időnként megdöccent. (SPDIF outot egy 2704-es USB hankártyável oldottem ,emeg ügys és olcsó, dricver náélül támogatott Windows és XP alatt is. GeeXboxxal a legjobb, de ott VGA kimeneten nem tudom megoldali a 16:9-es felbontástr (HDMI/DVI-on megy). De az amonitor amit erre használnék az csak VGA bemenetes (olcsón vettem, mivel hibás volt a digitálsi bemenet)
Ubuntun képetelen voltam belőni a Crystal HD-t. És Gnome lassú is az Inetl GMA+Atom kombónak.
Ha Linuxon nem standad dolgot akarsz vért lehet izzadni...
Brzossal szemeztem,de passzív hűtésűt nem láttam, főleg nem kis méretben. Video lejátszó meg ne zörögjön.

(#11) iMaverick válasza kenand (#10) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem-nem! Intel vonalon tuti nem szórakoznék ilyesmivel. (Főleg a VGA rész miatt.) Mellesleg volt szerencsém (bár azok nettop-ok voltak) az Intel Atom-hoz... Felejtős!

Ezért örültem meg annó a Brazos-nak! Amúgy pár kép, hogy nézett ki a Brazos-os konfig.

Erre a Linux-os témára: hát ja. Minden tiszteletem a Linux felhasználóké, de én leginkább csak szerverben tudom elképzelni a Linux-ot. Desktop oldalon szétszívod az agyad. (Gyakorlatilag amit leírtál, az a bajom nekem is.) Ezért van a Winfos felrakva...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12) kenand válasza iMaverick (#11) üzenetére


kenand
veterán

Majd legközelebb kipróbálom:)
De polcra/napopalibaakkor tudnám elképzelni, ha az MSI WindBox-hoz, vagy ZOtac Z Boxhoz hasonló, pici passzív kivitelben is készülne Brazos konfig.

:8
Raspberry Pi-vel talán könyebb dolgod lesz, sokkal többen fejlesztenek rá. De a hardware még ennél is gyengébb. SATA nincs: ( Banana PI A20-as, akkor meg lehet MELE M5-is...azt említettem, hogy olcsó és készülékház is van, ben csak egy lap.
Cubox-i -árán-kívül tökéletes választásnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#13) .mf válasza iMaverick (#7) üzenetére


.mf
veterán

A gond csak annyi vele, hogy akkor már se kicsi, se alacsony fogyasztású nem lesz, és hangja is több marad.
A Brazos pedig nem fog sokkal többet tudni, mint az ionos duál-atom, tehát azért nem biztos, hogy érdemes váltanom.

Kenand: annak az árazása már kissé irreális ahhoz képest, hogy tablet-köntösben mennyiért kapni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) saelin


saelin
veterán

Mennyi munkaóra van benne?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#15) tvamos


tvamos
nagyúr

Klasz, reszletes cikk. Koszi!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#16) iMaverick válasza .mf (#13) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem teljesen értem, mire gondolsz... A méretre... Az Atom-os konfigod nem mITX?

Se alacsony fogyasztású? Mennyit eszik a mostani konfig? Nálam a Brazos egy picoPSU-val hajtva evett átlag 24W-ot, terhelve 29-et. (Konnektorba dugható fogyasztásmérővel néztem.) Maga a Brazos+2TB WD Red winyó.

Most a Kabini (4 magos!) eszik átlag 20W-ot, terhelve 32-öt...

Viszonyítási alapnak: elhoztam a melóból egy 2 lemezes Synology NAS-t és kicsit hülyültem vele idehaza. Ha meg már úgyis itt volt, nézzük a fogyasztást! Ugye két lemez, írás-olvasás közben 23W... Ugye 1 HDD kb. 5-6W-ot jelent. Mondjuk a Synology-nak a legkisebb fogyasztású, 1 lemezesen NAS-a még az ő bevallásuk szerint is 12-13W-ot eszik, miközben a szolgáltatások összehasonlítva egy ilyen Kabini-s Windows-os rendszerrel... Hát szóval ég és föld.

A hangra: ha a Brazos-t elhűtötte egy ilyen Ötzi passzívan, akkor szerintem egy Kabini-t is elhűtene. Nálam az volt a probléma, hogy a Brazos vásárlója kérte az Ötzi-t is. (Én meg mindenképp váltani akartam a Kabini-re.)

Na mindegy, nem akarlak rábeszélni semmire sem. Ugye eleve írtad, hogy "nem elszállt árazású?", és azért pl. a Kabini-re otthagytam vagy 35eFt-ot (lap+apu+memó).

(Ja igen! Most hogy írom, a Kabini-hez kellett ram-ot is venni... No, így kaptam 20 ropit a Brazos-ért, hogy hozzáadtam a memóriát is... Nem akart a srác még azután is mászkálni. :B )

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#17) kenand válasza saelin (#14) üzenetére


kenand
veterán

Elég sok, de legtöbb abból fakadt, hogy nem tudtam hogy kell a sript.bin fájlt kicserélni és csak azt kell.
Allwinner Linux oldalán hosszú leírás van a követendő lépésekről Linux parancssor alatt, ha mindazt végig csináltam mindig olvashatatlan lett az SD kártya.
Majd rájöttem, hogy a FAT partícióra csak rá kell másolni.
Valamint nem szabd az U-boot.bin fájlt cserélni, mivel az a kernel és ha kicserélem a más kernel verzió miatt a kernel nem találja a loadable modulokat azaz a "drivereket" és SATA támogatás sincs.
Sajnos nem igazán volt olyan fórum ahol bárki segített volna így elég sok időt töltöttem Google kereséssel.
De ha ezt leszámítom, már nem volt olyan sok.

Nem kizárt, hogy majd később kabini alapra építek valamit. ...Ha SO-DIMM memóriás lapot találok, akkor RAM-jaim már vannak hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#18) .mf válasza iMaverick (#16) üzenetére


.mf
veterán

mITX, de SFX táppal (80+ Seasonic), nem túl kompakt házban. Fogyasztásra már nem emlékszem pontosan, de 3x volt idle. Táp ventije, 5V-ról procin venti, 5V-ról a HDD-k mellett venti, ugyan nem voltak hangosak, de éjszaka a szobámban azért mégiscsak hallatszódtak.
Egy ARM-os ellenben akár teljesen passzív hűtéssel is ellehetne: se proci, se táp, se 2.5"-es HDD-nek nem feltétlenül lenne szüksége aktív hűtésre.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) gghrtz válasza .mf (#18) üzenetére


gghrtz
őstag

Engem már az is zavar, ha kattog a HDD, ezért száműztem a router + HDD kombót a szobából. :)

(#20) ivana válasza iMaverick (#16) üzenetére


ivana
Ármester

Nálam egy régi sempronon fut a home server. OpenSUSE alapon, yasttal bármit be lehet állítani ssh-n. Ezt a windows dolgot szerverre (mármint desktop windows-t home serverre...) sose értettem, instabil (főleg a frissítésekkel kapcsolatos problémákra gondolok itt), pénzbe kerül, nem tudom egy sima ssh-val managgelni. Ha htpc is egyben akkor már érthetőbb, de arra meg úgyis xbmc kell a win megint felesleges.

(#21) iMaverick válasza ivana (#20) üzenetére


iMaverick
addikt

- instabil? Nálam nincs a Win7-nek semmi baja. Pont, hogy két frissítés között nincs is újraindítva, a frissítéskor meg maga az WinUpdater követeli meg az újraindítást.
- pénzbe kerül... ;] No comment.
- ssh-val? Jó nekem a VNC is. Így az egész desktop "átjön", olyan, mintha ott ülnék előtte. Amúgy sem értettem sosem ezt a "minek GUI a szerverre" játékot. Azért a mai vasakon ne legyen már trauma, hogy grafikus felület is fut.
- az XBMC-vel annyi a bajom, hogy már réges-rég megszoktam a Total Commander + player párosítást. (Jelenlegi kedvencem az MPC HC. Korábban a BSPlayer volt a favorit.)

Viszont a lényeg a lényeg: itt a variálhatóság a fontos, tehát mindenki azt használ, amit akar. ;)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#22) ivana válasza iMaverick (#21) üzenetére


ivana
Ármester

A win update után szeret malmozni a rendszer, nagyon idegesítő tud lenni, linuxon ilyen nincs. Illetve néha a frissítések nem sikerülnek és akkor próbál helyre állítani.

Mivel bármilyen windowst le tudok szedni legálisan ingyen ezért nekem nem számít, hogy pénzbe kerül, de egy a célra alkalmasabb OS jobb választás erre.

A remote desktop kicsit mindig lassú, sokkal jobban szeretem az ssh-t, de vész esetére van x11 a gépen, hogy monitort rákötve könnyebb legyen kezelni.

(#23) tvamos válasza iMaverick (#21) üzenetére


tvamos
nagyúr

Felinstallalok nehany programot, es mar akad is a film lejatszas. Idegesito...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#24) iMaverick válasza tvamos (#23) üzenetére


iMaverick
addikt

? Mire installálod fel?

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#25) tvamos válasza iMaverick (#24) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Windowsos gepre.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26) kenand


kenand
veterán

Kis Atomos gépen én sem tudtam jól belőni a -jogtiszta -XP-en és Windows Vistan sem az XBMC-t.
Akadozik. Először sem volt tökéletes picit akadozott, most már katasztrofális....
Állítólag Win 7-en jobb, de az meg az Atomos gépnek sok egy kicsit.
Legjobb az OpenELEC és a GeeXbox, gyors és 1080p-en is folyamatos a lejátszás. Az USB-s hangkártyát is tökéletesen kezeli (digitális kimenet miatt kellett) WindBOX II-ben nincs SPDIF. Sőt tökéletesen küldi passtroughban az erősítőbe. Egy bosszantó dolog van, hogy VGA-n képtelenség 16:9-es felbontást beállítani. DVI-on megy. Windows XP-n képtelen voltam a feldolgozás mentes 5.1-et az erősítőbe küldeni. Mindig csak átkódolt pcm megy...
Ha betudnám lőni OPENELEC-en vagy GEEXboxon az 1080p 16:9-et a VGA bementen, teljesen boldog lennék.
Így egyelőre XP-t + Mediaplayer classicot használunk, de ott meg bosszantó, hogy az 5.1-es hang PCM-be átkódoltan (minőség csökkenten) kerül az erősítőbe.
Ráadásul az XBMC-nek van egy csomó hasznos funkciója.

(#27) Polllen válasza kenand (#26) üzenetére


Polllen
nagyúr

HTPC-nél szerintem, ha az ember nem akar windows játékokkal játszani, semmi komolyabb haszna egy windows-nak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#28) iMaverick válasza tvamos (#25) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor valamit rosszul csinálsz... No'fence, de nekem sem a Brazos-on, sem a Kabini alatt sosem volt ilyen bajom, pedig 1080p-s BluRay biztonsági másolatokat nézek rajt... Win7 + MPC HC. Ilyen XBMC és hasonló cuccokról nem tudok nyilatkozni, lehet, ott külön be kell kapcsolni a "hardveres gyorsítást".

(#26) kenand: feltételezem digitális erősítőre nyomod (én is). Az MPC HC-ben a Beállítások-nál, a Belső szűrők/Audió dekódernél a képen látható módon beklikkelgetted?

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#29) iMaverick válasza Polllen (#27) üzenetére


iMaverick
addikt

Figyu, nem akarok ilyen hitvilági, Linux vs. Windows flame-t generálni, mert arra már régen rájöttem, hogy teljesen felesleges, de! És itt bizony van egy hatalmas de.

Én elhiszem, hogy ha nincs igény a játékokra, akkor tökéletesen kiváltható egy modern disztróval egy Win. Csakhogy:
- nem biztos, hogy van driver minden eszközödhöz. Ha mégis van, akkor annak hatékonysága nem biztos, hogy eléri ugyanazt a szintet, mint a Win-es driverrel. (Vagy olyan is volt már, hogy nem lehetett olyan szinten konfigurálni az eszközt, ahogy Windows alatt mégis...)
- nem mindenki ért úgy a Linux-hoz. Tudom-tudom, ezek a mai Linux disztrók már kezesek, meg minden, de nekem pl. sikerült tavaly kivégeznem a frissen telepített Ubuntut azzal, hogy át mertem állítani, hogy ne az ő általa használt nyílt forrású AMD driver-t használja, hanem a filmek lejátszásánál jól jövő, VGA-s gyorsítást is ismerő zárt AMD drivert... Nem indult a Unity... A Google-ba rákerestem, és valóban, ez egy ismert probléma. Kösz...

Még hirtelen eszembe jut pár dolog, de nem szeretném szétoffolni a topic-ot.

Mielőtt jönnek az olyan kommentek, hogy a Linux a legjobban dokumentált oprendszer és hasonlóak, akkor had előzzem meg azzal, hogy pont a játékok miatt világéletemben Win-es voltam (illetve nem, először még ott volt a DOS is), szóval aki eleve Linux-on nőtt fel, vagy legalábbis évek óta komolyabban foglalkozik vele, az hiába mondja nekem azt, hogy a csomagkezelőben megtalálok minden szükséges csomagot és csak a "sudo apt-get parancs kell"... :R

Had írjam le újfent, hogy nem akarok flame-t indítani! (Ha mégis így lenne, akkor megkérem valamelyik modit, hogy törölje a hsz-mat.) (Esetleg privátban elvitatkozhatunk.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#30) kenand válasza iMaverick (#28) üzenetére


kenand
veterán

Megpróbálom, köszönöm.

XP alatt úgy tűnik azért lassult be, mert mind 3 miniPCIe foglalatba tettem kártyát. Most kivettem a 3G modemet, úgy sem használom

[ Szerkesztve ]

(#31) Polllen válasza iMaverick (#29) üzenetére


Polllen
nagyúr

Érdekes kirohanás:) Nekem win 8.1 van a gépemen a játékok miatt, ha nem játszanék repülne fel egy xbmc-s linux disztro.

Annyira értek hozzá, mint win8-hoz. Nem kell ezt ennyire túldimenzionálni.:)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32) iMaverick válasza Polllen (#31) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem szántam "kirohanásnak", csak az ilyen jellegű eszmecserék végét próbáltam "összesíteni", a flame-t megelőzni. :R

Gyakorlatilag azt szerettem volna érzékeltetni, hogy nekem (tehát Nekem) egyszerűbb Win alatt ilyesmit csinálni, ezt ismerem, ezt használom hosszú-hosszú évek óta. Biztos meg lehet ezeket Lin alatt is csinálni, csak nem nekem.

Amúgy 2 masina van idehaza, az egyiken (az éppen aktuális kedvenc) Battlefield 4 van, tehát nem opció a Lin, viszont a másik, filmnézős-letöltős gépre végülis próbálhatnám a Linux-ot felrakni, de eddig valahányszor nekifutottam, mindig beleszaladtam valami "prücökbe", ami visszakozásra kényszerített.

(A gamer PC-n Win7, a másikon Win8.1 van. Melóba meg szintén Win7 van a gépen.)

szerk: amúgy nem a dual sim-es kínai telós topicból ismerős a neved? :))

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#33) kenand


kenand
veterán

Már jól eltávolodtunk az alaptémától.......
Sajnos Windows alatt nekem a hang állító panael a Media Player Clasicban nem jön be, le van szürkítve. A AC3 filter azt írja SPDIF nem támogatott, ennek ellenére megy az SPDIF-en a hang, de mindig PCM-be kódolva. Ugyan ezen a hardver összeállításon OPENELEC és GEEXbox alatt simán megy a átkódolatlan DTS/AC3 az erősítőbe és a lejátszás is sokkal folymatosabb. (Csak a VGA bebemenets monitor szívás)

(#34) Polllen válasza iMaverick (#32) üzenetére


Polllen
nagyúr

Értem és megértem. Sok ilyen vitát szoktam itt látni. :DDD

Amúgy én azért is szoktam linux-t ajánlani, mert kis költségvetésű gépnél nagyon drága mulatság egy win, ha meg feketézik, csak macera.

Nyilván ha adott hw nem megy rajta, onnantól kezdve opo van. Én is jártam így régen ubuntu+ati vga-val, de egyszerű disztró csere megoldotta.

Megfordultam ott is, de csak néhány hsz erejéig, amíg azt gondoltam, a céges és privát telót egyesíteni jó ötlet. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35) iMaverick válasza kenand (#33) üzenetére


iMaverick
addikt

AC3Filter? Ajaj, akkor az ott nem jó. Ilyen digitális kimenetes dologhoz (nálam ugye a HDMI-ről van szó) nem kell az AC3Filter!! Az MPC HC megoldja maga...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#36) kenand válasza iMaverick (#35) üzenetére


kenand
veterán

Sajnos nekem optika kell nem HDMI. DE a mediaplayer calsssic által feltett szűrő (nem az AC3 filter még nem is telepítettem ) akkor sem kínálja fel az audio állítási lehetőséget amit mutattál. Pedig megy a hang az optikába csak pcm-be átkódoltan :(

(#37) iMaverick válasza kenand (#36) üzenetére


iMaverick
addikt

Ugye írtad, hogy kiszürkítve van az a rész (ez most az MPC HC-ban, vagy magában az AC3Filter-ben?)...

Lehet triviális, de próbáltál driver-eket frissíteni? Az MPC HC-t? (Elég gyakran adnak ki javított változatot..)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#38) kenand válasza iMaverick (#37) üzenetére


kenand
veterán

Köszi a tanácsokat.
A media player classicban van kiszürkítve. Az alaplapi kártyának nincs SPDIF kimenete ezért egy driver nélkül működő 2704-es USB-s kütyüt használok. Lehet ez zavarja meg a windowst, ez e,ber mindig Linuxon szív, de ott megy simán... Alu doboz nélküli-nyák only változat már 7 USD-ért is van.

Nagy küzdelemmel OPENELEC alatt be tudtam üzemelni a 16:9-es képüzemmódokat VGA bemenet esetén is!
Ott a hang is direktben megy, nem konvertálódik PCM-be.

(#39) iMaverick válasza kenand (#38) üzenetére


iMaverick
addikt

Hát az biza lehet, hogy bekavar... (t). Most már mindegy, akkor ezek szerint sikerült működésre bírni a rendszert. :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#40) kenand válasza iMaverick (#39) üzenetére


kenand
veterán

Egyébként a mediaplayer classichoz használsz valamilyen codec pakkot?

(#41) kenand


kenand
veterán

Ha valaki kedvet kapott, láttam MeLE M5-ot jó áron (48USD postával)

Ha valaki lemond a SATA portról és csk szervel Linuxot akar már van ugyan azzal a CPU-val 30 USD alatt. (Bár SD slot sincs, NAND-ba kell sütni a Linuxot)

[ Szerkesztve ]

(#42) iMaverick válasza kenand (#40) üzenetére


iMaverick
addikt

Pont ez tetszik az MPC HC-ban, hogy olyan letisztult (gyakorlatilag úgy néz ki, mint a régi Win95-98-as Media Player, gondolom innen a Classic) és hogy semmit nem kell hozzá felrakni.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#43) kenand válasza iMaverick (#42) üzenetére


kenand
veterán

Ha nem raksz fel semmit, csak a sima MHC-t akkor játszik mkv-t?

(#44) Polllen válasza kenand (#43) üzenetére


Polllen
nagyúr

Persze, az a lényeg, hogy minden bizb@szt lejátszik pack nélkül, mert integrálták.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#45) iMaverick válasza kenand (#43) üzenetére


iMaverick
addikt

Jól írja Polllen kolléga! +1

szerk: 2 l-el írtam Polllen nevét. ;]

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#46) kobold1975


kobold1975
csendes tag

Sziasztok.
Mele A2000G -m van. Feltettem ezt: aRUNTU_a10_sd_0.777_ccee131049efc64f8daaf41a58ab6025.img
a képet egy 4 gigás sd re, de nem lép tovább onnan, hogy egy pingvint mutat a bal fölső sarokban.
Vártam vagy 5 percet is, de semmi. VGA kimeneten próbáltam. Próbáltam több féle képfájlt is a linkelt oldalról, de hasonló a helyzet, vagy pedig egyáltalán nem mutat semmit.
Valami ötlet?

(#47) Fonda53


Fonda53
újonc

Végre sikerült az androidos miniPC-n (CS968) összehozni egy minden igényemet kielégítő XBMC "szettet". (Gotham 13.4)!

Erre mit ad Isten! Tegnap kikapcsoláskor még tökéletes volt, most meg mindenre kiírja, hogy "Külső lejátszó aktív" Lejátszás után nyomj az OK-ra!
És semmit nem játszik le! Még az élő TV-nél is ez van!
Amit csak tudtam visszaállítottam alapértelmezett beállításra, de az sem segített!

Könyörgöm, segítsetek!! Így a több napos munkám, amit az összeállítással kínlódtam kakává vált... :W

Kösz!

(#48) kenand válasza kobold1975 (#46) üzenetére


kenand
veterán

Ha Pingvint mutat akkor már valami Linux elindul.
Próbáld inkább a Cubiuntut amit belinkeltem, azzal biztosan működik én is azt használom azóta is. Sőt már a Geexbox is elindul de általános célra jobb a Cubiuntu.
A SD kártyát IMG ből írd ki úgy egyszerűbb.
Script.bin-t kicserélted?

(#47) Fonda53
XBMC levesz visszatesz nem segít?

[ Szerkesztve ]

(#49) kobold1975 válasza kenand (#48) üzenetére


kobold1975
csendes tag

Szia.
Amit linkeltél, az csak a letöltőoldalra mutat. Ot van vagy 12 letölthető kép, azok közül válogattam.
Az sd kártyát IMG ből írom. Neked melyik IMG van pontosan?
A pingvin egy idő után eltünik, de ugyanúgy feketeség van. lehet átkapcsol másik kimenetre? Sajna hdmi t még nem tudom próbálni, mert még nem jött meg a kábelem.
Igen a script.bint kicseréltem, de u-boot.bin nincs a képfájlban.

(#50) kenand válasza kobold1975 (#49) üzenetére


kenand
veterán

Szia !
Azt nem kell cserélni. A leírásban írtam, hogy a Cubiuntu XBMC verziót.
Ha nem megy elküldöm neked a működő FAT partíció tartalmát. De az uboot.bin nem is kell cserélni, mert akkor nem megy.
Ha 8 gigás kártyára írod ki akkor érdemes átméretezni majd a Linux partíciót, mert különben nagy rész üres az SD kártyán.

Ha így sem megy nekem el van mentve a teljes, frissített, beállított image, de az 8 giga (tömörítve kicsit kiesebb lehet), nehéz feltolni bárhová....de ha neked van oyln helyed megoldható.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.