Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Android

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Nagyszerü :) Ideje volt már, hogy valaki helyre tegye ezt a témát. Mondjuk én azt hittem az elején, hogy kicsit mélyebbre is beásol a témába, de valójában ez így kerek, egy laikus is megérti!
És sz.tem ebben pont az a szép, hogy már nem a vállaltok XY típusú mobilra készítenek majdhogynem célszoftvert, hanem bárki írhat rá programot te is én is ( najó, én nem, mert borsódzik a hátam a programozástól...:( ) . És mivel az alap oprendszer ugyan az, így kompatibilis lehet más ezt a szoftvert használó telcsikkel is.
Meg az, hogy linux alapú, az is csak pozitívum :)

(#2) Dany007 válasza Dany007 (#1) üzenetére


Dany007
veterán

valójában csak azt akartam mondani, hogy egy vállalton belül, szerintem(!) a szoftverfejlesztésbe is , mindig beleszól a felsővezetés. Ha viszont nyíltá teszik a szoftvert és külsős fejlesztők is írhatnak rá, akkor talán ők jobban nyitottabban bele tudják vinni a saját kreativitásukat a dologba. És talán a célnak jobban megfelelő szoftvert készítenek. Ráadásul sokkal többféle dolog sülhet ki belőle :)

(#3) Alukard válasza Dany007 (#1) üzenetére


Alukard
senior tag

Nem volt szívem jobban belemászni, egy még ki sem jött platfromba :P
Késöbb persze darabokra lesz szedve :DDD
Persze akit érdekel jobban a dolog a projekt lapon jobban beleárthatja magát :DD

https://blackfyre.ninja

(#4) Vladi válasza Alukard (#3) üzenetére


Vladi
nagyúr

Natessék! Méghogy a nyílt forráskódban nincs pénz! Tessék példát venni a Googleről. Így kell gyorsan olcsón hozzáférni a közösség hatalmas programozói tudásához és kreatív bázisához.

Még ilyeneket! Még! :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) DarkByte


DarkByte
addikt

Nagyon kíváncsi leszek milyen formában fog ez igazából testet ölteni, mert szép és jó hogy ekkora szabadságot enged, de valamilyen alap programcsomagnak lennie kell, amit egy gyártó az Android OS-es mobiljához ad. (avagy ezt is pl. a linux distro-khoz hasonlóan képzelik el, vagyis minden gyártó összerak egy kezdőcsomagot a sikeresebb programokból?) Kíváncsi vagyok hogy mobiloknál hogyan fog módosulni a firmware piszkálásos garivesztés az ilyen mobilok javára. :D

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

A google lassan (vagy inkább gyorsan) ugyanazt fogja elérni, mint a Microsoft, monopolhelyzetet. Csak éppen az eszközök mások.

***

(#7) Dany007 válasza ollie (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Inkább lassabban.
De az is lehet, hogy a Nokia és társai nem fogják ölbe tett kézzel nézni. És lesz konkurencia.
Igen, lehet h a microsoft irányában halad a google is, de ha jól tudom (messze nem biztos) amikor a microsoft elindult a világhódító útjára, nemigazán volt konkurens. Tudom a unix rendszerek már régóta vannak, de azt nem a usereknek találták ki.
Persze lehet h tévedek.

(#8) Alukard válasza ollie (#6) üzenetére


Alukard
senior tag

Amíg nem él vissza a monopol helyzetével addíg nekem8 mit csinál. Amúgy meg mondj egy nem non-profit céget amely nem az adott piac monopol helyzetére pályázik, de valamelyik eléri akkor ünnepelt hősből átmegy közellenségbe? Amíg a google megtartja a felhasználó orientált hozzáállását addíg nincs baj, és ezt náluk is tudják.

A mobil platformok piacán az Androidnak van konkurenciája és nem is kicsi, most gondolok a WM sorozatra, a Symbianra, PalmOS-re, és még van 1-2 nagyon kicsi....
A piac nagy részét is is a M$ fedi, de hamarosan el fogja bukni... későn jött ki a WM6, és az Android beelőzi a Photon-t (WM7).

DarkByte
Sztem nem kell igazán törnöd ezen a fejed :DDD
A hálózatfüggéség megoldása nagyjábol lehetetlen, hacsak nem úgy hozzák létre az adott készüléket, hogy fizikailag legyen hálózatfüggő. Ami a külömbő programokat illeti, valószínű, hogy lesz egy szolgáltatói alapcsomag, és 1 program ami ezek lecserélését megakadályozza, de mint minden ez is csak idő kérdése és kiderül :DDD

[ Szerkesztve ]

https://blackfyre.ninja

(#9) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Ugyanígy szeretnék hozzáférni a házimozierősítők DSP-jéhez is! Azt miért nem engedik?
Sőt, veszélyes játék, de a saját autóm szoftverébe is szívesen belenyúlnák egy-két helyen.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#10) Vladi válasza CYBERIA (#9) üzenetére


Vladi
nagyúr

Meg is teszik egy-két helyen.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) -kdM-


-kdM-
senior tag

kivancsi vagyok, hogy az MS mikor fog csatlakozni ilyesfajta non-profit kezdemenyezeshez...

(#12) CYBERIA válasza Vladi (#10) üzenetére


CYBERIA
őstag

De nem én. és nem ingyen.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#13) Dare2Live válasza -kdM- (#11) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

....ha jól tudom B&M Gatesé a világ legnagyobb jótékonykodó alapítványa.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) Dare2Live válasza Alukard (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én speciel nagyon örülök ennek az "Android"nak, szerintem a symbian lassú fejlődésének az oka az az, hogy WM6: Rossz, kénytelenek lesznek symbiék is gőzerővel kapkodni magukat ez pedig nagyon jó

Költői kérdés: 21.sz MSének véletlenül tartják sokan a googlet?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) Alukard válasza Dare2Live (#14) üzenetére


Alukard
senior tag

A Nokiáéknál igencsak fel kell kötnük a nadrágot ha a piacon akarnak maradni :DDD
De lenne még mit tanulniuk a téren... még a WM6hoz képest is van lemaradásuk (szerintem).

Ami a költői kérdésed illeti: a Google legalább úgy csinálja, hogy nem kér vagyonokat érte, sőt majdnem, hogy csak ad (AdSense), najó tudjuk hogy a tárhely bővítés az pénzbe kerül, de az sem vészes téma...

https://blackfyre.ninja

(#16) -kdM- válasza Dare2Live (#13) üzenetére


-kdM-
senior tag

lehet igazad van, nem tudom, de en az ilyen nyilt forraskodu kezdemenyezesre gondoltam amit az ms nem szokott preferalni (lehet itt sincs igazam)

(#17) rewonka


rewonka
tag

Egy kis kiegészités, ha megnézitek az első videot a ficko elmagyarázza hogy hogy fog felépülni, bár már régebben láttam ,de ha jól emlékszem, akkor lesz maga az alap linux kernel, hozzá a system libraryk, és lesznek a telohoz a libraryk, mellette pedig egy java virtual machine ,szerü dolog, e fölött lesznek az alkalmazások.
Ezt ugy tudnám elképzelni hogy az alap csomag ami feltétlen kell a telohoz - progikat fogja tartalmazni, a többit meg mindenki össze vadássza magának ,netről.
Magát a hálozat függöséget szerintem kernel szinten oldják meg, ahová "elvileg" mezei user nem nyul, :) de aki már programozgat rá, hát az nem mezei user, és ha bele gondolunk mi minden eszközt lehet ebböl kifejleszteni, irányitási rendszerek, távoli managelés ,stb. szal nagyon ütős lesz, és emmelé még tele van a net már ilyen " hogyan csináljunk androidra programot" videoval (már a támogatás is meg van mellé).

Kieg: ugy tudom a HTC már ugy fejleszti a készülékeit hogy android komp legyen, vagyis eleve az lesz rajta, és akkor már nevezhetjük google telonak. Szal telot nem csinál a google, csak a szoftot, de ahhoz hogy menjen a telot alá kell tervezni, anyi csak hogy a hardwer tervezéssel nem akar foglalkozni vannak már elegen a piacon, akiket most össze lehet ugrasztani, kiváncsi leszek mi fog kisülni belöle :Y

(visszaolvasva kicsit zagyos az eleje, de aki ért hozzá az érteni fogja, javítsatok ki ha valamit nem jól irtam )

[ Szerkesztve ]

(#18) MichaelSD válasza rewonka (#17) üzenetére


MichaelSD
őstag

Az igazán izgi, legalább is számomra, a Google szolgáltatások összekötése a telefonnal lesz. Mennyire jó lenne a Gmail címjegyzéke a telefeonomba. Ha erre megy az Android akkor felkötheti a gatyáját a konkurencia,

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#19) CYBERIA válasza MichaelSD (#18) üzenetére


CYBERIA
őstag

Ahol a google megjelenik, mindenki felkötheti.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#20) Alukard válasza rewonka (#17) üzenetére


Alukard
senior tag

Nem hivatalos, de valóság alappal rendelkező infó: az ARM11 és késöbbi procikkal rendelkező telfonos PDAkon fog futni az Android, ilyen például a HTC legfrisebb, driver botrányban érintett eszközei.

Tételezzük föl, hogy a kernel, a Core Libraryk, és a JVM egy nem hozzáférhető Flash ROMban vannak (álá extROM WMeknél), és a JAVA progik a RAMban, mint 1 normál PDAs struktúra szerint. Mivel nyílt forráskódra épül az egész ezekhez fognak a Hackerek leggyorsabban függetlenítést találni, amiket mezei júzerek is alkalmazni tudnak (pl. TyTN hivatlos frissítés WM5->WM6, 1 db exe, next, next, next,... kész, WM6 a PDAn)

Viszont köszi, hogy emlegetted a netet... maga az OS a netre épül, szóval net nélkül igencsak funkció szegénnyé válik (térkép, és még kismillió más alkalmazás). A jóhír hogy vannak 200 MB-s adatcsomagok olcsóért, amit 1 átlag felhasználó a telefonról való netezéssel, mailezéssel, térképezéssel, chateléssel nem tud kiütni.
Igazábol sztem csak ez az egyetlen gyengepontja a dolognak, mivel itthon annyira nem népszerűek a mobil net szolgáltatások (részben az áruk miatt is...)

Amúgy írok majd még cikket az Androidról... ha már itt lesz a kezemben :DDD

https://blackfyre.ninja

(#21) ArchElf


ArchElf
addikt

Végül is mindegy mi lesz... A gyártók továbbra is kijönnek a saját mobil OS-el készített telefonjaikkal (ha saját, ha Android mindegy, mert ők írják a library-kat az Androidhoz is). Ugyan fel tudod tenni magad is az Androidot a szabadon elérhető komponensekből, de ha leszeded a gyárilag fordított kernelt, akkor ugrik a gari. Szerintem ezek után is kétszer meggondolja majd a nép, kell-e neki free Android... Persze a sarkon vett 3 napig garis telefonokon más a fekvés, de szeritem azért nem mindenki ilyenekkel járkál. Inkább 1-2 éves, hálózat/kártya-függő hűségszerződéses kütyükkel.
Amúgy a készüléketket pedig el tudnák úgy készíteni, hogy egyértelműen kiderüljön, hogy HW beavatkozás nélkül frissítették-e a készüléket (updatekábel+progi... Persze ez a szétszed-forraszt-tapaszt-áramkörtáthidal és utána update ellen azért nem véd).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#22) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Na kiváncsi vok mikor lesz elöször ilyen mobil.

(#23) Dare2Live válasza MichaelSD (#18) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

akkor szvsz probald ki
[link]

alukard: á szsz wm6 sehol nincs symbihez képest... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#24) Alukard válasza ArchElf (#21) üzenetére


Alukard
senior tag

Az emberek 1 része, nem igazán foglalkozik a téma ezen részével... A Motoroláknál is ugrik a gari ha nem gyári szoft van rajta, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehet visszaállítani. Nekem is a már rég megboldogult motorolámon csak addíg volt rajta vodkás szoft amíg haza nem értem (amúgy el lett adva, és nem lett belőle tégla).
Ugyan akkor teszem, hozzá, hogy a HTC féle PDA-k támogatják a memóriakártyáról való ROM frissítést is. Tehát a mazzagos megoldás már nem jáccik. Illetve már több telefon is támogatja a frissítések hálózaton keresztüli telepítését.

https://blackfyre.ninja

(#25) Alukard válasza WonderCSabo (#22) üzenetére


Alukard
senior tag

2008 második félévre ígérték az Androidot, és a megjelnést követik a telefonok.

Dare2Live

Tudod, hogy van ez.. izlések és sok pofon :DDD
Én jobban megvagyok a wm6al mint a symbiannal voltam. :P

[ Szerkesztve ]

https://blackfyre.ninja

(#26) Shockwave12


Shockwave12
csendes tag

Már itt csücsül a gépen összelőve a környezet, hullajó amit nyújt és ahogy nyújtja a platform. Izgalmas lesz összekapcsolni a különböző progikat (meg azok verzióváltásánál megoldani, hogy nehogy boruljanak az interfészek :DDD ), illetve tökjókat ötletelni. Nagyon kíváncsi leszek magára a készülékekre (HTC igéretesnek mutatkozik) illetve a look-and-feel programozására is (főleg majd a tapizós résznél :) ). Várom nagyon a manifesztálódását már.

(#27) Alukard válasza Shockwave12 (#26) üzenetére


Alukard
senior tag

Nekem is itt figyel már, csak még nem volt erőm foglalkozni vele :W
Utálom a vizsga szezont :W
Na majd utána :DDD
Sikerült már összehoznod vmit benne?

https://blackfyre.ninja

(#28) DarkByte válasza Alukard (#27) üzenetére


DarkByte
addikt

Szintígy már több hónapja itt ül a gépen egy fejlesztői környezet, még az Eclipse-t is levadásztam hozzá.. csak vizsgák miatt nincs időm rá :(

(#29) MichaelSD válasza Dare2Live (#23) üzenetére


MichaelSD
őstag

Köszi, őt ismerem, de a Contactjaimat még nem tudom rendesen kezelni.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#30) rewonka


rewonka
tag

Hogy állunk az androiddal ,van valami info ?
Rew

(#31) Alukard válasza rewonka (#30) üzenetére


Alukard
senior tag

Tomible G1 előrendelésben van, letölthető/telepíthető Android még nincs, 1.0_rc1es SDKánk is van már... szóval alakulnak a dolgok...

https://blackfyre.ninja

(#32) tbs válasza Alukard (#31) üzenetére


tbs
addikt

Szeretlek én Téged nagyon..! :K Csúnyán izgat Androida engem is..! :B Európai megjelenésre várok, oszt hajrá. :D Lassan 2 éves WM5/6-omat kellene lecserélni.

(#33) Alukard


Alukard
senior tag

Az 1.0ás forrás elérhető... sajnos még Windowson nem lehet összerakni, csak Linux és Mac támogatás 1előre :(

https://blackfyre.ninja

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Android
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.