Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) saril válasza KurtCobain (#150) üzenetére


saril
senior tag

ha havonta félreteszel 1 ezrest akkura akkor 1-1.5 év alatt megvan az ára a gyári új akkudnak nagyon max 2 év!!! nem értem mit kell ezen siránkozni hogy használódok, jó hogy ha nem vettétek volna észre kapitalizmus van címszava meg az hogy vásárolj fogyassz herdálj... :U

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#152) KurtCobain válasza saril (#151) üzenetére


KurtCobain
őstag

Itt nem azon van a hangsúly.. ha teljesen megdöglik, veszek másikat. Vagy addigra lehet már a gép sem lesz meg. Ebay-en 7-8k körül vannak, nem vág földhöz.
Csak tudod kicsit idegesítő, hogy az ember vigyáz rá, alig használja és beszarik, másnál meg komolyabb használatnál évekig bírja. :)
Olyan, mintha te meg a szomszédod vennétek egy mittudomén Lamborghini Gallardo-t, amit te max 3000-ig pörgetnél, a szomszéd meg folyton a redline-ban használná, de mégis a tied lenne hengerfejes. Bezzeg ha minden héten félreraktál volna egy misit... :DDD

Mmm'kay?

(#153) saril válasza KurtCobain (#152) üzenetére


saril
senior tag

nem teljesen értek egyet mert az autókban is "kopnak" dolgok illetve ez tervezett elöregedés (elavulás) címszó alatt fut ha nem használod az összes gumi szilent és az abroncs is elöregszik magyarul elromlik az és még lehetne sorolni... :DDD
ezért van benne egy kis magyarázat is hogy ha használod odafigyelve akkor van esély rá hogy tovább bírja mert használat alatt lehet később öregszik el mintha nem használnád

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#154) KurtCobain válasza saril (#153) üzenetére


KurtCobain
őstag

Autószerelő vagyok. :))
Itt úgy értettem, hogy a használati szokások, használat ideje hasonlóak, csak ő jobban nyomja neki. Illetve a kocsik is egy idősek. :) Tehát szó nincs arról, hogy a gumik, vagy szilentek elöregednek.
Lásd azt hsz-t amire válaszoltam. Hasonló korúak, hasonló használati szokások.. az enyém meg lassan döglődik (mondjuk más a gyártó). Én ezt inkább azzal magyarázom, hogy az enyém ennyivel gyengébb minőségű. Evvan. Ma már valószínűleg nem Toshibát vennék, mert volt már vele más bajom is.

Mmm'kay?

(#155) saril válasza KurtCobain (#154) üzenetére


saril
senior tag

dell vagy hp :D

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#156) zoli03 válasza KurtCobain (#154) üzenetére


zoli03
őstag

Nagyon sokat számít, hogy milyen hőmérsékletű az akkumulátor. Például 25 °C-on 20% a kapacitásvesztés 1 év után, 40 °C-on meg 35% (100%-os töltöttségen). Szóval közel se biztos, hogy az akkuval van a gond. Amibe márkás cellákat raknak, azok most is igen jó minőségűek. Inkább a laptop hűtésével van gond, a tervezés (például elégtelen, rosszul megtervezett hűtés), és a használat (például nem biztosított szellőzés) miatt.

(#157) Tikakukac válasza zoli03 (#156) üzenetére


Tikakukac
titán

Némileg árnyalja a gépet, hogy tökugyanaz a gép másik fajta cellázással egyik esetben pöfög, másik esetben 3. akksiját eszi. Azonos tulajnál is akár.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#158) stevewonder válasza azbest (#148) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Most már sokat javult a helyzet. Nekem időben jön mostanában minden cuccom. A második lezuhant gép után jött a balhé, de állítólag nem akksi volt a ludas, mint az elsőnél csak bepánikoltak és egyből lehúzták a függönnyt. Minden csomagot röntgeneztek. Emiatt szivolázott a fél világ.
Dhl és társaik jók csak tutira áfa+vám jön a nyakadba egy nagyobb összegű vásárlásnál. Az ugye meg min.30% pluszköltség.

(#159) Sanya válasza Kolondrum (#144) üzenetére


Sanya
nagyúr

azért ilyenek alapján véleményt formálni nem tűnik valami korrektnek...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#160) Kolondrum válasza Sanya (#159) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez így van.

(#161) TeeJay


TeeJay
félisten

tudja valaki hogy a wpower (józsef körút) mennyire jó akkukat ad utángyártott témában?
az oldalukon azt írják hogy http://www.wpower.hu/wpower-akkumulatorok.html

"Az akkumulátorok legértékesebb része az akkumulátor cella: A WPOWER akkumulátorokba LG, SAMSUNG, SANYO, MOLLICELL cellák kerülnek beépítésre."

van valakinek tapasztalata hogy honnan melyik márkát célszerű venni ha valaki nem akar vagyonokat költeni "eredeti gyári" akkura 10x áron...

jó példa erre a Nikon D90 DSLR fényképezőgépem amibe 16ezer körül van egy darab Nikon akku míg ebay-ről Travor márkában ugyanolyan tudással kettőt kaptam 3-4ezer körül és lassan 4éve teszik dolgukat úgy hogy az elhasználódás mérő még egy rublikát sem ment lentebb...
az egyedüli különbség a Nikonhoz képest az hogy a kínai akkunak gyorsabb a lemerülése illetve picit pontatlanabb a kapacitás visszajelzés de ezt leszámítva ugyanazt tudják mint a gyári teljesítményre.
portrémarkolatom van bepattintom mindkét akkut és esélyem sincs lemeríteni :D

árban tizede volt a gyárinak...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#162) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Szuper cikk volt, köszi! :R

(#163) taaz


taaz
aktív tag

Érdekes cikk. :R
Ha jol értetem akkor a notiakksit csak ugy javítanak ha a cellák el vannak használódva. A benne levő elektronikával nem tudnak mit csinálni ? Már mint kinullázni az elhasználodás mértékét.
Én a dell akkukal szívok. Próbáltam cellát cserélni, de kiütötte magát, másodszorra meg az elhasználódáshoz mérten csak egy adott MWH-ra töltötte fel. Most amik vannak a géphez 5 6 éves akkuk és 50% körüli elhasználódást ír az aida.

[ Szerkesztve ]

(#164) PHM válasza taaz (#163) üzenetére


PHM
addikt

Azért a MWh kicsit sok lesz. ;)
Jó lesz az Wh-nak is.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#165) taaz válasza PHM (#164) üzenetére


taaz
aktív tag

:) igaz. mWH. igy jobb :)

(#166) MaCS_70 válasza taaz (#165) üzenetére


MaCS_70
félisten

Fenét! MWh-val sokkkkal jobb lenne! :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#167) taaz válasza MaCS_70 (#166) üzenetére


taaz
aktív tag

Bizony. Valamikor meg a szikra is több a semminél :K

(#168) Tüzi

Az utolsó bekezdés nagyon igaz.
Sőt, tovább mennék, buzi Dell notik néha még a saját töltőjüket sem ismerik fel. Azt, amivel hónapok óta használod.
Ilyenkor a gép elindul/működik (igaz alap módban), de az akksit már nem tölti.
(m17x-r2)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#169) marcell991


marcell991
tag

Ilyen cikkek még jöhetnek nyugodtan :K

Developers, developers, developers, developers! http://youtu.be/KMU0tzLwhbE

(#170) ledgeri válasza Stalker-2572 (#140) üzenetére


ledgeri
nagyúr

HEHEHE :C

Én csak teló szinten vagyok akkus (+eneloop AA/AAA, de az más történet), de annyit elmondhatok, hogy az előző telefonom (3220-as nokia) 4,9 évet bírt ki, de az utolsó egyet már nagyon egyhívásos üzemmel, míg a mostani (5530 [2009.12-kor véve) 10 napokat áll standby, mert nemigazán telefonálok, de a 9-10 nap már egyhívásos.
Az előzőt úgy használtam, hogy lemerülés után dugtam tölteni, de sajna a akkor még töltöttséget a töltő kihúzásával bedugásával néztem meg (nem így kell), mostani meg ha már jelzi, hogy akku alacsony töltöttségű, akkor lejátszom az akkut. Szerencsére tudom valamelyest mérni az akkuadatokat, és ha tényleg csak áll a 10 nap alatt, akkor 3,30-35v-ig is tud merülni, ha használom akkor 3.50-3,60-nál kapcsol ki, viszont a töltő 4,14-4,20-ig (most nem tudom) tölti... (Ampereket nem tudok mérni teljes ciklusra vonatkozóan, mivel a lemerüléskor a progi nem tudja lementeni időben...)

+ Van egy jegyzetem, amiben vezetem egy ideje(évek), hogy hanyadikán mikor merült le, dugtam rá, és vettem le a töltőről, így ha lesz egy új telóm (a fentiek alapján valamikor....) akkor kaphat a logout egy cikket :B

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#171) Barret001 válasza ledgeri (#170) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem K750i telóm van a mai napig,eredeti akksival!
Éveken keresztül naponta töltöttem,mp3 hallgatás miatt.
A mai napig teljesen jó az akksija! nem olyan mint új korában,
de még elmegy 3-4 napot.Picit már kezd púposodni,de a helyén még elfér :D
Az a meglátásom,hogy jó akksit nem kell pátyolgatni,akkor is kiszolgálja a
feladatát.

(#172) MaCS_70 válasza Barret001 (#171) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam K810, hat éves.
Másodtelefon, vésztelefon, nagyon ritkán használom parkolási díj fizetésére.
Legutóbb tavaly karácsonykor látott töltőt, az akkujelző pedig most is teljes töltöttséget jelzett, amikor két napja kísérleti jelleggel bekapcsoltam. Most, három nap készenlét után is jó 3/4-es a zöld csík.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#173) saril válasza MaCS_70 (#172) üzenetére


saril
senior tag

jaja, de ha leterhelnéd pl: hívással vagy fényképeznél vele 5-10 fotót nem így lenne :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#174) MaCS_70 válasza saril (#173) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig debizony! Kifejezetten kísérleti jelleggel ma használtam egy kicsit, törénetesen fényképeztem (vakuval) és telefonáltam vele egy csomót. Bírta az akku szépen. Majd szivatom tovább, kíváncsi vagyok az eredméynre.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#175) Tüzi

telóból akkor is a li-poly 6310i viszi a pálmát a 12 napnyi készenléti idejével (5 év után bekapcsoltam, ennyi ment el :D )

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#176) vittorio7


vittorio7
őstag

Hasznos, jó írás. :)

(#177) fanti13


fanti13
csendes tag

Sziasztok!

Először is B.Ú.É.K. mindenkinek!

Páromnak van egy Samsung notebook-ja. Általában nem veszi ki az akkumlátort a gépből és az egyik alkalommal amikor az akksi benne volt a gépben a rendszer (Win7) felajánlotta, hogy nem tölti fel 100%-ra az akksit, hanem csak 80%-ra ezzel is növelve annak élettartamát, ezt Ő el is fogadta. Viszont én nem találom, hogy hol lehetne ezt visszaállítani, mert sokszor jól jönne neki ha 100%-os akksival tudna járni. Már a gép egy újratelepítésen is átesett, de még mindig nem jó.
Tudtok valami megoldást a problémára?
Előre is köszönöm.

Üdv.:
fanti

(#178) Tompie


Tompie
őstag

Hi!
Egy Lenovo 3000 N200 laptophoz kell akksit vennem, elég csak azt nézni, hogy Lenovo 3000 N200-hoz való legyen és 10.8V mivel az előző (10.8V 4.8AH FRU P/N: 42T4514 ASM P/N: 42T5213) is annyi volt? Vagy az mindegy, hogy 10.8V vagy 11.1V? Ezeket a P/N számokat is figyelni kell? Illetve kb. mindenhol csak 4400mAH-at látok.
Van esetleg valami hely ahol jó minőségűt lehet kapni jó áron? :-)
köszönöm

(#179) duke válasza Libretom (#52) üzenetére


duke
aktív tag

(csak most olvastam a cikket)

Nem sokat szamit, hogy feltoltes utan rajta hagyjak az akkut tolton vagy sem. A litihium toltok, altalaban ugy vannak beallitva, hogy kb 95-98 %-ig toltik fel az akkut. Azert eddig, mert az utolso 3-5 % beltoltese, kb ugyan annyi ideig tart, mint az elozo 95 %, ezert egy esszeru idohatarnal jelzi a tolto hogy kesz.(nem idot mer, hanem toltoaram csokkenest) Ezutan a tolto kivitelezesetol fuggoen ket dolog tortenik. Vagy tenyleg teljesen leall a toltes, vagy a kovetkezo kb 4-5 oraban a tolto meg beletolti azt a 3-5 %-t az akkuba,aztan toltoaram mar tenyleg nulla lesz.

(#180) kolibot


kolibot
csendes tag

Azért tévedtem erre, mert az ASUS laptopom akkumlátora kb 5 percig bírja a strapát. Gyakorlatilag csak azért használom, ha munka közben áramszünet ütne be, akkor legyen időm egy gyors mentést nyomni.
Mivel 20-25 ezer között vannak az eredeti akksik, gondoltam kibontom, és cellát cserélek, egy próbát megér, már úgyis kuka az egész.
Valaki tud tippet mondani a forrasztással kapcsolatban?
Nem akarok úgy elektronikus alkatrészeket forrasztóval piszkálni, hogy kezdő vagyok a témában.

(#181) PHM válasza kolibot (#180) üzenetére


PHM
addikt

Akkor jobb, ha szakemberre bízod. Nem csak a forrasztás problémás,
az akku elektronikájával is mókolni kellhet.
Létezik magyar cég, ami vállal felújítást, csak most nem találom.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#182) kolibot válasza PHM (#181) üzenetére


kolibot
csendes tag

Hmm, nem túl biztató. Pedig szívesen nekiestem volna.

(#183) bena_butus


bena_butus
csendes tag

Sziasztok!

Munkahelyi laptopomat sikerült alulmeríteni, és az akksi felpúposodott. Mire legközelebb bentről dolgozom, eltelik pár nap. Azt olvastam, ez akár fel is robbanhat, nem játék. A laptopból kivettem. No de hogyan tároljam addig és hogyan szállítsam be (BKV), hogy ne robbanjon fel? Kicsit félek...

(#184) hhgygy


hhgygy
senior tag

Üdv, látom, nem nagyon pörög a topik, van egy általános kérdésem, ami szerintem sokakat érdekelhet :
Van három telefonunk a párommal (az egyiknek betört a képernyője és gyorsan kellett valami, de közben megcsináltattuk). A kérdés tehát, mit csináljak a tartalék telefonnal, hogy minél jobban megőrizzem az aksiját?

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#185) PHM válasza hhgygy (#184) üzenetére


PHM
addikt

Töltsd fel félig/háromnegyedig, majd vedd ki a telefonból.
Esetleg be lehet rakni a hűtőbe, célszerűen az ajtón lévő
tároló rekeszbe, vízhatlan csomagolásban.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#186) hhgygy válasza PHM (#185) üzenetére


hhgygy
senior tag

Vedd ki a telefonból??

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#187) PHM válasza hhgygy (#186) üzenetére


PHM
addikt

Igen, ha kivehető. A telefon ugyanis kikapcsolt állapotban is fogyaszt.
Nem sokat ugyan, de arra jó, hogy ha nem figyelsz, lemeríti az akkut.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#188) hhgygy válasza PHM (#187) üzenetére


hhgygy
senior tag

Szerinted ma 2019-ben 100-ból hány telefonból lehet kivenni az akkut (mármint mezítlábas usernek, nem telefongeeknek)

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#189) PHM válasza hhgygy (#188) üzenetére


PHM
addikt

Az enyémből például ki lehet venni. A tartalékból is.
Ha a tiédből nem, hát így jártál.
Arra, hogy esetedben hogyan tudod legjobban megőrizni az akku
állapotát, nincs igazán jó recept.
A lítium akkuk a legjobban kb 20 és 80% töltöttség között érzik magukat.
Na most ezt hogyan lehet egy nem használt telefonnál abszolválni?
Nem tudsz mást csinálni, elteszed a telefont, s néha ránézel, nem merült-e le.
Mindenképp csökkenni fog idővel az akku kapacitása, persze nem annyira,
mintha napi használatban lenne.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#190) hhgygy válasza PHM (#189) üzenetére


hhgygy
senior tag

Jó hát csodák nincsenek, kb. ilyesmire gondoltam

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#191) Sty01


Sty01
tag

Srácok egy kis segítségre volna szükségem. Adott egy napelemes kinti lámpa,aminek az akkuja 3,7 V és 2000 ma,Sajnos hajnalra már épphogy pislákol. Azon gondolkodtam hogy van nekem hasonló akkum ami szintén 3,7 V de sajnos csak 1200 ma,érdemes-e ezt párhuzamosan rákötni a másik akkura vagy nem sok értelme lenne?

(#192) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Milyen a 10.8V helyett 11.1V specifikációval rendelkező utángyártott akkumulátorok minősége (hosszútávú használat esetén)?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#193) tylerddd


tylerddd
veterán

Helló! Tudatlan vagyok ebben. Egy nagyobb feszültésgű akku kárt tehet adott eszközben, mint ami eredetileg benne volt?! Tehát ha mondjuk 9V-os helyett 11V-os van használva az eszközben? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.