Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanzi89


sanzi89
addikt

Úgy gondolom, hogy a laptopoknál az akkumulátor "elöregedése" egy hatalmas biznisz a gyártóknak, technológia ide vagy oda. Elég sok tapasztalatot lehetne mesélni a témában, amik azért nem mindenhol egyeznek meg az itt leírtakkal (cella tömeg, önkisülés mértéke, stb.)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2) eclipse006


eclipse006
őstag

Érdekes cikk, sok hasznos információt olvastam benne! :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#3) zoli03


zoli03
őstag

"Mielőtt nekifogunk ezen lehetőségek tárgyalásának, fontos kiemelni, hogy a lítiumion akkumulátoroknak is van önkisülése, tehát idővel vesztenek töltésükből; ez havi 5-10%-ot tesz ki."

Ez azért nem egészen így van. Máshol eléggé eltérő számokat írnak, meg a saját tapasztalatom szerint se ennyi:

"Li-ion cells typically lose 8% of their capacity for the first month and then 2% for subsequent months."

"5% in 24h, then 1-2% per month (plus 3% for safety circuit)"

"Low self-discharge rate (about 1.5% per month)"

"New Li-Ion batteries typically self-discharge 3 to 5 percent the first month and 1 to 2 percent each following month, although most Li-Ion batteries have built-in electronic control circuits that run constantly and increase the discharge rate an additional 3 percent per month."

"The self-discharge of the Li-ion battery is five percent in the first 24 hours after charge and averages 1 to 2 percent per month thereafter."

Ezek alapján inkább havonta kb 2% az önkisülése a második hónaptól.

(#4) Sanya válasza zoli03 (#3) üzenetére


Sanya
nagyúr

nagyjából akkumulátora válogatja. A kínai szaroké meg havonta akár 50% is lehet. Na most azok előfordulási arányából számolva, kiterjesztve a számolást az egyéb akkumulátorok előfordulási arányára, máris megdőlt az elméleted.

Meg mindenki szeret játszani a számokkal, esetleg valótlan, csak kizárólag laboratóriumi körülmények között tapasztalható értékeket íratni az aksi tulajdonságaira.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) zoli03 válasza Sanya (#4) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem van két eléggé szar kínai Li-Ion cellám, legalább egy éve nem töltöttem fel őket (ráadásul védettek is), és az egyik feszültsége 3,96V, a másiké 4,00V. Ilyen feszültségnél átlagosan 60-80%-os töltöttségen vannak a Li-Ion akkuk.

Amiket írtam számokat, nem gyártók oldaláról másoltam. Ez nem a számokkal játszás, nem olyan, mint a ráírt kapacitás, amikor lehet többszörösét írják rá a valósnak.

[ Szerkesztve ]

(#6) saril válasza zoli03 (#5) üzenetére


saril
senior tag

na jó de ez a terheletlen kapocsfeszültség semmit nem mond
mérj rá úgy hogy 2-300mA leterheled

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#7) atike


atike
nagyúr

Nagyon jó cikk! :R

Jó volt olvasni ezekről a dolgokról hiteles, szakmai megközelítésben.

Picit reklám is a cégnek, nem? :)

(#8) zoli03 válasza saril (#6) üzenetére


zoli03
őstag

A 4,00V-os 200mA-rel kisütve 3,93V-ra esik le.

(#9) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

"...A jó elektronikával ellátott típusok a töltés végéhez közeledve fokozatosan csökkentik a töltési feszültséget, és ..."

Nem!! Az áramot csökkentik nem pedig a feszültséget! Óriási különbség! Li-ION vagy Li-iON Polymer akkukat csak és kizárólag így szabad tölteni!

Sok reklám, kevés szakmai oldallal...

[ Szerkesztve ]

(#10) rudi válasza _Orbi_ (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Ehh igaz-igaz, az áram csökken, írom is át!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) gtamate2


gtamate2
veterán

Nem rossz cikk, de nagyon olyan érzésem van mintha csak egy Akku-Elem Kft reklámot olvasnék végig...

*Sn0w

(#12) chris-v


chris-v
senior tag

Részben kapcsolódik csak a kérdésem a cikkhez, de mindig is érdekelt, vajon tudja-e valaki, miért vannak elmaradott, korlátolt emberek a műszaki cikk és telefon árusító helyek többségében (tisztelet a kivételnek és ők vannak kevesebben), akik a mai napig azt tanácsolják, hogy a telefont merítsük 0-ra és utána 16 órát töltsük? :W

A bicska nyílik a zsebembe, amikor ezt a tanácsot meghallom valahol! :(((

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#13) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Ha egyszer túlhevült az aksi annak már lőttek 1-2 hónap és mehet a kukába, a másik hogy ami manapság nem kínai az hamisítvány, ott is gyártanak jó aksit meg nagyon rosszat is.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#14) rudi válasza chris-v (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Általában azért, mert aki többet tudna, az talál magának jobban fizetett, jobban megbecsült állást.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) zoli03 válasza chris-v (#12) üzenetére


zoli03
őstag

Gondolom megszokták még az NiMH-s korszakból :) .

(#16) MasterDeeJay

Remek cikk!
A kínai részt én is tapasztaltam. Kaptam már nagyon bóvli akkumulátorokat és jókat is.
Egy kis dell gépembe ~6eFt-os utángyártott 9 cellás aksi van, és meglepően jó 4-5 órás folyamatos netezést elbír. Már több mint fél éve megvan és nem gyengült, ellenben volt pár inkább mobilaksi ami hamar elgyengült.

De küldtek nekem Kínából made in hungary-s nokia hologramos aksit ami kritikán aluli volt, valószínű odavitték használtan hulladékként és azt adták el.
Azt tapasztaltam hogy a nagyon régen használt, 4 éves eredeti nokia aksit is újra tudtam éleszteni pár töltési merítési ciklussal közel eredeti állapotra.
Ebay-es aksik nagyon lutrik, tényleg vagy nagyon jók vagy szinte használhatatlanok. Ennek ellenére egy noti aksi töredékébe kerül és nehéz megállni azt hogy a gyári 20eFt-os helyett egy 5-6eFt-osat vegyek meg. Ha szerencsém van akkor gyári értéket tudja, ha nem akkor még mindig ott a lehetőség hogy reklamálok kivéve ha fél év után döglik be mert akkor szívok. Telefon aksiknál már nem spórolok, ott maradjon eredeti.

chris-v
Helyi volt pan**** is ezt a 16 órás dolgot ajánlja.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#17) chris-v válasza zoli03 (#15) üzenetére


chris-v
senior tag

Én is erre gondolok, csak hát az a korszak vagy 10 éve lezárult és nem egyszer kb 20 éves emberke tanácsolja, pedig ő nem is vett részt abban a korszakban aksi téren :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#18) HoaryFox válasza chris-v (#12) üzenetére


HoaryFox
őstag

Igen, engem is nagyon zavar már, szüleimet is úgy kellett rábeszélni, hogy ezekben újfalta akksi van, nem 16 órát kell tölteni, mint az előző ősrégi Nokiájukat :D

Hogy egy kicsit ON is legyek, laptopom 2,5 éves, elég sokat van használva az akksi is, de még mindig 5%-os elhasználodottsága (AIDA64 szerint), csak annyit csinálok, hogy ha sokat használom itthon, 50% akksinál kiveszem a gépből és ha megyek el valahova, előtte gyors feltöltöm aztán go. :)

Szerk.: Egy képet is azért mutatok

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#19) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Köszönjük a cikket!
Hasznos nagyon!
:)

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#20) chris-v válasza HoaryFox (#18) üzenetére


chris-v
senior tag

Na igen ez meg a legbosszantóbb, amikor hiába mondom ismerősnek, vagy valakinek, hogy nem úgy van az. Nem hiszi el, hisz a "szakbótba aztat mondák", akkor biztos úgy van.

Na jól van nem offolok tovább, csak ez kikívánkozott! :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#21) atti_2010 válasza chris-v (#12) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Tegnap megyek aksit venni a telómba, 1 kérdés (nem kellene valami csomagolás vagy logó legyen rajta?) "na nem bízol meg bennem" mondta egy szakértő akitől a legutolsó aksi 4 hónapot működött. :DDD

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#22) partxxx


partxxx
tag

van nálam mindig egy worst-case telefon (sony ericsson w200i) ha a zsebemben lévő okosabb ZTE lemereülne/elromolna/kigyulladna stb (szerintem kikapcsolva sem bírná 1 hónapig :D )

kb évente kapcsolom be és töltök rajta egy picit, de még 90% alá nem sült ki magáról 1 év alatt sem :) (2009 tavasszal használtam utoljára rendesen, azóta csak van a táskámban)

(#23) chris-v válasza atti_2010 (#21) üzenetére


chris-v
senior tag

Hogy te milyen bizalmatlan vagy...... :DDD

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#24) Tikakukac


Tikakukac
titán

Az akksikról azt érdemes tudni, hogy kegyetlen fosokat gyártanak manapság. És ez vonatkozik a fél millás gépekbe rakott vackokra is. /cry

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Székesfehérvári "nemvagyhülye" boltban a mai napig azt mondják, vedd ki az akksit az új notiból, mert akkor sokáig jó lesz. :F
Én meg magyarázzam el az egyszerű, laikus "telepítsvalamitagéprelégyszi" felhasználónak, hogy miért is fogja megszívni, ha 4-6 hónapig egyszer sem fogja visszarakni a gépbe...

A cikkhez: lehet, hogy fizetett, lehet, hogy kicsit szakmai, de legalább néhány dolgot tényszerűen leír és tisztába tesz. Na meg a sok youtube-s "csináldmegazakksitotthon" videók veszélyére is felhívja a figyelmet.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#26) Doink


Doink
aktív tag

1-2 havonta egyszer leszoktam meríteni meg feltölteni és 2,5 év után 3% elhasználódottság az aida szerint. Sosem veszem ki az aksit a gépből és állandóan hálózaton van a szekér.

Akkumulátor tulajdonságai
Eszköz neve N61--52
Gyártó ASUSTek
Egyedi azonosító ASUSTekN61--52
Akkumulátor típusa Újratölthető Li-Ion
Tervezett kapacitás 57200 mWh
Kapacitás teljesen feltöltve 55440 mWh
Jelenlegi kapacitás 52877 mWh (95 %)
Akkumulátor feszültség 12.306 V
Elhasználódás mértéke 3 %
Energiaállapot Váltóáram

(#27) Mikulásbá válasza Tikakukac (#24) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tökéletesen igaz!
ASUS G750 JH vezérgép,az akksija gyári hibás!Nincs egy hónapos,86%-ot ír,csatlakozva töltődik,de semmi.
Merítettem,majd feltöltöttem,azt tudja,de már csak 86%-ig.1 naposan is 95% volt,aztán szinte naponta csökken.
Hogy lehetett így elba.... :W


Az első naptól ezt írja rá!

[ Szerkesztve ]

(#28) wednesday


wednesday
őstag

A rendszertelen töltésnek milyen hatása van? Gondolok itt arra, hogy az ember akkor teszi hálózatra amikor épp úgy jön ki a lépés. Egyszer 50-60%-nál, aztán következő alalomnál már jobban lemerült pl 20%....

(#29) stevewonder válasza Mikulásbá (#27) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Jó cikk csak piszkosul marketingszagú. :DDD Kevesebb említés is elég lenne a boltra... Mondjuk az elején egyszer.....
Ráadásul szerintem nagyjából mindegy mit csinál az ember. Egyszer úgyis behal az akksi.
.....Ezzel a meglehetősen körülményes procedúrával 5-8%-kal növelhető az akkumulátor élettartama. Most ezért szenvedjen bárki? 3év alatt mondjuk behal az akksi a notiban. 20k egy új, de 4hónappal megnövelhető az élettartama ha baszakodsz vele 2.5éven keresztül? :F Megéri?

[ Szerkesztve ]

(#30) atti_2010 válasza stevewonder (#29) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ráadásul szerintem nagyjából mindegy mit csinál az ember. Egyszer úgyis behal az akksi.

Csak nem mindegy mikor, mindenképpen márkás és 3D logóval ellátott cuccot szabad megvenni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#31) stevewonder válasza atti_2010 (#30) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Én konkrétan notira gondoltam. A kisebb, mondjuk 18650-es akksiknál valóban érdemes jobbat venni. Bár ott is lehet rizikózni, hogy 1db normális samsung árán veszel 10db olcsó "5000mAh"-s vackot és reménykedsz, hogy legyen közöttük 4db normális. :K

(#32) franc0 válasza chris-v (#20) üzenetére


franc0
őstag

Alapvetően téged minősít, mennyire adnak a szavadra.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#33) atti_2010 válasza stevewonder (#31) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ebben igazad lehet hogy többet veszel csak elég idegesítő ha akkor kapcsol ki a cucc amikor a legjobban kellene, konkrétan nekem 1 percig sem bírta és ebben az volt a legrondább hogy mindenki azt kérdezte miért tettem le a telefont.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#34) tibibi


tibibi
őstag


azért ez jól bírja..

(#35) #82729984 válasza chris-v (#12) üzenetére


#82729984
törölt tag

Nem értek egyet, én megszokásból mai napig ha veszek egy új kütyüt, rádugom töltőre, feltöltöm teljesen, majd lemerítem 15%-ra és megint feltöltöm teljesen.

Na már most, pl. a 6 éves laptopom még mindig másfél órát bírja akksiról (és az összes többi kütyümnél is hasonló arányban bírja az akksi), tehát ártani nem árt. Továbbá havonta egyszer lemerítem szintén 15%-ra majd feltöltöm teljesen.

Ugyanakkor naponta találkozok 1-2 éves laptopokkal amik egy windows bootot nem bírnak teljesen feltöltött akksival meg hasonlók... Kvázi töltő nélkül használhatatlanok. És tudom hogy ezeknél a gépeknél a fentieket nem csinálták meg.

Persze nem állítom hogy a kettőnek van köze egymáshoz, csak azt látom hogy a megszokott formázó töltés nem árt tehát felesleges ezzel bárkit is b@sztatni. (ja és soha senki nem javasolta a 0%-ra merítést, az mindig is 10% körül volt)

Szóvaé mielőtt bicskát nyitogatnál, linkelj már be légyszives egy hiteles külsős tanulmányt ahol fogtak mondjuk 100-100 db akksit, az egyiknek adtak ilyen formázó töltést a másiknak nem majd 3 évig használták őket egyformán és a végén melyik hogy bírja.

(#36) Tikakukac válasza #82729984 (#35) üzenetére


Tikakukac
titán

Szóvaé mielőtt bicskát nyitogatnál, linkelj már be légyszives egy hiteles külsős tanulmányt ahol fogtak mondjuk 100-100 db akksit,

Egyenlőbb az egyenlőbbnél, tehát pontosan neked is ezt kell tenned, hogy igazad legyen addig ez a formázunk lítium akksit, mert sokáig bírja hülyeség, de legalábbis semmiképpen sem sziklás kijelentés. A szar akksi az az is marad formázhatod meg töltheted ahogy akarod, lehet mögötte akármilyen töltőelektronika és szoftver. A jó akksival ilyet nem kell, tudok olyan akkukat mutatni minálunk, hogy pislognál, és nem varázsoltam, csak évek tapasztalatai alapján vásároltam őket, több száz és ezer user véleményét is idevetve :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37) chris-v válasza franc0 (#32) üzenetére


chris-v
senior tag

Na pont ezért bosszantó, mert egyébként adnak a szavamra! :U

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#38) #82729984 válasza Tikakukac (#36) üzenetére


#82729984
törölt tag

Jó a szövegértésed... Senki nem mondta hogy formázni kell a lítium akksikat.

Csak annyit mondtam hogy én megszokásból továbbra is lemerítem 10%-ra majd feltöltöm teljesen és semmi hátrányát nem tapasztaltam. Innentől kezdve lehet hogy ez egy felesleges szokás, de az hagy legyen már az én bajom.

Szóval ez a szokás csak egy esetben bicskanyitogató: ha csökken vele az akkumulátor élettartama. Erre kértem valamiféle kimutatást. Ha nincs ilyened, akkor meg felesleges ezen rugózni, biztos neked is van olyan dolgod amit megszokásból csinálsz :)

(#39) yerico válasza chris-v (#12) üzenetére


yerico
senior tag

Li-Ion akkumulátort nem merítünk, NiMH akksit pedig IGEN! Régebben az Alcatel OT Easy telefonomnak volt automatikus kisütő funkciója. Ott ugyanis az kell, hogy 0%-ra merítsük, és 100% után még kicsivel hagyjuk töltőn. Az összes ceruzaakksi még ma is Ni-MH.

(#40) yerico válasza #82729984 (#35) üzenetére


yerico
senior tag

Azért nem árt az Li-Ion akksiknak a formázó töltés, mert az elektronika "inteligens", és nem engedi 0-ra merülni, valamint nem engedi túltölteni. A gyártók se teljesen hülyék, van elég ilyen felhasználó úgyis. :)

(#41) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Én az idén cseréltem aksit az iphone-omban. Ebayről rendeltem és semmiképp sem kínából hanem USA és csakis olyantól aki eredetit hírdetett. Nincs is vele semmi problémám kb 5 perc alatt kicserélhető, usps priority mail-al kicsivel több mint egy hét alatt megérkezett. Tökéletes elégedettséggel használom azóta is... Volt 600 Ft -ért kínából is, de azokat szerintem érdemes elkerülni, USA és megbízható jól értékelt embertől nagy lutri nem lehet... Szerintem. Nem utolsó sorban USA-ból volt 1700+400 ft mire ideért, itthon 5500-6000 és milyen kedvesek ingyen beszerelik. Ja és az 1700-ért úgy adják sok helyen, hogy kapsz hozzá csavarhúzó készletet. Ha ez tönkre megy a következőt is onnan veszem, kettő eredeti szállítási kölzséggel is kijön az itthoni árából. :W Amúgy jó a cikk, köszönet érte. :R

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#42) Tikakukac válasza #82729984 (#38) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszönöm, van is érmecském belőle nem 1-2 még ifjonc koromból, jól esik a dícséret :K

Megszokásból a WC ülőkét kell felhajtani, nem rakni feleslegesen a ciklust az akksiba, mert minek.

Hát 1 ciklust beleraktál pluszba, tehát matematikailag igen, csökkentetted az esélyeidet egy kevéssel, ez egy tökéletes kimutatás-> több ciklus=nagyobb eséllyel halálozás. Kész is van a képlet.
Rengeteg. De ezek nem bántják sem a tartós fogyasztási cikkeket, se nem kerülnek ki emberek elé, akik utána ezt is berakják a több tízezer felesleges/rossz cselekvés mellé.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43) franc0 válasza tibibi (#34) üzenetére


franc0
őstag

Biztosan, kár hogy a Design capacity lemaradt...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#44) #82729984 válasza Tikakukac (#42) üzenetére


#82729984
törölt tag

Persze, de akkor azt is lássuk be hogy megvenni sem szabad az akkumulátort mert ha ma veszek egyet és beteszem a gépbe akkor kevesebb ideig fogja bírni mintha egy hónap múlva venném meg és kezdeném használni :)
A matematikai képlet itt is egyszerű, minél később veszel akkumulátort az annál később fog tönkremenni :))

Tehát továbbra is ott tartunk hogy ez maximum csak egy felesleges de ártalmatlan szokás. Szerintem ezt itt le is zárhatjuk.

(#45) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Arról a szerelőállásról kér volt képet felrakni. Kb mindenből ami ott van egyedül a robbe alc 8500 való akksitesztelésre, az is csak NiCd-hoz.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#46) Tikakukac válasza #82729984 (#44) üzenetére


Tikakukac
titán

Meg se szüless, mert úgyis meghalsz vs. ha már muszáj megszületned, akkor tegyél érte, hogy kitold ezt az időt és addig is jobban menjenek a dolgaid.

A képlet egyszerű, ne tálalj butaságokat, mikor nem erről volt szó.

Szerintem is lezárhatjuk, mert a fa mögül nem látod az erdőt.

csoszogi: Pont erre van a kalibrálós rész mondjuk TP-k esetében. Az akksi neked eddig tippelt, most pontosabban tudott tippelni, ha lenne egy rendes nagy merítés akkor még ennél is lentebb menne valszeg.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47) stevewonder válasza Blindmouse (#45) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Jól van már... Mindenki tudja, hogy fizetett hirdetés. :DDD

(#48) csoszogi


csoszogi
tag

Most őszintén, majd pont az akksiknál hagynák el a "tervezett elavulás" bűvös elvét? Vegyél-fogyassz-vegyél-fogyasssz...... :D

Másrészt én is kiváncsi voltam, ezért megnéztem:
3 éves a laptopom 90%-ban hálózatról használva, megnéztem az AIDA64-el délben,
elhasználódás mértéke: 10%

Közben volt egy kicsit töltő nélkül a laptop(10-15perc)...majd vissza a töltőre
elmentem ebédelni, megint ránéztem most: 14% az elhasználódás mértéke (töltöttség: 100%)
Na ki érti ezt? :F :F

(#49) ZewaDeluxe


ZewaDeluxe
tag

Javasolt a cikk olyan szoftver-t (példaként Lenovo szerepel), amivel kalibrálni lehet, mennyire töltsön fel az akksi. Van esetleg alternatív program, mi nem gyártófüggő?

...Illetve a linken található programok közül képes valamelyik ilyesmire? [link]

[ Szerkesztve ]

(#50) bambano válasza rudi (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akkor már átírhatnád a többit is, mert ennyi helyesírási hibát rég olvastam egy cikkben.
"Dióhéjban ezeknek az akkuknak a működéséről annyit érdemes tudni, hogy az elektromos energiát egy kémiai folyamatban tárolják": miért terjed ez a betegség az itcafe-ban, hogy "egy"-et írtok feleslegesen?

Nem hiszem, hogy létezne lítiumpolimer akksi, a lítium az fém, nem polimerizálható szerintem. Lítium-polimer akksi létezik.

A feszültséget nem rendszerint voltban adják meg, hanem mindig.

"oxidáció és a kémiai reakció tökéletlensége miatti, visszafordíthatatlan" nem kell vessző

"mint a legelső, sőt idővel az akku meg fogja adni magát" tedd át ide a sőt után.

"tehát idővel vesztenek töltésükből; ez havi 5-10%-ot tesz ki.": itt pont nem pontosvessző kellene, mert nem különböző témájú tagmondatokat választasz el, hanem összetartozókat, tehát vagy vessző vagy kettőspont.

"Nyáron egy autó ablakában, a tűző napon akár 80 °C-ra is felhevülhet": ez véleményes, hogy ide kell-e vessző, én nem tennék.

A gyári akkuvédő alkalmazás című mítoszt szerintem hanyagolni kellene, én még nem láttam olyan notebookot, amelyik kikapcsolná a töltést, ha nincs feltöltve teljesen, másrészt a töltés kikapcsolt gép esetén is folytatódik, viszont a kikapcsolt állapot rosszat tesz az akkuvédő alkalmazásnak (= nem fut).

"benn hagyjuk az akkumulátort": ez nagyon vidéki tájszólás.

"az akkut csak részlegesen, kis kapacitásokkal töltöttük.": kapacitással nem lehet tölteni. tölteni áramgenerátorral vagy feszültséggenerátorral lehet. itt a kapacitásához képest kis töltőárammal töltöttük.

"Megtörténhet, hogy egy új modell olcsóbb a felújításnál.": lol. egy új modell lehet, hogy olcsóbb, csak hogy rakom bele a gépbe? Hint: egy t61-es notebookba nem rakhatom bele a w520 akksiját, ugyanis a modell ezt jelenti.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.