Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

elég faramuci helyzet, ez még vissza is üthet majd az ezt a megoldást választó videjó megosztókra.

(#2) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Lehetne ez a kodek a Theora, pl. FF natívan támogatja. Egyébként nem értem miért nem lehet a H.264-et használni a böngészőkben, vagy pluginként, ezer ingyenes és nyílt forráskódú program használja minden gond nélkül.

(#3) dajkopali válasza WonderCSabo (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

nézd meg a linkelt bejegyzést:

"Mozilla should just ship without licensing as a civil disobedience measure.
That might be fun, but I expect an injunction would quickly force us to disable H.264 and send a hefty damages payout to the MPEG-LA. That's not a win. "
Már ha erre gondoltál... :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) ntomka


ntomka
nagyúr

Én nemtom, de akármikor video tages oldalt akarok chromeban megnyitni, az alábbi fogad. Most ez esetben is. Valakinek ötlet?

ツ Headphones on - World off

(#5) localhost válasza ntomka (#4) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ötlet??? Kattints a További információ feliratra.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6) WonderCSabo válasza dajkopali (#3) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szóval az összes ilyen program illegálisan használja a H.264-et? :F

ntomka: Használj ff-t, az ismeri a <video> -t. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7) ntomka válasza localhost (#5) üzenetére


ntomka
nagyúr

Sejtheted mennyi hasznos információt találok ott. :(((

ツ Headphones on - World off

(#8) dajkopali válasza WonderCSabo (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

hát én nem vagyok igazán képben, de nagyon úgy tűnik
- ehhez végig kéne alaposan tanulmányozni a licencleírást

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) dabadab válasza WonderCSabo (#2) üzenetére


dabadab
titán

"Egyébként nem értem miért nem lehet a H.264-et használni a böngészőkben,"

Ott van a cikkben: azert, mert egy csomo orszagban szabadalmak vedik a h.264-et. Az altalad emlitett opensource programok ezekben az orszagokban (pl az USA-ban) illegalisnak szamitanak. Ezert van (volt) az, hogy egy csomo Linux disztro alapbol nem tudott mp3-at lejatszani (ami hasonlo helyzetben van, mint a h.264).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#10) WonderCSabo válasza dabadab (#9) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én értem én ezt, csak azért csodálkoztam, mert rengeteg program használja a H.264-et és biztos vagyok benne, hogy 0 licenszdíjat fizetnek és abban is biztos vagyok, hogy ugyanennyi büntetést is. De most már világos. :)

Szerk.: De ahogy írtam, lehetne pluginként használni, amihez "semmi köze sincs a FF-nak". Gondolom ugyanígy műxik pl. az ubuntu-restricted-extras is.

[ Szerkesztve ]

(#11) dajkopali válasza WonderCSabo (#10) üzenetére


dajkopali
addikt

erre is válaszolnak a fejlesztők:

"But I could just download gst-plugins-ugly and I'd be OK.
That's a selfish attitude. Everyone should be able to browse the Web with a free software stack without having to jump through arcane hoops to download and install software (whose use is legally questionable). "

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) sh4d0w válasza hejesírásó (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, kevéssé valószínű, hogy az emberek csak azért telepítenek másik böngészőt a gépeikre, hogy videózhassanak.

https://www.coreinfinity.tech

(#13) Robb202 válasza sh4d0w (#12) üzenetére


Robb202
tag

Azért a Google-től nem vártam ilyen lépést.

(#14) dajkopali válasza sh4d0w (#12) üzenetére


dajkopali
addikt

azt persze ne felejtsük el, hogy ez csak a harc (kísérlet?) kezdete: a html 5-ös videók még erősen tesztfázisban vannak, s nem csak arról van szó, hogy jobbá kell tenni őket, hanem arról is, hogy milyen módon (lásd az aktuális hírt) fogják majd ezt alkalmazni
kemény csaták lesznek még itt

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#15) floatr válasza dabadab (#9) üzenetére


floatr
veterán

Que pasa? Lenni moderátor? :)

A site-ok döntéseivel kapcsolatban meg többen a backend-es hardveres enkódingot hozzák fel, hogy h.264-hez van, teórához meg egyelőre nem annyira. Bár nem igazán tudom összerakni a dolgokat, hogy ez miért lenne kizáró tényező.

Amellett kicsit furcsállom a html5-ös csapat hozzáállását is, mert előbb-utóbb mindenki szívni fog, ha ezt nem fixálják időben, hogy melyik formátumot ér használni.

(#16) hejesírásó válasza sh4d0w (#12) üzenetére


hejesírásó
senior tag

már megint az van h a formátumharcok miatt az endusert szivatják és arjta keresztül zsarolja 1ik cég a másikat.

röviden és tömören

(#17) Narxis


Narxis
nagyúr

Ez egy roppantul mocskos lépés volt a Youtube és a Vimeo részéről. :(((

Thanos was right.

(#18) FTeR válasza hejesírásó (#1) üzenetére


FTeR
addikt

az emberek nem azért használnak böngészőt, mert az milyen jó, hanem azért mert webes tartalmakat akarnak elérni.
ha fx nem támogatja jútúbot, akkor az emberek nem a kedvenc videó megosztójukat fogják lecserélni, hanem a böngészőjüket.

//"az Internet Explorerben sem"
ms-nek van H.264 licence (sl is használja), ie inkább a html5 móka miatt nem támogatja.

(#19) dajkopali válasza FTeR (#18) üzenetére


dajkopali
addikt

"ha fx nem támogatja jútúbot, akkor az emberek nem a kedvenc videó megosztójukat fogják lecserélni, hanem a böngészőjüket."
nyilván ez járt a Google menedzsereinek fejében is, nem? :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#20) hemaka


hemaka
nagyúr

Chrome-ot használok, nopara. :DDD

(#21) hejesírásó válasza FTeR (#18) üzenetére


hejesírásó
senior tag

hát nem tudom hogy vagy vele, de én fordítva csinálnám.

ha nem tetszik egy benzínkút nem a kocsimat cserélem le.

(#22) FTeR válasza dajkopali (#19) üzenetére


FTeR
addikt

(halkan zárójelben teszem fel a költői kérdést, vajon mi lenne a (sajtó)visszhang ha egy _máik_ cég váltaná saját böngi only módba a világ leglátogatottabb weblapját?)

(#23) lgb válasza ntomka (#4) üzenetére


lgb
tag

Lehet, hogy ez volt a video-on, szomoru mappa :) :)

(#24) floatr válasza dajkopali (#19) üzenetére


floatr
veterán

Ezzel nem a krómiumot fogják többen szeretni, hanem a többség telibesz.ja a html5-ös játékost, és marad a flash-nél.

(#25) hejesírásó válasza FTeR (#22) üzenetére


hejesírásó
senior tag

melyik oldalra is gondlunk?

pina.hu? piratebay.org? vagy wikipedia.org? :U

[ Szerkesztve ]

(#26) Penge_4 válasza dabadab (#9) üzenetére


Penge_4
veterán

"Az altalad emlitett opensource programok ezekben az orszagokban (pl az USA-ban) illegalisnak szamitanak. Ezert van (volt) az, hogy egy csomo Linux disztro alapbol nem tudott mp3-at lejatszani (ami hasonlo helyzetben van, mint a h.264)."

Na bumm, akkor megvan a megoldás. Ha az ISP ellenőrzésen átmegy az ember, akkor a H.264-es böngészőt kapja, aki meg az USA-ból akarja letölteni, az egy szép nagy piros "Banned your country" típusú jelzés mellett a butított változatot kapja, hadd örüljenek neki, ha már mi, európaiak ugyanezt kapjuk 10-ből 5 YouTube videónál, meg a Last.fm-en, meg még egy csomó helyen... ;]

Amúgy én is a H.264-et preferálnám, sokkal jobb, mint a Theora. Jelenleg a létező legjobb codec.

(#27) Narxis


Narxis
nagyúr

Amúgy simán működik a youtube és a vimeo az említett böngészők alatt is. Mikor fog ez változni?

Thanos was right.

(#28) floatr válasza FTeR (#22) üzenetére


floatr
veterán

Ilyen már volt az msdn-el, a böngik mentek utána (akkoriban operát használtam, az legalábbis így tett, de volt gond a fox-al is).

Egylőre ez csak teszt, szerencsére tömörítési eljárástól függetlenné tehető. Bár nem tudom igazán mit tesztelnek

(#29) FTeR válasza hejesírásó (#21) üzenetére


FTeR
addikt

hasonlatokkal nem vitatkozom. a párhuzuam szimplán rossz. a közlekedésben a tankolás csak eszköz a cél elérésében, míg egy weblap (a tartalom szolgáltató) maga a cél.
a böngésző "háború" tendenciáiból látszik, h az a böngésző ami hibásan jeleníti meg a tartalmat nem rug labdába.

(#30) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Semmi, rosszul értelmeztem a szöveget. :DDD

Viszont, most akkor, csak ilyen mód lesz innentől kezdve, vagy marad a flash megoldás? Mert ha marad, akkor sztem felesleges vitatkozni... :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#31) Gabás válasza hejesírásó (#21) üzenetére


Gabás
addikt

nem ide..

[ Szerkesztve ]

(#32) Penge_4 válasza hejesírásó (#21) üzenetére


Penge_4
veterán

"ha nem tetszik egy benzínkút nem a kocsimat cserélem le."

De a többséget nem érdekli milyen böngészőt használ, amit az orra elé tesznek azt használja, az egyetlen elvárása, hogy működjenek vele a weboldalak, akár szabványos, akár nem.

Nyilván az autóval is így vannak. Egy megrögzött sportkocsimániás inkább szopik a Porsche-val a pesti kátyús utakon, egy átlagjózsika azt mondja, hogy jó neki a Suzuki is.

FTeR: "(halkan zárójelben teszem fel a költői kérdést, vajon mi lenne a (sajtó)visszhang ha egy _máik_ cég váltaná saját böngi only módba a világ leglátogatottabb weblapját?)"

Nyilván csúnya gonosz Microsoft bácsi lenne, de a Google most is jót akar, ugyanis szeretné a világ legjobb codecformátumát népszerűsíteni, mindezt mindenféle hátsó szándék nélkül. A Chrome várható piaci részesedésének exponenciális növekedése mindössze véletlen egybeesés, ugyanis a Google nem gonosz. :DDD

Halkan én is megjegyzem, az MS már évek óta ezt csinálja, például most is az ActiveX only Skydrive drag n' droppal és ActiveX only Bing Maps konkurenciával, csak ők, lévén még mindig az IE a piacvezető és a Windows a legnépszerűbb OS, nem csináltak IE Frame-et a többi böngészőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#33) hackeeeee válasza Penge_4 (#32) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sztem ez a Chrome Frame elég jó cucc, nekem itthoni gépekre fel van rakva, és tényleg sokkal gyorsabb tőle az IE. Csak viszont az IE-ben az zavar, ha valami tanusítványhibás oldalra lépünk, nem lehet addolni, hogy többször ne szóljon, és mindig figyelmeztet...

Bár a családban csak 1 ember IE-zik .:)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#34) Sanyix


Sanyix
őstag

megnézném ezt a cuccot, de az opera még nem támogatja a video taget, *** sem ugye, króm kivágja telepítés kezdéskor hogy 543543534 hiba, infoknál meg kiírja hogy törölni kell a registryből egy bejegyzést és menni fog... *** törölgesse.
*** meg elvből nem teszek fel, *** a mov-jukat a ***.

[ Módosította: Thrawn ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#35) FTeR válasza floatr (#28) üzenetére


FTeR
addikt

nyilván erőviszonyok kérdése az egész. egy kis tartalom szolgáltató az elérhető böngészőkre fog optimizálni, mert ez az egyetlen módja annak ,h nagyobb közönséghez elérjen. míg egy nagy tartalomszolgáltató (akinek a szolgáltatása vagy annak tartalma egyedi) megteheti, h saját megoldásra "kényszeríti" a látogatóit.
ez is egy olyan dolog, ami az sw világában veri ki a biztosítékot, mert azon senki nem akad fent, h egy kábel szolgáltató csak saját modemmel/settoboxxal enged hozzáférést a tartalomhoz.

opera kapcsán ne felejtsük el, h javascript és xml terén komoly hiányosságai voltak, mikor a google már felfedezte magának az xhtmlrequestet és tarolt a szolgáltatásaival.

amikor meg valakinek 99% fölött van a piaci részesedése, senkit nem érdekeli, h mire optimizál, max a szárnáyt bontogató konkurenciát.

(#36) hejesírásó válasza FTeR (#29) üzenetére


hejesírásó
senior tag

jó nem volt olyan jó példa, de nekem kifejezetten tetszik, hogy a róka nem hajt fejet ilyen zsarolásnak (mert ez az) és szépen beint.

én nem fogok emiatt váltani, akkor megyek másik videó megosztóra, ennyi.

Nyilván csúnya gonosz Microsoft bácsi lenne, de a Google most is jót akar, ugyanis szeretné a világ legjobb codecformátumát népszerűsíteni, mindezt mindenféle hátsó szándék nélkül. A Chrome várható piaci részesedésének exponenciális növekedése mindössze véletlen egybeesés, ugyanis a Google nem gonosz.
:C

[ Szerkesztve ]

(#37) Penge_4 válasza Sanyix (#34) üzenetére


Penge_4
veterán

Az Opera 10.5 alfa már támogatja. Szedd le a Portable változatot innen, ha nem akarod telepíteni.
Ezen az oldalon pedig ki is próbálhatod.

(#38) hackeeeee válasza Penge_4 (#37) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, na most akkor mondhatjuk azt, hogy "teljes mértékben" csak a gugli támogatja?

Véleményem szubjektív...

(#39) Penge_4 válasza hackeeeee (#38) üzenetére


Penge_4
veterán

Igen, mivel az Opera is csak a Theora-t támogatja. Bár Linuxon Gstreamerrel oldották meg, szóval ott elvileg nem hivatalosan bármilyen codec-et beletehetsz, Windows-ra viszont beépítve érkezik, csak a Theora...

[ Szerkesztve ]

(#40) hackeeeee válasza Penge_4 (#39) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, értem.

Nos, de akkor, ahogy lejjebb is kérdeztem, ettől függetlenül megmarad a flash-es megoldás is, nemde? Szóval relatív mindenki használhatja ugyan azt amit eddig, IE/FF/Opera, csak ha így akarja használni, akkor kell Chrome vagy IE alá Chrome Frame.

Mármint, akkor Win-hez lesz frissítés, hogy ne kelljen neki Chrome Frame? Vagy majd a Windows 8-ban?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#42) Penge_4 válasza hackeeeee (#40) üzenetére


Penge_4
veterán

Persze, hogy megmarad sajnos, épp ezt lehetett volna elkerülni ha nem így oldották volna meg, mert akkor a HTML5 ténylegesen leváltotta volna 1-2 éven belül a Flash-t.

Most viszont hosszú évekig lehet még majd támogatni azt a hulladék flash-t...

"Mármint, akkor Win-hez lesz frissítés, hogy ne kelljen neki Chrome Frame? Vagy majd a Windows 8-ban?"

Mivel az MS zsebből megveszi a H264-et, így az IE9 már nyilván támogatni fogja natívan is Chrome Frame nélkül. Ha a hardvergyorsításba is beszálltak, akkor ezt a ziccert most nem fogja kihagyni az MS. De ahhoz meg akkor majd IE-t fog kelleni használni.

(#43) FTeR válasza Penge_4 (#32) üzenetére


FTeR
addikt

az említett szolgáltatások csak az egyébként teljeskörűen elérhető megoldások felturbózott látványosabb / kényelmesebb változata.

erőviszony szempontjából ms épphogy rosszabul jár, ha ie only fícsörökre támaszkodik, míg jelen esetben nem erről van szó*. persze amíg google csak tesztel, addig nincs gond. meglepődnék, ha hírtelen lelőnék a flashes változatot. egyszerűen idővel lassulna a fjelesztése az új megoldás lehagyná fícsörkínálatban.

*félreértés ne essék, ha G holnap lelőné a falshes változatot, akkor igen jól járnának a többi megosztó szolgáltatások. viszont szép lassan keresztül viheti.

(#44) hackeeeee válasza Penge_4 (#42) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ahha, értem. Hát gondolom akkor majd csak csinálnak valamit az IE-vel. Bár, sokak szerint már az IE8 is egész jónak számít az elődökhöz képest. Mint mondtam itthon fel van téve a frame, bár én így is rókázok pedig régen nagy IE párti voltam... Tény, hogy Frame-el sokkal gyorsabb az IE8, mint anélkül, csak attól függetlenül nem tudom, hogy mennyire jó, nem jó IE-t használni, mert ugye pozitív kritikát nem nagyon olvas az ember.... De ettől függetlenül átlagos böngészés céljára tökéletes az IE8, nemde?

Véleményem szubjektív...

(#45) FTeR válasza hackeeeee (#40) üzenetére


FTeR
addikt

a chrome frame nem egy addon. kompletten lecseréli az enginet. úgy kell elképzelni, mint fx alá az ietab.
köv ie 2012 környékén fog jönni. abban már valszeg lesz html5 támogatás, habár mint ajánlás a html5 sztem még 2020-ra sem fog elkészülni.

(#46) hackeeeee válasza FTeR (#45) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor ez alapján másképp teszem fel a kérdést. Mivel ugye megy mindig az IE ócsárolása, legtöbbször.

Tehát, chrome frame-el már van értelme IE-t használni? (Megjegyzem, nekem nincs vele semmi bajom, csak kérdezem...)

Véleményem szubjektív...

(#47) The Bachelor


The Bachelor
tag

Hihetetlen miket akarnak csinálni a multik... :Y

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#48) floatr válasza FTeR (#45) üzenetére


floatr
veterán

"a html5 sztem még 2020-ra sem fog elkészülni" -- ha a ms-on múlik...

(#49) huszar90


huszar90
aktív tag

És az operával mi lesz? Arról senki sem beszél. Pedig a 10.5 nagyon ígéretes :(

(#50) Penge_4 válasza hackeeeee (#44) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha neked kényelmes, akkor felesleges törődni a negatív kritikával. Az FF már sokkal sebezhetőbb, mint egy Vistán/Win7 alatt futó IE8 bekapcsolt UAC mellett.

Átlagos böngészésre biztos megfelel, mikor kb. 10 évesen modemes nettel életemben először betöltöttem a startlap.hu-t, nem igazán érdekelt milyen böngészőt használok, azt sem tudtam mi az a W3C.
De ma már (amellett, hogy még mindig elég kevés ajánlást támogat a 8-as is és lassú) egy rakás olyan fícsörre szükségem van, amit csak az Opera képes normálisan nyújtani, ha pedig az FF-ből próbálok Operát csinálni, akkor 30 másodperc alatt fog elindulni és a 40-50 addon picit össze fog egymással akadni. :DDD

Éppen ezért nem tudom, másik böngészőben például már az első percben keresem a mouse gestures-t, az adblock-ot, a címsorkeresést és az egygombos billentyűparancsokat, a többit csak később.

Ha mondjuk ismerősnél meg akarom nézni a buszmenetrendet, nyilván nem fogok azért letölteni egy OperaUSB-t, ha nincs nálam pendrive, hanem megnézem IE-ben, de ha huzamosabb ideig kell használnom egy idegen gépen a netet, akkor már nagyon erős hiányérzetem van.

"Tehát, chrome frame-el már van értelme IE-t használni?"

A Chrome Frame nem csinál mást, mint lecseréli a motort. Tehát nem, mivel egyszer a biztonsági bástyákat, mint sandbox és hasonlók ki is nyírod vele, másrészt akkor már használhatsz Chrome-ot is, ahhoz már vannak addonok, szóval Adblock, UserJS-ek...stb megoldhatók egyszerűbben, ha turbózni akarod.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.