Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Jó írás. A banános részen röhögtem egy jót. Bár nem értem mért pont banánt adtak a futóknak...

Mit is kéne ide írni?

(#2) CSorBA


CSorBA
őstag

Nagyon tetszett, köszönjük a beszámolót :))

(#3) Eddie141 válasza KisTopi95 (#1) üzenetére


Eddie141
senior tag

Szerintem a sok természetes cukor miatt. Így gyorsan lehet vele energiát pótolni, de nem biztos.

Az írás nagyon tetszett :) Hajrá! Kitartás! Kicsit irigyellek, én még a +22kiló fázisban vagyok :D , és magamat ismerve, még sajnos maradok is így egy darabig :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Polacheck válasza KisTopi95 (#1) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Pont ugyanazért, amiért szőlőcukrot: a gyorsan felszívódó szénhidrát miatt.

less qq more pewpew!

(#5) Fáraó


Fáraó
őstag

Grat!
Ezek szerint lassan már megvan az izomzat a 40 km-hez, ezért csúnyán szólva 20 km után, de akár 10 km után is 1 órán belül, már "csak" fejben dől el mire is vagy képes. A banán pedig jó dolog, sokszor ment életet. :)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#6) waccamár


waccamár
senior tag

jó kis cikk volt, gratulálok az eredményhez :)

régebben elmentem pár ilyen városi futóversenyre (anno még Samsung-futás volt a neve), és volt hogy több száz/ezer indulóból 8. lettem, egy csoport 35-40es maratoni futónak kinéző emberke előzött meg (full márkás ruhákban voltak, futócipő, stb., én meg egy szál melegítő meg kínai cipő), és akkor voltam olyan 16. Most 23 vagyok, azóta kb. nem is futottam, de a rendszeres mozgás és a sport megvan... Úgyhogy legközelebb ha lesz valami verseny akkor elindulok rajta, már csak a kihívás kedvéért is, de egy félmaratonon is gondolkozok :)

(#7) szki


szki
őstag

Gratulálok Gábor!
Remek futóteljesítmény, és az élménybeszámolód hasonlóan élvezetes, mint a kanadai!
Majd megint "együtt" készülhetünk, de már a maratonra:)

Banán témához: Szőlőcukornál ideálisabb, mert rengeteg benne az optimálisan felszívódó szénhidrát (=energiaforrás), és olyan vitamin, ami a sejtanyagcserét, és izmok működését elősegíti. Csecsemőknek is az egyik fő tápláléka az anyatej mellett! A banánról bővebben: [link]

Én 10 évig semmit se mozogtam. Idén tavasztól viszont egyre többet bicajoztam, ami fokozatosan egyre jobb állóképességet adott. Aztán 7 hete elkezdtem futni is, de látom, hogy itt is kell fél év mire jó futó leszek. Az ízületeimnek kell sokat fejlődnie, és a futótechnikámnak. De mégis pár napja lefutottam az első félmaratonomat hivatalos versenyen (egy 150 km-es bicajozásba közbeiktatva:) ). Közel sem sem volt ennyire népes verseny, de nagyon jó buli volt. Gyűjthetjük a befutóérmeket!
Nagyon jó érzés, mikor egy másik sportoló vagy néző buzdít, és persze a célba érkezés! Több jó csaj is lefutott, de sajnos nem tudtam sokáig a nyomukban maradni:)

[ Szerkesztve ]

(#8) Tecsa


Tecsa
aktív tag

Tengermély tiszteletem, mindenhez! Csodálatos érzés lehet a kitűzött célt elérni.

A nyáron én is szerettem volna félmaratont futni, de a lustaság győzött.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Gratula a teljesítményedhez és a kitartásodhoz...
Ez a kis írás most nagy lökést adott, hogy vegyek egy futócipőt és elkezdjek futni. (ez már tervbe van véve egy jó ideje... :B )

Védd a fákat, egyél hódot!

(#10) aram01


aram01
nagyúr

kemény vagy!! :C

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) Fáraó válasza Dirtyz (#9) üzenetére


Fáraó
őstag

Ha javasolhatok, Saucony-t vegyél. Nekem a Nike után egy erős pozitív meglepetés volt.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#12) Dirtyz válasza Fáraó (#11) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nike-ot szeretnék, bár az új design nem jön be..., nálam az is számít

Védd a fákat, egyél hódot!

(#13) aram01


aram01
nagyúr

itt folyik a kertem végén a zagyva ki kéne mennem a partjára nekem is néha

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) Dirtyz válasza aram01 (#13) üzenetére


Dirtyz
őstag

Tedd azt, ahogy megboldogult Peterdi Palibácsi szokta volt mondan: "a láb mindig kéznél van" :D

Védd a fákat, egyél hódot!

(#15) aram01 válasza Dirtyz (#14) üzenetére


aram01
nagyúr

az a baj hogy a spiccbot is ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) szki válasza aram01 (#15) üzenetére


szki
őstag

Át kell térni fenekezésre:)
szerk: természetesen a #18 szerinti kapásjelzővel, és mindjárt még izgalmasabb a horgászat!

Én eladtam a kocsimat, és mindenhova bicajjal közlekedtem/közlekedek, és mindjárt megoldódott a sportolás kérdése. Ahova meg gyalog kell menni, oda el lehet jutni akár futva is:)

[ Szerkesztve ]

(#17) Dirtyz válasza aram01 (#15) üzenetére


Dirtyz
őstag

ja, az más :K

Védd a fákat, egyél hódot!

(#18) aram01 válasza szki (#16) üzenetére


aram01
nagyúr

csipogós kapásjelzővel? ha hallom a hangot sprint vissza? nem is rossz

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19) gaborbol


gaborbol
őstag

Koszi szepen sracok!

A legjobb idom 1:52 volt eddig, es gonoltam majd az adrenalin segit ezen, a versenyen meglesz az egynegyvenvalahany.Egy ures futopalyan palyan meg is lett volna.
Futas a tomegben meg a szintkulonbseg rendesen meg is lepett, de igy par nappal a tortenet utan, meg vagyok vele elegedve, foleg azzal, hogy mindent sikerult rendesen csinalni, van hivatalos idom, igy elso versenyre nem volt rossz :)

Van meg egy jopofa dolog, a foto szolgalltatas.

Beirod a nevedet vagy valaki maset, kivalasztod a versenyt, es lehozza a kepeket, amit megvehetsz.

Last name:
boldog

Event:
Baltimore marathon 2011

Faszanyosak lettek :DDD

Az elso kepen rehabosnak nezek ki, nem tudom mi tortent. A masodikon kb szoknyaba tancolok cigivel a kezemben, a tobbin meg csak setalok, az utolson a sracnak ugyan olyan cipoje van mint nekem, persze levertem mint vak a poharat, nem segitett rajta :( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) aram01 válasza gaborbol (#19) üzenetére


aram01
nagyúr

a képeken is látszik(bár nem ismerlek) hogy kivette az erődet nem kicsit :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21) Kassadin


Kassadin
addikt

Szép teljesítmény, csak így tovább. Remélem, azért a bodyzás is megy. :D

(#22) Dirtyz válasza gaborbol (#19) üzenetére


Dirtyz
őstag

Mennyi volt a nevezési díj, ha megkérdeztem?
Korrekt kiszolgálást kaptatok érte, jó kis rajtcsomag, terülj-terülj asztalkám...

Milyen cipőd van?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#23) Polacheck válasza szki (#7) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

szőlőcukorral én nyáron a nike félamaratonon nagyon beszívtam, nem ittam rá vizet és 5 kilométert futottam úgy, hogy teljesen kiszáradtam, összeragadt a szám. szörnyű volt.

less qq more pewpew!

(#24) gaborbol válasza Dirtyz (#22) üzenetére


gaborbol
őstag

A neveses $100 korul volt, ami hatarozottan nem olcso, a NY maraton nevezesi dijja $260 lesz ha jol nezem, szoval van mibol fedezni a rendezest.

A cipo amit hasznalok egy olcso asics gel-kanbarra 6 kifutott modell. Talan 43 dollar volt akciosan, szelesitett labfejes 4E, szuper kenyelmes, nem tudom mennyire lesz tartos, nagy remenyeket nem fuzok hozza, de egyenlore egyben van.

Kassadin: Mar csak annyira csinalom, hogy ne essek teljesen ossze, de inakbb a futas fele tendalok, aze lesz az egesz jovo ev :((

Sok volt ez igy ,BB hetfo-kedd- csut-pentek, futas meg szerda-szombat.Hihetetlen amit magamhoz kepest elertem egy ev alatt, mindket teren, de mostanra elfaradtam :(
Penteken az utolso napom a teremben, december 1.ig mar semmit sem csinalok.

[ Szerkesztve ]

(#25) Kassadin válasza gaborbol (#24) üzenetére


Kassadin
addikt

Ne basz, nem is fogsz bodyzni? :Y
Amúgy miért kell 4 napot bb-vel tölteni, 3 nap miért nem elég?

(#26) blueMerle


blueMerle
veterán

Gratulálok!

Élvezetes volt olvasni, én mondjuk 1km futás után kiköpöm a tüdőmet, úgyhogy minden elismerésem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#27) gaborbol válasza Kassadin (#25) üzenetére


gaborbol
őstag

Szet van bontva minden, jobban tudok ra koncentralni. Azt az izmot terhelem "csak" amit konkretan edzeni akarok aznap, igy aztan egy teljes hetig tud pihenni az izom, ami nekem kell is. 40-45 perc kemenyen, es mar mehetek is haza.

nem hagyatom sajnos teljesen abba, mert a futas mindent visz, de jovo ev a futasrol fog szolni, megfordulnak az aranyok.

blueMerle En is igy kezdtem, aztan latod mi lett belole :( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) Kassadin válasza gaborbol (#27) üzenetére


Kassadin
addikt

Ilyen intenzív futás mellett, amiket csinálsz, meg majd csinálni fogsz, nem fogsz tudni sok izmot felszedni.

(#29) szki válasza gaborbol (#27) üzenetére


szki
őstag

Biztos vagyok benne, hogy meg fogod találni az összhangot a kondi és a futás között! Vagyis sikerül összeegyeztetni a kettőt. És láthattad, hogy sokkal több a jó futócsajszi, mint a konditerembe járó:)

Érdekes ez a fotószolgáltatás. Ez tényleg tiszta Amerika!
Amúgy a haverjaid/munkatársaid lefutották a full maratont?

(#23) Polacheck: a szőlőcukor csakis rendkívüli esetben javasolt vészmegoldás. Viszont rengeteg vizet kell hozzá inni, és amilyen gyorsan felviszi a vércukrodat, olyan gyorsan le is esik. A banán tényleg optimális! Illetve a szénhidrát tartalmú táplálékot mindig hígítani kell, hogy a gyomor fel tudja szívni, azaz inni kell hozzá vizet. 6-7% az ideális hígítás. Melegben ennél hígabb kell. Sűrű szénhidrátos étel, ital esetén nem szívódik fel a táplálék, és csak elrontja az emésztést...

[ Szerkesztve ]

(#30) blueMerle válasza gaborbol (#27) üzenetére


blueMerle
veterán

Érdekes módon ha küzdeni kell (versenyszerűen természetesen) akkor semmi probléma, de a futás valamiért kikészít. Szóval nem a kondi hiánya a gond... Anno iskolában 100-as sprinten mindig én voltam a leggyorsabb (pedig jó testes, nagydarab vagyok), sőt, ilyen iskolák közti futóversenyeken is rendszeresen jó helyezéseket értem el. Könnyen lehet hogy innen ered ez az egész, hogy túlságosan a sprintre van belőve az agyam, nem tudom rendesen beosztani a tartalékokat futás közben. 4 éve volt ilyen futás az egészségért ;] 3 km-es városi futás...a végén jóhogynem a mentő vitt el :D

[ Szerkesztve ]

(#31) Fáraó válasza szki (#29) üzenetére


Fáraó
őstag

Ezért nem szeretem annyira a szőlőcukrot és csak ritkán használom: elindul az aznapi edzés és folyamatosan szedni kell és inni.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#32) gaborbol válasza szki (#29) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem futottak le, bedobtak a torolkozot, nem is keszultek ra.

Az egyik futott egy kicsit, kb a fel felet, mondtam nekik, hogy csokkentsek a felre vagy 10k-ra, de nem akartak, mert ok azert is lenyomjak.
Aztan a verseny elott 3 hettel mar nem tudtak modositani.

[ Szerkesztve ]

(#33) franc0


franc0
őstag

Őszintén szólva én sosem értettem a futókat, de azért maxirespect.
Ha nagyritkán cardiozok akkor ugrálókötél, egyébként súlyemelés, hogy ki is nézzek valahogy.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#34) B1T3


B1T3
addikt

Jó bejegyzés, gratulálok! :) Kicsit meg is jött a kedvem futni, de sajnos úgysem lesz egyelőre semmi belőle. Viszont mindenképpen fogok, csak arányaiban inkább egyéb részekre tervezek erősítést.

(#35) gaborbol válasza franc0 (#33) üzenetére


gaborbol
őstag

En sem ertem, nem is igazan tudom, hogy en miert csinalom. Az egyetlen dolog amit meg tudnek emliteni, az az hogy rajottem, kepes vagyok ra.

Azt mondjak, ha egyszer teljesited a maratont akkor onnan megvalltozik az eleted.
Nem azert, mert lefutottal 42 kilometert, hanem ez az a tav ahol le kell gyoznod onmagad.

Hogy ez igy lesz-e nem tudom, de rajta vagyok az uton, hogy megtudjam.

Keresek egy egy futo klubbot, de pl a helyi tengereszgyalogsag tart ingyenes maraton felkeszitot, innen megint uj lehetosegek nyilhatnak, lesz mirol irni ugy erzem :)

(#36) RexpecT


RexpecT
addikt

Gratulálok!
Én is futottam régebben, mostanában ellustultam, de azért van egy 4 óra alatt maratonom, félmaratonon pedig 1:36 a legjobbam (talán majd egyszer ujrakezdem :K ).

[ Szerkesztve ]

(#37) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

gratulálok szép teljesítmény és jó cikk élvezet volt olvasni:R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#38) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Remek címválasztás, el sem tudtam képzelni miről szólhat, azért olvastam el, és azt kell hogy mondjam, kedvet kaptam a futáshoz. :) Bár egyelőre én a +25 kiló kategóriába tartozom, nem ugrok csak úgy fejest bele. . . :O

Gratulálok a teljesítményedhez; a beszámoló remek, lebilincselő lett, köszönet érte! :R

Egy kis apróság: ". . . szerintem nincs 19-se."
Ezt lehetne inkább ". . . szerintem nincs 19 sem." vagy ". . . szerintem nincs éves 19 sem.".

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#39) gaborbol


gaborbol
őstag

Koszi szepen mindenkinek ! :R

Szep lasan kell elkezdeni, reggel ebredes utan egy laza 15 perc, delutan megint, es szepen lehet novelni az idotartamot. Odafigyeles a kajara es meglesz az eredmenye garantalom.

En mar most a kovetkezo felkeszulest tervezgetem :)

Lassan el is koccolok a repterre, mar csak fuvaromat varom majd jelentkezem valami beszamoloval, ha megjottem Parizsbol !

(#40) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Nagyon tetszett az írás, az ilyen létszámú versenyek számomra elég motiválóak! Majd remélem egyszer talán Én is részt vehetek majd egy hasonlón! No meg persze ekkora távon! :)

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#41) gaborbol válasza haromegesz14 (#40) üzenetére


gaborbol
őstag

Ha tetszett az iras,akkor tedd be konyvjelzok koze, mert november 4-en csinalom a teljes maratont New York-ba :DDD

Az lesz am a moka :R

(#42) Socket A


Socket A
aktív tag

Minden tiszteletem ez kemény lehetett!

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#43) moonlight115 válasza gaborbol (#41) üzenetére


moonlight115
tag

Ez igen! Gratula! :C
November 5. Mi történt New Yorkban? :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#44) gaborbol válasza moonlight115 (#43) üzenetére


gaborbol
őstag

"NEW YORK The New York City Marathon was canceled Friday by Mayor Michael Bloomberg after mounting criticism that this was not the time for a race while the region is still recovering from superstorm Sandy. [Cbsnews]

[ Szerkesztve ]

(#45) moonlight115 válasza gaborbol (#44) üzenetére


moonlight115
tag

Igazuk van, ez tényleg nem a megfelelő idő.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.