Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) BReal válasza BReal (#3500) üzenetére


BReal
addikt

Ha nem jött volna át, az időnként jó i5-öt idézőjelben értettem. :)

(#3502) BReal válasza BReal (#3501) üzenetére


BReal
addikt

Kész az AGESA frissítés.

Béta BIOS eredmények:

(#3503) Yutani válasza BReal (#3502) üzenetére


Yutani
nagyúr

PH hír ;)

#tarcsad

(#3504) hobizoli válasza Dilikutya (#3494) üzenetére


hobizoli
nagyúr

'96-ban a tobb, mint 2x-t kerestem annak nettóban, amikor suli utan elkezdtem dolgozni elso rendes allasban, volt amikor a 3x-t is par tuloraval

faterom hasonloan
es sima alkalmazott volt egy cégnél o is, nem vezeto beosztasu

95-ben bruttó 220k-ert vettuk a Pentium 75-t, 8MB RAM-l, 1.3GB WD HDD-vel, Miro Video 20SD (S3-868) 2MB-s VGA-val, 14" monitorral, de CDROM meg hangkartya nelkul
azokkal lett volna 240-250k kb
es egy 486-s se jott ki volna sokkal olcsobban, egy DX4-100 vagy 120MHz-s gep forintra ugyanennyi lett volna ugyanezekkel
P100-l lett volna akkor ez 300k
aztán diakmelobol vettem bele CDROM-t meg SB AWE32-t meg 16MB EDORAM-t

diakmeloval kerestem 20-25k-t akkor, diakszovetezeten keresztul, gondolhatod ok mennyit kaptak a cegtol

5 evvel kesobb 130k-s gep az egyatalan nem volt draga

amikor 97-ben megjelent a Pentium MMX csak a 200MHz MMX proci volt 80k, minden nelkul, vagy pl egy Voodoo2-s kartya is 70k volt ~98-99-ben

Pentium4 amikor megjelent 2000 vege korul az 1.7GHz-s CPU, RDRAM-s alaplap + 256MB RDRAM, 180k volt
minden korites nelkul
na az volt, akkor draga

több drón kell ;P

(#3505) hobizoli válasza Dilikutya (#3492) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azt a ceg vette, nem en
ugy tobbe kerulne, a G4560-nal

nyitva par IE ful, meg a raktar sw meg az SAP melle, aztán ugy valt ablakot, mint egy tetu
jon a IT-s kismokus es megmagyarazza, hogy ezek 8core gepek, meg 2GB eleg mindenre
mondtam neki, hogy vmi hasonlot mondott anno Bill Gates is, meg az (akkor) otthoni szaromban is 4x ennyi RAM van

beleszorod mindenbol a leg-t es kesz, abban mi a nagy tudas?
adott penzbol csinalj hasznalhatobbat, unlimited ammobol mindenki tud
aztán max rezzenestelen arccal fizetsz ki egy valag lovet

nincs ezzel baj, ha vkinek nem szamit, mert ugy tele van, de vhogy rohadtul nem ez a valosag, hogy emberek 700k-s gamer konfigokat raknak ossze, mert azon mar megy minden 4K-n Ultra-ban is

több drón kell ;P

(#3506) nkmedve válasza hobizoli (#3505) üzenetére


nkmedve
őstag

"adott penzbol csinalj hasznalhatobbat, unlimited ammobol mindenki tud
aztán max rezzenestelen arccal fizetsz ki egy valag lovet"

Értem én, és igazat is adok, de ennek mi köze a Ryzen-hez? Mi értelme minden Ryzen topikban valaki hírdesse az igét, hogy a két mag mindenre elég és hogy a Pentium milyen olcsó? Ez nem a "hogyan építsünk rendszer a legkevesebb pénzből" téma.
Akit a Ryzen érdekel az nem fog Pentium / i3-at venni, akinek pedig csak egy Pentiumra van keret az nem fog R5 / R7-et nézni (talán majd ha lesz olcsóbb variáns). Úgyhogy semmi értelme az ilyen meddő vitáknak, sem AMD, sem Intel topic-okban (szerintem egy i7 fórumban sem vennék jó néven).

(#3507) BReal válasza nkmedve (#3506) üzenetére


BReal
addikt

Pontosan ez a kérdésem nekem is.

(#3508) Prof válasza Euromail (#3499) üzenetére


Prof
addikt

Jo kis teszt egy a gond 1 db kompetitiv, nem screenshot junkie jatekos se fogja ultran jatszani :)

De amugy tok jo a sok ultra, 4k teszt a hardver eladasban erdekelteknek :) Mig kb minden jatekkal egy kozepes olcso vga-val es egy magas frekis 2 magos procival teljesen jol ellehet jatszani high-on.
Sok multis jatekban nem a sok mag hanem a 4magos prociban levo cache miatt van a nagy kulonbseg!
3.2ghz vs 3.2 ghz > 30 vs 60 fps mindketto 2 magos intel proci csak egyikben sokkal tobb cache van :)

Termeszetesen jatek alatt nem techdemo adjuk el az nivida kartyat szintu kodszarkupacra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#3509) Bird


Bird
addikt

Help!

Elsősorban játékra, némi CAD és PS alkalmazással melyikkel járnék jobban?

i5-7600k vs ryzen 5 1600?

Gyengélkedő Ivy Bridge rendszert váltana....... Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#3510) #65755648 válasza hobizoli (#3504) üzenetére


#65755648
törölt tag

Vagy nagyon rosszul emlékszel a számokra, vagy az államkincstári aranytartalékot őriztétek apáddal...

'95-ben 220.000 az mai értéken 450.000 HUF. Annyiból csúcs gamer PC-t raksz össze (akár 1080TI beleférhet).
'00-ben 130.000 pedig mai értéken még mindig 273.000HUF, amiből még mindig simán kijön egy 1600x proci B350 lapban (OC-zhető) + GTX1060/RX580 + 16GB DDR4 + táp + SSD.
Ráadásul '00-ben az átlag BRUTTÓ fizetés 88k Ft volt, vagyis a nettó vhol 60k körül. Vagyis 130k akkor is bő két havi ÁTLAG fizu volt, ami minden csak nem kevés egy PC-ért.
Ma az átlag fizu 263k Ft Br. Két havi átlag nettó az ~350k Ft. Abból k***a jó PC-t rakok össze.

Szóval ja... NETTÓ hülyeséget mondtál :DDD

(#3511) #65755648 válasza nkmedve (#3506) üzenetére


#65755648
törölt tag

Amíg az AMD csak az alsó/alsó-közép kategóriában tudott ellenfelet állítani az Intel prociknak (pentiumok, I3-ak), addig az a kategória nem számított, mert "azokkal úgysem lehet játszani", "játékra kell az I5", "aki komolyan játszani akar, annak kell a sok FPS, ahhoz meg kell a bika proci", "hiába a legjobb az ár/teljesítménye, ha túl kevés a fix 30/60/120 FPS-hez"

Most, hogy a közép/felső-közép kategóriában egyértelműen az AMD a nyerő (ár/teljesítmény arány + időtállóság), de belépő/alsóban lemaradt, most már az a mantra, hogy: "ár/teljesítmény arányban az olcsó procik a legjobbak", "minek a sok mag, a játékok úgyse használják ki", "nem csak 60FPS fölött van élet", "a min FPS nem számít, az csak pillanatokra van, átlag FPS-ben meg az I3 is elég jó (OC-vel)", "ilyen kevés pénzért akkor is megéri ha néha picit beszaggat".

:U

(#3512) BReal válasza #65755648 (#3511) üzenetére


BReal
addikt

Pontosan. :D Vicc ez a kínos erőlködés.

(#3513) Raymond válasza #65755648 (#3510) üzenetére


Raymond
félisten

"mai értéken 450.000 HUF. Annyiból csúcs gamer PC-t raksz össze (akár 1080TI beleférhet)."

Ja, kb. ez jutott eszembe amikor azt a 700K-t lattam. Normalisan esszeruen osszerakott csucs PC-hez erolkodni kell hogy 500K fole menjen az ara. Persze lehet, de akkor mar irracionalis komponenseket valogatsz ossze es csak azt nezed hogy draga legyen vagy olyan elorelepesek vannak hogy +10% alatti teljesitmeny dupla aron stb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3514) Prof válasza Bird (#3509) üzenetére


Prof
addikt

Ne viccelj mar amire egy 4ghz-es i5 ivy nem eleg arra semmi sem.. total felesleges levaltani barmire. Mitol gyengelkedik?

Elso generacios uj hardvert sosem szabad venni mert mindig tobbe kerul, kiforratlan, sok szoftveres gond van vele es draga a 2. generaciohoz kepest.
A ryzen elso gen szepen beinditja majd a versenyt es masodik geenracioja olcsobban tobbet nyujt, stabilabban addig siman elvan egy ivy hacsak nem tulhuztad es instabil miatta.

Nekem i7 mobil ivy-m van a turbot letiltottam hogy ne melegedjen es mindenre eleg.

[ Szerkesztve ]

(#3515) wwenigma válasza Prof (#3514) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

es mindenre eleg.

Neked. Egyébként nagyjabol egyetértek veled de azt mar nem eloszor és többen is mondtuk/mondták, hogy ennek fuggvenyeben kell procit váltani.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3516) Euromail válasza Raymond (#3513) üzenetére


Euromail
aktív tag

áh dehogy minek annyit költeni? :F villogós ledre vagy mi
ugyanazon a grafikán ugyan olyan jól fog elfutni kb 350.000ft-ból
itt hv apróról kell begyűjteni a nagyját

gtx 1080 140.000ft-ért volt már pár eladó és ugye ez garanciális mivel még 2év legalább kell legyen
i7 7700K 90.000ft körül talál gazdára itt hv-n
alaplap bőven elég max 20.000ft-ért bármi
+ez i7 nem igényes a ramra bármilyen DDR4-el hozza a teljesítményét
ramok 8GB bőven elég sok DDR4 hyperX kingston 12.000ft boltból is meglehet venni nem sok
ssd 40.000ft körül akár újonnan is
táp 20.000ft-ért
ház 5000ft-ért

ez bőven 350.000ft alatt van és minden elfut ultrán

[ Szerkesztve ]

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#3517) BReal válasza Euromail (#3516) üzenetére


BReal
addikt

20000 Ft-os lapot a 100e Ft-os, húzható CPU-hoz, amiben nem lehet húzni? :D És 7700K-hoz, 1080-hoz 5000 Ft-os "jól szellőző" ház. Oké, nincs több kérdésem. 2400 MHz-es RAM-ot illik venni hozzá. Ryzenhez is elég az, vagy egy 3000-es. És mindezt úgy hozod össze, hogy minden hardvert máshol kell gariztatni. Hajrá. :C Meg megértem, hogy neked nem szimpatikus a Ryzen, csak nem tudom minek írogatsz ide.

[ Szerkesztve ]

(#3518) Euromail válasza BReal (#3517) üzenetére


Euromail
aktív tag

Már minek húzni?
Bőven jó az 4fölött meg olcsón kijön az emberfia
Házra minek költsek leveszem az oldalát jól szellőzik :K
Amúgy ez a távlati terv persze kis lépésekben előbb lap meg g4560 gtx 1080 vagy 1070 aztán majd cpu

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#3519) Dilikutya válasza Euromail (#3518) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igazi suttyóság ilyen gépet leszerelt oldalú filléres házban használni. A tápon is spórolhatnál kicsit még!
Bár nekem a sokkal kisebb teljesítményű is normális házban van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3520) wwenigma válasza Euromail (#3518) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az a proci nem a Ryzen ligában focizik...nem ertem miert itt miert ezeket postolod.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3521) BReal válasza Euromail (#3518) üzenetére


BReal
addikt

7350K tulaj érvel a sok magos procik ellen, majd jön valaki, aki azt mondja, hogy a g4560 elég a játékokra, majd jön, hogy minek egy picit drágább, minőségi ház. Hát vazze, csapd ki az asztalra az alaplapot, oszt jóvan. :D Ez Így elég bomba volt pár nap alatt. Jó éjszakát. :W

[ Szerkesztve ]

(#3522) wwenigma válasza BReal (#3521) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ezen rohogok en is. :D

Csakazt tudnam miert erzik magukenak a feladatot hogy masokat lebeszeljenek AMD-ről. :F

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3523) hobizoli válasza Raymond (#3513) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem nem kell
max ha kompromisszmokat kötsz
de akkor megint ugyanott vagyunk, hogy vmibol csak engedsz vminek a karara :DDD

meg bolti uj kiskerbrutto arakrol beszelek, amin van AFA, meg van hozza rendes gari is
nem a Bela altal okosba' szerzett, szurke/fekete/khmkhm forrasu, meg hasznalt arakrol, meg nem ugy számolva, hogy csak ezt es azt csereled ki a regi gépben, mert ara annak is volt, ami maradna

donto tobbseg nem ugy vesz gepet, hogy nezi ezeket a feltunoen baromi olcso, ki tudja milyen forrasu ajto garancias hardvereket a hadverapron, hanem boltbol veszi szamlaval, ujan, garival, amikor nem kell a gari miatt 6-8 helyre futkorasznia, meg hívogatnia az eladot, ha beut a krach

eleve egy aktualis i7 vagy R7 CPU es jobb normal ATX deszkaban egy 1080Ti-vel mar 350k felett van, es meg akkor vegyel hozza egy 4K-s monitort (szerintem mar itt túlléptem a 450k-t), meg normalisabb hazat, bele tapot, RAM-t, SSD-t, HDD-t, eger, bill, gamepad, joy, vmi rendesebb fejhallgatót, 5.1-s aktiv hangfalakat, gyarinal jobb CPU kuler, csip-csup, ez-az stb... ez siman 600k felett lesz, es akkor meg semmibol se vettel igazabol kiemelkedoen drágát a gephez a CPU+VGA kivul, csak atlagos aruakat egy alapvetoen "jatszos" géphez.... es meg egy 2in1 scanner+nyomtato vagy webcam sincs irva hozza, ami sok juzernek siman van atlagos gepeknel is
ezen MINDEN menne nagyfelbontasban, nem csak ma, hanem meg jovore is, es nem az a szint, amin "mar elmegy" ez vagy az most, aztán lesz, ami mar nem akar

egy jobb eger+bill lehet 20k, de lehetne siman akar 2x-e is, persze lehet venni 5k-ert is a kettot egyutt, de az olyan is
igen, sok game elfut egerrel, de vmihez az nem olyan jo azert
meg lehet venni 2.1-s aktiv dobozhangu hangfalat is, meg vmi gothedek 4k-s fejhallgatót is, amin olyan tompak a hangok, hogy sírsz, a jatekelmeny meg azzal kb a kanyarba' sincs
foleg ha elotte mar hasznaltal vhol annal jobbat is
mind regen vkinek az Adlib is hangkartya volt, mert hangot adott az is, meg az SB AWE32 is az volt
csak a ketto kozott volt egy kisebb dimenzio... mondjuk arban is
most is van mar mindenen integralt hangkartya, de egy dedikalt azert abbol is igencsak mas tud lenni (ezt sem irtam bele)
de ez mind mar vmi kompromisszum miatt lenne igy, mert zaros a budget erre

na szerinted ilyen gamer gepet ki mindenki vesz ujan?
megy rajta minden fullon meg jovo karacsonykor is, meg melle tuti multimedias elmenyt is nyújt, meg nem kell belenyulni kb 2 evig

az meg, hogy fel evente van egy elado 1080-s VGA 140k-ert, hagyjuk mar, mert ennyi erovel mindent meglehetne venni ott igy, ha ott ülsz a gep elott 0-24h es ezeket a joarasitott csemegeket mind egybol elviszed a tobbi keselyu elol
aztán 1.5-2 ev alatt végre meglesz végre egy gep kb felaron ugy
wow
addig meg lehet nezni a falat, mert vmi meg hiányzik belole, meg eleve el is avul a fele :U

amúgy az utolso mondatod pont azert vicces, ami itt lejjebb be is volt rakva vminel: G4560 57fps vs R7-1800 64fps :DDD es ez mar min fps
gyakorlatilag +140k ~10%-ert
errol beszelek
ha vkinek mindenbol a tuti kell, mert igenyes, mert neki aztán ultra-n menjen a letezo legtobb fps-t hozva max felbontason, akkor arra nincs rendes gamer gep 6-700k-g
az alatt kompromisszumos gep van csak a penz miatt

lehet nem tudna kozben stream-lni, meg vírust kerestetni, meg renderelni, de lehet nem is akarna amúgy se

több drón kell ;P

(#3524) Dilikutya válasza hobizoli (#3523) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az 5.1 aktív hangfalaktól óvjon meg az ég! Van egy külső Technics erősítőm, két belül cserélt Orion ládával, szigorúan 2.0, zenére, filmre, játékra elsőosztályú. Mellé 6000-ből egy kb. dupla árúakat leköröző hangminőségű Maxell Retro DJ fejhallgató. Ezekkel tökéletes a játékélmény. Nyilván aki ennyiből épít gépet, megveszi a drágább fejhallgatót, meg 40000-ért billentyűzetet+egeret, de utóbbinál annyiért már felült a bullshit vonatra, darabjáért 10000-nél többet adni baromság. Nyilván 600-700 ezres gépeknél már ez sem szempont.
Egy i7 1080Ti-vel egyébként nem feltétlenül kell. 4K-hoz igen, de az még kicsit a luxus, azt meg kell fizetni, de 1080p-nél már ésszerű árú gépeket lehet összerakni, amik évekig jók.

Abban egyetértek, hogy ha kell egy gép, akármire is, nem fogok az aprón vadászni rá alkatrészenként több eladóval bohóckodni. Kedvencem az a sefter, aki úgy hirdeti magát, hogy még az árkeresőket is beleveszi a hirdetésbe, hogy mennyivel jobb ő, de a gari nem hozzá szól. És közben egy 220 ezres kártyáról van szó, épeszű ember ilyet nem az apróról vesz. Én mindent egy helyen szoktam venni, úgy még kedvezményt is kapok, meg visszajáró vagyok, majdnem kijön az aprós "új+garis+számlás" ár, csak mellette van egy fix hely, ahol tudom intézni az ügyes bajos dolgokat. Megjegyzem, e téren nem is panaszkodom, a közelmúltban még ezen túl is olyan pozitív csalódásom volt a garanciális ügyintézésben, hogy ha valaki tanácsot kér tőlem, hol mit vegyen, küldöm oda, ne aprózzon pár ezer forint miatt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3525) Raymond válasza hobizoli (#3523) üzenetére


Raymond
félisten

"meg bolti uj kiskerbrutto arakrol beszelek, amin van AFA, meg van hozza rendes gari is"

En is.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3526) wwenigma válasza hobizoli (#3523) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

G4560 57fps vs R7-1800 64fps :DDD es ez mar min fps
gyakorlatilag +140k ~10%-ert
errol beszelek

aha, nem egy ligaban focizik az a 2 proci, vedd mar eszre vegre magad... :F raadasul megneznem a jatekbeallitasokat azon a G-s cuccon mikor rottyant maga alá, melyik beallitast kell a " very very low minimum"-rol 1gyel magasabbra emelni, indul el a hatterben egy update, etc... Masreszt miert az 1800x-hez hasonlitod? De ennyi erovel a 6900k-hoz is lehetne, persze intelt intelhez nem szabad mert abbol mind jóóóóóó. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3527) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Nem olvastam vissza sok napnyit de kitalalom Euromail es hobizoli azota is keresztesvitezkent harcol hogy az intel mennyivel faszabb...
Azt hiszem ez a topic kifujt mar.

(#3528) olle válasza Malibutomi (#3527) üzenetére


olle
senior tag

Szerintem ikrek vagy legalábbis egy űrhajón érkeztek a földre...

Nem értik meg a dolgokat....

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#3529) wwenigma válasza olle (#3528) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

De amugy csúcs amit muvelnek. Jó fejek, izé csúcsok. ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3530) pipo112 válasza Malibutomi (#3527) üzenetére


pipo112
senior tag

:C :DDD

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#3531) Dilikutya válasza wwenigma (#3529) üzenetére


Dilikutya
félisten

Atyaég, ez a film... kíváncsi lennék, mit szedett az, aki kitalálta, hétvégére kéne egy kevés belőle kerti bulihoz. :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3532) olle


olle
senior tag

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#3533) hobizoli válasza wwenigma (#3526) üzenetére


hobizoli
nagyúr

lehet nem tunt meg fel, de ezeket egyfoma videobeallitasokkal nezik egy adott tesztben

az az 57fps min az gy.k. azt jelenti, hogy ez ala nem ment soha semmiert
de ha le is megy 45-50-re miatta, az meg akkoris boven jatszhato sebesseget jelent beszaggatas nelkul
lehet a max fps-ben volt 30fps diffi is, meg átlagban is egy 20fps-l jobb, de az igazabol nem szamit semmit

az meg hogy kozben mi van az update-l, pont lesz.rom
majd beallitom ugy, hogy csak értesítsen, es engedelyre toltse csak le, amit akar, amikor eppen a forumba irok, vagy a Facebook-t nezem
na?
vagy ennyi erovel kotessunk be a BIX-tol dedikalt uvegszalat is, mert egyes csirabb ISP-k 20Mbps lag-s netje mellett egy ilyen letoltes a 1800X-t vagy 6950-t is be tud szopatni akar, mert pont akkor jut eszebe letoltenie vminek azon 5GB-t

vagy az mekkora, amikor vki mobilneten tolja, aztán bejon egy videohivas vagy jól terhelt az adott cella
mondjuk karacsony/szilveszterkor, amikor egy SMS is fel-egy nap alatt megy at, meg keptelenseg hivast inditani orakig

több drón kell ;P

(#3534) olle válasza hobizoli (#3533) üzenetére


olle
senior tag

500mbit/s el vígan töltök lefele közben játszok német szerveren 30 ms el :D szaggatás sehol! Miről beszélsz? Jelzem intelem van.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#3535) hobizoli válasza Raymond (#3525) üzenetére


hobizoli
nagyúr

akkor szamolj, hajra
egy Z270 vagy B350-s alaplap, 7700k vagy 1700x, meg 1080 mar magaban ~400k monitor nelkul
4K-s monitorral mar röhögve 500k felett is van, es meg nem is 1800X-l ennyi, mert azzal lenne meg +50k kb
es meg be sem tudod ezzel inditani ezt, mert hiányzik egy valag minden hozza
nem gepatepites/upgrade, hogy a fel gepet kicsereljuk, mert ami marad is meg lett egyszer veve mar, az sem az egbol pottyant le ingyen
hanem vadonatuj minden
(ha mar "minden megy rajta maxon" a cel valoban kompromisszumok nelkul)

aztán meg a koritesre siman el lehet tapsolni meg 150k-t... igazabol 200k-t is es meg nem vettel semmi uber extra dolgot se
vki pl nem csak egerrel jatszik, mert egy auto/F1 szimulator egy FF kormannyal sokkal jobb, vagy a rep.szim egy joystick-l, vagy Fifa is jobb egy gamepad-l, meg 5k-s headset se az a minoseg, mint egy 20-30k-s db

több drón kell ;P

(#3536) BReal válasza hobizoli (#3535) üzenetére


BReal
addikt

Egy 1080 180e Ft, egy B350-es lap 25000-270000 Ft-ért hazavihető (4 memória slotosat néztem direkt), 1700X pedig 110000 Ft. Ezt akárhogy is számolom, 315-317e Ft. Apró finomítás, hogy az 1700X teljesen fölösleges, ott az 1700 10e Ft-tal olcsóbban, sőt, ott az 1600 40e Ft-tal olcsóbban, így egy B350+Ryzen 1600+1080 megvan kb. 275000 Ft-ból. Ez laza 120e Ft-tal kevesebb, mint az általad kalkulált ár úgy, hogy 6 magot kapsz a 8 helyett, de játékteljesítményben ugyanazt kapod. Nem is tudom már, hogy kitől jött az a 700e Ft-os gép kell játékra, de mókás, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#3537) Euromail válasza Malibutomi (#3527) üzenetére


Euromail
aktív tag

fuck yeah :DDD


autistic screeching=autista harácsolás

[ Szerkesztve ]

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#3538) Euromail válasza BReal (#3536) üzenetére


Euromail
aktív tag

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#3539) Dilikutya válasza Euromail (#3537) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az is gáz, aki postolja ezeket a fos paintbrush "poénokat", ugye tudod? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3540) Yutani válasza Dilikutya (#3539) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem, nem tudja. :D

#tarcsad

(#3541) wwenigma válasza Euromail (#3537) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez még hiányzik:

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3542) Euromail válasza Dilikutya (#3539) üzenetére


Euromail
aktív tag

dehogy :N mindig jó kedvre derül az emer ha ilyet lát :DDD

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#3543) Euromail válasza wwenigma (#3541) üzenetére


Euromail
aktív tag

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#3544) Egon válasza Raymond (#3513) üzenetére


Egon
nagyúr

Normalisan esszeruen osszerakott csucs PC-hez erolkodni kell hogy 500K fole menjen az ara. Persze lehet, de akkor mar irracionalis komponenseket valogatsz ossze es csak azt nezed hogy draga legyen vagy olyan elorelepesek vannak hogy +10% alatti teljesitmeny dupla aron stb.

LOL.
Tavaly vettem az adatlapomon látható gépet. Nettó árakat írok (ezresre kerekítve). Lap 30K, proci 55K, vinyók 40K, ram 20K, vga 120K, táp 30K, monitor 110K. Ez összesen nettó cca. 395K (bruttó 504K egészen pontosan). SSD-t a régi gépből raktam át, valamint nem cseréltem házat, beviteli eszközöket sem, tehát ez messze nem egy teljes konfig, 500K felett van, és nem igazán látom mi lenne benne a luxus: még csak nem is felsőkategóriás cuccokból áll (nincs benne i7, 1080, a lap is max. középkategóriás, nincs benne gigawattos Enermax táp, G-Sync-es monitor stb.).
Persze ha nem számolunk monitort, az más tészta, és a vinyók cca. összesen 50K-s bekerülési költségét is meg lehet spórolni, de akkor ott az SSD, illetve a felsőkategóriás lap, proci, vga felára... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3545) Raymond válasza Egon (#3544) üzenetére


Raymond
félisten

500K HUF = 1625 EUR

150 = Z270 alaplap
350 = i7-7700K
50 = normalisabb CPU huto
150 = 16GB RAM
100 = 250GB SSD
80 = 3TB HDD
500 = GF1080
50 = 500W PSU
100 = normalis haz

Ez 1530EUR es ha akarom lehet tobb vagy kevesebb es persze lehet kombinalni a 150EUR haz+tap aranyokkal vagy epp lehet +50EUR mert 500GB SSD kell stb. De ugyanugy lehet sima i7-7700 es akkor megsporolsz 50 CPU plusz 50 huto arat. Vagy lehet egy R5 1600 ahol megsporolsz 150-et a CPU-n es 50-et a lapon, igy lesz 1330 a fentibol. Meg a magasabb AFA-val is abbol az 1530-bol csak olyan max 1650 lesz. Ez messze van az eredetileg emlegetett 700K HUF = 2275 EUR-tol.

Es ez mind a per pillanat elszallt RAM es SSD arakkal van.

A monitor-nal meg az van hogy semmi koze a PC-hez, rengeteg a variacio es persze mint a kollega irta mert bizonyitani akarta az igazat lehet valami batar draga nagy 4K-s monitort is valasztani, de akkor azt ugyanugy lehetne az olcso PC melle is valasztani.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3546) Egon válasza Raymond (#3545) üzenetére


Egon
nagyúr

Oké, kihoztad szűk 30K-val olcsóbbra (egy pár lényeges komponens, pl. beviteli eszközök nélkül), csak hogy iagazad legyen és 500K alatt maradjon: azért érzed, hogy ezzel bő 5%-ról vitatkozunk? :U
KIhagytam a felsorolásból a hangkártyát, illetve hogy az előző konfigból átmentettem a Noctua D14-et, így procihűtőt nem kellett vennem. Azért vettem olcsóbb lapot (Z170-A helyett a K-s verziót), mert a bevált PCI-os hangkártyám (Xonar D1) nem ment volna bele a drágább lapba, és ezen spórolni akartam. Egy nulláról összerakott konfigba minimum Xonar DX-et választottam volna (+20K), és a lap is drágább lett volna cca. 10K-val. Az olyan apróságokat, mint minőségi új házhűtő ventik vásárlása, vagy éppen az egérpad cseréje, már nem is említettem, pedig összességében gyorsan össze lehet hozni ezzel is 50 EUR-t.
A felsorolásodban az alaplap max. középkategóriás 150 EUR-ért, messze van a felsőkategóriától. A monitor pedig a PC része, mivel megjelenítő nélkül max. arra jó a cucc, hogy az ajtót kitámaszd vele.
Summa summarum: lehet hogy a kiinduló 700K túlzás volt, de igencsak túlzás az a kijelentés is, hogy Normalisan esszeruen osszerakott csucs PC-hez erolkodni kell hogy 500K fole menjen az ara.
Lehetnek olyan egyedi, szubjektív igények (pl. hangkártya, extra beviteli eszközök (joystick és társai), amelyek nem igazán tartoznak sem a luxus, sem a felesleges kategóriába (pl. nekem is megvan az oka annak, hogy 2 db vinyó is van a gépben az SSD mellett).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3547) Raymond válasza Egon (#3546) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tulzas, ott a "Normalisan esszeruen osszerakott csucs PC-hez erolkodni kell hogy 500K fole menjen az ara." lenyeg az idezetben. Vehetek 250EU alaplapot is, csak minek, azert hogy 250EUR alaplap lesz? Mit ad egy normalis 150EUR Z270-es lappal szemben? Van ertelme? Nincs. A tobbi felsorolt dolog szinten (hangkartya, joystick, extra beviteli eszkozok) mind olyan ami nem tartozik bele, mert teljesen egyeni kovetelmeny. Igen, vehetsz beloluk orult dragat, de nem alltalanos kovetelmeny es nem attol lesz csusc a PC mert egy LED-es 150EUR billenyuzet van hozza. A csucs PC attol lesz az hogy ugy teljesit - a megfelelo CPU/GPU/RAM kombinacio. Az alaplap aszerint hogy milyenek a kovetelmenyejk extrakra, de dragabb mint 150EUR Z270-es nehez megindokolni, mert azokban minden benne van, sot tobb is ami a legtobb felhasznalonak kell.

"csak hogy iagazad legyen és 500K alatt maradjon: azért érzed, hogy ezzel bő 5%-ról vitatkozunk? "

Nem, es csak nem is nezegettem komolyabban arakat, inkabb a magasabbat irtam oda. Gyakorlatilag az osszes komponensen lehetne faragni ugyn hogy semmi nem valtozna a "csucsteljesitmenyen". Es most itt nem olyanra gondolok hogy egy 20EUR haz+tap kombok vagy hasonlo. Az SSD es a HDD se kerul annyiba, haz, tap szinten van mas valasztas es ahogy irtam ott a CPU+alaplap kobinacio is. Vagy esetleg azon is elvitaznank hogy egy sima i7-7700 es GF1080 kombinacio nem is "csucs" PC? vagy egy 3.9-4.0Ghz-en futo R5 1600 azzal a GF1080-al? Es ott 100EUR-ok porognel le abbol az 1500-bol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3548) Euromail válasza Egon (#3546) üzenetére


Euromail
aktív tag

Hát kíváncsi lennék teljesítményben mennyivel tud többet ez a ... tiéd? ;]

Bőven elég egy max 20.000ft-os lap(de én 15-ért veszek)+ i7 7700K 90.000Ft+ Kingston HyperX FURY 4GB DDR4 2400MHz 2Drarab 20.000Ft + Chieftec A80 20.000ft + Gtx 1080 aprórol 140.000ft-ért +ssd 40.000ft + ház max 10.000ft-ért = 340.000Ft

Ez így egy jelenlegi elég ütős gép ami a BF1-et 140 körüli fps-el viszi mi kell még?

sőt a te áradba már egy gtx 1080ti is simán beleférne amihez egy 2560x1060-as monitort is lehetne venni 80körül ez 500.000ft baszki nem egy gagyi agyon spékelt gép lenne szóval jól kidobáltad a pénzt hülyeségekre :DD :))

[ Szerkesztve ]

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#3549) Gyuri27 válasza Euromail (#3548) üzenetére


Gyuri27
félisten

15k-s lapba 7700k-t? Viccelsz ugye? Meg még tuningolod is? Persze, persze.
Meg noname fisfos ház gyári hűtővel is elég. Aha oké.
Nem mennél valami inteles topikba?

Amd - Radeon - Ryzen

(#3550) olle válasza Gyuri27 (#3549) üzenetére


olle
senior tag

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.