Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) kisza25 válasza Franklin (#421) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hm alakul ez

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#452) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Amiről nincs szó... Nekem, mint átlagos usernek, mit jelent, mit kell jelenteni annak, hogy: PCI-E 3.0 x8 ???
Azt látom én is, hogy nincs végig érintkező a nyák foglalat részén, de ez gyártói spórolás, vagy van valami technológiai, energetikai jelentősége? Mondjuk azt is értem, hogy egy hátrafelé nyitott x8 slotba is beszerelhető és nem lógnak ott feleslegesen érintkezők, de a rengeteg x16 foglalattal szerelt alaplapok korában miért volt erre szükség?
Konkrétan erről a kártyáról beszélek, miután jelenleg ez van "jó áron".

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#453) kisza25 válasza djculture (#446) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azért az tulzás, hogy lowon van 30-40 FPS, frostbite 3 alatt (bf3-4 BFH, BF1, Battlefront) lowon 150-200 FPS van fullHD.ben 950-el

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#454) paperboy válasza turbokappa (#450) üzenetére


paperboy
senior tag

Nem értem a gondolatmeneted, hát ezt is gyártják, amit leszaroztál és látnak benne fantáziát...

(#455) FefeeX válasza turbokappa (#450) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem akarlak megbántani, ezért inkább csak annyit írok, hogy kisebbségben vagy a nézeteddel.
Elhiheted, hogy nem azért veszek ennyiért kártyát, mert nem tehetem meg, ha van mellette egy idei retina MBP-m többek között...

(#456) Polllen válasza djculture (#448) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az, hogy a low és a high között nagy különbség van, nem vitatta. Abban viszont igaza van, hogy egy mai játék low graf-ra állítva is teljesen jól néz ki.

A játékosok zöme még mindig default beállításokkal játszik és igazából a 30 vs 60 fps sem érdekli. Nekik is teljesen megfelel majd ez a kártya, ha akarnak ennyit rászánni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#457) FefeeX válasza Polllen (#456) üzenetére


FefeeX
veterán

Évekkel ezelőtt néztem a videót, mikor valaki a konzolt anyázta a PC-vel szemben, ott a videó, és fűszálakat lehet rajt számolni... Ki az, aki megállítja, kinagyítja és azt számolgatja? A játék nem attól lesz jó, hogy mostanság már csicsásabb mint az igazi felvett videó, ráadásul a részletekre egy jó játékban oda sem tudsz figyelni, az max a haverok előtti vagizásra nagyon frankó. Vagy vigaszul, mikor valami sz@rt vettél, de legalább jól néz ki...

(#458) peti_s válasza FefeeX (#457) üzenetére


peti_s
addikt

Szerintem nem baj ha szép egy új játék, csak ez ne a játékélmény rovására menjen. :) Nekem sok új játékból a jó történet, a jó fizika hiányzik, és hiába szép, ha 2 óra után már unalmas. (számomra)

(#459) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Nem tudom kik vennék ezt a kártyát... Jelenleg van lehetőségem videokártyát venni 50k plafonnal. GTX950-em van most is, de ez helyett simán megveszem 43k-ért a fentebb linkelt példányt. Nem fanyalgok. Amire nekem kell, elég és ha kicsit fejleszteni tudom, illetve cserélem a cpu-mat is idén, akkor sem lövöm főbe magam, mert fúhádén viszi ami nekem kell. Azt meg én érzem baromságnak, hogy a most 43-ért megvehető RX460 olyan pofátlanul drága lenne, miután tavaly karácsonykor vettem a giga wf2 oc 2 kártyámat 50-ért. (jelenleg ez 47 körül kóstál.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#460) FefeeX válasza peti_s (#458) üzenetére


FefeeX
veterán

Pont ez a lényeg, beleraknak x fejlesztési időt. Ami nem lesz több, mert nem többet fizetsz évről évre, hanem pont kevesebbet, főleg, ha még az inflációt is számoljuk a csökkenő árak mellett.
Azt most a grafika miatt átcsoportosították a legtöbb játéknál, és látszik is az eredményen. (te sem dolgoznál fele pénzért duplát szerintem :) )

(#461) djculture válasza kisza25 (#453) üzenetére


djculture
félisten

Majd nézd meg az uj deus exet meg egyéb modern motorral készült játékokat amik jönnek. Frostbite-nél nincs normális fizika meg semmi csak a látvány van.

(#462) gyurkikrisz válasza djculture (#446) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

gyenge a 950 a f*szt. stabil 60 megvan rainbow six alatt, csak nem kell mindent ész nélkül felhúzni maxra. én nyugodtan tudok aludni úgy, hogy nem látom ki a hangya p*csét a játékban.

ez a 460 megy egy förtelem. GTX 950 gyalázza a 4GB-os 460-at!!!!!!!

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#463) djculture válasza gyurkikrisz (#462) üzenetére


djculture
félisten

Most igen mondom jönnek olyan játékok amik annyira gépigényesek hogy a 950 meg még az én 1060-am se fog érni egy lófüttyöt sem. Már a deus exet pletykálják hogy megeszik 10-16 giga közötti rendszer ramot meg megszik 6-8 giga vramot full hd-ben. Jövőhéten lesz botrány ilyen téren az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#464) ripla válasza djculture (#463) üzenetére


ripla
őstag

igen, igen, igen... én meg a witcher 3-at egy lassan 4 éves gépen vittem végig, i5 - 3,4 ghz, 8g ram, meg egy hd6950-el amin 1g memória van.
így festett:

nem kell minden hülyeséget benyalni, főleg nem a hivatalos infókat, amik az esetek többségében orbitális kamuk.

(ma néztem meg az 52 perces star citizen gameplayt, na arról elhiszem, hogy felzabálja majd a gépet.)

(#465) Franklin válasza djculture (#463) üzenetére


Franklin
addikt

Nem mindenki akar a legújabb játékokkal mindent maxra húzva játszani. Sokan vannak, akik 1-2 régi kedvencet tolnak csak (Dota, LoL, CSGO, TF2, Civ 5, stb). Vagy egyszerűen nem tudnak/akarnak többet kifizetni egy vga-ra.

Nekik jó lehet a 460/1050.

Ne akarj mindenkit lebeszélni ezekről a kártyákról.

(#466) Polllen válasza Franklin (#465) üzenetére


Polllen
nagyúr

LoL, CSGO, TF2

Ezekhez minek a 460 ereje?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#467) core i7 válasza Polllen (#466) üzenetére


core i7
addikt

Lehet 4K-n akarja őket tolni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#468) Franklin válasza Polllen (#466) üzenetére


Franklin
addikt

Na mi az, már meg túl erős a 460? ;]

Vannak akik mostanában vesznek új kártyát, vagy mondjuk 144 Hz-en akarják tolni a fenti játékokat.

(#469) core i7 válasza Polllen (#466) üzenetére


core i7
addikt

Na igen vagy a 144Hz az azért Online FPS-ekben az jól jön :)

[ Szerkesztve ]

(#470) Polllen válasza Franklin (#468) üzenetére


Polllen
nagyúr

A 144Hz-t elfogadom magyarázatnak :DDD Bár ahhoz kell egy olyan megjelenítő is és akkor meg már nem biztos, hogy ez a kártya kellene.

De amúgy hja, egy LoL-hoz biztosan erős, masszív pénzkidobásnak érzeném, ha csak ahhoz vennék ilyen vga-t.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#471) , válasza Cifu (#432) üzenetére


,
addikt

Igen, természetesen a magam nevében beszélek. Szerintem ezen a téren nincs olyan, hogy x vagy y személynek lenne igaza. Meggyőzni pedig pont ezért nem akarok senkit sem az "igazamról", mivel az nem más, mint az én személyes véleményem és a tapasztalataim.

Egy biztos: én ha kiadok egy rakás pénzt egy új videokártyára, akkor tutira nem a régi játékokkal fogok játszani, hanem az újdonságokkal. (A régieket már úgyis végigjátszottam/kipróbáltam a régi videokártyáimmal.)

Korábbi munkahelyeim egyikén, ahol új számítógépek és konzolok értékesítése is a feladataim közé tartozott, az eladott gépek mellé játékokat is ajánlgattunk. Soha senki nem akarta megvenni az 1-2 éves címeket, hiába voltak töredék áron, mindenki az új címekre "bukott" 2-3-szoros áron.

Ettől függetlenül persze kivételek lehetnek.

(#472) , válasza shteer (#441) üzenetére


,
addikt

Youtube-on találtam, itt 3 db játék alatt hasonlítják össze a 2 GB-os változatot a 4 GB-ossal:
https://www.youtube.com/watch?v=44_HUyleIxI

[ Szerkesztve ]

(#473) , válasza gyurkikrisz (#462) üzenetére


,
addikt

Szerintem nézőpont kérdése, hogy kinek mi a gyenge. Nekem GTX 960-ból volt több darab is, de még azok is nagyon gyengék voltak a vele kb egy árban lévő R9 380-akhoz képest. Persze ha az ember hajlandó a kompromisszumokra, akkor akár egy APU-s rendszerrel is el lehet játszogatni. Kinek mi az igénye.

Na ne viccelj már, egy GTX 950 hol gyalázza az RX 460-at? :DD
Itt a teszt:
Teszt

Persze nézhetsz más teszteket is, de sehol sem gyalázza, mert kb ugyanazt a teljesítményt tudja a GTX 950, mint a nála majdnem 10ezer Ft-tal olcsóbb(!!!) RX 460.
Itt egy másik teszt, és itt van külön egy összehasonlító táblázat az RX 460 és a GTX 950 viszonyára is:
http://www.hardwareunboxed.com/amd-radeon-rx-460/

Ezzel gyakorlatilag az RX 460 ki is végezte a GTX 950-et, mert ezek után épeszű ember már nem fogja azt megvenni, hiszen ugyanazt a teljesítményt kapod meg sokkal drágábban. Annak a kártyának a napjai meg vannak számlálva. Kész, vége, ennyi volt. Mire pár hónap múlva beáll az RX 460 ára olyan 30-35ezer Ft-ra (hisz már most, a megjelenésekor is 37e volt a PCX-nél!), addigra a vele egy szinten lévő (DX12 alatt még sokkal gyengébb is) GTX 950-et max 25ezer Ft-ért lehet majd megvenni hardveraprón használtan. (Annál többet mondjuk nem is ér.)

(#474) kisza25 válasza djculture (#461) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

de a fizika a CPU-t szokta enni nem a vga-t, meg azokkal nem játszom, az nem is érdekel
amúgy most kiemelsz egy olyan játékot ami meg sem jelent és szarul van optimalizálva,
Na mindegy 100eFt-ot nem adok ki VGA-ra nekem annyit nem ér, pedig sokat játszom, de akkor sem

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#475) MrDerekas válasza MrDerekas (#452) üzenetére


MrDerekas
addikt

Erre valaki? Tényleg érdekelne.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#476) kisza25 válasza MrDerekas (#452) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sávszélességbeli különbség van, de ekkora teljesítményű kártyánál nem fog számítani

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#477) MrDerekas válasza kisza25 (#476) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Köszönöm! A tippem is ez volt, csak nem tartottam kizártnak, hogy vakvágányon járok.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#478) kisza25 válasza MrDerekas (#477) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mondjuk, ha csak 1-2 eFt al olcsóbb azért csak a x16-ost venném, mert ki tudja dx12 nek mi a nyűgje:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#479) MrDerekas válasza kisza25 (#478) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igazából nem nagyon látom, hogy lenne teljes nyákos. A jelenlegi kínálat az x8, ez van. Tehát tényleg nem értem, hogy miért... Láttuk már, hogy amit 128 bites interfészen képes elérni az egyik, azt 256 biten tudja a másik. Nyilván nem ugyanaz a két dolog, de valami hasonló arány lehet a technológia mélyén. Szívesen olvasnék erről valami feltáró cikket, csak még nem találtam.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#480) djculture válasza MrDerekas (#479) üzenetére


djculture
félisten

Kevesebb bekötés olcsóbb a nyák.. ennyi. Polaris 11-nek meg elég a pciex 8-as kapcsolat is

(#481) kisza25 válasza MrDerekas (#479) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ha mind ilyen akkor egyértelmű a dolog, neten fellelhető csúcskártyás teszt is x4 vs x8 vs x16 és még ott is elenyésző az x8 vs x16 különbség
van sok erről a neten
pl egy videó

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#482) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Köszi srácok! Akkor nem visszalépés az x8. Legalábbis átlag user szempontjából. Meg lettem nyugtatva :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#485) turbokappa válasza FefeeX (#455) üzenetére


turbokappa
senior tag

Na látod,erről beszéltem,ez az igazi oximoron!

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#486) turbokappa válasza paperboy (#454) üzenetére


turbokappa
senior tag

Persze,hogy látnak benne fantáziát,mert üzlet!
Miért gyártanak ennél sokkal gyengébbet is,mert erre van kereslet,ha a 3millós notebookokra lenne akkkor azt is gyártanák.A probléma gyökere ott fakad,hogy olcsó legyen,mert ez nekem még elég,aztán kijön 1-2 tuti cím,aminek meg már kevés lesz,aztán kell egy rendes kártya. Tudom,hogy kevesek engedhetik meg maguknak,hogy 1070 v 1080-at vegyenek,de egyszerűen nem lehet megkerülni ezt a témát,mint azt hogy egy rendes procit vegyünk.Kell írni egy reklamáló levelet a játékkészítőknek,hogy fogják vissza magukat :DD
Szóval mesterségesen generálják,hogy fejleszd a géped,különben ps,vagy xbox a megoldás.

Nekem sincs most pénzem 1070-re,de fél évet kibírok,mire összerakom.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#487) ,


,
addikt

Ha valaki vásárolni szeretne, hardveraprón is 40ezerért van a 4 GB-os RX 460, illetve a kander.hu-n is ingyen szállítással, illetve a THX1000 vásárlási kód megadásával 40500 Ft a 4 GB-os RX 460.

(#488) djculture válasza , (#487) üzenetére


djculture
félisten

Én a 70 ezer körüli normális 470-esre várok. Már xfx van 71-ért de jó lenne inkább sapphire..

[ Szerkesztve ]

(#489) , válasza , (#487) üzenetére


,
addikt

Figyelem, a hozzászólásomban amit írtam oldalt, ott a típusszám alapján az sajnos csak egy 2 GB-os változat lesz, valószínűleg a nevét elírták, és nem a 4 GB-os.változat lesz az.
Viszont 41-42ezer Ft körüli áron máshol is van már tényleg 4 GB-os.

(#490) djculture válasza , (#489) üzenetére


djculture
félisten

Azért megnéznék egy tesztet 4 giga vs 2 giga. Már csak azért mert már a 380-ra vagy a gtx 960-ra is felesleges volt a 4 giga. Tele van a youtube is ilyen teszt videókkal, bárki megcsodálhatja hogy lószar különbség nincs elég sok játéknál .. Nem az a limitáló már ott se hanem a feldolgozók száma.

[ Szerkesztve ]

(#491) Devas válasza djculture (#490) üzenetére


Devas
őstag

Hogyne lenne kulonbseg. Van kabe feltucat jatek, ahol 1080p-n minimumra is keves a 2 gb. Elindul, jatszhato, csak akadozgat.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#494) djculture


djculture
félisten

Ja ami fontos hogy ha valakinek analóg dsub van csak a monitoron az ne vegyen ilyet polarisokba nincs analóg kimenet már a dvi-on sincs mert DVI-D van csak. Hiába átalakitózna a leendő kártya tulaja.

[ Szerkesztve ]

(#495) gbors válasza djculture (#490) üzenetére


gbors
nagyúr

Itt van egy, és elég gyászos a 2GB-osra nézve.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#496) peti_s válasza gbors (#495) üzenetére


peti_s
addikt

Azért ezen most meglepődtem, nem hittem volna hogy egy belépő szintű kártyánál kell a 4 GB.

(#497) gbors válasza peti_s (#496) üzenetére


gbors
nagyúr

Általánosan nem kell, ez valami 460-specifikus gondnak tűnik. Elvileg driverrel javulnia kellene, csak garancia nincs rá.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#498) AxBattler válasza gbors (#495) üzenetére


AxBattler
félisten

Computerbase-re nem hagyatkoznék, vannak rendszeresen ééérdekes eredményeik.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#499) gbors válasza AxBattler (#498) üzenetére


gbors
nagyúr

Én egyetlen olyan oldalt nem tudnék mondani, ahol nem olvastam égbekiáltó baromságot teszteredményként, a computerbase simán a jobbak között van. Szerintem.
Amúgy a 2GB számok összevágnak a leakelt mérésekkel, ami alapján a 460 kétségbeejtőnek tűnt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.