Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Cifu válasza PuMbA (#150) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mintha ugyanezt hallottam volna anno a DX12 esetében, mindenféle GCN generációk és DX12 Tier-ek felemlegetése nélkül.

Elítélni való lenne, ha egyszer már belehazudtak a képünkbe, akkor másodjára nem hiszem el, hogy márpedig ez tényleg így lesz? :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#152) FefeeX válasza sakal83 (#149) üzenetére


FefeeX
veterán

Sikerült egy konkrét példát hozni, ami nem támasztja alá 1:1-ben a piaci trendeket (mondjuk ellent sem mond nekik), hadd gratuláljak... :C
Főleg, hogy a 370 tudomásom szerint soha nem volt belépőszintű kártya...

[ Szerkesztve ]

(#153) 04ahgy válasza sakal83 (#149) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem kerültem ki semmit, mert te az általunk számolt 98%-ot (ami a 8 GB-os kártyával lett mérve) hasonlítottad a 4 GB-os RX 460-hoz, a 4 GB-os RX 470 árával, annak ellenére, hogy szerepel, mivel volt mérve, és itt is le lett írva, és azóta folyamatosan csak savazol és vádolsz. Ez a szándékos kikerülése a dolgoknak.

A másik meg az, hogy nem az RX 470-hez viszonyítva készült az értékelés, és nem annak az árazását vettem viszonyítási alapnak, ez is világosan le lett írva. Az általa lefedett ársávban található GPU-k árát és tudását vettem alapul.

Ennyi erővel módosíthatnám is az RX 470 értékelését különösen ajánlottra (nem fogom), mert csak két és félszer olyan drága, mint a 750 Ti, és 4x gyorsabb. Vagy mert hétszer olyan drága, mint a GeForce 210, és harmincszor gyorsabb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#154) sakal83 válasza FefeeX (#152) üzenetére


sakal83
addikt

Nézd itt van még egy: :B

PH teszt 2013.10.08-án

270x vs 280X

200 dollár vs 300 dollár

árkülönbség 50% teljesítmény 35%

Épp PH-s tesztek, épp vga piac, épp ugyanaz a gyártó...

Kezd trendszerű lenni? :DDD

De, hogy reagáljak a belépőszintre

PH teszt 2013.10.17.-én

260x vs 270x

40k vs 54k

árkülönbség 37% teljesítménykülönbség 47%

Ez is persze kivétel:

Ja és a gyöngyszem a PH véleményből:

"Az R7 260X a részletesség bizonyos mértékű korlátozása mellett még a legújabb játékok esetében is megfelelő lehet Full HD felbontáshoz, de ezért teljesítményért cserébe egy kissé kedvezőbb árat várnánk, ugyanis a Radeon R7 260X számításaink szerint 40 000 forint környékén lesz elérhető"

(#155) Franklin válasza ->Raizen<- (#143) üzenetére


Franklin
addikt

Én olyan tesztet szeretnék/csinálnék, hogy milyen beállítással lehet elérni full hd alatt a fix 60 fps-t, illetve e-sport játékok alatt melyik kártya képes full HD felbontásban 144 fps-t kitolni, ha minden grafikai opció a minimumon van.

(#156) ->Raizen<- válasza Franklin (#155) üzenetére


->Raizen<-
veterán

1600*900 és medium beállítás való szerintem ezeknek a kártyáknak AA nélkül.

(#157) sakal83 válasza 04ahgy (#153) üzenetére


sakal83
addikt

Oké csak min. 77%

Nem vádollak, csak egy egészséges kritikát várnék el, mint AMD-t előnyben részesítő vásárló, mert a kritika jobb teljesítményre ösztönzi a gyártót is, ami mindenkinek jó. És az, hogy egy látványosan AMD párti oldal nem illeti kritikával egy olyan terméket, amely kritikán aluli a jelenlegi árazással (35 k a reális ára), az baj.

A versenytársai már jó egy éve a piacon vannak. Értem az ezekhez való hasonlítást (az NVIDIA még nem lépett). De gyakorlatilag 6% van a 370 és a 460 között ugyanazon árszinten egy évvel később.

A 480 is jónak indult - versenytárs nélkül -, majd a 1060 eléggé felvette a versenyt...

És igen, a 470 megérdemelné a különösen ajánlott jelzőt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#158) ollie válasza VinoRosso (#86) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor megkérdezném, hogy mi értelme van olyan VGA tesztnek, ami nem VGA limites? Nem azt akarod látni, hogy mennyit lehet kihozni a VGA-ból?

***

(#159) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Sokadjára olvasom, és sokadjára zavar, hogy a fogyasztás "szemre átlagolt"-leolvasás... Miért nem lehet egy olyan mérőt használni, aminek az értékeit lehet "olvastatni" (értsd memóriakártyára ment, és utólag kiértékelhető")??

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#160) ollie válasza kwzatz (#92) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hiába írnak 1,3GB-t max, ha a saját szememmel látom játék közben, hogy betelik a 2GB-s VGA memóriája (kijelzi futás közben a GPU-z).

***

(#161) pomorski


pomorski
őstag

Nagyon vártam ezt a tesztet (is), köszi!

(#162) robertosz91


robertosz91
tag

Elolvastam volna a cikket nagyon szívesen, de a k... rva mobilhirdetés kb a fél cikket kitakarja és nem lehet eltüntetni. Csináljatok vele valamit mert nagyon idegesítő. Eddig megjelent felül, most meg összevissza. (opera mini-n)

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#163) Raymond válasza robertosz91 (#162) üzenetére


Raymond
félisten

opera mini:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#164) partxxx válasza ledgeri (#159) üzenetére


partxxx
tag

mert ez az egész "teljes rendszer fogyasztása" egy teljesen torz mérés, semmivel sem lesz pontosabb ha kiértékeled :)

PCI riser és 6/8 tűs vonalat kéne mérni

kis elektronikai tervezéssel megoldható, és sorosan ki lehet belőle olvasni, logolni

[ Szerkesztve ]

(#165) Riddick77 válasza PuMbA (#150) üzenetére


Riddick77
tag

A konzolokban szerintem GCN 1 van még,vagy annak egy speciális verziója. /X1 FAT,PS4/

De,mivel kijött a Xbox One Slim,meg hamarosan a PS4 Neo,azokban már GCN4 lehet szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

KL

(#166) ledgeri válasza partxxx (#164) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mondjuk ja, és IGP nélküli proci révén, még azt se lehet szűrni... OK, elfogadom.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#167) PuMbA válasza Riddick77 (#165) üzenetére


PuMbA
titán

Nézz utána, már évek óta elérhető a pontos specifikáció, hogy mi van bennük, akár Wikipedián is. GCN2-esek, pár speciális, akkoriban még nem tudták, hogy majdani GCN4-es kiterjesztéssel, illetve itt a PH-n is minimum ötezerszer lett említve a konzolok megjelenése óta, hogy GCN2 alapúak :)

[ Szerkesztve ]

(#168) kovsol válasza 04ahgy (#105) üzenetére


kovsol
titán

Egyébként attól, hogy van rajta extra tápcsaplakozó attól még nem kellene többet fogyasztania nem? Nekem úgy lenne logikus, hogy attól hogy adott a magasabb keret még nem fog hozzá nyúlni ha nem igényli a kártya.

May the Force be with you!

(#169) Melorin válasza FefeeX (#144) üzenetére


Melorin
addikt

Milyen 200+ wattról beszélsz? A 7850 100W-ot, a 7870 140W-ot fogyaszt nagyon MAXIMUM! link
Nekem Asus DCUII volt és teljesen hangtalan. :U

[ Szerkesztve ]

(#170) PuMbA válasza PuMbA (#167) üzenetére


PuMbA
titán

Valamint a konzolokban nem változtathatnak architektúrát, tehát ugyanaz van az Xbox One S-ben és a PS4 vékonyítottban is, hiszen gondolj bele, nem mennének rajtuk az eddig megírt játékok. A konzol nem egy PC, hogy összevissza cserélgeted benne a komponenseket. Szegény fejlesztők szénné optimalizálták a kódot egy adott hardverre, aztán egy váltással kidobatod a munkájukat a kukába? :) PS4 Neo-ba és az Project Scorpio-ban is egy pár helyen módosított GCN2 lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#171) Whysperer válasza kovsol (#4) üzenetére


Whysperer
addikt

Nekem eből az egészből az jött le,hogy a 1060 milyen bruális fejlődés.. mint a Total warhammer-nál GTX 960 27 FPS 1060 meg 60

50-60 ezret kiadok egy kártyáért akkor már inkább várok még 30-40 ezret egy 480-ra vagy egy 1060-r apróról.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#172) partxxx válasza ledgeri (#166) üzenetére


partxxx
tag

[link]

ez inkább tesztelésre, leválasztásra való

[link]

ez meg csak a plusz csatlakozókon lévő teljesítményt méri

ha van rá kereslet tudnék tervezni egyet, ami méri a PCI-ból felvett teljesítményt, külön a 12, 5, 3.3V-on és ami méri a közvetlen tápegységből felvett teljesítményt is (csatlakozónként szeparálva vagy kötegelve)

20 db, széria ára kb 8-10e ft/db lenne, de ez egy erős talán

(#173) Cifu válasza PuMbA (#170) üzenetére


Cifu
nagyúr

Valamint a konzolokban nem változtathatnak architektúrát, tehát ugyanaz van az Xbox One S-ben és a PS4 vékonyítottban is, hiszen gondolj bele, nem mennének rajtuk az eddig megírt játékok.

Egy GCN2-re megírt játék miért ne menne egy GCN4-es GPU-n? :U
A Scorpio kapcsán a GPU-ról egy info került ki, hogy 6 TerraFlops számítási teljesítményre képes. Viszonyításképpen az RX480 5,5 TerraFlops számítási teljesítményre képes - szóval annál is erősebb lesz. Másképpen jóval erősebb architektúra lesz benne, mint az XBone-ban - és feltehetően GCN4-es.

kovsol: Nehezen tudom elhinni, hogy az AMD csinál egy vadonatúj, 14nm-es, GCN2-es GPU-t...
Én azt tartom valószínűnek, hogy szoftveresen emulálja magát GCN2-nek, ha a játék azt akarja. Vagy ez sem játszik?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#174) kovsol válasza Cifu (#173) üzenetére


kovsol
titán

Ha már szét offoljuk a topicot legalább legyen helyre téve a dolog:
[link][link]

Érdemes adott topicot végig nyálazni, Abu leírta.

Az nem GPU, eleve egy APU-ról van szó. Szóval ígyis úgyis külön konzolba lesz gyártva, nem pedig egy 480 lesz beleemelve.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#175) gbors válasza FefeeX (#144) üzenetére


gbors
nagyúr

Megérteni mindent meg lehet, viszont teljesen irreális 20 és 24 FPSre kijelenteni, hogy az egyik kártya 20%kal gyorsabb. Ha ugyanis lejjebb veszel a beállításokból, és az FPS felmegy 40-50 közé, akkor egyáltalán nem biztos, hogy maradnak az arányok. Különösen érdekes ez a 460 és a 950 között, ahol az egyikben jelentősen több az ALU, a másikban közel dupla a ROP.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#176) Raymond válasza gbors (#175) üzenetére


Raymond
félisten

Ott a pont. Kategoriajanak megfelelo beallitasokkal van ertelme tesztelni ezeket a belepo(bb) szintu kartyakat es nem mindent Ultra/Epic/Insane vagy mittudomen milyen alapbeallitassal. Legyen meg legalabb a jatszhatonak mondhato 30FPS. A masik dolog pedig a 2560x1440 felbontas felesleges jelenlete a tesztben. RX470-nel ez meg erdekesseg, RX480-nal mar ott a helye, de az RX460 es tarsainal ez felesleges.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#177) ledgeri válasza partxxx (#172) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:Y :R

De na, ha már valaki csinált ilyet... akkor legalább a tesztelők használhatnák...

Köszi az infókért...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#178) kondás válasza rhonin (#18) üzenetére


kondás
tag

Nem esik itt semminek az ára :( Jó példa a GTX 950, miután kijött az új nvidia széria, nyár eleje óta még nőtt is az ára:(

(#179) Male


Male
nagyúr

Tudom, hogy nem erről szól a cikk, de külön köszönet azért, hogy a GTX950 és a GTX1060 is bekerült ugyanabba a tesztbe, így végre össze tudom normálisan hasonlítani, mennyit nyernék a váltással :)

(#180) FefeeX válasza Melorin (#169) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát nem tudom, a kettő még úgy sem vág össze, hogy kivonunk ugyanannyit mindkettőből... [link]
Teszt és teszt között is olyan különbségek vannak, hogy na... Aszerint viszont akkor az 570 nem ehetet többet mint 210W, holott a linked szerint az 317W...

(#181) Lacok


Lacok
őstag

Gyengébb szereplést vártam a kártyától viszont az ára az vicc.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#182) csongi


csongi
veterán

Erre a 4x szeriara sem kell lecserelni a R9 280 at. :)

(#183) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Miért nem került bele a tesztbe például egy HD7850/HD7870/R7 265? Sokan ilyen videokártyát szeretnének leváltani és pontosabb képet kaphatnának, hogy mire is érdemes.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#184) gbors válasza Ciccuka (#183) üzenetére


gbors
nagyúr

R7 370 = R7 265 + 2-4%

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#185) kwzatz válasza csongi (#182) üzenetére


kwzatz
őstag

Azért a 470/480 durván másfélszeres tempót diktál. :)

(#186) kovsol válasza Ciccuka (#183) üzenetére


kovsol
titán

Elég szarul nézne ki, hogy a 7870 gyorsabb nála. ;)

May the Force be with you!

(#187) Gainka válasza Raymond (#176) üzenetére


Gainka
őstag

Csak sikerült megtalálni mibe lehet bele kötni, kedves nyifinyafik. Tisztán látszik hogy pár parasztvakito beállitás offolása után hozza a játszható fps-t.

Úgy latom itt ph-n már mindegy milyen teszt vagy cikk íródik, vagy az életkor csökkent vagy tényleg butító porral szórnak minket szúnyog irtó helyett. :DDD

Köszönöm a tesztet. :))

(mar most van 38-ért sapphire)

[ Szerkesztve ]

(#188) gbors válasza Gainka (#187) üzenetére


gbors
nagyúr

Úgy látszik, a pH!n egyre inkább szokás olvasás és gondolkodás nélkül hülyeségeket beböfögni. Te játszanál 20 FPSsel?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#189) b. válasza gbors (#175) üzenetére


b.
félisten

Tökéletesen megfogalmaztad mire gondoltam végig az eredményeket böngészve. Ez a kártya med- esetleg néhol High beállításokra való, ott kellene kisajtolni belőle a játszható FPS-t, ami nem 20, de még a 30 FPS-t is necces játszhatónak titulálni. Lehet örülni , hogy plusz 4 FPS de igazából én 24 FPS-nek nem tudok.
IGP-vel sem 4K-n tolják a játékokat.

Ez inkább 750 Ti szintű ,vagy az alatti kártyákról érdemes választás 40 K alatti( bőven) áron. 950 ről nem előrelépés. Azért itt is ott vannak a Freudi elszólások a " A GTX 950-et sajnos nem tudta legyűrni, " másik oldalt emlegetve. :DDD
Neki a saját oldalán kellene sajnos nem legyűrnie kártyákat.
35 K körül azért nem lesz rossz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#190) kwzatz válasza Gainka (#187) üzenetére


kwzatz
őstag

"mar most van 38-ért sapphire"
Bestmarkt-on a 2GB-os, ahol csak 2 év garancia jár rá és másfél hét múlva átveheted, vagy van értelmes helyen is?

[ Szerkesztve ]

(#191) Gainka válasza gbors (#188) üzenetére


Gainka
őstag

Nem játszanék, azért írtam hogy par csoda effectet + az élsimitást offolok és maris "duplázodik" az fps. :)
Visszább vett grafikával külön tesztet lenne érdeme csinálni, szerintem.
De valószínűleg igy lesz mert mintha említve is lett volna.
Igy hogy ebben a tesztben ugyan azzal a beállítással mertek mint előző erősebb társait, jól látszik a kis vga ereje.

De teljesen mindegy, ha most minden játékot médiummal mertek volna az lenne a baj.

[ Szerkesztve ]

(#192) Melorin válasza FefeeX (#180) üzenetére


Melorin
addikt

Jó, akkor nézzünk egy olyan tesztet, ahol ugyanolyan metódussal és ugyanolyan konfigban lett lemérve sok kártya:
fogyasztás
teljesítmény/fogyasztás
Itt a teljes rendszer fogyasztása látható, nem a VGA-é.
Látható, hogy egész elit helyen tanyázik a 7870 teljesítmény/fogyasztásban is.

(#193) Melorin válasza Raymond (#176) üzenetére


Melorin
addikt

+1
A Dirt Rally Advanced Blendingje például nagyon gyilkos, egy 970-es kártyával sem merem bekapcsolni :DDD

(#194) #06658560 válasza b. (#189) üzenetére


#06658560
törölt tag

Na ez az, ezen teljesítmény szint esetén megérné megnézni hol állnak az AMD és az Intel integrált megoldásai. Nekem gyanús, hogy értelmetlenné teszik már ezt. S akkor marad az APU és a 470-től felfele tartomány.

[ Szerkesztve ]

(#195) Gainka válasza gbors (#188) üzenetére


Gainka
őstag

És még azt hozzátenném, hogy inkább úgy néz ki itt ph-n egyre inkább szokás kötözködni.
Eddig Abuval volt a bajotok most más írja a teszteket ez sem jo. Nektek semmi sem jo. :DD

(#196) gbors válasza Gainka (#191) üzenetére


gbors
nagyúr

De a jó ég áldjon meg, pontosan ezt írtam én is, és erre helyeselt Raymond. Akkor tulajdonképpen ki a nyifinyafi? ;)

Szerintem az a kötekedés, amikor azt írod, hogy "az lenne a baj", meg hogy "nektek semmi sem jó". Az, hogy rámutatok egy szakmai hiányosságra a teszttel kapcsolatban, és meg is indoklom, az mitől köteledés? 10-ből 6 játékban a teszt alanya játszhatatlan FPS-eket produkál (11-ből 7, ha az AotS-t is játéknak tekintem), így szerintem nem lehet kijelenteni, hogy jobb vagy nem jobb a 950-nél. Látni kellene, hogy normális FPS-ek mellett mit mennek a kártyák - lehet, hogy a 460 jönne ki belőle jól, mert a lusta játékoknál magas beállításban sok a ROP-intenzív post process. A lényeg itt nem az, hogy a pH! AMD párti vagy sem, hanem az, hogy a teszt eredményei nem mutatják meg, mit tud a kártya.
Ha vannak ellenérveid, akkor szívesen meghallgatom őket, de a "nektek semmi sem jó" beköpés az érdemben lószar.

(#194) Kopi31415: a 7850K durván a 25-30%-át tudja annak, amit a 460 mutat. Nagyon messze vannak az APU-k ettől a szinttől.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#197) turbokappa


turbokappa
senior tag

Ennél szarabbat nem fog kiadni? Hová süllyedt az amd? Jobban tenné ha felhagyna minden tevékenységével az infó területén,eddigi produktumai= 0

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#198) Ciccuka válasza gbors (#184) üzenetére


Ciccuka
veterán

Képletesen (nagy vonalakban):
390X - 290X
390 - 290
380 - 285 (akár 280)
370 - 265 (tripla matrica 7850)
360 - 260

:B [link]

De egyszerűen nem hiszem el, hogy gyorsabb lett az R7 265-nél.
Fogyasztásban is mintha ugyanazon a szinten lenne.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#199) kwzatz válasza turbokappa (#197) üzenetére


kwzatz
őstag

Ez így, hogy a 4GB-os RX 470 a legjobb ár/érték arányú kártya ma a piacon, azért elég erős volt. (még ha az RX460 igencsak gyengén muzsikál is)

[ Szerkesztve ]

(#200) Gainka válasza gbors (#196) üzenetére


Gainka
őstag

A vigyorgos smile mi a lószarnak an a mondat végén? :) Nagyon sértődős vagy ma.

Most azon töprengek hogy annak lenne értelme ha minden kategóriát más beállítással mérnének nem full káosz?

Ha most ez a teszt médium beállítással készül biztos pontosan tudjuk mennyivel lassabb az 1060-nál? Pl.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.