Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) #70516736 válasza MrDerekas (#600) üzenetére


#70516736
törölt tag

nem abba a gépbe ment az a fiamé lett
egyenlőre nem tudom összehasonlítani

ha a venti bekapcsol autó módba olyan 46-48 fok körül akkor van hangja felpörgeti olyan 2500-ra
a gtx 950 szvsz halkabb igaz ott 30% alá nem lehet levinni a fordulat számot

ez alá megy majd egy skylike i3

(#602) MrDerekas válasza #70516736 (#601) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem is nálad gondoltam, hanem nálam :D Összehasonlítom, letesztelem majd, aztán eldöntöm, hogy enyém és váltja a 950-et, vagy a családi gépbe megy szintén skylake alá az igp mellé/helyett. Nálam a Sandy "dübörög" még mindig. Jó lenne valami K procra cserélnem.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#603) Torry válasza MrDerekas (#600) üzenetére


Torry
addikt

Gtx 950 után szerintem nem a legjobb csere.
Nagyjából ugyanaz a két kártya.

Viszont, az i3-2120-t lecseréltem egy i5-2500-ra. Ég és föld, kell alá mindenképpen, legalábbis cs: go(min fps +80) és overwatch(min fps +50) alapján.

(#604) AxBattler válasza #70516736 (#598) üzenetére


AxBattler
félisten

:C Grats, végre elterjed ez a félpasszív megoldás AMD oldalon is!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#605) MrDerekas válasza Torry (#603) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az olvasottak alapján nekem is ez jött le. Ettől még jöhet a tapasztalás útja.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#606) #70516736


#70516736
törölt tag

A giga oldaláról kell letölteni a driwert mert az amd-sel nem volt a hdmi kimeneten hang és furcsán viselkedett a ventilátor

(#607) Torry válasza #70516736 (#606) üzenetére


Torry
addikt

MIt jelent, hogy furcsán viselkedik? Én nem találkoztam ilyesmivel.

(#608) #70516736 válasza Torry (#607) üzenetére


#70516736
törölt tag

pár másodpercre felpörgette nagyon (2500-2800) a ventit utána meg 55 fokon nem indult még el
az amd-s driwerrel 44 fokon szépen megy 1200-es fordulaton 4-5 másodpercig
és nem volt hang a hdmi kimeneten

[ Szerkesztve ]

(#609) FefeeX válasza #70516736 (#608) üzenetére


FefeeX
veterán

Játék alatt mennyire hangos így, hogy szabályzod a ventit? Vagy bizonyos hőfokon feljebb tekeri a ventiket mindenképp?

(#610) #70516736 válasza FefeeX (#609) üzenetére


#70516736
törölt tag

Semennyire
1300-nál nem pörgette feljebb
2500 felett már elég hangos, de az új driwerrel már nem pörgeti fel ez automata szabályzás alapból profilozni még nem próbáltam este 8ra értem vele haza :)

[ Szerkesztve ]

(#611) bakosadams


bakosadams
csendes tag

Sziasztok! Tulajdonosa lettem egy XFX RX460 DD 4gb karinak. Szerintem a legjobb ár értékű kártya jelenleg. A hőcsöves hűtés igényes és nagyon csendes ami több tesztelő véleménye szerint a leghalkabbak között szerepel. Valaki kérdezte hogy leallnak e a ventillátorok idle állapotban, jelentem igen. A csendesebb és komolyabb hűtés, illetve a tapcsati megléte is megéri a felarat. Aki a vásárláson töri a fejet rendelje nyugodtan. Giga gtx750ti black edition-t váltott és nagyon meg vagyok elégedve vele.

(#612) bakosadams válasza bakosadams (#611) üzenetére


bakosadams
csendes tag

Asic minőség viszont szerintem a korai gyártási szakaszban eléggé alacsony bár lehet csak Én fogtam ki egy gyengébb példányt a 62%-al

[ Szerkesztve ]

(#613) bakosadams


bakosadams
csendes tag

Így néz ki. A csatoló X16-os,viszont csak X8-at használ belőle.

(#614) solfilo válasza bakosadams (#613) üzenetére


solfilo
veterán

Ezeket az infókat megoszthatnád az RX 460 topikjában is, biztos örülnének neki. :K

solfilo

(#615) MrDerekas válasza bakosadams (#613) üzenetére


MrDerekas
addikt

:C Idle áll a venti, vagy pörög mindig?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#616) FefeeX válasza MrDerekas (#615) üzenetére


FefeeX
veterán

kettővel előtte írta: :P
"Valaki kérdezte hogy leallnak e a ventillátorok idle állapotban, jelentem igen"

(#617) MrDerekas válasza FefeeX (#616) üzenetére


MrDerekas
addikt

Napasztmek... én aki minden vackot végigolvasok itt, erre átsiklok felette. Totál kimaradt nekem az a hsz :D Iszom még egy kv-t Thx! :)
Szerk: közben megint felugrott a giga ára. Már tényleg nem tudom mit is tervezzek. Nah majd lesz valahogy.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#618) Tertius


Tertius
tag

Szerintetek van rá esély, hogy a dx11-es játékok teljesítmény-problémáit driverekben meg fogják oldani a közeljövőben, vagy egyáltalán ez lehetséges?

(#619) MrDerekas válasza Tertius (#618) üzenetére


MrDerekas
addikt

Is-is. Sztem. Lehetséges egy jó részét így javítani, de ezek ugye újabb architektúrák, amire pár éve nem lehetett játékot/szoftvert optimalizálni, mert nem léteztek. Kérdés megéri-e nekik időben visszafelé optimalizálni dx11 terén. Hangsúlyozom, hogy nem vagyok hozzáértő, azonban kevés esélyét látom az ilyen javulásnak, javításnak. A legtöbbet a játékonkénti kiadott javítócsomag lökhetne a javuláson, viszont "kifutó" címeknél, nem hiszem, hogy bárki is energiát, szaktudást, pénzt, időt fektetne bele.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#620) Sanyi19 válasza Tertius (#618) üzenetére


Sanyi19
őstag

Pár %-os gyorsulás biztos lesz, de nagy mértékű kizárt, ennyit tud a kártya, kevés benne a stream processzor.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#621) djculture válasza Torry (#603) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos nem egy játékban nem kicsit gyengébb ... Doom-ban jobb..

[link]

Gtx 950 hülyeség perpillanat lecserélni mert minden idei játék jobban megy azon kivéve a DOOM. Új DEUS exet néztem amúgy rx 460-on az is eléggé kínlódik. (másik gépembe vettem egy xfx rx460-at)

[ Szerkesztve ]

(#622) Tertius


Tertius
tag

& Sany19 & MrDerekas

Kár :-( Persze ettől még nem esik ki a pixisből, mert a 45 ezer körüli 4 gigás változata még így is jónak tűnik számomra. 750ti- t nem veszek már, GTX950-esnél meg a ram tart vissza (az rx460-tól meg a tesztek dx11 eredményei, főleg a minmax fps nagy eltérései. Jó lenne tudni, vajon az nvidia mit hoz ki alsó kategóriában, ha hoz egyáltalán, és mikor. Ahogy a híreket elnézem, max év vége felé lehet valami, vagy jövő év elején.

(#623) Sanyi19 válasza Tertius (#622) üzenetére


Sanyi19
őstag

A 4 gigás egész jó vétel és már ennél a kártyánál is van értelme. Itt egy teszt ahol nézik a 2 és 4 gigás változatot is 750Ti-hez és 950-hez. [link]

GTX 1050 szerintem nem lesz túl olcsó.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#624) djculture válasza Sanyi19 (#623) üzenetére


djculture
félisten

1060-nal is vigyázni kell olcsóbban kiadtak egy 3 gigásat agyon butítva 960 szinten. 1050 ha még ennek a butítása lesz akkor az még a 950 szintet se fogja tudni.

[ Szerkesztve ]

(#625) Sanyi19 válasza djculture (#624) üzenetére


Sanyi19
őstag

A 3GB-os 1060-nak semmi értelme. Az minden tekintetben rosszabb egy 970-től. 80 000 FT-ért kész vicc.
1050-et 40e-re kellene belőniük, hogy vigyék. Ha drágább lesz akkor a 380/470 ki fogja csinálni, nem kell majd szinte senkinek.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#626) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Nem is értem ,hogy van erre a kártyára kereslet. Árából a használt piacon sokkal jobbat venni ,de még a boltban egy GTX950-el is jobban jár az ember. :U

(#627) mcs válasza djculture (#624) üzenetére


mcs
veterán

,,1060-nal is vigyázni kell olcsóbban kiadtak egy 3 gigásat agyon butítva 960 szinten."

Ez azért nagyon erős túlzás. A 970nél is erősebb, de a 3 giga miatt szerintem sincs igazán létjogosultsága. :)

(#628) #70516736 válasza TechN7ne (#626) üzenetére


#70516736
törölt tag

ez igaz
de azokra általában alig van garancia vagy jóval többet fogyasztanak

(#629) Sanyi19 válasza mcs (#627) üzenetére


Sanyi19
őstag

Mivel a cuda magok száma is kevesebb lett így a 970-et nem mindenhol győzi le.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#630) , válasza TechN7ne (#626) üzenetére


,
addikt

A GTX 950 abszolút nem éri meg azt a felárat, amennyivel drágábban adják.
45-46ezer Ft-ba kerül, míg RX 460-at mindig találni kicsivel 40ezer alatt is.
A tesztekben pedig kb egy szinten van a 2 kártya.

(#631) mcs válasza #70516736 (#628) üzenetére


mcs
veterán

Hát a garancia nélküli 660 Ti, 760 és 770 kártyákhoz tényleg kell bátorság. :)
A 460 pont jó annyiért, amennyiért te vetted, de 50ért tényleg kérdéses a sikere, bár a 950 se ér már ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#632) #70516736 válasza mcs (#631) üzenetére


#70516736
törölt tag

a másik gépbe a 950 van de ez így 2-3k val olcsóbban +2gb rammal szerintem jó vétel volt
51k-ér nem vettem volna meg
mindenképp kellett valami mert elvitték a régit, ha nem lett volna akciós lehet valami 750ti lenne most annél meg sokkal jobb

(#633) Franklin válasza Sanyi19 (#623) üzenetére


Franklin
addikt

Hát ennek a tesztnek nem sok értelme van, mindent maxra húztak full hd-ban, egyik kártya 15 fps, másik 17, köszi, sokat segítettél ;]

Ezeket úgy kéne tesztelni, hogy megcélzunk mondjuk egy fix 30 vagy 60 fps-t és megnézzük, hogy melyik játékot mennyire kell lebutítani, hogy a kártya ezt elérje.

Amelyik kártya nagyobb részletesség mellett képes tartani a fix fps-t, az nyert.

(#634) miresz válasza Franklin (#633) üzenetére


miresz
veterán

Na végre valaki látja a lényeget.

(#635) Z10N válasza TechN7ne (#626) üzenetére


Z10N
veterán

Latod nem ertik meg :D Az apron mar 2 oras/napos kartyak vannak fent. Ez mindent elmond, hogy milyen harmat gyenge lett ez a kis csonka. 35k-ba adjak meg hasznaltan is, annyiert pedig 7970/280X-t lehet kapni.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#636) TechN7ne válasza Z10N (#635) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Persze ,megvették és rájöttek ,hoppá ez nulla! :DDD
Nekem nem kell megvennem ,tudom anélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#637) DudeHUN válasza TechN7ne (#626) üzenetére


DudeHUN
senior tag

? Hozza a 950 sebességét több rammal és jobb multimédiás képességekkel.

Gamer for Life

(#638) gbors válasza DudeHUN (#637) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát azért azt nem nagyon... Normális beállítások mellett csak a legújabb játékokban van a 950 közelében, ha 2-3 évet visszamész az időben, akkor már igencsak van különbség.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#639) miresz válasza Z10N (#635) üzenetére


miresz
veterán

Hát aki használtan vesz 280x-et ennyiért annak úgy kell. Ha már használt,akkor is inkább 3xx,vagy GTX 9xx széria. A 7970 ( 280x) felett már eljárt az idő.

(#640) Z10N válasza miresz (#639) üzenetére


Z10N
veterán

"Hát aki használtan vesz 280x-et ennyiért annak úgy kell."
Ne nevetess mar :D Valaki meg 4000/5000/6000 szerias vga-t ad el. Amugy mi bajod a 35k-val, az jo ar erte.

"Ha már használt,akkor is inkább 3xx"
Persze, 3XX rebrand-t, gratulalok :DDD

"A 7970 ( 280x) felett már eljárt az idő."
A Tahiti-be pedig van van meg tartalek dx12/vulkan alatt csak szolok. Es meg mindig nagyobb teljesitmenye van. Amugy ezt mond a 260/360-270/370 tualjoknak is, szoval errol ennyit :DD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#641) TechN7ne válasza miresz (#639) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezt most komolyan mondod? :U
Volt már Tahiti kártyád ,mert sztem még nem ha ezt ki merted jelenteni!? :Y
GTX 960-at is leveri ez a 4 éves kártya ,Tonga-rol meg csak annyit hogy nem üti még a Tahiti szintet sem stabilan.

[ Szerkesztve ]

(#642) miresz válasza Z10N (#640) üzenetére


miresz
veterán

Bajom nincs a használt árakkal. ( Megértem én is megszabadulni az MSI 280 Gamingtől).Volt annó szinte mindegyik szóbanforgó kártyám. Pl. a 7870-nél a 280 épp,hogy jobb volt. (GCN1-re nem lesz teljes dx12 támogatás,ahogy olvastam) 7970(280x) egy kazán,sokat fogyaszt,(mai szemmel nézve) és még ha jól emlékszem memória,és vrm gondok is voltak jópár gyártó,kártyáival.

Szó mi szó,ezektől akár egy 380,vagy egy 960 is jobb vétel használtan. (Persze ezek kicsit drágábbak használtan 37-nél,de inkább ezek szerintem)

Jelenleg Sapphire RX 4602gb van a gépemben. Teljesítmény/fogyasztás/future szempontjából nagyon is jó vétel. 37-ért vettem. Persze ez az én véleményem. Elfogadom másét is,ha nem így látja. De be kell látni ezt a kártyát nem hardcore gamerek veszik,koca játékosoknak, kiválló,új,garis,keveset fogyaszt,dx12,stb. Elég nagy célközönséget lefed.

TechN7ne: Az utolsó kártyám Zotac 960AMP! volt. 280X-et váltott. Nem igazán verte el sehol,a 280X :D Fogyasztás,és hőtermelésről nem is beszélek. Jó kártya volt...annó...

[ Szerkesztve ]

(#643) , válasza gbors (#638) üzenetére


,
addikt

Már miért nem?
Tessék itt van ez a teszt is, nem csak új játékok vannak benne, és ha megnézed a végén az összesítést, az RX 460 és a GTX 950 között mindössze 1% a különbség, azaz ugyanazt a szintet hozza:
http://www.hardwareunboxed.com/amd-radeon-rx-460/

(#644) gbors válasza , (#643) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, számos tesztben ezeket az eredményeket látom, a saját tesztjeim meg teljesen mást mutatnak. Hajlanék is rá, hogy magamban keressem a hibát, ha a kártyák műszaki paraméterei nem abba az irányba mutatnának, amiket az én méréseim jeleznek. Az utóbbi évek játékai elég pixel-intenzívek, és a 460-ban 16 ROP van, a 950-ben meg 32. Csodák nincsenek.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#645) kwzatz válasza gbors (#644) üzenetére


kwzatz
őstag

Kíváncsi vagyok, pontosan mikkel tesztelted, mert 16 ROP ide vagy oda, néhány címben (Doom Vulkan, Hitman DX12,) lelépi, néhány NVidiás címben (Arkham Knight, Witcher 3) fej-fej mellett halad vele, vagy megközelíti, mint pl. a Rise of the Tomb Raiderben, ami általában szintén jobban fut a zöldek kártyáin. És persze ott van több game, ahol kikap, mint a Battlefieldek, GTA V, Fallout 4. Nagy különbség nem igazán van a két kártya között. (nyilván ha az ember főleg Battlefield 4-ezik pl., akkor ez nem fogja vigasztalni, mert abban gyalázat gyenge)

[ Szerkesztve ]

(#646) Z10N válasza miresz (#642) üzenetére


Z10N
veterán

"Pl. a 7870-nél a 280 épp,hogy jobb volt."

A 7870-7950 kozott alapon nem volt nagy a kulonbseg, ez annak koszonheto, hogy a Pitcairn-t nagyon eltalaltak, ezert is elt meg 3 felvonast 7870/270X/370X.

Miert nem Tonga-t vettel hasznaltan 285/380 2gb? Sokkal jobban megerte volna. Ketszer annyi CU, dupla mem busz, dupla rop.

A 960 vs. 280X temaban nezd meg a doom4 vulkan teszteket :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#647) miresz válasza Z10N (#646) üzenetére


miresz
veterán

Ez csak átmeneti kártya,mert nem akarok igp-zni. 1060,vagy 480 lesz,ha normalizálódnak az árak. A 960 most még jó áron elment. :)

[ Szerkesztve ]

(#648) sakal83 válasza miresz (#642) üzenetére


sakal83
addikt

Nem teljesen ertelek. A 36-40kert kínált 280(x)ek helyett az ugyanolyan teljesítményű de 50-55kert árult 380/960t favorizalod:)

Majd 50%al drágábbak ugyanazzal a teljesítménnyel.

(#649) gbors válasza kwzatz (#645) üzenetére


gbors
nagyúr

Hitman nem volt benne, viszont Doom igen, és ott elmaradt a lelépés. Vagyis, Vulkan rendererrel tényleg sokkal gyorsabb volt a 460, csak ugye a Vulkan renderer hivatalosan nem támogatja a 950-et, és DX11-ben meg a 950 kb. annyit ment, mint a 460 Vulkannal.
A Doom kapcsán amúgy is komoly kételyeim vannak a nagyobb tesztoldalak méréseivel kapcsolatban. Az egyikük elköpte, hogy flyby-t mér (azaz szalad előre) - ez pont nem az igazi egy akciójátékban, és az id motorjai régóta magasabb FPS-t mutatnak, ha nincs kameramozgás. Másrészt kíváncsi lennék, hogyan mérték a sebességet, mert valahogy nem hiszem, hogy hirtelen mindenki ráállt volna a PresentMonra, más meg tudtommal a Vulkan alatt nem megy. Szóval érdekelne a nagy "lelépések" pontos háttere :)

Az egész tesztet közzéteszem majd, csak legyen időm megírni.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#650) hsrasus


hsrasus
aktív tag

Urak, úgy látom itt igen komoly szaktekintet halmozódott fel, úgyhogy gondoltam bedobom az elképzelésemet megítélésre.

Alkalmi játékos vagyok régebbi játékokkal, amik alá még a 6790 is bőven elég, de úgy vagyok vele, h nem ártana frissíteni egy újabb kártyát, mert pl a Battlefield 1-re kíváncsi vagyok és attól tartok a mostani kártyámmal már nem biztos, h menne (csak natívban játszok, ami most 2560x1440 legfeljebb a többi izét veszem minimumra).

Továbbá elvi hozzállás, nem módosítható: a kártyának újnak kell lennie és max 34-et adok érte.

Ami még fontos, hogy most lett elegem a win10-ből és visszaállok 7-re, de akkor ha jól tudom a dx12-t nem fog működni, ez igaz? Ennek függvényében, ha ezen termék eléri az általam elfogadható ársávot, akkor megéri/van értelme megvenni, vagy mardjak a réginél?

Illetve felmerült még bennem, hogy ha megvenném a 460-at, akkor a régi kártyával összekötném Crossfire-el, ennek van értelme, egyáltalán lehet ilyen egymástól távoli generációkat összekötni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.