Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Első! Erre a tesztre/kártyára vártam, olvasom is! :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ez nem népkártya?

(#3) Yutani válasza AxBattler (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez szükséges volt, mint sportkipufogó a lakótelepre... :U

MeszesKPT: Már nem merik ráhúzni ezt a jelzőt. :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#4) kovsol


kovsol
titán

Végülis 2016-ban 40-55e Ft ért egy olyan kártyát adtak ki amire még egy 7850/70 -ről se érné meg váltani?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5) ->Raizen<- válasza kovsol (#4) üzenetére


->Raizen<-
veterán

60-ért nem kicsit jártam jól a 970 vételével. :D Hát igen, max úgy érné meg ha valaki figyelembe veszi azt hogy van már olyan dx12es game ami nem megy gcn1-es vga karival.

(#6) Petykemano


Petykemano
veterán

Hol a 950-hez képest sokkal alacsonyabb fogyasztás azonos teljesítményen?
Épphogy az a szint és ugyanaz a fogyasztás. Mi történt?

Épphogy eléri a 370-et. (PErsze értem én, hogy kevesebb hardverrel teszi, kevesebb sávszé, kevesebb shader, kevesebb ROP, stb, ami nem rossz, csak ha pont ugyanannyiért adják, mint a másikat, akkor mi vásárlók nem nyerünk vele semmit) Az előrelépés 40W-tal kevesebb fogyasztás. (A 370-nek elvileg 110W-os A TDP-je)
Tehát így... hol a 2.8x PPW előrelépés?

(Feltételezem az történt, hogy ezek a vágott példányok és mivel nagy a gap a 470 és eközött, ezért feltolták a frekvenciát annyira, hogy beleférjen a 75W-ba aztán jónapot.)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Sajnálatos, hogy a "kazuár gamer" kategóriáért ennyit kell pengetni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#8) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Eeeeees ujfent nincs Vulkan (Doom) teszt :U

OK

(#9) kwzatz


kwzatz
őstag

Ennek a kártyának semmi létjogosultságát nem látom 2016-ban, főleg azon az áron nem, amin majd nálunk kapható lesz.

(#10) R3wind


R3wind
csendes tag

Nem igazán tudom mit gondoljak. Végül is erre vártam, amire kéne arra untig elég, persze ha max olyan negyvenezer körül fogják adni. Úgy látom sokkal többet nem ér.

(#11) Melorin válasza kovsol (#4) üzenetére


Melorin
addikt

+1

(#12) #20655360


#20655360
törölt tag

Ha beáll vhol 40k körül (+-1-2k, nem 5-6) a 4GB verzió, egész jó vétel. Dx12-es játékoknál fogja a 960-ast, nem rossz az. Akár népkártya is lehet.

(#13) AxBattler


AxBattler
félisten

No, elolvastam, és nem okozott nagy meglepetést.
Az utolsó oldalon a 750Ti gyászos összesített eredményébe beleszámoltátok a sikertelen tesztet 0 fps-ét is? Csak mert kicsit túlzóan gyengének tűnik.

GTX950-ről tuti nem váltanék, de 750Ti-nek jó utódja lesz, ha lemegy az ára a 4GB-os Strix-nek 40k környékére. :K

A legolcsóbb most a SAPPHIRE RX 460 NITRO 4GB GDDR5 ~ 50k ... ez még nagyon nem okés. :(

(#14) Kopi31415
Egy csomó kártya túlárazottan jelent meg, mégis ajánlott/népkártya plecsnit kaptak (lásd GTX950 a 960-as árában érkezett), majd beáll az ára 1-2 hónap alatt.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#14) #06658560


#06658560
törölt tag

A plecsnibe belekötnék:
Várjá paraszt, aztán ha ócsóbb lesz, akkor vegyed! Ezért ajánlott. He?

(#15) Vikthor


Vikthor
nagyúr

erre minek venti amúgy? 75W-ra....

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16) Petykemano válasza #06658560 (#14) üzenetére


Petykemano
veterán

Ajánlott?
Másfélszer annyiért (75k) kapsz 2x jobb kártyát. (470)
Így hogy ajánlott?

(Tudom, kicsivel drágábban mindig lehet kicsivel jobbat venni, de ez azért inkább úgy szokott lenni, hogy nagyobb arányban drágul, mint amennyivel javul. )

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#17) #31600896


#31600896
törölt tag

Vinni fogják, mint a cukrot...

(#18) rhonin válasza Vikthor (#15) üzenetére


rhonin
senior tag

Szerintem is felesleges. :U

Sokan fanyalognak, de jó lesz ez a kártya. Már most lehet Németbe kapni 40-42k körül xfx 1 ventiset 4Gb rammal, és ezek még kezdő árak. Pár hónap és fog ez még csökkenni. Remélhetőleg elkezd majd esni a gtx 950 ára is 40 alá. Főleg, hogy csak 2 "gigás"...

(#19) Locutus


Locutus
veterán

Nekem valahogy egy tuning trabant jut eszembe erről a kártyáról. Ami bár menni alig tud, és büdös is a keverékben lévő olajtól, de érthetetlen okokból azért 19-es felniket pakolnak rá, hogy legalábbis drága legyen.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#20) MongolZ


MongolZ
addikt

Nem gondoltam volna, hogy az azonos specifikációjú 260X-hez képest ekkora előrelépést fog mutatni. Ez határozottan nem rossz.

(Látom a szokásos fanyalgás megy... nevetséges.)

(#21) 04ahgy válasza AxBattler (#13) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"No, elolvastam, és nem okozott nagy meglepetést. Az utolsó oldalon a 750Ti gyászos összesített eredményébe beleszámoltátok a sikertelen tesztet 0 fps-ét is? Csak mert kicsit túlzóan gyengének tűnik."

Igen: "Nem voltunk nagyvonalúak a szereplőkkel, gyártótól függetlenül nullát szerepeltettünk az erőviszonyok felállításakor az átlagteljesítmény-grafikonon annál a játéknál, ami nem indult el." Benne van a Dirt Rally 2 FPS-e, a Rise of the Tomb Raider és a Total War: Warhammer el nem indulása.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#22) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ellentétben a konklúzióval, a tesztekből én úgy látom, hogy GTX-950-ről váltani erre csak pénzpazarlás. Arról minimum RX 470-re kellene lépni. Én mondjuk a VR rendszerek startjáig nem vennék semmilyen videokártyát. Ha az bejön, akkor a játékfejlesztők is afelé fordulnak majd és az lesz a mérce, hogy melyik kártya elég erős ahhoz. A VR esetében a hírek szerint sokkal kevésbé tolerálhatóak az ilyen gyengébb kártyák.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) FefeeX válasza rhonin (#18) üzenetére


FefeeX
veterán

Pontosan ezért nem veszek most semmit. Már most van itthon 37ért 2 gigás 460-as, de ha már veszek, Strix-et szeretnék, 40 körüli áron. Vagy használt 950 Strix-et 30ért :)

Tigerclaw: a konklúziós 950 cserét szerintem elírták, mert azt én sem értettem... Egyáltalán a százalékos eltérést se nagyon (konkrétan nem számoltam utána, csak az átnézett grafikonok alapján kilóra nem nagyon jött ki). Szerintem a 950-ről, ha valakinek nem kell 4 giga, totál felesleges a váltás. (nekem emellett az is játszik a cserelehetőségben :) )

04ahgy: a 950 és 960 bolti árai nálunk erősen a vicc kategóriába lógnak... Használtan 40 alatt viszont már sok elérhető van, és ott már egy két év további gari mellett megfontolandó lehet. Az élet meg állandóan arról szól, hogy várjuk az árakat beállni :D

[ Szerkesztve ]

(#24) -Alvin-


-Alvin-
tag

Tom nem jó használtat újhoz viszonyítani, de ennek a kártyának semmi létjogosultságát nem látom tekintve h ha "jövőbe gondolkodó" kártyát akarunk még a 290\ geforce 970 is épphogy elegek. Hamég 40ért is adnák akkor se érné meg,inkább spórolsz hozzá még 10-20kt és veszel használtan garis 2x erősebb karit....

(#25) Vikthor válasza rhonin (#18) üzenetére


Vikthor
nagyúr

A sima 470-esre sem kellene, ha az R9 270-re megoldották (138W) a passzív hűtést, akkor a 470-re (120W) is illene, én azt várom igazából.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#26) 04ahgy válasza Petykemano (#16) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No igen, de a 4 GB-os GTX 960 meg 65e körül van, és kb. annyival is jobb. A GTX 950 is drágább nála, pedig annak rég beállt már az ára. Igaz, hogy van ahol a GTX 950 a jobb, és van, ahol az RX 460.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#27) hibavissza válasza kovsol (#4) üzenetére


hibavissza
veterán

A legszebb, ha eltekintünk az el nem indult játéktól (vegyéé gcn-t me' korszerűű ;] ) a 7850 még mindig a legjobb ár-teljesítményű kártya. Főleg, ha ránézünk az openCL eredményekre....

De nem is lenne ezzel gond, ha az ajánlott cetlit tetszettre cserélnék. Akkor csak röhögnék egyet rajta.

(#28) AxBattler válasza 04ahgy (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

Kár. Dirt-öt megértem, de a Warhammer, meg a TR nem inkább szoftveres hiba, mint a kártya hiányossága?

(#18) rhonin + (#22) Tigerclaw + (#23) FefeeX
+1
Türelem tornaterem. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#29) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Jó lenne egy látni a gyártóktól LP profilú videókártyákat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#30) #06658560 válasza 04ahgy (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Még jó, hogy nem ahhoz hasonlította.

(#31) Luskan


Luskan
tag

Nagyon két oldalú lett ez a kicsi kártya, ami miatt végül el is pártoltam tőle. Tetszik, hogy dx 12-ben gtx 960 körüli a teljesítménye, viszont dx 11-ben gyengécske. Az alkalmi játékos meg nem biztos, hogy a dx12-es játékokat tolja. Olyanoknak, akik cs:go-t, lol-t és más esport játékokat játszanak, azoknak tökéletes lehet. Nem mindegy, hogy 15 órát 300 watton megy a gép, vagy csak 130 watton. Ez meg inkább ázsiaban lehet nyerő szempont.

[ Szerkesztve ]

(#32) X2N


X2N
senior tag

Ez a kártya ajánlott plecsnit kapott? Jó vicc kedves PH :D

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#33) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Már elérhető a vizes boltban is:[link]

(#34) MongolZ válasza X2N (#32) üzenetére


MongolZ
addikt

Bírom, hogy itt hőzöngenek a top kártyák tulajai... Egyáltalán mit kerestek itt?

(#35) NandoXXL válasza Tigerclaw (#22) üzenetére


NandoXXL
senior tag

https://ipon.hu/elemzesek/amd_radeon_rx460_%E2%80%93_a_beleposzint_halala/2947/

'Átlagolva az eredményeket az jön ki, hogy az RX460 körülbelül az R7 370 szintjén helyezkedik el, a másik riválisától, a GTX950-estől pedig egy kicsit lemarad.'
'Az alapok pedig nem rosszak, hiszen a kis Radeon mindent tud, amit a nagytestvérei, így az R7 370-hez képest óriási az előnye, ha nem csak a játékokban felmutatott teljesítményét nézzük, de hát az ellenfelének az alapjai lassan négy és fél (!) évesek.'

Érdekes hogy a prohardveren minden AMD ajánlott, másik tesztben egész más képet festenek le erről a vga-ról. (AMD-NV szépen prémium termék gyártóvá lép elő, fantasztikus ahogy kicsinálják a piacot, és egy kategóriával feljebb áraznak, a prohardver pedig szakmailag egy az egyben az Origo). Tetszett plecsni nincs már, megjegyzéssel X Ft-ól ajánlottá válik.

(#36) #45185024


#45185024
törölt tag

Dx12 alatt nagyon szépen teljesít hozza azt amit GCN4-től várunk, 11 alatt már stabilabban kellene hoznia a 370, 950 et , ami csak OC val van meg ha megvan.
Most 55 körül ha gondolkozunk akkor még 15-öt hozzá gyűjtve már van 470 sokkal meggyőzőbb teljesítménnyel.
Belépőszintnek jó, de aki picit is komolyabban gondolja a full HDt annak marad a 470. Kellemes gyűjtögetést ;)

[ Szerkesztve ]

(#37) kwzatz válasza MongolZ (#20) üzenetére


kwzatz
őstag

Csak az azonos specifikációjú 260x-et 2 éve 31.000 Ft-ért lehetett megvenni. Ha a forint romlását belekalkuláljuk, akkor az ma talán 40.000 Ft lehet. Eltelt két év, 28nm->14nm, látjuk milyen az RX 470 teljesítménye, ezeket összevetve ez hurka ezen az áron.

(#38) FefeeX válasza NandoXXL (#35) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem is kb ez jött le a sok tesztből, amit itt is látni, hogy alapvetően hol a 950 jobb, hol a 460, van, ahol ezt hozzák ki jobbnak, van ahol azt, attól függően, ki milyen színű pólóban szeret kampányolni.
Sokáig piros voltam, de most szeretnék nem a szín alapján dönteni...

Pepeeeee: arra megint 15öt meg már megkapod a 480at. Ki van ez találva, mondjuk nem érdemes az évekkel ezelőtti állapothoz hasonlítani, mert az USD árfolyama azért az elmúlt években számunkra nem túl jó irányba mozdult...
Évről évre csodálkozunk, hogy minden drágább, pedig ahol gyártják, ott nem az, csak romlik a pénzünk (meg mellette gyakran az EUR is, így a kisember csak azt látja, hogy ahhoz képest nincs akkora ugrás)

[ Szerkesztve ]

(#39) rhonin válasza FefeeX (#23) üzenetére


rhonin
senior tag

Lesz 2 gigás strix 40ért rövid időn belül szerintem. Bár ha Bugfix1984 aqua-s linkjét nézem akkor a Magyar kereskedők már megint 10k+ haszonkulccsal próbálkoznak....

Vikthor:: Egyre ritkábban látok már passzív vga-t sajnos...pedig régóta tervezek ilyen kis mobilis mini pc-t tv mellé stb...

[ Szerkesztve ]

(#40) nyakdam


nyakdam
aktív tag

köszi a tesztet. Most nem értek egyet az értékeléssel, bár elmagyarázzátok, az eredményeket, szerintem akkor is csak tetszett kategória. Ha az árából lejön egy 10-es akkor igen.

Mivel ez alá már nem jön AMD így ez tekinthető a belépő kártyájuknak. Aki ilyet vesz nem feltétlenül a legújabb drága címekkel játszik, így ennél a kártyánál szétszedhettétek volna a DX11 és DX12-es teljesítményt külön grafba. Ott kijött volna, hogy 950-ről nem igazán éri meg váltani, max ha csak a legújabb DX12-es címekkel játszol. Az összesített graf így egy kicsit megtévesztő, túl nagy a DX11 és DX12-es teljesítmény közötti difi. Érdekes egy kártya az biztos.

(#41) #20691712


#20691712
törölt tag

Most komolyan?
53-ért ezt?
Miközben 45 a gtx950.
És akkor még mindig forog az amd olcsóbb lemez?
Ok, hogy dájrektiksztizenkettő csak éppen alig van ilyen stuff.
Egy év múlva meg egy intel lassító is ezt fogja produkálni teljesítményben.
Ennek, ha versenyképes akar lenni egy 40-45 körül kéne lenni.
Ez egy vicc.... :U

(#42) Vikthor válasza rhonin (#39) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ahogy nézem ez a 460-as simán menne úgy is ha leszerelné az ember a ventiket róla, az a borda elviszi azt a 70 W-ot simán.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#43) Mercel


Mercel
senior tag

Látom a józan ész már a szakmai topikokba is csak hálni jár.

Tök világosan le lett írva, hogy ez egy meglehetősen kétarcú kártya az is, hogy bizonyos felhasználásra tök jó - egyébként meg vegyél mást.

Beszámolták a technológiai fejlődést, a tipikus felhasználótábort, a leendő és kézzelfogható szinte biztos árcsökkenést - komolyan nem értem a hisztit..

Egyébként meg az sem túl okos aki pusztán valaki más plecsnije alapján dönt vásárláskor.

Szerintem jó kis kártya pontosan arra a felhasználásra amit a PH is pedzegetett.

( csak mindig mindenki olyan .... okos meg "okosba" ő úgyis tud jobbat... grrr)

Marcel

(#44) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Érdemes erre lecserélni egy 7950-et?
Tippre azt mondanám hogy nem, de ilyen régi kártyákkal sehol nem hasonlítják össze...

(#45) rhonin válasza Vikthor (#42) üzenetére


rhonin
senior tag

Elmennek a francba a 55k-s árukkal...
Kint meg átszámítva 37-38-rt már sapphire nitro-t dobnak az ember után.
[link]

Nem rossz ötlet. Kiváncsi lennék egy ilyen nitro mit tud venti nélkül.. ;]

Bugfix1984:
Tényleg, elnézést. Az 55k-s az tényleg 4 gigás. Ettől függetlenül a 10k+ haszon rajta van bőven.

[ Szerkesztve ]

(#46) Vikthor válasza Gabesz84 (#44) üzenetére


Vikthor
nagyúr

7950 az azért jóval jobb VGA ráadásul 384 bit-es RAM interface, 240 GB/sec bandwith... Ergo 7950 gamer VGA míg a 460-as kb irodai VGA a maga 128 bit-es RAM interfészével... A 7950-es a 480-al van egy ligában.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#47) Bugfix1984 válasza rhonin (#45) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Kevered a 2GB-os és 4GB-os verziót !

(#48) AxBattler válasza NandoXXL (#35) üzenetére


AxBattler
félisten

Úgy sírtok, írjátok a fikázó kommenteket, mintha a GeForce-okat igazságtalanul lehúznák PH-n... :U
Most visszanéztem: a GTX 590, azaz 2011. áprilisa óta nem volt olyan GeForce kártya, amelyik ne kapott volna valamilyen plecsnit

És GTX950 megjelenésekor hol voltak az árazás miatt fikázó Nvidia-s kommentek?
Komolyan mondom, a már a tetszett/ajánlott/különösenajánlott sem elég, csak ha egyúttal meg is döglik a szomszéd tehene.
Elmegy ám minden Zöld Pistike a halál búsába... :(((

(#49) 04ahgy
Akkor még mindig nem értem, miért kellett belevenni ezeket az összesítésbe, ez alapján a HD6670-et is mérni lehetne.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#49) 04ahgy válasza AxBattler (#28) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem szoftveres hiba, hanem a DX 12-es mód miatt nem indult el, nem elegek (illetve túl régiek) már oda ezek a kártyák.

(#30) Kopi31415: Hasonlította valamihez, én meg hasonlítottam máshoz. Ő azonos architektúra drágább VGA-jához mérte, és nem vette figyelembe, hogy a NYÁK, tápellátás, VRAM nem lesz arányosan olcsóbb, tehát várható is volt, hogy fajlagosan drágább legyen a VGA. Én meg egy kb. azonos árszintű, kb. azonos teljesítményű konkurens VGA-hoz hasonlítottam. Olyan ez, mint a statisztika, ő kiemelt valamit, én meg kiemeltem tök mást.

(#38) FefeeX: ne a póló színét nézd, hanem a feliratát. A mi pólónk DX12-es feliratú, az olvasók meg megszavazták a Mantle-t, így két játékban még a DX11-es címek között is jobban szerepelt egy kicsit az RX 460.

(#32) X2N: Igen, azt. Ahogy a korábbi teszteknél, itt is a DX12-es szereplés döntött a tetszett és az ajánlott között.

Az értékelésben nem a GTX 950-t, hanem a 750 Ti-t akartam írni, benéztem, köszi, hogy szóltatok.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#50) 04ahgy válasza #20691712 (#41) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Most komolyan? Hova lett arról a 45k-s GTX 950-ről a +2 GB RAM? Bocs, de a hozzászólásod maga az utolsó mondatod.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.