Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dergander


dergander
addikt

Akkor is a világ első asztali CPUja 5Ghz felett!

Itt most ez volt a mérvadó hogy elsőként 5Ghz felett,mástészta hogy röhej a fogyasztás,meg javarészt a CPU csak 4.7Ghzen megy

(#52) kisza25 válasza Neszójábe (#35) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a felbontást helyettesítsd be részletességre, a kettő ugyanazt az eredményt szüli :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53) stratova válasza dergander (#51) üzenetére


stratova
veterán

Pontosabban akár 5 GHz-en (gyárilag). Egyébként tényleg erre épült egy kis marketing.

Aztán idővel (699$ -> 299$) komolyabban esni kezdett az ára mostanában közelíti azt a szintet amennyit ér teljesítmény alapján.

[ Szerkesztve ]

(#54) stargazerhu


stargazerhu
aktív tag

Hát tuningolni nem érdemes nagyon. :)

(#55) kisza25 válasza mcloud76 (#38) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a tények nem téged igazolnak én általánosságban írtam, hogy több amd apuval fognak játszani, mint intel procis géppel;)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#56) Neszójábe válasza kisza25 (#52) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Értem.
Itt van pl. a Te eseted. Egy 7870-et kihajt egy fx-6300, ami már 30k alatt van, ehelyett vettél egy 45k-s procit. Miért?

Peace

(#57) Bogyó bá' válasza kisza25 (#55) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor gyártson azt (meg VGA-t) ha ahhoz ért, de ne ilyen U.S.A.V. (Úgy Sz*r, Ahogy Van) kategóriás "csúcsprocesszort"... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#58) kisza25 válasza Neszójábe (#56) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mert én multiplayert játszom (BF3) ahol nem max részletességet kell beállítani, mert a több FPS kell, mint egy singleplayer játéknál
Amúgy is BF3 egy külön állatfaj, mert 64fős pályák és a rombolhatóság, robbanások fizikája megeszi a procikat, még így is procilimitem van pedig high/ultra felbontásokon tolom fullHD-ben:P
bogyo112: mert eddig erre volt piaca és közben olyan irányba vitte a CPU-k és VGA fejlesztéseit, hogy most és a jövőben a kettőt egybegyúrva megteremtse a tökéletes APU alapot pl. az új XBOX és PS-hez és lőn most nyereséges negyedévet zárt

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#59) Speed® válasza kisza25 (#55) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A teljesítmény még hagyján..abban a szegmensben, ahová érkezett, legalább lett végre alternatíva az intelhatereknek..de a fogyasztás sokadik olvasatra is a rossz vicc..kíváncsi leszek mikor jönnek az első kormos-foglalatos, netán VRM/FET rész bordázatán bacont sütögetős képek :o

Az ár külön kategória, nem ismer a magyar nyelv a vicc szóra olyan szintű fokozást, ami megfelelne..a LOLt meg nem szeretem használni :S Mindenesetre ennyiből simán kijön egy i7-2600@4GHz/Z68/8GB RAM félkonfig, ami gyorsabb is és feleennyit (se..max OCval) kajál..kár volt fizetni a mérnököket és etetni a trollokat ezzel a variánssal..de legalább jöhet pár újdonság procihűtés oldalon..lehet onnan is beszednek némi részesedést a keresletnövekedésért cserébe..maximalizált haszon ;]

(#60) MongolZ válasza Frigo (#21) üzenetére


MongolZ
addikt

Abszolút ez jutott eszembe nekem is.

(#62) #72042496 válasza Neszójábe (#49) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Ott arra utaltam, hogy az emberek többsége nem az Intel csúcs procikat veszi, nem arra, hogy nem Intelt."

Oké, ez igaz - de (már a másik gondolatra reagálva) részemről ez nem hitvita, azt meghagyom a tizenéveseknek. A játékokat említetted, azon belül is a Crysist. Ott a teszt, fej-fej mellett vannak, de az Inteles gépet hatékonyabban lehet hűteni, ami szempont szokott lenni.

Játékok nélkül a teljesítményben 16 százalékponttal jobb az FX, teljesítmény / fogyasztás mutatóban viszont 64 százalékpont a lemaradása.

Erre azt írni, hogy az FX egy sokkal jobb processzor, erős egyszerűsítés. A számok és teszt is azt mondják, hogy az FX-6300 és az i3-3220 pariban van, tehát nagyon nem igaz az, hogy "ár/érték arányban közelében nincs Intel proci."

[ Szerkesztve ]

(#63) kisza25 válasza Speed® (#59) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

lehet ez egy gyűjtői darab lesz, ha ez lesz az utolsó AMD CPU és innentől már csak APU-kat fog gyártani :P
és azért adtak ki belőle egy 5Ghz-est hogy elmondhassák, hogy ezt is ők érték el előbb, mint az intel és a csúcson hagyták abba :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#64) Oliverda válasza Speed® (#59) üzenetére


Oliverda
félisten

Kétlem hogy ettől bármelyik, hivatalos támogatással rendelkező alaplap bedobná a kulcsot.

Sokan azt felejtik el, hogy házi, magfeszültséget emelgetős tuninggal is viszonylag gyorsan és könnyen el lehet érni a 220 wattot, még akár Intel esetében is. Persze mivel sokan nem tudják/akarják kimérni, így ezzel nem foglalkoznak, hisz a rendszer stabil és a hűtés elviszi.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#65) MaUser válasza Speed® (#59) üzenetére


MaUser
addikt

(rossz) vicc -> röhej -> közröhej

Ez utóbbi erre a procira teljesen ráillik. 8 valós maggal simán elfogadnám otthonra (párhuzamos verifikációs cuccaimhoz egy álom lenne), de ilyen fogyasztással reménytelen lenne a csendes htpc üzem...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#66) Alchemist


Alchemist
addikt

Maradjunk annyiban, hogy szurkolok az AMD-nek a GPU minél szorosabb integrálásához... végülis anno ezért vették meg az ATI-t.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#67) Speed® válasza Oliverda (#64) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azt nem kétlem, hogy TDP kereten belül maradva nem lesz gond, az csúnya fiasko lenne, de ugye látható, minimális emeléssel mekkora ugrás lett az étvágyban..és az is közismert, hogy a gyártók előszeretel feszelik agyon az automata tuningos opciókkal a procikat..namost képzeld el 1.6V felett mi történik..

(#68) stratova válasza Speed® (#59) üzenetére


stratova
veterán

A felső kategóriás lapok eddig is bírták ezt a terhelést, nem egy ember járatta 4.6-4.7 GHz-en az FX-8320/8350-es gépét. Sőt van aki fix. 5.0 GHz-en dolgozott is FX-8350-nel (amiben dolgozott ott a kezdeti OC-s 4.5-ös FX verte meg a 4.8-as 2600K-t, de az spec. kimondottan több szálra optimalizált alkalmazás). Ott azért már került alá egy Formula.

(#69) Neszójábe válasza #72042496 (#62) üzenetére


Neszójábe
senior tag

"Erre azt írni, hogy az FX egy sokkal jobb processzor, erős egyszerűsítés. "

Légy szíves az egész mondatot vedd figyelembe. Sokkal jobb processzor, EGY TAKARÉKOS IZZÓ FOGYAZTÁSÁVAL PLUSZBAN. Játékok esetén fifti-fifti, minden másban sokkal jobb, ez nálam sokkal jobbat jelent. A fogyasztás/teljesítmény összehasonlítás akkor, amikor max. 20 wattokról beszélünk, az már nekem hitvita...

Peace

(#70) Oliverda válasza Speed® (#67) üzenetére


Oliverda
félisten

Lekapcsol a rendszer. A jobb lapokban már van over current védelem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#71) Jack@l válasza stratova (#68) üzenetére


Jack@l
veterán

Mi volt az az alkalmazás?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#72) Sn00k


Sn00k
veterán

Nem gondoltam , ekkora különbség lesz az i7-ek-hez képest a lemaradása, többet vártam ettől a procitól... :/

3njoy the Lif3

(#73) madgie válasza Neszójábe (#69) üzenetére


madgie
titán

Nekem az egész gép nem eszik 20 wattot idle-ben :))

(#74) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Izzadtságszagú lett ez a cucc.

(#75) Neszójábe válasza madgie (#73) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Na Te csak maradj csöndben, a csúnya rossz energiazabáló plazmatévéddel!!! :DD

Peace

(#76) madgie válasza Neszójábe (#75) üzenetére


madgie
titán

:DDD

(#77) #97716736


#97716736
törölt tag

Köszönjük a tesztet! :R

(#78) subaruwrc


subaruwrc
félisten

első oldalon egy kis typo :
Mindez ugyan számottevően javított javított az FX család teljesítményén és ezzel együtt megítélésén,

(#79) Neszójábe válasza Oliverda (#64) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Na a tuningponteciálról meg nem is írok, mert akkor már lehet, hogy 2 energiatakarékos izzóval is többet fogyaszt, az meg már legalábbis istenkáromlás...

Peace

(#80) jedis válasza Peat;) (#50) üzenetére


jedis
senior tag

Az AMD a felső kategória aljába éppen hogy csak beköszön, de ez tényleg nem az ő terepük ! Ettől függetlenül én úgy gondolom, hogy játékra egy kisebb FX-8.... is bőven elég, ha csak nem akarsz a legújabbakkal is full maxon játszani ! 30000 + Ft-ért azért egy nyolc magos AMD jobb, mint egy Core I3 , azt a plusz pénzt ami marad az I7-hez képest, meg inkább videó kártyára kell költeni ( lásd. teszt ) ! Amúgy meg én úgy látom, hogy az AMD-nek most kezd beérni az ATI-s befektetése ! A két új konzollal nem is az anyagi oldali bevétele lesz az elsődleges az AMD-nek, hanem a presztízs ! És szerintem a közeljövőbe a PC-s eladások is meg fognak indulni az AMD-nek, a két konzol miatt ( rokon hardver ) ! Természetesen itt az FM2-re gondolok, főleg az APU-kra ! A Mantle-ről, meg a többi ilyen irányú fejlesztésről meg nem is beszélek !

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#81) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Hofokok tuning alatt hogy alakultak? Gondolkozok ezen vagy a kisteson, vizhutovel kb 60kert egesz jo.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82) ricshard444


ricshard444
veterán

Kedvenc cikkíró, nem annyira kedvenc processzor :)
Mindig öröm olvasni a tesztjeid!

Köszi a tesztet Oli :R

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#83) Jack@l válasza proci985 (#81) üzenetére


Jack@l
veterán

60k-ért már egész jó rocit is kapsz, víz nélkülit is :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#84) Bogyó bá' válasza jedis (#80) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azért az Intelnek van egy nagyon jó kis processzorcsaládja a két véglet (i3, i7) között: i5-nek hívják! :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85) hemaka


hemaka
nagyúr

A legnagyobb baj az, mar a cimrol az a gondolat jutott eszembe, hogy na ez fel van huzva agyig, de teljesitmenyben ez nem igazan fog megmutatkozni.
Sajnos (felhasznaloi szemmel nezve) az arversenyre nincs ez valami jo hatassal.

(#86) DRB válasza stratova (#48) üzenetére


DRB
senior tag

Az, hogy újabb rev. még nem indokol ekkora eltérést, nyilván sejtettem, amikor megjelentek a Piledriver magos FX-k, hogy kevesebbet fognak fogyasztani, de azt hogy mindezt lényegesen magasabb órajelen és feszültségen, azt valahogy nem gondoltam. Igazából, most hogy láttam a mérési eredményeket ütött szöget ez a dolog a fejembe(biztos a cölöpverő verte bele :DDD). Viszont amit linkeltél írást(ez valahogy elkerülte a figyelmemet, eddig) elolvastam, az alapján már érthető(bb) a körülmények ellenére a fogyasztáscsökkenés. Köszi a linket, enélkül verejtékben úszva, álmatlanul vergődnék az ágyamban ma éjjel. :R

(#87) zimi1991


zimi1991
aktív tag

Ezt az AMD sem gondolhatta komolyan :U
Ilyen fogyasztás és ár mellet labdába sem rúghat az intelell szemben.

A privátokra illik válaszolni!

(#88) sh4d0w válasza mcloud76 (#38) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ebből nem, de a Kaveriből már csinált, ugyanis a nextgen konzolokból a bevétel már az elmúlt negyedévben is pozitívba húzták a cég eredményeit - értsd: nem karácsonykor fogják megkezdeni a konzolok motorjának a szállítását, mert akkor a karácsonyi piacra nem jutna a konzolokból.

https://www.coreinfinity.tech

(#89) Tomcat


Tomcat
őstag

Hiánypótló alkotás az AMD-től amivel egy kicsit még kitolhatom az AM3+ rendszerem használati idejét.

Egyébként hol lehet ilyet Magyarországon hivatalosan beszerezni? Vagy marad az ebay? :)

Tomcat

(#90) jacint78


jacint78
addikt

Egy újabb szánalmas próbálkozás, hanyagolhatnák már a bullshit architektúrát..

type your text here..

(#91) proci985 válasza Jack@l (#83) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Virtualizacio is kene, meg eleg pcie a cf ala. 40bol amdn csucslapot kapni, intelnel az meg mindig draga.

jacint78: Flamet keruljuk kerlek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#92) zozoo83


zozoo83
tag

Na ez csinál villanyszámlát vaze.. Teljes rendszer 400W grid 2 alatt nem kevés.

(#93) kisza25 válasza zozoo83 (#92) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja nem gyenge, de a rendszer sem, az én gépem is benyel 270W-t (plafon) és ettől azért sokkal gyengébb

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#94) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Hat....eleg csufos ez a cpu az AMD-tol, alig hozza be a 3 eves 2600K-t, de messze meg a 3770/4770 a 20q1-es platformrol meg ne is beszeljunk. Egy rendes 8350 vigan megy 4.7-et ami majdnem ugyanaz mint a 9590. Akkor minek az extra penz?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#95) #72042496 válasza Neszójábe (#69) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Légy szíves az egész mondatot vedd figyelembe."

Megtörtént. Nem én vagyok az, aki önkényesen választ szempontokat. Én például éppen egy i3-at vettem, mert amiben az AMD a gyorsabb, arra az életben nem fogom használni, viszont minek fogyasszon egy energiatakarékos izzónyival többet, fölöslegesen?

Aztán látod, mégsem írom azt, hogy az i3 jobb, mert elfogadom, hogy másnak (ez lehet a 20%) eltérőek a szempontjai.

[ Szerkesztve ]

(#96) Neszójábe válasza #72042496 (#95) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Erről beszélek. Önkényesen nem vettem figyelembe a max. 20 wattos fogyasztáskülönbséget. Aki ezért szól, az pont olyan hitvitában kezd velem, mint a "jobb a plazma, de többet fogyaszt..."

Peace

(#97) Maotun válasza zozoo83 (#92) üzenetére


Maotun
őstag

villanyszámla :F
+100 W az kb: 5-6 ft plusz óránként, ha 1 kWh 50-60 ft átlagba szolgáltatótól függően ha jól tudom és jól számoltam :U ha nem jól számoltam majd kijavítanak a guruk.
8350 @ 4700 Mhz.-nél tuti nem fér bele a 125W keretbe az is 200W körül van

(#98) #72042496 válasza Neszójábe (#96) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez is olyan, hogy persze, jobb a plazma feketéje, csak a választék szűkös belőle, és monitornak sem biztos, hogy túl nagy ötlet olyat használni.

De nem baj, nevető harmadikként jön az OLED, CPU-fronton meg az ARM. :)

Ez már totál off, elnézést érte.

[ Szerkesztve ]

(#99) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Nem sok értelmét látom a porcinak, de szívesen kipróbálnám :) Érdekelne mire megy egy tuningolt x5660 ellen :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#100) Neszójábe válasza #72042496 (#95) üzenetére


Neszójábe
senior tag

"amiben az AMD a gyorsabb, arra az életben nem fogom használni"

Soha nem tömörítesz? ;]

De értelek, Neked ez fontos (mármint a fogyasztás), tiszteletben tartom. :R

Peace

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.