Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Nagy kár az AMD oldal gyártástechnológiai lemaradása.
Ha ezt hoznák sokkal kisebb fogyasztással, abszolút versenyképesek lehetnének.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#2) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Hiába no, jön a tél, kell a fűtés a lakásba. Bár a nappali áramnál gazdaságosabb módon is meg lehet oldani....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3) Jack@l válasza FollowTheORI (#1) üzenetére


Jack@l
veterán

Versenyképesek ők most is, (arany)árazásban...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#4) LackoMester


LackoMester
addikt

A teszt olvasása után az jött le, h. sokat fogyaszt, drága, és telejsítménye :U , hát messze még az Intel. :B
Köszönet a tesztért. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#5) harmincas válasza Jack@l (#3) üzenetére


harmincas
tag

Ez olyan, mintha azt mondanád: él ő, csak már meghalt.

(#6) Taposo


Taposo
aktív tag

Szuper teszt köszönjük :R

(#7) gery2123


gery2123
őstag

A teszt nagyon jó, de ennek a professzornak sok értelmét nem látom, pedig elég nagy AMD fun vagyok. Ekkora fogyasztás :-D mondjuk lehet hogy ennek is meglesz a vásárlói rétege.

-- PSN_ID: GerY2123

(#8) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Vicc. Mondjuk most már sikerült lenyomni az i7-et. A 2600K-t...

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Az igen! Több esetben az i5 3470-es proci szintjét hozza. :N Ez már valami! ;]Mondjuk játékokban már nem tud gyorsabb lenni nála. Ezzel a procival meg egy 95 fokos 290x-es radeon kártyával kész is a ház fűtés télire. :C

[ Szerkesztve ]

(#10) DRB


DRB
senior tag

Az mitől van, hogy az FX-8150 többet eszik az FX-8350-nél? Pedig a 8150 alacsonyabb frekvencián, kevesebb feszültséggel megy, ráadásul a gyártástechnológia is ugyan az, meg úgy az egész nem sokban tér el a 8350-től.

(#11) tixem


tixem
addikt

AMD párti vagyok, de ez a proci egy vicc. 4770k-t kapni 90-ért vagy kisebb 2011-es cumókat.

Remélem, hogy am3+nak adnak még egy utolsó löketet. Ha azzal hoznák egy i7 teljesítményét normális fogyasztással akkor már jó lenne. Bár nem tudom lenne e értelme.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#12) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Vhogy nem ájultam el az árazástól....anno keztük az 50ezres 965Be-vel..most ismét elővesszük a jól bevált árazást? 70 meg 90ezer? marhajó....Értem h ismét "csúcs" de cserébe eléggé fogyaszt.
Jövőre jön a Kaveri, kiadják Intel árazással?

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#13) KAMELOT


KAMELOT
titán

Itt aztán van fogyasztás. Csak nem értem mire jó 5GHz ha a fogyasztás meg duplája az előző verziónak ami ment 4,3GHz-t. 700Mhz órajel nővelése +100W

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#14) solfilo


solfilo
veterán

Van a processzornak egy utolsó mohikán szaga. Limitált példányszám, fogyasztásra nem figyeltek, árazás meg elrugaszkodott, akár gyűjtőinek is nevezhető. :(

solfilo

(#15) Neszójábe


Neszójábe
senior tag

Az AMD nem ebben a kategóriában játszik, mint ahogy azt gondolom, hogy az itt kommentelők 1%-nak van talán csúcs i7-es procija. (Felső)középkategóriában verhetetlen, ez meg csak azért kell, hogy mégis elmondhassák, hogy van 5 gigás procijuk...

Peace

(#16) Tazsam01


Tazsam01
tag

Nehezen értem meg, anno azt mondták, hogy majd magas órajelen megmutatja a foga fehérjét erre 25% órajel emelés mellett produkál 12%-os sebességnövekedést? Mindezt gyakorlatilag dupla fogyasztásért?
Nekem is 8350 ketyeg itthon és nem vagyok vele elégedetlen de valahogy nem jön ki a matek ennél a CPU-nál.
Azt hiszem, hogy tényleg ideje lenne elfelejteni a CPU gyártást és kihozni valami életképeset végre az APU-ból.
Egy két tesztnél már az is felsejlett, hogy nem CPU limitált az eredmény annyira keveset hozott a +1000MHZ, de ugyanakkor a teszt konfigot elnézve ennél többet nem kívánhat maga alá.

[ Szerkesztve ]

(#17) Apollo_21 válasza Neszójábe (#15) üzenetére


Apollo_21
addikt

Fölös próbálkozás volt...inkább feküdtek volna rá mégjobban a Kaveri-re vagy egyéb Apu-ra....az a sztori fekszik most nekik...csiszolgassák inkább azt..Intelt úgyse érik be 1szálon már...Intel lesz a gamer gép alap..AMD meg megy szépen irodaira meg alkalmi játékra.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#18) {Zodiac} válasza Neszójábe (#15) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

ez elég gáz... hogy lesz így rendes árverseny?

Öntörvényű Sünmalac

(#19) JanR


JanR
addikt

Az a TDP igen szép :D

(#20) Neszójábe válasza Apollo_21 (#17) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Szerintem az fx-6300 bátran nevezhető ma gémer procinak, nyilván a BF4 nem fog rajta ultrán menni, de mondjuk egy Crysis3 simán megy highon FHD-n. És ár/érték arányban közelében nincs Intel proci. Attól még, hogy a csúcs procikat az Intel gyártja, az emberek többsége nem azt vásárolja.

(#18) {Zodiac}: ezen a szinten sehogy, de ahogy engem sem és még egyszer, szerintem az itt kommentelők 99%-t sem érdekli (valósan).

[ Szerkesztve ]

Peace

(#21) Frigo


Frigo
őstag

Király ! AMD újra feltalálta a Netburst-t . :DDD

(#22) Armagedown


Armagedown
őstag

Kár volt hogy az AMD az FX széria tervezésére vesztegette a pénzét és az idejét, ki sem kellett volna adni, inkább az apukat kellett volna fejleszteni

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#23) Tazsam01 válasza Armagedown (#22) üzenetére


Tazsam01
tag

6100-8350 helyén volt és az árához képest nem muzsikál rosszul, hozzáteszem, egyelőre nem láttam aput amely eleget nyújtott volna egy mai CPU/GPU párossal összemérve.
Szóval kárnak épp nem volt kár de ez a vas már kihűlt szerintem sem érdemes ütni.

(#24) ivarg válasza KAMELOT (#13) üzenetére


ivarg
tag

A megfejtés egyszerű.
Kénytelenek voltak felmutatni valamit, még ha az értelmetlen is.
Az, hogy ilyen bazi drága azt mutatja, hogy még ebből sem tudnak elegendő mennyiséget legyártani ezért annyiért adják, hogy csak a legelvetemültebbek vegyék meg, vagy még azok sem.
Ha jól számoltam akkor 6,2-6,6GHz-en kellene futni 135W TDP-vel hogy pariban legyenek a Ci7-el.
Ehhez pontosan -13nm kell a gyártástechnológiában.
Sok sikert!
Abban biztos vagyok, hogy megmarad egyenlőre az AM3+, mert ha FM2.be betolnak egy ilyent egy integrált 8760GPU társaságában és mellé tesznek egy X290 VGA-t egyből CPU limitessé válik a téma :)...
Ettől függetlenül dicséretes az igyekezet és mielőbb jó lenne látni az új 20nm körüli termékeket.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#25) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Sok értelmét nem látom ennek az órajel felcsavargatásnak. Hatalmas fogyasztás a konkurenshez képest gyengébb teljesítmény jellemzi. :( VGA terén tudnak újítani, de CPU-k terén egy helyben toporognak.

(#26) kisza25 válasza Apollo_21 (#17) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

pedig többen fognak AMD apuval játszani a közeljövőben, mint Intelel, hogy miért a válasz egyszerű:
PS és XBOX :P
Neszójábe: te gy kicsit tévedésben élsz, a magasabb felbontásokhoz nem proci, hanem VGA-kell, minél lejjebb veszed a felbontást annál nagyobb a CPU limit

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#27) #06658560


#06658560
törölt tag

Ha a múltkori VGA ajánlott plecsnit kapott, erre mennie kellett volna a tetszettnek.

(#28) #72042496 válasza Plazmacucci (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt is csak teljesítményben...

Ez tényleg egy vicc, és nem osztom a konklúziót, miszerint 70 ezer forint körül lenne a reális ára. Ugyanebben az árkategóriában mozog az i7-3770K, amely ennél (a tesztbeli összesítés alapján) gyorsabb, a fogyasztásra vetített teljesítménye pedig majdnem 3-szor (!) több, mint az FX-9590-é.

[ Szerkesztve ]

(#29) Plazmacucci válasza #72042496 (#28) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:K

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30) Oliverda válasza Tazsam01 (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

Inkább 17 az a 25%. A 8350 alapórajele 4 GHz, ennek pedig 4,7.

"Egy két tesztnél már az is felsejlett, hogy nem CPU limitált az eredmény annyira"

A fájltömörítők a renderelő alkalmazásokkal ellentétben kedvelik a minél nagyobb memória-sávszélességet és az alacsonyabb késleltetést, illetve a minél nagyobb, illetve gyorsabb L2 és L3 cache-t. Mivel utóbbiak közül szinte semmi sem változott az FX-9590-ben, így nem is láthatunk jelentős eltérést az FX-8350-hez képest.

(3. oldal legalja)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) Zotya984


Zotya984
senior tag

Már 1 ideje eléggé Intel Celeron D (Cedar Mill)-ra kezd hasonlítani az AMD fejlesztése. Azok a cerkák 5ghz is mentek de nem tudtak nagy előnyt szert tenni ebből. Szinte ugyan ezt figyelhető meg itt is.
220W TPD :Y no comment

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#32) KAMELOT válasza ivarg (#24) üzenetére


KAMELOT
titán

De ez így akkor sem ér semmit. Ekkora TDP-vel ez értelmetlen! Lassan jön a 15nm-es technológia Intelnél.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Szerintem ez egy utolsó fecske ebbe a foglalatba. Aztán jönnek az apu-s rendszerek kb. Mondjuk sok generációnak kell eltelnie hogy egy ps4-es rendszert meghaladó apu-s teljesítményt kapjunk asztali fronton szerintem.

(#34) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Azért az 220W+ elég brutális :U

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#35) Neszójábe válasza kisza25 (#26) üzenetére


Neszójábe
senior tag

"magasabb felbontásokhoz", "minél lejjebb veszed a felbontást"
:F
Én nem beszéltem semmiféle magasabb, meg alacsonyabb felbontásról...
FHD-ről beszéltem végig.
Egyébként amit meg írsz, még jobban alátámasztja, amit igazából mondtam. Mindenki lesajnálja itt az AMD-t, mert nem versenyképes egy olyan szegmensben, amit itt közülünk szinte senki nem használ...

[ Szerkesztve ]

Peace

(#36) 8th


8th
addikt

Ezt komolyan gondolták az AMD-nél? :U

(#37) mcloud76 válasza Neszójábe (#20) üzenetére


mcloud76
tag

Ezt aztan jol megmondtad...
Amugy meg nem igaz hogy tobben vesznek amd-t otthonra Ez mondjuk latszik az eladasokon is.
A kornyezetemben (jo sok geptulajrol beszelek) senkinek nincs amd-je se otthon se mashol.
Pedig a c2d elott nagyreszuknek az volt.

(#38) mcloud76 válasza kisza25 (#26) üzenetére


mcloud76
tag

Es az meg pc tulajkent engem mit erdekel szerinted?
Az amd ebbol sem tud majd normalis anyagi hasznot kovacsolni.
Ez a konzol dolog meg "elore ivas, a medve borond" tipikus esete.

[ Szerkesztve ]

(#40) Neszójábe válasza mcloud76 (#37) üzenetére


Neszójábe
senior tag

"Ezt aztan jol megmondtad..."
:F

"A kornyezetemben (jo sok geptulajrol beszelek) senkinek nincs amd-je se otthon se mashol."

Ennek két oka lehet.
1. Mind hardcore gamer, vagy videókat renderelnek és i7extreme procikat használnak.
2. Mivel itt folyamatosan azt olvassák, hogy az AMD gáz, mert nem tud csúcs procikat gyártani, szegények megvették az alsóbb kategóriákból az ár/érték arányban rosszabb Inteleket, amiknek semmi közük a csúcskategóriához...

Mondjuk ebbe a vitába szükségtelen belemenni, mert nincs AMD részvényem, szóval mindenki azt vesz, amit akar...

Peace

(#41) mghltm válasza Oliverda (#30) üzenetére


mghltm
addikt

"E modell esetén legfeljebb egy 70 000 forint körüli árcímkét tartanánk piacképesnek." - valahol a napokban lattam egyet hasonlo arazassal, talan pont apron?!

koszonet a tesztert! ( ez a cpu parositva fermi tri/quad sli-vel es ismet van ertelme a kilowattos tapoknak )

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#42) sb


sb
veterán

Hát ezt tényleg kár volt kiadni.

Ebben a szegmensben eddig is egy sokkal rosszabb ár/teljesítmény/fogyasztás mutatójú procijuk volt csak az Intel ellen. Most van egy 10%-kal gyorsabb, de a mutatókban még az eddigieknél is drasztikusan rosszabb "versenyzőjük".
- Ember nem veszi meg.
- A cég hírnevét meg nem igazán öregbítik az ilyen tesztek.

Ez a nincs értelme kategória.

(#43) fanti


fanti
addikt

Nagy kár érte, mármint az AMD-ért.
Azért az durva, hogy teljesítményben ezzel az agyonhúzott procival tudják csak elérni az Intel három évvel ezelőtti i7-esét....

Persze fogyasztásban meg jól le is hagyták, ott rádupláztak az Intelre.

Régen azért mennyivel jobbak voltak AMD-ék, még a bartonos, vagy az Athlon64-es időkben is......

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#44) ->Raizen<- válasza fanti (#43) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Régi szép idők. Athlon 64 3000+ lenyomta a 3.0 ghz-es prescott magos kazánt. :)

[ Szerkesztve ]

(#45) #72042496 válasza Neszójábe (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Attól még, hogy a csúcs procikat az Intel gyártja, az emberek többsége nem azt vásárolja."

Ezt állítottad, holott az Intelnek olyan 80% a piaci részesedése.

"Szerintem az fx-6300 bátran nevezhető ma gémer procinak, nyilván a BF4 nem fog rajta ultrán menni, de mondjuk egy Crysis3 simán megy highon FHD-n. És ár/érték arányban közelében nincs Intel proci"

Az i3-3220 ugyanannyiba kerül, a játékokbeli erőviszonyról pedig itt a teszt. Többszálas feladatokban jobb az FX, az i3 viszont megintcsak sokkal kevesebbet fogyaszt. Nem olyan fekete-fehér ez, mint amennyire te látni szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

(#46) Apollo_21 válasza kisza25 (#26) üzenetére


Apollo_21
addikt

Igazad van neked is és Neszójábe-nek is. Akinek csöpp kis esze van...legyen inkább kisebb pénztárcája az inkább Fx vagy Apu...és max nem 8x os simítást tesz rá hanem 2est vagy vmi...HC gamer fog csak i7et venni h verje másoknak magát..Aki ilyen Fx-et vesz annak vagy nemszámít a többlet fogyi..vagy brutál vizezés van úgyis...Vagy a 8magtól várja a csodát. Amit énis anno vártam a 4magostól...de látszik h még taposta senki ki annyira ezt a többszálas ösvényt h 2magnál több legyen normálisan használva...
Persze..ez így igaz is..énis affelé hajlok h legyen kisebb fogyasztás..és hogy jó ez az Apu-s út...
Csak arra reagáltam h kár belefeccölni egy Intelt órajelben verő vmibe ha a fogyasztás cserébe..egekig kúszik...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#47) fanti válasza ->Raizen<- (#44) üzenetére


fanti
addikt

Igen, régi szép idők!

Az Intel nem tudott megszabadulni a NetBurst architektúrától jó sokáig, az AMD nyeregben volt minden téren, majd egyszer csak beütött a Core2Duo és onnantól kezdve folyamatos az Intel fölénye a mai napig is, és kétlem, hogy ez változna a közeljövőben.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#48) stratova válasza DRB (#10) üzenetére


stratova
veterán

A 8300-as széria Piledriver magos újabb rev. míg a 8100 Bulldozer. Kettejük között fogyasztás szempontjából a legnagyobb eltérést valószínűleg a Resonant Clock Mesh bevezetése okozza.

(#49) Neszójábe válasza #72042496 (#45) üzenetére


Neszójábe
senior tag

"Ezt állítottad, holott az Intelnek olyan 80% a piaci részesedése."

Ott arra utaltam, hogy az emberek többsége nem az Intel csúcs procikat veszi, nem arra, hogy nem Intelt.

"Többszálas feladatokban jobb az FX, az i3 viszont megintcsak sokkal kevesebbet fogyaszt. "

Kicsit olyan ez, mint az lcd vs. plazma hitvita. Igen, az fx-6300 sokkal jobb proci, mint a 3220, de fogyasztásban egy takarékos izzóval többet fogyaszt, szörnyű... :D

Peace

(#50) Peat;)


Peat;)
veterán

Ez a termék egyszerűen imázsromboló, akik figyelemmel követik a pc világot azok tudják hogy nem ez az amd terepe. Az hogy ide alkalmatlan cpu-t mégis kiadnak erőltetve és totálisan leégnek vele (mindkét értelemben) egyszerűen többet árt mint használ szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.