Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Rez_Grof válasza Namelesske (#48) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Pont ott van a kutya elásva hogy van az pénz mennyiség, na azért pénz mennyiségért veszed meg supportot desktop winre unix backendel a 3rd party contractoroktol. És nem a saját akármire betanitott melóst kell elhelyezni stb, hanem rögtön kapsz egy global teamet. Az a csapat amit te mondasz egy saját belső disztró estében min 100-200 ember aki csak kodol, meg hadver verzió követ, hogy fusson az ujabb vasakon, mait tudsz venni a boltban.

Hát google se 2 forintért oldja meg:
http://www.glassdoor.com/Salary/Google-Salaries-E9079.htm

Egyébként ubi: http://en.wikipedia.org/wiki/LiMux

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#52) cadeyrn válasza kekegsm (#49) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

"nagy és robosztus Exchange"... aminek a szerver oldali szűrői a sieve előtti időket sem érik el, mert még procmail lehetőség sincs...

Az Exchange egyetlen okból, és kizárólag ebből az okból nyer: naptár.
Mert a managernek kell.

(#53) dabadab válasza Tapsi (#41) üzenetére


dabadab
titán

"MS környezetben azért nem jellemző, hogy linuxos mailservert használnának."

Többször is láttam olyat, hogy Exchange elé odaraktak egy linuxos mailservert, hogy a virus- meg spamszűrést az csinálja.

"az egész vita rávilágít arra, hogy a szoftver ingyenessége gyenge érv a Linux mellett"

Bizonyos esetekben. Beágyazott rendszereknél pl. Linuxot használnak olyan kütyükben is, ahol bármiféle fizetős OS komolyan megdobná az előállítási költségeket.

DRM is theft

(#54) kekegsm válasza gabf (#47) üzenetére


kekegsm
őstag

:-), aranyos vagy, de belefutsz, csak óvatosan...

Nem beszéltem hibátlan ms szoftverekről/rendszerekről. Azt írtam, hogy soha nem futottam bele hibákba. Képzeld, van nagios is. Cacti szerencsére már nincs. Soha nem volt update alkalmával sem leállás, sem összeomlás. Lehet, hogy nem hiszed el, de ez így van. Service is csak hibás/megbolondult nyomtató miatt lett újraindítva, de magától nem szokott.

Nem vagyok linux guru, csak egy egyszerű rendszergazda. 23 évnyi tapasztalattal a hátam mögött. Dolgoztam néhány helyen, köztük a Sun-nál is (amikor még Sun volt), Microsoftnál is. Mindkét helyen rendszergazdaként (Executive Server & Network Operations) Jelenleg egy banknál dolgozom, hidd el, nem régi Compaq 486-osokat szerelgetünk fel lebutított Ubuntuval. Ennyit a háttérről.
Nem köpködtem senkit sem. dabadab-nak azért szóltam be, mert nagyképűen alázta a másik hozzászólót. Ha egy asztal körül ülünk, akkor sem "köpködném", hanem kapott volna egy tockost, hogy viselkedjen. De szerintem ha akarja, meg tudja magát védeni, nem szorul rád.
Nem vagyok megsértődve, nem tartok senkit fasznak. Szerintem dabadab is egyetért velem abban, hogyha molyolni kell a linuxot, akkor már mindjárt nem olyan olcsó. Ha te, kedves gabf, ezt nem érted meg, mert akkora fan vagy, azt sajnálom.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#55) dabadab válasza Namelesske (#15) üzenetére


dabadab
titán

"Nem értem, ott van nekik az openSUSE miért nem használják?"

Ubuntu-alapú, nem nulláról rakták össze és tartják karban.

Egyébként nagyobb szervezetek Windowsból is saját diszrót használnak, szóval ez a jellegű testreszabás teljesen jellemző.

(#54) kekegsm: "Nem köpködtem senkit sem. dabadab-nak azért szóltam be, mert nagyképűen alázta a másik hozzászólót."

Nem tudom, hogy feltűnt-e, de nem aláztam, csak felhívtam a figyelmét arra, hogy a - meglehetősen sommás - hozzászólása nem áll túl szoros kapcsolatban a tényekkel.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#56) Tapsi válasza kekegsm (#49) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem nagyjából mindenkinek világos volt, hogy MS környezet alatt nagyvállalati méretet értettem. Nyilván nem garázscégekben kell gondolkodni, ahol gyakran saját levelezőszerver sincs.

(#53) dabadab

Elhiszem, de valószínűleg nem ez a jellemző. Egyébként desktop rendszerekről volt szó, a beágyazott világ nyilván teljesen más.

[ Szerkesztve ]

(#57) kekegsm válasza cadeyrn (#50) üzenetére


kekegsm
őstag

#50 cadeyrn: mondjuk az tuti, hogy a rendszergazdáik nem voltak a helyzet magaslatán, ha ennyi időbe került a hiba megtalálása és megoldása.

#52 cadeyrn : Több helyen váltottunk Exchange-re, mert a levelek mennyiségét nem tudták lekezelni a linuxos megoldások. Persze megvolt az ára, szó szerint, de az igénynek megfelelt. Jó az az Exchange, nem egyszerű megakasztani, ha jól működik.

#53 dabadab: Vagy sokszor még Exchange sincs, csak egy linux, meg Thunderbird pop3-al... többezres cégeket is láttam ilyennel, működött. Nincs is azzal gond, ha arra van szükség.

"Bizonyos esetekben": pont ezt nem érti meg sok ember. Van olyan, ahova bűn Linuxot tenni, van olyan, ahova bűn Windowst tenni. Nagyon sok helyre meg elég lenne egy lebutított Android is. Ezért nem értem, amikor páran keltik a windows vs linux flame-et...

#55 dabadab: Szerintem azért eléggé fölényes volt a hozzászólásod, bár lehet, hogy így olvasva máshogy jött le a dolog. De erről szerintem kár többet vitázni, peace. De egyébként egyetértek a sommás hozzászólásával, és ha belegondolsz, szerintem te is: Megvan a linux helye, és nem mindenre jó.

#56 Tapsi: Nem volt egyértelmű az enterprise környezet.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#58) Tapsi válasza kekegsm (#57) üzenetére


Tapsi
addikt

Valójában a cikk is arról szól, hogy olyan helyre telepítettek Linuxot, ami tipikusan a Windows felségterülete. Tehát itt igenis van helye a vitának.

(#59) kekegsm válasza Tapsi (#58) üzenetére


kekegsm
őstag

Olvass és értelmezz először, majd kérlek fuss neki újra.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#60) Duree


Duree
veterán

Igencsak nagy pofon a Linux tábornak.

duree54

(#61) VaniliásRönk válasza Egon (#39) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"Elég régóta használok MS Office-t: nem emlékszem stabilitásbeli gondokra."

Ez a nap vicce volt! :D Én meg másra sem emlékszem, komolyabb beillesztéseknél pl. rendszeresen pusztul meg, de nem csak a MS Office, a LibreOffice is, és ez csak egy példa a sok közül. :))

#63 kekegsm: És még az egeret is rosszul tartottam... ;]

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#62) alevan


alevan
őstag

Supportot kellene cserélni....

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#63) kekegsm válasza VaniliásRönk (#61) üzenetére


kekegsm
őstag

megfelelő gépen megfelelően fut a szoftver.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#64) Blum1866_2 válasza Duree (#60) üzenetére


Blum1866_2
tag

Pont, hogy nem...senki nem érzi pofonnak vagy failnak. Mindenki tisztában van vele, hogy Münchenben azért nem működött a linuxos móka mert valami nem stimmel a körítéssel.

(#65) cadeyrn válasza kekegsm (#57) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

"mert a levelek mennyiségét nem tudták lekezelni a linuxos megoldások"

A legtöbb esetben ez optimalizáció hiánya.
Itt bent anno patchelték az eximet, amikor a napi 30 millió levelet már csak küszködve tudta ~10 gép elküldeni. A megoldás annyi volt, hogy ki kellett iktatni a szinkron syslog írást, mert disk i/o nem bírta.

Szerintem egyik oldalon sincsenek kapacitás problémák, ha jól be van állítva a rendszer, és tényleg azt a szoftvert választja valaki Linux oldalon, ami az adott célnak megfelel. Az Exchange vs linux eleve itt bukik amúgy, mivel linuxon beszélhetünk Postfixről, Eximről, Qmailről (brrr) stb. SMTP oldalról, IMAP ( POP3, brr) oldalon meg Cyrusról, Dovecotról, Qmailről (brrr), és mindegyiknek mások a kapacitásai, a lehetőségei.

Szerver oldali szűrök tekintetében a Cyrus és a Dovecot feltörli a padlót az Exchange-el ( pont ezzel szívunk most), de sokszor tárolt levelek kapacitásában is ( nem egy 1millió+ leveles mappát láttunk már, mert a kliens mutt volt, azt meg nem érdekli ). Ellenben az Exchange naptár kollaborációjának semmilyen vetélytársa sincs. High availability téren a Cyrus szép és okos ( proxy, storage, master, stb. ), de MTA clustering igazából nincs, hacsak nem áll neki valaki kézzel bütykölni. Ebből a szempontból jobb az Exchange, de ez a probléma ugye megkerülhető DNS szinten az MX rekordokkal.

Lényegében minden attól függ, mi kell - de nem a kapacitás lesz a döntő tényező, ott kiegyenlítettek az esélyek.

[ Szerkesztve ]

(#66) cadeyrn válasza alevan (#62) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Support... istenem, gondolkozzatok már. Az két hét, hogy hozzáférést adjanak valaki külsősnek a supportcégen belül. ( NEM azért, mert linux, hanem mert security és mert bürokrácia. )

In-house teljesidős rendszergazdák kellenek. Több és/vagy jobb.

[ Szerkesztve ]

(#67) anulu válasza Blum1866_2 (#64) üzenetére


anulu
félisten

ponthogy azért de, mert mindenki, aki a Linux népszerűségét és használhatóságát akarta alátámasztani vállalati környezetben, Münchenre mutogatott.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#68) pakriksz válasza anulu (#67) üzenetére


pakriksz
őstag

Mert működött is amíg nem jött a microsoft fan és a microsoft által fizetett új vezetés :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#69) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Egy kicsit kiegészíteném a cikket:

Az, hogy áll a levelezés, egy szerveroldali probléma. Előfordul. Bármilyen levelezőrendszerrel. Az email protokollok 30 évesek, néha beüt a villám.

Ha valaki elkezd desktop a linuxra mutogatni, hogy az tehet arról, hogy nem megy a levelezés, az szimplán hülye.

(#70) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Emlékszem hajdanán, amikor beindult a 'Linux guruk' pályára állítása, olyanokkal viccelődtek, hogy a NASA Linuxt választott (lol) Windows helyett, mondván, hogy ők vissza is akarják hozni az eszközeiket az űrből.

Aztán évekkel később egy bejelentkező kép az űrhajósok mindennapjairól az űrállomásról, ahol Outlook-kal küldte az Emailt a földi hozzátartozónak ...

Lassan mindenütt rá jönnek, olcsó húsnak...

Nálunk is bedőltek ennek, aztán a support bérére kifizettek már 20x annyit, mint amennyit a Win alapú rendszerek kerültek volna, és amit egy kecskepásztor is felkonfigol.

(#71) pakriksz válasza kekegsm (#63) üzenetére


pakriksz
őstag

Ez nagyon gáz, és izzadtságszagú. Más gépen nem lesz a 0-ból 1 és a "nem hibából" hiba. Ha igen, akkor azt egy kékhalál kíséri, és nem csak 1 programnál...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#72) pakriksz válasza bokrosolajos (#70) üzenetére


pakriksz
őstag

"Aztán évekkel később egy bejelentkező kép az űrhajósok mindennapjairól az űrállomásról, ahol Outlook-kal küldte az Emailt a földi hozzátartozónak ..."

Aztán hogy jön ide az hogy az űrhajós a személyes notiján mit használ? :D macról is bejelentkezhetett volna.

"Lassan mindenütt rá jönnek, olcsó húsnak..." drágábbnak meg már légnemű :D

"Nálunk is bedőltek ennek, aztán a support bérére kifizettek már 20x annyit, mint amennyit a Win alapú rendszerek kerültek volna"

Csak ilyenkor mindig kifelejtitek azt hogy a vindózt is supportolni kell, tehát meg kell venni, és még a supportot is fizetni hozzá, míg linuxon csak az utóbbi.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#73) bokrosolajos válasza bokrosolajos (#70) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Linuxosokban még mindig az a legviccesebb, hogy szerintük mindenki hülye.
Persze a problémákat éppen ők nem tudják megoldani ...
:DD

(#74) cadeyrn válasza bokrosolajos (#70) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

:U

Nálunk is bedőltek ennek, aztán a support bérére kifizettek már 20x annyit, mint amennyit a Win alapú rendszerek kerültek volna, és amit egy kecskepásztor is felkonfigol.

Aztán nézel nagyokat, amikor a kecskepásztoszerver önti a spamet, mert a kecskepásztor nem tartja karban.

A windows rendszergazda nem olcsóbb, mint a linux. A kettő között az a különbség, hogy a linuxot nem tudja Pistike jól felkonfigurálni, a windowst meg klikk, klikk, katt - csak éppen ez utóbbi nincs ugyanazon a szinten, mintha hozzáértő csinálta volna.

(#75) bokrosolajos válasza pakriksz (#72) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Ez egy beépített cucc volt az űrállomás falán. Nem a személyes laptopján volt bocsika! Olyat fel sem vihet senki :P Pár matricát vihetsz meg plüssmackót, személyes jelképes mütyűrt. A személyes notebookodat nem tudják fertőtleníteni, de hinni magadban bármit lehet

(#77) bokrosolajos válasza cadeyrn (#74) üzenetére


bokrosolajos
őstag

a linux szerver ugyanúgy önti a spamet, mert ugyanúgy be kell tudni állítani.
A winfosos rendszergazda nem kerül többe, csak a képzése! Munkabérben ugyanott van. A képzése meg kit érdekel?

Külföldi franchise hálózatba nem tudtuk megoldania linux telepítéseket, mert hülyék voltak hozzá. Winfosokhoz értettek a helyiek, ezért plusz linux gurukat kellett felvennünk, kiutaztatni, szállásolni stb.
Elég komoly összegekbe vannak, hidd el.

Nem ellenük vagyok, alternatíva. De ha lehetne választani, akkor nem mellettük tenném le a voksot.
Ha csak 2-3 éves kifutású cégről beszélünk, oda tökéletesek!

(#78) cadeyrn válasza bokrosolajos (#77) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Ha most csendben maradtál volna, bölcsebb maradtál volna.

a linux szerver ugyanúgy önti a spamet, mert ugyanúgy be kell tudni állítani.
Én is ezt mondtam.

A winfosos rendszergazda nem kerül többe, csak a képzése! Munkabérben ugyanott van. A képzése meg kit érdekel?
És ezt is mondtam.

Külföldi franchise hálózatba nem tudtuk megoldania linux telepítéseket, mert hülyék voltak hozzá. Winfosokhoz értettek a helyiek, ezért plusz linux gurukat kellett felvennünk, kiutaztatni, szállásolni stb.
Elég komoly összegekbe vannak, hidd el.

Elhiszem.
Ha meg linux cég lett volna, akkor fordítva lett volna, és semmivel sem lett volna olcsóbb. Sőt.

Ha csak 2-3 éves kifutású cégről beszélünk, oda tökéletesek!
:C
Amazon? Google?
Szerintem ezen még kicsit gondolkozz.

[ Szerkesztve ]

(#79) Rhino666


Rhino666
őstag

Nem lepődök meg rajta, főleg hogy több Linuxom omlott már össze, mint Windows-om... :) De azért a Linux betonstabil... Ahogy OSX-re sincsenek vírusok... :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#80) F34R


F34R
nagyúr

Nem is ertem miert nem egy RedHat vagy Opensuse-t valasztottak, most legalabb lehet csamcsogni a linuxon.

(#81) VaniliásRönk válasza Rhino666 (#79) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az átlag Linux azért nem megboríthatatlan, de lényegesen jobban bírja a gyűrődést, mint az átlag Windows. Mondom ezt úgy, hogy én azért szoktam ekézni a Linuxot is meg a mögötte hőbörgő közösséget is, mert nekik is volna mit rendbe tenni bőven.

#80 F34R: Ez pl. egy komoly probléma a Linux platformon, mindenki tákolni akar magának egy teljesen újat vagy legalább forkolni egyet a saját szája íze szerint. Ezek után különösen szórakoztató olyan véleményeket olvasni, hogy a M$ nem felel meg a saját szabványainak, miközben Linuxon szabványok sincsenek, ill. mindenki tákol magának egyet abból is.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#82) Rhino666 válasza VaniliásRönk (#81) üzenetére


Rhino666
őstag

Attól függ, mit nevezünk átlagnak.

Leggyakoribb Linux: Ubuntu
Leggyakoribb Windows: Windows 7

A Windows 7 pedig jócskán stabilabb az Ubuntunál. :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#83) Stanlee


Stanlee
őstag

A cikkben sajnos nem minden teljesen 100%-ig fedi a valosagot. Majd a technikahoz ertok kielemzik, hogy miert tortenhetett a leallas, csak azert, hogy jobban ertsetek a dolgokat:

1. Pentek este egy tul sok karakterbol allo targyat (Subject) tartalmazo level benitotta le a levelezo szolgaltatast es nem a klienseket. Nem a level mereteve volt gond.
2. Hetfon reggel mar tudtak a hibarol es ki is javitottak azt delelott, minden levelet kuldtek-fogadtak, a normal uzem estere allt helyre.
3. A LiMux projektet a muncheni varoshaza sajat tulajdonaban levo ceg, az IT@m tamogatja (support).
4. Az IT@m-nel a munkahelyek 20%-a nincs betolteve.
5. A mostani fopolgarmester (OB) az elodje hibas dontesenek tartja a LiMux "sikertelenseget", igaz ugyanazon partbol jottek, azert erzodik, hogy politikai okokbol annyira utalt a LiMux az OB altal.
6. A mostani OB a Microsoftot Unterschleißheimbol visszakonyorogte Munchenbe, szoval a redmondi ceget valamivel ki kell elegitenie, es ugye az egy zsiros megrendelest jelent, amit viszont politikailag nehezen tud veghezvinni egyedul, kell neki minden kis alap, foleg a legkisebb hiba is a LiMux rendszerben.

Az itteni varosi tulajdonu cegekben is tobbnyire a kozigazgatasi dijtabla szerint osztjak a penzt, tehat nem meglepo, hogy az IT@m kevesebb alkalmazottal rendelkezik, mint ami hivatalosan (nem biztos, hogy technikailag is) szukseges lenne, es azok is akik ott dolgoznak nem biztos, hogy a legjobbak (sorry, nem akarok senkit minositeni). Figyelembe kell venni, hogy a legtobb muncheni IT cegnel nagysagrendekkel tobb nettot lehet keresni, mint az IT@m-nel, tehat veges minosegu alapanyagbol valogathat a ceg. Az, hogy a levelezes leall, foleg a kozszferaban, igazabol keveseket erintett, pentek delutan 2-tol nincs szinte sehol ugyintezes, es mindenki csekkol kifele, tehat atomrobbanasnak kell lennie, hogy itt barki is elkezdjen hibat bejelenteni vagy hibat kijavitani a hivatalos munkaido letelte utan, foleg hetvegen.

Sajnos ismerem a nemet kozigazgatast, a legtobb Mancikanak teljesen mindegy, hogy Windows vagy Linux fut a gepen. Ahhoz nem kell Windows gurunak lenni, hogy a feladata elvegzesehez szukseges specko programot elinditsa, kezelje, abbol pdf-et generaljon, nyomtasson, e-mail-t kuldjon.

En nem vagyok se Linux, se MS fan, de ami a LiMux korul megy, azt nem igazan talalom korrektnek, mivel a politika mozgatja.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#84) VaniliásRönk válasza Rhino666 (#82) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Tapasztalatból mondom, hogy nem az. ;) Aki csak használja, annak is stabilabb az Ubuntu, aki ért hozzá, annak is. Azoknak van több stabilitási gondja Ubuntuval, akik belekontárkodnak mindenbe, miközben legfeljebb elképzelésük van arról hogy mit csinálnak. Ilyen feltételek mellett a Windows valóban jobban bírja, de stabilnak akkor azt sem mondanám.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#85) Namelesske válasza VaniliásRönk (#84) üzenetére


Namelesske
addikt

Ezt a tapasztalatot gondolom szűk körben szerezted. Nem ritka, hogy a felhasználói Linux disztrók kb addig élnek ameddig az első update notifikációra rá nem bök a szerencsétlen user... Reboot után se kép se hang. Ugyan ez előfordul az illesztőprogramokkal is. Környezetemben ez a leggyakoribb. Ilyenkor egy átlaguser csak néz a fejéből és format. Gyakorlatilag semmit nem csinált ami kontárkodás lenne... mégis így jár.

Ez Windows-zal is előfordulhat, de ott jóval könnyebb megoldani a problémát... (system restore)

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#86) dajkopali válasza Stanlee (#83) üzenetére


dajkopali
addikt

:R
ezért van értelme a topikoknak

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#87) Rhino666 válasza VaniliásRönk (#84) üzenetére


Rhino666
őstag

Nana, azért az, hogy egy egyszerű update to LTS-től összeomlik a rendszer, nem arról tanúskodik, hogy stabilabb lenne. A Buguntu egy rozoga tákolmány, A Windows meg lehet, hogy feleselegesen zabálja az erőforrásokat, de legalább tényleg stabil. Szintén tapasztalatból mondom. :)

Szerk: Látom megelőztek, de legalább egyúttal alá is támasztották a mondandómat. :R

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#88) VaniliásRönk válasza Namelesske (#85) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ilyet én személy szerint utoljára 6-7 éve láttam (és akkor sem volt elég egy sima update), de anekdotázni Windowsról is tudnék, szóval szerintem ez nem releváns.

Szerk.: Két éve Linux Mint az elsődleges OS nálam, ami gyakorlatilag egy Ubuntu, szóval ez az összeomlás érdekelne, mert lemaradtam róla. :))

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#89) Namelesske válasza VaniliásRönk (#88) üzenetére


Namelesske
addikt

Személy szerint én baromhasználattól lerohadó Windowst 6-8 éve láttam utoljára amikor még ment az XP korszak nagyban. Most ez ilyen érted. Nincs olyan ismerősöm akinek ne 1 évnél idősebb legyen a telepítése (kivétel én mert nekem az a "munkám" hogy szétverjem). De ez az egész egy nagy off, már sokszor megbeszéltük hogy nem a munkaállomásokkal volt baj... Ez csak egy ürügy a kifakadásra a Linuxra, mondom ezt hatalmas Microsoft Fanboy hírében állva.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#90) |DavidWoody|


|DavidWoody|
tag

Gyerekek , hol a Vezér ? :)

-woody-

(#91) Blum1866_2 válasza Stanlee (#83) üzenetére


Blum1866_2
tag

Ezt az utolsó mondatot kikéne tenni valami JS alerttel ide a kommentekhez...pont erről beszélek azoknak akik idejönnek és osztják az észt, hogy a "linuxosok most jól megkapták".

Pont ezt mondom én is, hogy a Linux közösség egyáltalán nem érzi ezt egy kudarcnak mert Münchenben nem a Linux a szar hanem maga a konstrukció és a kivitelezés.

Ausztriában, Svájcban, Csehországban, Franciaországban, Hollandiában 5-10 éve tökéletesen üzemel a Linux különböző kormányzati/rendfenntartó szerveknél, hogy a kutató intézetekről már ne is beszéljek.
A müncheni példából teljesen felesleges (és bődületesen nagy marhaság) konzekvenciát levonni.

Vagyis nem...mert arra, hogy szemléltessük a "Hogyan NE csináljuk ezt" példát, tökéletes :)

(#92) King Unique válasza |DavidWoody| (#90) üzenetére


King Unique
titán

Az Atyára gondolsz? :D

(#93) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Reiter utalt rá, hogy az elmúlt években annyiszor jelentkeztek súlyos hibák a LiMuxban, hogy már többet költöttek a karbantartására és felülvizsgálatára, mint a drágának mondott Windowsnál kellett volna. Ráadásul az alkalmazottak, a felhasználók is folyamatosan panaszkodnak rá: egyrészt a stabilitási hiányosságok, másrészt a kompatibilitási problémák miatt."

Na, mit mondtam? :D

(#94) pakriksz válasza Namelesske (#85) üzenetére


pakriksz
őstag

párszor frissítettem, os verziót is, nem volt ilyen.

A system restore pedig olyan mint a kompatibilitási varázsló: placebo, semmilyen hibát nem old meg, főleg nem segít az összeomlott rendszeren, mert a restore-ig sem lehet annál eljutni.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#95) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Na azért akkor is fizetni kell külön a karbantartásért, ha MS rendszer van fent. Szóval amit az MS állít az valótlanság, vagyis csak arra fáj a foga, hogy megint a rendszerüket használják Münchenben is. De tény, hogy egy jobban támogatott rendszert kellett volna használniuk, nem pedig egy kevesen használtat, vagy használtak volna Debiant.

(#96) Dr. Akula válasza pakriksz (#94) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Aki nem ért hozzá, az biztos... A kompatibilitási mágus is működik, meg a restore is, csak tudni kell használni. Pl. yes helyett nem a no gombot kell nyomkodni.

(#97) pakriksz válasza Dr. Akula (#96) üzenetére


pakriksz
őstag

Dehogy működik. Akkor "működik", ha eleve nincs is hiba :) Erre tervezték hogy a laikus júzert megvezessék.
Restore-t egy elindulásra képtelen os-en hogy is használod? Arra képes amit csökkentett módban kézzel is meg lehet tenni. Amihez az nem elég, akkor bukta van.
Ja egyébként egy dátum kiválasztásához nagyon kell érteni, bár tudom ez az átlag win-júzernek ez már hozzáértésnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#98) VaniliásRönk válasza Dr. Akula (#96) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azért azt se felejtsük el, hogy ha tényleg gond van a rendszerrel, akkor min. csökkentett mód, vagy akár telepítőlemezről való bootolás szükséges a javításhoz, ami úgyanúgy nem triviális, mint egy LiveCD-ről nekiesni a rendszer feltámasztásának.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#100) Stanlee


Stanlee
őstag

Az a sok penz, amit allitolag karbantartasra elkotottek, es nem kellett volna, ha MS termekeket hasznalnak, egy az MS megbizasabol, a HP altal keszitett tanulmany, aminek csak a vezetoi osszefoglalojat mertek nyilvanossagra hozni, mert mar abban is olyan allitasok voltak, hogy akik objektiv modon allnak a dologhoz, le tudtak soporni az asztalrol a tanulmanyt. Szoval azokat a szamokat csak ovatosan szabad hasznalni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.