Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dr. Akula válasza pakriksz (#97) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De működik, akkor is ha pár linuxfanboy nem akarja bevallani. Ami nem működik, az a linux, mint a cikkből is kiderül. :D

"bár tudom ez az átlag win-júzernek ez már hozzáértésnek tűnik"
Az átlag linux júzernek meg isteni csodatételnek.

[ Szerkesztve ]

(#102) szabonagyur válasza pakriksz (#97) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elindulásra képtelen gép?
Berakom a helyreállító lemezt/USB-t és elindítom róla a gépet majd a visszaállítást, megy ahogy kell, ennyire azért ne legyél elfogult, hogy minden használhatatlan, nem működik, placebo.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#103) Dr. Akula válasza VaniliásRönk (#98) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akinek ez nem megy, az linuxon még a telepítésig se jut el, nemhogy a használatig. Duplaklikk helyett apt-get meg sudo-s programindítás az hány embernek menne?

(#104) cadeyrn válasza Namelesske (#85) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Nem ritka, hogy a felhasználói Linux disztrók kb addig élnek ameddig az első update notifikációra rá nem bök a szerencsétlen user... Reboot után se kép se hang.

De. Ritka.
A feleségem nem egy linux guru, de ő frissíti a gépet több, mint 2 éve, gond nélkül.

(#105) VaniliásRönk válasza Dr. Akula (#103) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Egyértelmű, hogy a Windows sokkal inkább szól a GUI-ról (ami szerintem a felhasználónak valóban sokkal jobb), de manapság már sem az apt-get, sem a sudo nem alapfeltétel Linuxon (Ubunutun) sem. Rendszerint ha ezekhez kell nyúlnod ott eleve probléma van.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#106) pakriksz válasza Dr. Akula (#101) üzenetére


pakriksz
őstag

Na akkor mutass pár példát, hátha ellenőrizni is lehet. Persze néha admin módos programnál működik, csak egy igazi hozzáértőnek az admin mód kipróbálásához nem kell varázsló ;)

"Az átlag linux júzernek meg isteni csodatételnek." nézd egy átlag linux user tud kezelni vindózt linuxot. Az átlag vindóz júzer még a vindózt sem tudja kezelni, csak emlékszik hova kell kattintani :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#107) pakriksz válasza Dr. Akula (#103) üzenetére


pakriksz
őstag

Már megint ezzel az apt-get-es marhasággal jössz?

Miért próbálod bemagyarázni, hogy a guglizás, keresgélés trójai exék kiszűrése, letöltés, duplaklikk, telepítési hely kiválasztás next next finish egyszerűbb, mint: elindítani az alkalmazásboltot, beírni a program címét, vagy jellegét, kiválasztani és 1 gombbal telepíteni?
De még a paranccsorból apt-gettel elérve is egyszerűbb és biztonságosabb mint a vindóz módszer.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#108) pakriksz válasza szabonagyur (#102) üzenetére


pakriksz
őstag

És ezt így ki is próbáltad valamikor? :)
Papíron működik az biztos... papíron.

Én régebben úgy emlékszem próbáltam egy sérült bootot visszaállítani... persze nem működött a szokásos "a hibát nem sikerül javítani" szerű vége lett, aztán valahogy egy linux live cd-vel rendbehoztam :D

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#110) dabadab válasza Dr. Akula (#103) üzenetére


dabadab
titán

Ha valaki egy desktopos Linux-Win vitában a telepítést hozza fel a Windows mellett, az vagy reménytelenül tudatlan vagy szándékosan trollkodik, ugyanis konkértan ezen a területen a Linux desktopon tényleg fényévekkel jár a Windows előtt, ugyanazt a modellt használja, amit később az iOS is adoptált az App Store-ral.

DRM is theft

(#111) szabonagyur válasza pakriksz (#108) üzenetére


szabonagyur
félisten

Így van használtam már nem egyszer ugyanis szeretek kísérletezgetni a szoftverekkel, driverekkel vírusirtóval is szóval elég gyakran visszaállítom a rendszert vagy korábbi mentésre vagy gyári állapotra ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#112) ddekany


ddekany
veterán

Ez így 0. Azt se lehet tudni, hogy pontosan mi történt. Ez egy olyan hiba, ami a Linux valami sajátságának következménye egyáltalán? Miről beszélünk?

(#113) pakriksz válasza dabadab (#110) üzenetére


pakriksz
őstag

vagy amihez hasonlót az android használ. Mellesleg linuxon is megy a duplaklikk telepítés, de minek...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#114) pakriksz válasza szabonagyur (#111) üzenetére


pakriksz
őstag

Indulásra képtelen rendszerrel? Tudom hogy apró hibáknál működik amikor elindul a rendszer valamennyire, de az halottnak a csók. Ezért jobb a normális rendszer mentés, mert az minden esetben működik.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#115) dabadab válasza ddekany (#112) üzenetére


dabadab
titán

Jólértesült hozzászóló
Egyébként tényleg nagyon fel van fújva a dolog, lehalt egy szerver, és erre mindenki levezeti, hogy újabb bizonyíték arra, hogy nem jó a desktop Linux. Egyébként érdekes módon erről a projectről leginkább ilyen, túlzóan negatívkodó sajtóhírek jelennek meg.

DRM is theft

(#116) VaniliásRönk válasza dabadab (#110) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azért ez sem ilyen fekete-fehér. Amíg az adott program megtalálható a disztribúció repository-jában, addig kétségtelenül igaz amit mondasz. Ha legalább külső ppa van a disztribúció adott verziójához, még akkor is úgy-ahogy megállja a helyét. De amint valami speciális igényed van (a legfrissebb verzióra vagy cél-software-re van szükséged), rögtön sokkal több bajod van Linuxon, mint egy next-next-finish-öjömbódottá telepítéssel Windows-on.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#117) Dr. Akula válasza pakriksz (#106) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"egy átlag linux user tud kezelni vindózt linuxot"
A hsz-ek alapján windowst nem, vagy alig, ismeretei 10-15 évvel ezelőttről vannak, és "természetesen" csak ritkán előforduló hibák, míg linuxon minden napsütés, akkor is ha nem (mint azt a cikk is tanúsítja). A linux egy vallás, nem oprendszer.

(#118) CPT.Pirk válasza dabadab (#110) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Felesleges. Kb. 300 hozzászóláson keresztül magyaráztam a dolgokat neki az egyik hír topicjában, de nem igazán volt foganatja. A kiinduló alap többek közt az volt, hogy asztali Linuxon a dselectel raksz fel csomagot és ezért bonyolult. :DDD

Egyszerűen hagyjátok rá, mert megint csak post postot követ és az egésznek semmi értelme nem lesz. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#119) #06658560 válasza VaniliásRönk (#116) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem nem repoból is három katt volt anno programokat feltenni, a cégek honlapjáról.

(#120) dabadab válasza Dr. Akula (#117) üzenetére


dabadab
titán

"A hsz-ek alapján windowst nem, vagy alig, ismeretei 10-15 évvel ezelőttről vannak"

Mondja ezt az, aki szerint Linuxon terminálból indított apt-gettel kell telepíteni programokat egy desktop Linuxon.
Vadász, vadász... ;]

DRM is theft

(#121) VaniliásRönk válasza #06658560 (#119) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Amíg a cég biztosít az adott disztribúcióhoz lefordított csomagot, de ha kapsz egy tar.gz-t akkor azért már más a leányzó fekvése. ;)

#122 dabadab: Nem tipikus, de előfordulhat, a hitelességhez hozzátartozik a megemlítése.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#122) dabadab válasza VaniliásRönk (#121) üzenetére


dabadab
titán

És ez mondjuk mennyire tipikus szcenárió? Mondjuk ahhoz képest, hogy egyszeri windowsos user telepít magának valami trójait meg Ask toolbarokat?

DRM is theft

(#123) szabonagyur válasza pakriksz (#114) üzenetére


szabonagyur
félisten

Teljesen halott rendszert állítottam vissza, volt amikor elszállt a teljes particiós séma vagy volt, hogy MBR-t teszteltem és utána visszaállítottam a GPT sémát.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#124) Dr. Akula válasza dabadab (#110) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Windowson is van Appstore, már akinek pont Angry Birds kéne Windowsra.

"a Linux desktopon tényleg fényévekkel jár a Windows előtt"
Mivel is? DirectX-el biztos nem, de sok mást se tudnék hirtelen felsorolni. Egyedüli előny hogy van belőle ingyenes is (nem a Red Hat, ugyebár).

(#125) pakriksz válasza Dr. Akula (#117) üzenetére


pakriksz
őstag

Ha rám célzol, naprakész vindózos ismereteim vannak, de képes vagyok linuxot is rendesen használni (ellentétben pl veled).
Azt hiszem elég jól kezelem, ugyanis a win7-em 2009 nyarán lett telepítve, és 2014 nyaráig volt erős napi használatban(játék, 3d modellezés, programfejlesztés, videokódolás), belassulás nélkül(és system restore sem kellett (még jó mert úgy se segített volna :) )), csak a friss win8.1 telepítés miatt lett lecserélve.
Szóval ja stabiliabb lett az utóbbi pár évben, de az az 5 év az csak nekem köszönhető, kevésbé hozzáértőknél max 2 évet láttam amíg kibírt.
De ettől függetlenül még mindig egy idegesítő rendszer, főleg a nulla cpu, memória, és i/o kezelése miatt), de sajnos használnom kell mert sok hulladék fejlesztő csak erre adja ki a tákolmányait. Nem azért mert jobb, hanem azért mert ez a népszerű. A másik gépeken a linuxot azért használom mert jó, a vindóz viszont csak azért mert nem lehet máshogy...
Kompatibilitási varázslót az xp-s bemutatása óta ki-ki próbálom néha, ha csak nem admin probléma volt, soha semmit nem tudott még megoldani, és senki másnál nem láttam olyat hogy segített volna, mindig máshol találtam megoldásra.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#126) pakriksz válasza Dr. Akula (#124) üzenetére


pakriksz
őstag

vindózon van appstore ja, amiből fingóappokat, és csempés hulladékokat lehet telepíteni, semmi komolyat. Linuxosból viszont meg mindent...

directx egy vindóz only os specifikus 3d api, ami abban "jobb" a többinél hogy mivel a vindóz elterjedtebb arra írják a játékokat. Lásd a directx-et a m$ birodalmon kívül sehol sem használják annyira "jó" :D sőt láthatóan a fejlődés egyik nagy korlátja mostanában.
De hogy mondjak egy hasonló logikát követő egetrengető hülyeséget mint amit ezzel írtál: vindózon meg nincs mac api, meg x server, úgyhogy nagyon le van maradva a vindóz :)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#127) Dr. Akula válasza dabadab (#120) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És látod, van aki még a recoveryt se tudja elindítani windowson, meg szerinte (de csak szerinte) a kompítibilitási beállítás használhatatlan, mert ő nem tudja kezelni - nyilván azok se akik napi szinten használják melóban, érdekes mód ott működik.

Miért kell fake kifogásokkal fikázni a windowst? Miközben lehetne valódi problémákat is felhozni - már ha ismerné azt a kedves hozzászóló. De nem ismeri, ez is jelzi mennyire ért hozzá.

---

Ask toolbar pont az ingyenes JRE-ben van leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#128) dabadab válasza Dr. Akula (#124) üzenetére


dabadab
titán

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez az a pont, amikor az, amit csinálsz, csak színtiszta trollkodás.

DRM is theft

(#129) CPT.Pirk válasza Dr. Akula (#127) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért kell fake kifogásokkal fikázni a windowst? - Miért, te mit csinálsz Linux témában?

Egyszer láttál egy Linuxos szervert amin valszeg nem volt GUI mert szerveren minek, ebből szűrsz le általános igazságokat az asztali disztrókra és hangoztatod ezerrel a hülyeséget. :U

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#130) VaniliásRönk válasza Dr. Akula (#127) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mert te még egyszer sem találkoztál olyannal, hogy a rendszer-visszaállítás nem segített, vagy a program egyik kompatibilitási módban sem indult el, mert tizen-x éve is kókány módon írták meg? :U
Egyik irányba sem kéne elfogultnak lenni. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#131) pakriksz válasza Dr. Akula (#127) üzenetére


pakriksz
őstag

Nem fake kifogás.
Nincs ilyen hogy nem tudja kezelni, nem kell érteni ahhoz, annyira egyértelmű. Csak nem működik. Lásd kértem pár példát a kompatibilitás varázslóra, hogy hol segített az admin módon kívül, de nem tudtál egyet sem mondani(ami nem meglepő).
Mondtam az is hogy a system restore működik, apró problémáknál, de semmi komolyabbnál, mert egy félmegoldás.
Semminek az ellenkezőjét nem tudtad bizonyítani. viszont a csomagkezeléssel mindig egy olyan dolgot hozol fel linuxra hátrányként, ami egyértelműen sokkal jobb mint vindózon.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#132) obligat válasza cadeyrn (#50) üzenetére


obligat
senior tag

kernel patch?
ilyen van?
jó, mondjuk én ugyanazt a kernelt használom 6-7 éve, de ha kell bele valami fordítom, és persze az elején le lett karcsúsítva, mert nem kell neki mindent tudni, csak azt amin fut.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#133) obligat válasza pakriksz (#125) üzenetére


obligat
senior tag

Windowst évek óta csak virtualboxban használok, célfeladatokra főleg. És spontán erekcióm támad, amikor egyetlen kattintással, vagy killel leölöm.

Hozzátenném, állandóan wint kell telepítenem rokonoknak, haveroknak, mert bambák. A nyócpontegy is classicshellt kap első telepítésként, mert a csempe majdem annyira okádék, mint pl. a juniti a zubiban. ;) szerencsémre ezeken túlléptem.

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#134) MichaelSD válasza Dr. Akula (#93) üzenetére


MichaelSD
őstag

Azért tegyük rendbe a cikket, egy kicsit lokális források alapján (golem.de, Süddeutsche)

1. Dieter Reiter CDUs polgármester egy éve váltotta le az előző SPDs polgármestert, aki alatt elindult a migráció.
2. Dieter Reiter semmilyen hibát nem tudott a mai napig felmutatni a Limuxon, azon kívül, hogy szerinte a felhasználók nem elégedettek. Gyakorlatilag eddig ez az egy érve volt és a szakmai körök nem értik mi a problémája.
3. Dieter Reiter szerint szerver kiesés volt, amit még senki nem tudott megerősíteni.
4. Az a Dieter Reiter akinek évek óta azért lobizik, hogy a Microsof központ Münchenbe költözzön...
5. Az ellenzék (tanulmányai) szerint 11 millió Eurot spóroltak és csak bónusz, hogy nem kell Windows használni.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#135) Akula


Akula
őstag

Linux ide, windows oda, Münchenben befosnának, ha látnák a magyar rendszert!
Hiába elintézel egy lakcímváltozást az okmányirodában, vagy ügyfélkapun keresztül, a földhivatalok teljesen független rendszerrel működnek, ott külön kell átírni. Ráadásul náluk csak személyes ügyintézésre van lehetőség és a feldolgozás is papíralapú... :)
Viszont ha itt az egyik hivatal nem tud kommunikálni a másikkal, az nem gond, mert ez van és kész.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#136) pakriksz válasza Akula (#135) üzenetére


pakriksz
őstag

És pl az adóhivatal sem tud kommunikálni a kerületi hivatalokkal. Ha céged volt a kerületben és megszüntetnéd, mind2-nél be kell jelenteni, mert ha nem... akkor nagy szopás lesz.

Ja és amikor levizsgáztam A kategóriára a 3. kerületben, be kellett mennem valami vizsgahatósághoz a 11 kerületbe személyesen, ahol adtak egy pecsétes fecnit amivel mehettem a 3. kerületi okmányirodába kiváltani az új jogsit, mert a postázás vajon mi, hát még egy számítógépes rendszer :D

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#137) #82729984


#82729984
törölt tag

Az én 2 centesem:

Nem az a kérdés, hogy melyik rendszer (linux/windows) a jobb (vagy hogy jobb-e bármelyik a másiknál) ezért aztán felesleges is hitvitát generálni.

A kérdés az, hogy összeségében melyik rendszer az olcsóbb. Na ez az amire nincs válasz és münchen is azt mutatja hogy nem is olyan könnyü megválaszolni ezt a kérdést.

Egy ilyen nagy és komplex rendszernél mint a közigazgatás + figyelembe véve a szoftveres sajátosságokat (pl. ms monopólium) a szoftverek ára csak egy töredéke a teljes költségnek.
Magam részéről affelé hajlok hogy összeségében árban nincs nagy különbség egy linux és egy windowsos (vagy kombinált) rendszer üzemeltetési költsége között. Igy viszont kétséges hogy megéri-e váltani, mert annak viszont komoly költsége van és nem azért mert linux vagy windows, hanem mert váltás.

(#138) Namelesske válasza pakriksz (#97) üzenetére


Namelesske
addikt

Most leírnám, de már leírták előttem páran... pont úgy ahogy akartam.

"És ezt így ki is próbáltad valamikor? :)
Papíron működik az biztos... papíron."

Igen én már sokszor hoztam helyre a gépet, még teljes adatvesztés után is parancssorból.

"naprakész vindózos ismereteim vannak."

Nincsenek.

Értsd már meg hogy megy a System Restore még egy DVD lemezről indítva is.

"főleg a nulla cpu, memória, és i/o kezelése miatt"

Azért ezt te se gondolod komolyan? A Windows legalább annyira, (szerintem jobban) van optimalizálva mint a mostani utolsó Linux kernel. A Windows egy igen fejlett, stabil, hatékony maggal rendelkezik, és az esetek nagyon nagy hányadában felsőbb szintekkel van probléma. A két rendszer minimum egy szinten van, annak ellenére, hogy a Windows By Design nem enged annyi mindent módosítani. (imádom egyébként a Linuxszal való játszadozást, nagyon hatékony tud lenni)

Ha vennéd a fáradságot hogy utána nézz hogyan működnek a dolgok a motorháztető alatt, akkor megváltozhatna a véleményed talán (de nem fog).

PS.: A programkompatibilitási varázsló nem csodaszer, és nem is átbaszás. Csak annyit csinál, hogy virtualizál az adott programnak egy környezetet ami hasonlít a régi Windows-okra, néha megadja a rendszergazda jogot, meg csak átirányítja a műveleteket a megadott új mappákba, hogy ne legyen baj a fájlhozzáférési jogokkal. A Windows verziószámát a beállítottnak hazudja, és a WinSxS mappában a megfelelő DLL-eket kaparja elő.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#139) Dr. Akula válasza dabadab (#128) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Aha... És ez akkor mi:

"naprakész vindózos ismereteim vannak, de képes vagyok linuxot is rendesen használni (ellentétben pl veled)."

"Ja egyébként egy dátum kiválasztásához nagyon kell érteni, bár tudom ez az átlag win-júzernek ez már hozzáértésnek tűnik"

Pakrisz aláírása neked láthatóan bejött: "Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk". Windowst lehet fikázni, lehetőleg tények nélkül, de a szent linuxra egy rossz szót nem lehet szólni, akkor se ha van alapja. Ilyenekkel tényleg nem lehet vitázni.

---

(#126) pakriksz:

Nem csak az OpenGL helyzete akadályozza a linuxos játékpiacot De biztos Abu85 is hozzánemértő troll...

"kértem pár példát a kompatibilitás varázslóra, hogy hol segített az admin módon kívül, de nem tudtál egyet sem mondani(ami nem meglepő)."
A google a barátod, de segítek rajtad: GTA4 Win 8.1-en.

---

(#130) VaniliásRönk:
Van amin nem segít, de ettől még nem használhatatlan. A szervíz se segít a kamion alól kihalászott totálkáros autón, de ezért van aki megkérdőjelezi a hasznukat?

"Egyik irányba sem kéne elfogultnak lenni."
Én is ezt mondom, de mint láttuk erre itt nem vevő senki.

(#140) King Unique válasza obligat (#133) üzenetére


King Unique
titán

Ez az, h célfeladatokra, szoftveres támogatás híján, sokszor csak Windows megfelelő, OS X meg túl drága...persze közigazgatásban nincsenek e téren túl speciális igények az is igaz.
Bambák...vagy csak nem akarnak szívni vele, mert nem ahhoz szokott stb., v éppen bizonyos programokat se tud futtatni. pl. iTunes se támogatott natívan rajta, azt is úgy kell felmókolni Play On/ Wine segítségével... Okádék, ez szubjektív, és nyócegynél amúgy is különálló felület, munkára ott az asztal, CS-nél meg pár opciót bejelölve eléggé el is szeparálható. Amúgy nekem otthonra Unity is tetszetős, bár hivatalban már inkább vmi "hagyományos" asztali felület lenne alkalmasabb. A screenshotok alapján elég okádék ez a Limux is, vmi régi 3.5-ös KDE...

(#141) MikeMyers


MikeMyers
tag

Ez a SUSE KDE-vel vagy mi ez, brutál ronda is, mintha valami win 3.1 - OS2 katyvasz lenne.
A felhasználók meg, a közalkalmazott hivatalnokok és politikusok, nem éppen optimális célcsoport.
De azért bátrak voltak, hogy belevágtak én akkor is drukkoltam nekik, meg most is.

(Bár egyszer hó miatt 3 napig ott rekedtem (pedig csak átszállásom volt), ami miatt a hideg kiráz a város nevétől is.)

No pain - no game

(#142) VIC20 válasza Dr. Akula (#139) üzenetére


VIC20
őstag

Biztos jó ötlet a moderátor bajuszát csiklandozni...?

Az a 124-es tényleg óriási trollkodás volt - vagy lehet, hogy ennyire nem figyelsz?

(#143) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Megfelelő képzettségű és számú szakember nélkül semmilyen OS-t nem lehet stabilan, biztonságosan, a célnak megfelelően stb stb üzemeltetni.
2. Ha valóban az volt a hiba forrás, amit a cikkben feltételes módban felvetnek, idézném "Állítólag egyetlen, ám hatalmas méretű e-mail blokkolta le a rendszert.", akkor a szakértelem biztosan hiányzott valahonnan, ergo ezt a "hibát" nem a Linux-ban kellene keresni

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#144) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Szerintem a microsoft fogott egy zsák szöget, kiballagott az autópályára és elszórta. Majd kirakták a táblát, hogy gumiszervíz....
Azért azt örömmel olvasom, hogy a világ legképzettebb informatikai szakemberei dolgoznak kishazánkban. Minden "ostoba" német rendszergizdára minimum 10 magyar kiválóság jut.

(#145) Apollyon válasza Fire/SOUL/CD (#143) üzenetére


Apollyon
Korrektor

+1

Amúgy a #83-as hsz-t be lehetne tenni a hírbe, meg az esetleg nem is lenne rossz ha a fórumtárs megadna valami forrást.

Egyébként pedig ha tényleg egy emailtől feküdt volna meg a linux, akkor most már mindenki tudja, hogy elég csak egy abnormál emailt küldeni, és az összes linuxos rendszer kinyiffan ;]

Továbbá +1 arra is, hogy Debiant kellett volna nyomatniuk saját disztró helyett. Még az űrben is Debian van, mondjuk az passz hogy teljesen eredeti vagy csak arra alapszi, gondolom nem Nasian :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#146) emvy válasza Dr. Akula (#139) üzenetére


emvy
nagyúr

Te konkrétan kivágtál egy darabot dabadab hsz-éből úgy, hogy az teljesen mást jelentsen, mint az eredeti. Ez kicsit azért túlzás.

while (!sleep) sheep++;

(#147) #06658560 válasza Dr. Akula (#139) üzenetére


#06658560
törölt tag

Bizonyos szempontból az.

(#148) Namelesske válasza clyvejhamma (#144) üzenetére


Namelesske
addikt

Alig vártam már ezt a közhelyet.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#149) #68216320


#68216320
törölt tag

Nekem erről a következő történet juteszembe:

Jópár évvel ezelőtt egy idős nagymama Mecsek márkájú, fekete-fehér TV-je beadta a kulcsot és használhatatlanná vált. Na a gyerekek/unokák gondoltak egy nagyot, hogy összedobják az akkor nem kevés pénzt és meglepik a mamókát, karácsonyra vesznek neki egy új, színes, távirányítós TV-t. Kontrasztosabb lesz a képe, ami az egyre gyengébben látó nagyinak megkönyebbülés. Másrészt nem kell majd felkelnie, ha csatornát akar váltani, ott a távirányító. Bár akkor még csak 2 csatorna volt, de mégis. Meg is vették az említett készüléket és üzembe is helyezték. Jóval később, egyik alkalommal, mikor meglátogatták a nagymamát rákérdeztek, hogy mi a véleménye az új berendezésről.
A nagymama mosolyogva bólogatott:
- Szép és kényelmes, hogy nem kell felkelni ha átkapcsolok, de tudjátok, a másikban valahogy jobb műsorok voltak.

(#150) Duree válasza Blum1866_2 (#64) üzenetére


Duree
veterán

Hát lehet,hogy igazad van.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.