Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Ha ez a hatszoros kiadás igaz, akkor giganagy lol az egész LiMux-projekt... #rekt :DDD

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#2) section9 válasza =WiNTeR= (#1) üzenetére


section9
őstag

Sejthető volt, hogy ez lesz. Megvan a Linux helye, de azért mindenre nem jó. :D

(#3) kovgab


kovgab
aktív tag

Kíváncsi lennék kik az üzemeltetők ...

Ká Úr

(#4) dajkopali válasza =WiNTeR= (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

ezt pontosítom, mivel ez így, khm... erősen kétséges, javítom

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) anulu


anulu
félisten

sör, popcorn bekészítve :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) lev258


lev258
veterán

Ami nagyon zavar az oldalon, hogy alig (vagy egyáltalán nem) vannak hivatkozások az egyes írásokban, így akit jobban érdekelne a téma, az meg van lőve.
Tehát ez most nem kizárólag neked szól.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7) dajkopali válasza lev258 (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

általában megadom a konkrét forrást, de itt most több helyről szedtem össze az infókat, nehéz lett volna bármelyiket kiemelni - itt van egy, ahol olyan linkek vannak, ahonnan el lehet jutni jó pár informatív íráshoz

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) dabadab válasza section9 (#2) üzenetére


dabadab
titán

Valami azt súgja, hogy soha a közelében nem voltál nagy rendszereknek, nem hogy rendszergazdaként, hanem userként is.
Csak hogy legyen valami összehasonlítási alap: német multi, MS-os rendszer (amit a MS szokott is mutogatni, mint a büszkeségét), ehhez képest rendszeresek a leállások, mindenféle üzemzavarok, amikor meg upgrade-elték a következő verizóra, akkor utána (a tervezett pár napos leálláson túl) egy hétig tartott, mire életre rugdalták.
Meg mondjuk olyat is láttam multinál, hogy a MS-os emailszerver megpusztult és akkor levelezés nem volt.

Egyébként azért is sejtem, hogy nem sokat értesz az ilyen rendszerek üzemeltetéséhez, mert pont a backendnél (ahol ez a leállás volt Münchenben) mondjuk úgy másfél évtizede elég bevett gyakorlatnak számít a linuxos szerverek használata.

Persze, az is igaz, hogy sejthető volt, hogy lesznek ilyen hozzászólások.

(#5) anulu: aláírásra patch a MS14-066-hoz?... ;]

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) lev258 válasza dajkopali (#7) üzenetére


lev258
veterán

Köszönöm.
Hát az "egy szoftverhiba miatt" elég random dolog. Sok minden lehet.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#10) pakriksz


pakriksz
őstag

Gondolom a leállás sponsored by: microsoft és az általuk fizetett döntéshozók ;) Amikor kiderült hogy egyes döntéshozóknak nem tetszik a helyzet, borítékolható volt hogy meg fognak szaporodni a "hibák".
Azért látszik hogy ott sincs kolbászból a kerítés a mutyi és korrupció szempontjából... bár még mindig béna kiscserkészek a mi nagypályás maffiózóinkhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#11) Egon válasza dabadab (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

14 éve üzemelő rendszer (cca. 1600 felhasználó, most bővül cca. 2000-re), 2010 óta SAP, előtte Oracle Applications. A kiegészítő szolgáltatások, mint pl. levelezés, Domain Controller stb. Windows alatt fut, az alkalmazás és adatbázis szerverek Linux alapúak. Az oprendszerek aránya nagyjából 85-90% az MS javára.
Soha nem volt ilyen mértékű lerohadás (ami volt, az hardveres hiba miatt fordult elő: meghalt a szünetmentes, és jött egy áramkimaradás).
Ergo azért lehet MS alapú rendszert is üzemeltetni, üzemzavar nélkül... :U
Ami a hírt illeti: nem lesz túl jó reklám a Linuxnak, az biztos (még akkor sem, ha jó eséllyel az üzemeltetők bénáztak jelentőset).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) VIC20 válasza pakriksz (#10) üzenetére


VIC20
őstag

Én már semmit sem tartok lehetetlennek. Azt viszont egyenesen biztosnak, hogy mind az átállásnál, mint az esetleges visszaállásnál vannak, akik - ilyen vagy olyan módon -, de sok pénzt leakasztanak. Innentől meg...

(#13) Egon válasza pakriksz (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Sőt: úgy hallottam, az Intel és az nV keze is benne volt a dologban.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14) anulu válasza dabadab (#8) üzenetére


anulu
félisten

https://support.microsoft.com/kb/2992611, nov 13-án települt nekem itthoni 8.1-re. :U
vagy ha félrenéztem valamit, és másik patchre gondolsz, akkor jelezd pls.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) Namelesske


Namelesske
addikt

Nem értem, ott van nekik az openSUSE miért nem használják? Azzal nem lenne ennyi gond. Tudtak volna egyedit is csinálni nekik ebből a pénzből. A mögötte lévő cucc, meg Windows-zal is lerohadt volna...

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#16) pakriksz válasza VIC20 (#12) üzenetére


pakriksz
őstag

Igen, ez a cél. Aztán pár év múlva megint linuxra váltanak... majd megint vissza.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#17) floatr


floatr
veterán

Ez az egész jól passzol abba a sorba, ahogy hozzáláttak az egész projekt leállításához. Várható volt, hogy hirtelen felbukkan egy major failure, csak nagyon akarni kellett.

(#18) kekegsm válasza dabadab (#8) üzenetére


kekegsm
őstag

Ejjjj, de nagy a kedves arcod...

Csak hogy legyen valami összehasonlítási alapod: Jópár elég nagy rendszeren dolgoztam már üzemeltetőként, köztük német multién is. (ez egyébként nem fontos adat, de te annyira kiemelted). Tiszta MS rendszeren. Gond nélkül. Hibák nélkül. Persze ez is elromolhat, de ilyen jellegű tapasztalatom eddig nem akadt.
Dolgoztam (most is) linux hátterű/linuxos rendszereken.... Azért előfordulnak hibák rendesen. Aztán jön a kill, majd start, és általában működik. Nem hibátlan a dolog azért.

Írtad:
"Egyébként azért is sejtem, hogy nem sokat értesz az ilyen rendszerek üzemeltetéséhez, mert pont a backendnél (ahol ez a leállás volt Münchenben) mondjuk úgy másfél évtizede elég bevett gyakorlatnak számít a linuxos szerverek használata."

1. Ebből hogyan is látod, hogy a srác nem ért hozzá? Ha csak 1 éve lenne a linux használata bevett gyakorlat, akkor értene hozzá?
2. Ez is pont a rendszert minősíti, mert feltehetőleg nem a support a hibás, ha 15 év gyakorlat van a hátuk mögött...

A szuper linux addig olcsó, amíg működik. Amint hozzá kell nyúlni, irtózatosan drágává válik. Ez nem is kérdés. München csak egy jó példa erre a tényre.

Nem kell úgy viselkedni, mintha a Microsoftnál, együgyű idióták dolgoznának, míg a linuxot szuperhősköpenyes félistenek írnák.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#19) Blum1866_2


Blum1866_2
tag

Lehet, hogy rosszul emlékszem de nem München volt az a város ahol rinyáltak a LibreOffice miatt mert az nem nyitja meg megfelelően az MSOffice fájlokat? Merthogy már ott is kibukott, hogy valami ősrégi LO verziót használnak, valószínűleg azért van a hiba.

Sok nagyvárosban remekül működik a Linux és megvannak vele elégedve (itt Kaposváron is átálltak Ubira -vagy valami leszármazottjára- és Libre-re, sokkal jobban szeretik az alkalmazottak). Érdekes, hogy még senkinek nem jutott eszébe ott a messzi Münchenben, hogy esetleg az IT staffot billentsék fenékbe vagy az alkalmazottaknak adjanak megfelelő "képzést" (itt Kaposváron ezt kőkemény 3 nap alatt lezavarták, azóta öröm-bódottá' van)

Kizártnak tartom, hogy az ottani önkormányzat tagjai között ne legyen egy olyan ember akinek valamilyen úton-módon ne fűződne érdeke az MS-ra visszaálláshoz.

(#20) pakriksz válasza Blum1866_2 (#19) üzenetére


pakriksz
őstag

De tényleg! :D ez az ahol valami több éves LO-t használnak. Na ebből is látszik mennyire reális és megalapozott a balhé :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#21) lev258 válasza Blum1866_2 (#19) üzenetére


lev258
veterán

A polgármester és a jobbkeze saját bevallása szerint "Microsoft fan".
Kaposvár, szeretlek! :DD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22) kekegsm válasza pakriksz (#10) üzenetére


kekegsm
őstag

A helyzetet azért beárnyékolja az, hogy a bevezetés után voltak vizsgálatok a rendszert bevezető csoport (több szolgáltató cég), valamint a városvezetés és az IT-csoport vezetői között zajlott bizonyos pénzmozgás... Nemcsak az MS tud ám lefizetni...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#23) Rez_Grof válasza Namelesske (#15) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Kicsit elvagy tévedve. Ilyen szinten 7/24 azonnali tech support nélkül nem létezik szolgáltatás.
Majd persze kikeresik a cvs-ben, hogy éppen most miért halt be az vpn authentikáció, frissités után mert valamit át irtak benne. Ez nem igy megy.
Van egy fogadásom, hogy legalább 300 üzemeltető dolgozik a rendszeren L1-L4 vonalon + contraktorok.
20M euro nagyon karcsu egy teljes uj rendszer meg irásához.
hozzávetőlegesen a Mozilla évi 3M$-t kap csak googletol támogatást és az csak a egy böngésző ami szép szöveggé alakitja a mit kap a get http parancs kimenetéről. Egy várost kiszolgálni képes rendszernek szerintem ez a havi költsége munkadíjban.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#24) pakriksz válasza kekegsm (#22) üzenetére


pakriksz
őstag

Hanem ki tud lefizetni? Linus torvalds, vagy egy milliárdos multi cég? :) Melyik a valószínűbb?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#25) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Bennem is az a kérdés merült fel, hogy miért nem használnak valami tesztelt, karbantartott és széles spektrumú repót? OpenZsuzsi, Ubuntu, vagy bármelyik másik. Miért kell egy saját linux verziót csinálni?

Akadémiai szektorban dolgozom, úgyhogy itt a linux az alap, és egy kutatóintézetnek a levelezése, tűzfalai, az összes IT szolgáltatás linuxon megy és jó. Nagyon ritkák a leállások (nagyon jó rendszergizdáink vannak, nem kell csak egy maréknyi ilyen). Vannak Windows szerverek is (1-2 nyomtató szolgáltatás, plusz apróbb dolgok) és többnyire ezek is működnek. Mindegyik van hogy nagy ritkán leáll, de az esetek túlnyomó többségében működnek.

Miért kell egy egész distrot a nyakukba venni? Olyan sok minden van, amit nem lehet egy Ubuntu-val megcsinálni? Valószínűleg 1-2 szoftvert meg kell írni, de egy .rpm vagy .deb csomagot bármire fel lehet rakni. Vagy én nem értek itt valamit?

(#26) MaUser válasza kekegsm (#18) üzenetére


MaUser
addikt

Ehhez képest nálunk (300.000+ fő, 50.000+ mérnök). Exchange átállás után calendar nem megy két hétig, MS-nek lövése sincs addig. Office verzióváltásnál (egymást követőek!) még egy év után sem megy az összes macro, MS azóta ül a problémán és viszi a horror pénzt a semmire, a lista ugyanúgy végtelen. Alapvetően nem a rendszerekben van a hiba, hanem abban, hogy a megfelelő embereket kéne alkalmazni a megfelelő helyen. Onnantól meg mindegy, hogy MS vagy Linux vagy Béka.

AD tényleg egyszerűbb, de mihelyst nagyobb dolog előjön, ugyanaz van mint linux esetében. Van a világon 5 ember aki meg tudja oldani...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#27) lev258 válasza Meteorhead (#25) üzenetére


lev258
veterán

A dolog akkor kezdődött, amikor úgy 10 éve az átállás mellett döntöttek. Akkor úgy tűnt, a saját (kifejezetten közigazgatási célokra) disztribúció a jó megoldás.
Őszintén megvallom, akkor én nem vállaltam volna be egy ilyen projektet, de ma már habozás nélkül. Nagyon sokat fejlődött a világ és a rendszerek azóta.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#28) Hiftu


Hiftu
senior tag

Minden szoftverrel el lehet addig játszani, amig megadja magát.

Egy több 10.000-es cégnél előfordult, hogy az összes alkalmazottnak küldtek véletlenül egy levelet.
Na az exchange server padlót fogott rajta.
A Microsoft cloud rendszere is hullócsillagként szokott a porba hullani.

Könnyű kritizálni, de valószínűleg az MS szoftverek is ugyanúgy beszartak volna, csak esetleg más szituációban.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#29) Blum1866_2 válasza Meteorhead (#25) üzenetére


Blum1866_2
tag

Mert ha olyan rendszert használnak, amit ők építettek akkor abba tényleg csak az kerül bele amit ők akarnak (ArchLinux FTW! :D), és kívül-belül ismerik, kezdve onnan, hogy fordítanak maguknak kernelt és arra építik a rendszert, nyilván felhasználási területtől és hardvertől függően.
Jó dolog ez, egészen addig amíg valaki el nem kúr valamit.

Itt Kaposváron nem tudom, hogy-hogy nézett ki ez az egész de azt tudom, hogy itt is volt gányolás bőven.

(#30) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

hm.
nem tudom, milyen programmal nyomják, de a mi itteni exim+cyrus kombónkat még nem láttam letértelni, pedig volt, hogy tizenmillió levelet kézbesített egy lista loop miatt munkaidő alatt.

(#31) King Unique


King Unique
titán

Ezeken a területeken Linuxszal a költségcsökkentés volt a cél, mivel rendszer, szoftverek ingyenesek. Csak éppen ennél is pénzbe kerülnek a cikkben is említett javítási, karbantartási, támogatási költségek, valamint dolgozók átképzése, Linux szakemberek megfizetése, driverek iratása stb. Én is úgy tudtam, h maradnak Linux mellett, de a cikk kapcsán, meg a készülő Windows 10 miatt ki tudja, pláne, h utóbbi, a másik topik híre alapján kínálni fog vmi kedvezményes lincensz konstrukciót is... :F

(#6) lev258: majd hamarosan megjelennek itt a "nagy szakértők", ők majd tesznek be cikkeket, hivatkozásokat neked is, De addig is néhány ízelítő, hozzá fordulhatsz bizalommal: [link], [link] :))

(#19) Blum1866_2: Windows után pont a Unity-s Ubi és az akkora öröm...inkább vmi KDE, akkor már?? hát..., de ha te mondod, biztos. Egyébként újabb LO-k sem nyitják meg normálisan MSO formátumait, mert utóbbi zárt. Ahol nincs szükség a teljes kompatibilitásra, v jó PDF is, esetleg átálltak ODF-re, oda jók ezek, máshova kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#32) anulu


anulu
félisten

ennyi tapasztalt üzemeltető mellett nem érzem méltónak magam, hogy beleszóljak a levelezés karbantartás mindennapjaiba, buktatóiba. inkább csak figyelek, és próbálok felcsipegetni morzsákat a rengeteg információból... ( ;])

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#33) lev258 válasza King Unique (#31) üzenetére


lev258
veterán

Köszi a linkeket, de tudok ezekről. Én a forrásokat hiányoltam az írásokból, de azt már kaptam a kollégától. Egy apró megjegyzés: Linux-ra nem igazán jellemző, hogy driver-t "íratnak", ha éppen kell egy adott hardverre. Ha van támogatás, akkor az jó esetben már ott csücsül a kernelben és működik a hardver. Ha nem, és a gyártó sem vesz róla tudomást, akkor sajnos hardvercsere, bár utóbbi ritka.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#34) kekegsm válasza pakriksz (#24) üzenetére


kekegsm
őstag

Az a cégcsoport, aki bevezette a LiMux-ot, meg a másodszintű supportot adja alá.

Olvasni tudsz, de érted e, ami le van írva? Szerinted mennyire valószínű az, hogy a Microsoft lefizette őket, hogy Linuxot vezessenek be?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#35) kekegsm válasza MaUser (#26) üzenetére


kekegsm
őstag

300.000+ fő? hol dolgozol te?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#36) lev258 válasza King Unique (#31) üzenetére


lev258
veterán

Még egy korrekció. A Microsoft kiadta a saját szabványait, az nem zárt, csak épp ők nem követik azt. Ezzel kezdődnek a gondok. Nem x-es dokumentumokkal alig, vagy egyáltalán nincs gond mostanság. A másikkal még küzdeni kell az említett okból.
Már nem fértem be az 5 percbe.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#37) King Unique válasza lev258 (#33) üzenetére


King Unique
titán

Volt róla szó másik topikokban, h adott esetben rákényszerültek a hiányos hardvertámogatás miatt...illetve régi nyomtatók, szkennerek stb., egységes irodai eszközök legyenek ezen kompatibilitási problémák elkerülésére, szal itt se minden rózsaszín.

Mit adtak ki, nem lett open? De tapasztaltam én többször x-eseknél, h doksiban, excel táblánál se éppen úgy jelenik meg minden, ahogy kéne, vsz sohase lesz 100%-os a kompatibilitás. Másik oldalról odf 1.2-t is csak 2013-as mso támogatja fullosan. Szal azon feltételekkel jó LO és társai használata, amiket fentebb említettem.

[ Szerkesztve ]

(#38) kekegsm


kekegsm
őstag

Ez a müncheni linux projekt olyan számomra, mint amikor valaki megveszi a teszkóban a 6999 forintos multifunkciós tintasugaras nyomtatót.

Kell egy USB kábel: 700 forint
fejtetőt fogja a pógár a leírást, kell a szomszéd gyerek a telepítéshez: 5.000 forint
Tisztaujjlenyomat, törlőkendő kell: 1.000 forint
Aztán kell bele tinta: 15-20.000 forint. És ez negyedévente egyszer újra és újra...
Aztán beszárad a fej: 30-35.000 forint

de még szerencse, hogy nem vettük meg a profi lézert 60-70 ezerért.... Majd ha ez jövőre megadja magát, majd akkor...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#39) Egon válasza Blum1866_2 (#19) üzenetére


Egon
nagyúr

(itt Kaposváron is átálltak Ubira -vagy valami leszármazottjára- és Libre-re, sokkal jobban szeretik az alkalmazottak

Ez de ééédi... És olyan hihető... :W
Az alkalmazottak az esetek 99,99%-ában a következőket szeretik egy számítógépes programon: változatlanság, stabilitás, kompatibilitás. Elég régóta használok MS Office-t: nem emlékszem stabilitásbeli gondokra. A változatlanság és a kompatibilitás még az egyes MS-Office verziók között sem zökkenőmentes: anyáztak is a júzerek rendesen, az Office 2003-ra, később pedig az Office 2010-re való átálláskor (mert nem találja az adott funkciót a szalagmenün stb.).
Életszerű, hogy máshol egyenesen rajongtak egy ilyen változásért... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#40) lev258 válasza King Unique (#37) üzenetére


lev258
veterán

Persze, hogy nem ilyen egyszerű. De ugyanúgy felmerül ez Windows-nál is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#41) Tapsi válasza dabadab (#8) üzenetére


Tapsi
addikt

Bár igazad van, azt azért tegyük hozzá, hogy MS környezetben azért nem jellemző, hogy linuxos mailservert használnának. Persze az Exchange lelkivilága sem patyolat tiszta.

A cikkhez: nyilvánvaló, hogy a HP tanulmányát nem lehet komolyan venni, de az egész vita rávilágít arra, hogy a szoftver ingyenessége gyenge érv a Linux mellett. Sokkal fontosabb komplex rendszerekben gondolkodni egy gazdasági számításnál.

(#42) nubreed


nubreed
veterán

Aszem, hogy megint elindul a Windows vs. Linux lavina. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#43) Egon válasza Tapsi (#41) üzenetére


Egon
nagyúr

Sokkal fontosabb komplex rendszerekben gondolkodni egy gazdasági számításnál.

Így van. Hozzátenném, hogy triviális módon csak akkor lehet sikeres egy ilyen átállás, ha nagyon jól elő van készítve, a kapcsolódó folyamatok ki vannak alakítva, stb. Különben tényleg többe is kerülhet, mintha maradtak volna MS-vonalon.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#44) Blum1866_2 válasza Egon (#39) üzenetére


Blum1866_2
tag

Napi szinten megfordulok a Járási Hivatalban és az exem is ott dolgozott/dolgozik

Mivel nagy Linux fan vagyok, nyilván rákérdezek a titkárnőnél vagy egyéb alkmazottnál, hogy "na milyen Linux?" Barátnőmet is kifaggattam, hogy milyen... voltak nyűgök meg picsogás de még senki nem mondta, hogy rossz vagy, hogy követeli vissza a Windowst. Pedig nem vagyok se Linux marketinges sem pedig 150 kilos kétajtós szekrény, hogy félnének olyat mondani ami "nem tetszik" (ha azt mondanák, hogy szar nem picsognék)

Sőt...exem laptopjára is Ubi került anno és ha jól tudom még mindig azt nyúzza. Pedig kivételes tehetsége volt ahhoz, hogy hogy is kell 3 nap alatt megborítani a rendszert.

Amúgy áruld már el, mégis miért hazudnék erről?

szerk.: 1-2 rendszergazdával is jóban vagyok ott, nem panaszkodnak. És nem egy 8-10 gépes parkról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#45) pakriksz válasza kekegsm (#34) üzenetére


pakriksz
őstag

semennyire. Az viszont biztos hogy az utóbbi limux leváltására elkezdett áskálódás mögött ott van a microsoft is, bár ezt nem is titkolták.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#47) gabf válasza kekegsm (#18) üzenetére


gabf
csendes tag

Nem nagy az arca, pusztán látja a másik oldalt. Ellenben ahogy olvastam a hozzászólásod, láttam a kis avatorodon, hogy még a nyála is fröcsög, úgy mondja a magáét :D

"A dolgoztam linux hátterű rendszerekkel ... előfordulnak hibák..." ... mesélj a hibátlan ms-ről pls (ahol nincs service újraindulás / leállás, ahol nincs windows frissítéses crash és ahol anyám is csak fiatalodik). Lehet azért nem vetted észre a hibákat, mert nincs Nagios nálatok :D

"A szuper linux addig olcsó, amíg működik. Amint hozzá kell nyúlni, irtózatosan drágává válik. Ez nem is kérdés. München csak egy jó példa erre a tényre." - itt már meg vagy sértődve, mert nem értesz hozzá és köpöd valamint aki nem ért veled egyet, az egy fasz... és persze köpöd őt is :D

(#48) Namelesske válasza Rez_Grof (#23) üzenetére


Namelesske
addikt

Szerintem a 24/7 support bármikor megoldható, van az a pénz mennyiség...

Egyébként nem írtak ők teljesen új rendszert, Debiant meg Ubuntut mókolták át. De szerintem sokkal jobban együtt tudtak volna dolgozni egy olyan vállalattal ami országon, házon belül megtalálható, olcsóbb, és hatékonyabb lett volna, ott sem kötelező bleeding edge cuccokat használni, erre kell a saját csapat, aki, teszteli, karbantartja a saját Disztrót. Végül-is ez volt a cél most is. De valahogy az egész ügy bűzlik nekem. A Google megtudta oldani, akkor más is.

Inkább csak üzleti pénzügyi érdekek ellentéte, meg elmutyizás van a háttérben, amit rálehet fogni a Linuxra...

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#49) kekegsm válasza Tapsi (#41) üzenetére


kekegsm
őstag

#41 Tapsi: Dehogynem jellemző. Ahol egy csontegyszerű levelezés kell, semmi más funkció, oda bőven elég linuxos emailszerver, aztán Windows Mail hozzá, vagy jobb esetben Outlook, de bármilyen levelezőkliens. Kisebb cégek nem fognak beruházni a marha nagy és robosztus Exchange-be.

#42 nubreed: érdekes módon nem indult el ilyen, normálisan próbáljuk megbeszélni (furcsa is), neked sem kell kelteni a hullámokat.

#45 pakriksz: Akkor ez nem is áskálódás, mert akkor titkolnák, nem?

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#50) cadeyrn válasza Namelesske (#48) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

24/7 support? Biztosan én tudok rosszul valamit, de a gyártói support nem olyanokra kell, mint security patch, vagy kernel patch, meg hasonlók?

A cikk alapján a rendszergazdák nem voltak kellően kompetensek és nem tudták kellően gyorsan hárítani/megtalálni a hiba okát. Mivel németekről beszélünk, gondolom követték a leírt lépéseket, azok meg nem működtek. ( Elnézést a cinizmusért, vegyesek a német munkaadókkal kapcsolatos tapasztalataim. )

Ide csak több és jobb rendszergazda kellett volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.