Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) hcl válasza Somatom (#100) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

No para, senki nem úgy születik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#102) Somatom válasza Vladi (#99) üzenetére


Somatom
veterán

Neked van akváriumod? :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#103) Vladi válasza Somatom (#102) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nekem nem, az asszonynak. Adjak el neked halat? ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#104) Somatom válasza Vladi (#103) üzenetére


Somatom
veterán

Ne kamuzz az asszonyról, mert ellentmond a logikának! Neked nincs akváriumod, tehát ... ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#105) Hieronymus válasza bkercso (#83) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az érzelmi betegségek mértéke ás elterjedsége ijesztő."

Nem csak a bántalmazó oldalon. A bántalmazottak között sokan vannak akik mágnesként vonzódnak a bántalmazó típusokhoz. Nekik is el kellett sajátítani a viselkedési normát. Ha nem rendelkeznek vele, az első pofon végén ér véget a történet. És nem folytatódik akár évtizedeken keresztül.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#106) Hieronymus válasza Egon (#73) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ok Egon. Én elvégeztem a házi feladatot.
Nem olvastad el a lényeges pontig Mózes könyvét.

Károli fordítású biblia.
Mózes 3:16
"Az asszonynak azt mondta: Nagyon megsokasítom várandósságod fájdalmait. Fájdalommal szülsz gyermekeket, mégis vágyakozni fogsz a férjed után, ő pedig uralkodik rajtad."

Amúgy én kérek bocsánatot, a kevés tudásomért, amit azért egészen jól tudok használni.

"Annyira bírom, amikor nullához közelítő ismeretekkel születnek ilyen sommás megállapítások. Pont. "
Sőt, nagyképű is vagyok. Sorry.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#107) UnA válasza Hieronymus (#106) üzenetére


UnA
Korrektor

Sajnos ettől még továbbra sem igaz, hogy a nő egy csökevény lenne a Biblia szerint, ahogy ezt írtad. ;)

(#108) Vladi válasza Somatom (#104) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kegyelmet kérek. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#109) waithEard válasza Hieronymus (#13) üzenetére


waithEard
őstag

"Egyes iszlám területeken az akadékoskodó feleséget le lehet benzinnel önteni és felgyújtani. Jogos eljárás, házasságtörést követett el. Ezt utólag sem kell bizonyítani, bemondásra hiszik el. Pont."

Látok némi párhuzamot az egyes liberális országokban a metoo mozgalmak által követett gyakorlattal. Bemondásos alapon "végeznek ki" férfiakat, és nem kell utólag sem bizonyítani. Ritka esetben sikerül kibújni a vádak alól.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#110) waithEard válasza .Szaki. (#42) üzenetére


waithEard
őstag

Prímán összefoglaltad a gondolataimat, köszi. Nekem nincs ekkor türelmem az ilyen toleránsokkal szemben.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#111) Algieba válasza Hieronymus (#105) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

"Nekik is el kellett sajátítani a viselkedési normát."

Fónagy Zoltán: „Bántani nem bántott, csak néha megvert” – Mozaikok a családon belüli erőszak történetéből 1. rész

Nagyon kényelmes kívülállóként az áldozathibáztatást választani. Azért a bántalmazó férfi sem egyből pofonnal kezd, hanem ügyesen az akaratához hajlítja a nőt. És amikor már érzelmileg magához láncolta a nőt, akkor kezdi el egyre inkább éreztetni jogosultságtudatát, hogy már pedig az ő tulajdona, birtokolja és így azt kell tennie, ami neki kedvező. A bántalmazás egy folyamat, és igen, kell hozzá egy társadalmi közeg is, ami eltűri a családon belüli erőszakot, sőt a nőket ennek elviselésére idomítja kora lánykoruktól kezdve.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#112) bkercso válasza Hieronymus (#105) üzenetére


bkercso
nagyúr

True! Ha önálló az ember és ezt el is hiszi magának...

[ Szerkesztve ]

Oh yeah!

(#113) Somatom válasza bkercso (#112) üzenetére


Somatom
veterán

Normális esetben egy kapcsolat úgy indul, hogy két önálló ember összejön és próbálják összehangolni az életüket. Ez vagy sikerül, vagy nem, de ha nem, akkor miért ne térhetnének vissza az önállóságukhoz?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#114) arty válasza Tamás88 (#37) üzenetére


arty
veterán

remélem ez vicc volt. tényleg remélem.... bár nem hiszem igazán :(

(#49) totron

"Azért valahogy mégis mindig a pasi a szar."

Nem, a pasi az csak állandóan hisztis. Mint ahogyan te is és még sokan mások magatokra vettétek, a nemetek elleni támadásnak fogtátok fel automatikusan az írást, elvártátok volna, hogy kellően pc módon legyen kötelező kör arról, hogy igen, a nők között is van bántalmazó, stb stb stb (írj te a női bántalmazásról, ne itt hisztizzetek már, hogy mért csak a fiukat báncsák, amikor itt nem erről volt szó :D )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#115) bkercso válasza Somatom (#113) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szülés után nincs munkahely (fizu), közös lakáshitel, anyósnál lakás stb. Valahogyan kialakulnak a bántalmazó kapcsolatok. A gyökérokok az érdekesek, nem a konkrétumok...

Oh yeah!

(#116) arty válasza Gargouille (#91) üzenetére


arty
veterán

"Azzal, hogy elhallgatjuk egy sztori elejét, azzal nem csak magát a történetet írjuk újra, hanem egyben fel is mentjük a felelősség alól az egyik felet, noha a saját döntésének okozatát kénytelen épp elszenvedni."

Az egyik fél a pofonnal már megkapta "büntetését", ez a történet eleje, ne legyen hiányérzeted.
És miután ezzel neked már nem kell foglalkoznod, elég ha a pofozót elítéled.
Látatlanban azt mondanám, ezzel a résszel gondjaid lennének, bármennyiszer is írod le, hogy "elítélem az erőszakot".

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#117) Somatom válasza bkercso (#115) üzenetére


Somatom
veterán

Stabil háttér nélkül ilyet bevállalni felelőtlenség. A férfi nem csak saját akaratából szállhat ki a közös buliból. Pl. el is patkolhat. Betegség, baleset, stb. és akkor a nő pontosan ugyanebbe a szituba kerül. Ha erre nincs gombja, az nagy hiba. Egyik kollégám családjának most szerveztünk gyűjtést a cégnél. 40 évesen pikk-pakk elvitte a rák. Három gyerek, meg egy házhitel maradt utána.
Anyám 18 éves koromban, 40 évesen halt meg, szintén rákban. Az első tünetek észlelése után fél évvel temettük.
Egyik barátomat elütötték, a feje is kapott. Sohasem lesz már százas.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118) arty válasza waithEard (#109) üzenetére


arty
veterán

Nagyívű relativizálás, amit itt elkövettél, gratulálok.

Miközben pontosan tudod, hogy liberális demokráciákban - azaz JOGÁLLAMOKBAN - van bíróság és tárgyalás, ami elvben független és bizonyítékok alapján ítél (ezen elvek persze sérülhetnek, sehol semmi sem tökéletes, a törekvés ellenben tuti megvan).

Az illiberális nemdemokráciák, amik meg kvázi diktatúrák és nem jogállamok, avagy csak alig, épp annyira, hogy egy nőégetést még "csakcsak" elítélnek.

Naszóval ezt a két hozzáállást voltál képes összemosni... nincs neked szégyenérzeted? :D

(#117) Somatom

gondolom a te életed eddig 100% kockázatmentesnek mondható? :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#119) Somatom válasza arty (#118) üzenetére


Somatom
veterán

Hogy jön ide az én életem? Pont nem az én életem a lényeg, hanem azoknak az élete, akik magukra maradnának a halálommal.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#120) totron válasza arty (#114) üzenetére


totron
addikt

Nem követed a posztoló írásait, igaz? Beesel és - szerinted - az összes összefüggés átlátásának birtokosaként megmondod a tutit. Örültem.

(#121) Algieba válasza totron (#120) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Azért valljuk be őszintén, hogy te sem erőlteted meg magadat az olvasással, mert valahogy a tartalmasabb, szerzői írásaimra nagy ívben teszel, ahogy még sokan mások.

A pegazus szíve

Csináld magad sötét mágia

Újabb történetmesélős álom

Aztán van bőr az arcodon a legfrissebb bejegyzésem alatt felróni nekem, hogy az ezerkötetes olvasottságomból semmit sem érzékelsz csak a szokásos nyekergést kapod, amit már unalmasnak találsz. Oh, pardon, arról nem én tehetek, hogy te rápörögtél a személyes megmondóember szerepre, aki nagyon jól érti és megfejti szerénytelen személyemet és majd táltos paripán bejegyzéseimen ugrató hősként megment(?).

Átléptél egy határt és nem vetted észre.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#122) bkercso válasza Somatom (#117) üzenetére


bkercso
nagyúr

Életbiztosítás, lakásbiztosítás. Csak a filmekben ölik meg egymást válás helyett az emberek. ;)

Oh yeah!

(#123) bkercso válasza Algieba (#121) üzenetére


bkercso
nagyúr

Film Neked: Vihar előtt (2018). A bántalmazásról, az igazság hajóján, amelyen meg kell ölni a gonoszt.
Szerintem gyönyörű. "Van valahol egy te és én", egy játékban.

"Te nem vágod, mi van? Hogy mi ez az egész? Te emlékszel, hogy kerültünk ide?" :C hatalmas :R
10/10-es film simán, csak a pontozók nem fogják fel, mert fel nem foghatják biztosan... ;]

[ Szerkesztve ]

Oh yeah!

(#124) Somatom válasza bkercso (#122) üzenetére


Somatom
veterán

Az életbiztosítás nálunk nem divat, a lakásbiztosítás pedig szart se ér a kiesett jövedelem kiváltására. Mellesleg, sztem az életbiztosítás összege is kevés lenne hozzá. De, hol van a nő kapcsolat előtti egzisztenciája, amihez ilyen problémák esetén visszatérhet? Hogyan tekinthet egy férfi valódi társnak egy olyan nőt, aki nem tudja tolni a közös szekeret?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#125) bkercso válasza Somatom (#124) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jogos, de nem mindenki gondolja így láthatólag.

Oh yeah!

(#126) totron válasza Algieba (#121) üzenetére


totron
addikt

Lásd építő megmondásom, paripáról: Minden karaktereddel ugyanazt akarod elmondani, legyen az fórumbejegyzsés vagy történet. A történet 1 oktávval eltolt ugyan, de kiérződik. Pofátlanságnak én érzem, hogy nem fogyatékosként van indíttatásod arra, hogy ezt a világra borítsd újra és újra és újra és újra. Mindig lesz egy hozzám hasonló szarember, aki akaratlanul is tükröt tart. Indíts szavazást, hogy hányan kérik újra a posztjaidat. Egy végtelenül beszűkült világot akarsz igazolni, amibe csak a bólogatók férnek bele. Önmagába forduló a tevékenységed és ehhez mi lennénk az eszköztár, a tapsoló közönség (sajnos vagyunk is). Értelmes közeget vársz el, de annyira nem értelmeset, hogy öntudatra ébredve ne adj isten kimozdítanának a rutinodból. Akárhogy is nézzük, ellentmondásokkal és önzéssel, körben járással sűrűn tarkított never-ending sztori ez. Jelen ponton a legnagyobb, távolból adható segítség az lenne a számodra, ha senki nem reagálna egy megveszekedett karaktert sem tovább táplálva ezt a vonalat. 1000 könyv után is a kisgyermek tagadása dominál benned, így én nem emlegettem volna azt az 1000-et - különben csak úgy kíváncsiságból, szerinted milyen érzékelni valók vannak az alapjáratodon túl?

(#127) Gargouille válasza arty (#116) üzenetére


Gargouille
őstag

"Az egyik fél a pofonnal már megkapta "büntetését", ez a történet eleje, ne legyen hiányérzeted.
És miután ezzel neked már nem kell foglalkoznod, elég ha a pofozót elítéled."

Ha jól értem elég ha csak beállok bégetni? Nézd, ez is egy megközelítés, hogy te csak kussolj és arra koncentrálj, amire én azt mondom, hogy lényeges és arról is úgy gondolkodj, ahogy én előírom. Alapvetően a "másik felével" sem kellene foglalkoznom, hiszen valaki másnak a magánügye, ha már itt tartunk. De ha már így általánosságban beszélgetünk egy jelenségről, akkor annak a megértéséhez szerintem elengedhetetlen, hogy egészében nézzük.

Ez az "elítélem" kicsit elcsépelt lett mára, nagy divat lett mindent "elítélni" a probléma megértése és megoldása helyett és ezzel le is tudva az ügyet, hogy ma is jó ember voltam.

Nem. Nem "elítélgetni" kell, hanem őszintén beszélni róla, félrehúzni a függönyt és megérteni, hogy miből mi lesz. Mert csak így tudunk eljutni oda, hogy ne ismételje magát folyamatosan a történelem. Elítélem, hogy a másik odaszaratja a kutyáját, majd továbbmegyek erkölcsileg megdicsőülve, de sajnos ettől még a szar ott marad.

(Az erőszakot amúgy nem elítélem, hanem egyenesen megvetem.)

"Látatlanban azt mondanám, ezzel a résszel gondjaid lennének, bármennyiszer is írod le, hogy "elítélem az erőszakot"."

Szerintem látatlanban ne nagyon akarjuk megítélgetni sem minősítgetni egymást, mert ugye ez szokott a legsötétebb dolgokhoz elvezetni végül.

Btw van a baráti körömben egy lány (na jó, legyen asszony mert 3 gyerekük van már), aki egy tipikusan bántalmazó kapcsolatban él a férje által. Hosszú évek óta beszélgetünk róla és borzalmasan komplikált egy ilyen ügy érzelmileg, egzisztenciálisan, pszichológiai oldalról. Pont ezért is merészkedtem hozzászólni a diskurzushoz, mert látok egy ilyet "belülről" is és sajnos az édeskevés, hogy "elítélem".

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#128) Hieronymus válasza UnA (#107) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Sajnos ettől még továbbra sem igaz, hogy a nő egy csökevény lenne a Biblia szerint, ahogy ezt írtad."

Sajnos?
Azt hiszem pontatlanul fogalmaztál. Vagy tényleg azt akartad írni, sajnálod hogy nem igaz? :Y
Az alárendeltséget viszont leírta. Sajnos.

Tehát a nő nem csökevényes, de alárendelt szerepe van az ószövetség szerint. Ezzel több ezer évre hátrányba kényszerítette a nőket, a három testvér vallás.

(#111) Algieba: "Nagyon kényelmes kívülállóként az áldozathibáztatást választani."

Ha elolvasod még egyszer azt, amit leírtam. Nem hibáztatás. Tényszerű megállapítás. Ezt a viselkedési mintát "örökölték meg". Ha a feltételek megfelelőek ezt a formát kövik a döntések. Ezért fontos, időben kikerüljenek az emberek, nemcsak a nők, a gyerekkori környezetükből.
Ezért fontos az iskolázottság. A fiatal felnőtt korban még lehetséges új viselkedési formákat átvenni, alkalmazkodni egy kevésbé negatív környezethez.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#129) Somatom válasza bkercso (#125) üzenetére


Somatom
veterán

Hát én így gondolom. Ha nem tud társ lenni, akkor tulképp hátráltat. Valamiért én ilyeneket fogtam ki. Természetesen azt nem akartam, hogy a kapcsolatunkban erőszakot érezzenek, ezért álmukban vetettem véget a kapcsolatnak, egyetlen csapással. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#130) Hieronymus válasza Somatom (#129) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Gyilkos :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#131) totron válasza Somatom (#129) üzenetére


totron
addikt

Tudta ön? Ha a nők nem akarnak válaszolni valamire, újabban csak bedobják az erőszakmentes kommunikáció eszméjét és már meg is van oldva a szituáció. Érett. Írt az egyik nagyeszű erről egy könyvet, így van hivatkozási alap is. Amit kinyomtatnak az úgy van ám.

(#132) bkercso válasza totron (#131) üzenetére


bkercso
nagyúr

Megnyomják a távirányítót, ha nem tetszik az adás... :D

Oh yeah!

(#133) waithEard válasza arty (#118) üzenetére


waithEard
őstag

Nekem nincs szégyenérzetem, sőt, nem is lesz, bármi is legyen a jövőben.
Hát neked? ;)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#134) totron válasza arty (#118) üzenetére


totron
addikt

Csak tudnám honnan jön ez a tuti megvan. Vágyat tényekkel összekeverni nem menő.

(#135) Narxis válasza totron (#134) üzenetére


Narxis
nagyúr

Pedig igaza van.

Thanos was right.

(#136) totron válasza Narxis (#135) üzenetére


totron
addikt

Ezt fejtsd ki.

(#137) Narxis válasza totron (#136) üzenetére


Narxis
nagyúr

Éljél 1 évet Afganisztánban, aztán éljél 1 évet mondjuk Kanadában.

Thanos was right.

(#138) totron válasza Narxis (#137) üzenetére


totron
addikt

Szerintem nem sikerült megértened a kommentjét és a témát sem magát.

(#139) Narxis válasza totron (#138) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem ne terelj.

Thanos was right.

(#140) totron válasza Narxis (#139) üzenetére


totron
addikt

Nagyon is jó volt #109 párhuzama. Neked meg nem kell mindenhez hozzá szólni amit nem értesz vagy nem akarsz/tudsz róla érdemben diskurzust folytatni. Megkérdezném, hogy hogy jött ez a terelés is, de ugyanabban az ostoba körben találnánk magunkat. Majd jelezd, ha érdemi alátámasztással kívánsz élni.

(#141) totron válasza totron (#140) üzenetére


totron
addikt

A párhuzam a megkérdőjelezés hiányának szólt, ami egyben az aktuálisba burkolt örök birkaság is. A falig eltolt hatalomgyakorlás a fincsi, nem a fáradtságos munkával való, többkörös patikamérlegelés. Jogállamban is csak az hihet ennyire aki még nem került a bráner előnytelenebbik végére. Fajlagosan ugyanúgy megvan a kérdőjel hiánya és az eltörlés egy fejlettebbnek kikiáltott közegben is.

(#142) csigabig válasza pusszycat (#50) üzenetére


csigabig
tag

így igaz itt magamra ismertem :D :R

(#143) csigabig


csigabig
tag

Páran idéztétek a Bibliát.
Innen indult minden.

1 Mózes 2:18 HUN Károli

És monda az Úr Isten: Nem jó az embernek egyedül lenni; szerzek néki segítő társat, hozzá illőt.

A többi következtetés meg mindenkinek enyéni.

[ Szerkesztve ]

(#144) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Kedves Algieba, van már olyan mentálhigiénés önképző kör, ahol elbaszott rendellenesen működő családok miatt gyerekkorban kialakult traumákkal foglalkoznak, ajánlom figyelmedbe ezt a honlapot..

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#145) bkercso


bkercso
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.