Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #10691584


#10691584
törölt tag

Nagyon állat kis cucc, nekem tetszik :K

(#2) wolfman


wolfman
veterán

Jó az ajánlott logód! :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3) Romvr


Romvr
őstag

(#1) Nick Marshal:
Valóban nem rossz, a legjobb az automata tördelés (noha néha furcsán töri a szavakat). Kindlén ilyet csak Duokan (R2) vagy CoolReader tudott. Sokkal jobb olvasási élményt ad mint a "recés" lapszél.

(#2) wolfman:
Ugye? Adta magát a P-ből R betűt csinálni :)
Eredetileg csak egy sima, kicsit stilizált R betűt akartam, de aztán rájöttem hogy úgyis a PH-ra lesz, akkor már miért ne idomuljon az oldal stílusához. Végül Paint segítségével megcsináltam, majd később GIMP-el rászerkesztettem az "Ajánlom" logót.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#4) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Köszi a cikket, korrekt kis gép. Ha találok ilyen áron, le is csapok rá.

(#5) Romvr válasza Lomha 8V (#4) üzenetére


Romvr
őstag

Sajnos a bolti ára valóban túlzó szerintem, bár ez nézőpont kérdése. Nekem a Kindle 4-el a legfőbb bajom a tördelés hiánya volt illetve a laponkénti képernyőfrissítés hiánya (bár azt elvileg orvosolták egy frissítéssel).
Az sem utolsó hogy a Kindle-ében a kollekciós marhaságtól illetve az EPUB megnyitási képtelenségtől néha a hajamat téptem.
Itt az tetszik hogy csak rácopyzom ami kell és mappákba rendezhetem, úgy is jelenik meg. Nem kell kompletten átszerkesztenem Calibre-vel az összes könyv metaadatait hogy normális formában jelenjenek meg a listában.

Ráadásul úgy hallottam hogy az új kindle-knél még a "buhera" lehetőségét is elvetették... nekem ezért is vált nagyon unszimpatikussá a Paper White többek között.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#6) Romvr


Romvr
őstag

Azért hogy valami rosszat is mondjak az Alcor Saga-ról:
A bekapcsolás (feltéve ha kikapcsoltad) egy énekes-táncos előadásnak felel meg. A leírás szerint 1mp-ig kell nyomva tartani a bekapcsolót. A LED ilyenkor a halvány zöldből erősen világító zöldbe vált és beboot-ol a készülék. No ez az 1mp nálam 2-3 percig szokott tartani, mert van amikor a második megnyomásra reagál, van hogy a harmadikra (mármint a LED mindig halványan adja tudtomra hogy meg lett ő nyomva, de nem jutok el a második fázisig), van hogy két mp-ig nyomom akkor tér magához...stb. Ritka az olyan hogy elsőre sikerüljön. Nem tudom miért, lévén nincs még egy készülékem referenciának. Talán nála ez a normális, vagy az is lehet hogy hibás... nem zavar annyira lévén nem kapcsolom ki.
Az is igaz hogy így szemlátomást jobban merül egy kicsit.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#7) Lomha 8V válasza Romvr (#5) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Ismerem a Kindle-t, anyumnak vettem ajándékba tavaly egy 4-est azt hiszem, arra szoktam neki felrakni könyveket. Nagyon korrekt kis gép, de azért rohadt drága. És valóban idegesítő, hogy egy halom formátumot nem ismer és állandóan konvertálgatnom kell.

(#8) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Nem tudom, hogy a Kindle 5 csak színben különbözik-e a Kindle 4-től, de nekem be lehet állítani, hogy minden lapozás után frissítse az egész képernyőt.

(#9) Romvr válasza Bloksma (#8) üzenetére


Romvr
őstag

Anno 4-nél nem lehetett, de talán az óta már javították egy frissítéssel nem tudom.
De nekem a legnagyobb bajom akkor is a tördelés hiánya volt. igaz azt is lehet trükközgetni Calibre kiegészítőkkel, de francnak van kedve akár 10 percet szerkesztgetni egy könyvet hogy normálisan lehessen olvasni.

Szerk.: Én úgy tudom hogy az 5-ösnek a szoftvere is 5.xxx számozásű míg a 4-nek 4.xxx volt. De lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#10) ivana válasza Romvr (#9) üzenetére


ivana
Ármester

Én úgy tudom hogy az 5-ösnek a szoftvere is 5.xxx számozásű míg a 4-nek 4.xxx volt. De lehet tévedek.

Nem, nekem 4.1.1-es verzió van az 5-ösön.

(#11) Romvr válasza ivana (#10) üzenetére


Romvr
őstag

Akkor szerintem csak színében különbözik a Kindle 4-től.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#12) Badman 4ever válasza Romvr (#6) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Szériahibás, nem csoda (pontosabban firmware hiba, lehet majd frissítéssel javítják). Nálam fél éven belül a 3. Saga jár már és ebből kettőnél jelentkezett a végtelen betöltési hiba (a gép soha nem tölt be, addig fut a betöltőcsík, amíg le nem merül az akku), ilyenkor csak a reset gomb segít (egynél csak levált a microUSB aljzat, az most nem számít). A második Saga-mat épp emiatt kellett cserélni, mert olyan szintű volt ez a hiba, hogy újraindítás után is kiakadt a betöltésnél a vas, így bekapcsolhatatlan volt. A mostani is néha csinálja ezt, úgy 5-10 bekapcsolásonként egyszer, illetve néha csak az említett hosszú, pár perces betöltés után hajlandó életre kelni. Írtam ezzel kapcsolatban az Alcor támogatási fórumjába, ott láttam, hogy rajtam kívül még legalább 2 embernél volt pont ugyanez a hiba.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#13) Romvr válasza Badman 4ever (#12) üzenetére


Romvr
őstag

"végtelen betöltési hiba"

Ezzel még nem találkoztam. Az én hibám hogy nem lehet konkrétan bekapcsolni csak X-edik megnyomásra. Ha eljut a "bitkolbászig" utána pik-pak feláll a rendszer.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#14) orion1025


orion1025
őstag

Nem csalódtam az Alcor névben a hsz.-ek és cikk olvasása után.Puritán és ronda maga a szerkezet, na meg a hibajelenségek.Kindle 5-t 21000Ft-ért vettem nem is olyan rég a barátnőmnek újonnan, így ez az Alcor messze nem ér 19000Ft-t.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#15) Romvr válasza orion1025 (#14) üzenetére


Romvr
őstag

Hát nem tudom én Kindle-t nem vennék már. Azt elismerem hogy egyben van a gép rendesen, meg üzembiztosan működik, de számomra túl sok dologban korlátoz. 3 féle betűtípus? Hackelés nélkül nem lehet a lap széléig kiküldeni a betűket? Nem ismeri az EPUB-ot? Nem lehet mappákba rendezve rátölteni, mert ömleszt mindent? Kollekciókat kell létrehozni "nyomroka-paddal" hogy átlátható legyen? Nem tud magyarul? Nem választja el a szavakat a lap szélénél, hanem egyszerűen új sorba rakja?
Köszi de nem kérem!

Mondjuk ki mihez szokott hozzá. Az alcor ezeket csípőből tudja. Cserébe gyengébb az összeszerelés a gomboknál, ez tény.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#16) orion1025 válasza Romvr (#15) üzenetére


orion1025
őstag

Mi az, hogy nem ismeri az EPUB-ot?Magyarul tudás pedig minek is kell?Azért az sem mindegy ám, hogy mibe van konvertálva az adott fájl, mert azzal a lendülettel ha kínai betűtípust akarok, akkor olyan is lesz.Nem minden a könyvolvasón múlik, az alapanyag a lényeg.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#17) Romvr válasza orion1025 (#16) üzenetére


Romvr
őstag

EPUB formátumot rátöltöd és nem jelenik meg semmi a készüléken. PRC, MOBI már igen (meg valami spéci kindle formátum). Magyarul úgy nem tud hogy nincs benne magyar nyelvű menü. Ez engem annyira nem zavar, de mikor anyám is vett egyet magának már gondot jelentett.

"Nem minden a könyvolvasón múlik, az alapanyag a lényeg"
Nekem meg pont hogy a könyvolvasó a lényeg hisz a gombokat nyomkodva azt látod magad előtt. Tegyük fel hogy van egy Kindléd ami alázza teljesítményben és összeszerelésben az iPad Air-t, de csak txt-t jelenít meg és ékezetes karakterek nélkül... nem az alapanyag a lényeg, hanem hogy mit tudsz megtenni és mit nem azzal az eszközzel.
De persze ez az én véleményem.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#18) ivana válasza Romvr (#15) üzenetére


ivana
Ármester

a lap széléig kiküldeni a betűket
Én például utálom a sorkizárt igazítást.

Nem ismeri az EPUB-ot? Nem lehet mappákba rendezve rátölteni, mert ömleszt mindent?
Ott a calibre, van plugin collection-re is.

Nem tud magyarul
Minek?

Nem választja el a szavakat a lap szélénél, hanem egyszerűen új sorba rakja
Ezt aztán végképp ne csinálja, elég ha egy csak néha hibázik és máris nagyon idegesítő. Angolul meg főleg ne, ott nagyon ritka az elválasztás.

(#19) Romvr válasza ivana (#18) üzenetére


Romvr
őstag

"Én például utálom a sorkizárt igazítást"
Én meg utálom a nem sorkizárt írást. Ronda, nem olyan mint ha könyvet olvasnék.

"Ott a calibre, van plugin collection-re is."
Mindenre van plugin és megoldás, de ne kelljen már egy-egy könyvet lényegében újraírnom hogy úgy lássam a kütyümön ahogy egy könyvet kell látni.

"Nem tud magyarul
Minek?"

a.) Magyarok vagyunk
b.) Nem mindenki beszél angolul

"Ezt aztán végképp ne csinálja, elég ha egy csak néha hibázik és máris nagyon idegesítő."
Számomra meg az hogy ha egy két hosszabb szó van a mondatban akkor soronként 2-3 szót ír ki csupán és ezért fél oldal egy mondat. Inkább válassza el, még ha kicsit helytelenül is de ne b*ssza már el a külalakot.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#20) orion1025 válasza Romvr (#17) üzenetére


orion1025
őstag

Megértem és elfogadom a tapasztalataid, de EPUB formátumot is bevesz, csak kicsit át kell variálni.Mellesleg én már megtaláltam a legoptimálisabb beállítást a Kindle 5-s szériájához, ami lényegében az egész képernyőt kihasználja, a karakterkódolás is tökéletes, és más egyéb probléma sincs.Ez konkrétan 5 kattintás, de ki kell kísérletezni mindenkinek az igényeihez mértet az ezer féle beállíthatóságból.Utána csak konvertálni kell mindent, és tökéletesen viszi az összes könyvet :R

Mellesleg az EPUB egy hülyeség, macerás módosítani is, így én is hanyagolom.Tehát ezért vallom azt, hogy nem mindegy milyen a kiindulási könyv.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#21) BrianDK


BrianDK
tag

Köszönöm a tesztet! Nekem tetszik és engem meggyőzött. A párom régóta rágja a fülem, hogy szeretne egy klassz E-book olvasót, azt hiszem most megtaláltam. Van egy ugyanilyen márkájú minimál tabletünk is, és abban sem csalódtam még, szóval azt hiszem egy ilyen is bekerül a családi kütyük közé.

iPhone 7, Redmi Note 9

(#22) Blindmouse válasza Romvr (#15) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A kindle-nél gyakorlatilag bármelyik olvasható formátumot a "send to kindle" programmal két másodperc alatt fel tudod küldeni wifin a gépre. Amúgy nem tudom te hány könyvet olvasol de én nagyon megvagyok a mappákba rendezgetés nélkül. A faltól falig betű, meg az elválasztás meg nem ergonómikus. Az amazon valószínű többet költött az ergonómiára mint az alcor a teljes fejlesztésre. Az az igazság, én nem vennék mást mint a kindle, akármilyen plusz funkciót raknak bele.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#23) Romvr válasza Blindmouse (#22) üzenetére


Romvr
őstag

Én elég sok könyvet olvasok. Jelenleg kb 20 van betárazva, ebből már a harmadikat olvasom a készülék megvétele óta.

"Az amazon valószínű többet költött az ergonómiára mint az alcor a teljes fejlesztésre."
Ebben nem kételkedem, de ne felejtsd el hogy az Amazon Amerikai cég és az USA-ba fejlesztett. Angol nyelvű szöveg éppen ezért olyan tökéletesen jelenik meg a Kindle-n hogy a könnyem is kicsordul, de a magyart látva... hát maradok a sorkizárt, elválasztott külalaknál és annál a készüléknél ami ezt képes megadni. Jelenleg az Alcor a nyertes.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#24) orion1025 válasza Romvr (#23) üzenetére


orion1025
őstag

Ezzel tényleg csak az a "baj", hogy pár kattintással olyanra készíted el a magyar fájl-t, ahogy kedved és ízlésed tartja :K

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#25) Romvr válasza orion1025 (#24) üzenetére


Romvr
őstag

Bagatellizáljuk csak el hogy letöltesz 3 féle kiegészítőt és 10 perc konvertálgatás, állítgatás után talán olyan eredményt kapsz amit vártál. Ha nem akkor szórakozol vele még fél napot...

De szerintem ez már OFF, így fejezzük be. Vegyél Kindlét.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#26) orion1025 válasza Romvr (#25) üzenetére


orion1025
őstag

Látom nem használtál ilyen programot, mint írtam, egyszer kell beállítani a kívánt módon, beállítások elmentése, onnantól pedig pár kattintás.Ennyire nem kell a Kindle-t "lehúzni"...Ők kitaláltak valamit, egy noname semmi lemásolta, persze hogy olcsóbban adják, mert a kutya sem venné ha drága lenne.

Ez megint kicsit olyan szagú, mint egy noname tablet vs. minőségi, márkásabb.Jó lesz az olcsó is, mert ugyanazt tudja, sőt, több mag van benne meg memória.Csak a hardveres és szoftveres hibákkal, gagyiságokkal nem számolnak azok az emberek akik ezeket veszik...

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#27) Romvr válasza orion1025 (#26) üzenetére


Romvr
őstag

"Ennyire nem kell a Kindle-t "lehúzni"...Ők kitaláltak valamit, egy noname semmi lemásolta, persze hogy olcsóbban adják, mert a kutya sem venné ha drága lenne"
Nem lehúzom, csak leírom a tapasztalatiamat. Anno mikor Kindle-t használtam az volt a csúcs. Akkor még nem is volt nagyon más választási lehetőség. De most hogy megtapasztaltam milyennek kellene lennie egy valóban könyv élményt nyújtó E-Reader-nek már látom hogy a Kindle a magyar könyvek terén nincs toppon. Ez a három dolog nálam ráver a Kindlére
- Mappákba rendezés
- Faltól-falig tartó mondatok
- Sorkizárás és elválasztás

Majd ha natívban tudja ezeket a Kindle is akkor tutira veszek egyet, mert ezt a három hiányosságot leszámítva jó eszköz. Főleg az új PaperWhite (olvastam tesztet).

"olyan szagú, mint egy noname tablet vs. minőségi"
Ez nem kérdés. Sok tablet megfordult a kezemben, de eddig csak az iPad-el voltam 100%-ig elégedett.
Amúgy hülyeség egy e-book-ot egy tablettel összehasonlítani. Ennyi erővel hasonlítsuk össze a teniszlabdát meg a narancsot. Formára hasonló mind a kettő, de más célt szolgálnak.
Egy E-Reader-nek könyv élményt kell nyújtania hogy betöltse funkcióját. E mellett minden más csak extra szolgáltatás. Egy tablet viszont sokoldalú eszköz. Ezer féle dolgot lehet vele csinálni és kinek mire van szüksége arra fordítja a hangsúlyt. Van akinek a filmnézés a prioritás, másnak a net, harmadiknak a játék. E-book-on meg olvasol, mintha kinyitnál egy könyvet.

De úgy látom ez a vita kezd meddő lenni. Te nem tudsz engem meggyőzni, én nem tudlak téged. Tényleg érdemes folytatnunk? :U

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#28) Blindmouse válasza orion1025 (#26) üzenetére


Blindmouse
senior tag

De nem állja meg a helyét még az olcsó állítás sem. 50 EUR a .de-n a kindle (ami asszem szállít magyarországra) ez meg 19000 Ft.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#29) orion1025 válasza Romvr (#27) üzenetére


orion1025
őstag

A tabletes csak egy példa volt, de ezek szerint megértetted mire céloztam vele :R

Blindmouse:

Ez a tablet magyar árakhoz van viszonyítva.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#30) snake1977


snake1977
őstag

Lehet butaságot kérdezek, de ezeknek az e-book olvasóknak van valamilyen háttérvilágítása esetleg? Teszem azt sötétben olvasnék, vagy kevés fény mellett. Még nem volt semmilyen céleszközöm kifejezetten, és szeretnék egyet a közeljövőben beszerezni, eddig mobilon olvastam java-ba konvertálva a könyveket. :U

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#31) Romvr válasza snake1977 (#30) üzenetére


Romvr
őstag

Nem kérdezel butaságot, de ezeknek nincs háttérvilágítása, pont ez az egyik pozitívum. Pont olyan érzés a szemnek nézni mint a papírlapokat (aminek szintén nincs háttérvilágítása).

A Kindle PaperWhite az egyetlen E-Ink kijelzős cucc ami alkalmaz bevilágítást (a szélekről), de az meg rettentően drága még.

A minap láttam Auchan-ban ezt az Alcor-t ami nekem is van. Szerintem menj el és nézd meg személyesen milyen élményt nyújt a kijelző ha bizonytalan vagy.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#32) snake1977 válasza Romvr (#31) üzenetére


snake1977
őstag

Köszi a tippet, talán hétvégén megnézem akkor milyen kézbefogva, és ha megtetszik akkor jövő hónapban be is újitok egyet. :)
Kicsit furcsálom hogy ezeknél az olvasóknál nincs megvilágítás alap esetben, pedig szerintem egy homogén háttérvilágitás szabályozható fényerővel nem lenne rossz ötlet, bár igy amig nem láttam kézben, nem tudom eldönteni hogy javitana az feellingen, vagy inkább rontana ha lenne ilyen opció, bár praktikusság szempontjából szerintem nem ártana. Persze az akku időt biztosan csökkentené jelentősen.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#33) Romvr válasza snake1977 (#32) üzenetére


Romvr
őstag

Lehet amúgy kapni olyan tokot amiben van egy kihajtható kis LED lámpa. Bár pofátlanul drágán árulják őket. Nekem otthon van az ágyam mellett egy olvasólámpa ami nos... betölti a funkcióját. Amúgy tömegközlekedésen szokott lenni elég fény az olvasáshoz, ha otthon jön rám akkor meg vagy lámpa, vagy kiülök a kertbe :)

Nekem még nem volt olyan hogy hiányzott volna a megvilágítás... mondjuk én úgy kezelem mint egy könyvet.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#34) snake1977 válasza Romvr (#33) üzenetére


snake1977
őstag

Én általában elalvás előtt olvasok, ezért voltam kiváncsi rá, de egy éjjeli lámpa megoldja ezt. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#35) SimonJanos válasza Romvr (#31) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

A Kindle PaperWhite az egyetlen E-Ink kijelzős cucc ami alkalmaz bevilágítást
- és a Nook Simple Touch Glowlight?! Úgy tudom az is háttérvilágítással (is) működik. ;]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#36) SimonJanos válasza orion1025 (#20) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Az EPUB egy hülyeség... :U
Jesszasz. Pont egy nagyon jó kiváltója a PDF-nek, a betűk ugyanúgy belepakolhatóak, egységes kinézetet adnak.

A Kindle-ben tényleg nagyon gyász hogy konvertálgatni kell. OK, tudom hogy van "mindenféle megoldás", még szótár is kerülhet rá. ;]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#37) SimonJanos válasza snake1977 (#34) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Nappal / fényben e-paper / book reader este tablet. :K
Ezért tuti a dual tablet-em (de eladom, mert sok már a "kütyü" és amúgy nem bírja annyi ideig mint a csak e-paper alap olvasók)... ;]

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#38) snake1977 válasza SimonJanos (#37) üzenetére


snake1977
őstag

Az esti olvasást megoldottam, az öreg galaxy s advance-emre tettem egy "allreader" nevű olvasót a marketből, állítható betűméret, stb. nagyon alap dolgokat tud, viszont megeszik minden formátumot amit eddig kipróbáltam rajta, és a háttér amin megjelenít ad egy kis "könyvet olvasok" feelinget, az amoled kijelző végett meg nincs zavaró bevilágítás oldalról/alulról. Igaz csak 4" a kijelző, de esténként arra a max. 1-2 órára bőven elég. :)
Közben voltam kint a piacon, és egy használt (szerintem kínai) e-book readert is megnéztem, e-ink kijelzővel nappali fénynél verhetetlen, csak kicsit drágán adták 10k-ért, fáztam tőle hogy megvegyem, mert teljesen noname volt, csak egy gyártási szám volt a hátán, és az elején az e-ink felirat, nem volt túl bizalomgerjesztő. :U Inkább várok és beruházok egy olyanra aminek van neve is, addig meg kihúzom a telefonnal. :D
Köszi az infókat :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#39) SimonJanos válasza snake1977 (#38) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Na igen ha belegondolok hogy én még 240 x 320-as kijelzőkön is olvastam... :D
... akkor a készüléked nem is olyan öreg (kb. 2 éve jött ki?). ;]

De 1998-tól használtam PSION-t, az volt a tuti: 640 x 480 elég nagy LCD folyadékkristályos (!) 16 szürke-árnyalatos kijelző, 2 ceruzaelemmel működik* (!!!), későbbi modellnek már háttérvilágítása is van (kellemes zöld, nem szemet bántó)! Ráadásul remek billentyűzettel! Egy hibája van/volt: a sok szétcsúsztatástól egy idő után törik a kábele. :(

A 10.000 Ft szerintem az az összeg, amit megér egy 6" ebook olvasó, annak fényében hogy az új Kindle 6" pl. Ausztirában ~15.000 Ft! Elvileg ma össze is hozok egy ilyen vételt, nekem az se baj ha használt. :K
A Wayteq persze előtte megy vissza a boltba. ;]

A Note II-m hátára (!) meg majd déláron megy egy 4.3" epaper második kijelző, akkor csak forgatni kell a tepsi-okost... :R

* az tuti, hogy jó lenne olvasó ceruzaelemmel, hiszen később szinte esélytelen az akku csere és kidobod a készüléked :((( de ami a piacon van, azt sikerrel elszabták. :W

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#40) snake1977 válasza SimonJanos (#39) üzenetére


snake1977
őstag

'98-ban nekem még csak egy Ericsson 198-asom volt :B utánna megváltás volt a Nokia 1611-es, majd jött a kedvenc a Philips Genie sport :DD
Egyébként az advance pár hónapja van meg kéz alatt vettem, előtte egy nokia C5-00 volt, 240x320 kijelzővel, ezen is olvastam a TXT to JAR konverterrel txt-ből java könyveket gyártva, sőt az első telefon amin már olvastam az egy K750-es sonyericsson volt, végülis praktikus volt, mert mindenhova magammal vittem, elfért a zsebemben, meló közben meg simán tudtam olvasni. :D

Psion még sosem volt a kezemben, ahogy nézegettem a képeket róla sokféle modell volt/van belőlük, nekem kicsit amolyan manager kalkulátoros felleinget idéz, persze gondolom sokkal komolyabb belsővel, mint a pda-k általában. :)

Volt compaq pda-m, amiben kihalt az akku, mivel szabvány 3,7v-os volt így kiforrasztottam és tettem bele egy Li-Polymeres sonyericsson akksit, ugyanúgy ment vele, csak kicsit kissebb volt a kapacitása mert rövidül kissé a használati ideje. Szerintem ha ezek is hasonló feszkón üzemelnek, nem veszett fejsze az akku csere, csak legyen elég vékony akksi bele. Shufni tuning :DDD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#41) Banderas87


Banderas87
újonc

Nekem teljesen bevált! Ár-érték arányát tekintve hibátlan.

(#42) Igric válasza Banderas87 (#41) üzenetére


Igric
tag

Szerintem is frankó kis cucc. :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.